STADSNIEUWS. BUITENLAND. den bear D. Koster, Koninklijk! bezoek aan de hoofdstad. Vreemde manier. Zondagsrust. Examen voor kellner. Uit de diamantindustrie. Een auto-ongeval. Baldadigheid. De Haarlemmerhout. Ongelukken. Voetbal. het Paardenmarkt. Gemengde Mededeellngen. L a a ts t e Berichten i hoer .T. Smit Jr. in de plaats van clip als zoodanig- heeft bedankt. Gistermiddag om 12 uur zijn de Koningin en de l'rins, zooals wc in een deel der vorige editie reeds hebben meegedeeld, te Amsterdam aangekomen om huii jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad te brengen. 1 burgemeester en eenige andere autoriteiten waren ter begroeting aan het centraal station. De Koningin was gekleed in lichte beige mantelcostuum met bruin bont en lichtblauw fluweslen hoed, de Prins droeg go- ï.eraals-uniform. De vereeniging van den bekenden heer Alb. van der Horst en eenige andere Oranjever enigingen uit Zaandam en Bussum waren op het sta tionsplein opgesteld. In gestrekten draf werd naar het Paleis op den Dam gereden. Overal langs den weg stond een dichte hang van menschen het Koninklijk Echtpaar toe te juichen, v.-at nog luider klonk toen H. M. en Z. K. H. even na aankomst ten Paleize, op het balcon verschenen. Al spoedig na de lunch, om half twee, was audiëntie voor militaire autoriteiten welke om 4 uur gevolgd werd door de audiëntie der burgerlijke autori teiten. Aan het diner ten Hove zitten behalve de dagelijk- sche gasten ook de wethouders van Amsterdam aan. Aan de rede door burgemeester van Leeuwen gehou- den na afloop van de militaire audiëntie, toen H. M. :1e Koningin do civiele autoriteiten on!ving, is het vol gende ontleend ..Het ligt niet op mijn weg den toestand van de hoofdstad thans uitvoerig aan TJwe Majesteit bloot te leggen; het moge mij slechts veroorloofd zijn. enk( punten aan te stippen. Moest ik er het vorig jaar op wijzen, dat de toestand van de geldmarkt bezorgdheid wekte, omdat de gevol gen daarvan zich in ruimen kring zouden doen gevoe len en zich af zouden spiegelen in den toestand der ge- riecnte-financien, thans kan ik constateeren. dat di bezorgdheid niet ongegrond is geweest, maar tevci ■lat de horizont weer helderder is geworden, en dat <b toekomst met vertrouwen kan worden tegemoet gaan, mits er maar rekening mede gehouden wordt, dat het weerstandsvermogen van een herstellende min der groot is dan dat van een gezonde. De- ernstige crisis, die wij hebben doorleefd, heeft ook in Amster dam wonden geslagen, die slechts langzaam kunnen genezen. Zoo maakt de voor de hoofdstad zoo belang ïv,ke diamantindustrie, die afhankelijk is van de wc! vaart buiten de grenspalen van ons vaderland, moeilii ke tijden door. De hechte grondslagen, waarop die in-' dustrie gevestigd is, wettigen echter de verwachting, dat zij die moeilijke tijden met glans zal kunnen doe: staan. Van verschillende andere takken van bedrijf en har del, zijn de uitkomsten bevredigend. Ken gunstig ver schijnsel is het, dat onze scheepvaart blijft toenemen. Niettegenstaande de algemeene depressie zijn ook dit jaar, in tegenstelling met andere havens, het aantal en de tonnenmaat der schepen, die van de Amsterdamsehr- haven hebben gebruik gemaakt, weer grooter d.an i liet overeenkomstige tijdperk van het vorige jaar. Tb, derhalve niet alles, zooals wij zouden wenschc. er zijn ook lichtpunten, die het vertrouwen rechtvaar digen in den verderen bloei en groei van Neerland':, hoofdstad." de meubelfabriek van den heer Munk te Arnhem, zou plotseling ontslagen zijn. De patroon had opeens iets ontdekt, iets zeer er gerlijks 1 Schutte was lid van Patrimonium hij was bovendien lid van de Luthersche kerk en verder nog van een enkele Chr. vereeniging. Eu dat had hij niet eens aan zijn patroon