STADSNIEUWS. BUITENLAND. Veiling yan vaste goederen, Vraag en Aanbod. Uit Heiloo. Om een kind. De Meningitis. Twee schoolbrleven. Schadeloosstelling. Melvlnken. Ongelukken. Uit Stompetoren. Bijenteelt. Een zwaar paard. Goedgekeurde statuten. Van een oud paard. Stucadoors. Vervolg Raadszitting. G]e mengde Mededeelingen. Laatste Berichten AANBEVELING KANTONRECHTER TE ALKMAAR. ie ALKMAAR, op Woensdag 29 April 1908. De Tuinbouw- en Bloembollenkweekers-vereeniging „de Eendracht" en „Heiloo vooruit", vereeniging tot Invordering van het vreemdelingen-verkeer, zullen oj Zondag a.s. in het café van den heer J. Ruiter alhier eene tentoonstelling houden van afgesneden bloemer versieringen en bloemwerken, waarvoor prijzen worden uitgeloofd. Wijl] de entrée op slechts f 0.10 is be paald, en niets onbepro fd wordt gelaten om de ten toonstelling alleszins te doen slagen naar wensch, kan een bezoek zeer zeker worden aanbevolen. Te Helmond heeft vanmorgen een man uit Ant werpen, die gescheiden van zijn vrouw leeft, zijn drie jarig kind, toen het naar school gebracht werd, opge licht, sprong- er mede op den trein die naar Eindhoven vertrok, om het verder naar Antwerpen mede te ne men. De echtgenoote, die daarvan de lucht kreeg, begaf zich terstond op den sneltrein, welke om 10 uur te Eindhoven aankomt en trof nog haar kind op den arm van den man, die juist wilde vertrekken. Ben onverkwikkelijk tooneel volgde, waarbij de vrouw om haar kind streed, totdat de politie naderde en den man met het kind deed uitstappen en allen in de wachtkamer -Ie klasse bracht. (N. v. d. D. Men schrijft uit TTden aan De Gelde r la n der: De meningitis breidt zich in onze gemeente steeds, maar langzaam, uit, hoewel onze geneesheeren al hun best doen, door publiciteit en inlichtingen de men seken te waarschuwen. Bij een zekeren Kievits, al weer een arbeider op de kunstmestfabriek van de fir ma Coenen en Schoenmakers, hebben zich weer twee gevallen voorgedaan. Een kind is al bezweken, het andere werd vervoerd naar de rijksbarak. Geen wonder, dat de bevolking zich minder op haar gemak gaat voe len en wat angstiger de arbeiders van gemelde firma zoekt te ontwijken. Zondag werd van de pui van het gemeentehuis tot bedoelde werklui 't vriendelijk ver zoek gerjeht namens den inspecteur der volksgezond heid, om zich zooveel mogelijk terug te trekken en door 't niet bezoeken van kerk en school de versprei ding der ziektebacillen tegen te gaan. Een onderwijzeres aan een onzer Openbare Lagere Scholen ontving het volgende tweetal brieven, belang wekkend genoeg van inhoud, om ze over te nemen. Bij het eerste het volgende commentaar: de jongen moest schoolblijven in het middaguur; de boterham, dien hij in den straftijd at, was samengesteld uit kren- tebrood, wittebrood, roggebrood en een geheel beest, genus: stroobokkum. Juffrouw veroorlooft zich een opmerking. Brief van den vader volgt: „Bij deze heb ik u te zeggen als dat gij de kinder moet straffen zooals het hohoort en niet onrechtvaar dig want nu hebt gij mijne jongen gestraft waar hp vei tel ijk geen schuld aan had want als gij in de gang- staat, te kletsen, dan kunt gij niet op straat zien wat er gebeurt en heven min in de klas, dus gij moet wei weien wat gij doet. En dan zoon jongen nog te pes ten mei zijn brood om dat zien te laten dat gaat v toch himmers niet aan wat voor brood hij krijgt. Ah gij meenig-heen voor gehad, had die had je het in je gezicht gegooit. Hij vroeg u toch himmers ook niet of u boter of wagensmeer op u brood gebruikte. Maar ik heb u dit te zeggen wij zijn niet langer er met eens om onze kinder voor een speelbal te laten gebruiken." De andere brief is correcter: „Geachte Mejuffrouw, Door dezen bericht ik u, dat Z heden de schóól moet verzuimen, wegens het in de reparatie zijn van zijn schoenen. Slechts een dezer paar