BUITENLAND. Aangifte van het Bedrijf van Yleeschverkooper. Ainsterdamsche Beurs. 1 ADVERTENTIE N. Kantoorbediende Een net Burgermeisje, P O., eene flinke BoerenmeidP. G., 2de Meid, Pension gevraagd Ontwerp verordening tot het vestigen van bouwverbod. Voetbal. Een jubileum. De schoonmaakten nog wat. Gemengde Mededeelingen. Laatste B'e richten Nieuws uit Hoorn. Noodlgen belanghebbende ingezetenen dezer gemeente uit aan de in bovengenoemd artikel opgelegde verplichtingen vóór 1 Mei a.s. te voldoen. [Ingebonden Me d e d e e 11 nfg e n. Zuigelingen mogen alleen maar schreien als ze honger hebben of nat zijn. Voortdurend schreien is meestal het gevolg van hardlijvigheiddie door de voeding met „Kufeke" kindermeelmet of zonder melk voorkomen wordt. „Kufeke" kindermeel* maakt de melk lichter verteerbaar en verhoogt door zijn ge halte aan voedingszouten en eiwitstoffen ook zijn voe dingswaarde. Noordhollandsch Landöouwcrediet Mevrouw CORNELIA JOHANNA KATER, Behangselpapier, Behangselranden, Kastpapier en Kastranden. Vraagt Stalenboeken ter inzage. GEVRAAGD: f 3,25 per week. Tegen Juni wordt gevraagd een in de omgeving van Alkmaar, Bergen, Schoorl of Egmond, gelegenheid voor een familie van 4 vol wassenen en 4 kinderen van 5 tot 13 jaar, voor ongeveer 6 weken. Br. fr. onder letter D 72, Bur. v. d. Blad. eerie andere afdeeling, zonder voor de eerste te bedan ken. Antwoorddit kan niet belet worden. Graft vroeg of alle afdeelingen een schrijven van de Filantroop ter herverzekering hebben ontvangen. Ve len bevestigden dit en de heer Zeeman zei dat tenge volge der Typhusepidemi te Zuid-Scharwoude de Fi lantroop 800 gld. heeft uitgekeerd en hun 400 gld. dus heeft bespaard. Een en ander strekt ook volgens an deren tot aanbeveling dezer herverzekering. De vraag van Zuid-Scharwoude of er ook afdeelin gen zijn tegen het overnemen van vrouwen die mede komen naar een aangesloten afdeeling, werd onbillijk genoemd. Als in een gezin de vrouw verzekerd was, blijft ze dit overal, zoo goed als de man. De heer Zeeman deelt nog mede, dat door de afdee ling reeds is verkregen eene gemeentelijke verordening tegen het gebruik van slootwater bij verschillende han delingen die besmetting kunnen overbrengen en tevens het daarstellen van een Northon pomp. De raadbij uitkeering zooveel mogelijk rekening te houden met ontvangst en de daarnaar te regelen draagkracht der afdeelingen, rijst van meer dan één kant. De heer Hoep vroeg of 't geen aanbeveling verdien i met elkanders reglementen kennis te maken. Dit werd bevestigend beantwoord en daartoe worden de af deelingen in 't algemeen belang uitgenoodigd. Na dankzegging van den voorzitter aan allen, die blijken van belangstelling gaven in 't bestaan van den bond en zijn bloei, dien hij op elke vergadering hoopte te zien vergroot, werd de vergadering tegen half 5 ge sloten, B. en W. stellen den raad voor vast te stellen een verordening, houdende bouwverbod op gronden tusschen de Kennemersingelgracht, de Hoevervaart, den Wester- weg' en de Lindenlaan. Het eenig artikel daarvan luidt„Het is verboden gebouwen te bouwen of te herbouwen op de gronden tusschen de Kennemersingel gracht, de Hoevervaart, den Westerweg en de Lindenlaan, bedoeld in 's raadsbesluit van 3 September 1907 no. 2, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten van Noord- Holland bij besluit van 18 September d.a.v. no. 126, voor zooveel deze gronden voor den aanleg van een straat, een gracht of een plein bestemd zijn en op de bij voornoemd raadsbesluit behoorende teekening nader zijn aangewezen. Overtreding van dit verbod wordt gestraft met geld boete van ten hoogste f 300.of hechtenis van ten hoogste twee maanden." Te Haarlem werd gisteren de wedstrijd om het kampioenschap der 3de klasse, tusschen V. V. A. en Alcmaria Victrix gespeeld, waarbij de