S TADSNiEUWS. ITEIIAN 1>. Uit de Rijp. Uit de veenderijen. Werkloos. Ook een overlijdensadvertentie. Staking. Vergiftiging Mishandeling? Verbrand. Inbraak. Gebrek en overvloed. De groote voetbalwedstrijd te Haarlem. Een buitenka sje. Wegens belasting ontduiken? Ongelukken. Meiviering. Vijfentwintig jarig jubileum. Schaken. De tentoonstelling van afgesneden bloemen en bolgewassen. Kolfwedstrijd. indien de A. J. V. daarna haar leden zou willen laten werken tegen het gevraagde tarief van 20 pCt. ver- hooging, maar de A. J. V. meende niet verder te kunnen gaan dan 15 pet. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat, blijft de Juweliersvereeniging aan haar besluit vasthouden, en dus haar leden eveneens verbieden individueel met het bestuur van den A. N. D. B. te onderhandelen, het slot van de stopzetting een loonconflict zal zijn tusschen beide organisaties. Want wel liet de A. J. V. haar leden vrij, om per soonlijk met hun eigen werklieden te onderhandelen, maar de Diamantbewerkersbond is natuurlijk niet ge neigd zijn leden de vrijheid te geven, wijl hij begrij pelijkerwijze de loonregeling in eigen hand wil houden. Uit Heiloo. Bij de Zondag jl. in liet café „de Onderneming ge houden bloemententoonstelling werden de navolgende prijzen toegekend: 0 enk. tulpen: le prijs: de heer E. B. J. Vahl; 2e prijs: de heer .G Jonge jan; 3e prijs: de heer J. J. Vahl. 12 enk. tulpen: le prijs: de heer A. Klaasse; 2e prijs: de heer A. Kaandorp; 3e prijs: mej. de Wed. Lieftink. 6 dubb. tulpen: le prijs: de heer J. J. Vahl; 2e prijs: de heer E. B. -T. Vahl; 3e prijs: de heer G. Jon- gejan. 12 dubb. tulpen: le prijs: de heer P. van Kessel; 2e prijs: cle heer A. Klaasse. 18 dubb. tulpen: 2e prijs: de heer P. de Jager. 6 enk. narcissenle prijs: de heer E. B. J. Vahl; 2e prijs: de heer J. J. Vahl; 3e prijs: de heer P. van Kes sel. 12 enk. narcissen: 2e prijs: de heer P. de Jager. 18 enk. narcissen: le prijs: de heer D. de Jager. 3 dubb. narcissenle prijsde heer E. B. J. Vahl 2e prijs: de heer J. J. Vahl; 3e prijs: de heer Jb. Dek ker. 6 dubb. narcissen: 2e prijs: de heer P. de Jager. 3 kronen: le prijs: de heer J. J. Vahl; 2e prijs: de heer P. de Jager; 3e prijs: de heer E. B. J. Vahl; 4e prijsde heer A. Kaandorp. 6 kronen: le prijs: de heer A. Kaandorp; 2e prijs: de heer J. de Graaf. 6 dubb. hyacinthen: le prijs: de heer P. van Kessel: 2e prijs: de heer P. de Jager. 12 dubb. hyacinthen: le prijs: de heer J. J. de Graaf. 18 dubb. hyacinthen3e prijsde heer P. van Kes sel. 6 enk. hyacinthen: le prijs: de heer P. van Kessel; 2e prijsde heer J. J. de Graaf. Grootste en schoonste verzameling hyacinthen: lo prijsde heer J. J. de Graaf. 12 enk. hyacinthen: le prijs: de heer P. van Kessel; 2e prijsde heer J. de Graaf. 24 enk. hyacinthenle prijsde heer J. de Graaf 2e prijs: de heer P. van Kessel; 3e prijs: de heer P. van Kessel. Fantasiestukken: le prijs: Jonkvrouw Van Eo- reest; 2e prijs: de heer G. de Vries; 3e prijs: de heer G. de Jager. Bloemvazen: le prijs: mej.-J. J. Vahl; 2e prijs: mej. G. de Jager; 3e prijs: mej. G. Hazeloop. Manassen: le prijs: mej. E. Küppers; 2e prijs: de heer P. Franken; 3e prijs: de heer P. J. Hoekstra, 4e prijs: de heer G. de Jager. De schoonste en mooiste versiering: Eereprijs: de heer J. Grootewillink. De opening vond des morgens ten 10 uur plaats en werd ingeleid door den president van „Heiloo Voor uit," den heer W. Küppers, die de officiëele opening verder overdroeg aan den Edelachtb. heer burgemees ter Jhr. Van Foreest. Aanwezig waren verder nog het bestuur van de Een dracht met zijn president den heer A. Klaasse; de wet houders en verschillende gemeenteraadsleden, benevens reeds vele belangstellenden. De inzendingen overtroffen dié van vorige jaren en doen het beste hopen voor verdere dusdanige tentoon stellingen. Het bezoek aan de tentoonstelling hield den gehee- len dag' aan en was in den middag zelfs zeer druk. Het aantal bezoekers overtrof dan ook het aanvanke lijk geschatte aantal. De beide vereenigingen moay met tevredenheid op hun werk terugzien en dat geÏTO Heiloo daarmede in stemde bleek o. m. ook uit hc?