onderdanen bezit tend, moest hij dus tegen wil en dank verzuimen, uit hoofde der definitie 1 1 is 0 is schoolverzuim. Zijn Vader.' De juffrouw, verwonderd over het ontbreken van taalfouten, vraagt den jongen, wat zijn vader is. „Gelegenheidsdichter, juffrouw," antwoordde de zoon. (Hbld.) I)e Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwe gen heeft den heer Ad. Braune, te Almeloo, die bij het tpoorwogongeluk aldaar den 18en Juli 1907 nog al ernstig gewond werd, de keus gelaten tusschen eene schadeloosstelling van 6000 ineens, of 7 per week. De heer Braune heeft het eerste gekozen. In het zuiden van Noord-Brabant zijn thans de voge laar s druk in de weer om de zoogenaamde „Meivinken" te vangen. De liefhebber loopt een beetje buiten zijn woonplaats rond en hoort reeds spoedig, op welke hoog te zich vinken ophouden. Hij begeeft zich dan, voor zien van een kooitje, waarin een oude vink, naar die plaats waar er een „zit" en plaatst het kooitje op den grond, benevens het netwerk, waaronder hij de nieuwe zal vangen. Zoodra deze laatste, welke op dezen tijd iveds gepaard is, het gezang van de opgesloten collega hoort, vliegt zij er heen, daar zij geen andere in hare onmiddellijke nabijheid duldt. Op een gegeven oogen- blik trekt men den vogel het net over het hoofd en. hij is gevangen. Ook door middel van lijmstokken worden de bewuste vinken gevangen. Rond het kooi tje en in de omgeving van de vink, welke inen z. g. aan een. roer doet, plaatst men lijmstokken; zoodra nu de nieuwe vink bij de andere komt, ontstaat er een da nige twist, waarbij eerstgenoemde met de vleugels enz. hoe langer hoe meer aan de diverse lijmstokjes geraakt en niet meer heen kan. De gevangen vinken blindt men en zet ze in donkere plaatsen, b. v. kelders, waar uit men ze eerst in 't najaar verwijdert, daar ze dan dienst doen als zang- en lokvogels op de diverse vin kenslagen, wanneer de vinken met groote vluchten ■aar warmere streken trekken. („Msb.") Dinsdagavond begaf de tolgaarder Boersen, wonen de te Aehteveld onder de gemeente Barneveld zich pet- fiets naar een paar op den weg staande woonwagens, met de bedoeling de eigenaars hiervan te verzoeken zich te verwijderen. Toen hij echter niet spoedig te rugkeerde, begaf ook zijn zoon zich naar de aangedui de plaats. Hier gekomen, vond hij zijn vader dood aan den kant van den weg liggen. Volgens de verkla ring van de bewoners der wagens zou B., bijna onmid dellijk na aankomst, in elkaar gezakt zijn. Hoewel een ingeroepe.n geneeskundige geen uiterlij ke teekenen van geweld op het lijk kon constateeren, wordt door de politie een streng onderzoek ingesteld. Gistermorgen circa 12 uur bad Beradiena, 17-ja- rige^ dochter van Jac. Gerritsen, wonende Achterkerk te Veenendaal, het ongeluk drie hoog door de opening der lift te vallen van de spinnerij der Groote Katoen- fabriek (Naaml. Venn, de Veenendaalsche Stoomspin nerij en Weverij). Het arme meisje was door een zwa re arm- en schedelbreuk bijna onmiddellijk dood. De inmiddels in allerhaast ontboden doctoren J. G. Kets en J. G. O. van de Meene konden slechts den dood con stateeren. Aan de Valkstraat te Zaandam gebeurde gisteren een ernstig ongeluk. De eenjarige kleine van den heer Jh. van der Meer trok, spelende met een hobbelpaard, een brandend petroleumstel om en kreeg dit op zich. De arme kleine kreeg hevige brandwonden, waardoor het leven van bet knaapje in ernstig gevaar verkeert. Uit Purmerend. Door commissarissen van de Purmerender Voor schot- en Depositobank zal in de op 20 Mei a.s. te houden algemeens vergadering van aandeelhouders worden voorgesteld over 1907 een dividend van 6 0/0 uit te keeren. De heer C. van Veen, bouwkundig opzichter te Oterleek, is aangewezen voor het houden van dage- lijksch toezicht bp het bouwen der nieuwe pastorie. Een leerrijke avond was