Amsterdammers met 81 wonnen. De drie andere clubs van de kampioenscompetitie hebben nu het promotierecht naar de tweede klasse verworven en Alcmaria Victrix zal het volgende seizoen weer in de derde klasse moeten uitkomen. In het nummer van morgen komen we uitvoeriger op den wedstrijd terug. Levering grint. Door Dijkgraaf en Heemraden van den polder Scher- meer is aan de N. V. Bouwstoffen, voorheen P. Mes- selaar", de levering van 1200 kub. meter grint opge dragen. Gegund. Onder plannen en beheer v in den architect S. Aar, dema te Velsen is opgedragen aan den heer C. Bol- aannemer alhier, het bouwen van een koetshuis paardestallen enz., voor rekening van den heer J. van Cameren te Velsen. Den len Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat Mej. Th. de Rover hare betrekking van kosteres bij de Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente alhier aanvaardde. Met haren echtgenoot heeft zij zich door trouwe opgewekte plichtsvervulling gedurende dezen langen tijd de achting en toegenegenheid van alle leden der gemeente verworven. In vele huisgezinnen zit men thans nog midden in de schoonmaak. Tn de groote schoonmaak wel te ver staan, want er is „het doen van de kamer," het geven van „een groote beurt," het „uithalen" en „de groote jaarlij ksche." De Hollandsche vrouw is zindelijk en de Hollandsche man heeft dat te eerbiedigen. Trou wens als hij het niet doet wordt zijn toch reeds be klagenswaardige toestand nog des te onaangenamer. Toornen helpt niemendal men kan evengoed toornen togen het winterweer in grasmaand. Ergokalm af wachten totdat het peloton vreemde menschen (witters, schoorsteenvegers, behangers, stoffeerders) op hoog beyel staken en met groot verlof gaan. Men ziet het wij prediken berusting in het on vermijdelijke, Wij geven onzen seksengenooten een goeden raad als inleiding tot een verzoek. Menigeen zal in deze schoonmaakdagen zijn boeken kast moeten nazien, omdat de regelmaat van voorheen verdwenen is en de boeken, door een schoonmaakster, die het goed meent maar het slecht doet, van hun plaats gehaald, dikwijls luk-raak zijn neergezet. Al licht vinden de bezitters van boeken exemplaren, die in hun kasten slechts ruimte innemen, geen nut doen, maar die best gebruikt zouden kunnen worden in de Openbare Leeszaal en Boekerij, boeken, die begraven zijn onder stof, maar die als het ware uit den doode zouden herrijzen, wanneer ze in een dergelijke instel ling werden geplaatst. Zulke boeken zijn geestelijke kapitalen waaraan niemand, ook de eigenaar niet, meer iets heeft door ze aan de O. L. en B. af te staan, gaan ze profijt geven. Goede boeken krijgen eerst dan hun volle waarde, wanneer ze veel gelezen worden. Reeds heeft het bestuur tal van boeken ten geschen ke gekregen. Wij durven dan ook gerust voorspellen, fiat een dergelijke instelling hier ter stede spoedig komt. Ja, het had laatst weinig gescheeld of het be stuur had, gemachtigd door de ledenvergadering een gebouw gekocht, staande op de Gedempte Nieuwesloot, en wel no. 54. Die koop is mislukt, maar er wordt al weer naar iets anders uitgezien. Natuurlijk kunnen er nog meer leden komen wie zo aanbrengt, doet een goed werk! Maar ook zullen boeken gaarne en dankbaar in ontvangst worden ge nomen. Wie boeken wil schenken wordt verzocht hier van even kennis te geven aan een der leden van het bestuur of aan onze redactie (Voordam 9) ,zij zullen dan afgehaald, op een veilige plaats bewaard en geca talogiseerd worden. Men zal het bestuur een zeer groot genoegen doen met niet*lang te wachten, daar <lan later al het werk in eens zou moeten geschieden, terwijl hot nu geleidelijk kan gaan. De schoonmaak is dus een goede gelegenheid om een goed werk te doen Twee clowns millionnair. Twee bekende circus-clowns, de gebroeders Meredith, van wien de een in Australië, de ander in Amerika optreedt, hebben van een oom, een zekere Richard Blame uit Glascow, zes en een half millioen gulden geërfd. Tijdens de voorbereid s]e Fe njtot de f m i s overleden. F|Toen kardinaal Portanova, aartsbisschop van Reggis, Zaterdagochtend om 6 uur'de voorbereidselen tot de mis nam, werd hij door een beroerte getroffen. 