GENEZEN VERSTOPPING STADSNIEUWS. BUITENLAN P. Zaterdagsche Veemarkt. MOEDER TABLETTEN Amsterdamsche Beurs. ADVERTENTIE N. verboden. Rijwiel te koop. Het kiesrecht dat op prijs gesteld wordt. Voetbal. 'Aanbesteding. Te wattr. Fietsongeluk. Het Nut. Een drenkeling. Laatste Berichten Nieuws uit Hoorn. Coupon. Noordhollandsch Landbouwcrediet, e zegg n, dat het heele verhaal van de belangwek kende „vraag", die in de geheime kongreszitting „aan de orde gesteld" zou zijn en het „besluit" dat daarop genomen zon zijn, een verzinsel is. Onze raadsleden denken er ook zonder „vragen" en „besluiten" geen oogenblik aan, zulke koningsfeestmalen bij te wonen." Bij de gisteren te';Rotterdam gehouden herstemming voor drie leden patroons voor de Kamer van Arbeid voor het logement en koffiehuishoudersbedrjjf kwamen in 0 stembilletten. Zegge nul Morgenmiddag speelt, in Haarlem, op het terrein van H. F. O., Alcmaria Victrix haar laatsten en te vens beslissenden kampioenswedstrijd tegen het Am- sterdamsche V. V. A. De wedstrijd is voor de Alkmaarsche vereeniging van zeer groot gewicht, daar van den uitslag veel af hangt voor de ontwikkeling van het voetbalspel hier ter stede. Wat toch is het geval? Wint men of wordt ge lijk gespeeld, dan zijn de kansen op promotie naar de tweede klasse zeer groot en gaat het spel hier een mooie toekomst tegemoet. Wordt echter deze match door de Alkmaarders verloren, dan zijn die kansen op promotie, doordat men dan de laatste plaats zal inne men, onherroepelijk buitengesloten. Op papier is voorzeker de positie van Alcmaria niet wiigunstig. Ziehier de stand der competitie: Pun- Goals, gesp. gew. gel. verl. ten voor-tegen Haarlem II >211— 3 7-6 Alcmaria Victrix 2 2 2 331j| D. V. V. 3-212 5—6* V. V. A. 1 - 1 - 1 0-0 De kansen op succes staan voor morgen echter voor en ze stadgenooten zeer slecht, daar men genoodzaakt zal zijn met niet minder dan drie invallers uit te ko men, waarvan twee in de voorhoede. Daar op die wij ze de kans op een overwinning vrijwel nihil is, zullen thans alle goede krachten in de verdedigingslinies sa mengebracht worden, om te trachten tegenover deze zoo snelle, onstuimige Amsterdamsche voorhoede den «tand op 00 te houden. Of zulks gelukken zal? Het is te betwijfelen. Wel is zeker, dat er hard zal gewerkt worden van hét begin tot hot einde. Waar hier in Alkmaar veel belangstelling voor de zen zoo uiterst belangrijken strijd heerscht en reeds zeker is, dat vele stadgenooten bij hun tocht naar de bloembollen velden het elftal zullen gaan aanmoedigen, zij ten gerieve van mogelijke meerdere belangstellen den vermeld, dat het terrein der H. F. 0. ligt in den Haarlemmerhout aan de Spanjaardslaan, en dat om twee uur wordt aangevangen. Voor de aanbesteding op 24 dezer van het amoveeren der oude en het bouwen eener nieuwe pastorie, cnder beheer van den architect K. BakkeriDz. te Alkmaar, waren de volgende inschrijvingen'ingekomen L. de Rover, Alkmaar, f 8602F. Rike, Alkmaar, f 85258. IJ. Bakker, Avenhorn, f 8500 ;f C. Bol, Alkmaar, f 8500J. Dorregeest, Alkmaar, f 8383 D. Woudt, Grootschermer, f 8367J. J. Velthuis, Alk maar, f 8365 Jb. Koster, Alkmaar, f 8295 W. Stroo- mer, Driehuizen, f 7899Gebr. Groot, Akersloot, f 7855; Jn. Kriller, 8tompetoren,£f 7500 K. Verweel, Stompetoren f 7298. gjfp Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Bij de hedenmiddag gehouden aanbesteding van den herbouw van twee perceelen (kantoor,magazijn en bo venwoning) voor den heer H. W. Holsmuller, Voor- etgm, alhier, was de laagste inschrijver de heer N. van der Voort, aannemer alhier. Het werk werd hem ge gund voor 7990. De raming was 8500. Hedenmorgen geraakte de heer De Geus van Zuid- Scharvvoude op de Heilooërbrug