STADSNIEUW sT~ BUITENLAND. Een driftige vader. Oudelmunten. Verbond van Vakvereenlgingen. Werkloozen-meetlng. Bescherming '- gen de jeugd. Ruim 1000 meisjes bekeurd. De oudste Nederlander overleden. Tramgesprek. Branden. Het Arbeidsleger. Uitslag van het Kegelcoiicours. Iets voor het publiek. Ongelukken. Nieuws uit Hoorn In Inbraken. Een wonderkalf. UitiSchermerhorn. Geslaagd. Een muisje met een staartje. Predikbeurten. Valsch geld. Gemengde Mededeelingen. De heer den H., hoofd der school te Nieuwaal, moest een knaap landbouwverlof weigeren, daar hij te veel willekeurige verzuimen had. De vader, den heer H. op een weiland aantreffende, terwijl deze bezig was planten te verzamelen, begon op te spelen, ver volgens te dreigen en viel ten slotte voornoemden heer den H. aan. Ernstig mishandeld, met een blauw oog, ging de heer den H. huiswaarts. Waar getuigen aanwezig waren, is van dit geval proces-verbaal op gemaakt. j! een dier, terwijl in het bewuste geval slechts sprake [j is van het overrijden bij ongeluk. Aan de politie is ji intusschen gebleken dat de fietsrijder niet in het bezit was van een rijbewijs, zoodat het 'muisje voor den stoomfietser nog een staartje zal hebben. Te Ing-en, Neder-Betuwe, is op een stuk land, ge naamd de Ecksche Ylissing, een merkwaardige vondst gedaan, door een mol aan het licht gebracht. Op een molshoop vond men een paar munten, zoo men meende duiten. Een schooljongen, die er bij was, merkte op, dat het geen duiten, maar heel oude mun ten van de Romeinen waren. Hij wist het zeker, de meester had er van verteld en munten laten zien, waarop precies zulke dikke koppen stonden. Men besloot nu om en bij den molshoop een nauw keurig onderzoek in te stellen en vond in den mols hoop nog 82 munten bijeen, zoodat de geheele vondst 84 Romeinsche zilveren d'inariën bedraagt. Ze zijn ran de volgende keizers, die geleefd hebben tusschen 160 en 300 jaren na Christus' geboorte: Antonius, Gordianus, vader en zoon, tegenkeizers van Maximus; Alexander Severus; Filippus, de Arabier, onder wiens bestuur Rome in 247 na Chr. zijn 1000-jarig bestaan Maximus, mede keizer van Valerius Dionclc- De munten van laatstgenoemden zijn zoo nieuw, terwijl de oudste sterk afgesleten zijn. vierde; tianus. goed al De jaarvergadering van het Nederlandsch Verbond van rakrereenigingen zal op 13 en 14 April a.s. in „Farkzicht/' Stadhouderskade, te Amsterdam worden gehouden. In de groote zaal van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam had gistermiddag, zooals we in een'deel onzer vorige oplage hebben gemeld, een zeer druk bezochte werkloozen-meeting plaats, uitgeschreven door de federatie Amsterdam van de S. D. A. P. in samen werking met den Amsterdamschen Bestuurdersbond. Het podium was versierd met talrijke banieren van verschillende vereenigingen. Een vijftal sprekers waren uitgenoodigd om op deze bijeenkomst het woord te voeren. Leider der bijeenkomst was de heer S. J. Pothuis, die in zijn openingswoord er op wees dat men meend heeft den toestand van werkloosheid niet te mogen doen voortbestaan zonder protest. Wij prole tariërs aldus spr. kunnen niet aansprakelijk worden gesteld voor de gevolgen die uit deze ellende ontstaan kunnen. Spr. las een motie voor, waarin met klem wordt aangedrongen op onverwijlden geldelijken en anderen steun van gemeentewege. Het woord werd gevoerd door H. Wollring, Jan van Zutphen, het Kamerlid Van Kol en Th. van der Waerden, waarna de motie onder gejuich met over weldigende meerderheid weid aangenomen. Teneinde de nieuwe autobussen te Amsterdam te beschermen tegen