KWALEN LIJDT SEIGELS Zullen Genezen fl 1 BUITENLAND. wm I Ongeluk. (Een wonderkalf. Christelijke Jongellngsvereenlglngen. Prijsvraag Vreemdelingenverkeer. Uit Groet. Nieuws uit Hoorn. Probleem No. 120. Gemengde Mede.deellngen. Laatste Berichten. VREDERECHTER. ZOO GIJ MOEDER TABLETTEN Coupon. zen, een zilveren eerekruis is uitgeloofd voor den bes ten speler in dezen strijd. Gelijk gezegd, is het niet onwaarschijnlijk, dat hier Alemaria Victrix en Haarlem II, de twee heftige con currenten in de kampioenswedstrijden tegenover elkan der komen te staan. Is dit inderdaad zoo, dan kan men een prachtstrijd verwachten, die spannend eu boeiend is van de eerste tot de laatste seconde. Ten laatste om drie uur begint de finale van de tweede afdeeling, die niet minder mooi kan worden en de wedstrijdenreeks zal besluiten. Des avonds zal in Hotel „De Toelast" de prijsuit- tleeling plaats hebben na afloop van het gemeenschap pelijk diner aldaar. Hedenmorgen werd de werkman J. Korver op hi t Waagplein, naar men ons zeide, door een lichte be roerte, getroffen. Hij werd naaf hte Waaggebouw ge bracht en na hier eenigen' tijd"gezeten te hebben, was hij weder in staat om zonder hulp te vertrekken. Bij den heer L. Snijder in de Egmondèrmeer is een wonderkalf geboren. Het dier lijkt veel op een kameel met twee bulten. Maandag, 2den Paaschdag, wordt in de Harmonie tie provinciale vergadering gehouden van den bond van Christelijke jongelings-vereenigingen. De agenda van den dag is als volgt samengesteld: 10 uur voormiddag: Ned. Herv. Gemeente, Groote kerk Ds. J. J. van Noort, Bondsvoorzitter. lla/4 uurGezamenlijk koffiedrinken. 1 uur: Vergadering in de Harmonie. 1Opening. 2. Referaat door Ds. J. J. v. Noort onderw. Hoe maakt ge den hoofddisch in uw afdeeling aantrekke lijk. 3. Referaat door Jhr. Mr. W. O. Quarles van Uf- ford, onderwerp Doel en werking van den Wittekruis- bond in de afdeelingen. 4. Referaat door G. v. d. Bosch Jr., onderwerp On ze knapenafdeelingen. 5. Referaat door A. L. J. Schmal Jz., onderwerp De beteekenis van een ring voor de afdeelingen. Een en ander zal worden afgewisseld door het fan farecorps der Christelijke Jongelingsvereeniging Zach. 3:18a van Zaandam. LAATSTE POST. Men meldt ons: Uit een 130-tal ontwerpen voor een reclameplaat, in gekomen op de prijsvraag, uitgeschreven door de Ver- eeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer voor Utrecht en omstreken, welke ontwerpen gezamen lijk de speciale tentoonstelling uitmaken, die heden middag in het Gebouw Leeuwenburg wordt geopend, heeft de jury voor den eersten prijs 100) waardig gekeurd de teekening, ingezonden door den heer J. Rotgans, te Amsterdam en voor den tweeden 50) het ontwerp van den heer W. H. Bik, assistent aan de I echnische Hoogesehool, woonachtig te 's-Gravenhage. Onder leiding van den heer J. H. Arpeau gaf de al hier bestaande zangvereeniging „Zang en Vriend schap" haar eerste uitvoering. De zangnummers, wel ke vrij goed werden uitgevoerd, werden afgewisseld iloor komische voordrachten, die mede zeer in den smaak vielen van het tamelijk talrijke publiek. De pi anobegeleiding bleek bij Mej. D'Hont van Den Helder in zeer goede handen te zijn. Brand. Gistermiddag omstreeks half zes brak te Muiden brand uit in de sigarenfabriek van den heer W. De drogerij, waar de vlam het eerst uitsloeg, brandde tot den gTond af. De belendende gebouwen, waarvan de meesten van hout zijn opgetrokken, bleven gespaard. BURGERLIJKESTAND. ONDERTROUWD: 18/17 April. Johannes Gerardus Termaat alhier en Maria Hopman te Egmondbinnen. Peter Antoon Hubert Gielen alhier en Bertha| Schenk te Nieuwe Niedorp. Petrus Schut te Akersloot en Elisabeth Hoek te Heerhugowaaid, onl. alhier. Petrus Dekker te Limmen en Aafje Dekker,?!! alhier. 