~teit, dat Heiloo's fan farecorps als verrassing aanbood, eenige uren in den middag de feestelijke stemming te komen verhoogeu, hetgeen dankbaar werd aanvaard. Eenige inzenders hadden zeer bewerkzame stukken ingezonden, die echter niet aan het doel het ten toon stellen van bloemen beantwoordden en daarom l iet voor prijzen in aanmerking konden komen. Den heer J. Grootewillink, aan wien het ineenzetten der zaalvei'sieringen was opgedragen, mogen wij een woord van lof niet onthouden. De verscheidene door hem ingezonden bloemstukken getuigden van veel «maak en vakkennis. Tot slot zij den heer De Kuiter een woord van dank gebracht voor de bereidwillige en gemakkelijke afstand zijner lokalen. Aangenomen het beroep bij de Doopsgezinde ge meente te de Rijp (N.H.) door ds. G. Fopma te Ter schelling. Ee sedert jaren bestaan hebbende stoombootdienst an de Rijp, langs de Zaan naar Amsterdam, zal 15 Mei e. k. gestaakt worden, wegens het geringe vervoer. Voor het aanleggen van de N.-H. stoomtram was dit de eenige gelegenheid van de Rijp naar Amsterdam. Het staat er in de lage veenderijen te Nijehorne (Fr.) slecht voor. De klijntrekkers en turfgravers houden streng vast aan het geëischte loon van 5 ets. per 16 vierk. M. meer dan de verveners boden. Van toegeven is bij hen geen sprake en ook de verveners willen de verhooging niet geven. Door een enkelen arbeider wordt gewerkt; de massa staakt. En de tijd gaat zgn gang. In de andere lage venen te Beets, Oldeouwer, Stobbegat wordt reeds eenige weken druk geveend en de verveners te Nijehorne beginnen te vreezen, dat van hunne vervening dit voorjaar of niets of heel weinig komen zal. De stakers zijn zoo kalm mogelijk, éénmaal per week vergaderen zij en gaan dan weer huiswaarts, om het besluit der verveners af te wachten. De omstandigheid dat de turfmakers mèt de klijn trekkers ééne ljjn trekken, maakt de positie der vervenors nog moeilijker. Aan alle wevers der naamlooze vennootschap Ramie Union te Lonneker is wegens slapte het werk met veertien dagen opgezegd. De Prov. Gron. Ct. ontleent aan een nummer van 1807 de volgende advertentie „Hedenavond omtrent 6l/2 uur, ontsliep mijn waarde en hartelijk geliefde Man en mijner 5 Kinderen dier bare en zorgdragende Vaderin leven Com missaris der T ekveeren van Groningen op Winschoten, vice versa. Zijne rust was zacht en zalig en het ge- vol^ eener beroerte, onder welke hij 21 /2 week (aan merkelijk) leed voorafgegaan door vrij sterke afneming- van levenskrachten. Hij bereikte den vrij gevorderden ouderdom van 70 jaren en 4 maanden, van welke ik, met hem bijna 38 jaren in dt n besten en teedersten echt mocht doorbrengen. Zijne nagedachtenis blijft uj ons in zegening en zeker ook hij allen, die den over ledene in zijne verschillende betrekkingen yan nabij kenden en tevens harten hebben, om Huiselijke, Maat schappelijke en Christelijke deugd op rechten prijs te stellen. Op deze kennisgeving aan vrienden en be kenden zouden wij niet gaarne schriftelijk Rouwbeklag terug ontvangendewijl zulks onze aandoening ^op nieuw tot overdrevene droefheid zou kuilen stemmen De staking van de politoerders bij de firma Munk, te Arnhem, is geëindigd door tusschenkomst van de afd. van den Metaalbewerkersbond. De stakers worden weer aangenomen