gevraagd Dadelijk nadat dit hem ter oore gekomen was, liet de heer Munk Schutte op zijn kantoor komen en ge lastte hem „direct voor die Luthersche kerk en die vereenigingen te bedanken." Ten strengste verbood de heer Munk hem verder, eenigon omgang te hebben met de personen, die lid van de Chr. vereenigingen waren. In het Chr. Geh. Onthouderskoffiehuis mocht hij evenmin meer komen. Schutte beloofde aan de eischen te zullen voldoen. Zaterdag 1.1. deelde de heer Munk Schutte mede, dat, daar hij geen voldoende zekerheid had, dat zijn bevel zou worden opgevolgd, hem direct ontslag werd gegeven. Gistermorgen vroeg werd te Botterdam een kinder lijkje grafwaarts gedragen, niet zoo.ils gewoonlijk, door een bedienaar gehuld in een langen zwarten mantel, waaronder het kistje gedragen wordtmaar door een bidder als „heer" gekleed, die het lijkkistje in een grauw pakpapier had gewikkeld, met een touwtje er om en het nu onder zijn arm droeg als een post pakket. (ff. N Te Huizen wapperde niet Zondag, maar Maandag van den toren en het raadhuis de vlag ter eere van den verjaardag van Prins Hendrik. Een dag te laat dus. Waarom Op Zondag wenscht men te Huizen „rust". Alle koffiehuizen zijn er gesloten, geen kop koffie of glas melk is er zelfs te koop. (N. ff. Crt.) Branden. Te Oostwald (Gr.) is Maandagnacht door onbekende oorzaak het café met woonhuis van den heer B. Woutstra tot den grond afgebrand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets gered kon worden. Een paard en eenige varkens kwamen in de vlammen om. Alles is verzekerd. De Nederlandsche Hotelhoudersbond heeft beslob voor jongelieden, die den 16-jarigen leeftijd bereik! hebben en die als kellner (bediende) in het val< wen- achen te treden een tweejarigen leertijd verplicht te stellen. - De Ned. Hotelhoudersbond hooft tot dat rloel een lrercontraot doen samenstellen, 't welk door den vader "f voogd van den leerling en door den patroon en den leerling ge teekend moet worden. Na den leertijd zal de leerling examen kunnen doen. Bij slagen word een certificaat vanwege den Bond uitgereikt. De Amsterdamsehe uweliersvereeniging heeft eo fonds gevormd tot een gezamenlijken inkoop van ruv. diamant. Staande de vergadering" werd voor een hai millioen geteekend. Door een aantal .diamantbewerkers, die wegens cor, tributiesebuld uitgesloten zijn van uitkeering is bi «en officier van justitie een klacht ingediend wegen: bfWdiging-, aangezien zij in het jongste weekblad van deu A1). B. zijn gescholden voor zwervers, schans 1 «pers, enz. Een o i Ho is we postbeambte. Zooals gemeld is, werd te Arnhem een brievenbestel ler gearresteerd onder verdenking van verduistering \:in brieven. De verdachte, die in zijn betrekking werd geschorst, heeft een bekentenis afgelegd, waaruit bleek, dat hij oneven uitzocht, waarbij hij vermoedde, dat ze gel of postzegels konden inhouden. In plaats van ze nan: j stempel tafel te brengen ter afstempeling, wikkelde de verdachte ze in een courant huis. Daar opende hij mei de brieven, haalde er uit plakte ze weder dicht, di'verde de verdachte weer str mpelde ze daar af. en nam ze mee naar behulp van een breinaald wat van zijn gading was en De dichtgeplakte brieven expe- naar het postkantoor en Door het onklaar worden van het stuur gerac" gisteren te Vogelenzang een groote auto in een dreg sieot. Met behulp van takels, kettingen enz. g'tbr. Kuigrok aldaar het gevaarte overeind te krijgt;, en moest een en ander ten hunnent in orde worden'c - bracht alvorens de wagen huiswaarts kon gaan. De i zittcriden kwamen met den schrik vrij. Te Borsselen kwam vóór eenige dagen een ingezete no tot rle onaangename ontdekking dat het water zijn regenbak was verontreinigd en onbruikbaar maakt. De man heeft al het water weg moeten peil. in ge- wer- Da vau deskundig adv !