1 Leonard Maria de Fouw alhier en Johanna Gesina van den Berg te Utrecht. GEBOREN 17 April. Adrianus Johannes, z. van Albertus Johan nes Dekker eiPMarijtje van Schagen. OVERLEDEN: 18 April. Clasina Aghina, 65 j. Op den Tweeden Paaschdag is er van 12—1 uur ge legenheid tot het doen van aangifte van geboortm en overlijden. Men verwacht dat de regeering in Portugal na opening der Cortes zeer veel moeilijkheden en tegen stand ondervinden zal. Niettegenstaande de beide groote partijen hun beginselen in een ministerie ver tegenwoordigd zien, kunnen zij het niet nalaten elkan- eer te bevechten. Aan verkeerdheden bij den verkie zingsstrijd begaan en aan het beangst zijn voor Repu blikeinen en Dissidenten is het te wijten dat deze in plaats van een volkomen nederlaag te lijden elk 9 ze tels veroverd he.bben. De Franquistisch gezinde cor respondent dea' K 1 n. Z t g. te Oporto meent wel dra, na de opening' der Cortes een partij-ministerie te mogen verwachten en dat de toestand dan weer de zelfde zal zijn als voor Joao Franco. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de Por te het memorandum van den Franschen ge zant met een nota heeft beantwoord. Daarin ver klaart de Turksche regeering dat zij, in overeenstem ming met de bepalingen van het verdrag, had besloten tot den terugkoop van de haven Soengoeldak. Go Porte laat de eischen tot schadeloosstelling der Fransche regeering onbeantwoord. Ook spreekt zij in haar nota van eergisteren niet over terugkoop van de mijnen in het Heraclea-gebied, wijl deze een particu liere bezitting zijn, en enkel door de Fransche maat schappij worden geëxploiteerd. De Fransche gezant te Konstantinopel, Constans, had in den loop van den middag een onderhoud met oen groot-vizier en den minister van buitenlandsche zaken. In regeeringsknngen is men meerendeels van opinie, dat het incident zal kunnen worden bijgelegd. Bij de behandeling in de Russische Doe m a van de begrooting van buitenlandsche zaken hield Iswolski een rede over de Balkan-aangelegenheden. De minister van buitenlandsche zaken verklaarde, dat de belangstelling (van Rusland) voor de Balkanquaesties tegenwoordig in hoofdzaak was gericht op de verbete ring van liet lot der Christenen in Turkije. Rusland had zich niet gekant tegen het plan tot het aanleggen van een Oostenrijkseh-Hongaarschen Balkan-spoorweg. Rusland streeft op het Balkan-schiereiland naar slechts één enkel doel: de bevordering van het welzijn van enkele Balkanstaten, en verbetering van het. lot der Christenen in Turkije. Daarom kan Rusland zon der afgunst de door Oostenrijk-Hongarije behaalde voordeelen aanschouwen. Instede van tegen de Oos- tenrijksch-Hongaarsehe plannen te protesteeren, heeft Rusland zelf voorgesteld, alle spoorwegplannen, die voor de Balkanstaten nuttig' schijnen, te steunen. Uit Oolomb-Bechar wordt gemeld De harka brak haar kamp op ten einde over Tamlelt naar Beni-Ounif te trekken. Dat