bekneld tusschen de tram en de leuning van de brug. Hij geraakte in den Singel en dreef naar het midden. De zoon van den heer Schuurman begaf zich te water en slaagde er »et moeite in de drenkeling aan land te helpen. Toen de heer O. Hartog, aannemer alhier, vanmor gen per fiets naar het station ging, kwam hij op de Geest onder een boerenwagen. Gelukkig bekwam hij geen letsel, maar zijn fiets was totaal vernield. In bet spaarbankgebouw vergaderde gisteravond het departement. Alkmaar van de maatschappij tot nut van 't algemeen. Benoemd werden tot afgevaardigden voor de alge- meene vergadering in 1908 de heeren P. J. O. van Toomenburgh en J. A. Verkuijl en als plaatsvervan gers de heeren J. J. Wieringa en C. G. Zaadnoordijk. In de plaats van de heeren J. J. Wieringa en J. W. P. Feith, werden als bestuursleden gekozen de heeren C. Altena en J. Veenenbos. In het best uur van de Hulpbank werd herkozen de heer J. Cl. Ohmstede. In het bestuur van de biblio theek werden herkozen de beide aftredende heeren C. G. Steen en J. Veenenbos en gekozen de heeren F. H. ilasehhaupt en mr. P. A. Offers. In het bestuur van de Toynbeevereeniging werd herkozen de heer V. S. Ohmstede. De voorgestelde veranderingen van het reglement uer Spaarbank werden m etkleine wijzigingen goedge keurd. Hedenmiddag' om vier uur [[geraakte een jongetje van den heer Meijer, dat zich te ver op den kantjhad gewaagd bjj de Waag in den Voordam. Het knaapje dreef reeds" midden in de gracht, toen hulp kwam •pdagen en hem een touw werd toegeworpen, dat hij wist te grjjpen. Het gelukte"zoo den drenkeling aan den wal te halen. De F ngelsehe liberale partij heefteen gevoelige nederlaag geleden te Manchester. De verkie zing was noodig in verband met de veranderingen in het kabinet. De minister geworden beer Winston Churchill kreeg niet meer dan 4988 stemmen terwijl •p den heer Ricks, den unonist, 5417 stemmen werden uitgebracht. De socialist Irving had er 276. De heer Churchill kreeg de vorige maal 5639, de heer Hicks 4398 stemmen. Daar een minister lid van het parlement moet zijn, zal de heer Winston Churchill wel bij de tusschentijd- sohe verkiezing te Dundee worden gesteld. De heer Churchill hield gisteravond na den uitslag een rede in een groote vergadering in de Reform Club. Hij wees er op, dat aan het liberalisme een ernstige slag was toegebracht, waarvan de gevolgen zeer ernstig zouden zijn. De Daily Telegraph wijst op de beteekenis van deze verkiezing, waardoor niet alleen de vrijhandel beslist veroordeeld is, maar die het ook zeker maakt, dat de licensing bill noch tijdens den zittingsduur van dit parlement, noch tijdens dien van het volgend tot wet zal worden verheven. Andere bladen spreken in den zelfden toon. Hertog Borwin van Mecklenburg is onder ourateele gesteld. Hij werd in 1885 te Weenen gebo ren, is officier te Rathenow, had een goed jaargeld, maar maakte schulden te Berlijn, waar hij te dikwijls verscheen. Hij schijnt een slachtoffer te zijn gewor den van onervarenheid, maar ook van lichtzinnigheid. Fenigen tijd geleden heette het, dat hij in het huwelijk zou treden met een rijke Amerikaansche, doch zijn va der (een halfbroer van Prins Hendrik der Nederlan den) weigerde zijn toestemming te geven. Die vader, Paul Frederik, werd indertijd ook onder curateele ge steld, maar dat was de schuld van zijn Gemalin. In Rusland heeft men veel last van hoog wa ter. Verschillende rivieren zijn buiten de oevers ge treden en verscheiden plaatsen staan onder water. Ook Moskou is er slecht aan toe, de stad verkeert ten deele in duisternis. Generaal Linjewitsj heeft in zijn testament de openbaarmaking van zijn in den Russisch-Japanschen oorlog bijgehouden dagboek bevolen. Men