STADSNIEUWS. BUITENLAND. Gemoedelijk. Uit Warmenhulzen. Uit „de Egmonden". Uienhandel. Uit Harenkarspel. Uit St. Maarten. Uit Rustenburg. Uit Den Helder. Voor den politierechter. Zigeuners. Kind in" brand. Een nieuw soort postduif? De oude spoorbrug te Haarlem. Brand. Uit de dierenwereld. Ongelukken. Staatsloterij. Tentoonstelling van bloemen en kamerplanten. Levering van leder. Naar de Bloembollenvelden. Schaken. Predikbeurten op den Goeden Vrijdag. Tooneelvereeniging „Talma." Gemengde Medejdeelingen. heï^nfv KerZ0Cht het ta0ht0iier mec te S»»* Nieuws uit Hoorn. Laatste Berichten. quisitoir betreft bij den O. v. .T. aan. Wat de quaestie van bet register betreft, zeide verdediger, is het volko men waar dat kooplieden verplicht zijn volgens de wet hnn boeken bij te houden. Er zijn echter verschillende bepalingen in de wet dien aangaande waar weinig de hand aan wordt gehouden, wat ook maar goed is, an ders zou er iedere week een koopman moeten terecht staan wegens overtreding. In de praktijk hapert er veel aan dat bijhouden der boeken. Ook met dezen be klaagde is dat het geval. Doch er behoeft daarbij niet .dadelijk te worden gedacht aan moedwillige weglating dezer posten. Er zijn immers door B. ook andere koo- peu, in de maand Januari gedaan, nog niet geboekt. En de reden hiervan was dat het register ditmaal vroeger werd gehaald dan anders. Spr. concludeerde dat be- klaagdes schuld zeer twijfelachtig is en vroeg ook voor dit gedeelte der aanklacht vrijspraak. Mishandeling. Onvoldoende opgehelderd is de zaak gebleven van de mishandeling van R. de Moei te Tuitjehorn, door één of meerdere jongens van St. Maarten. Als schul dig aan deze mishandeling waren aangewezen O. T. en J. B. landbouwers te St. Maarten, doch zij ontken den en het meerendeol der getuigen bevestigde hun verklaring. Het gebeurde is het volgende. Zondag nacht, 15 Maart was De Moei rustig naar bed gegaan. Plotseling werd hij wakker door gerinkel aan de deur en ander gerucht bij dat gedeelte van zijn woning. De Moei wilde weten wie hem zoo zonder reden in zijn rust stoorde, sprong zonder bedenken het bed uit, nam fluks de „schotel" van de deur en daarna gewapend draafde hij op bloote voeten naar buiten om de dader te vipden. Het bleek dat het een zestal jongens waren. V at er toen verder precies gebeurd is, is niet duidelijk. Volgens De Moei werd hij, toen hij een der knapen aan wilde grijpen, om hem duidelijk te kunnen zien, door dezen J. B. ruw aangetast. De „schotel" werd hem uit de hand gerukt en daarmee kreeg hij een paar ge voelige slagen op het hoofd tengevolge waarvan hij he vig bloedde. Hij vluchtte naar zijn woning, werd ach tervolgd door de jongens, en opnieuw mishandeld. Door het bloedverlies en den schrik was hij echter zoo van streek, dat hij niet meer weet wat er precies voorviel en wie de daders waren. Een buurman, Spaansen, op het gerucht ook afgeko men, had echter duidelijk gezien, voor zoo ver dat ging bij het weinige licht in den nacht, dat de jongens, spe ciaal J. B. en ook C. T. De Moei sloegen. Doch tegen over deze beide verklaringen stonden die van beklaag den en vier getuigen a décharge, die de zaak geheel anders vertelden. De eigenlijke dader van het gerin kel aan de deur en het andere gedruisch zou er-van- door zijn gegaan. De Moei was toen op hen toegeko men en had van één een horlogeketting stukgemaakt, een ander geslagen enz. TTit zelfverdediging hadden zij De Moei van zich afgehouden, echter niet geslagen. De wonden van