de aanvallen der jeugd, worden ze thans vergezeld door een fietsrijder, gewapend met •en stok. Voorloopig schijnt deze loodsdienst te helpen. Door den burgemeester van Rotterdam was gelast dat een aantal politie-agenten in burgerkleeding in voor hen vreemde wijken zouden toezien dat de veror dening op het straatboenen en matjeskloppen niet zoo klakkeloos overtreden werd. Het gevolg daarvan is dat in de eerste week reeds meer dan 1000 meisjes zjjn bekeurd. De dienstboden hadden het volgende bedachtOp iederen hoek van de straat hield een meisje de wacht, terwijl de anderen de kleeden klopten. Werd dan een helm zichtbaar dan werd gewaarschuwd en ging alles naar binnen. De burgemeester is haar dus te slim af geweest. Te hooge Zwaluwe is gisteren overleden de heer .Pu.kbMman, 104l/2 jaar oud. Hij was hoogstwaar schijnlijk de oudste inwoner van ons land. Klein, blond jongetje ligt op z'n knietjes op de bank en kijkt aandachtig naar de naastliggende tramrails. Dan keert hij zich om en vraag-, met het handje heen en terug wijzend, zóó luid, dat hij opeens de aandacht van alle passagiers heeft „Moeder, waarom gaan er rails zóó en rails zóó, er naast De moeder zachter": „Wel jongen, deze rails zijn voor de trams, die heen gaan, en op de andere komen de wagens terug „Waarom gaan ze niet op dezelfde rails, moe „Zacht toch wat, jongen Dat begrijp je toch ook wel, dan reden de trams tegen elkaar." „Reden ze dan tegen 'elkaar aan, MoeJ? En mag dat dan niet De passagiers krijgen schik in 't gesprek.jDe'moeder wordt ongeduldig. „Hè, kindje, wat doe je"nu dom Dat zou toch erg gevaarlijk zijn." „Waarom zou dat erg gevaarlijk zijn, moe?" „Omdat dan de wagens kapot waren en de menschen, die er in zitten, dood." Even stilte. De jongen verwerkt het ongeluk. De moeder herademt. De blikken der reizigers dwalen af. Plotseling, verheugd over z'n inval schreeuwt de kleine „Moe, moeke, als er nu eens geen menschen in de tram waren, zou 't dan toch gevaarlijk zijn „Ja, jongen, dan was 't toch gevaarlijk voor den bestuurder „En als er geen bestuurder was, moe?" De tram stopt. Da geplaagde moeder verlaat ouder algemeen gelach den wagen, haar vraagal meetrekkend. (Hdbl.) Te Hengelo is vannacht afgebrand het winkelhuis met bakkerij van Meyboom. Woensdagnacht te 12 uur zijn te Venlo aan Maagdeberg de beide woningen, bewoond door Jean Driessen en Bouten, totaal uitgebrand, terwijl het vee en de inboedel grootendeels door buren zijn gered. As surantie dekt de schade. Oorzaak onbekend. - Woensdagnacht omstreeks 2 uur brak te Sprang brand uit in de arbeiderswoning van W. A. Hilkhui- zen, op het Oosteind. In korten tijd werd het geheele gebouwtje in asch gelegd. Ook de inboedel werd een prooi der vlammen. Vermoedelijk ook een bedrag van pl.m. 250 aan bankpapier, de opbrengst van een-paar verkochte runderen. Huis en inboedel waren verze kerd, zoodat het verlies der geldswaarde voor den man de grootste schade is. Onze stad zal dezer dagen worden bezocht door een tweetal officieren van het „Arbeidsleger", dat zijn Hoofdkwartier voor Nederland heeft te Amsterdam Z'.czeniskade 2 en voor Indië te Djocjakarta op Java. Zij zijn gekleed in uniformen, die op den kraag de initialen A L. dragen (Arbeidsleger). Zij bieden ver schillende geschriften te koop aan, waarin het werk van het A. L. wordt uiteengezet. Het Arbeidsleger beoogt een goed doel en wie er meer van wil weten koope de geschriften van deze officieren. De uitslag van het kegelconcours in „Diligentia" is de volgende Korpswedstrijd. Ie prijs Allen Om te Amsterdam met 308 hout; 2e prijs Nooit Gedacht I te Amsterdam met 307 hout; 3e prijs G. G. G. I te Amsterdam met 305 hout; 4e prijs Minerva te Amsterdam met 299 hout; 5e prijs District II te Amsterdam met 298 hout; 7e prijs Z. E. K. Z. II te Amsterdam met 296 hout en 44 treffers; 6e prijs Haarlempoorters 1 te Amsterdam met 290 hout en 46 treffers; 8e prijs Oranje Kegeleub te Am sterdam met 294 hout 9e prijs Kegellust te Amster dam met 292 hout; 10e prijs Volharding I Haarlem met 290 hout; 11e prijs Kegellust N.