Agenten gevraagd Agenten en Correspondenten. Ondertrouwd ezing1 Wat Kantoorbedienden missen. Amsterdamsche Beurs. Centraal Kleeding-Magazijn HET WITTE HUIS; Laaf. ttoek Boterslraal, ALKMAAR. Eigen werkplaatsen Speciale inrichting voor Kleeding naar maat. ADVERTENTIE N. Faillissement E. van der Horst. voor Levensverzekering, tevens Volksverzekering. een flinke Boerendienstbode, L AVENIR MUTUEL HE GÖEDK. WINKEL, W. SMIT, voorh. JANSEN SHIT. Vertegenwoordigers zulk succes Nationale Bond van Handels- en Kantoorbedienden. door den Heer JEAN H. ODINK van Amsterdam, Zaterdag* 28 Maart a.s., Introducties bij den secretaris, LAAT 181. Abonnementen op N.Y. HERMs. COSTER ZOON, BOEKHANDEL. - VOORDAW C 9. TELEF. No. 3. Voetbal. Een mooie prijs. Uit Heer Hugowaard. De markt op het Hof. Noordhollandsch Landbouwcrediet Spoorwegleeningen. 100 st. GEVRAAGD tegen half/April of Mei ongeveer honderd voer ROGSLUKKËN en ongeveer dertig voer Haverslukken bij JACOB TROMP, Schagerbrug (N. II.) St. A N N A S T R A A T o d hoek. Zie de groot e Sorteering en den prys Platvoetzolen. Platvoetzolen. Afdeeling ALKMAAR. op 's avonds 8 uur, In de bovenzaal van „de Unie." ONDERWERP: 99 worden dagelijks aangenomen bij zicht verkocht wordt en alleszins aanbeveling verdient voor hen wier beurzen niet toelaat duur vleesch te koo- pen. Vervolgens kwamen we in een ruime remise voor slagerskarren en fietsen. De stal voor koeien, welke 30 stuks kan bevatten en die voor klein vee, waar in 0 hokken ruimte is voor zestig beestjes, bleken bijzonder ruim. De heer Stuurman bracht ons hierna in de slachthal voor paarden en wees op de verbinding van dit vertrek langs een transportbaan met het koelhuis, welke verbinding hij een unicum in ons land noemde. In de dag en nacht in gebruik zijnde slachtplaats van ziek of gestorven vee werden wij vooral opmerkzaam gemaakt op een afzonderlijk riool waardoor alles ge desinfecteerd werd. De stal van paarden kan 18 die ren bevatten en deze zal wel veel gebruikt worden, daar er hier vele Engelsche paarden zullen worden ge slacht. Tenslotte is er in dit nevengebouw nog een stal van ziek ve© en een bergplaats. Wij kwamen in het hoofdgebouw, dat veertig meter lang en veertig meter breed is (het nevengebouw is 80 bij 8 M). Dwars door het hoofdgebouw loopt een mooie ver- keersgang van 5 Meter breed. Links van deze gang heeft men het koelhuis met het voorkoelhuis, een slachtplaats voor rundvee, een slachtplaats voor var kens en een varkensstal; rechts een darmwasschenj, een machinekamer, een ketelhuis, een kleed- en wasch- kamer, een kolenbergplaats en een sterilisatorlokaal. Dit is een dorre opsomming. Het is moeielijk in weinig tijd een levendige beschrijving van deze rond wandeling te geven. Maar dat behoeft ook niet, wij geven slechts de inrichting met een paar woorden aan de belangstellenden, die zelf gaan zien, zijn dan eenigszins op de hoogte, weten waar ze de verschillen de hallen moeten vinden als zij in het gebouw zijn. In de slachtplaats voor runderen en kalveren, was het licht en koel. Voor verlichting en luchtverversching is op uitste kende wijze zorg gedragen. De wanden zijn bekleed met hard gebakken tegels, de vloer is van harde tegels, het dak wordt gevormd door doorgaande luchtkappen. Het beest, dat geslacht moet worden, wordt door een ijzeren pen van een Behrsche pistool bedwelmd, vervol gens gedood, langs de transportbaan naar het voor koelhuis gebracht, nadat het op de baan in zijn geheel is gewogen. Dit weegtoestel kan