De Moei zouden ontstaan zijn doordat hij op den grond was gevallen. Deze zaak werd uitgesteld om nader te worden on derzocht. De verdediger van de beklaagden was mr. K. A. Cohen Stuart. J achtwetovcrtreding. Na de pauze had zich te verantwoorden T. G., arbei der te Zijpe, die gejaagd had in die gemeente op een plaats, waar hij daartoe niet het recht had. Hij werd deswege veroordeeld door den Kantonrechter te Scha- gen tot een geldboete subsidiair hechtenis. Hiervan was hij in hooger beroep gekomen. Als getuige was gedagvaard H. Nijboer, rijksveldwachter, die tegen be klaagde proces-verbaal had opgemaakt. Beklaagde hield vol dat hij niet geschoten had. Er was daar dien dag wol geschoten en hij was in de buurt, doch een an der was de dader. Ondanks deze ontkentenis werd beklaagde schuldig verklaard en eischte de O. v. J. tegen hem, opnieuw rechtdoende 8 boete, subsidiair 4 dagen hechtenis. Mishandeling. E. M. te Zijpe maakte zich zonder motief in den avond van 8 Maart aan het volgende feit schuldig. Hij kwam te Oudesluis, gem. Zijpe, 0. Namens te gen en vroeg: „Heb je ook vuur voor me?" „Neen, zei Nannes, lucifers heb ik niet, maar hier is m'n sigaar, gebruik dien maar." Daarop gaf M. Nan nes een slag in het gelaat. Voor deze ongemanierdheid vroeg de O. v. J. een boete van 10 of 8 dagen hechtenis. Opzettelijke baldadigheid. Een ruwe klant is de bakkersknecht J. B. te Hoorn. Dit bleek ook weer den Oden Maart toen hij den vracht rijder Van Hinte aldaar door zijn onverschilligheid hevige pijnen bezorgde. Van Hinte reed met zijn paard en wagen om een hoek toen B. met een handkar van den anderen kant kwam. Van Hinte kon B. niet zien, doch B. hem wel. B. wilde echter niet uitwij ken en er ontstond een botsing. Daarop gooide B. Van Hinte met een kei, die dezen in de zijde trof. Later op den middag toen B. den vrachtrijder nogmaals ont moette heeft hij hem eerst met een kneppel en toen nog eens met een kei gegooid. Van Hinte werd zeer pijnlijk getroffen, drie ribben, zei hij, waren gekneusd en van pijn zakte hij den laatsten keer naast zijn wa gen op de straat ineen. Getuigen bevestigden de verklaring van Van Hinte, terwijl bekl. volhield wel geworpen te hebben doch niet zoo hard. De O. v. J. constateerde dat het ten laste gelegde bewezen was. Van Hinte heeft zonder daartoe aan leiding gegeven te hebben veel pijn moeten lijden. Wel overdrijft deze wat,_ want niet drie maar één rib was gekneusd, doch dit is nog erg genoeg. Z. E. A. vroeg tegen beklaagde, die al meer op zijn boekje heeft staan dat minder loffelijk is, een gevangenisstraf van 6 we- ken. Hierna werd nog een zaak met gesloten deuren be- handeld. Uitspraak in alle zaken over 14 dagen. Een ruim 70-jarig boertje uit Bennekom had een strikske opgehaald en was deswege door den veldwachter bekeurd geworden. Voor het Kantongerecht te Wagemngen hoorde onze vrind voor deze overtreding dor Jachtwet een boete van f 10 tegen zich eischen. Maar dat was hem geheel niet naar den zin. H. "Tlje? gulden veur een strikske op m'n eigen land Mer da s toch veul te veulHè'k al niet schaaj genog as de kenijne me de knolle opvritte En dan, as je gepak wor op je eige land is 't toch mer de helft O. M. (lachend)„Ik kon ook 40 gulden eischen J. zo°' da' wist ik niet- Mer 't is toch te veul. zae-de, ik doej geen diefstal; ik hè de jachtr ok me verhuurd. En ze loope d'r toch maor over hen Kantonrechter: „Dan kun je ze laten calangeeren." Bekl.Nou, zoo wijd wil ik 't ok nie zuuke. Da's nou wel een bietje arg. Maor tien gulden veur één zoo n strikske, 't is toch veul te veul 1" Kantonrechter: „Dus je wou wat minder hebben Bekl.: Minder? Je most me heelemaol vrij laten meneer. Zoo'n ouwe man as ik ben nog te straffen 1" Kantonrechter: J a j ong, vrij komen zal toch niet gaan Bekl.