het gisteren in de Unie. Men weet dat er een coöperatieve vereeniging bestaat van geëmployeerden van de H. IJ. S. M. Een afdee- ling daarvan houdt zich bezig m°t onderwijs op ver schillend gebied. Zoo was dan gisteravond een bij eenkomst uitgeschreven, waar de heer F. A. ICelting, imker te Santpoort voor g< ëmployeerden van de maatschappij een lezing hield over bijenteelt. Do bedoeling daarmee was de aandacht er op te vestigen hoe bijenteelt, het honden van een of meerdere bijen kasten, een mooie bijverdienste kan opleveren. D> heer Kelting wees er op dat de bijen, die werkzame diertjes bij uitnemendheid, bekend zijn geweest van de grijze oudheid af. In den Bijbel is er vele keeren sprake van en wordt de honig als iets zeer goeds genoemd. Het eerst vindt men 'e nesten in het wild, in boomen of rotsen. Men verdrijft de diertjes er uit met vuur en rook en maakt zich dan meester van den honig. Later gaat men ze houden in steenen potten en in manden met klei bestreken. Een groote verbetering brengen daarna de korven van stroo. Toch hebben deze nog groote gebreken. De zuiverheid van den honig heeft in deze korven n.l. veel te lijden De korven zijn niet productief genoeg. Bovendien wordt het grootste deel der bijen in zoo'n korf gedood als men den honig er uit wil halen, door den zwavel waarmee men ze uit den korf drijft. De honig wordt dan uit de celletjes geperst, doch - ele doode dieren worden dan mede uitgeperst, wat de qualiteit van den honig niet verbetert. Verder is de smaak ook niet aangenaam. Tegenwoordig zijn in gebruik houten bijenkasten. In zijn bijenpark in Santpoort gebruikt de heer Kelting deze kasten, met zeer goed resultaat Een kast was door hem meegenomen, benevens allerlei werktuigen noodig bij het winnen van den honig. Zeer uitvoerig maakte de spr. de inrichting van die kast duidelijk. Het groo'e voordeel ervan is dat men zeer zuiveren honig wint, de bijen in 't leven houdt, en veel honig krijgt. Uit de verschillnde mededee' lingen vermelden we het volgende Een bijenkast kan overal geplaatst worden, in den tuin, op een balcon, een plat dak enz., het liefst echter in streken waar veel mosterd bloeit, klaver of boek weit enz. Bij de plaatsing moet vooral worden ge zorgd, dat de kast recht komt te staan. In de kasten bevinden zich ramen waartusschen de bijen haar raten bouwen. Dit doen zij altijd loodrecht naar beneden. De ramen kunnen nu alleen dan ge makkelijk er uit gehaaid worden als de raten midden in de ramen zitten. Recht en vast staan van de kast is dus het eerste vereischte. Voordeelig is het om de bjjen ter vergemakkelijking van haar werk kunstraten in de ramen te geven. Op deze raten be ginnert zij dan to werken. Het eerst wordt nu de broedkamer gereed gemaakt. Een aantal ramen, waarin klaargemaakt kunstraat, worden in de kast gehangen. Men kan om aam bijen te komen een zwerm opvangen of koopen. Men legt de zwerm voor het vlieggat van de kast en spoedig gaan de diertjes dan naar binnen. Den volgenden morgen gaat men eens zien of de bijen rustig hun woning in bezit genomen hebben. Het deksel wordt dan boven van de kast genomen en men neemt de ramen cr eens uit om ze te bekijken. Hebben de bijen zich niet regelmatig op alle ramen geplaatst, dan kan men dit kunstmatig verkrijgen. Volgen mooie dagen dan Iaat men de bijen maar rustig hun gang gaan. Volgt echter regenachtig weer, zoodat het uit vliegen moeilijk wordt, dan kan men de bijen kunst matig voeren, terwijl zij in de kust blijven. Dit voeren geschiedt met een oplossing van zuiveren honig en wat water. Met dekkleedjes van boven wordt de warmte in de kast, die bovendien dubbele wanden heeft, verhoogd. Na een dag of tien kijkt men weer eens in de brood kamer en ziet dan waarschijnlijk boven aan de kunst raten in de ramen reeds verzegelde cellen met h; nig. Dan kan men