Gevraagd een voorkamer met alcool Hoe onaangenaam het is STOFZUIGEN. ieder hilt DBBH R - Naar de Bloembollenvelden. Extra-reizen ZAANDAM-HAARLEM vice versa op 19, 20 en 26 April a.s. Amsterdamsche Beurs, ADVERTENTIE N. BEEK, Directeur. 't Loopt de spuigaten uit. A. OVERTOOMBroodbakker, Scheteldoekshaven 3, Het bekendste adres Koude en warme Schotels C. D. PROOT, Jongelui die trouwen gaan! H. Jansen Jr., Fnidsen 63, twee huizen Yan de Mient. Stoombootdienst „Alkmaar-Fackei" Laatste Berichten INGEZONDEN STUKKEN, De markt op het Hof. MARKTBERICHTEN. Noordhollandsch Landbouwcrediet, i f "f 7 pvf -GS -es et Eléonore Joséphine Hermine Anne, Wed. H. Hoeknieijer, 12 stuks 10 cent ALKMAAR. voor de'Jevering van met modern Servies, Zilver en Glaswerk, blijft zich beleefd aanbevelen, Cuisinier. Geëmailleerde Pannen, Schalen, EmmersKetelsPetroleumstellen Lampen, Petroleumkannen, Vorken, Lepels, Messen, Schuierwerk, als Stoffers, Boenders, Luiwagens, Bezems, Sponsen, Zeemlappen, enz. enz. 6 diepe borden 40 ct. 6 platte borden 40 ct. 6 boterhambordjes 30 ct. 8 kop en schotels 40 ct. Dekschaaltjes vanaf 30 ct. enz. enz. SCHELPHOEK No. 1. Vroeger was 't adresïSchelphoekLNo. 36. i van ZAANDAM 8.30, 12.30, 5 uur (steiger Hoogendijk). van HAARLEM 10—, 3.— 7.— uur (Spaarne nabij de Spoorbrug) in correspondentie met de booten 6.en 10.- uur v m van ALKMAAR en van ZAANDAM op 19 April, 's av. 4 30 en id. id op 20 en 26 April, 's av 4.30 en 8.30. Tarief ALKMAAR— HAARLEM, dagretour, ie kajuit f 1.—2e kajuit f 0 70. Tarief ZAANDAM-HAARLEM, id. le kajuit f 0 60, 2e kajuit f 0.40. BOVENDIEN: EXTRA op 20 en 26 April 's av. 8 uur van AMSTERDAM naar ALKMAAR (gewoon tarief). Zijn schitterend eerste-miniaterschap moet een rijke voldoening zijn gewe©9t voor den haat waaraan hij in vroegere dagen heeft blootgestaan. En nu, na veertig jaar onafgebroken parlementair leven hangt de oude krijgsman zijn wapenrusting aan den wand. Wij zul len in het krijt zijn opwekkende stem en bezielende te genwoordigheid missen." De loopbaan van Sir Henrv Campbell-Bannerman is aldus: Hij werd in 1836 te Kelvinside, in de Schot- sehe provincie Stirling, ten noorden van Glasgow, ge boren. Hij studeerde eerst te Glasgow, later evenwel als zijn bovengenoemde politieke tegenstander Balfour, aan liet Trinity College te Cambridge. In 1868 kwam hij in het Lagerhuis voor Stirling Burghs, het district dat hij sinds dat jaar onafgebro ken heeft vertegenwoordigd. In 1871 was hij financiëel secretaris bij Oorlog; van 1880 tot 1882 bekleedde hij denzelfden post. Daarna werd hij secretaris van de Admiraliteit en volgde in 1884 Sir George Trevelyan op als minister van Ier land. In dat ambt, dat hij tot Gladstone's val in 1885 waar nam, verwierf hij zich bij de Ieren den bijnaam van „den Schotschen zandzak," ofschoon hij zijn taak goed en zonder tegenstand bij de bevolking uit te lokken waarnam. Tijdens de korte regeeringsperiode van Februari tot Augustus van 1886 was hij minister van Oorlog en in diezelfde functie maakte hij van Augustus 1892 tot Juni 1895 deel uit der vorige liberale regeering. In die laatste maand verdun gde hij een wetsontwerp tot hervorming van het leger, dat gunstig ontvangen werd. Op 't onverwachtst lokte een amendement van Bvodrick echter een debat uit over „cordiet," een ont plofbare stof, dat tot verbazing van iedereen, mag men wel zeggen, den plotselingen, althans vooreerst nog geenszins verwachtten, val der regeering tengevolge