„Nou, ziet dan maor's wa-je doei 1" Af- (Hdbl.) GEMENGD NIEUWS. Uit Enkhulzen. 's Rijks betonningsmagazijn alhier wordt opgehe ven. Geheel onverwacht ontvingen directeur en werk lieden gisteren deze tijding. Tot lid van het bestuur der banne Warmenhuizen (vacature T. Hoogeboom) is met 48 van de 72 stemmen gekozen de heer A. Kraakman alhier. Na eene bespreking van een tweetal officieren uit Hoorn te Egmond aan Zee gehouden, hebben zich eenige héei'en opgegeven om den cursus in 't schieten te volgen welke door deze officieren hier op de schiet baan dezen zomer zal gegeven worden. Voor eiken deelnemer verstrekt het rijk 1.welk geld aan 't eind van den cursus in den vorm van prijzen onder de deelnemers zal verschoten worden. Naar we vernemen heeft het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Vacantiekolonies den Kurhausbar te Egmond aan Zee voor dezen zomer gehuurd, om dezen in te richten voor het herbergen van koloniekinderen. De uienhandel is dit jaar aan den Langedijk en om streken traag geweest; daarbij komt nog dat er veel als waardeloos moest worden weggeworpen. Den laatsten tijd is er iets meer handel in dit pro duct, waardoor er dan nu ook veel voor den tijd van het jaar op de afslag te Broek op Langedijk wordt aan gevoerd. In de week van 6 tot 11 April kwamen er zelfs 3035 baal van 50 Kg. aan de markt. Tot onderwijzer aan de O. L. school te Wieringer- waard is benoemd mej. P. J. 0. Kraan, thans tijdelijk werkzaam te Kerkbuurt. Tot Hoofdingeland van den polder Geestmer-Am bacht (Oosterdijk en Molengeersen) vacature van Leeuwen, is vanwege de banne Eenigenburg gekozen do heer G. Schoor], voorzitter dier banne. in de laatste vergadering der afd. Ursem der Holl. Maatschappij van Landbouw, die niet druk bezocht was, werden verschillende onderwerpen besproken, waaruit bleek, dat, sedert we een Ministerie van Land bouw hebben, de belangstelling voor den veehouder hoe langer hoe grooter wordt. Uit de mededeelingen bleek, dat in 1907 in de ge meente tirseiin een rund wegens tuberculose is ge naast, ofschoon men zich overtuigd houdt dat het aan tal dieren, lijdende aan deze ziekte veel grooter is. Bij het nazien van het tentoonstellingsprogramma voor dit jaar trof het de opmerkzaamheid, dat het aan tal rubrieken voor varkens zeer beperkt is. Men kon niet gissen, wat daarvan de reden is. Opnieuw klaagde men over den slechten toestand, waarin enkele wegen verkeeren, die naar Alkmaar leiden. Men hoopt wel dra den steun van verschillende zusterafdeelingen te vragen, ten einde gezamenlijk deze klachten onder de oogen te zien. Uit de discussiën over het drinkwater voor het vee in deze omgeving kon men afleiden, dat het polderwa ter in de gemeente Ursem geen aanleiding geeft tot bijzondere opmerkingen. Alleen zou men in droge zo mers liever zoet dan brak water inlaten, maar hoe dit te verkrijgen? Eerlang zullen plannen beraamd worden, dit jaar eene tentoonstelling op bescheiden schaal te houden. Het nieuwe gebouw van de Ambachtsschool in den Helder zal Donderdag 30 April feestelijk worden ge opend. De rechterBeklaagde, je wordt beschuldigd kolen gestolen te hebben. Wat heb je daarop te zeggen? Bekl.: Mijn vrouw is zonder