-Scharwoude met 28(i hout en 4-7 treffers; 12e prijs Men heeft ze niet aan touw te Amsterdam met 286 hout en 46 treffers; 13e prijs Hard gaat ie te Den Helder met 284 hout: 14e prijs Bal II te Alkmaar met 282 hout; treffersprijs Lange Tom te Santpoort met 274 hout en 46 treffers; troostprijs Waterpas te Haarlem met 281 hout en 45 treffersnegenprijs Excelsior te Amsterdam met 6 ne gens achttenprijs Koekoek te Amsterdam met 13 acht ten en 258 hout; zevenprijs Amstel te Amsterdam met 16 zevens; zessenprijs Hout of Fout te Alkmaar met 12 zessen; vij venprijs Op de plank te Amsterdam met 10 vijven; vierenprijs Koekoek te Alkmaar met 12 vieren 257 hout; koekoekprijs Victoria te Alkmaar met 5 koekoekenduifjesprijs Er deugt geen bal te Amster dam met 1 duifje en 258 hout. Combinatie Korpswedstrijd. G. G. P., Amsterdam, le prijs 585 houtAllen om, Amsterdam, 2e prijs 583 hout; Z. E. K. Z., Amsterdam, 3e prijs 579 hout. Eereprijs. Brilleslijper van Allen Om Amsterdam met 76 hout. O. P. G. Nieman te Amster- Pasjitsj daarmede te belasten, blijft de Koning aog steeds het meest gevoelen voor een coalitie-minigferie. De oud-radicalen onder leiding van Pasjitsj echter trachten te verhinderen, dat de bedoelingen des Ko- nings verwezenlijkt zullen worden, doordat zij, die de sterkste party vormen, weigeren deel uit te maken van een coalitie-ministerie. Af te wachten blijft nu nog, welke beslissing- de ko ning zal nemen. Venezuela en Amerika kunnen het niet samen eens worden. Er zijn vijf geschilpunten en alle diplomatieke middelen, welke tegen president Castro konden worden aangewend, zijn thans uitgeput. Hij weigert genoegdoening te geven, weigert ook een scheidsrechterlijke beslissing. Het eenige middel is thans een expeditie. Maar nu doet zich het eigenaar dige geval voor en wellicht heeft de slimme Castro hiermede rekening gehouden dat de Vereenigde Staten eigenlijk haast geen troepen kunnen missen. Negentig procent van de vloot is uit en voor militaire operaties zijn er slechts 1000 matrozen en 18000 solda ten beschikbaar. Vermoed wordt dat er een expedi tiecorps van 5000 man gemobiliseerd zal worden, zoo dra het Kongres zijn toestemming heeft verleend. I11 Marokko is een aanval op 't kamp van de ïranschen gedaan. Een telegram van generaal d'A- made vanuit het kamp bp Settat, den 6den dezer ver zonden, deelde mede dat het kamp dien morgen door mehalla van Moelaï Hafid werd aangevallen meer in 't. bizonder bestaande uit de mehalla van Boe Azzaoeï en troepen-afdeelingen der Ohiadmas. De troepen wachtten in alle stilte en waren op hun hoede. De aanval van den vijand werd met zware verliezen aan zpn zijde afgeslagen. Generaal d'Amade ging, teneinde het kamp van den vijand te bestrijden, bij het aanbreken van den dag tot den algemeenen aanval over. De vijand werd met kracht teruggeslagen. Een officier js doodeljjk gewond; 7 onderofficieren en korporaals zijn gewond. Serie Personeeleprijs dam met 126 punten. Personeeleprijs Prins Nieman te Amsterdam Het Amsterdamsche publiek kon zich gisteren aan een bijzondere merkwaardigheid vergasten. Een