ST ADS NTeU W S. Gemeenteraad van Alkmaar, Gevonden Voorwerpen. UITBETALING. Mond- en Klauwzeer. ~~B I T È¥l AAP. Mishandeling met doodelijken afloop. Uit Zijpe. Uit Harenkarspel. Uit Schagen. Bloeiende tulpen. vergaderde Koolaanvoer en verzending Uit Den Helder. Uit Bergen. Uit Wieringen. Na opening door den voorzitter werden door den secretaris de notulen voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit „de Egmotiden". (0.) De staking te IJtnuiden. Ongelukken. Katholieke Drankbestrijding. Schaken en Dammen. Tentoonstelling. Gemeente-Slachthuis. VERGADERING van den op Woensdag 6 Mei 1908, 's-nam. 1 uur. Vergoeding Landweerplichtigen Kiesvereeniging en Worstebrood. Foto koek. T>e toestand in dat gebouw is verschrikkelijk, waarin B. en W. aanleiding tot het bovengenoemd voorstel vonden. Hnn college zal met hier bestaande huur- Compacten overwegen, wat er gedaan kan worden in het behing van hen, dje nu opnieuw dakloos zullen worden. IV Groningen is in het academisch ziekenhuis over leden de 1 andbouwknecht E. T., van Nieuwe-Pekela (Gr.), die onlangs te Mussel-Kanaal zoo ergerlijk mis handeld werd. Den 28sten Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. P. van der Ptoeg als onderwijzer in deze ge meente werd aangesteld. Als bekwaam onderwijzer en geacht ingezetene, zal het hem dien dag zeker niet aan belangstelling ont breken. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Kerkbuurt is benoemd mej. T. M. Tuin te Amsterdam. Den 2den dezer vergaderde het bestuur van het on derling veefonds alhier, voor het opmaken der rekening over het afgeloopen kwartaal. Tri dat tijdvak waren verzekerd 1104 runderenvoor 4 gestorven dieren moest worden uitgekeerd 496.80, zoodat de omslag moest worden bepaald op 45 cent per rund. Uit Benningbroek. 'Ie Benningbroek werd Dinsdagmorgen de nog jon ge vrouw van den timmerman Koorn levenloos uit eene naburige sloot opgehaald. Do heer P. Tuinman herdacht dezer dagen zijne 25-jarigen arbeid aan de openbare school te Benning broek, gemeente Sijbekarspel. In den afgeloopen winter ving één mollenvanger in onze gemeente en omgeving niet minder dan 1200 mollen. Is zoo'n opruiming niet wat al te groot "in het belang van onze gemeente, De lieer J. B. P. Heije, stationschef alhier, is met ingang van 1 Juli bevorderd tot stationschef 2de klasse en in dien rang overgeplaatst als chef aan het station Sneek. De heer J. Hoefnagel, thans stations chef te Castricum, volgt den heer Heije alhier in diens betrekking op. Door zijn groote welwillemiheid verwierf de heer Heije zich hier onder het reizend publiek en de handelaars zeer vele vrienden. Zondag gaf Koelemeij's muziekschool eene uitvoering in het lokaal van den heer J. Vader alhier, Dinsdag de Nutszangschool onder leiding van den heer Tates, met medewerking van het symphonieorkest en een flinke gramophoon. De leerlingen der beide scholen zetten hun beste beentje voor om te toonen wat ze al op muzikaal gebied vermochten. Critiek past niet beat op zulke uitvoeringen. Daarom vinde de vermel ding alleen een plaatsje. Het mooiere weer der laatste paar dagen heeft veel doen ontluiken, de tulpenvelden te St. Pancras staan nu allen in vollen bloei, dit levert een mooie gezicl t op en vooral in de Kerkbuurt is een mooie kleur- schakeering te zien. Hiervoor waren 2 inschr. biljetten ingekomen. Gegund aan Jn. Houtenbos voor 113.25, terwijl door O. P. Blankendaal voor 149.50 was ingeschreven. Voorge lezen werd eene beschikking van den Minister van Wa terstaat, waarbij te kennen wordt gegeven dat er geen bezwaar bestaat tot het vestigen van een hulptelefoon kantoor en dat dit kantoor ook voor den interlocalen telefoondienst zal worden dienstbaar gemaakt, zoodra daartoe, in verband met meerdere aanvragen om ves tiging van hulptelefoonkantoren, gelegenheid bestaat. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van den Raad van Administratie van de H. IJ. Spoor wegmaatschappij, waarbij wordt medegedeeld dat een voorstel tot het maken van eene rechtstreeksche ver binding tusschen Alkmaarstation en Bergen, in den spoorweg AlkmaarBergen, onder behoud van de aan sluiting aan de stopplaats AlkmaarAbri ter goedkeu ring aan de Eegeering is ingediend. Eenabri zal op de halte Oostdorp geplaatst worden. Besloten werd aan den Oudburgerpolder tot wederopzeggens eene jaarlijksche bijdrage van 10 te verleenen in het on derhoud van een eventueel te beharden weg. Mededee- ling werd gedaan van de gehouden kasverificatie over het le kwartaal 1908. De rekenh.g over 1907 en de begrooting voor 1909 der Gezondheidscommissie wer den goedgekeurd. Ka eenige bespreking over enkele onderwerpen, werd de vergadering gesloten. De aanvoer van verschillende soorten kool wordt aan de markt te Broek op Langedijk nu toch merk baar minder. Toch werden in de laatste week van April nog aangevoerd 46100 roode, 4000 gele en 1250 stuks witte kool, terwijl in die week van de laadplaats werden verzonden 48 wagonladingen. Uit Oudkarspel. Op 14 Mei a.s. zal te Utrecht eene vergadering worden gehouden tot oprichting van een Oentralen Tuinbouwraad. Tot afgevaardigden naar die bijeenkomst zijn door de Tuinbouwvereeniging „de Eendracht" te Ouilkarspe! aangewezen de heeren M. J. Kroon Mz., A. Kroon Jbz. en M. Rootjes Cz. „Tn aansluiting met reeds vroeger vanwege de Ge zondheids-Commissie te Schagen, met de Gemeentebe sturen a. d. Langendijk gehouden besprekingen over den vuil-afvoer, en met het oog op de gedurig voor komende gevallen van Febris Typhoidea, zijn Burge meester en Wethouders der Langedijker gemeenten uitgenoodig'd tot bijwoning eener vergadering met de Gezondheids-Commissie op 8 Mei a. s. ten Raadhuize te Noord-Scharwoude." Hedennacht is te Helder door onbekende oorzaak afgebrand de volksgaarkeuken in de Zuidstraat. Ver zekering dekt de schade. Van Wieringen. De afd. Wieringen der Noord-Hollandsche vereeni- ging „Het Witte Kruis", besloot in hare vergadering van 2 Mei 1.1. over te gaan tot het stichten van een eigen magazijn voor verplegingsmiddelen enz., waarin woning voor de magazijnmeester, ontsmetter, enz. De afd. kocht voor dit doel een stuk bouwterrein in de Belt van Jac. Kapteiu voor f 240. Gist» rmorgen 11 uur vergaderde de Raad dezer ge meente. Alle leden waren tegenwoordig. Na voorle zing der notulen van de vorige, vergadering, welke on veranderd werden vastgesteld, deelde de voorzitter me de dat C. E. Blanlcendaal en J. A. Tuijnman hunne be noeming als schoorsteenschouwer hebben aangenomen, en deze schouw reeds zijn begonnen. Hierna volgde eene vrij uitvoerige bespreking aangaande den aan koop van het huis met daarbij behoorenden grond van NVrasdonk en het bouwen op dit terrein van een post- en telefoonkantoor. De koopsom heeft bedragen 4500, voor welk bedrag eene geldleening zal worden gesloten. Omtrent de vestiging van een post- en tele foonkantoor wordt het bericht van den Directeur-Ge neraal der Posterijen en Telegrafie ingewacht. Do heer J. O. Leijen, architect alhier werd met algemeene stemmen benoemd tot gemeente-opzichter, belast met het toezicht op de naleving der bouwverordening, voor- loopig tot 1 Januari 1901, zullende deze benoeming ge rekend worden te zijn ingegaan op 1 Januari 1. 