het bovendak weg namen en daarvoor in de plaats op de broodkamer zetten de honigkamer. Ook hierin wordt kunstraat aangebracht. Ondertus- schen heeft de koningin in de broedkamer op de ver schillende ramen een groot aantal eitjes g> legd en bevindt zich daar bet jonge broedsel dat door de werkbijen teeder wordt opgevoed. De bijen beginnen nu, naar boven gaande, de honigkamer te vullen. In 8 dagen kan dit bij gunstig weer geschieden. Dan worden de raampjes uit de honigkamer genomen, met een scherp mes wordt het zegel er af gesneden en door middel van een centrifuge worden de ramen leeg geslingerd en daarna weer ter vuliingingehangen, men heeft dandad lijk don zuiver, n honig, Bij gunstig weer volgt na 8 dagen hetzelfde nogmaals. Voor dat men de zegeltjes weg kan snijden moeten de bijen die op de raampjes zitten er af geveegd worden met een zacht stofferije. Dit geschiedt voor het vlieggat en dadelijk kruipen zij dan weer naar binnen. Als de honigkamer voor 2/3 met honig gevuld is, wordt zij omhoog gelicht en een leege kamer er tusschen ge plaatst. Eerst vuilen de bijen dau de bovenkamer geheel en daarna beginnen zij met de tusschen ge plaatste. Op deze wijze kan men in den zomer van 80 tot 100 pond van den tij risten honig oogsten. Door op de broedkamer een sectiebak te plaatsen met 21 Amerikaansche secties en een bijenrooster er tusschen te leggen kan men honig in de raat in vier kante blokjes ii 1 pond verkrijgen. Zoo'n sectic-bak moet op een sterke en goede kolonie worden geplaatst en in de secties moet een stukje kunstraat bevestigd worden. In den winter leven de bijen van den honigvoor- raad, dien men hen laat. Ook voedering kan als die voorraad niet groot is plaats hebben met suikerstroop bijv. In het vooij .ar begint de arbeid dan weer. De heer' Kelting deed verder niededeeling van allerlei bijzonderheden uit het bijenleven in de broed kamer. Kwade koninginnen worden verwijderd en nieuwe van goede hoedanigheid in de broedkamer ge bracht. Er heeft dus een fokken plaats van goede rassen. De kosten van een bijenkast met toebehooren zijn niet groot. Alle benoodigdheden en kasten zijn te bekomen bij de naamlooze vennootschap Kelting's eersten Nederlandschen Handelsbijenstand te Santpoort. Na de pauze lichtte de heer K. het gesprokene met vele lichtbeelden toe. Gisteren werden in het gemeente-slachthuis 6 paar den geslacht voor den heer J. Pels, waarvan één het zeldzame gewicht had van 561 kilo. De St. Ct. (no. 101), bevat de statuten van de Alk- maarsche vereeniging van Handelaren in Brandstoffen „Gemeenschappelijk Belang", en van den Bond van Nederlandsche gemeente-werklieden, afd. Alkmaar. Vanmorgen was de vrachtrijder J. de Jong als ge woonlijk de stad uitgereden in de richting Heiloo. Zwaar was zijn wagen beladen en 't oude paard liep nog laiigzaamer dan gewoonlijk, 't B> est is zoo mager en zwak dat zijn krachten niet meer opgewassen zijn tegen zulk moeilijk werk. Het deed zijn best wel, doch een eind op weg merkte de voerman dat hij zijn bestemming niet zou bereiken en keerde terug. Op 't Ritsevoort bDef het paard staan, geheel uitgeput. Er was geen bewegen meer in te krijgen. Het dier werd uitgespannen, men trok er aan, doch 't gaf niets. Herhaalde malen dreigde het paard neer te vallen Met behulp van eenige omstanders gelukte het met heel veel moeite het paard stapje voor stapje in den stal van J. Rol te brengen, daar vlak bij. 't Oude beest zal waarschijnlijk wel geen dienst meer kunnen doen. 