STADSNIEUWS. Slechte waterverzorging van boerderijen. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. GEMENGD NIEUWS. Uit St. Pancras. Nieuwe arbeiderswoningen. Tuinbouwvereeniging „de Eendracht" te Oudkarspel. Een auto in de-modder. Lichtinstallatie van het Noordzeekanaal. Inbraken. Serie-wedstrijden van den Noordhollandsche n Voetbalbond. Een niet aangenomen ultnoodiging. Kegelconcours in Diligentia. 215. 307 305—280 296-283 290—248 286 282 274 268 267 259 257 256 255 253 252 262 Uit „de Egmonden". Laatste Berichten de volgende conclusie getrokken „Door het feit, dat de eindbeslissing inzake de hoegrootheid van den aanslag of de bepaling van uitkeeringen van den aan geslagene bij de raden van beroep is, wordt de be dril fsbelasting, die 'als rijksbelasting bedoeld is, 'n belasting, waarvan het al of niet betalen af hangt van het district, waarin de coöperatieve zuivelfabriek ge legen is. In die districten, waarin de commissie van aanslag of, in hoogste instantie, de Eaad van Beroep de coöperatieve zuivelfabriek belast, is de hoegroot_ heidTvan den aanslag afhankelijk van de samenstel_ ling (en daaruit voortvloeiende opvatting) van den Raad.', Het bestuur van de Nederlandsche Yereeniging van kaashandelaren te Gouda heeft een schrijven gezonden aan den directeur-generaal van den landbouw, waarin het zegt, dat het met zeer veel belangstelling kennis genomen heeft van het bericht, van den directeur- generaal van 1 Februari, aan belanghebbenden, waarin gewezen wordt op de aan de Rijksseruminrichting te Rotterdam opgedane ervaring, dat de waterverzorging op tal van boerderijen nog veel te wenschen overlaat en dat aan het vee niet zelden water wordt verstrekt, hetwelk zeer veronteinigd is en de oorzaak kan zijn van verschillende ziekten en ook dat door zulk water kiemen in de melk gebracht kunnen wordendie mede voor den mensch gevaarlijk zijn. Ten einde de waterhygiëne ten plattelands te be vorderen en ziekten van het vee op te sporen of te voorkomen, wordt sedert 15 Februari aan de Rijks- seruminrichting de gelegenheid opengesteld gratis on derzoekingen te laten doen van water, hetwelk voor drinkwater van vee als anderszins bestemd is. Adressant is van meening, dat ook in het gebruik van slecht water tal van kaasgebreken hun oorzaak vinden, hetzij doordien zulk water wordt gebruikt voor het reinigen der gereedschappen of doordien het in aanraking wordt gebracht tijdens de kaasbereiding, met het zuivel. Het bestuur van de Nederlandsche Yereeniging van Kaashandelaren noemt daarom de vrijheid de a ndacht van den directeur-generaal hierop te vestigen en hem in overweging te geven voor de lt den dezer vereeni- ging, op nader door hem te stellen voorwaarden, de gelegenheid open te stellen, monsters kaas ook gratis ter onderzoek te kunnen opzenden naar een der Rijks inrichtingen, met vermelding van den naam en de woonplaats van den maker, ten einde aldan, in aan sluiting met het, tegelijk door de Rijksseruminrichting in te stellen onderzoek van het op het betrokken erf gebruikte water, de oorzaken der gebreken mogelijk te kunnen vaststellen en opheffen. Na afloop van het onderzoek zou het dan volgens adressant wenschelijk zijn den handelaar, zoowel als den