NIEUWE DADELS, Vereeniging van „Vrijzinnig Hervormden" Engelsche Jachthonden. Drankwet. raai Kleeding-Ma ET WITTE HUI Laar. Hoek Boterstra ALKMAAR Eigen werkplaatsen Kleeding naar maai Amsterdamsche Beurs. AD VER T E N T i E N. Meisje gevraagd te' f ff ff ffff fffffyfffy ff y fff ifffffi^ FAILLISSEMENT. Prachtige Retriever Pups. Geen beter en goedkooper adres yoor: W. BUERS, Houttil 30. de „Evangelische Unie" ALBERT HEIJN, prima verkoopen C. KAAIJ, Kooltuin 7, Sigarenfabriek Je Concurrent". Laatste Berichten MARKTBERICHTEN. Voorloopig kaasbericht. Noordhollandsch Landbouwcrediet Slagersjassen Koksbuizen Banket bakkersbuizen Kruideniersjassen Schildershemden Drukkerskielen dan bij Fnidsen, Alkmaar. de 5 ons 5x/2 cent. Per kist de 5 ons 5 cent. Inlandsche Meelfabriek zoekt voor Alkmaar met omliggende polders. Telefoon 279. Generaal Linewitsj. f Generaal-adjudant Linewitsj, gewezen opperbevel hebber der" troepen in Mantsjoerijeis gisteravond overleden. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. AMSTERDAM, 24 April. Een bezoek aan de lettergieter ij. Hedenmorgen werd ondanks het slechte weer door het Kon. Echtpaar een rijtoer ondernomen en een be zoek gebracht aan de lettergieterij „Amsterdam" voor heen N. Tetterode. Te 11.30 bereikte de Kon. stoet deze inrichting. Aan den fraai versierden ingang van het monumentale gebouw, dat met zijn meer dan 40 Meter langen gevel een grootschen indruk maakt, wer den de Idooge bezoekers door de beide directeuren de heeren Th. J. Verrijn Stuart en Fr. L. Edema van der Tuuk ontvangen, waarna mej. Strumphler, dochter van den president-commissaris der vennootschap H. M. de Koningin een bouquet aanbood. Door de ruime ves tibule die smaakvol met planten en tapijten was ver sierd werden H. H. M. M. naar het directiekantoor ge leid, waar de commissarissen de heer J. H. Strumphler, J. L. N. de Gijselaar, J. H. Wijsman Hzn. en Th. A. J. Gilissen benevens de architect van het gebouw de heer J. W. F. Hartkamp werden voorgesteld. De heer Stuart verkreeg alsnu verlof eenige woorden van wel kom te spreken. Hij dankte H.H. M.M. voor de groote eer die door dit bezoek aan deze fabriek te beurt viel, en sprak zijne blijdschap uit over de belangstelling die H.H. M.M. in dit eigenaardig bedrijf wel willen tconen. Hij wees op de groote beteekenis van de uit vinding der boekdrukkunst, die bestond in het bezigen van losse lettertypen zooals deze nog, al zijn ze dan cok ontzaglijk verbeterd, in de lettergieterijen vervaar digd worden. Daarna ving de bezichtiging van de fabriek met hare honderden fijne machinerieën, zooals graveermachines, automatische gietmachines, schaaf machines, slijpmachines, enz., alles door electromoto- ren bewogen, aan. De heer Stuart begeleidde H. M. de Koningin, terwijl de heer Edema van der Tuuk Z. K. H. den Prins op het vele merkwaardige hetwelk dit bedrijf aanbiedt, opmerkzaam maakte. Allereerst werd de kamer der graveurs bezocht, waar het vervaardigen van de voor ieder lettertype benoodigde stalen stempel werd gadegeslagen. In de daarnaast gelegen kluis waar meer dan 200.000 stempels en matrijzen (dit zijn de afslagen der stempels) worden bewaard, werden die welke gebezigd worden voor het gieten van diverse Oostersche schriften als Chineesch, Japansch, Ba- rakSch, Arabisch, Makassaarsch enz. getoond, waarna men de groote gieterijzaal bezocht. Hier werd de tech nische chef de heer ,T. A. Zieseniss aan de bezoekers voorgesteld. Een der automatisch werkende machines waarop een matrijs met het borstbeeld van II. M. de Koningin geplaatst was, trok bijzondere