had. Niemand had dit gevaarlijke goed voor zulk een po- 1 itiek-ontploffingsmiddel gehouden. Sedert Februari 1899 is Campbell-Bannerman de lei dér der liberale partij in het Lagerhuis. EEN OPLICHTFR AANGEHOUDEN, ARNHEM7 April. Al hier is gisteravond aange houden B. van den Brink uit Leeuwardendie door de justitie te Amsterdam en te Brussel gezocht werd ter zake van oplichting. Hij had hier een huis ge kocht voor f 20,000, dat gesloopt moest worden. De afbraak verkocht hij alvast voor f 80 en kreeg van dit sommetje f 65 in handen. Het bleek echter al heel spoedig, dat hij geen cent bezat. Bovendien had hij op valsche voorgevens huwelijksplannen gemaakt Verder bleek dat B reeds zeven ja ir gevangenis' straf achter den rug heeft, en door de Amsterdamsche en Belgische politie voor [verschillende oplichterijen gezocht wordt, en ten slotte 't zelfde wat [hij te Arnhem heeft uitgehaald ook te Brussel heeft gedaan. Voor de f 65 he ft hij een re sje naar Genua ondernomen. UIT DE DIAMANT-INDUSTRIE. AMSTERDAM, 7 April. Hedenmorgen begaven zich op de fabriek van de firma Asscher 80 a 90 werklieden aan den arbeid, waarvan ruim 70 volwassen arbeiders. Vele leden van den A. N. D. B. waren aanwezig. In cidenten hadden niet plaats. Op de fabriek van de On afhankelijke diamantbewerkers gingen hedenmorgen 5 man weder aan den arbeid. In tegenstelling met Zon dag en Maandag Waren hedenochtend de meeste fa brieken niet onder stoom. Hedenmiddag vergadert de schijvenschuurders-vereeniging „Amsterdam" om te beraadslagen over een voorstelling, gedurende de stop zetting van de nog werkenden geen schijven te schu ren. De 5 werklieden, werkzaam op de fabriek o. d. Ver- werstraat zijn om 12 uur onder sterke politiegeleide huiswaarts gebracht. Er waren veel menschen op de been. De politie had de brug bij de Staalstraat en Kloveniersburgwal en de oudemanshuispoort afgezet, zoodat niemand de werklieden kon achtervolgen. DE HAARLEMSCHE INBREKERS. AMSTERDAM, 7 April. Het gerechtshof, recht doende in hooger beroep, vernietigde heden het von nis der Hanrlemsche rechtbank waarbij de recidivist A. van Akkooy en W. Bos respectievelijk veroordeeld tot 4 en 2 jaar gevangenisstraf wegens diefstal door braak ten huize van den heer Rooze te Bloemendaal in den nacht van 13 October 1907 en opnieuw rechtdoende veroordeelde het Hof van Akkooy tot 5 en Bos tot 2 jaar met aftrek van het voorarrest die laatstgenoemde tijdens het appèl heeft doorgebracht. Het Gerechtshof vernietigde alsook het vonnis der Hanrlemsche recht bank wegens een verzuim van opname van een wetsar tikel in dat vonnis, waarbij J. J. Kollaard tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld was wegens heling van ge stolen tafellakens, zilveren lepels en kroezen ontvreemd door inbraak te Bloemendaal bij den heer Rooze op 13 October 1907 en opnieuw rechtdoende veroordeelde het Hof hem tot denzelfden straf. ONWEERSTAANBARE SNOEPLUST. AMSTERDAM, 7 April. Voor de Amsterdamsche rechtbank had zich heden te verantwoorden een onge veer 20-jarig meisje, destijds in dienst bij mevr. H., Kalverstraat hoek Spui. Kort in dienst zijnde, bestal zij hare meesteres van 3 rijksdaalders, liep toen op 6 Februari weg. Ter terechtzitting bleek dat het meisje een ondwingbare lust tot snoepen had waardoor zij reeds vroeger tot diefstal was vervallen waarom men haar gedurende drie jaar in een opvoedingsgesticht ge plaatst had. Zij bekende en deelde mede dat zij haar snoeplust