't Slachtshuis is er goed voor. Maar zooals 't arme dier er nu voorstaat zal 't dien laatsten tocht zeker niet meer loopend kunnen doen. Gisteravond werd in het „Wapen van Munster" alhier door den Bestuurdersbond in samenwerking met den Stucadoorsbond een vereeniging van Stuca doors opgericht met aanvankelijk 10 leden. Na heropening van de openbare zitting, deelt de Voorzitter mede, dat het Dagelijksch Bestuur in Raads beslissing, met betrekking tot het adres van P. Bijl, om aan den Bergerweg te mogen bouwen, niet ziet een vergunning aan Bijl, om thans aldaar de door hem voorgenomen bouwplannen ten uitvoer te brengen. In verband hiermede neemt het Dage lijksch Bestuur zich voor in eene volgende vergade ring een voorstel te doen tot vaststelling van een rooilijn te bedoelder plaatse, met welk voorstel d Raad zich zonder hoofdelijke stemming vereenigt In Engeland klagen de bladen over de veel vuldige ongelukken bij de Engelsche vloot, zoo zegt de liberfde Daily News Het publi< k heeft het recht te vragen wat men wint met zich aan zulke gevaren bloot te stellen en of dat niet op een andere maniei kan verkregen worden. Het 2nag verlangen, dat het niet aan geestdriftige beroepsmenschen mag veroor loofd zijn zich te vermeien met proefnemingen, die in geen verhouding staan tot het nut dat men er van trekt. Wij meenen, dat er gevaren zijn, die men alleen in een heuschen oorlog mag loopen, en ze te trotseeren in een sp egelgevecht aan misdaad grenst. Heel anders de Daily Graphic (unionist)Men zou kunnen vragen, waarom de Gladiator Zaterdag tijdens een verblindenden sneeuwstorm werd uitgezonden, en waartoe nachtelijke oefeningen met bedekte lichten, gelijk'die er tot het verlies van de Tiger en de Gala hebben geleid, noodig zijn. Daarop is slechts één ant woord, nl. dat oefeningen en bewegingen ter zee, onder alle weer en wind noodig zjjn om voor ons de heerschappij ter zee te behouden, en de ongelukken die er gebeuren de prijs van die heerschappij zijn. Nog steeds worden er in Rusland door de overstroomingen groote verwoestingen aangericht. Het district Malzewo in de provincie Orel staat bijna ge heel en al onder water; in het district Raditza wordt het verkeer slechts onderhouden door schuiten en staan 900 huizen onder water. Ten gevolge van den hoogen stand van de Dnieper is ook de toestand te Smolensko allertreurigst en eveneens in de aangren zende districten, waar de boeren hun vee en hun graan te loor hebben zien gaan. Te Moskou begint het water te vallen, nadat het heel wat schade heeft veroorzaakt; niet minder dan 50.000 menschen hebben meer of minder nadeel door de overstrooming geleden. In alle deelen van het gou vernement zijn eomité's gevormd om de slachtoffers te hulp te komen. 1500 woningen werden vernield. De schade is zeer grooteen suikerfabriek leed een verlies van zeven millioen roebels. Het water stond hier en daar 15 meter boven den normalen stand. In Italië is een congres van vrouwen gehouden, waarin een motie werd aangenomen, waarbij neutraal onderwijs en uitsluiting van elk geestelijk onderwijs geëischt wordt. Vóórdat tot stemming werd overgegaan, verlangden de aanwezige mannen ook het stemrecht. De voorzit ter wilde hiervan niets weten en, dientengevolge ont stond er een verschrikkelijk tumult. Tevergeefs tracht te de socialistische afgevaardigde Lollini aan het woord te komen, hem werd door schreeuwen het spre ken onmogelijk gemaakt. De mannen klommen op stoiden, slingerden hun congreskaarten de lucht in en brulden„Wij willen stemmen, wij hebben onze con greskaarten evengoed betaald als de dames." De mooie vrouwelijke doctor Montessori riep met schelle stem„Zoo is het juist goedOok wij vrouwen, moe ten belasting betalen, en jullie mannen geeft ons daar om toch geen stemrecht!" Deze woorden behaalden een stormachtigen bijval bij de vrouwen. De mannen schreeuwden maar aldoor: „Wij willen stemmen, Gd vreest ons Als een vredesengel verscheen gravin Spalleti, de eigenlijke presidente van het congn-es, die de stemming uitstelde tot de namiddagvergadering'. Het einde van een anarchist. Selig- Silverstein, die den 28en Maart te New-York een bom gooide, is in het gasthuis