herinnert zich dat hij na bij Moekden roemvol den linkervleugel tegen Koeroki te hebben aangevoerd Koeropatkin ver rit Portugal wordt gemeld, dat de republikei nen den Koning en zijn familie dringend willen verzoe ken, in vrede afstand te doen van de kroon en het land te verlaten, daar de republiek de eenige uitweg uit de crisis is. De Koningin heeft hiernaar geen ooren en daarom vreest mem bloedige gebeurtenissen bij de her denkingsplechtigheid en de troonsbestijging. Handel ei) verkeer staan stil. Kenteekenend voor den toe stand is dat de processie van soldaten met scherp ge laden geweren werd begeleid. Onder voorwendsel, dat er een parade zal plaats hebben, worden er sterke troepenafdeeliugen uit de provincie naar de hoofdstad overgebracht. In het Spaansche parlement wordt obstructie gevoerd tegen de behandeling der wijziging van de ge meentewet, Moet de minister-president Maura het onderspit delven, dan zal hij, naar Verluidt, zioh uit het politieke leven terugtrekken. Mgr. DANKELMAN. HAARLEM, 25 April. Naar het Katholieke Dag blad de Nieuwe Haarl. Cour. van heden Zaterdag meldt is de toestand van Mgr. B. Dankelman, deken, kannunik en pastoor te Haarlem (H. Joseph) niet vooruitgaande. De zwakte en bewusteloosheid houden aan. DE KATHOLIEKEN DAG. HAARLEM, 25 April. De „Nieuwe Haarlemsche Courant" van heden verneemt uit goede bron, dat het hoofdbestuur van den Katholieken dag besloten heeft ook de niet-katholieke pers in den vervolge tot de ver gadering toe te laten. DE VALSCHF MUNTER ONTVLUCHT. MAASTRICHT, 25 April. De valsche munter, die te Heerlen werd aangehouden en daar in de gevange nis was gezet is ontvlucht. Hij heeft een gat In den muur geboord en is daar doorgekropen. Vermoedelijk is hij naar Duitschland gegaan. KONJNKLTJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. AMSTERDAM, 25 April. Allereerst bezocht het Koninklijk Echtpaar hedenmorgen de Luthersche Dia- conesseninrichting. Ook in 1899 bracht H. M. verge zeld van de Koningin-Moeder, aan de inrichting een bezoek. Sinds dien is de toch nog jeugdige inrichting weder belangrijk uitgebreid, o. a. met groot Zuster- Jmis. Het eigenaardige dezer inrichting is dat zij meer liet karakter draagt van diaconiewerk en daarom naast de Ziekenverpleging wijkbezoek doet plaats heb ben. Op het oogenblik zijn van de 64 diaconessen er 25 in de wijken werkzaam. Nadat ds. Scharten in een korte toespraak het doel en de wijze van werken der in richting had uiteengezet, werd het gebouw rondgewan deld. Ook aan de kapel werd een bezoek gebracht. Vooral Z. K. TL de Prins was zeer belangstellend. Zoo als men weet behoort de Prins tot den Lutherschen godsdienst. Het was een aardige op hoogen prijs gestelde van IT.M. om aan de patiënten door Haar zelf vervaardigde foto's van het Loo en van Soestdijk uit te reiken. TI. M. was gekleed in bruinbonten mantel en droeg een groenen hoed met zeegroene veeren. De Prins was in generaals-uniform, klein tenue. Te 1.30 werd uitgereden om een bezoek te brengen aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de Oran- jebuurt, allereerst aan de Willemstraat. Hier was het al uren te voren druk. De tribune dicht bezet met Oranjekinderen, in het wit met oranjesjerpen, sommi gen met oranjebloesems in het haar. Langs de trot toirs stonden de buurtbewoners in dichte rijen en overal waren natuurlijk de vlaggen uitgestoken. Zoo als elk jaar was in de Nieuwe Willemstraat hoek Mar- nixstraat iemand met een vlag geplaatst om zoodra de Kon. Stoet in aantocht is daarmede een sein te geven. In de Willemstraat bij de Lijnbaansgracht stond aan de linkerzijde opgesteld de „Oranje-Mecklenburggar- de," benevens het bestuur van de vereeniging Oranje's vriendenkring. Aan