mislukte aangezien Tamlelt bezet was. Daarop wendde de harka zieh zuidwaarts naar Djebbel-Anger, maar stuitte op een compagnie Spahis der Sahara, die de voorhoede vorm den van de colonne Pierron. Er ontbrandde een scherp vuurgevecht, waarin vier Spahis sneuvelden. Verder kregen dezen dertien gewonden en vijf p. den werden buiten gevecht gesteld. De Spahis trokken terug met medeneming van dooden en gewonden. Naar het heet, is er een officier onder de dooden. Morgenochtend vertrekken vier colonnes uit hun kampen om het voor uitdringen van de harka te stuiten en haar terug te werpen. Het gevecht, zoo wordt nader gemeld, op den berg pas van Talzaza geleverd, was hevig. De Fransche troepen verstrooiden de harka en vervolgden haar 10 K.M. ver. De Berbers lieten vele dooden en gewonden liggen. Ook maakten de Franschen krijgsgevangenen eu onder hun buit waren een vlag en snelvuurwapenen. De Franschen verloren 28 dooden, o. a. een officier, en een honderdtal gewonden, o. a. tien officieren. De harka verloor meer dan 125 dooden. In de Vereenig de Staten wordt de strijd om het presidentschap met den dag belangwek kender, maar ook verwarder. In den staat New-York heeft de leider van Tammany, „bos" Murphy, weten te bewerken, dat op de democratische conventie van dien staat gedelegeerden zijn gekozen, die ter Democrati sche Nationale Conventie zullen stemmen tegen Bry an. De vrienden van Bryan onder de democraten in New-York beweren, dat zij zich bij de gevallen beslis sing niet zullen neerleggen. Er is op deze New-York- sche conventie der democraten dan ook een felle strijd gevoerd tusschen de voor- en tegenstanders van Bryan. Dit eigenlijk minder om Bryan zelf wiens kansen in New-York niet hoog worden aangeslagen, en wiens al of niet slagen bij den komenden stembusstrijd er voor do New-Yorksche democraten ook niet zoo heel veel toe doet. Maar er zit een oude veete tusschen Mur phy, den Taininan.y-,,bos," en senator Patrick Mc. Car- ren, den leider der democraten in de New-Yorksche voorstad Brooklyn. Deze veete kwam tot uiting, toen het gold, te beslissen, wie de eandidaat der New-York sche democraten zou zijn op de komende nationale conventie te Denver. En nu heeft Murphy de te genstander van Bryan het gewonnen van Patrick MeCarren. De berichten in de Amerikaansche bladen over deze kwestie zijn nog al verschillend. Sommige couranten beweren, dat het nog niet vaststaat, dat de New-Yorksche gedelegeerden tegen Bryan zullen stem men. Andere bladen verzekeren, dat het vaststaat, dat zulks zal geschieden. De liberalen vreezen, dat zij voor de verkie zing i n N, W. Manchester de Ieren, die er een duizend stemmen kunnen uitbrengen, tegen zich zullen hebben, nu John Redmond, de leider der I e r- she nationalisten heeft gezegd, niet te be grijpen, hoe de Ieren voor Winston Churchill kunnen stemmen, lettende op Asquith's standpunt tegenover Home Rule. Misschien echter besluiten de Ieren van Manchester zelf anders. Behalve de strijdbare kies rechtvrouwen heeft Churchill nog de buffetjuffrou wen tegen zich, die gelooven dat de aanhangige drank wet hen het brood uit den mond zal stooten. De protectionistische bladen verwijten nu echter Hicks, den unionistischen eandidaat, dat hij zijn schoone kans op een overwinning bederft door op het stuk van de handelspolitiek een weifelende houding