<-S hft. hl. Haarlcmscbe gemeenteraad heeft naar s .-c leid ng van de veel besproken en bestreden vwanco- rmgen in den Hout en de Bolwerken naar doliinrmu van den stads-tuinarchitect, den heer Leonard Sprim-or besloten tot het inwinnen dienaangaande. De heeren Bolderdijk en Beijne o. a. mv.ui. n zie- ongunstigen zin uitgelaten over do vee»-.deringen' m Hout enz. daar, thans verklaart volg ns li t V v d D., ook de tuin-architect L. P; Zocher. di.-" üe Baadseommissia voor de plantsoenen gedurende 13 jaar heeft ter zijde gestaan, zich tegen het geh. ole plan-Springer. Hij is van nmening, dat van eeji vast en dacht plan geen sprake geweest is, en hij deze uitsprake i „Nooit heeft de Hout er zoo arme dig en vervallen uitgezien al thans": ,n Ar Haarlem, dat zijn grootste aantrekkelijkheid zoo behandelen." Wel 1 .or. komt t> n m. o Een ergerlijk geval. U& lijd mankt melding van het voig-mde Em meesterknecht, zekere Schutte, werkzaam, aan Het 7-jarig zoontje van den wgrkman J. v. O. te TJ1- venhout had het ongeluk van een mutsaardschelf te vallen en met het hoofd op een boom terecht te komen. Het knaapje is aan de gevolgen overleden. Te Wageningen is de heer E. Koopman uit Arnhem op den Wageningschen Berg met zijn fiets gevallen. Hij werd ernstig aan het hoofd gewond. Te Brummen kwam bij het vuurtje stoken een dochtertje van den spoorwegwachter L. te dicht bij de vlammen, zoodat haar kleertjes vuur vatten. Het kind kreeg ernstige brandwonden. Het zoontje van den heer H. Smit te Aduard had het ongeluk met zijn hand in een boormachine te geraken met het gevolg, dat hij de ringvinger van zijn linkerhand verloor. De ser ewedstrijden. Het weder liet nogal te wenschen over. Beide dagen vooral gisteren., stond er een vrij hevige, koude wind dwars over het wedstrijdterrein, het leek waarlijk meer op Kerstmis dan op PaschenToch was de publieke belangstelling betrekkelijk groot, den eersten Paasch- dag tenminste stonden, in de middaguren een kleine duizend personen om de zijlijnen geschaard. Gisteren was de belangstelling veel kleiner, wijl het weer nog ongunstiger was dan den eersten dag, doch ook omdat er geen enkel Alkmaarsch elftal uitkwam. De eerste Paaschdag toch kenmerkte zich door een lkomen falen der drie Alkmaarsche clubs, die geen vau alle het tot een overwinning en tot de eindwed- strijden konden brengen. Holland kon het tegen het vlugge spel van de Weespenaren niet volhouden, de A. A V.'ers zagen zich door de meerdere lichaamskracht hunner tegenstanders geslagen, en Alcmaria Victrix verloor door groote onvolledigheid van haar elftal en na veel pech tegen Bloemcndaal. Haarlem had daarentegen met zijn twee elftallen een schitterend succesHaarlem II sloeg eerst vrij ge makkelijk B. A. P. II met 2O om daarna in den eindstrijd door prachtig spel met niet minder danll1 Bloemendaal te verslaan; het derde elftal der rood broeken won eerst van 't Weesper Bapiditas, om in den eindstrijd voor afdeeling II liet elftal van den Helder- schen Voetbalbond met 32 te verslaan. Eerste Paaschdag. Omstreeks kwart, over negenen begon de eerste wed strijd. Holland (Alkm.)— Bapiditas (Weesp) O6. Zooals gezegd waren de Alkmaarders niet opgewassen tegen -h vlugge blauwwitten; met rust reeds waren deze met 3O voor om ten slotte met 6O te winnen. Bloemendaal—Sport10. Gelijk verwacht ^wercl, ecu spannende strijd. Voor de rust toonde Bloemen-, daal een geringe meerderheid; na 7 minuten reeds wist zij de leiding te nemen om deze tot half-time te b'houden. Na de hervatting pakte Hoorn flink aan; vooral tegen het einde waren de geelzwarten bedui dend sterker. Zij slaagden er evenwel niet in den ge lijkmaker te forceeren. Heldersche V. B.