gestorven. Die bom, voor de politie bestemd, doodde een man en wondde er verscheiden, o. a. Silverstein zelf, die er beide armen ear oogen door verloor. De thavermeelk o]n i n g. hi Akron, Ohio, is eergisteren de 82-jarige Ferdi nand Schumacher overleden. Hij stond bekend als de „havermeelkoning." Deze benaming kreeg hij, omdat hij de eerste fabriek, ter vervaardiging van ontbijtma- teriaal, uit granen, aanvankelijk haver, stichtte. Deze industrie heeft zich in den loop van de laatste tien tallen van jaren een groote uitbreiding verkregen. Ook in Europa zijn deze preparaten niet onbekend. De overledene is in Hannover geboren,en kwam in 1850 naar Amerika. Vijftien jaren later was hij reeds eige naar van eenige reusachtige werkplaatsen en toen hij zich omstreeks 1895 uit de zaken terugtrok, werd zijn vermogen geschat op vier millioen. Schumacher deed veel aan liefdadigheid en interesseerde zich ook bijzon der voor het openbaar onderwijs. Een zieneres voor de rechtbank. Eenige maanden geleden waren er uit Oost-Pruisen in Triest twee vrouwen aangekomen, die in het dorpje San Giovanni een woning gehuurd hadden. Zij ver dienden als naaisters hun brood en waren zeer gods dienstig. De oudste, die zich uitgaf voor een ziene res, voorspelde, voordat zij de plaats Rössel in Oost- Pruisen verliet, dat in korten tijd een verschrikkelijke oorlog zou uitbreken tusschen Duitschland en Rusland. Het Russische leger zou Oost-Pruisen binnendringen en het land verwoesten. De menschen, die in leven bleven, zouden door een vreeselijke epedimie worden geteisterd. Deze voorspellingen bleven niet zonder invloed. Ongeveer honderd menschen verkochten haastig hun have en goed en gingen met de vrouwen mede naar Triest, waar ze het bericht van het uitbre ken van den oorlog afwachtten. Doch dit bericht kwam niet, hun geld ging op en de nood steeg. Toen klaagden enkelen de vrouw aan wegens bedrog. Op de terechtzitting bleek, dat de vrouw wel eens kleine ga ven had aangenomen en deze bestemd voor liefdadige doeleinden, maar overigens met haar zienerskunst niets verdiend. Daar psychiaters verklaarden, dat zij in goed geloof handelde, werd zij vrijgesproken. En historisch gebouwtje. Het huisje in Donchéry, aan den straatweg naar Se dan, waarin Napoleon en Bismark na den slag bij Se dan onderhandelden, is aan een veldwachter verkocht voor 1100 gulden. Het zal waarschijnlijk gesloopt worden. Een verdiende straf. In Bamberg is een 18-jarige glazenmakersleerling, die met een glasdiamant moedwillig een ruit ter waar de Van 6.000 gulden vernielde, tot 8 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Inbraak met muziek. In München had in den nacht van Dinsdag op Woensdag een inbraak plaats in een herberg. De die ven zouden beginnen met de kas van de muziekauto maat te ledigen. Nauwelijks waren ze met dit werk bezig, of de lichten gingen op en het „Es braust ein Ruf wie Donnerhall" klonk in dé nachtelijke stilte. De inbrekers namen de vlucht, maar de politie, op deze on gewone muziek verschenen, nam ze in hechtenis. Geen s c h o o 11 a n da r t s e n, De gemeenteraad van München heeft in geheime zit ting besloten geen schooltandartsen aan te stellen, in de eerste plaats om de kosten (jaarlijks 60.000 mark) maar ook omdat men daar met schoolartsen slechts over een ervaring van een jaar beschikt. DE JACOB VAN HEEMSKERK. AMSTERDAM, 80 APRIL. Naar wij vernemen heeft het jongste bezoek dat de minister van Marine aan H. M. Pantserschip de Jacob van Hesmskerck beeft ge bracht in verband gestaan met de reisplannen van den Prins. Zooals wij reeds ten deele mededeelden zal de Jacob van Heemskerck den Prins uit een der Noorde lijke Havens afhalen om Z. K. H. naar Willemsoord te brengen ter bijwoning van de groote zeilwedstrijden. Als een eigenaardigheid deelde men ons mede dat de