aan te nemen. Op een vraag van een vrijhandelsver- eeniging, waarin zoowel unionisten als liberalen zit ten, of hij voor inkomende rechten is, geheven voor an dere doeleinden dan als staatsinkomsten, heeft hij ont wijkend geantwoord, zeggende dat hij alle tegenstan ders van de regeering, vrijhandelaars zoowel als ta riefhervormers vereenigen wil. Het verbond der vrij handelaars heeft daarom besloten, voor Churchill te werken. De protectionistische bladen vinden dat niet erg, integendeelzij hadden gewild, dat Hicks vier kant voor protectie partij had getrokken, want, zeggen z'j, tegenwoordig hebben candidaten die dat doen de meeste kans. Voor de verkiezing te Manchester is zeker ook een telegram van de Times uit Johannesburg bestemd. Daaiin staat, dat hitzpatrick dezer dagen in een rede- voeiing zeide: „Ik geloof niet, dat er iemand in het Uritsche Rijk is, die er zich niet over verheugt, dat de heer Churchill uit het ministerie van koloniën is be vorderd. E/en vrouwelijke predikant. Dr. Gertrude Petzold, de Duitsche die te Leicester predikante is, heeft Zondag te Bremen in de Luther- sche kerk gepreekt. Dat was de eerste maal, dat zij in haar oude vaderland, en de eerste maal, dat daar een vrouw in de Evangelische kerk preekte. In ouder- wetsche kringen, heeft, waar de regel nog geldt dat de vrouw in de kerk zwijge, dat schandaal verwekt. Predikbeurten. Eerste Paaschdag. Hervormde Gem., Groote Kerk, 10 uur, Da. Post. Noorder Kerk, 10 uur, Ds. van Doorn. Avondmaals- bediening. Luthersche Gem., 10 uur, Ds. Scharten. Koorzang. Remonstrantsche Gem., 10 uur, geen dienst. Doopsgezinde Gem., 10 uur, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gem., voorm. 10 uur en avond 6 uur, Ds. Zantiuge. Bevestiging van nieuwe leden. Vereeniging tot Evangelisatie, voorm. 10 uur en avond 6 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. Tweede Paaschdag. Hervormde Gem., Groote Kerk, 10 uur, Ds. Cramer. Luthersche Gem., 10 uur, Ds. Gramberg van Enk huizen. Remonstrantsche Gem., 10 uur, Ds. van Doorn. Doopsgezinde Gem., 10 uur, geen dienst. Gereformeerde Gem., 10 uur, Ds, Zantinge, Vereeniging tot Evangelisatie, 10 uur, R. R. Pos thuma, Evangelist. WOENSDAGAVOND te 8 uur, Bidstond. Gevonden voorwerpen- Een porte-monnaie, inh. draadnagels, een rozen krans, een zwarte jas, een zwart lederen sigarenkoker, een bos sleutels, een ongefranceerde brief, C. Goeijers, Molenstraat 12 Breda. KENNISGEVING, liet HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALK» MAAR brengt, op grond van artikel 1 der Wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22) ter kennis der inge zetenen, dat bij hem ingekomen en aan den ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven één kohier der Personeele belasting No. 1, voor het dienstjaar 1908, executoir verklaard door den Directeur der directe belastingen in Noordholland te Amsterdam, den 16 Apiil 1908; dat ieder verplicht is zijn aanslag, c.p den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes weken binnen welken daartegen bezwaarschriften kunnen worden ingediend. Het Hoofd van het plaatselijk bestuurjivoorn., G. RIPPING. Alkmaar, den 17 April 1908. Z. Mach te Pardubitz. (Eerste Publicatie). 