maker, een schriftelijk rapport uit te reiken. Zitting van Dinsdag 24 Maart. Vervolg. De beklaagden Laurens T., arbeider, Klaas B., vis- scher, Paulus B., arbeider, allen te Lutjebroek woon achtig, moesten terechtstaan omdat zij in den nacht van 16 op 17 Februari te Hoogkarspel op het erf van Jacob Ruiter waren gegaan, zonder permissie; den beiden eersten was tevens ten laste gelegd dat zij rui ten hadden ingeworpen, den laatste, dat hij een flesch door een vensterruit had gegooid bij Reindert Jongert. Ken negental getuigen waren in deze zaak gedag vaard. In het café van den heer Dirk Degelink te Hoog karspel werden op den avond van 16 Februari de rui ten ingegooid, toen de familie reeds op bed lag. De man, zijn vrouw en zijn zoon werden hierdoor wakker en gingen kijken. Alle drie, als getuigen gehoord, verklaarden buiten personen te hebben gezien, in wie zij T. en B. herkenden. Op dien zelfden avond vloog bij Reindert Jongert, thans als getuige gehoord, een flesch door het raam van de woonkamer, die naar hij meende door Paulus B. daar in geworpen was. Getui ge Jan Lakeman, die dien avond met de beklaagden in gezelschap was zeide, dat Paulus B. de flesch wel heeft weggeworpen toen deze leeg was, maar op den grond. Daarna verliet hij de beklaagden, waarvan T. en B. later door den rijksveldwachter Jan Broer op het erf van Ruiter werden aangetroffen, volgens hun bewering om tedrinken,daarzij,naarF'szeggenpermis sie van R. hadden bekomen om zoowel over dag als bij nacht daar uit den bak te komen drinken. Jan Broer, rijksveldwachter, was dien nacht met getuige Van der Veen op surveillance en onraad bemerkende op het erf van Ruiter begaven zij zich daarheen. Toen T. Broe herkende zette hij het op een loopen, vluchtte zelfs door een sloot heen en kroop eindelijk in een schuit. Door den president gevraagd, waarom hij vluchtte, als hij toch permissie had, antwoordde T., dat hij dit deed, omdat hij wist, dat Broer zoo „bloeddorstig" was en hij hem wel had kunnen doodschieten. De officier van justitie achtte in zake de straat schenderij van T. en B., alsook van P. B. het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd en requireerde vrij spraak. Ter zake van huisvredebreuk ten opzichte van T. en B., die met zooveel onbeschaamdheid hunne verdedi ging hebben gevoerd ter terechtzitting, eischte Z. E. A. voor ieder 6 weken gevangenisstraf. Hermina Geertruida V. te Helder was niet versche nen. Zij moest voor de rechtbank verschijnen wegens mishandeling van Maria van Hoorn, huisvrouw van Jansen te den Helder. Deze laatste als getuige ge hoord vertelde, dat Hermina V. haar op 5 Februari 's morgens 11 uur bij het hoofd en het haar had ge pakt en haar tegen de straatsteenen had gegooid. Getuige Anna Forren, huisvrouw van Wissekerke, eveneens, te Den Helder woonachtig, verklaarde gezien te hebben, dat Hermina V. Maria v. H. op den grond wierp. Zij hadden een kwestie over het ongetrouwd zijn van Hermina. De officier van justitie achtte het wettig en over tuigend bewijs in deze zaak geleverd en eischte we gens mishandeling J 6 boete subsidiair 6 dagen hech tcnis. Hierna werden twee zaken behandeld met gesloten deuren wegens misdrijf tegen de zeden. In alle zaken over 