en d° loeneft verbeterd Te Beetsterhoogen (bij Beerta, Gron.) werd het ge- heele gezin van den landbouwer N. Darlagen onlangs ongesteld na liet eten van pannekoeken. Van het gobruikte meel bleef iets over en dit heeft men che misch laten onderzoeken. Daarbij is aan het licht gekomen, dat het meel arsenicum bevatte. Te Terapelkanaal (Gr.) werd zekere G. H. voor eenige weken ergerlijk mishandeld. Steeds moest hij sedert het bed houden. Op advies van dep genees heer is H. thans naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd, omdat voor zijn leven gevreesd wordt. De dader is bekend. In de Smaksteeg te Amsterdam is gisteravond een 67-jarige vrouw dood jn hare woning aangetroffen. De kleeding was haar nagenoeg geheel van het li chaam gesmeuld. Waarschijnlijk is de vrouw in brand geraakt toen zij had plrats genomen boysn een stoof, waarin een brandende briquet. Zaterdagnacht is te Gouda ingebroken in het kantoor van den houthandelaar Vingerling. Een lessenaar is opengebroken, waaruit een bedrag van f 130 werd medegenomen. De dader is onbekend. In Friesland is gebrek aan onderwijzers en over vloed van onderwijzeressen. Na herhaalde oproeping voor een betrekking van onderwijzer te Heerenveen boden zich slechts 2 sollicitanten aan voor onderwij zeres te Akkrum na eerste oproeping direct 30. Het H. E. (I-terrein te Haarlem zag er gister keu rig uit, en reeds om 2 uur was het er zwart van de menschen. Toen om 2 uur 30 scheidsrechter Meej-um Terwogf dip bereid gevonden werd den Engelschen referee J. T. Tloweroft, die zender bericht te zenden was weg gebleven te vervangen, liet beginnen, waren er 4 n 5000 toeschouwers aanwezig. Aanvankelijk was Chel sea in de meerderheid, doch na 12 minuten spelen ver anderde zulks totaal, zoodat F.vcrton, dat over alle li- niën veel beter speelde, meer en meer de overhand nam, om ten slotte door een grove fout der Chelsea-backs, te scoren, en geen 3 min. later den stand op 20 te bren gen. Op het einde der eerste helft kwam Chelsea weer opzetten, doch het schieten was zeer zwak. Rust 20 voor Everton. Tn de tweede helft werd vrij lakseh gespeeld. Ever- ton was bijna voortdurend in de meerderheid. De Chel- sca-backs vooral maakten nogal eens een fout. Overi gens waren en schitterende momenten van samenspel en zuiver plaatsen, waarvan veel te leeren viel. Uit een schot van uiterst rechts, dat keihard was, st-ompto Wig'htley den bal in eigen doel, en zeven minuten voor het einde werd maf 'n kanjer juist onder de lat Ever- ton's vierde gemaakt. Everton won met 40. Chelsea bracht een bijna ge heel uit reserves jjestaand elftal in het veld, Everton daarentegen telde goede krachten. Aan de Heldersche en Tesselsche vlefcterlieden die hulp bobben verleend bij ds stranding van de stoom schepen „Ben cliff" en „Perseverapza," onlangs op de Noorderhaaks gestrand, is daarvoor uitbetaald resp. f 13,000 en f 12,000, te zaaien f 25,000. Hoewel deze bedragen over een groot aantal hoofden moeten worden verd-eld, izoo zijn deze „sjouwtjes," zooals ze worden genoemd, een aardig buitenkansje en zeer welkom in deze dagen, nu door hen met de visscherij zoo weinig valt te verdienen. De Haagsehe Kroniekschrijver van de N. Gr. Ct. vermeldt nog het volgende over het Koninklijk bezoek aan Zaandam, om een fait, dat zich daarbij heeft voor gedaan, in het juiste lieh' te plaatsen. „Ik doe dat, zoo zegt hij, omdat meu er een onjuiste voorstelling van gegeven heeft en niet geschroomd heeft het te doen voorkomen alsof daarbij een zekere antipathie der Koningin van min of meer religieusen aard in 't spel zou zijn geweest. Niets is minder waar. De zaak is deze. In het plan der bezoeken, door H. M. aan verschillende