—Alkm. V. V.5—0. Gedurende de e: ,'stc- speelhelft hield A. V. V. zich flink en met 00 ging de rust in. Daarna evenwel nam het H. V. B.- elftal de overhand en scoorde geholpen door den wind niet minder dan vijfmaal. IJ'muidensche V. V.V. V. V. II: 21. Voor de rust nam IJmuiden de leiding en behield die tot kort voor het einde. Toen echter maakten de Amsterdam mers gelijk. Gedurende het kwartier verlenging scoor den de roodhemden de winnende goal. Intusschen was een muziekcorps de wedstrijden een weinig komen opvroolijken. HaarlemiIIB. A. P. II; 20. Na een kwartier scoorde Haarlem door een prtchtig schot van den klei nen linksbinnen. Bust 10. Na de hervatting werk ten de Amsterdammers hard, om gelijk te komen; het geen hun niet gelukte. Integendeel vergrootten even voor tijd de roodbroeken hun voorsprong, om ten slotte met 20 te zegevieren. Alcmaria VictrixBloemendaal: 12. Onder het spelen van het „Wilhelmus" traden de elftallen in het veld; de Alkmaarders met oranje sjerpen, ter onder- schelding van de eveneens witgehemde Bloemendaal- spelers. Alcmaria stelde zich met een zeer onvolledig elftal op, met invallers voor haar aanvoerder, den hrksmiddenspeler en voor den linksbinnen en rechts binnen. Alcmaria Victrix begon met den wind in den rug, met eenige aanvallen op het vijandelijk doel. Beeds onmiddellijk evenwel kon men zien, dat de Alkmaar- che voorhoede geheel gebroken is. Het anders zoo piachtige samenspel ontbrak ten eenen male en het be hoeft dan ook niet te verwonderen, dat men niet tot scoren kon komen. Bloemendaal deed van tijd tot tijd een snellen uitval. Bij een dier gelegenheden nam zfi door een ver schot de leiding (0—1). Toen begon voor Alcmaria de pech. Twee maal achtereen vloog de bal tegen de dwarslag van het Bloemendaalsche doel; een gemaakt doelpunt werd niet. toegekend, toen na een hoekschop, de hal zonder aangeraakt te zijn in het net terechtkwam. Meestentijds bleef de bal op Bloemen- daals helft. Bij een harer uitvallen echter doelpuntte Bloemen- cetal opnieuw en bracht daarmede den stand op 20. Zoo ging de rust in. Na de hervatting kreeg Alcmaria den wind tegen. Eerst ging gedurende eenige minuten het spel gel ijk op, toen echter nam het Alkmaarsche elftal de over hand, om tot het einde overwegend sterker te blijven Opnieuw echter was men niet gelukkig. Weer ketste een schot tegen de dwarslat; en toen de doelverdediger een schot achter de doellijn stopte, werd dit door den scheidsrechter niet gezien. Door telkens het elftal om te zetten trachtte men verbetering in de voorhoede te brengen. Men miste echter scoringcapaciteiten en zoo bleef het maar 02. Vier minuten voor tijd eindelijk werd hot 12, als eeu strafschop door den middenvoor werd benut. Onder luide, aanmoediging begon Alcmaria weer den aanval. Tal van schermutselingen voor het Bloemendaal-doel hadden geen resultaat. De tijd ver streek intusschen. Nog een halve minuut, een heftige worsteling voor het Bloemendaal-doel. Meer en meer werd de hal in de goede richting gedrongen. Toen plot seling het eindsignaal, en. bijna tegelijkertijd vloog de bal in het net, nauwelijks een vijfde secofide te laat. Alcmaria was geslagen. Luid schalden de juichkreten der overwinnaars op. Tweede Paaschdag. Opnieuw een koude, gure wind, die het verblijf op het terrein niet aangenaam maakte, vooral bij de bij wijlen neervallende sneeuw en hagel. I egen half elf klonk het eerste aanvangssignaal. Haarlem IIIBapiditas (Weesp ).31. Een span nende strijd. De jonge roodbroeken scoorden vrij spoedig. Met. 10 ging de rust in. Na de hervatting werd het 20, daarna 21, totdat eindelijk Haarlem aan alle onzekerheid een einde maakte door een derde doelpunt. Heldersche V. B.IJmuiden 20. De Helderschen waren steeds iets sterker en wonnen ten