neger kok van een der West-Indische booten kwam zich in het huweljjk begeven met een Amsterdamsch meisje Het paartje zag er keurig uit. Te Rotterdam hadden; twee jongens zich een lang touw om het lijf gebonden, om daarmede andere jongens spelenderwijs te vangen. Op een onverwacht oogenblik, ofschoon tegen hun bedoeling, vingen zij in hun touw twee paarden, ge spannen voor een vleeschwagen van het abattoir. Tegen zulk een weerstand waren zij echter niet op gewassen en beiden werden over de straat geslingerd met het ongelukkig gevolg, dat de een den wagen over de borst kreeg en de ander een trap van een paard. De eerste is naar het ziekenhuis en "de ander naar de ouderlijke woning overgebracht. Te Gestel bij Eindhoven werd het 4-jarig eenige zoontje van den caféhouder F. Smits door de tram gegrepen, met het noodlottig gevolg dat hem het hoofd werd afgereden. Gisteravond is op den Schiedamschendijk te Rot terdam een vierjarig meisje, J. van Ingen genaamd, door een motorwagen der electrische tram overreden en gedood. Aan boord van een der schepen der Koninklijke Nederlandsehe Stoomboot-Maatschappij te Amsterdam heeft gistermiddag een ontploffing van carbid plaats gehad, tengevolge waarvan vier man van het machine kamer-personeel ernstig in het aangezicht werden ver wond. den vorigen nacht is in de Bullewijkerpoldcr •nder Ouderkerk op twee boerderijen ingebroken. Bij den veehouder 0. van Zadelhoff is de dief door een keldervenster binnengekomen en heeft een pot boter benevens eenige kleedingstukken. meegenomen. Ook bjj den veehouder G. Steenvoorde zijn eenige goederen ontvreemd. i e Roosendaal is een monsterkalf geboren, dat op het eerste gezicht veel had van een acrobaat, die het lichaam zóóver naar achteren gebogen beeft, dat han den en voeten op den grond komen. Bij nadere be schouwing vond men borstkas en buikholte geopend en de ribben waaiervormig naar buiten gebogen, zoo- dnt de ingewanden onbedekt lagen. De schouderbla den en opperarmbeenderen gingen schuil onder die waaiervormig uitgebreide ribben en de rest der voor- beenen stak reclit naar voren. Hals en hoofd waren normaal; rug en lenden daar entegen sterk naar rechts gekromd. Het bekken, dat naar het teratologisch museum van 's Rijksveeartsenij school te Utrecht is gezonden, was zóó vervormd, dat de eene heupkom voorwaarts, de andere achterwaarts gericht stond. Dit had ten gevolgde, dat de normale achterbeenen op zeer komieke wijze aan het lichaam zaten. Door het bekken kon nauwelijks een vinger passeeren en de endeldarm, gevuld met darmpek, ein digde blind daarin. Zelfs de aanwijzing van eene aarsopening ontbrak onder het korte gekrulde varkensstaartje, dat als een wimpel omhoog stak. (Gr, De laatste les van den tuinbouwcursus (openbare les) werd deze week gehouden in tegenwoordigheid van den Rykstuinbouwleeraar voor Noordh., het Dag. Be stuur der Gemeente en het Bestuur van de Tuinbouw- vereeniging „Schermerhorn en Omstr." De heer IJp- ma, hoofd eener openbare school te Alkmaar, is hoofd van den cursus. U. d. I. W. v. O. Iu de gisteravond gehouden algemeens vergadering van de Gymnastiek en Schermvereeniging „U. d. I. W. v. O.", werd eene collecte gehcuden voor de a.s. Witte Kruiste atoonstelling. Aan de leiders der vier- maanders-oefeningen, de heeren Visser en Van Straten, word een souvenir aangeboden. Besloten werd nog het 24-jarig bestaan der Vereeui- ging, den eersten Woensdag in Mei op feestelijke wijze te herdenken. Men seint ons uit Leiden Aan de Leidsche Universiteit werd eden met gun- stigen uitslag afgelegd het candidaats-examen