niet heeft kunnen onderdrukken. De offi cier van Justitie vorderde thans 3 maanden gevange nisstraf. Uitspraak 16 dezer. DE VERKIEZINGEN IN PORTUGAL. LISSABON, 6 April. Nabij den hoofdingang der Santo Domingo, in welker omgeving een stembureau gevestigd was, ontaardde de betooging der kiezers in een botsing. De politie moest toen tusschen beide treden en maakte gebruik van haar wapens. Eerst werd geschoten, later met de sabel op de menigte ingedrongen. Het aantal dooden beliep drie en er waren eenige gewonden, voornamelijk kinderen, die juist voorbijgingen. De botsingen in andere kiesdistricten droegen geen ernstig karakter. LISSABON, 6 April. De verkiezingen zijn zonder verdere buitengewone incidenten geëindigd. Op vergaderingen te Lissabon tegenover de kerk van San Domingo gehouden manifesteerden groepen studenten op luidruchtige wijze, naar aanleiding van de verkiezingen. De leiders der republikeinen, die zich op de vergadering bevonden, konden zelf de orde her stellen. LISSABON, 6 April. De regeering nam alle maat regelen, om de orde te handhaven. Regimenten infan terie kampeeren op het Dom Pedroplein en in de Fer- enro Pacostraat waar ook batterijen van de artillerie gestationneerd zijn. Patroeilles cavelerie trekken de voornaamste straten door. Behalve in 4 parochies van Lissabon hadden de algemeene verkiezingen voor afge vaardigden door 't geheele land een veel kalmer ver loop dan men had durven verwcahten. De republikei nen, die 90 candidaten gesteld hadden, behaalden vijf zetels. Ongecorrigeerd.) Mijnheer de Redacteur, Vergun mij den winkelier (de eerste) in uw blad, naar aanleiding van zijn stuk van 27 Maart van ant woord te dienen. De winkelier (de eerste) meent, dat alle bijkomstig heden zelfs die van alcohol en militairisme, in een des betreffend betoog niet moeten voorkomen. Dat ben ik volmaakt met hem eens, maar als hij zijn geheugen nog niet geheel kwijt is, dan zal hij zich herinneren, dat ik deze twee noemde als voorbeeld, nadat er door hem in het algemeen belang was betoogd, dat het dom me publiek tegen kwakzalverij beschermd diende te worden. Door mij was naar aanleiding daarvan ge zegd, dat ook ik tegen deze zaken was, dat ik echter van meening ben, dat men door ontwikkeling zoover moet komen, dat er geen vraag meer naar die zaken is, dat het aanbod van zelf zal verdwijnen. Door mij was ook beweerd, dat de winkeliers zich niet op die peuterige zaken als een Hofjesmarkt moesten rich ten, dat dat gedoe echter het. gevolg was van hunnen steeds heviger wordenden bestaansstrijd, dat de oor zaak van dezen strijd in de verkeerde productiewijze was gelegen en dat de winkeliers hunne oogen wat meer op de maatschappelijke wanverhoudingen moes ten richten. In zijn stuk van 27 Maart, schrijft de winkelier (de eerste) die meent, dat bij omstandigheden, in deze be- toogen niet voorkomen, een betoog over zulk een bij omstandigheid. Heerlijke consequentie. Ik ben hem er echter dankbaar voor, daar ik hierdoor in de gele genheid kom, om ook het mijne daarover te zeggen. Vooraf wil ik constateeren, dat de winkelier (de eer ste) heel wat zoeter is geworden. Waarschijnlijk heeft hij het inconsequente van het drijven gevoeld en denkt hij tusschen 27 en 7 Maart ligt zulk een tijd, dat de le zers toch reeds niet meer weten, wat er door hem is ge schreven. Voor velen zal hij het dan ook wel bij het rechte einde hebben. Van mij is dat echter niet het geval. 