instellingen van liefdadigheid, kunst en nijverheid in de hoofdstad en aan de Zaan te brengen, was oorspronkelijk ook een bezichtiging opgenomen aan een fabriek, waaraan het bezoek achter wege bleef. Ik duid om niemand onaangenaam te zijn, noch de inrichting, noch zelfs de plaats van vesti ging aan. Men heeft de verandering van programma zeer ten onrechte toegeschreven aan minder nobele invloeden; het nalaten van het bezoek was zeker voor de fabrikan ten en hun personeel een groote teleurstelling, maar wat was de oorzaak? Toen bekend werd dat de Ko ningin en Prins 't plan hadden de fabriek in quaestie te bezoeken, ging er in den kring van de vakgenooten een kreet van verontwaardiging op, omdat vrij alge meen bekend was dat de firma, die voor de eer van het Koninklijk bezoek was in aanmerking gebracht, zich sedert jaren, met meer dan groote waarschijnlijkheid, aan belastingontduikingen schuldig maakte, zonder dat de fiscus wat op haar had, maar zeer ten schade van de eerlijke concurrenten. Dezen laatsten kwamen bij de autoriteiten, die in deze invloed konden uitoefe nen, tegen 'tvoornemen der Koningin op. Er werd bij de bevoegde belasting-ambtenaren onderzoek inge steld en deze verklaarden dat zij, hoewel het bewijs niet te leveren was, de vaste overtuiging hadden van de waarheid der geuite beschuldiging. Daarop besloot de Koningin om het voorgenomen bezoek niet te bren gen. Ik vind dat volkomen correct en een welverdien de les voor hen, die maar al te vaak ongestraft het land te kort doen." Een 2-jarig kindje te Ylaardingen is in een tob kokend water gevallen. Naar het ziekenhuis vervoerd, is het daar overladen. De ruiin 50-jarige landbouwer J. O N. in de Lutte bij Oldenzaal, is onder een zwaar beladen hout wagen geraakt, waarvan de paarden op hol sloegen. Dood werd de ongelukkige opgenomen. Tusschen de stations Moordrecht en Gouda is op een overweg een man door een trein overreden en ge'ood. Een droevig ongeluk is te Lekkerkerk gebeurd. De vrouw vau C. B. zou over een hekje in de buiten deur stappen. Zij bleef haken, viel en werd met ge broken hals opgenomen. De dood trad spoedig daarna in. Vrouw de M., te Hansweert, ontving Donderdag per telegraaf de droeve tijding, dat haar man, die als stoker werkzaam was op een der booten van Am sterdam op Düsseldorf, bij i et springen van den stoomketel aan boord der stoomboot zulke hevige brandwonden had bekomen, dat de dood spoedig was gevolgd. Zaterdag werd in een sloot onder Steenbergen I het lijk gevonden van den schoenmaker S. S. Zaterdag is te Nes (N.H.), in de ringvaart, ver dronken de 38-jarige arbeider A. Lievaart. Hij was lijdende aan toevallen, Bij de in aanbouw zijnde stroocartoufabriek te Coevorden is Zaterdag de metselaar Koster van een 9 meter hoogen steiger gevallen. Zwaar verwond werd hij in het ziekenhuis opgenomen. Weer waren er Zaterdagavond vaandels van ver schillende organisaties geplaatst in de groote zaal van de Harmonie. Weer was er een talrijke menigte op gekomen, evenals Vrijdagavond om den 1 Meidag feestelijk te herdenken, Ditmaal was het de Alkmaar- sche Bestuurdersbor d die dezen avond had georgani seerd, De voorzitter, de heer Van Riet, wees er in zijn openingswoord o.a. op dat men hier in Alkmaar nog steeds onvoldoende is georganiseerd. Spr. hoopte dat het nog eens zoover zal komen dat d e 1 Mei-dag een algemeene feestdag zal zijn, en dat deze avond hij mag dragen tot meerderen bloei van de vakorgani satie. Het woord werd vervolgens gegeven aan den heer dr. J. van den Brink, den feestredenaar. Deze begon met erop te wijzen dat de 1 Meidag voor de sociaal- demoerat n een algemeen© wapenschouwing kan ge noemd worden. Dan gaan de arbeiders hun