de rechterzijde bevond zich het ecrebestunr dezer vereeniging met den heer Alb. v. d. Horst, beschermheer. Niet zoodra zag men het afge sproken sein of de massa geraakte in beweging. Op de brug hield het Kon. rijtuig stil en werd de banier voor de paarden geplaatst van het Kon. rijtuig met het front naar de Koningin, waarna de heer v. d. Horst eenige woorden van welkom sprak. Vervolgens ging het stapvoets, de heer v. d. Horst gaande rechts bij het portier, de Oranje-Mecklenburggarde en de heer Renz links. Met dezen laatste onderhield zich inmiddels Z. K. H. den Prins. Voor de tribune waar plus minus 300 kinderen opgesteld waren werd stilgehouden waar na de heer v. d. Horst naar voren trad en de bezoekers toesprak. Nadat H.M. en de Prins den heer v. d. Horst hunnen dank betuigd hadden bood een dertienjarig meisje onder het opzeggen van een gedichtje een bou quet met witte linten aan, waarvoor H. M. minzaam dankte. Vervolgens zongen de kinderen op de tribu ne II. M. twee liederen op de wijze van het Wilhelmus en Wien Neêrlands bloed toe. De Kon. Stoet zette zich thans weer in beweging, waarna de kinderen het „Wees gegroet met jubeltonen" aanhieven. De Ko ningin wuifde de kinderen vriendelijk toe. Aan de Brouwersgracht werd nog eens stil gehouden en drukte H. M. de Koningin en de Prins den heer v. d. Horst nog eens de hand, hem nog eens dankende voor de hul de hun weer gebracht en verzocht ook dien dank aan de buurtbewoners te willen overbrengen. De tocht werd thans voortgezet naar de traditioheele Zandhoek, welke als elk jaar weer feestelijk versierd was. De vermaarde boom prijkte met verschillende vlaggen en schilderijen, voorstellende historische gebeurtenissen uit het Kon. Huis. De bekende Oranjevrouw, juffr. Vork (inmiddels getrouwd met den heer Schaft) had zich hier weer geposteerd om evenals elk jaar hare hul de aan de Vorstin te brengen. Zij bood H. M. een bou quet aan, daarbij de beste wenschen voor haar en het Koninklijk Huis uitsprekende. De Koningin dankte met eenige vriende.ijke woorden, Waarna zij onder het gejuich van de Zandhoekers langs een omweg naar het Paleis terugreed alwaar zij te ongeveer half vier aan kwam. JUÈILEUM Ds. B. VAN SCHELVEN. AMSTERDAM, 25 April. Heden herdacht onder zeer vele blijken van belangstelling Ds. B. van Schel ven, predikant bij de Ger. kerk alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar zijn intrede deed in de Ned. Herv. kerk. Ds. Van Schelven aanvaardde zijn dienstwerk 1 September 1872 te Oost- en West Souburg, ging in 1877 naar Alkmaar, waar hij slechts 5 maanden ar beidde, in November van dit jaar naar Den Bosch, in 1880 naar Haarlem, en deed 25 April 1883 zijn intrede te Amsterdam. Na het uitbreken der doleantie, schaarde Ds. van Schelven zich aan de zijde der dolee- renden en trad 16 December 1886 als predikant van de Ger. kerk op, Ds. van Schelven had een groot aan deel in den in 1886 gevoerden kerkelijken strijd. Reeds tweemaal was de jubilaris voorzitter van de Generale Synode der Geref. kerken, in welke functie, hij door de regeering benoemd werd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. JACOB DUIJVIS. f UTRECHT, 25 April. Hedennacht is alhier over leden de heer Jacob Duyvis. De overledene, die den leeftijd van 75 jaar bereikte, v/crd te Koog aan de Zaan geboren. Later vestigde hij zich aldaar als industriëel. Van 1862—1866 was hij burgemeester van de gemeente Koog aan de Zaan. Het district Zaandam vaardigde hem af naar de Twee de Kam er der Staten Generaal. Toen hij te Utrecht ging wonen werd hij lid van den raad dezer gemeente en lid van de staten van dit gewest. Sinds de laatste tien jaar had hij zich evenwel uit het openbare leven teruggetrokken. Maar