gemakkelijk uitge schakeld worden. Ook is er een weegschaal voor ge deelten van het beest. Het voorkoelhuis, dienende om de dieren te laten besterven, is koud: de temperatuur bedraagt er 68 graden Celsius. De muren zijn 1 Me ter dik (een zelfs 1.12 M.), de vloer bestaat uit gewa pend beton, de zoldering uit een turfatrooisellaag van "1 Meter. Men vindt er een drukleiding en een zuig- leiding waardoor koude lucht wordt aangevoerd en ge bruikte lucht wordt afgevoerd. Er is een groote ven tilator op de tweede verdieping geplaatst. In het koelhuis is het ijskoud, er dringt geen zonne straaltje door de dubbele glastegels en de koude door pekel gereinigde lucht is er kurkdroog, in tegenstel ling met ijskasten, waarin de atmosfeer vochtig is. Er zijn hier 32 koelcellen van 35 M2., waarin het vleesch wel zes weken kan bewaard blijven. De stal voor varkens kan een honderdtal bevatten. Door een schuifdeur komen ze in het slachthok. Als ze gedood zijn worden ze opgeheschen en in een broeikuip met heet water gevuld, neergelaten, vervolgens op de schraptafel gebracht, vervolgens aan haken opgehan gen en verder bewerkt. In de kleed- en waschkamertjes van de slagers zijn kleederkastjes met aparte sleutels en waschbakken. In het ketelhuis staan twee ketels van 40 M2 ver warmd oppervlak van de firma Louis Smuller te Utrecht. De prachtige koelmachine is van de firma L. A. Riedinger te Ausburg. Wij zeiden reeds dat er veel zorg besteed is aan de rioleering. Het afvalwater wordt geleid in een voorfilter, de grovere bestanddee- len worden teruggehouden, het komt vervolgens in een grondreservoir, blijft daar 24 uur in een rolkeider van 120 M3. van gewapend beton, verdeeld in 4 vakken, wordt opgepompt, komt eindelijk over een contennuefil- ter en is dan minstens even goed van gehalte als het kanaalwater. Nogmaals men verzuime niet nu B. en W. de ge legenheid hebben geopend, het slachthuis te bezichti gen morgen (a 0.10) of Zondag (gratis) van deze ge legenheid gebruik te maken en daardoor van veel be langwekkends kennis te nemen. Een „voetballiefhebber" vroeg ons of er gelegenheid bestaat om toegang tot het terrein achter de Cadet tenschool te verkrijgen, wanneer daar voetbalwedstrij den worden gehouden. Bij informatie bleek ons, dat dit alleen door introductie kan geschieden. Men deelde ons mede, dat een der hoofdprijzen van de Belgische afdeeling der nijverheidstentoonstelling dezen zomer te Amsterdam gehouden, alhier gevallen is. Een klein jongetje is de gelukkige winnaar van den kostbaren prijs, die bestaat uit een koperen pot en twee koperen vazen. Op de pot staan de wapens van Nederland en Mecklenburg, waaronder de woorden „Je maintiendrai", op de vazen staan de beeltenissen van H. M. Koningin Wilhelmina en Z. K. H. Prins Hendrik. Deze kostbare stukken handwerk, vervaar digd door den kunstenaar J. Jos. Festraets te Brussel, zijn Z. K. H. ter keuze aangeboden met een vuur scherm, waarop het wrak van de Berlin, als hulde blijk voor den moed door den Prins betoond bij de Berlin ramp. Z. K. H. koos het vuurscherm en het schoorsteen garnituur, bestaande uit den koperen pot met de bij- behoorende vazen, werd door de tentoonstellingscom missie voor de verloting aangekocht. Het schoorsteen garnituur is thans geplaatst in de étalagekast van de firma van der Horst, Langestraat alhier. Ongetwijfeld zal het de aandacht van vele voorbijgangers trekken en mocht zich voor het garnituur, dat slechts op zijn plaats zal zijn in een zaal of een bijzonder groote