sterkte na, vergelijken zij hun kracht bij die van vorige jaren. In vele bijeenkomsten wordt de toestand van de ar beiders opnieuw uiteen gezet en duidelijk in 't licht gesteld wat zij in de eerste plaats noodig hebben. Dit jaar zijn de leuzen verkorte arbeidsdag en algemeen kiesrecht. Spr. wees er op, hoe in de Mei maand in de natuur alles weer opleeft. Die herleving is door de menschen tot in de oudste tijden steeds feestelijk gevierd. Eu in deze maand is het dat ook het proletariaat met nieuwe frischheid zijn strijd moet beginnen. Door den langen arbeidsdag wordt de ont wikkeling der arbeiders tegengehouden, zij houden geen tijd over om zich aan studie te wijden. Enkennis is zoo noodig om den strijd te kunnen voeren tegen de klasse der gegoeden, die door haar meerdere kennis zooveel voor heeft op de arbeiders. Bovendien zijn die lange arbeidsdagen in strijd met elk z«delijk beginsel. De arbeider, de vader, wordt ont trokken aan lje|; intieme gezinsleven, wat toch zoo heel verkeerd is. Reeds in '48 bij het uitkomen van het communistisch manifest werd daarop gewezen. Zoo is dan de eerste leus verkorting van den arbeidsdag. En de tweede is daar nauw aan verbonden. Hoe toch zal men afdoende bepalingen verkrijgen tegen te lan gen arbeidsduur, zoolang men niet meerdere arbei- derscandidaten in de Kamers heeft. En spr. wees er met vreugde op hoe ook in ar.ti- revolutionnaire en katholieke kringen hier en daar ten gunste van het algemeen kiesrecht wordt gespro ken. Dkt is de vrucht vau den onvermoeiden arbeid der sociaal-democraten. Spr. ging daarna na hoe zich steeds meerdere grootbedrijven yormen. Zij bloeien en geven veel winste. Doch het zijn de aandeel houders die die winst opstrijken. Vennooten en direc teurs krijgen er ook een deel vari en hulde wordt in de jaarverslagen dan gebracht aan beheerende ven nooten en directeurs, een hulde die echter niet dezen doch den arbeiders toekomt, aan wie het in werkelijk heid te danken is dat de zaken zoo goed inarcheeren. Spr. vraagt op dezen dag die hulde voor de arbei ders, die zwoegen en werken zonder ophouden, zooals spr, met voorbeelden aanduidde. Die huldiging van het werk der arbeiders moest bestaan in een flinke belooning daarvan, Spr. schetste de weelde der onder nemers en leiders der bedrijven, tegenover het altijd zich moeten bekrimpen der arbeiders, die ellende die allerlei buitensporigheid met zich sleept, dronkenschap enz, Uitvoerig zette spr. uiteen hoe in de moderne v .kbeweging een nobele gedachte zit. Dit is steeds weer gebleken op aï die congressen, die in de laatste 50 jaren gehouden zijn. Aan de hand van de geschie denis toonde spr. aan hoe er ten allen tijde, in alle perioden der beschaving heeft bestaan een groep van onderdrukkers an van onderdrukten. En uit al die tijdperken bleven monumenten over van het werk dier onderdrukten, groote bouwwerken die ons spreken van het kunnen, van de werkkracht van die slaven, lijfeigenen, gezellen en moderne loonarbeiders. Spi'. wees er voorts op, dat de organisatie dei- arbeiders wel gestadig in kracht wint, doch dat men toch niet te optim stisch daarbij moet zijn, Zoo zijn de socialistische liedeven nog steeds geen overwinnings liederen, maar krijgszangen, bemoedigingsliederen. Als een voorbeeld 'toe' zwak en afhankelijk de arbeiders nog altijd zijn, herinnerde spr. aan het gebeurde te Krommenie. De groote kracht kan slechts komen door organisatie, Spr. herinnerde aan wat e n priester in 1833 reeds gezegd heeft in verband met organisatie. Een wandelaar kwam op zijn weg voor een rotsblok. Hij wilde het op ij schuiven, doch zijn kracht was er te gering voor. Hij zette zich neder en wachtte tot meerdere wandelaars