0 d e Mat in 2 zetten. De R u s s. K o r r. heeft een aantal symptoonen waai genomen, waaruit men moet coneludeeren dat ook ditmaal met Paschen in Rusland weer Joden bloed zal vloeien. Reeds werd in Odessa een Joodsch koopman door een lid van 't verbond der ech te [tussen vermoord. Het orgaan der partij, dat thans een zeer hoogen toon voert, noemt dezen moord een waarschuwing. In verband daarmede vreest het Mad dat de geheime bijeenkomst der afdeelingen van iet erbond „om vaderlandslievend© be to ogi n gen voor te bereiden niet veel goeds beduiden. De Rus s. Korr. moge over 't algemeen wat al te spoedig booze dingen van de echte Russen verwachten, ditmaal schijnt haar vrees niet ongegrond. In Jekate- nnoslat toch zqn in de laatste dagen manifesten ver spreid waarin gezegd werd: „De Barthelomaeusnacht naakt de stad is in wijken verdeeld; wanneer gij s nachts revolverschoten hoort, dringt dan binnen in üeiiuizen der Joden en doodt ze allen." t Ergste is dat de officieuze bladen de lasterlijke beweringen der organen van 't verbond afdrukt en aaarop welwillend commentaar levert. Het ziet er in- erdaad naar uit of voor de Joden weer donkere dagen te verwachten staan. Gevolgen van te langen dienst. Den 15en October 11. 8 nachts gebeurde er te ohrewsbury m Engeland een spoorwegongeluk. Een trein met reizigers ontspoorde; 18 menschen kwamen er bij om t leven (o. a. machinist en stoker), 31 wer den er zwaar, 30 licht gewond. Overste Yorke, inspec teur van spoorwegen, heeft een verslag uitgebracht van zjjn onderzoek naar de oorzaak van de ramp.. Uit alle getuigenissen en aanwijzingen maakt het rapport uit, dat de weg.m orde was, dat machinist en stoker met dronken waren, dat de trein veel te hard door de bocht reed, waar hij ontspoorde, en dat de beste ver garing van t ongeval is, dat de machinist (en stoker) sliep. De machinist had den heelen vorigen nacht dienst gedaan; of hij over dag had geslapen hij had e nvel tijd toe was niet gebleken. Gelijk uit het ge tuigenis van verscheiden machinisten en oud-machi nisten bleek, komt dat slapen of dommelen van den machinist op de locomotief niet zelden voor. Het rap- pm t komt tot de slotsom, dat de machinisten niet twee nachten achter elkaar dienst moesten doen. Oplossing yan Probleem No. 117 (H Weenink te Amsterdam). W. K c7 T f4 g4 P h6 c5 L g2 pi c8 d2 Z. K eö T d6 P h8 L h3 pi c4 en 6 d8 en 7 g6. T f4 fl. Goede oplossingen ontvingen wij van de heeren P. C. Bakker Czn., P. J. Boom, J. Borsjes, F. Böttger, O. Bramer, C. Brouwer, G. van Dort, G. Imhülsen, G. Nobel, P. Ooykaas, Mr. J. Verdam en C. Visser, allen te Alkmaar; Ds. H. Groeneveld te Vlijmen, Mr. Ch. Enschedé te Haarlem, C. C. J. de Ridder te Ede, P. Bakker en H. Weenink te Am sterdam, S. te S., „Schaaklust" te Koedijk, O. Booms- ma te Kampen, J. D. Huysman te Leiden, G. Fijth Jr. en C. L. Striek van Linschoten te Bunnik. Probleem No. 117 is een eersteling en dan ook verre van ingewikkeld. Toch heeft het enkele constructie- eigenschappen, die ons aantrekken. Zoo wordt 2 T g5 Diet rechtstreeks belet, doch wordt alleen mo gelijk nadat de zwarte looper op h3 den witten geno men heeft en daardoor zijn invloed op f5 verloren heeft. Zoo de zwarte pi op d3. Deze is noodzake lijk omdat ea' geen mat is na 1.td3 maar hij voor komt gelijktijdig 1 T f2. Intussehen wij zijn het geheel eens met een onzer oplossers, die in dezen 2zet zoo gaarne ten minste één onberispelijk mat gezien had. Bovendien persoonlijk waardeeren