27 Maart schrijft hij „Dat de A. W. V. de wensch heeft uitgesproken dat het staangeld der vreemde kooplui, meer in overeenstemming met de bil lijkheid worde gebracht." 7 Maart schreef hij: Het verloop van heel de „marktbeweging" is dus: le dat de winkeliers van Alk- maar door middel van hun vereeniging verzoeken aan het stadsbestuur ontslagen te worden van menschen, die hun wekelijks schade aandoen. Ten opzichte hiervan bestaat nogal eenig verschil. Dat het marktgeld in overeenstemming met de billijk heid wordt gebracht, hiertegen heb ook ik geen be zwaar, wat ook ik reeds betoogde, echter den wensch uitsprekende dat, als zulks noodig mocht zijn B. en W. niet afgingen op de in den raad door een raadslid na mens de winkeliers genoemde cijfers, als zijnde kant nog wal rakende. Ontslagen te worden door wettelijke bepalingen van wekelijks schade aanbrengende menschen, is echter heel wat anders. Ik zou het zeer zeker betreuren als den raad een dergelijk reactionair besluit nam en ik heb dan ook betoogd, dat er op deze wijze wel een be gin maar geen einde is en als voorbeeld een van bui ten de stad bezoekend reiziger genoemd, die door zijn bezoek, ook den in de stad wonenden concurreerenden fabrikaïit schade aanbrengt en geniet van de lusten. Met zijn betoog over wat door mij door elkander ge smeten werd genoemd, is hij niet gelukkiger. Den be langstellenden lezer verzoek ik, mijn stuk van 23 Maart nog eens na te lezen, het lust mij niet dat be toog weder te herhalen èn met het oog op de plaats ruimte èn als gevolg van de overweging, dat die rede neering niet abusievelijk, maar opzettelijk wordt ge houden. Liever wil ik er dan bok toe overgaan om over de productiewijze het mijne te zeggen. De winkelier (de eerste) vindt dat er op zich zelf aan de deugdelijkheid van deze productiewijze niet valt te twijfelen. Vrijheid van productie en verkeer ds een natuurrecht. Juist, maar dat is het juist dat niet bestaat. Is de arbeider vrij om te produceeren wat en waar hij wil? Of is hij verplicht als nietsbezitter (door zijn afhankelijkheid van het kleine deel, dat beslag op de aarde hebben gelegd en haar in stukken hebben ver deeld) de voorwaarden door het patronaat gesteld, te aanvaarden of te verhongeren, en dus een slaaf? Denkt gij ook niet dat al die fabrieksarbeiders, arbeid verrichten, waardoor zij gelijk staan met onderdeelen van machines, door de noodzakelijkheid de fabrieken in gaan, maar niet als wezens, vrij in het kiezen van de manier produceeren? Zeker, de uitvindingen der rrfechines is iets, dat de menschen ten goede kan komen. De wijze echter waarop zij vervaardigd worden en de weg die de voor deelen der machines gaan, is echter niet in den haak, omdat de voortbrenger, de arbeider geen invloed heeft op den arbeid. De vereeniging van kapitaal vindt de winkelier (de eerste) ook een vooruitgang. Hij keurt het dus goed dat enkelen, als roofdieren, door trust vorming beslag kunnen leggen op een- geheel bedrijf. Maar dan gaat het niet aan om lid van een midden- standsvereeniging te zijn, want dan organiseert men zich tegen iets wat men goed vindt. Immers de mid- denstandsvereeniging is in het leven geroepen om door organisatie de onafhankelijkheid te bewaren en niet geheel de knecht te worden van groot-kapitalisten, die door het oprichten van Warenhuizen enz. den gehee- len middenstand dreigen te verdringen. Naar mijn meening is deze productiewijze niet goea, omdat ze alleen rekening houdt met gewin en niet niet het genot