kwamen langs dien weg. Ook zij stootten op dit rotsblok. Ten slotte waren er zoo vele dat zij gemeenschappelijk het gevaarte op zij konden wentelen en den weg naar hun doel vrij maakten. In de lente is er herleving in alles, er is gegons van duizende nijvere insecten in de groene struiken en in het gras, zoo is het ook onder de arbeiders ieder jaar, Opnieuw gaan zij aan 't werk, opnieuw begint hun strijd in de Meimaand tegen onrecht en uitbuiting. Spr. ging nog kort na de geschiedenis der arbeiders beweging, de laatste 10-tallen jaren. Steeds grooter wordt de deelname aan die congressen, wetenschap pelijk en door deskundigen worden allerlei vraagstuk ken daar behandeld. Dat alles wijst op bloei der beweging. De arbeiders kunnen zeer veel als zij ge organiseerd optreden. In België hebben zij vooral getoond wat zij op coöperatief gebied vermogen. Spr. wees tenslotte op het mooie van den 1-Meidag, waarop de strijders in alle landen zich één gevoelen. Na deze rede werden verschillende liederen gezongen. Tot diep in den nacht bleven de feestgenooten nog bijeen. Met aandacht werden de voordrachten van den heer J. H. Helleman gevolgd. Op zeer ver- Idienstelijke wijze droeg deze voor „De toespraak tot de hoofden van Lebak" en „Het gebed'van den on wetende" van Multatuli en „De brand in de mijn." Hij oogstte veel bijval. Zeer in den smaak viel ook de politieke schets „het Puntje." Er schijnt geen eind te zullen komen aan de reeks van jubilea in de laatste dagen. Zondag was het de heer F. Schmidt die een jubileum vierde. Vijfentwintig jaar heeft hij bij de firma J. F. Wigman en Zoon als schilder trouw dienst gedaan en voor dezen arbeid werd hij thans gehuldigd. Eenige bestuursledën van het departement Alkmaar van het Nut kwamen den jubilaris op de gebruikelijke wijze een diploma aan bieden, waar ook een lijst nog bij zal worden gegeven. Van zijn patroons kreeg de heer Schmidt een mooie tafel en van de Vereeniging van Schilderspatroons een diploma in een lijst en een couvert met inhoud. Bij het overhandigen van een en ander werden vele woorden vau lof tot den jubilaris gesproken. Groot was het aantal bezoekers dat gedurende den feestdag den heer Schmidt kwam gelukwenschen. Voorts werden bloemen en vele kaartjes ontvangen. Men verzoekt ons alsnog te molden Woensdag j.l. had in het lokaal van den heer P. Clay a. d. Kaasmarkt de prijsuitdeeling plaats van den in de Alkmaarsche schaak- en Damclub V V V ge houden onderlingen wedstrijd. De uitslag was Afdeeling schakén lste klas. G. v. Nieuwkuyk, 1ste prijs, derde uitgave den Hertog 2de klas E. A. Hijt, lste prijs, 2de uit gave den Hertog3de klas, A. Blauw, lste uitgave den Hertog, P. Hartog, 2de uitgave den Hertog. Afdeeling Dammen, lste klas, J Cloeck, lste uitgave de Haas en L. Battefeld, gebonden2de klas, v. Gulik, uitgave de Haas en L. Batteveld, genaaid. Ter aanmoediging heeft de heer v. Nieuwkuyk als lsten prijs uitgeloofd de 3de uitgave v. d. Hertog aan dat lid van de lste klas, die als simultaan de meeste partijen wipt tegen de gde en 3de klas spelers in een maximum tijd van 21 /g uur, De afdeeling Alkmaar van de algemeene vereeni ging van Bloembollencultuur heeft succes gehad met haar eerste tentoonstelling. Er zijn zeer vele bezoe kers geweest, die zelfs van verre kwamen om te zien waf, de bloembollencultuur in deze streken beteekent. En dat dit ïhedeg'eyallen is blijkt wel hieruit, dat er tulpenbollen voor 5 per stuk zijn verkocht. De afdee ling is dan ook uitstekend tevreden over deze proef neming, die gen zeer gewaagde was, en die, nu zij zoo goed geslaagd is, het volgende jaar zal leiden tot een tentoonstelling op grootere schaal. De bekroningen laten wij hier