werk, mijnheer. (Hbld.) I c Dussen passeerden Dinsdagavond twee wagens met zigeuners, van wie een aankomend meisje bij de landbouwer van Dinteren 13.25 stal. Nauwelijks was 't bekend, of de bewoners liepen te hoop en hebben drie zigeuners, die 't meisje volgden, tot tweemaal toe afgeranseld en door 't water De Dus sen gejaagd. De marechaussees, wier hulp ingeroepen werd, is er in geslaagd bet meisje te arresteeren. Be halve bij genoemden landbouwer had ze nog meer ge stolen en van een paar argelooze huismoeders geld ont rold. Terwijl de twee kinderen van den arbeider Oonincx te Ulvenhout alleen te huis waren, wilde het oudste een acht-jarig meisje, wat dennenaalden op de kachel doen. Haar schortje pakte vlam en in een oogenblik stond het kind in vollen brand. Het vluchtte naar buiten, alwaar toeschietende werklieden de vlammen blusehten. Alle kleertjes waren verbrand, terwijl de kleine hevige brandwonden had bekomen. De' ont boden geneesheer gaf weinig hoop op behoud van het leven. Het kind is overgebracht naar het gasthuis te Breda- („'s-Hert. Ct.") In Artis te Amsterdam heeft zich een eigenaardig verschijnsel voorgedaan. Een kwak, 'n groot soort vo gel, die geruimen tijd in onzen dierentuin logis had gevonden, werd eenige dagen geleden naar het Naar- dermeer gebracht. Tot groote verbazing van den op passer is de kwak uit zichzelf weer naar zijn hok te rug gevlogen. Tenminste gisteren „meldde" het dier zich weer bij zijn oppasser 1 De kwak heeft daardoor bewezen, met de postduif veel overeenkomst te vertoonen. Proeven zullen geno men worden, om na te gaan, in hoeverre men hier met een natuurlijk of een buitengewoon verschijnsel te doen heeft gehad. (Tel.) Gistermiddag half vier werd, onder leiding van den 2en luitenant der genie De Ronde Bresser, een proef genomen om door brisante stoffen den pijler der oude. spoorbrug te Haarlem op te ruimen. Een drietal gaten werd geboord daarin liet men nu di ie zwak geladen pikrinpatronen ontploffen. De proef slaagde naar wensch. De oude pijler is zoo solide gebouwd, dat er met de hardste boren bijna geen doorkomen aan is. In 't Vledderveen (Frederiksoord) is Maandagavond brand ontstaan in de woning toebehoorende en be woond door E. Jager. De man had een brandende lantaarn in de nabijheid van hooi en stroo in den stal laten hangen bij een varken, dat juist biggen had gekregen, waardoor de brand is ontstaan en eerst ontdekt werd toen hooi en stroo reeds in brand waren. Van het vee zijn drie koeien, een kalf, een geit, 6 varkens en 30 kippen verbrand, terwijl 2 varkens het bran 'ende gebouw zijn ontvlucht. Van het huisraad kon ook bijna niets gered worden. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade 1 Iemand in Haarlem had een kat en hond, die beiden jongen kregen. De jonge katjes werden verdronken. De kat kwam daarop langs de mand waar de jonge hondjes in lagen en denkend dat het haar jongen wa ren, nam zij er een uit en droeg het diertje weg. De hqnd bemerkte den diefstal en begon luidde te huilen. De eigenaar kwam er bij, zocht naar het jonge hondje en vond in een berghok de kat op de steenkolen liggen, den jongen hond teeder verzorgende. De eigenaar wil- 'de het beestje van de kat wegnemen, maar dit ging nog zoo gemakkelijk niet. Ze blaasde en kromde den rug, gereed haar schat tot het uiterste te verdedigen. Liet baatte niets en ten slotte moest het arme dier het opgeven. Bij den heer K. in de legerplaats bij Laren had de poes drie jongen. Een huishond wroette in den grond en vond daar een pasgeboren konijntje. Men gaf dit aan de poes als een versnapering. Maar poes bracht het konijntje naar haar nest en vertroetelde het als haar eigen jong. Hot konijntje blijft in leven en zuigt dapper mee evenals de eigen jongen van poes. Een vierjarig zoontje van den schipper H. Wellis, die zich met zijn sleepkaan op de Waal bij Haaf ten bevond, is gisteren door water uit een waschtoestel, waaraan het was gaan hangen, zoo hevig gebrand, dat hel heden is overleden. Trekking van heden. 