aandacht. De ze matrijs was geslagen van een stempel, gesneden door den eersten graveur der fabriek, den heer J. C. Wesselius. Tn een keurig uitgevoerd étui werden stempel, matrijs en eenige afgietsels aan H.M. de Ko ningin aangeboden. Verschillende oude werktuigen, zooals vroeger in het lettergietersbedrijf werden gebe zigd en eveneens de grondstoffen waaruit de letterspe cie bestaat, werden hier getoond. Door ruime gangen en trappenhuizen, bereikte men de derde étage waar door verschillende zalen eveneens voor lettergieterij en koperenlijnenfabriek in gebruik met alle machines in volle werking, gewandeld werd naar de proef drukkerij, waar de firma haar eigen drukwerk vervaardigt en de door haar in den handel gebrachte lettertypen aan de praktijk toetst. In de groote daarnaast gelegen voor zaal was door den heer S. H. de Roos, sierkunstenaar der fabriek, eene tentoonstelling van merkwaardig drukwerk ingericht, mees top het lettergietersbedrijf betrekking hebbend, welke met groote belangstelling werd bezichtigd. Tn de machinezaal gelijkvloers werden de nieuwste werktuigen en persen g-etoond en verklaard, waarna men het directiekantoor wederom bereikende aan H.M. de Koningin de laatste letterproef, een prachtwerk, bevattende afdrukken van alle door de lettergieterii „Amsterdam" in den handel gebrachte lettertypen, be nevens een album met talrijke afbeeldingen der werk plaatsen aanbood. IT. M. betuigde Haren dank voor al het bezichtigde, waarna van de directie en commissa rissen afscheid werd genomen, en in gestrekten draf naar het Paleis werd gereden. Tegen den middag werd wederom uitgereden voor het bezoek aan de stoom vaartmaatschappij „Nederland" ter bezichtiging van de „Rembrandt." Allereerst werd naar het Centraalstation gereden tot het doen van uitgeleide aan H.M. de Koningin- Moeder, die te 2.27 uit de Hoofdstad vertrok. H. M. de Koningin en Z. K. H. begeleidden Hunne Moeder naar den luxetrein. Voor het bordes onderhielden zij zich nog eenige oogenblikken. Het afscheid was als steeds allerhartelijkst. Hedenmorgen ontving Z. K. H. de Prins in de Troonzaal bestuurderen van Liefdadigheid naar Ver mogen. De Prins onderhield zich eerst eenigen tijd met den voorzitter en vroeg belangstellend naar den toestand van de Vereeniging, welke de heer Flanken- berg aan de Prins uiteenzette. Vervolgens sprak de Prins nog met andere bestuurderen waarna de audiën tie, die ongeveer 20 minuten duurde, was afgeloopen. De Prins was gekleed in generaalsuniform, klein te nue. De boottocht. Tn de reeks rijtoeren die de Amsterdammers in deze dagen telkens en telkens weer de gelegenheid schenken Hun Vorstenhuis te huldigen, vormt de jaarlijksche boottocht een geheel op zichzelf staande attractie die duizenden en duizenden langs de boorden van het 1-1 doen scharen of langs de singels en grachten waardoor het Koninklijk vaartuig passeert. Direct na het ver trek aan het station werd naar de de Ruyterkade ge reden waar aan een der steigers LI. M. en Z. K. H. zich met hun gevolg aan boord begaven van de nieuw ste en grootste booten van den Havenstoombootdienst, de salonboot No. 9. Over het IJ dreven snel heen en weer schietend veel vlugge booten, terwijl een donkere grauwe monitor als een trouwe wachter voor de Oos- terdokssluis lag. Welk een mooi gezicht die breede stroom, met zijn reuzenkrans van helkleurig gepavoi seerde schepen. Weldra stoomde het vaartuig op. Voor de etablissementen der maatschappij „Neder land" ligt fraai afstekend tegen de donkere silo's de „Rembrandt" een schip nauwelijks een jaar in de vaart. Het rust nu