hij bleef in stilte veel goeds doen op liefdadig gebied. In het bij zonder heeft hij zich het lot van blinden aangetrokken en het blindenwezen werd door hem krachtig ge steund, De heer Duyvis was officier in de orde van Oranje- Nassau. Ds. J. A. HELWIG. AMSTERDAM, 25 April. Morgen zal Ds. J. A. Iielwig, predikant bij de Evang. Luth. gemeente alhier den dag herdenken, waarop hij voor 40 jaar het pre dikambt mocht aanvaarden. Ds. Heiwig diende ach tereenvolgens de gemeenten: Enkhuizen, Leeuwarden, Den llaag en deed op 26 Mei 1889 zijn intrede in de Ev. Luth. gemeente alhier. Zondag zal ds. Heiwig van des namiddags 2 tot 4 uren in de kerkeraadska- mer der Oude Kamer gelegenheid bieden om hem te complimenteeren. V aandelconcert. De vereeniging „Apollo" geeft Zondagavond haar vanndelconcert. Voor deze gelegenheid is door den heer E. Koning een vaandelmarsch gecomponeerd. Het nieuwe vaandel, vervaardigd door de firma 0. M. van Diemen te Dordrecht, zal door den heer H. Kroon Dz., lid van het Vaandel-comité worden over handigd. O Predikbeurten. 26 April 1908. Hervormde Gem., Ooster Kerk, vroegbeurt te 71/2 uur. geen dienst. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Cramer, namiddag 12i/2 uur, geen dienst. Luthersche Gem., 10 uur, Ds. de Haas, Herv. Pred. te Purmerend. Remonstrantsche Gem., 10 uur, Ds. Post. Doopsgezinde Gem., 10 uur, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gem., voorm. 10 uur en avond 5 uur, Ds. Zantinge. Vereeniging tot Evangelisatie, voorm. 10 uur en avond 6 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. Woensdagavond 29 April 's avonds 8l/2 uur, Bijbel lezing. Ps. 59. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter kennis van aanvoerders van vee, dat, in verband met de te verwachten drukke Zater dagsche - eemarkten, de toegang voor vee tot het Marktplein, oostelijk van het Waaggebouw, dus bij de Spekbrug en de Schapenbrug, tot nadere aankondiging zal zijn Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, ëSüÉI G. RIPPING, Voorzitter. 25 April 1908. DONATH, Secretaris. SEIGELS Bijna alle lichte ongesteldheden en vele gevaarlijke ziekten vinden hun oorzaak in de een of andere aandoe ning van maag, lever of nieren. Neemt daarom degelijksch na eiken maaltijd, oni sterk en gezond te blij ven en de spijsvertering te bevor deren, Moeder Seigel's Tabletten. Als een digestief en opwekkend middel zijn ze onvergelijkelijk. Ze regelen de ingewanden, wekken de lever op, helpen de spijsvertering en <^.j staan U daardoor bij om uit Uw voedsel kracht te winnen en die 'CA kracht ia op geen andere wijze te verkrijgen. EN ALLE MAAG- EN LEVERZIEKTEN. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Prijs PI. 1.50 per fleschje. Voor Gratis Mon ster zende men deze coupon met vermel ding van naam en adres aan de hierne- ven genoemde depot houders firma NIEROP A SLOT- HOUBER, Langestr. 83 J. SCHOU TEN Co. Slechts één., Monster zal aan elk adres toegezonden^,worden. Alkmaarsche Courant. April 25-08. MARKTBERICHTE N.j ALKMAAR, 24 April. Fabriekskaas, kleine f 27.50. Boerenkaas, kleine f 29.50, Commissie f 26. Middelbare f 26.50. Aangevoerd werden ter markt 255 stapels, te zamen wegende 153297 K.G. ALKMAAR, 25 April. Aangevoerd 3 paarden f 125 a 400, 26 koeien en ossen f 130 a 240, vette kalveren f a per Kg. a ct., 215 nuchtere id. f 8 a 20, 121 magere schapen f 16 a 80.—,'0 vette scha pen f a 25 lammeren f 6 a 10, vette varkens a ct. per Kg., 77 magere varkens f15 a 22, 205 biggen, 10 w., f 8.— a 11.50, 21 bokken en geiten f 4,a 10.36 kleine bokjes f 1.25 a f 2.—. 5560 kop boter, hoogste f 0,60, middelste f 0.55, laagste f 0.525 per kop. Eieren f3.a 3.60 per 100 stuks. HOORN, 25 April. Tarwe f 7.a[9.50 rogge f 0.