2e kl., 4e lijst. Nr. 5868 f 1000nr. 9742 f 400. Vanwege de afdeeling Alkmaar van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur, zal Zaterdag 25 en Zondag 26 April een tentoonstelling worden gehou den van afgesneden bloemen en kamerplanten in het lokaal „Het-jLulden Vlies" van den heer Mooij aan de Koorstraat. De volgende bepalingen zijn voor deze tentoonstel ling gemaakt. Opgaven, met aanduiding naar welk nummer van het programma ieder inzender wenscht mede te din gen, moeten geschieden aan de Regelings-Commissie, vóór of uiterlijk op Woensdag 22 April tot des avonds 8 uren; opgaven welke later inkomen blijven buiten mededinging. Tot mededinging zijn gerechtigd de leden der afdee ling en hunne huisgenooten. De inzendingen moeten geschieden Vrijdag 24 April tot 's avonds 9 uren. Alle ingezonden bloemen moeten met behulp der Re gelings-Commissie door de inzenders worden geëta leerd en van eene duidelijk leesbare etikette zijn voor zien. Van iedere soort of verscheidenheid moeten min stens "5 bloemen worden ingezonden. Voor glazen of potten zorgt de Regelings-Commissie. Ieder inzender mag slechts met eene .Collectie naar elk nummer mededingen. De opening dezer tentoonstelling zal geschieden door den Voorzitter der Afdeeling Zaterdag 25 April, des namiddags om 1 uur, terwijl deze Zondag 26 April geopend zal zijn 's morgens om 10 uur. De tentoonstelling wordt Zondag 26 April des avonds 9 uur gesloten. De uitreiking deT prijzen zal geschieden in het ten toonstellingslokaal des avonds na de sluiting. Omtrent een en ander de tentoonstelling betreffen de, wordt men verzocht zich te wenden tot de Rege lings-Commissie de heeren O. Peperkamp, N. P. Er- kamp, D. Schipper, P. Blankendaal en J. W. Boersen, wier beschikkingen moeten worden opgevolgd. De prijzen zullen bestaan in contanten, benevens eervolle vermelding. Door de maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen werd aan den heer S. Prins Az. alhier de levering opgedragen van een partij leder ten behoeve van het Hoofdmagazijn te Zwolle. Door len Stoombootdienst „Alkmaar Packet" worden op 19, 20 en 26 April a.s. pleiziertochten georganiseerd naar Haarlem en terug in verband met het vele schoons dat daar in de omgeving thans is te zien op de bloembollenvelden. Wanneer men op die dagen van Alkmaar vertrekt met de gewone booten van 6 en 10 uur van Alkmaar, vindt men in aansluiting daarmee te Zaandam een boot om 8.30 en 12.30 naar Haarlem. De prijs van dagretours is zeer laag gesteld. De maat schappij Alkmaar-Packet beschikt over een groot aantal toegangskaarten tot particuliere bollentuinen, welke voor de reizigers op de boot verkrijgbaar zullen zijn. Ook zal men daar kunnen bekomen een gids voor Haarlem en Omstreken. Een „Groote Nationale Schaakwedstrijd" zal te Zaandijk den 20sten April 1908 (2enPaaschdag) plaats hebben. Hij is uitgeschreven door het Schaakblad. Gespeeld wordt in 5 klassen n.l. Hoofd- le- 2e- 3e- 4e- en 5e klasse. De eerste