8 dagen uitspraak. De garantie van het groentenspoor van Broek op Langendijk naar Alkmaar, welke door verschillende gemeenten en polders uit den omtrek wordt gedragen, groot f 7200, is van 1902 tot einde 1907 gedaald tot f 6102,915. Voor gemeente en polder St. Pancras is ieders aandeel in deze garantie alsnog f 1101,915. De raad van Edam heeft in beginsel besloten tot den bouw van een tweede tiental arbeiderswoningen in het visschersdorp Volendam, onder bepaalde daartoe gestelde voorwaarden. Verslag van het vei handelde in de Algemeene vergadering der Tuinbouwvereeniging „de Eendracht" te Oudkarspel, gehouden op Zaterdag 21 Maart 1908, des avonds 7 uur, in één der localen van den Heer Buck- mann. Aanwezig 29 leden. De Voorzitter opent met een woord van welkom in 't bijzonder aan den heer Hazeloop, de vergadering. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Vervolgens verkrijgt de heer Hazeloop het woord teneinde verslag uit te brengen omtrent de resultaten der genomen bemestingspro even in 1907. Hieraan ontleenen we beknopt het navolgende Proefveld A. Kroon Jbz., groot 10 aren, verdeeld in 5 perceelen, beplant met roode kool Bagger Totaal gewicht opbrengst 556 K.G. 71/2 K.G. zwavelz. Amon., 5 K.G. Kali 5 K.G. Super. Totaal gewicht opbrengt 529 K.G. 10 K.G. Chili 5 Kali 5 Super. Tot. gew. opbr. 6I91/2 K.G. Kosten v. bemes ting f 95.- p. Hectare. Hl/2 K.G. Kali Salp. 5 Kali 5 Super. Totaal gewicht opbrengst 600 K.G. 5 K.G. Kali 6 Super. Totaal gewicht opbrengst 472 K.G. Proefveld N. A. Wijker, groot 6 snees in 6 perceelen, beplant met bloemkool en savoye kool: Half Koemest 31/2 K.G. Chili opbr. 316 K.G. 71/2 K.G. Kieler Poudrette opbr. 343 K.G. onk. bem. f 2,88 p.s. 8 K.G. Zw. Am. 6 K.G. Kali 16 K.G. Zw. Am. 6 Kali opbr. 315 K.G. opbr. 360 K.G. 16 K.G. Chili 6 Kali opbr. 353 K.G. 16 K.G. Chili 6 Kali 6 Super opbr. 389 K.G. onk. bem. f 2,87 p.s. Proefveld C. Jonker, groot 6 snees in 6 perceelen, beplant met roode winterkool: Aan dit proefveldje is nog al wat schade door ratten veroorzaakt. Bagger. 12 K.G. Kiel. Po. 10 K.G. Chili Aantal 312 stuks. Aantal 334 st. gew. 5071/2 K.G. gew. 544 K.G. onk.bem. f 1,44 p. s. Aantal 312 st. gew. 495 K.G. onk.bem. f 1,45 p. s. 14 K.G. Chili Aantal 292 st. gew. 504 K.G. 16 K.G. Chili Aantal 283 st. gew. 554 st. 10 K.G. Chili 4 Kali 4 Super Aantal 301 st. gew. 573 K.G. Proefveld Jb. Kroon Jz., groot 6 snees in 5 perceelen, beplant met Deensche witte kool Bagger opbrengst 779 K.G. 13 K.G. Chili 5 Kali 6 Super opbrengst 847 K.G. onk. f2.35 p snees. 13 K.G. Chili 5 Kali opbrengst 705 K.G. 13 K.G. Chili 6 Super opbrengst 817 K.G. 13 K.G. Chili opbrengst 639 K.G. Proefveld M. Borst, groot'x5 snees in 5 perceelen, beplant met Deensche witte kool Aau dit proefveld is ook nog al eenige schade door ratten veroorzaakt. Bagger opbrengst 802iK.G. Aantal 401 stuks. 10 K.G. zwavelz. Am. 5 Kali 6 Super opbrengst 938 K.G." Aantal 355_stuks. 10 K.G. zwavelz. Am. 5 Kali opbrengst 850 K.G. Aantal 355 stuks. 