dat in arbeid ligt. Daarom is het zeker dat bij een natuurlijke voort- brengwijze, de arbeid niet verdeeld zal zijn als tegen woordig, maar dat de veelzijdige menschelijke natuur, veelzijdigen arbeid zal pogen te scheppen, om daar door de zucht naar genot te bevredigen. De van zijn instinkten-bewust wordende mensch haakt niet naar weelde, maar naar vrijheid. De zucht naar weelde is het bewijs van de slavernij der men schen. Thans is de arbeid een last voor den mensch een ieder poogt dien last op een anders schouders te schuiven. De arbeid zal hooger komen te staan, wan neer er een rechtstreeks verband komt tusschen het denken en het uitvoeren, omdat elke arbeid voorafge gaan wordt door het denken. Thans is de uitvoerder zelden de denker en de denker zelden de uitvoerder. Nog steeds was en is het ideaal der menschen, op heffing van nooden en onrechtvaardigheden, gescha pen door het wangunstig' gedoe jegens elkander. Om dat ik eiken toestand, als een gevolg van voorafgaande oorzaken beschouw, vind ik deze verhouding noodzake lijk. Noodzakelijk om zoover te komen dat men zal in zien dat men op deze wijze doorgaande, niet gelukki ger, slechts meer slaaf zal worden. Een productiewijze moet dus niet enkel rekening houden met gewin, waardoor ze tot deze eigenaardige verdeeling van arbeid is gekomen, maar ook met de factor genot. Dat deze maatschappij dit niet doet, zal ieder bij eenig nadenken duidelijk zijn. Het is dit dat ik tegen deze productiewijze heb. Aan U mijnheer de Redacteur mijn dank voor de op name en aan den winkelier (de eerste) mijn groet. F. BAKKER. (Dit stuk moest wegens plaatsgebrek eenige dagen blijven liggen. Red.) BURGERLIJKESTAND. OVERLEDEN 6 April. Neeltje Bruijn, wed. van Hendrik Hoek- meijer, 81 jaar. BROEK OP LANGEDIJK, 6 Apr. 1908. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.—a0.— p. 171 /2 K.G. (1 /4) H.L. dito (ronde) Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool Deensche Witte kool Bieten Uien 0.—a0.— 0.aO.p. 100 at. 2. al2.— V) ,4.—al7.— 2.50a8. 12.— a 16,— 1000 0.70a 1.20 Station NOORD-SCHARWOUDE, 6 Apr. Uien f 1.— f 1.20 per 50 K.G. Roode kool f 11.a 12, 2e soort f 9.10.kleinere f 3.a 8.Gele kool f 16 a f 17.—, 2e soort f 13.a 15.kleinere f 4.a 10. Deensche witte kool f 7.— a 7,25, 2e soort f 5a f 6.50, kleinere f 2.a 4.per 100. PURMEREND 7 Apr. Aangevoerd 375 runderen, waaronder 90 vette 60 a 74 ct. per kilo en 285 molke en gelde f 130 a 260, beiden prijsh. matig, 7 stieren, 105 vette kalveren 75 a 95 ct. per kilo, handel vlug, 916 nuchtere id. f 8.a 22.handel matig, 2453 schapen f 18.a 27.—, 0 overhouders f a de lste prijshoud. stug, 165 vette varkens 45 a 49 ct. p. kilo, handel matig, 82 magere id. f 11.—a 25. stug, 331 biggen f 6.a 10.stug, ganzen f 0. a 0.zwanen f 0.a 0.25 paarden, manden appelen f 0.a 0.manden peren f 0.— a 0.beiden per mand. Kaas. Kleine f 29.middelbare f 26.—, aangev. 101 stapels, handel stug, 965 kg. boter f 1.15 a 1.25 per kilo, kipeieren f 8.a 3.50 per 100, eenden dito f 3.75. Op de eierenmarkt werden aangevoerd 200 kievits eieren, die werden verhandeld tegen 20 ct. per stuk. Opgave van het Voordam C 1213, Alkmaar. Koers van: 6 Apr. 7 Apr. pCt. 2% Staatsleeningen. NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding China 1898 Mexico binnen Japan Oostenrijk Jan./Juli Rusland Hope .4 Aand div. Consol 1906 5 1894 6e Em4 Financ, en Industr. ondernemingen. Nederl. Handelmaatschappij resc. dir. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Langkat, Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli-Maatschappij aand. Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembak Tabak-Mij.» Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand- Moeara Ënim Sumatra Palembaug Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Pittsburgh Coal Common Steels Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent r Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert, v. Convert. Denv. en R. Gr. Cert. Erie Kansas City South. pref. Miss. K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 Iwang Dombr. Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam /lOO 3 Gemeente-crediet Antwerpen 1887 Theiss Staatsleening 1860 Staatsleening 1864 1866 Koers van het geld. Prolongatie 41 /g pCt, Ex-div. Mededeelingen. Staatsfondsen onveranderd. Olie prijshoudend. In Russen geene verandering. Culturen flauw. Tabakken in betere stemming, vooral slot vaster. Mijnen ongeanimeerd. Amerika opende lager verloop zonder veel variatie en slot stil pCt. 4 Aand div, BELGIE. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. 4 4% 3 2% 4 5 5 5 75% 75% 95% 96% 104 96% 96% 497/us 497/16 89% 98% 977/8 78% 78 79% 797/8 88% 88% 75i5/16 77% 156% 156% 115% 114% f44.20 f43.90 132 133 140 189 195 72 73 72* 71 434 435 89 88% 242 240 139 137 340 334 398 400 276% 276% 139 139% 91% 91% 110 109% 84 85 895 885 129 129% 9% 9% 34% 341/m 33% 33 131% 7U/16 7% 19% 19 8% 8% 34% 34% 95 931% 104 190 7416/m 75 86% 86% 20% 19i% 16% 15%. 22% 23% 52% 51% 24% 2315/ie 33 33% 65 65% 14% 14% 74% 737/8 128 1275A lOU/u 10% 141/16 14% 110 112 81 87 86% 107% 102i/i6 961/ic 151 153 340 255 Op den 26en April a.s. hopen onze geliefde §4- Ooms en Tantes s Jb. BOON en G. HELDER, g£ P. HOUTKOOPER en SH G. BOON, ft hunne 25-jarige Echtvereeniging te her- jij" denken. 5% Familie BOON. Bergermeer, 7 April 1908. ïU Geboren: dochter van Z. J. HAZEBROEK en E. J. H. HAZEBROEK-DE HOSSON. Alkmaar, 6 April 1907. Tot onze diepe droefheid overleed heden zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder NEELTJE BRUIN in den ouderdom van ruim 81 jaar. N. BOLLHoekmeijèr. B. A. BOLL. C. IIORSTMANSHOFF Hoekmeijer. Alkmaar, D. M. HORSTMANSHOFF. 6 April 1908. G.fHOEKMEIJER. ALWEER EEN SLACHTOFFER Van Brandverzekering op Maatschappij-polis, lees bekendmaking in het Dagblad „De Courant", dato 6 April j.l. En wel bij één van onze groote Nederlandscbe Maat schappij. Onachtzaam is het, zich aan Maatschappij bepalingen te verhangen. Verzekert U op Beurpolis, dan is alle gevaar voor U uitgesloten. Vraag over deze verzekering bij mij, gratis prospectus en vergelijk daar bij Uwe polis. JAC. G. MEIJER Hz., Assuradeur, Metiusgracht 19, Alkmaar. zich in den vinger te snijden, de lichtzijde ervan zijn de pleisters van W. NEDERKOORN, Langestraat en Schoutenstraat A 10 cent per boekje. Hiermede wordt bericht, dat bij voldoende deelname de STOFZUIG-MACHINE In werking wordt gesteld. Echter wordt beleefd verzocht hiervan kennis te geven aan het adres der Naaml, VennKALKM. GLAZEN-PUIBEWASSCHERIJ H E U L 1. Aanbevelend door een bejaarde juffrouw, omtrek Scharloo. jett. A 70, aan het bureau van dit blad. Br. fr- Let s.v.p. op het Adres Mej. SCHUURMAN, van Amsterdam, Planeetkun- dige en Helderziende, is met een helm geboren, is eiken Donderdag te spreken voor alle zaken, van 'S morgens 10 tot 's avonds 10 uur, op den

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3