ronde begint te 9 uur. Als prijzen zijn uitgeloofd in elke groep van 4 spelers een zilveren medaille en een diploma als le prijs en een diploma als 2e prijs. Aanrijding. Vanmorgen kwam de vrachtrijder tusschen Castri- cum en Alkmaar, Cn. Steeman, met zijn wagen de Bleekerslaan uitrijden, toen de stoomtram daar juist passeerde. De tram reed langzaam en naar eenige toe schouwers zeiden, belde, doch Steeman bemerkte te laat de nabijheid van de tram. Een aanrijding was het gevolg. De wagen werd renstig beschadigd. Steeman kwam er gelukkig goed af en werd slechts onbeteeke- nend aan de hand gewond. Het paard bekwam geen letsel en de goederen op den wagen, waarbij een piano, w'.ren niet beschadigd. Steeman meent dat de machi nist niet gebeld heeft en wil schadevergoeding zien te krijgen. Groote Kerk, t uur, Ds. van Leeuwen. Evang.-Luth. Kerk, 7 uur, Ds. Ternooy Apèl, Avond maal. Doopsgezinde Kerk, 7 uur, Ds. Glasz. Remonstr.-Geref. Kerk, 7 uur, Ds. de Regt, Avond maal. Gereformeerde Kerk, 7 uur, Ds. Wbchgelaer. Herv. Gemeente te .Oudorp. geen dienst. Herv. Gemeente te Stompetoren, 91/2 uur. Ds. Wer ner, Avondmaal. Maandag 20 April, den Tweeden Paaschdag geeft de tooneelvereeniging „Talma" een openbare uitvoering in de schouwburgzaal „Diligentia." Waar er hier ter stede zoo bijzonder veel liefhebbe rij voor dilletanten-tooneelvereenigingen is, zal het Talma zeker niet aan belangstelling ontbreken. En zij verdient belangstelling, immers zij speelt een prachtig stuk„Boven de Golven," drama in drie be drijven van den Duitschen journalist en tooneelcriti- cus George Engel. Dit boeiende en leerrijke drama eischt goede tooneelkrachten, maar Talma heeft ge toond deze te bezitten. Het heeft met dit stuk goud verdiend, immers in den nationalen tooneelwedstrijd te Almelo, 15 Maart j.l. behaalde deze vereeniging, terwijl er ernstige concurrenten waren, een tweeden' prijs (verguld zilveren medaille) en een persoonlijke medaille. Wij hebben bovendien een zeer gunstige persbeoordeeling gelezen, waarin vol lof over bet wordt gesproken, terwijl wij, vóórdat Talma naar Al melo ging, van een stadgenoot reeds hadden gehoord dat het zware stuk uitstekend werd gespeeld. aar de voorstelling zal worden opgeluisterd door een orkest onder leiding van'den heer J. M. Otto en er na afloop der voorstelling een bal zal zijn, zullen velen zeker van de gelegenheid om te genieten, door Talm? aangeboden, gebruik maken. I r a n k r ij k schijnt plotseling bezitter te zijn van een goudland. De ontdekkingsreiziger, kapitein Vil- liaume heeft in het aardrijkskundig genootschap fabel achtige dingen verteld. Het goudland moet liggen in het westen van Eransch Guinea, tusschen de stations ^igiri en hindia en het moet een millioen hectare groot zijn. Het goud is er zonder moeite te verkrij gen. De goudaderen zijn talrijk en op een diepte van veertien meter vond de kapitein in een kubieken me- aarde 123 tot 1200 gram goud. Men spreekt reeds van een Fransch Lransvaal. Als dat maar niet tegen- t' rSJZ1/ !S ,het tegenwoordig even onveilig als in Rusland. In de hoofdstad Teheran hebben herhaal delijk aanslagen plaats. Maandagavond hebben drie personen een koetsier vtermoord. Daar de politie er niet m geslaagd is de daders in handen te krijgen hebben de verhuurders van rijtuigen gestaakt. De soldaten belast met den veiligheidsdienst hebben reeds sedert maanden geen soldij ontvangen hetgeen niet strekt tot vermeerdering der veiligheid. Een hondenkerkhof. In