slotte welver diend. Om kwart over eenen begon de eindstrijd voor de eerste afdeeling, waarin men zoo gaarne Haarlem II en Alcmaria ictrix had gezien, doch waarbij nu Bloe mendaal Alcmaria's plaats innam. Het muziekkorps had intusschen zijn plaats in de tent weer opgezocht. Haarlem II—Bloemendaal11—1. Beeds dadelijk na het begin ontwikkelde Haarlem een alleszins schit terend spel, waartegen Bloemendaal in het geheel niet bestand bleek. Beeds na een paar minuten scoorde de kleine linksbinnen, waaraan hij binnen het kwartier nog twee goals toevoegde: 30 dus. Een strafschop, door Haarlem's doelverdediger genomen bracht den stand op 40. Bij een harer uitvallen scoorde daarna Bloemendaal haar eenige goal. Met 41 ging de rust !\a de hervatting, toen Haarlem den wind in den rug kreeg speelde zij haar beste spel. De voorhoede speelde prachtig samen, was niet te houden. Thans kon men zien, dat het werkelijk een succes voor Alc maria was, toen zij den vorigen Zondag tegen de rood broeken gelijk speelden. Tevens bleek nu echterdatmet een minder onvolledige voorhoede ook het Alkmaarsche elftal de Bloemendalers een flinke nederlaag had kun nen toebrengen. Telkenmale vloog intusschen de bal in het net en toen het einde daar was, had Haarlem niet minder dan elf maal gescoord, waartegen de anderen niets meer hadden kunnen plaatsen. 11—1 was dus voor de Haar- li miners het voor hen welverdiende resultaat. I laarlem III Heldersche V. B. 32. Eveneens een oie wedstrijd. Ook hier kon een beduidende meer ei hei d van Haarlem geconstateerd worden, meer ten minste dan de cijfers 3—2 uitdrukken. De jonge Haarlemmers speelden keurig, vooral de voorhoede vertoonde mooi samenspel. Haarlem dat eerst den wind mee had, scoorde het eerst, waarna de Helder schen het tot 1—1 brachten, met welken stand de rust werd aangekondigd. Had menigeen verwacht na de hervatting de II. B. te zien gebruik maken van het voordeel van den wind, dit bleek niet het geval te zijn. Haarlem was overwegend sterker, bracht het door goed schieten van den rechtervleugel tot 31. Eerst kort voor het einde kwam nog een tegenpunt waardoor het. resultaat een welverdiende 32 voor de Haarlem mers bracht. Hiermede behoorden de wedstrijden, die weer muntend geslaagd mogen heeten, tot het verleden. In Hotel „Toelast" had Maandagavond tijdens gemeenschappelijk diner de prijsuitdeeling plaats. uit- Op de heden gehouden paardenmarkt werden aan gevoerd 173 paarden tegen 171 het vorige jaar. De prijzen waren hoog en liepen van f 70 tot 450. De handel was stug. De E n g 1 s c h e staatsman, Sir Henry C ampbell Bannerman is, blijkens een zooeven ontvan- telegram, overleden. Met hem is een der groote parlementaire figuren heengegaan, die niet schitterde uoor buitengewone gaven, maar door zijn persoonlijk heid. Vooral de liberale partij verliest in hem een in- v.aedrijk leider. Aan zijn optreden is het te danken, dat die partij thans aan de regeering is. Hij aanvaard de in het laatst van 1905 de regeering onder voorwaar de, dat het lagerhuis naar huis werd gezonden en in het vertrouwen, dat de verkiezingen een liberale meer derheid naar het nieuwe Lagerhuis zouden zenden. Het een zoowel als het ander is geschied. Aan zijn nage dachtenis zal steeds ook verbonden blijven de herinne ring aan een der weinige Engelschen, die het heeft aangedurfd zich openlijk te verzetten tegen den schan delijken Zuid-Afrikaanschen oorlog. Sir Henry Oampbell-Bannerman werd in 1836 gebo- n en sedert 1868 heeft hij onafgebroken voor het zelfde Schotsche district, Stirling, in hert lagerhuis zitting gehad. Reeds drie jaren na zijn optreden als Parlementslid werd hij financieel secretaris bij het Ministerie van Oorlog, welken post hij voor de tweede maal van 1880 1882 