kamer, een kooper voordoen, zoo zal deze voorzeker niet ongaarne ontvangen worden. LAATSTEPOST. Gistermiddag passeerde een zekere Nap van Haren karspel den Middenweg, nabij den Donkereweg, met een driewielde kar, wat voor den 10-jarigen Jacob Heinis eene gereede aanleiding was om ongevraagd mede te rijden. Hij koos als zitplaats daarvoor de staart van de kar en maakte inmiddels gevaarlijke gymnastische toeren door gedurig van en op de kar te springen, totdat eindelijk eene sprong mislukte en hij op de straat viel en een wiel der kar over zijn borst liep. Deerlijk gewond werd de arme jongen door Nap opgenomen en in de hofstede van Overtoom gebracht. Gisteravond om 10 uur is hij overleden. Arme jongen, arme ouders Verleden jaar heeft de oudste zoon door een ongeluk met eene dorschmachine een voet verloren en thans dit ontzettend ongeluk. BURGERLIJKESTAND. Zuid en Noord-Schermer. (Febr.) GEBORENKlasina, d. v. Hendrik Veis en van Grietje Dekker. Trijntje en Christina, dochters van' Cornells Slooten en van Saartje Rond. Neeltje, d. v. Teunis Schermerhom en van Trijntje Llonig. OVERLEDENPieter Oud, weduwnaar van Klaas je de Wit, oud 80 jaar Jantje Molenaar, d. v. Jacob Molenaar en Trijntje Kruijt oud 25 jaar. Heiloo. (Febr.) ONDERTROUWDSimon Hofdijk te Amsterdam en Antje Pelk te Heer-Hugowaard, laatstelijk alhier. Cornelis Braak te Leiden en Hillegonda Kooijman al hier, laatstelijk te Leiden. GETROUWD: Johannes Franciscus Hendrikus Hart te Alkmaar en Jansje Andriette Keesman al hier, laatstelijk te Alkmaar. Daniël Brouwer, te Alk maar en Maria Catliarina Landman alhier. Arie Terra weduwnaar van Trijntje Koopman en Maria Anthoinetta Schroder, weduwe van Jacobus van Wes- terop, beiden alhier. GEBORENMartienus, zoon van Jacob Bregman en van Grietje Lakeman. Antje, dochter van Corne lis Reik Jacobszoon en van Johanna Christina Kreu ning. Bregtje, dochter van Cornelis van der Sluis en van Antje de Boorder. Johannes, zoon van Theodo ras Rozing en van Guurtje Kuijper. Cornelia Maria, dochter van Amoldus de Vette en van Clasina Per soon. Anna Maria, dochter van Petrus Leonardus Vermeulen en van Johanna Deelis. Franciscus, zoon van Johannes Bruin en van Aaltje Boendermaker. Pe trus Jacobus, zoon van Hendrik Jurriaan Kops en van Antje Oud. OVERLEDENAnna Maria Piepers, weduwe van Louwris Delis 55 jaar. Klaas Kok, echtgenoot van Jannetje van Beek, eerder gehuwd met Trijntje Stro per, 66 jaar. Ariën Blokker, weduwnaar van Trijntje van Twuijver, 69 jaar. Antje, dochter van Cornelis Reik Jacobszoon en van Johanna Christina Kreuning, o weken. Johanna Schol, echtgenoote van Cornelis Metzelaar 66 jaar. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van 27 Maart 1908. L. H. O., W. J. D. A., A. F. en G. H. K., allen te Alkmaar, overtreding loterijwet, de le, 2e en 4e ieder f 1 boete, subs. 1 dag hecht., de 3e f 5 boete, subs. 2 dagen hecht. P. H., Alkmaar, overtreding Woningwet, f 5 boete, subs. 5 dagen hecht. L. K., J. de V. en P. R., allen te Alkmaar, L. B. de W., 's-Gravenhage, J. v. d. B., Alpen aan de RijD, W. A., de Rijp, A. G., Noordscharwoude, B. A. R., Castricum, S, W., Schagen, overtreding rijwielregle ment, ieder f 1 boete, subs. 1 dag hecht. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur, Hoewel ik mij voorgenomen had, er van af te zien nog iets in zake de marktquestie in het midden te brengen, moet ik toch den schijn vermijden als ware ik het met den heer Bakker eens. Daarom M. de R. ver zoek ik U beleefd voor de laatste maal onderstaande te willen plaatsen. Ik kan dan zoodoende tevens een on beleefdheid tegenover den heer Kaaij vermijden. De marktquestie, ontdaan van alle bijkomstigheden gescheiden zelfs van „alcohol en militairisme" die in een desbetreffend betoog m. i. in 't geheel niet ge noemd behoeven te worden, is deze: Dat de A. W. V. de wensch heeft uitgesproken dat het staangeld dei- vreemde kooplui meer in overeenstemming worde ge bracht met de billijkheid. Wordt daardoor de onmoge lijkheid voor sommige kooplui geboren, de markt te bezoeken, dan zal zulks kunnen bijdragen de schade te verminderen, welke de winkeliers weten (niet denken) dat ze van den marktverkoop ondervinden. Er is on derscheid tusschen „zich bevoordeelen" en „schade we ren." Zich bevoordeelen door moraliteit té prediken, is niet moreel, ik betoogde dat reeds toen ik sprak over het huldigen van een „royaal begrip" waaruit winst kan gehaald worden. Iets anders is echter zich hoe den voor schade en daardoor (niet in hoofdzaak, dit is nooit beweerd) tevens het moreele bevorderen. Daar voor vrijheid eischen is niet „de boel door elkander smijten." Wat de practijk leert betreffende „de soli diteit" der en „het heil aanbrengen voor allen" door winkeliers in 't algemeen, bevestigt mijn bewering dat ook hier vrijheid zonder band (of dwangmiddel) niet deugt. Ook zonder de betuiging van den heer Bak ker, is men er in den Middenstand van doordrongen, dat „zelf uitkijken de hoofdzaak" is. Terecht gingen dan ook in dien stand sinds lang stemmen op, opdat door wettelijke bepalingen of te wel „dwangmiddelen" de oneerlijke concurrentie werd tegengegaan. Uitkijken zal echter vrees ik nog lang hoofdzaak blijven, indien men met den heer Bakker alles verwacht van „ontwik keling." Als de heer Bakker zegt, dat de grondslag der maat schappij niet deugt, bedoelt hij daarmede de productie wijze. Indien de wijze van produceeren door „ontwik keling" mocht kunnen worden veranderd, doch men ver loor daarbij uit het oog het beoefenen van datgene wat ik in „mijn handigheidje" bedoelde n.m.l. eerlijkheid, vertrouwen, naastenliefde, en men bleef steeds bij het koud egoïsme, men ware geen stap voorwaarts geko men. Trouwens volgens mijn meening valt er aan de deugdelijkheid van het tegenwoordig productiestelsel OP ZIÖH ZELF niet te twijfelen, want le vrijheid van productie en verkeer is een natuurrecht. Iedereen heeft het recht te doen, wat niet slecht is. (Dus géén absolute vrijheid). 2e De uitvinding der machines en hunne exploitatie is een groote stap voorwaarts in de economische orde, mits daarbij in acht genomen worde aller rechten. 3e De vereeniging van kapitaal is op zich zelf genomen ook een vooruitgang, want daardoor zijn groote ondernemingen mogelijk. Op geen dezer drie oorzaken die den tegenwoordigen economi- schen toestand voor arbeider en middenstander hebben gemaakt, kan men op zich zelf aanmerking maken en zeggen „ze deugen niet." Maar wel de wijze waarop die oorzaken zijn geleid en nog geleid worden op vele plaatsen en in vele landen is in zeer veel opzichten ver keerd. Met het vrijheidsrecht meent men ook het recht te hebben het ongeoorloofde te doen; de grondbegrip pen van rechtvaardigheid, de nauwkeurige afbakening van wat die rechtvaardigheid en de naastenliefde eischen, worden over het hoofd gezien, en daaruit ont staan de misstanden, ook in handel en arbeid. Men moet die misbruikte vrijheid, tot heil van allen, wel door beperkende bepalingen oftewel dwangmiddelen, aan