om spoedig weer de rijke lading in te nemen om de producten onzer nijverheid naar den Oost te brengen. In October 1906 deed het dit voor de eerste maal. Deze moderne Oost-Indievaarder meet niet minder dan 5860 ton bruto en is ontegen zeggelijk het mooiste schip dezer stoomvaartmaat schappij. Zijn gezagvoerder is kapitein D. Hubert. Middendeks bevonden zich de directeuren, commissa rissen en hoofdambtenaren der maatschappij. Na een korte verwelkoming door den directeur werd een wan deling over het schip aangevangen. Daarbij drukt H.M. meermalen hare bewondering uit voor de groot- sehe inrichting en de vergevorderde scheepstechniek Het bezoek duurde slechts kort waarna H.M. zich naar den hangsteiger begaf om den tocht door de ha ven te vervolgen. Het geheele etablissement der stoomvaartmaatschappij „Nederland" benevens die der overige maatschappijen was schitterend gepavoiseerd, hetwelk aan het toch al reeds zoo kleurige haventafreel een ongewone- levendigheid gaf. Toen het Koninklijk gezelschap de „Rembrandt" verlaten had stevende de boot naar de stadswateren. Door de Oosterdokssluis en het Oosterdok wordt opge- stoomd naar de Nieuwe Heerengracht en Binnen- en Buiten Amstel. Spoedig voerden de galakoetsen II.M. en Z. K. H. naar het Paleis waar men precies vijf uur arriveerde. Hedenavond dineert de Raad ten Hove. Bezoek Koningi n M o e d e r. Ten 10 ure in den morgen werd door H. M. de Koningin-Moeder uitgereden om het 'aangekondigde bezoek aan het Emma-kinderziekenhuis in de Sarpha- tistiaat te brengen. Bij de ontvangst was o.a. tegen woordig Dr. Cornelia de Lange. Nadat behalve de nieuwe polikliniek ook de zuigelingen-afdeeling be zocht was, kwam het eigenlijke hoofdgebouw aan de beurt, waarvan eenige ziekenzalen met een bezoek ver eerd werden. H. M. werd op den tocht door het ge bouw .door het bestuur rondgeleid en vertoefde enkele oogenblikken bij verschillende patientjes welke zij met eenige vriendelijke woorden toesprak. Na in de geheele inrichting ruim een uur aanwezig te zijn geweest, en den kleinen patiënten een geschenk te hebben gegeven werd, nadat H. M. van allen hartelijk afscheid had genomen en Haar bijzonderen dank had betuigd, weer in de rijtuigen plaats genomen, om zich te begeven naar het Zeemanshuis aan het Kadijksplein, waar H. M. te ongeveer kwart over elven arriveerde. Een typischen aanblik leverde de ruime binnenplaats opwaar circa 30 jongens van de Zeevaartschool waren opgesteld, welke allen, toen H. M. op de plaats verscheen, eerbiedig salueerden. Nadat H. M. dank had betuigd en van alle bestuursleden had afscheid .genomen, werd om en bij twaalven de terugtocht langs Prins Hendrikkade en Damrak naar het Paleis onder nomen, waar H. M. te ruim twaalf uur aankwam, luid toegejuicht door de menigte welke zich langs den weg en vooral op den Dam had verzameld. EEN BELANGRIJKE STRAFZAAK. AMSTERDAM, 24 April. Voor de 5de Kamer dei- Rechtbank alhier kwam heden in behandeling de zaak tegen den makelaar Benjamins en diens zoon, die ge dagvaard zijn wegens het zich wederrechtelijk toeëige- rieri van een prolongstieacte. Deze acte, gedateerd '1 Januari, bevat een verklaring van Benjamins dat hij van E. Krijn heeft ontvangen 8500 tegen onderpand van in de acte genoemde effecten. De acte behoorde aan E. S. Krijn en de Esther Davidson-s-tichting. E. Krijn was den 8 Mei 1906 overleden en riep bij testament de bovengenoemde stichting in het leven met benoeming van 11. Benjamins en Jonas van Ame- rongen tot executeurs. Daardoor kwam de acte onder berusting van H. Benjamins. Beklaagden worden ver dacht