vervulde. In de twee volgende jaren was hij secretaris der admiraliteit en in 1884 werd hij secreta ris voor Ierland, welk ambt hij met buitengewone be kwaamheid waarnam tot deu val van Gladstone's mi nisterie in 1885. In het ministerie van 1886 was hij minister van oorlog, welke plaats hij ook in het laatste liberale ministerie innam. Hij had voorzitter van het Lagerhuis kunnen wor den, maar die onderscheiding had hem genoopt buiten de partijen te blijven en hij gaf er de voorkeur aan te werken voor het heil der liberale partij. Tn Marokko heeft de tegensultan geen succes. De ster van Moulai Hafid is bezig te verbleeken, zegt de berichtgever van den Matin te Casablanca, langzamerhand beginnen de stammen hun oude woonplaatsen weder in te nemen en herleeft het ver trouwen. Volgens een bericht uit Tanger zijn aldaar drie mis sies van Moulai Hafid aangekomen, bestemd voor Ber- lijn, Londen en Parijs en Madrid. De afgezanten brachten bezoeken aan de consuls der verschillende mo gendheden en stelden dezen brieven van Moulai Ha fid ter hand. Daarin verzoekt deze de mogendheden, naar het heet, om gedurende twee maanden tussehen hem en Abd-el-Azis neutraal te blijven; in dien tijd zou hij er wel voor zorgen, dat de zaak tot een beslis sing zal komen. Verder moeten de brieven de verzeke ring bevatten, dat Moulai Hafid de gesloten verdragen zal eerbiedigen. De missies vertrekken per eerste gele genheid naar Gibraltar en vervolgen vandaar afzon derlijk hare reis. Veel succes zullen ze wel niet heb ben. De arbeiders in Amerika gaan meer dan voor heen aan de politiek doen. Er is Zondagavond te New- York een vergadering gehouden van 5000 arbeiders uit het geheele land, waarin de voorzitter van den Amerikaanschen arbeidersbond een rede hield. Hij be toogde, dat de. wetgevende macht de arbeiders tegen de onrechtvaardige justitie met name tegen het hoogste gerechtshof in bescherming moest nemen, en dat de arbeiders zich moesten aaneensluiten om al hun tegenstanders op politiek terrein den oorlog te kunnen verklaren. Een motie in dien geest werd aan genomen. i Generaal Booth wil emigratie naar Zuid-Afri- k a aanmoedigen. De Zuid-Afrikaansche „Volks stem" is daarover slecht te spreken. Het blad verzet zich tegen het plan van den generaal om na overleg met de gecharterde compagnie stelselmatige immigra tie van hulpbehoevende personen uit Engeland door te zotten en „kolonies" te stichten. De menschen zullen, volgens het blad, niet in hun kolonies blijven, doch sa men stroomen naar de goudvelden, waar ze dan tot overlast worden der inwoners en der regeering. Boven dien absorbeert Znid-Afrika niet gemakkelijk een ver meerderde vreemde bevolking, terwijl de bevolking zelf het vermogen heeft zieh spoedig uit te zetten. Yoch generaal Booth noch de gecharterde compag nie behooren een Heilslegeremigratie naar ons wereld deel te overwegen, als ze niet van te voren de zeker heid bezitten dat zoodanige immigratie in Zuid-Afrika toegejuicht wordt. En aangezien 't hier een zaak van algemeen belang geldt, is de wensch van het blad dat de regeeringen van Zuid-Afrika aandacht eraan zullen geven, geenszins misplaatst. Op den president van Guatemala is een moordaanslag gepleegd. Toen de heer Estrada Cabre ra Maandag uit zijn rijtuig stapte om een bespreking te hebben met den Amerika anschen gezant, werden er verschillende schoten gelost, waardoor den president een vinge-r afgeschoten werd. De president is sedert 1899 aan de regeering, in 1905 werd hij voor een zes jarig tijdperk herkozen. Moordenaar en brandstichter b"o vendien? Sedert^ men Heider, de man die een knaap vermoord en het lijk afschuwelijk verminkt heeft, gevangen houdt, komen de branden, waardoor Berlijn eenigen tfid geleden als het ware