banden leggen, alléén met „ontwikkeling" die leert, dat goed en kwaad betrekkelijk maar begrippen zijn, komen wij niet verder. Indien dus een billijk verhoogd marktgeld beschei- denlijk mede kan werken, zwendel etc. tegen te gaan, meen ik dat men met dit middel hier meer uitricht dan door „ontwikkeling." „Gelijk recht voor allen,'' Mr. Bakker is uw wensch, ergo gelijke lusten, dan ook gelijke lasten, doch geen marktgeld voor vreemden, die dien naam niet eens verdienen. Voor 't overige kun nen de beweringen en ook de raadgevingen van den heer Bakker gevoegelijk onbesproken gelaten worden, aangezien men daardoor grootendeels in herhalingen zoude treden. Het spijt mij in waarheid, doch 'k kan met fatsoen Hier niet aan den wensch van den heer Kaaij thans [voldoen. Want 't zou tot niets leiden bekend mij te maken En 't polemiseeren geldt immers slechts zaken! Te veel wordt bij 't schrijven gelet soms op naam, Op stand en op werkkring, bekendheid en faam; Terwijl het geschrift niet of graag wordt gelezen Naarmate de auteur naar omhoog is gerezen 1 Ook is 't U bekend, dat men elders noch hier Veel meepraten gunt aan een klein winkelier Zoo'n iemand, men zegt het, hoort thuis in zijn zaken! Hoe durft in 't publiek hij nog praatjes te maken? Daarom dus, heer Kaaij, ook al vindt ge 't niet ferm Ik blijf winkelier, 't liefst beschut door een scherm. EEN WINKELIER (eerste.) Opgave van het Voordam C 1213, Alkmaar. Koers van: Staatsleeningon 26 Mrt 27 Mrt,- NEDERLAND. pCt. Ned. Werkel. Schuld 21/» BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening .5 Brazilië Eunding .5 China 1898 5 Mexico binnen5 Japan A Oostenrijk Jan./Juli 4 Rusland Hope4 Consol4 '1906 5 1894 6e Em. .4 Financ. en Industr. ondernemingen. Nederl. Handelmaatschappij resc. div. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli-Maatschappij aand. Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij.» Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Pittsburgh Coal Common Steels Aand div. Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand div. Erie Kansas City South. pref. u Miss. K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew. Warschau Weenen Wladikawkas 1885 4 Iwang Dombr. 4i/s Premieleeningen. .NEDERLAND. Stad Amsterdam /TOO 3 Gemeente-crediet 3 Antwerpen 1887 2% Theiss 4 Staatsleening 1860 5 Staatsleening 1864 5 1866 5 POLEN. RUSLAND. BELGIE. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. 757/8 951/5 104i/2 961/5 48i/s 82 98 77% 78% 881/5 771/5 156 HSU, f44.20 132i/s 140 189 72 771/5 434 94 240 144% 340 400 277% 137% 92% 112% 85% 964 137 9% 36ii/16 34% 141% 7% 203/, 8% 343/s 96 104 192 753/8 87 21% 171/is 233/u 53% 247/s 33% 6513/k 16% 75% 1293/4 IO1/9 1515/16 110 80 86% 107i/i6 IO21/4 963/4 1523/g 153 340 255 76% 95 104 96% 48% 98% 77% 78% 88% 77% 157% 119% f44.80 132 144 185 73 77 434 943/4 240 144 340 395 277% 140 923/4 1133/4 86 960 138% 10% 3515/1» 337/8 141% 7% 203/4 87/g 353/8 94 190 7413/i6 867/8 2113/16 1613/18 23 53 24% 653A 153/4 75% 129% 10% 15% 111 1077,1» 1037/16 Koers van het geld. Prolongatie 33/4 pCt. Mededeelingen. Staatsfondsen vaster. Russen kalm. Olie prijshoudend. Culturen willig. Tabakken op vorige koersen. Mijnen kalm. Amerika opende lager, verloop levendig, en het slot prijshoudend. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR 27 Maart. Eabriekskaas, kleine f 29.50. Boerenkaas, kleine f 80.50, Commissie f 29. Middelbare f 30. Aangevoerd werden ter markt 159 stapels, te zamen wegende 94063 K.G. ALKMAAR, 27 Maart. 