iu de rechtswetenschap door den heer L. Carsten alhier. Te Borsselen overreed een stoomfietser een hond, met het treurig gevolg dat het dier er het leven bij inschoot. De eigenaar van het dier dacht aanvankelijk aan procesverbaal en schadevergoeding. De man is echter tot de wetenschap gekomen dat volgens art. 850 van het Wetboek van Strafrecht alleen bestraf- baar is het opzettelijk en wederrechtelijk dooden van 12 April 1908. Groote Kerk10 uur, Ds. Guldenarm, Bediening van het H. Avondmaal. Goede Vrijdagavond, 7 uur, Ds. van Leeuwen. Kapel, 10 uur, Ds. van Leeuwen, 6 uur, Ds. Ver waal, Dankzegging. Lvang.-Luth. Kerk, IOI/2 uur, Ds. Ternooy Apèl. OnderwerpAan 's levens ingang. Bevestiging van nieuwe leden. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Ds. Glasz. Avondmaal. Rem.-Geref. Kerk, 101'2 uur, Ds. de Regt, Bevesti ging van nieuwe leden. Gereform. Kerk, 10 uur, Ds. Weehgelaer, Avond 6 uur, Ds. Weehgelaer Catech. Zondag 40. Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg. Voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur godsdienst oefening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 31/2—6 uur, Vergadering van de Christel. Jongelings- vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 51/27 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „TimotheUs", voor knapen van 1216 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6. oorm. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Herv. Gem. te Stompetoren, 9l/2 Ds. Werner, B - vestiging van Lidmaten. Herv. gemeente te Bergen, 10 uur, Ds. Natzijl. Goedon Vrijdag 10 uur, Ds. Natzijl, Bevestiging van nieuwe leden; 's avonds 7 uur, Ds. Natzijl, Avondmaal. Bij de politie zijn vele valsche guldens en andere geldstukken gedeponeerd, Er schijnt dus veel valsch geld in omlocp te zijn en menjzij daarom op zijn hoedet te Alkmaar met 45 punten; met 44 punten; Blom te N.- Scharwoude met 43 punten; Lienisch te Alkmaar met 43punten; Verduin te Amsterdam met 43 punten; Goffin te Amsterdam met 42 punten; v. Spankeren te Amsterdam met 42 puntenVonk te Alkmaar met 42 punten; Verweij te Alkmaar met 42 punten; Duinmeij- er te Alkmaar met 42 punten. Kampioenprijs. E. Thuring te Amsterdam met 69 punten. Vink te Amsterdam met 69 punten. Boon te Alkmaar met 68 punten. Serie Vrije Baanprijs. Nieman te Amsterdam met 215 punten. Vrije Baan. Hoogste 50 punten, laagste 42 punten. Aan het Pruisische Huis van Afge vaardigden is door het uitvoerend comité van de Pruisische Onderwijzers-vereeniging, die 65 000 leden telt, een verzoekschrift ingediend waarin op de sala ris-kwestie den vollen ritidruk wordt gelegd. De adres santen verlangen gelijke bezoldiging voor alle onder wijzers, zonder dat daarop, gelijk tot dusverre, plaatse lijke verhoudingen invloed uitoefenen; een bezoldiging verder, gelijkstaande en gelijk opklimmende met die van klerken op de departementen; hetgeen bijverdiend wordt door hen die tegelijkertijd eenige kerkelijke be diening (b. v. die van voorzanger) vervullen, worde niet gekort op het inkomen van den onderwijzer. Ook de Roomsche Onderwijzerehond richt een der gelijk verzoekschrift aan het Huis van Afgevaardig den. De Koning van Portugal is volgens het te Lissabon verschijnend blad „Globo" nog altyd niet hersteld van den schok, die zijn gezondheid door den moordaanslag heeft gekregen. Een ander bericht uit de Portugeesche hoofdstad zegt, dat de Koning veel te hard werkt. Maandag- en Dinsdagnacht heeft hij voortdurend in zijn werkkamer de geheime berichten over de_ jongste gebeurtenissen in de hoofdstad en in