— a 0.—, gerst f 5.75 a 6.60, haver f 4*.— a 4.50, witte erwten f a groene dito f 11.50 a 14.—, grauwe f 9.a 22.vale f a bruine boonen f 10.50 a 15.—, karweizaad f mosterdzaad f 18.25 a 18.75 3 paarden f 80 a 150, 12 koeien f 180 a 250, 427 schapen f 18.a 26.lammeren f a ,90 kalveren f 8.a 20.varkens f a zeugen f 0.a 0.—, 118 biggen f 8.— a 10.—, kippen f 0.— a 0.—, kipeieren f 3.— a 3.25, eend- eieren f a 8200 kop boter 65 a 576 0t, p.f kon, BROEK OP LANGEDIJK, 24 Apr. 1908, Heden werd besteed voor f 1.—all.— p. 100 St. 1/8.—al4.— 1.50al2. 18.— a 25,— l.-a 1.50 Roode kool Gele kool Deengche Witte kool Bieten Uien 1000 Alfslagver. BEEMSTER, PURMEREND en OM STREKEN. Op de alslagmarkt werden heden verhandeld Spinazie 19 a 30 ets. per mand. Raapstelen f 2.40 a 2.80 per 100 hos, Rhabarbersten 11 a 16 p. bos, Selderie 8 a 0 ets, p. bos. Radijs f 2.60 p. 100 bos. Sla f 1.10 p. 100 krop. Station NOORD-SCHARWOUDE, 24 Apr. Uien f 1.10 f 1.20 per 50 K.G. Roode kool f 11 a 12.—, 2e soort f 9.— a 10.— kleinere f 8.a 8.50 Gele kool f 14 a f 16.—, 2e soort f 12.— a 13.—kleinere f4.—a 10.— Deensche witte kool f 11 50 a 12.—, 2e soort f 10—a f 11.—, kleinere f 3.a 7.per 100, Opgave van het Voordam C 12—13, Alkmaar. Koers van: 24 Apr.f 25 Apr. pCt. 2% 5 5 5 5 4 4 4 4 5 4 S taatsleen ingen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tahaksleening Brazilië Funding China 1898 Mexico binnen Japan Oostenrijk Jan./Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Financ. en Industr. ondernemingen. Nederl. Handelmaatschappij resc. div. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand A'dam Langkat Idem pref A'dam Serdang Bindjey Oeli-M&atschappij aand. Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij.» Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. a Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Aand div. 741/, 95% 104 Vs 96»/s 48% 80»/. 98 Vg 77% 79 89 76»/. 157 V» 114% f48.- 134% 182 180 72 72»/. 405 92 252 140 352 420 278% 189 92% 108% 84 865 129»/. 10% 3514/14 88% 129% 7% 19 7i4/i4 88 98% 104% 191 77% 864/14 21% 18»/. 237/,« 53% 2511/14 88»/. 65% 14»/. 75% 130% 10»/. 1514/J 111 81% 86 10014/u 102% 96% 148% 1524/8 828 268 4 pCt. Staatsfondsen onveranderd. Russen vast, tabakken verlaten, olie prijshoudend. Culturen in vaste stemming. Mjjnen met beperkten omzet. Amerika opende vast, verloop opgewekt en slot prijs houdend. Pittsburgh Coal Common Steels Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent Spoor wegleeningen Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. f Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand div. Erie Kansas City South. - n pref. Miss. K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert, v, Wabash gew. Rock Island gew. Warschau Weenen Wladikawkas 1886 Iwang Dombr. Premieloeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam Gemeente-crediet Antwerpen 1887 Theiss Staatsleening 1860 Staatsleening 1864 1866 POLEN. RUSLAND. BELGIE. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. 4 4% /ÏOO 3 3 2% 4 5 5 5 74% 95% 104% 96»/. 48% 98Vm 77% 79 89 79% 157»/, 117% f44.10 182 180 73 72% 408 91% 250 140 850 412 279% 189 93 108 84 870 180 86% 84 129 7»/, 19% 8 £2% 104% 190% 78»/, 21% 19% 23U/14 54 261/w 84% 66% 15% 7614/14 183 11 161/14 110 86% 10714/14 Koers van het geld. Prolongatie Op dqp 26en April a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders A. BORST «♦- en N. FRANS hunne 40-jarlge Echtvereeniglng te her- denken. ♦S Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Alkmaar, April 1908. Slechts éénmaal bereden, voorzien van freewheel naaf van f 95 voor f 65. Adres Metiusstraut E 12, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2