zich die acte wederrechtelijk te hebben toegeëi gend. Als gevolg daarvan stond de eerste bekl. te recht wegens meineed afgelegd op 30 Augustus 1907 bij de aangifte van de erfenis-Krijn voor den rechter in het eerste kanton te Amsterdam. De 2e bekl. wordt verdacht van het valschelijk opmaken eener onder- handsche acte teneinde H. Benjamins te dechargeeren van de boven reeds genoemde prolongatie. Voorts wordt deze bekl. verdacht S. van Straten te hebben be wogen tot het sluiten van een contract opgemaakt bij acte, verleden voor den notaris Elie Hermans te Am sterdam van 6 Juni 1906, waarbij genoemde S. van Straaten aan Salomon de Vries voor 2000 of 1800 een huis verkocht, te Amsterdam en tot het opdien- zelfden dag leveren van dat huis aan genoemden S. de Vries door het doen overschrijven dier koopacte in de daartoe bestemde openbare registers te Amsterdam en wel door bedrieglijk en valschelijk genoemden S. van Straaten (die beklaagde, of diens vader, den eer sten beklaagde, of beiden had opgedragen voor dat huis een kooper te zoeken) mgde te deelen, dat het niet mogelijk was een kooper te vinden, die een hooge- ren prijs wilde geven, welken prijs echter een gegadig de er voor geven wilde, en dat hij spoedig eene beslis sing moest nemen, daar anders gegadigde zijn bod niet gestand zou doen. Listelijk en bedriegelijk werd daarbij ten einde hieraan een schijn van waarheid te geven, genoemde S. de Vries (die dan ook, daartoe door hem, beklaagde, verzocht de koopacte als kooper heeft aangegaan en geteekend) bij die gelegenheid aan S. van Straaten als gegadigde voorsteld, en daardoor werd getracht dezen in den waan te brengen, dat S. de Vries inderdaad dat huis voor dien prijs wenschte te koopen, in waarheid was dit niet het geval, daar in derdaad beklaagde zelf de beschikking over dat huis wenschte te verkrijgen, om het den volgenden dag (ge lijk dan ook is geschied) naar den vorm namens en ten behoeve van genoemden S. de Vries, doch in werkelijk heid ten behoeve van zichzelven, voor 3500 aan No- ach Roten en Jacob Jacobs te verkoopen. In deze zaak zijn 11 getuigen a charge gedagvaard. Groot was de belangstelling van de zijde van het pu bliek. De eerste beklaagde, H. B„ was uit zijn preven tieve hechtenis ontslagen op verzoek van den opperrab bijn die voor zijn niet ontvluchting instond. Na de voorlezing van de uitgebreide akte van beschuldiging werden door den griffier verschillende akten en andere stukken voorgelezen. De zitting duurt voort. EEN KIND LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. ARNHEM, 24 April. Hedennacht heeft C., een Duitscher, daarvoor overgekomen uit Obenhausen, in dronkenschap, opzettelijk zijn elfjarig zoontje, dat, naar hij beweert zijn eigen kind niet was, op den Zijpschenweg met een zakmes den keel afgesneden. Het kind werd badend in zijn bloed gevonden door den kapitein bij de artillerie jhr. J. Ruttgers vari Rosenburg. Het kind is naar het Diaconessenhuis gebracht. De dader heeft zich zelf aangegeven. Na zijn roes uitgeslapen te hebben, gaf de man toe het voornemen te hebben gehad met een scheermes zijn zoontje te willen dooden, toen hij echter het scheermes niet kon vinden, had hij de gruwelijke daad maar met een knipmes voltrokken. Als reden voor dit misdrijf gaf hij op dat zijne vrouw hem op het sterfbed bekend had dat het niet zijn kind was. De dader is zekere F. J. Cordes, schilder, oud 39 jaar, wonende te Oberhau- sen. De commissaris van politie onmiddellijk ter plaatse, heeft een voorloopig onderzoek ingesteld. He denmorgen werden op de plaats van het misdrijf de