de provincie (bij de verkiezingen) lestudeerd. De Ko ningin-moeder wilde graag dat hij zich spaarde maar hy stoorde zich hieraan niet. Slechts met de grootste inspanning kan de Koning zb'n eigenleken zielstoe stand verbergen. -.5 De politieke toestand in Portugal is volgens het ministerie beslist bevredigend, hetgeen echter in tegenspraak is met de buiteng wone militaire maat regelen. Bernardino Machado, de leider der Portugeesche republikeinen, verklaarde aan een correspondent van de „Berl. Lokal Anz.," dat zijn partij geheel vreemd is aan de gebeurtenissen van Zondag 1.1. en dat de onlusten, volgens alle informaties, te wijten zijn aan reactionnaire agigatoren. In Turk ij e gebeuren dikwyis vreemde dingen. Maar niet altijd blijkt bet waar wat er van het ryk des Sultans wordt gezegd. Zoo is het heel wel moge- ïyk dat het volgende verhaal, ontleend aan de Parij- sche „Figaro" zal worden tegengesproken. Izzet Tuad Pacha was vroeger gezant van Turkije aan het Spaansche hof. Den laatsten tyd woonde hij te Parijs. Een maand geleden, kreeg hy bericht, dat dc Sultan hem in een hooge militaire betrekking had benoemd. Hy zou inspecteur-generaal worden van het derde Ottomaansche armeecorps in Macedonië. Toen hij het telegrafisch bericht van deze benoeming kreeg, ging bij onmiddeliyk naar Konstantinopel. Daar kreeg hij oen brief van een hoogwaardigheidsbekleeder waar in hem werd medegedeeld, dat zyn benoeming eenige moeieiykheden had veroorzaakt, zoodat men een an dere betrekking voor hem zocht. Tevens werd hem ver zocht zyn hotel niet te verlaten. Van dat oogenblik af wordt Izzed Pacha in het Palasthotel bewaakt, vaarschijn 1 yk, voegt de „Figaro" hieraan toe, zonder aat de Sultan dit weet. De reden hiervan moet gele gen zh'n in een boek over bet Turksche leger, dat Iz- zed Pacha onlangs onder den titel „de andere verlorea gegane gelegenheid' in het licht deed verschijnen. Het telegram over zy'n benoeming werd blijkbaar gezonden om hem naar Konstantinopel te lokken en hem in de macht der Turksche overheid te krijgen. lot dusverre hebben de besprekingen van koning P et er van Servië met staatslieden van ver schillende richting over belegging der bestaande ge schillen nog tot geen resultaat gsleid, maar, volgens een particulier telegram uit Belgrado aan de Voss. Zeit., is reeds gebleken, dat van een verzoening tus- schen de regeering en de oppositie geen sprake kan zijn en dat de ontbinding der Skoepsjtina onvermijdj- 1 ijk is. Nu moet nog worden uitgemaakt, wie met de leiding der verkiezingen zal worden belast. Terwijl de vroegere samenzweerders, met Maschin en Mischitsj aan het hoofd, den koning trachten over te halen om Dure lucifers. Dinsdag werden twee reizigers, die met den trein uit Brussel op Fransch grondgebied kwamen, gesnapt, dat zij vier groote doozen Belgische waslucifers in ïrankryk wilden smokkelen. Er werd hen een boete opgelegd van tweeduizend franc (een franc per luci fer). Zij weigerden te betalen, en konden eerst verder reizen, nadat zij hun identiteit hadden bewezen en er proces-verbaal tegen hen was opgemaakt. Een gestoorde bruiloft. Tn het Fransche dorp Montamise, bij Potiers, is ds muur van een schuur ingestort, waarin 35 bruilofts gasten aan den feestmaaltijd zaten; een ontzettende paniek volgde, en 11a groote moeite slaagden toegesnel de buren er in, de ongelukkigen te bevrijden; helaas bleken er twee reeds overleden en 8 zwaar gewond te zijn. Het jeugdige echtpaar, 20 en 16 jaar oud, bleef ongedeerd. Geen draaiorgels m e e r i n P a rij s. De Parijsche poli tie-prefect Lépine heeft