volgen: Enkele vroege tulpen in 16 verscheidenheden, min stens 5 in een pot. le prijs, J. W. Boersen; 2e prijs, W. G.. J. Bierman; 3e prijs Gebr. Brasser. Enkele vroege tulpen in 12 verscheidenheden, mins tens 5 in gen pot. Bloemstuk le prijs Mej. Peper kamp; 2e prijs, J. Twisk; 3e prijs, W. Tegel. Grootste collectie enkele tulpen, le prijs, Gebr, Brasser; 8e prijs, Blankendaal. Enkele hyacinten in 6 verscheidenheden, minstens 5 in een pot. le prijs, Blankendaal; 3e prijs, Blanken- daal. Enkele Narcissen, Tylosen in 6 verscheidenheden, minstens 5 in een pot. 1e prijs, O. Peperkamp. Dubbele Narcissen, Tylosen in 6 verscheidenheden, minstens 5 in een pot. le prijs, C. Peperkamp. Grootste collectie Polyanther Nare. le prijs, O. Pe perkamp. Bijgewassen, le prijs, Gebr. Brasser; 3e prijs, J. W, Boersen. Grootste collectie enkele Tulpen. 2e prijs, O. Peper kamp. Enkele vroege Tulpen. 2e prijs, J. W. Boersen; 3e prijs, H. N. Erkamp. Dubbele vroege Tulpen in 9 verscheidenheden, mins tens 5 in een pot. 2e prijs A. van Kleef Jz. Grootste collectie dubbele Tulpen, le prijs, Gebr. Brasser. Groppste collectie enkele Hyacinten. Perk, 3e prijs, Gebr. Brasser; 3e prijs, A- yan Kleef Jr. Grootste collectie dubbele Tulpen. 2e prijs, O. Pe perkamp. Dubbele Tulpen in 6 verscheidenheden, minstens 5 in een pot. le prijs, W. G. J. Bierman; 2e prijs, J. Twisk; 3e prijs, W. Tegel. Dubbele Tulpen in 9 verscheidenheden, minstens C in een pot. 3e prijs, J. W. Boersen. Dubbele Tulpen, in 12 verscheidenheden, minstens 5 in een pot. le prijs, J. W. Boersen; 2e prijs, Bakhuis; 3e prijs Gebr. Brasser. Bloemstuk, 3e prijs J. Rozemeijer. Perk, le prijs, N. E. Erkamp Sr. Kamerplanten, 2e prijs, J. W. Boersen. Perk, 3e prijs, H. Schipper. Perk, 2e prijs, Blankendaal. Bloemstuk, 2e prijs O. Peperkamp. Buiten programma ingezonden. Kamerplanten. Eervolle vermelding. Voor versiering. Eervolle vermelding, A. Boersen Jr. Voor zeldzame Frittelaria Imperialis. Eervolle ver melding, mej. T. Bijhouwer te Winkel. Ter gelegenheid van de algemeene vergadering va» den Noord-Hollandschen Kolfbond, zal ©r morgen en overmorgen in de Kolfbaan van het hotel de Nachtegaal alhier een wedstrijd in het' kolven worden gehouden. In Frankrijk heeft de 1-Meidag tot min of meer ernstige opstootjes aanleiding gegeven. Te St. Etionne geraakten na afloop van een vergade ring de aanhangers van den vroegeren burgemeester, een onafhankelijk socialist, slaags met de volgelingen van zijn opvolger, die tot de geunifieerden behoort. De messen werden getrokken en zeven personen wer den ernstig gewond, waarvan één doodelijk. Te Brest mishandelden betoogers het personeel van de tram en de van hun werk terugkeerende arbeiders, die den Meidag niet mee hadden gevierd. Te Vimeux werden de telegraaflijnen doorgesneden en namen de betoogers, ten getale van 500 man, een zeer dreigende houding aan. Aan het optreden der politie echter gelukte het te beletten dat de orde ern stig werd verstoord. Af en toe komen er uit Rusland berichten over groote verduisteringen, welke in regeeringskringen gepleegd heeten te zijn. In den regel hoort men na eenigen tijd hiervan niet meer waarmede niet ge zegd is dat de gemelde feiten niet zijn gepleegd Thans weer wordt er gezegd, dat er bij het onder zoek naar het beheer van de Russische intendance gedurende den laatsten oorlog zulke ongelooflijke dingen aan het licht moeten zijn gekomen men spreekt van diefstallen ten bidrage van honderden millioenen roebels dat, volgens een bericht uit St. Petersburg aan het „Berl. Tageblalt", alle ambtenaren, die in den oorlog tegen Japan bij de intendance zijn geweest,

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2