10 K.G. zw. Amm. opbr. 954 K.G. Aantal 399 st. 10 K.G. Zw. Amm. 6 Super opbr. 937 K.G. Aantal 384 stuks. De uitkomsten van de bewaringsproef genomen op land van D. Borst Kz. zijn nog niet volledig bekend, terwijl het proefveldje, aangelegd bij M. Rootjes Dz., gedeen-e]yk j8 raislukt door de z.g.n. draaiharten. De heer Hazeloop deelt de vergadering mede, dat uit ,]e genomen proeven, de volgende resultaten kunnen worden aangenomen le Bemesting met Kieler Poudrette verdient geen aanbeveling. 2e Volledige kunstmest is beter dan bagger. 3e In tegenstelling met eerder genomen proeven bestaat thans behoefte aan Phosphorzuur en Kali. 4e Chili werkt over het algemeen gunstiger dan Am moniak. 5e Voor Kali-Salpeter bestaat hoogstwaarschijnlijk wel toekomst en 6e Kalkstikstof zal wel kunnen worden gebruikt mits de prijs niet te hoog is. Hierna wordt een kwartier pauze gehouden. Vervolgens deelt de heer Hazeloop een en ander me de omtrent de teelt van Augurken, welke teelt men in deze gemeente zal trachten uit te voeren. Hieraan kunnen wij wederom beknopt het volgende ontleenen. De Augurk heeft veel warmte noodig, waarom het goed is, met de uitplanting niet te vroeg te beginnen. De Augurk wordt in den regel als nagewas geteeld- Hei is van groot belang de augurk beschutting te ge ven, b. v. door plaatsing van rieten hekken. Ook kan het voorafgaand gewas de noodige beschutting ver strekken. In de Beemster b. v. geschiedt de verbouwing als volgt Men plaatst 3 rijen tuinboonen, welke dan als be schutting dienst doen, naast elkander, vervolgens laat men D/j meter grond open, waarna men wederom 3 rijen tuinboonen plant enz. In het midden van die l'/a meter open terrein plant men de augurken op on derlinge afstand van niet meer dan 20 cM. De augur- kenrijen komen dus pl. m. 2 meter van elkander te staan. De phfnten legt men zoodanig dat zij groeien naar ééne richting. Ook kan men vóór de augurken worden gelegd vroe ge wortelen, kropsalade of iets dergelijks telen. I11 de veenen bouwt men ook doperwten als bescher mend voorgewas, 't Plukken der augurken geschiedt ongeveer 2 maal per week. Zij worden dan tevens ge sorteerd. Indien Duitschland augurken vraagt, hebben de grootste (Z. g. n. bommen) nog al waarde, terwijl over het algemeen de kleintjes het meest opbrengen. In deze streek zou het misschien aanbeveling ver dienen, vroegere aardappelen als vóórgewas te verbou wen. Dit zou als volgt kunnen plaats hebben. De aardappelen zet men uit op onderlinge rij-af stand van pl. m. 35 centimeter. Men plaatst b. v. 4 rijen naast elkander en sldat dan een rij over, op wel ke plaats augurken worden geplant en zoo gaat men door. Dan zal de afstand tusschen de augurkenrijen ongeveer 1.75 M. bedragen. Hieruit volgt dat we 4/6 gedeelte opbrengst van vroe ge aardappelen krijgen en 1/5 gedeelte van augurken. De augurken zonden moeten worden geplant in het laatst van Mei of begin Juni. Het zal echter in deze streek van groot belang zijn, de riethekken niet vroeg to verwijderen. In de gemeente Andijk verbouwt men ook augurken als nagewas van vroege aardappelen. De heer Hazeloop deelt de volgende resultaten me de, omtrent een aldaar aangelegd proefveldje van pl. m. 2 snees. De aardappelen brachten op 42.60, terwijl de op brengst der augurken bedroeg 44.86. Totaal op brengst van de 2 snees 87.46. Hierbij moet niet uit het oog worden verloren, dat de bemesting kostbaar is, daar men somtijds 300 tot 350 per hectare