3Het overlijden van dezen kardinaal maakte in den stad een* diepen indruk. Een ze'eram'p. De naar New j York vertrekkende rAmerikaansche mailboot '„St. Paul" is,; tijdens [een sneeuwstorm bij de Needies, eiland Wight, met de Engelsche kruiser „Gladiator" in aanvaring geweest. |3De „Gladiator" werd totaal vernield. Vier man werden gedood, ferwijl er acht zijn gewond en twintig k dertig werden gewond. Cyclonen in Am e r i k a. In de zuidelijke staten van Amerika hebben cyclonen verschrikkelijke verwoestingen aangericht. Het getal dooden wordt op 500, dat der gewonden op 800 ge raamd. Twee derde van het [aantal omgekomenen zijn negers. Vele korenvelden werden vernield, huizen en boomen omvergerukt. Van de menschen werden verschillenden de ledematen uitgetrokken, anderen werden 100 meter de lucht in geslingerd. In het geheel zijn veertig steden geheel vernield of ten deele verwoest. Het verlies aan eigendom wordt op 50.000.000 dollars geschat. 20.000 menschen hebben geen onderdak. Uit Citionville wordt gemeld, dat twee waggons, die van een personentrein werden los gerukt nog steeds vermist worden. Waarschijnlijk zijn de passagiers omgekomen. De bruidschat van een grootvorstin. De achttienjarige grootvorstin Maria Paulowna van Rusland gaat trouwen met prins Wilhelm van Zweden. Na onderhandelingen, van Zweedsche zijde gevoerd door generaal Brandström, gezant te St. Petersburg, werd de bruidschat bepaald op 3.500,000 roebels, Men biedt aan.... ouders! De jockey-club van New-York heett besloten, dat minderjarigen bij wedrennen niets anders mogen wed den [dan wanneer zij in gezelschap van hun ouders zfra. Dat is voor de zestienjarige millionairszoontjes natuurlijk niet aangenaam. Er zal tnans namelijk naar het heet „een inrichting tot verhuring van ouders" opgericht worden, waar elk minderjarig jong- mensch tegen behoorlijke betaling zich etn tijdelijken vader of moeder kan aanschaffend KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. AMSTERDAM, 27 April. Hedenmorgen werden geen officiëele bezoeken afgelegd. Deze weinige uren had II. M. gemeend zich te moeten onttrekken aan de vermoeiende drukte welke nu eenmaal met elke rit en elk Koninklijk Bezoek gepaard gaat. En waarlijk een rust, welke de Hooge bezoekers meer dan noodig zal hebben na de zeer vermoeiende dagen, welke achter ons liggen en vooral ook met het oog op het bezoek aan Zaandam, hetwelk morgen plaats heeft. Hedenmorgen reed Z. K. TT. de Prins vergezeld van zijn adjudant Baron van Asbeck uit tot het brengen van een bezoek aan het Zeemanshuis. Hoewel de meeste jongens met vacantie waren, waren er een 30- tal aanwezig, die op de plaats onder leiding van den bootsman J. Kaazen stonden aangetreden. Op de bin nenplaats gekomen gaf de Prins den wenscb te kennen de jongens in het want te zien. Dit werd uitgevoerd, ook liet men zien het reeven der zeilen ets. Niets werd onbezichtigd gelaten. Toen hem de noodzaal voor schipbreukelingen getoond werd, vroeg Z. K. H. of hiervan wel eens g'ebruik wor<jt gemaakt, waarop be vestigend geantwoord werd. Na ruim een uur in het gebouw vertoefd te hebben, verliet de Prins het Zee manshuis, luide toegejuicht door de inmiddels op het Kadijksplein sterk aangegroeide menigte. Tntusschen bracht H. M. hedenmiddag een bezoek aan de Marinewerf ter bezichtiging van het pantser schip Jacob van Heemskerk. Te half twee werd uitgereden. Dbor bijzondere welwillende medewerking der auto riteiten was uw correspondent in de