1. op eene jaarwedde van 200. De verordening, regelende de jaarwedden enz. der onderwijzers werd aan eene herziening onderworpen. De vergoeding voor huis huur aan het hoofd der school werd o. a. van 150 ge bracht op 200. Hierna deelde de voorzitter mede dat, overeenkom stig de nieuwe verordening op het brandwezen, 55 brandweermannen door B. en W. zijn benoemd. Tot president-brandmeester is aangewezen de heer C. F. Blankendaal. Aan den heer J. J. Bruijn werd op zijn verzoek voor 1 maand afschrijving- verleend van zijnen aanslag in den H. Omslag. Spoedig zal worden over gegaan tot het maken van een urinoir nabij de school. Den raad der gemeente Wieringen Maandagmiddag om 2 uur. Afwezig waren de heeren Koorn en Heijblok. Meegedeeld werd dat door don rijksbetaalmeester hij den gemeenteontvanger was gestort f 1807.23 dat door de Ged. Staten goedkeuring verleend was tot het onderhands verpachten van liet rietgewas in de Haukes, eveneens aan eenige af- en overschrijvingskohieren 1907 dat is aangeboden de rekening van de armen- voogden, die 14 dagen voor di n raad ter visie zal liggen ter secretarie. De eerste voordracht ter benoeming van 2 Armen- voogden, wegens periodieke aftreding van de heeren Jb. N.' "Keijzer en P. Wiegman Az. bestaat uit de heeren'; S. N. Keijzer S. Joh. Rotgans en J. Rotgans SzAMet 4fstemmen'werd herkozen de heer J. N. Krijzer en uit een tweede voordracht, bestaande uit de heeren PWiegman Az.C. P. Mulder en S. Russelman werd met algemeene s temm«n gekozen'de heer P. Wieg man Az. Ingekomen was een verzoek van Mej. de Wed. S. Rotgans Sr., om "verlaging van Hoofdelijken Omsla; bedragende 12.40. Besloten werd deze met 5 te verlagen. Voorgelezen werd het Gemeenteverslag, dat voor kennisgeving werd aangenomen. Hieruit bleek dat de bevolking op 1 Jan. 1907 bedroeg- 1588 mannen en 1438 vrouwen, dus totaal 3026, en op 1 Jan. 1908, totaal 3051. Vastgesteld werd het kohier van Hondenbelastin; tot een bedrag groot 312. Op voorstel van B. en W. werd aan den Rijksveldw. Gorter voor bewezen diensten een gratificatie toege staan van 70. Aan de orde was daarna de Baadhuiskwestie, welke den vorigen keer tot deze vergadering is uitgesteld. De Heer Hei-mans heeft de besproken terreinen nog eens opgemeten. De Heer Koops stelde voor het raadhuis naast t oude te plaatsen. De heer Obreen was hier tegen. Hij zei, dat hierdoor de schoolkinderen de speolplt nts zou worden benomen, en 't licht in de school benadeeld. Tevens zou er geen gelegenheid meer zijn tot bijbouwing van een lokaal. Hij stelde daarom voor het hier niet te plaatsen. De heer Peerboom wilde het nog eens op het markt terrein probeeren en bouwen naast het huis van den heer Lossie. Op voorstel van den heer Hermans, zal dit terrein nog eens door den Raad in oogenschouw worden genomen. De vergadering werd daarna ge- schorscht. Na heropening werd besloten de aanwijzing eener plaats voor het te bouwen Raadhuis tot een volgende vergadering te verdagen. Hierop volgde de rondvraag waarbij de heer Her mans nog eens met een nieuw plan ter tafel kwam, waarvan B. en W. nota zullen nemen. Niets meer de orde zijnde werd de vergadering gesloten. Dinsdagavond vergaderde ten huize van d. n heer C. v. ii. Maten te Rinnegom de afdeeling