bevolen, dat alle draaiorgelmannen in Parijs hun beroep moeten staken. Nieuwe vergunningen werden sinds lang niet meer gegeven. Vier s c h'o olmeisjes verdro n'k e n. Bij het spelevaren zijn te Obertitzko vier meisjes verdronken. Do boot sloeg om en geen van de vier kon zwemmen. Russische aristocraten alsvalsche spelers. In de Engelsche club, een der voornaamste clubs van St. Petersburg zijn twee hooggeachte leden als valsche spelers ontmaskerd. Zij hadden in den laatsten tijd meer dan 300.000 gulden gewonnen. De griezelige vondst. Omtrent het in stukken gehakt lijk, dat in een zak in den Tiergarten dicht bij Charlottenburg is gevon den, valt niets naders te melden. Elk spoor van den dader ontbreekt. Voortdurend melden zich bij de politie personen aan, die kinderen of huisgenooten vermissen. Hier door wordt weer bewezen, dat in den regel van derge lijke vermissingen maar geen gewag gemaakt wordt. Fon bericht van een misdaad moet de menschen wak ker schudden om hen naar het politiebureau te doen gaan. Opstootjes bij een werklieden- betooging. In het proces ter zake van de opstootjes by de werk loozenbetooging te Berlin werden tegen de beklaagden straffen geëischt van negen maanden tot een week hechtenis. Het vonnis zou waarschijniyk gisteravond nog wor den geveld. Een stelling ingestort. By het maken van een spoorwegbrug aan de Hum- boldthaven te Berlijij stortte een stelling ineen. Zeven personen vielen in het water. Vijf konden er worden gered en twee verdronken. Een nieuwe Rembrand ontdekt. Mr. Humphrey Wards, een der bekendste Londen- suhe verzamelaars en kunsthandelaars en de echtge- noot van de schrijfster had te Londen een schilderij, gekocht voor 3000 gulden. Hy koopt in den regel spe culatieve schilderden, maar hij heeft daarmede niet mkwijls geluk gehad. Thans evenwel schijnt dit an ders te zijnprofessor Hauser te Berlijn heeft uitge- maakt, dat het schilderij een echte Rembrandt i$ en oen Beriy'nsche geheimraad heeft onmiddeliyk het doek gekocht voor meer dan het vijf en twintigvoudige van den inkoopsprijs. Telegrafisch werd de koop ge sloten, daar Wards in Canada toefde. Het schilderij is een portret van een jongen man, die als een idioot de wereld inkijkt. Werkloozen te Chicago. Woensdag kampeerden te Chicago 500 werkloozen in een straat bij het stadhuis, zeggende, dat zij er blijven zouden tot zij werk of eten kregen. De politie, die hooide dat er nog meer werkloozen in aantocht waren, dreef de menigte uiteen, waarbij vele werk loozen gewond werden. Ie Hammond, vlak bij Chicago belegerden denzelfden dag 3000 werkloozen het stadhuis. Het gemeentebe stuur vond den toestand zoo bedenkelijk, dat het rant soen liet uitdeelen. Gulzig at de hongerige menigte het voedsel op. AV eddenschappen en wedrennen. Woensdagavond is in den Senaat van den Staat New York het wetsontwerp tot verbod van wedden schappen bij wedrennen met 25 tegen 25 stemmen verworpen. Er moeten nog twee stemmingen over wezen. Over en weer hoopt men nog stemmen te winnen. Zonder wedden, zeggen de sportmenschen, zijn wedrennen onmogelijk. De prijzen, die uitgeloofd worden, zijn te gering om de kosten goed te maken. De staking der telegraphisten in Britsch-Indië. De Iudische telegrafisten zijn, naar uit Calcutta wordt gemeld in staking gegaan uit ontevredenheid wegens de jongste veranderingen in den dienst. Enkele ambtenaren blijven hun taak waarnemen, voor zoover het dringende telegrammen betreft, maar van omstreeks 6 uur gisteravond af is in ieder groot kantoor slechts

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2