Kopenhagen, in een der voornaamste wijken, is een hondenkerkhof, waarop honden worden begraven tegen den pnjs van 14 of 7 ineens en een jaar- hl xsch bedrag van 1.40 of 70 ets., waarvoor zorg ge dragen wordt voor het onderhoud van het graf Overal sqn bloemen geplaatst en dikwijls wordt er ook bij deze graven geweend. Men leest er opschriften als „Lieveling „eenige vriend," enz. Treffend is het vol gende: „Hier rust de trouwe hond Boks. Hii stierf Jensen 6t °V6r Van zij'n me«ster 'Anders Op het kerkhof is ook een afdeeling voor katten en papegaaien. De rector in de uniform. in Bulefeid trok een reserveofficier in een drukke Könenick - Men riep hem nakapitein van Kopenick. De menigte werd steeds talrijker. Een po- het politiebureau, waar bleek, dat hij rector van een gymnasium en tevens reserve-officier was. Hij had in Bmleleld aan een maaltijd van reserve-officieren deel- genomen. Predikbeurten. 17 "April 1908. Hervormde Gem., Groote Kerk, 10 uur, 'Ds. van Doorn. Bevestiging van lidmaten. Avond te 6 uren, Ds. Cramer. Avondmaalsbediening. Avondmaal avond 61/2!uur, Ds.' Scharten. Remonstrantsche Gem., 10 uur, Ds. Post. Avondmfalinde G6m'' AV°Dd UUr' Ds' UiterdÜk' Gereformeerde Gem., avond 6 uurDs. Zantinge. Vereeniging tot Evangelisatie, 10 uur, R. R, Posthuma, Evangelist. Voorbereiding. Avond te 7 uren, Ds. Ruys, pred. te Etersheim. H. Avondmaal. Len medaille. Be V. besloot een medaille beschikbaar t* stellen voor de a.s. Wittekruistentoonstelling. Door den Minister is afwijzend "fbeschikt op het adres van^ de Kamer van Koophandel en op dat van mr. Reeringkc. s., bevattende het verzoek om in den dienst Hoorn Alkmaar een trein' in te leggea, die omstreeks 9 uur in Alkmaar aankomt. VERDUISTERING AAN DE MEIJERIJSCHE BANK. DEN BOSCH. 16 April. De heer Berkvens, oud-di recteur van de Meierijsche bank is veroordeeld wegens verduistering en crediteering in strijd met de statuten tot zeven maanden gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis circa 61/2 maand, met bevel tot on middellijke invrijheidstelling. GENERAAL PICQUART EN WILLEM MENGEL BERG. AMSTERDAM, 16 April. Men seint uit Parijs aan het Hbld. De Fransche minister van oorlog, generaal Picquart, heeft aan den heer Willem Mengelberg het volgend schrijven gezonden: „Ik stel er prijs op u mijn volle bewondering te be tuigen voor de grootsche uitvoering van gisteren. Gii hebt recht op den dank van alle ware vrienden der kunst. Bovendien zult gij mij verplichten met aan uw medewerkers over te brengen de betuiging van innige dankbaarheid van een warm bewonderaar van Bach's werk." DE VERGIFTIGINGSZAAK TE NIEVEEN. DEN HAAG, 16 April. De rechtbank veroordeeld# heden P. H. wegens poging tot moord op zijn familie- te Nieveen tot 10 jaar gevangenisstraf. VERKWANSELD. s-ITERTOGENBOSCH, 16 April. Onlangs werd in de St. Jacobskazeme alhier geconstateerd, dat ver schillende voorwerpen, kapotjassen, koppels en dergelij- ken, werden verkwanseld. In verband hiermede wer den een sergeant en een korporaal in arrest genomen. In een café vlak bij de kazerne, werden verschillende voorwerpen van dien aard gevonden. Gisteren nu is de sergeant uit het voorloopige arrest in vrijheid ge steld „op handslag." Dat wil zeggen, dat de sergeant vrij mag uitgaan, geen dienst mag doen, doch de gar nizoensplaats niet mag veria ten. De „handslag" is daarvoor de borg. Nader zal in deze zaak uitspraak worden gedaan door de betrokken autoriteiten.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2