1908. Op de Graanmarkt alhier, werden aangevoerd 610 H.L. Tarwe f 7. a 8.375, rogge 0.a 0,gerst f 0.id. chev. f 6.50 a f 7.25, haver f 3.70 a 4.30, paardeboonen f 6.50 a 7. bruine id. f 8.a 13.50, citroen id. f 13.a 14.50, duiven id. f 0.witte id. f 15.akanariezaad f 7.50 a 0.—, rood mosterdzaad f bl. maanzaad f karwijzaad f a erwten groene f 17.— a 0.id. grauwe f 9.a 13.id. vale f a Station NOORD-SCHAEWOUDE, 26 Mrt. Uien f 0.90 f 0,95 per 50 K.G. Roode kool f 12 a 13.—, 2e soort f 10.— a 11.kleinere f 5.a 9.Gele kool f 16 a f 17.2e soort f 13.a 15.kleinere f 5.all. Deensche witte kool f 6.50 a 7.2e soort f 4.50 a f 5.50, kleinere f 3.a 4.per 100. BROEK OP LANGEDIJK, 26 Mrt. 1908. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.aO.p. 171/2 K.G. (1/4) H.L. dito (ronde) Reuzen bloem kool Roode kool Gele kool Deensche Witte kool Bieten Uien 0.aO. 0.aO. 3.al3,50 ,4.50al7.50 2.50a6,50 10.— a 13, 0.80a 0.95 71 7. 1000 Voor de vele blijken van deelneming, tijdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefde Echtgenoote en Moeder ondervonden, betuig ik ook namens mijn kinderen, mijn hartelijken dank. Alkmaar. A. DE LA GRANGÉ. Heden overleed, na een korte ongesteldheid onze geliefde Vader Behuwd- en Grootvader A. MOLENAAR, in den ouderdonvvan 63 jaar. Tevens zeggen wij hattelijk dank aan den vaderen de moeder van het diaconiehuis, voor'de goede behan deling, hem bewezen. Alkmaar', Namer s de familie, 24 Maart 1908. A. MOLENAAR. 'n Type van een goede huisvrouw gebruikt NEDERKOORN's wonderlijm pelikaaninkt en schrijfpennen. Verkrijg baar Langestraat A 11, Schouten straat 6. Bij vonnis van de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar van 26 Maart 1908 is verklaard te verkeeren in staat van faillissement E. VAN DER HORST, koffiehuishouder te HEILO. Bij dat vonnis is benoemd tot Rechter-Commissaris de. Edel Achtbare Heer Mr. H. W. VAN TIENHOVEN en/tot curator dej'ondergeteekende. H. P. M. KRAAKMAN. Alkmaar, 26 Maart 1908. De algemeene rangschikking van Crediteuren in het op 26 September 1895 uitgesproken faillissement van G. T. F. DE MUNK, smid j te Alkmaar, opgemaakt door den heer Rechter-Commissaris":is 'ter Griffie der Rechtbank te Alkmaar, nedergelegd "om aldaar gedurende veertien dagen ter inzage van een ieder te verblijven. Alkmaar, De Curator, 27 Maart 1908. -/ Mr. N. H. DE LANGE. Mooie bijverdienste. Br. fr. lett. G. 68, bureau dezer courant. Een JONGMENSCH vraagt KOST en INWONING bij nette burgermenschen. Brieven franco letter S 68, bur. v. d. blad. niet melken, hoog loon, P. G. Brieven franco letter R 68, bureau dezer courant. De DIRECTIE voor-Nederland van spaarkas met Levensverzekering onder"ContrÖle van den Franschen staat, Raadhuisstraat 3, Amsterdam, vraagt zijnde, en men wenscht ink. te doen voor de huish. zooals Borden, Schalen, Koffiepotten, Theepotten, Kop en Schotels, Vorken, Lepels, Messen, Emmers, Pannen, Waschtobbes, Kachelpannen en alle mogelijke huish. artikelen, bezoek'dan gevraagd voor oude solied bekende Levensverzekering Mij. Hooge provisie. Geen borgstelling. Goede voor uitzichten. Bij gebleken werkkracht en geschiktheid is er kans voor plaatsing als inspecteur. Alleen zij met vele relatiën komen in aanmerking, Sollicitatiën onder motto „Vertegenwoordiger", bureau van dit blad. HEEFT Omdat het sterk is, net en aangenaam past en zeer billijk is van prijs. Steeds de nieuwste modellen verkrijgbaar. ZIE DE ÉTALAGE

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3