gelegenheid het bezoek, bij hetwelk geen pers werd toegelaten, van zeer nabij te volgen. Te kwart voor 2 werd de marinewerf bereikt.. Aan den ingang stond de eerewacht aan de Zuidzijde van de groote werfpoort opgesteld, met de muziek aan het hoofd. Bij aankomst der Ilooge vorstelijke personen aan de Hoofdpoort werden zij ontvangen door den vi~ ce-admiraal Sweerts de Landas Wyborgh, directeur en commandant der marine en door de hoofden der vak ken van uitrusting en scheepsbouw, te weten de kapi tein ter zeer J. II. Calmeyer en den hoofdingenieur der Marine J. F. v. Beek. Aan de Noordzijde van de werfpoort stonden bij het binnenkomen opgesteld alle hoofd- en subalterne offi cieren, de hoofden der vakken, alle hoofdambtenaren, ingenieurs en adjunct-ingenieurs, werkzaam aan 's Rijks werf. De ingenieurs alle in ambtscostuum, de Hoofdambtenaren waren in gekleede jas. Alle ambtenaren, mindere geëmployeerden en werk lieden, hadden zich juist tegenover de hoofdpoort op gesteld. Bij aankomst inspecteerde H. M. de Ko ningin, gevolgd door Z. K. H. de Prins en eerewacht, terwijl onmiddellijk na aankomst op de werf het „Wil helmus" weerklonk. Onmiddellijk spoedden de Vorste lijke bezoekers steeds vergezeld van de zooeven ge noemde autoriteiten naar de Heemskerk, welk fraai ge- pavoiseerd de komst der Vorstin lag af te wachten, aan boord. Hier werd de Vorstin en Haar Gemaal ontvangen door den commandant van de Heemskerk den kpaitein ter zeer W. A. Mouten en den le officier, den kapitein luitenant ter zee J. Albada. Bijzonder veel belangstelling betoonde Hare Majes teit bij de verklaring van de „Lensleiding" dienende om het schip en de kruitkamers onder water te kunnen zetten. Ook bij de torpedoinrichting van het schip word wel een kwartier verwijld. Toen de gasten door dezelfde autoriteiten uitgeleide gedaan, het schip ver lieten, sloegen de tamboers weder de roffel en riep het volk, op voorbeeld van den Commandant „Leve de Ko ningin. De mutsen werden gezwaaid, uit volle borst joelde men Hoezee, Hoezee, Hoezee! Hierna nam de directeur van de werf wederom de leiding en werden do Vorstin en Haar Gemaal op dezelfde streng-militaire wijze uitgeleide gedaan, als zij verwelkomd waren. Na afloop van het bezoek aan de. Marinewerf werd even stilgehouden voor de Wilhelmina Kinderspeeltuin op de Hoogte Kadijk waar het dochtertje van den heer Hengeveld, bestuurslid van bedoelde speeltuin, aan EL M. een bouquet aanbood. REISPLANNEN VAN DEN PRINS. AMSTERDAM, 27 April. Naar wij vernemen zal Z. K. II. de Prins der Nederlanden in de helft van Juni per II. M. Pantserschip Jacob van Heemskerk een reis ondernemen. De Prins zal n. 1. omstreeks dien tijd Trömsee bezoeken. II. M. Pantserschip de „Jacob van Heemskerk" zal den Prins daarna van do Noordkaap komeii afhalen en stevenen naar IJmui- den. Van IJmuidep uit begeeft de Prins zich daarna naar Delftom de Lustrumfeesten bij te wonen. Hierna vertrekt de Heemskerk naar Willemsoord om tot ver blijfplaats van Z. K. H. den Prins te dienen, die zijn voornemen te kennen heeft gegeven om de Zeilwed strijden van de Brielsche Jachtclub bij te wonen. Ge durende deze wedstrijden zal de Prins zich aan boord van de Heemskerk bevinden. Hierna keert de Prins naar het Loo terug. DE HEER CLEMENÖEATJ NAAR ENGELAND. PART.TS, 26 April. De minister-president Clemen- ceau verliet hedenmiddag te 12 uur Parijs, ten einde zich naar Engeland te begeven, om de begrafenis van den overleden minister-president Campbell Bannerman bij te wonen. Vóór zijn vertrek had de heer ölemen- céau een onderhoud met de ministers Pichon, Picquart en den generaal Lyauty. ZEERAMP. LONDEN, 26 April. Volgens geruchten zijn een officier en 33; man der „Gladiator" bijt het ongeval omgekomen. NASI ALWEER HERKOZEN. TRAPANI, 25 April. Nasi, oud-minister, veroor deeld