vele bloedvlekken aldaar gefotografeerd. Werkelijk werd ook een scheermes gevonden in een der zakken van Cordes. De toestand van het knaapje is hoogst gevaarlijk. (Ongecorrigeerd. BURGEKLiJKE STAND. ONDERTROUWD 23 April. Johannes Willebrands te Haarlem en Trijntje Commandeur, alhier. Johannes van Hei ningen te Castricum en Agatha Castricum alhier. Willem van der Neut en Anna Maria Timmer. Theodorus Bijman te Purmerend en Barbera Cornelia de Munk alhier. Willem Ilarwijne en Guurtje Mulder. Laurentius Smiers en Maria Geertruida Boersen. Jan de Heer en Maartje Knijper. GEBOREN 23 April. Anna Bernardina, d. van Cornelis Dekker en Anna Bernardina Snijders. OVERLEDEN 23 April. Catharina Christina Muller, echtgen. van Johannes Schuurman, 70 j. Aaltje, d. van Willem Abraham Timmer en wijlen Aaltje De Vries, 7 j. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat bij hun college is ingekomen een verzoekschrift van K. LAAN, te Heiloo, om verlof tot den verkoop van alcoholhou denden anderen dan sterken drank in bet perceel Lut- tik-Oudorp, C no. 23. Binnen twee weken na deze bekendmaking kunnen tegen, het verleenen van i et verlof schriftelijk be zwaren worden ingediend. Burgemees er en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter, 24 April 1908. DONATH, Secretaris. ALKMAAR, 24 April. Fabriekskaas, kleine f 27.50. Boerenkaas, kleine f 29.50, Commissie f 26. Middelbare f 26.50. Aangevoerd werden ter markt 260 stapels, te zamen wegende 150000 K.G. ALKMAAR, 24 April. 1908. Op de Graanmarkt alhier, werden aangevoerd 581 H.L. Tarwe f 7.65 a 8.50, rogge 0.a 0,gerst f 0.—id. chev. f 6.90 a f 7.10 haver f 3.60 a 4.10, paardeboonen f 6.60 a 7. bruine id. f 8.a 11.50, citroen id. f 12.a duiven id. f 8.—, witte id. f akanariezaad f 6.a 0.rood mosterdzaad f bl. maanzaad f karwijzaad f a erwten groene f a id. grauwe f 0.a 20.id. vale f 9.— a 12.—. BROEK OP LANGEDIJK, 24 Apr. 1908. Heden werd beBteed voor f 1.50al0.50 p. 100 st. t4.al4 50 2.al2. 18.— a 25,— 1000 1.—a 1.50 Roode kool Gele kool Deensche Witte kool Bieten Uien Opgave van het Voordam C 1213, Alkmaar. Koers van: Staatsleeningen. 23 Apr. 24 Apr. NEDERLAND. pCt. Ned. Werkel. Schuld 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening .5 Brazilië Funding .5 China 1898 5 Mexico binnen5 Japan1 Oostenrijk Jan./Juli 4 Rusland Hope 4 Consol4 r 1906 5 1894 6e Era4 Financ. en Industr. ondernemingen. Nederi. Handelmaatschappij resc. div. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Biudjey Deli-Maatschappij aand. Langkat tabak A Med&n N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senenibah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expi. t- Petroleum aand. Moeara Ënim Sumatra Palembaug Perlak Petroleum-Mii. .5 Zuid-Perlak Redjang Leboug - .r Great Cobar Pittsburgh Coal r Common Steels Aand div. Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent Spoorwegleeningen fioll. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staataspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand div. Erie Kansas City South. e u pref. x Miss. K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 4 Iwang Dombr. 4% Fremieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam 100 3 Gemeente-crediet 3 BELG1E. Antwerpen 1887 2% HONGARIJE. Tbeiss 4 OOSTENRIJK. Staatsleening I860 5 RUSLAND. Staatsleening 1864 5 1866 5 74% 95% 104% 96% 48% 80% 981/8 77% 79% 89 77 157 114% f42.40 134% 130* 181* 72 72% 410 92 254 143% 353 420 2783/8 188 92% 108 84% 870 128 9% 35% 32% 1261/4 76/16 19% 8 33 93% IO31/4 190 767/s 868/4 2011/ie 187/m 23 52S/8 25 33% 64% 147/16 73% 128% 10% I5ii/i, lil SU/s 86 10016/16 102% 965/8 148% 153 328 263 74% 95% 104% 48% 98% 77% 79 76% 157% 1147/8 f43.