hiervoor betaalt. Ook was het jaar 1906 waarin de proef is ge nomen zeer gunstig. Behalve dat men hier de augurk zou kunnen verbou wen als nagewas van vroege aardappelen zou dit ook als nagewas van vroege bloemkool kunnen geschie den. Men plaatst 2 rijen bloemkool en op de derde rij augurken enz. Dan bedraagt de afstand der augur kenrijen pl. m. 2 M. Op een vraag van den heer A. Swager Az. welke grond voor augurkenbouw moet worden gebruikt, ant woordt de heer Hazeloop dat zoowel zware als lichte grond hiervoor geschikt is. De z. g. n. scherpe augur ken zijn het meest gewild. Vervolgens melden zich als proefnemers voor be- mestingproeven in 1908 aan de heeren D. Borst Kz., D. Jonker Cz., C. Jonker, A. Kroon Jz., M. Rootjes Cz., J11. Joman Fz. ne A. Swager. Hierop dankt de voorzitter den heer Hazeloop voor zijne nuttige mededeelingen en raadgevingen waarop de heer Hazeloop de vergadering verlaat. Mededeeling wordt gedaan, dat de banne Oudkar spel een bedrag van ten hoogste 100 disponibel stelt als bijdrage in de verdelgingskosten der ratten. Voor gelezen wordt een schrijven van de „Naamlooze" waar open te houden. Aldus wordt besloten. le. adhaesie te schenken aan het verzoek door haar gedaan aan Groentencultuur d.d. 14 Maart jl. om bij vorst, de vaart in de gemeente Broek op Langedijk open te houden, aldus wordt besloten. 2. Proportioneel te willen bijdragen in het uitkee- ren van 2000 premie, voor door deskundigen voldoen de geachte middelen tegen draaiharten en vallers, in kool of bloemkool, na driejarig proeven, te nemen on der leiding van Professor Ritzema Bos (aldus wordt besloten) en 3. Proportioneel bij te dragen in de kosten van aanleg en exploitatie van twee proefvelden één te Oudkarspel en één te Warmenhuizen, volgens een bij het bestuur bekend plan. De geraamde kosten van aanleg bedragen per tuin 275 die der exploitatie 240 per tuin. De helft der kosten is toegezegd door den Directeur- Generaal van Landbouw terwijl natuurlijk de op brengst der tuinen de exploitatiekosten zal verminde ren. (Aldus wordt besloten.) Nadat de zaak hiervoor bedoeld door den heer Roo tjes is toegelicht melden zich als proefnemers voor het middel tegen draaiharten en vallers aan de heeren J. Kalverdijk, Jn. Brammer en M. Borst Kz. Vervolgens wordt besloten, met ingang van 1 April a. s. eene premie voor verdelgde ratten te geven van 30 cent per rat ,voor z.g.n. kale ratten wordt geen pre mie betaald. Voorloopig zal gelegenheid zijn tot inlevering der ratten, in den toren der Ned. Herv. kerk op Woensdag en Zaterdag van iedere week van des avonds 78 uur. Ten einde de premiën te kunnen voldoen besluit men van ieder lid, een omslag van 2 cent per snees te hef fen. Als afgevaardigde naar de vergadering van augur kenbouwers op 3 April a. s. wordt aangewezen de heer M. Rootjes Cz. De voorzitter brengt ter kennis der vergadering, een mondeling onderhoud te hebben gehad met den secre taris der vereeniging Landbouwbelang te Noordschar- woude, inzake het nemen van aandeel in de markt al daar. „De Eendracht" zou een bedrag van 100 moeten storten alvorens aandeel te verkrijgen. De vergadering is over het algemeen van meening dat dit bedrag wat hoog is, en daar geen officiëel schrijver te dier zake is ingekomen hetgeen men gaar ne had gezien, wordt besloten deze kwestie tot eene volgende vergadering aan te houden. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Men meldt aan de Tel. uit Cuyk Gisteravond zijn 'een viertal automobilisten in het naburige dorp Beers, met hunne autokar, in de zoo' genaamde Beersche Maas terecht gekomen. Deze sportlui dachten zeker niet aan het bestaan der Beersche Maas om dezen tijd van het jaar, en kwamen met woeste vaart, in een vrij diepen waterpoel terecht Het viertal inzittenden heeren kwam gelukkig alleen met een nat pak vrij. De automobiel zat evenwel zoo diep in de modder gezonken, dat men door een viertal paarden de auto wederom op het droge moest laten trekken. Daar de heele auto een klomp modder geleek, achtten de heeren het raadzaam, aldaar maar te overnachten, daar van het voortzetten der reis met zulk een moddermachine toch weinig of niets kon komen. Aan het begin en aan het einde van het Noordzee' kanaal te IJmuiden en aan de Petroleumhaven wap' perden gisteren de vlaggen. Het was het teeken, dat een omvangrijk werk voltooid is. De geheele licht installatie van het Noordzeekanaal is thans gereed, Al brandde het licht 's avonds en 's nachts reeds sinds half November, daarom was het werk nog niet klaar. Onder de electrische geleidingen moest ter voorkoming van gevaar een net gespannen worden, en dit was gistf-r voltooid. Het is het grootste vang- of beveili- gingsnet, dat ooit in ons land gemaakt werd. Aan elke zijde van het kanaal meet het 20,000 meter. Ondanks het ongunstige jaargetijde, waarin men veel te kampen had met mist en storm, vorderde het net, dank zij de uitstekende ladders, welke met de n ood i steunsels vastgezet konden worden, eiken dag toch nog' een kilometer. De geheele installatie, waardoor het Noordzeekanaal zooveel verbeterd is, werd uitge voerd door den heer F. A. Knebel, te Rotterdam. In de Ned. Herv. kerk te Hoek van Holland is eergisteren ingebroken. Daar evenwel het aanwezige geld juist Zondag meegenomen was, moest de in breker weer met ledige handen vertrekken. Benoemd. De heer A. Tonneman Jr., onderwijzer te Wormer- veer, die in' de laatste raadsvergadering alhier werd benoemd, is gisteren benoemd aan de school voor M. U. L. O. te Haarlem. Evenals vorige jaren heeft ook dit jaar bovenge noemde bond in de maand April serie-wedstrijden uit geschreven. Op het veld van de voetbalvereemging Alcmaria Victrix" alhier zullen de wedstrijden ge speeld worden. Wegens de groote deelname (in afdee- ling A schreven in 10 elftallen en in afdeeling B. 10 vereen.) zullen op 5 April voorwedstrijden plaats heb ben voor afdeeling A, ten einde het aantal elftallen op een veelvoud van 2 te brengen. Voor elke afdeeling zijn 3 prijzen uitgeloofd (me dailles) en ook een prijs voor het beste doelgemiddelde. Hieronder volgt opgave van de ingeschreven veree- ni gingen tevens uitslag loting en dag en uur wanneer er gespeeld moet worden. De loting had tot uitslag, dat in afd. A tegen elkaar zullen spelen: A. Blauw Wit I (Amst.)Bloemendaal. B. Sport I (Hoorn)T. O. G. (Amst.) O. R. A. P. II (Amst.) Sport (Zaand.) D. Z. V. V. (Zandvoort)Haarlem n (Haarlem). E. Z. V. V. (Zaandam)—Alcmaria