werd geplaagd, niet meer voor. Vandaar dat de politie thans de mogelijkheid naspoort,^ of Heider ook bij die brandstichtingen be trokken is. Vóor die veronderstelling pleiten ver- chillende omstandigheden. De brandweer heeft kaar ten laten maken om een overzicht van die moedwillig aangestoken branden te krijgen en daardoor is aan het licht gekomen dat ze allemaal zijn gelegen in een cir kel met Heiders' woning als middelpunt. Heider was slechts over dag vrij en de branden braken in den regel ook over dag uit. Het is ook opgevallen, dat Heider van den brand der garnizoenskerk kwam toen hij door de politie werd aangehouden. Een spoorwegongeluk. Maandagavond zijn nabij Melbourne (Australië) twe« treinen met eendaagspassagiers op elkaar geloopen. Er werden verscheiden waggons vernield, enkele scho ven inelkaar tengevolge waarvan er brand ontstond. Er werden 42 personen, gedood of verbrand en 88 ge wond. De rem van den achtersten trein moet volgens c'en hoofdconducteur niet gewerkt hebben. Een machtig bes'chermer. Men heeft er zich over verbaasd, dat de Parijsche oplichter Bochette weer op vrije voeten is gesteld. De „Matin meldt thans, dat de vice-president der Kamer, I erdinand Babier, dit heeft weten te bewerken. Ba- biei was raadgever van Bochettes zaak, het personeel noemde hem den grooten en Bochette den kleinen chef en hij verdiende groote schatten aan de instelling. In de Kamer heeft Babier onlangs verklaard, dat hij slechts Bochettes advocaat was geweest en dat hij de betrekkingen met dezen reeds lang geleden had afge broken. DE STAKING OPGEHEVEN. K hOMMENIE, 22 April. De staking is opgeheven. Arbeidersstrijd is opgeheven. P1SUISSE EN BLOKZIJL. AMSTERDAM, 22 April. Wij vernemen dat de be kende journalisten de heeren Pisuisse en Blokzijl den 1en Juni a.s. te Genua aan boord zullen gaan tenein de zich naar Indië te begeven. ARBITRAGE. BRUSSEL, 22 April. De interparlementaire com missie voor vrede en arbitrage heeft hedenmorgen op nieuw vergaderd onder voorzitterschap van den heer Beprnaert. Zij heeft het voorstel van de afdeeling Duitschland aangenomen om de volgende conferentie, t\ 11 en 12 September te Berlijn te houden, ter sprake zullen worden gebracht dié voorstellen, welke niet ter iTaagsche conferentie behandeld werden. Nederland wc-rd heden vertegenwoordigd door de heeren Eahusen en lijdeman. ACCOOBD PLIESTEE. ARNHEM, 22 April. Hedenmorgen 10 uur deed net Hof uitspraak in de behandeling van het verzet van dr. H. Greve, tegen de homologatie door de Ai nhemsche rechtbank van het accoord aangeboden in het faillisement Pliester. Het Hof verwierp het hooger beroep tegen de homo logatie. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. AMSTERDAM, 22 April. Vroeg reeds in de mor gen een bonte drukte op den Dam en omgeving. En geen wonder! Te 10 uur zou de audiëntie voor de civiele autoritei ten worden voortgezet. Een gerij en geros 1 En een belangstelling onder de met ongeduld wachtende me nigte Alle deputaties, Rijks- en Gemeentelijke com missies op te noemen is ondoenlijk. Doen wij daarom een greep uit de voornaamsten. Allereerst dienen daarom vermeld de deputaties uit de Kamer van Koop handel van d-eze stad, voorts de Baadsheeren in het Hof, de rechters uit de Arr. Rechtbank, de Kanton rechter en griffiers, de officieren van justitie en sub stituten en gansch de Rechterlijke macht. Voorts de kerkbesturen der verschillende gemeenten, de Hooglee raren der Universiteiten, het bestuur vau tal van kunst-wetenschappelijke instellingen, van handels- en industriëele ondernemingen, o.a. van de Nederlandsche Bank en de Ned. Handelsmaatschappij. De heer S. P. v. Eeghen, voorzitter van de deputatie uit de Kamer

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2