— 132 180 72 72SA 405 92 252 140 352 420 2781/4 139 92% 108% 84 865 1293/4 10% 3516/ij 33% 129% 7% 19 715/16 104% 191 77% 866/16 21% 18% 237/,6 53% 2511/16 333A 65% 143/4 75% 1301/4 IO3/4 1516/, 6 86 1526/8 Koers van het geld. Prolongatie 4 pCt. Ex-div. Mededeelingen. De handel in Staatsfondsen was van weinig beteekenis. Russen iets vaster. Culturen prijs houdend. Oliewaarden konden iets in prijs verbeteren. Tabakken met weinig variatie. Mijnen stil, voor en kelen iets beter. Ameiika opende vast, had e®n kalm verloop en sloot prijshoudend. Het dividend op de Norfolk en Western Shares is gereduceerd van 5 °/q op 4 0/o 'sjaars, welk feit echter weinig invloed op den koers uitoefende. ter assistentie in de huishouding. Adres te bevragen bureau dezer courant. -4-g Op den 26en Aoril a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders 5 A. BORST f en v N. FRANS i neg hunne 40-jarlge Echtvereeniging te her- 5 denken. S ♦S Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Alkmaar, April 1908. Den 30sten April a.s. hopen onze geliefde Oom en Tante D. BROMMER en D, SMIT hunne 55-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun liefh. Neef en Nicht, G. SPRUIT Sz. Alkmaar, M. SPRUIT—Blom. 23 April 1908. JAN BLOM. P.S. Wegens ziekte wenscht men dit'heugelijke feit. in stilte te herdenken. Ondertrouwd: THEODORUS BIJMAN en BARBARA CORNELIA DE MUNK. Purmerend OQ A 1 mno Alkmaar 23 APnI 1908" Ondertrouwd: A. BROUWER en M. LANGERIJS: Heerhugowaard, Q„ 1onQ Oterleek, 23 APnl 1908" Huwelijks-voltrekking 10 Mei d.a.v. Ondertrouwd: P. BLANKENDAAL Chz. en J. BROERTJES. Bergen, (N.-H.) 24 April 1908. witte ouweltjes van W. NEDERKOORN, Lange- straat A 11 of Schoutenstraat 6. Gebruikt voor uw goudvisschen nooit anders dan van bovenstaand adres. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alk maar d.d. 23 April 1908 is verklaard in staat van faillissement JAN ATE VONK, kassier en commis- sionnair in effecten te Alkmaar, met benoeming van den E.A. Heer Jhr. Mr. M. A. DE SAVORNIN LOHMAN, lid dier Rechtbank, tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot Curator Alkmaar, 23 April 1908. COHEN STUART. Te bezichtigen Nieuwpoortslaan D 1, Alkmaar. Prima modellen. Goedkoopste prijzen. te ALKMAAR. Het BESTUUR bericht dat LEERLINGEN voor de catechisatie van Ds. POOL zich dagelijks kunnen opgeven ten zijnen huize, Spoorstraat No. 3, alhier. De Secretaris, M. L. DE BOER. De nieuwsteSigaar-aansteker is alleen verkrijgbaar bij PEDROL1, Langestraat 104, Alkmaar. Wederverkoopers flinke korting. Brieven met prima bureau van dit blad. referentiën onder letter O 71 De schoonmaaktijd, o wee wat bitter kruis Waardoor zelfs de beste man wordt verdreven uit hu;s. Niets op zijn plaats, och alles is zoek, Tot zelfs de huisbaas zijn lakensche broek. Maar sprak 't hoofd des huizes tot zijn vrouw „Je kunt alles doen, maar breng mij toch niet in [nauw", En denk toch vooral om die fijne sigaren van Kaaij, Welke ik gisteren haalde, want zijn die zoek, o waai, Dan ben ik in staatdoch laat 'k mijn driften bekoelen, Anders zou de dokter mijn pols nog moeten voelen. Ja. die sigaren vrouwtje, dat is een lust. Daar geniet je van geloof mij gerust. Zij branden zoo wit en zijn zoo fijn van geur, Voortaan komen er bij mij geen andere binnen de deur. En ik zal het: zoo lang ik leef luidkeels verkonden Kaaij's sigaren zijn de fijnste, 'k heb 't zelf ondervonden.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3