geschutuitbouwsels aan de Heemskerck in bet open IJ worden aangebracht, daar het pantserschip anders de sluis niet kan passeeren. Als een bewijs hoe grondig het onderzoek was, hetwelk door H. M. de Koningin op het Pantserschip de Jacob van Heemskerck plaats vond, dat de robe welke H. M. bij het bezoek droeg, geheel bedorven was, door vetvlekken in de verschillende afdeelingen opgedaan. H. M. heeft zich in het minst niet ontzien, is in de machinekamers enz. afgedaald, een expeditie waarvan de sporen bij bet verlaten van het schip maar al te zeer zichtbaar zijn. GEEN JAARREKENINGEN MEER. HAARLEM, 30 April. Door alle Middenstandsver- eenigingen alhier is gisteravond een gecombineerde vergadering gebonden, waarin in beginsel werd beslo ten in het veivolg niet meer op jaarrekening te leve ren. Dit besluit zal door de ongeveer 15 Midden- standsvereenigingen te Haarlem in eigen boezem na der worden overwogen. HELER EN STELER. HAARLEM, 30 April. De rechtbank alhier veroor deelde heden den gewezen knecht van de firma Joh. Enschedé Zonen, Wegerink, wegens diefstal van tinnen platen gedurende 2 jaar lang tot anderhalf jaar gevangenisstraf. De opkooper Abraham Wallich werd tot 2 jaar veroordeeld. De eisch tegen ieder was an derhalf jaar. OP HOL. AMSTERDAM, 30 April. Een paard gespannen voor een rijtuig waarin zich een dame bevond sloeg hedenochtend in de Leidsche straat alhier op hol in de richting van den Heiligenweg. In woeste vaart rende bet dier door de Leidsche straat en kwam op de brug over den Singel in botsing met een kar van de visch- handelaar W. Geys. De koetsier van de vischkar Hen drik Ploos werd van den bok geslingerd en kermende van pijn bij de firma Kreymborg binnengedragen, van waar hij i^r brancard naar het Binnengasthuis werd vervoerd. Gelukkig bleken de bekomen verwondingen niet ernstig, zoodat de man spoedig naar huis kon worden gebracht. EEN LEELIJKE VAT, AMSTERDAM, 30 April. Een 7-jarig knaapje dat gistermiddag op het platte dak van een perceel aan de Marnixstraat aan het spelen was en zich in de dakgoot waagde en daaruit op straat viel, is in de Ziekenver pleging in de Ter ILaarstraat opgenomen. EEN KOSTBARE' RING. AM STERDAM,30 April. In een der voornaamste hotels hier ter stede logeerde dezer dagen een vreem deling, die tot de minder aangename ontdekking kwam dat hem tijdens zijn verblijf te Amsterdam een kostba re ring ter waarde van ruim 100 was ontvreemd. De vreemdeling heeft de politie in het geval gemengd. Een uitgebreid onderzoek ter plaatse ingesteld, heeft geen resultaat opgeleverd. s-GRA\ ENIIAGE, 30 April. Op de aanbevelings lijst voor Kantonrechter te Alkmaar komen voor de heeren Mrs. D. Bastert, K. Henneveld en D. ten Bok- kel Huinink, Kantonrechters te Oud-Beierland, Me- demblik en Bolsward. DE ETNA IN WERKING. CATANIA, 29 April. De temperatuur daalde aan zienlijk. De Etna is met sneeuw bedekt; de krater werpt een zwarten rook en steenen uit, met krachtige ontploffingsgeluiden. De bevolking- verkeert in opgewonden toestand. Een aschregen bracht schade toe aan de velden. Bij een zeer hevige uitbarsting werden witgloeiende massa's uit den krater geslingerd. ten overstaan van den Notaris P. J. C. VAN TOOR- NENBURGH, Het WOONHUIS met SCHILDERSWERKPLAATS, ERF en TUIN aan de Gedempte Nieuwesloot nos. 55 en 56, groot 1 are 88 c.A., als a. het Woonhuis no. 55, groot pl.m. 96 c.A. Strijkgeld J. ivluijs f 2220.— Verhoogd door Tesselaar 2225. b. de Schilderswerkplaats no. 56, groot pl.m. 62 c.A. Strijkgeld F. H. Ringers f 1500.— Verhoogd door A. Smit 1600. a en b R. Oostenveld q.q. strijkgeld 4390.- Gemijnd door J. Peeieboom 5000.— ADVERTENTIES VOOR DE RUBRIEK VRAAG - EN AANBOD (VAN 1—5 REGELS) MOETEN UITERLIJK VRIJDAGMIDDAG 4 UUR ZIJN IN GEZONDEN EN VOORUIT BETAALD WORDEN. i

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2