wij meer en speciaal in een eersteling - den eersten zet, die op zich zelf in het oog valt. Bijv. een offer of het losmaken van een vijandig stuk enz. Doch Keulen en Aken zijn niet op een dag gebouwd! En wij beschouwen No. 117 beslist als een plaatsbaar probleem. Wij leggen hier den nadruk op omdat het o. i. ontwijfelbaar vast staat dat elke hoofdklasse-speler e«n correcten 2zet kan construeeren.indien hij maar wil. Want den meesten ontbreekt de lust daartoe. Doch gegeven nu een hoofdklasse speler, die een 2zet construeeren wil en er dan ook werkelijk een compo neert. Dan blijft het nog de vraag of hij plaatsbaar En nu zijn ons hoofdklasse-spelers bekend, die w i 1- d e li, doch geen plaatsbaren 2zet konden publi- eeeren. Moge de componist van No. 117 zich daaraan spie gelen en er den moed aan ontleenen voort te gaan met componeeren. Wij twijfelen niet of hij zal ons dan niet een probleem verrassen, dat ons allen zal bevre digen. Het is ons hoogst aangenaam onzen lezers in No. 120 een eerste publicatie te kunnen aanbieden van den beroemden Boheemschen componist Zdenko Mach. VBj en naar wij hopen ook onze lezers waardee ren deze beleefde vriendelijkheid ten zeerste. Wat den 2zet zelf betreft, deze is o. i. een miniatuur tje, dat de meesterhand verraadt. De onberispelijk heid der afwikkeling is typisch Boheemsch. GEEN DIVIDEND. DEVENTER, 18 April. Naar wij vernemen zal dit jaar, eveneens als verleden jaar de Kon. Deventer Ta- pij tfabriek geen dividend uitkeeren. KINDJE VERDRONKEN. BERGUM, 18 April. Terwijl een kindj'e van twee jaar, van den arbeider K. S. V. te Bergum, eenig# ocgenblikken onder het toezicht der moeder verwijderd was, geraakte het in een sloot naast het huis met het noodlottige gevolg dat het levenloos daaruit werd op gehaald. ONDER DE PTJINHOOPEN BEGRAVEN. SCHIEDAM, 18 April. Vanmorgen is de uitge brande branderij van den heer J. Tak ingestort. Twee knapen kwamen er onder. Eén werd na een half uur bevrijd- Zijn beenen waren gebroken en hij was ern stig gekwetst en stervende. De tweede werd na een uur bevrijd en was als door wonder geheel ongedeerd WACHTHUISJES VOOR DE TRAM. AMS T ERDAM, 18 April. Eindelijk zullen dan d. wenschen van het tot dusver in regen en wind op een trammetje wachtend Amsterdammer vervuld worden Binnenkort wordt .nl. uitvoering gegeven aan het in dertijd door den Raad genomen besluit om op verschil lende punten in de stad wachthuisjes te plaatsen Mr. W, F. VAN LEEUWEN. AMSTERDAM, 18 April. Morgen, Zondag, is het jaar geleden, dat Mr. W, F. van Leeuwen, onze bur gemeester (Jum Laude promoveerde aan de Amster- damsche Gemeentelijke Universiteit op een proef schrift getiteld „Opmerkingen over Behouden-Varen verzekering. Promotor van onzen burgemeester was indertijd Prof. Mr. F. M. O. Asser. AMSTERDAM, 18 April. De Rotterdammer en ds landaard. Naar wij uit goede bron vernemen heeft I rot. Lindeboom te Kampen zich bereid verklaard een eere-jury samen te stellen met het doel den vrede tus schen „de Rotterdammer" en „de Standaard" te her stellen, RIJKS MUSEUM VAN OUDHEDEN. 