Vic trix (Alkmaar). De vier eerstgenoemde vereenigingen spelen op April a.s. ieder een voor wedstrijd. In afdeeling B zullen elkaar in de le ronde ontmoe ten: a. Sport II (Zaandam)A. F. O. LH (Amster dam). b. Haarlem III (Haarlem)H. V. V. (Haar lem). c. Tubantia (Hoorn)Holland (Alkmaar), d. Rapiditas (Weesp)Sport II (Hoorn), e. K. V. V. (Krommenie)Held. V. B. XI (Den Helder), f. A. V. V. I (Alkmaar).Volharding II (Hoorn), g. Sportman (Hoorn)V. V. V. n (Amsterdam), h. IJ. V. V. (IJmuiden)A. V. V. II (Alkmaar). Op den 5 en 12 April vinden 7 wedstrijden plaats, op 19 April 6, terwijl op 20 April 4 wedstrijden zullen worden gespeeld. 5 April. a. 9 uur Sport IIA. F. O. ni. b. 10 uur Haar lem IIIH. V. V. o. 11 uur TubantiaHolland. A. 12 uur Blauw WitBloemendaal. d. 1 uur Rapidi tasSport II. B. 2 uur SportT. O. G. e. 3 uur K. V. V.—Held. V. B. XI. 12 April. f. 9 uur A. V. V. IVolharding II. g. 10 uur Sportman-V. V. V. II. h. 11 uur IJ. V. V.A. V. V. II. C. 12 uur R. A. P. n—Sport. D. 1 uur Z. V. V.Haarlem II. E. 2 uur Z. V. V.Alcmaria Vic trix. i. 3 uur Winnaar awinnaar b. 19 April. j. 9 uur Winnaar cwinnaar d. F. 10 uur Winnaar Awinnaar B. k. 11 uur Winnaar ewinnaar f. 1. 1 uur Winnaar g—winnaar h. G. 2 uur Winnaar C winnaar D. H. 3 uur Winnaar E—winnaar F. 20 April. m. 10 uur Winnaar iwinnaar j. n. 11 uur Win naar kwinnaar 1. I. 1 uur Winnaar Gwinnaar H. (finale), o 21/i uur Winnaar mwinnaar n (finale). Wij ontvingen „namens/de, commissie" een uitnoo- diging tot bijwoning van [een openbare vergadering in de „Harmonie" waarin een „groot politicus en mestschipper" als spreker zou/'optreden. Dat een zaal vol menschen zich zitten te vermaken over de dwaas heden die een beklagenswaardige stumper, wien men het zwakke hoofd op hol"(heeft gebracht, debiteert, moeten zij weten. Wij achten het evenwel in strijd met de waardigheid van een fatsoenlijke courant om van een dergelijke vergadering een verslag op te stand van bovengenoemd kegelconcours is als De volgt Corpswedstrijd. Nooit Gedacht, Amsterdam, G. G. P., Z. E. K. Z., Volharding, Haarlem, Men heeft ze niet aan een touwtje, Amsterdam, B. A. L., Alkmaar, Onze club, Hout of fout, De club, De Prins, Haarlem, Koekoek, Alkmaar, Hout of fout, Overveen, Unie, Alkmaar, Klein Hamburg, Amsterdam. Volharding, Alkmaar, Rand of zand, Personeele wedstrijd. Nieman, Hopken, Lienesch, Vonk, Verweij, Duinmeijer, Boom, P. Kramer, P. Beccari, Amsterdam, n Alkmaar, Kampioen: Alkmaar, Overveen, Vrije Baan wedstrijd: 48-43. Serie Vrije Baan: Serie 126. 44 43 43 42 42 42 68 65 LAATSTE POST. Benoemd met ingang van 1 April a.s. tot ambt-naar, met vooruitzicht op een vaste aanstelling, te Egmond aan Zee de heer A. Noorman van der Dussen, te Nijmegen, thans ambtenaar te Cuyk. HET BLIJVEND GEDEELTE IN DE TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 26 Maart. In de Tweede Ka mer werd het noodwetje betreffende het blijvend ge deelte verder behandeld. Minister Sabron be toogde dat zonder wetswijziging geen goed gebruik van de landweer voor mobilisatie is te maken en deelde mede dat er voor aanvulling van het blijvend gedeelte een overcompleet is van 879 vrijwilligers. Bij monde

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2