wegens verduistering, wiens herkiezing als af gevaardigde telkens nietig verklaard wordt, is als afgevaardigde herkozen met 2691 stemmen zijn twee socialistische mededingers verkregen samen 581 stem men. Apollo. Het was gister een gewichtige avond voor de har monie-vereeniging Apollo". Voor een volle Parkzaal gaf ze haar vaandel-concert. Dat men verlangend was naar het oogenblik, dat het vaandel zou worden over gedragen, bleek mede ook uit het gemis aan rust en stilte, die „Apollo" toch zoo zeer verdiende. De ver eeniging gaf een mooi, zeer mooi concert, dat weer een vleiende getuigenis aflegde voor de leiding van den directeur en de lust tot studie van de leden. Na de uitvoering !van '„Apollo's vaandelmarsch", een compositie van den heer E. Koning en waar we met veel genoegen mee kennis maaktenbood de heer H. Kroon Dz., namens het Vaandel-comité, onder het uitspreken van een mooie rede, aau de vere miging het vaandel aan. Met hem hopen we, dat de ver eeniging, door ijverige studie en onder de flinke lei ding van de heer D. Koning, naast het 4-tal medailles, reeds behaald, spoedig nieuwe lauweren aan het mooie vaandel zal kunnen hechten. Gaarne ook stemmen we in met z'n „lang leve Apollo". Nvmens de vereeniging sprak de heer H. N. Koop een woord van dank tot den heer Kraan, het vaandel- cemité en tot allen, 'die door hun bijdragen hadden medegewerkt, „Apollo" een vaandel te bezorgen. Hiermede was de 'plechtigheid afgeloopen. Mogen de leden van „Apollo' zich nu kunnende scharen om een eigen banier, steeds doordrongen blijven van de gedachte, dat slechts een ijverig werken, een nauw gezette studie zal kunnen leiden, tot nieuwe overwin ningen en dat dan ook"nog meerdere steun niet zal uitblijven. BURGEMEESTER enWETHOUDERS vanAi.KMAAE, gelet op het eerste, tweede, derde en vierde lid van art. 27 der Verordening op de keuring' van vee en vleesch en den invoer, het vervoer, den doorvoer en den verkoop van vleesch in deze gemeente luidende „Ieder, die op het tijdstip van het inwerking- treden van deze verordening het bedrijf van vleeschverkooper uitoefent, is verplicht daarvan BINNEN EEN MAAND na dit tijdstip schriftelijk kennis te geven aan den directeur, onder nauwkeurige opgave van de winkels, verkooplokalen, werkplaatsen, berg- of be waarplaatsen, zouterijen en rookerijen, met vermelding van de kadastrale sectie en het nummer, door hem daartoe gebezigd. Ieder die na voormeld tijdstip met het bedrijf van vleeschverkooper aanvangt, is gehouden tot gelijke kennisgeving en opgave binnen twee dagen nadat door hem met het bedrijf is aangevangen. Bij het in gebruik nemen van andere localiteiten, zij het ook tijdelijk, geldt gelijke verplichting tot opgave daarvan, binnen twee dagen na de ingebruikneming. Van de gedane kennisgeving en opgave wordt dooi den directeur schriftelijk bewijs verstrekt." Onder VLEESCHVERKOOPER wordt verstaan: ieder, die 'van den handel in of den verkoop van vleesch, geheel of gedeeltelijk, middellijk of onmiddel lijk zijn beroep maakt; bovendien ieder, die houder is van een vleeschbewaarplaats, van welken aard ook, ter wijl onder VLEESCH wordt verstaan: alle als voe dingsmiddel bru'kbare bestanddeelen van runde ren, paarden, ezels, muilezels, muildieren, schapen, var kens, bokken en geiten afkomstig, onverschillig of zij al dan niet en hoe zij zijn bewerkt of vermengd. Onder VERSCH VLEESCHvleesch dat noch op een of andere wijze toebereid, noch op een of andere wijze, uitgezonderd door afkoeling, voldoende verduut- z&amd is, en onder TOEBEREID VLEESCH: vleesch dat toebereid of voldoende verduurzaamd is, onver schillig op welke wijze, behalve door afkoeling. Bij nalatigheid stellen zij zich bloot aan toepassing van art. 38 derzelfde verordening, waarbij de hierbe- doelde overtreding strafbaar is gesteld met hechtenis van ten hoogste 6 dagen of geldboete van ten hoogste 25.— Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 27 April 1908. BURGERLIJKESTAND. GEBOREN 26 April. Theresia .Maria, d. van Johann Bernard Rijsterren Maria Anna Sommermeijer. 27 Alida Johanna, d. van Willebrordus Gouds blom en Anna Groot. OVERLEDEN f?5 April. Anna Margaretha Susanna Jupijn, wed. van Johan Peeter/Fehres, 82 j., won. te Ursem. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 27 April. Aangevoerd 0 paarden f0 a f 02 koeien en ossen f 180 a 240, 127 vette kal veren f 40 a 110, per ned. pond 80 a f 1.112 nuch tere kalveren f 8 a 20I magere schapen f 16 a 0 vette id. f a 310 vette varkens 41 a 49 ct. per ned. pond, 54 magere varkens f 16 a 19. BROEK OP LANG EDI JK, 25 Apr. 1908. Heden werd besteed voor Roode kool f 1.alO.50 p. 100 st. Gele kool „250al3.50 Deensche Witte kool Bieten Uien 1.—all.50 18.— a 30,—''1000, 1.—a 1.75 [Opgave van het Voordam C 12—13, Alkmaar. Koers van: 25 Apr. 27 Apr. Staatsleenmgen. NEDERLAND. pCt. Ned. Werkel. Schuld 21* BUITENLAND. Bulgarije Tab&ksleening .5 Brazilië Funding .5 China 1898 5 Mexico binnen5 Japan.4 Oostenrijk Jan./Juli 4 Rusland Hope4 Consol4 '1906 5 1894 6e Em4 Financ. en Industr. ondernemingen. Nederl. Handelmaatschappij resc. div. Cultuur Vorstenlanden ,r Winstbew. Westersuiker aand A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli-Maatschappij aand. Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. Moeara Enim Sumatra Palernbang Periak Petroleum-Mij Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Pittsburgh Coal Common Steels Aand div. Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mijtot expl. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. - Convert. Deny, en R. Gr. Cert. Erie Kansas City South. pref. Miss. K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 4 Iwang Dombr. 4% Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam ƒ100 3 Gemeente-crediet 3 BELGIE. Antwerpen 1887 21/, HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND. Staatsleening 1864 5 1866 5 van Staatsspoorw. and div. 74V, 95% 1041/4 965/4 48% 805/4 98i/u 771/4 79 89 79 V, 1575/4 117% f44.10 334% 182 180 78 72V, 408 91V, 250 140 350 412 279V, 189 98 108 84 870 130 ÏOV, 34 129 75/4 19% 8 93 V, IO41/1 1901/, 785/4 865/m 21i/i 191/, 281% 54 26% 341/, 66% 15% 76ib/16 133 11 16 Vu 110 817/, 861/4 1071% IO21/2 965/, 1481/, 1525/, 828 268 74% IO41/4 485/, 807/,, 981/, 775/, 79 895A 77 1571/4 1171* f44.10 138 180 721* 70 V, 408 91V, 253 i4oy, 850 418 2791* 1881* 981* 1081* 841* 864 128 1H* 357/, 341/4 1291* 7i* 191* 8 831* 191 78% 21% 18% 23% 546 25% 341/4 655* 14% 761* 1325* 1015/is 15% 817/m 86% 1025/,6 148% Koers van het geld. Prolongatie 4 pOt. Mededeelingen. Staatsfondsen prijshoudend. Russen iets vaster. Culturen nagenoeg onveranderd. Olie opende vast, doch zakte later iets in. Mijnen prijshoudend Tabakken verlaten. Amerika opende lager, had een kalm verloop en sloot op dezelfde prijzen. Geboren: THERESIA MARIA, dochter van J. B. KöSTER en M.; A. KöSTER—SOMMERMEIJER. Alkmaar, 26 April 1908. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig gelie de Moeder Weduwe van den Heer Frederik Anthonie Weehuizen, in den ouderdom van 51 jaar. J. W. WEEHUIZEN. C. P. WEEHUIZEN. H. M. WEEHUIZEN—Kt.heman. P. B. WEEHUIZEN. D. C. A. WEEHUIZEN. A. A. WEEHUIZEN. Amsterdam, 25 April 1908. RUIMSTE KEUZE: uette hand schrijvende en accuraat kunnende rekenen, leeftijd 15 16 jaar, kan geplaatst worden op een fabriekskantoor alhier. Brieven lett. E 72 bureau v. d. blad. zoekt plaatsing in een net gezin. Brieven fr. onder lett. C 72, bureau van dit blad. Br. frjlett. A 72, bureau „Alkmaarsche Courant." beneden 18 jaar, van den P.G., Café Pension „Duin zicht," gemeente Bergen.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3