18 APril' De reorganisatie van het Rijks Museum van Oudheden is thans in zooverre ge- vorderd, dat alle zalen voor het publiek kunnen worden opengesteld. Behalve wat reeds vroeger was te bezich tigen, wordt Dinsdag 21 dezer geopend eene groote zaal voor Grieksch-Romeinsche Sculptuur, waarin in een uitbouw met bovenlicht de fraaiste, voornaamste en van groote kunstwaarde getuigende stukken zijn opgesteld. De .wanden dier zaal zijn zacht rose getint waartegen de beelden voortreffelijk schoon uitkomen en tevens den bezoeker een rustige indruk voor de oogen wordt geschonken. Een tweede zaal is bestemd voor toegepaste sculp tuur uit Italië en Griekenland, terwijl op de boven verdieping, behalve een ruim ingerichte zaal voor de kostbare collectie Romeinsche ceramiek, een zaal voor Grieksch-Romeinsche kleinkunst is in orde gebracht terracotti, bronzen, glaswerk, goud en verdere voor werpen van kostbare kunstwaarde tegen den zacht- blauwen achtergrond op 't gunstigst uitkomen. Ter gelegenheid van de openstelling dezer nieuwe zalen heeft de firma Van Doesburgh uitgegeven een „Gids voor het rijksmuseum van oudheden te Leiden" verlucht met een aantal fraaie photogravuren, strek kende in de voornaamste plaats grootere bekendheid te geven aan de kostbare schatten, welke Nederland in dit museum bezit en tevens de bezoeker in de ge legenheid te stellen zich daarin te orienteeren en hem het vinden der mooiste of belangrijke stukken ge makkelijk te maken. Met de samenstelling van dit boekske, 't welk uiteraard niet bedoelt de bestaande wetenschappelijke catalogi te vervangen, heeft de hoogst verdienstelhke conservator van het Museum, Dr. J. H. Holwerda Jr. een nuttige en zeer te waardeeren arbeid verricht. AAN ZOOALS SLECHTE SPIJSVERTERING, VERSTOPPING, HOOFDPIJN, I Door een geregeld gebruik van i I Moeder Seigel's Tabletten zult ge V spoedig weer de oude gevpe- len. Het is een zuiver plantaardig 3ji geneesmiddel dat een directe werk- ïng heeft op de maag, de lever en S de nieren. Zij bevorderen een Oh gezonde spijsvertering, verwijderen 7{k de in het gestel aanwezige onzuiver- <M hedej} en gevep aan elk gedeelte van bet lichaam kracht en opgewekt- heid. Duizende menschen worden elk jaar van maag- en leverziekten genezen door het gebruik van Moeder Seigel's Tabletten en hunne brieven getuigen van de genezende en versterkende eigenschappen dezer Tabletten, eigenschappen die zij in geen ander geneesmiddel konden vinden. Neem een Tablet dage- lijksch na eiken maaltijd. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Prijs: Fl. 1.50 per fleschje. j Voor Gratis Mon ster, zende men deze coupon met vermel ding van naam en adres aan de hierne- ven genoemde depot houders firma NIEROP SLOT- HOUBER, Langestr. 83 J. SCHOU TEN Co. Slechts één Monster zal aan elk adres toegezonden worden. Alkmaarsehe Courant. April 18-08. MA RKTBERICHT E N. ALKMAAR, 18 April. Aangevoerd -- paarden f 0 a 0, 11 koeien en ossen f 140 a 250, vette kalveren a f Per Kg. a ct., 169 nuchtere id. f 8 a 18, 190 magere schapen f 16 a 27.50, 0 vette scha pen f a 6 lammeren f 7 a 12, vette varkens a ct. per Kg., 80 magere varkens f 16 a 22, 211 biggen, 10 w„ f 7.—a 12.—17 bokken en geiten f 3,— a 10.—, 14 kleine bokjes f 1.25 fc f 2.4860 kop boter, hoogste f 0,625, middelste f 0.55, laagste f 0.50 per kop. Eieren f 8.a 8.50 per 100 stuks. BROEK OP LANGEDIJK, 17 Apr. 1908. Heden werd besteed voor Roode kool f 1.50all.50 p. 100 at. v' Gele kool Deensche Witte kool Bieten Uien „5. al6.50 3-—al 1.50 13.— a 17,— 1000 0.80a 1.20 j,

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2