Egmoad- binnen van dea Ned. Boerenbond. Na opening dooi den voorzitter, den lieer J. Groot en lezing der no tulen welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd deed de penningmeester rekening en verantwoording, welke aan ontvangsten een totaal aangaf van f 203,175 en aan uitgaven f 135,015, zoo dat er een kassaldo was van f 78.16. De heer Ligthart bracht, na de rekening in orde bevonden te hebben, hiervan rapport uit, waarna de voorzitter den penning meester onder dank dechargeerde. Alsnu volgde de afrekening in verhand me: de gezamenlijk aangekochte lijnkoeken. Aangekocht waren 56975 stuks. Hiervoor werd 10 c. per 100 stuks terugbetaaldde strooafre- kening had reeds op een vroeger u datum plaats. Bij de rondvraag niemand meer het woord verlangende, merkte de voorzitter in zijn slotwoord op, dat allen toch weder, hoeve 1 de eerste w.,gon stroo niet al te best van qualiteit was en de concurrentie zich in dezen duchtig deed gevoelen, samen moesten werken in 't belang der goedo zaak. norarium, wijl zoo'n spr. toch allicht iets nieuws zou weten te vertellen; en al werd 't nieuwe-leden-ar gument bestookt met de onbeschaamde tegenwerping, dat 't dan worstebrood-leden zouden zijn. Besloten werd, met op drie na, algemeene stemmen, dat, er zal van worstebrood en bier gesmuld worden. Op de eerste vergadering van 't volgend jaar. Toch beweert men, dat we dan allemaal in 't jaar negentienhonderd negen zullen leven. ver dat men zich met koekpoppetjes opdirkt, maar het is zeer wel mogelijk dat fotokoek hier door vreemde lingen evenzeer begeerd zal worden als in Dinant, dat menigeen de Waag of het Stadhuis in koek zal mede- nemen. Gister gegeven. Aan IC De staking te IJmuiden is thans volkomen werd voor het eerst geen marktbericht de haven begon eenige gisting te ontstaan. In oen gistermiddag te 's-Gravenhage gehouden ver gadering van reeders van zeeschepen, belanghebbenden bij den toestand te IJmuiden, is na langdurige dis cussie besloten het volgend telegram aan den minister van waterstaat te zenden: „De heden alhier gehouden vergadering van reeders van zeeschepen uit IJmuiden, Seheveningen, Vlaar- diugen, Maassluis, Katwijk en Middelharnis, kennis nemende van den actuoelen toestand te IJmuiden, niet wenschende vooruit te loopen op een eventueelo definitieve beslissing Uwer Excellentie en alleen het oog hebbende op de groote schade die de bestaande toe stand veroorzaakt aan reederijen en visschers, verzoekt TTwe Excellentie beleefd doch dringend de genomen maatregelen drie maanden op te schorten, opdat be langhebbenden intusschen gelegenheid hebben een mo gelijke oplossing in studie te nemen." Nog- meldt men uit IJmuiden, dat het Kamerlid Pastoors aan de reeders te IJmuiden zijn bemiddeling h ."''zogd heeft om eveneens van den minister drie ui; ii opschorting der maatregelen te verkrijgen Bij het afbreken van het voormalige kruithuis te Nijmegen stortte gistermorgen een gewelf in. De werkman L., die het gevaar bijtijds ontdekte, wist zich door een sprong te redden, doch werd aan armen en beenen gekwetst. Hij is per brancard naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Door de tram, die omstreeks 11 uur uit St. Jac.- Barochie te Leeuwarden aankomt, is Maandagavond op Halfweg aan den Marssum rstraatweg door een kop pel van 55 schapen gereden, waardoor 8 werden ver morzeld. De machine geraakte uit de rails, tengevol ge waarvan eenige vertraging ia het verkeer ontstond, terwijl geen persoonlijke ongelukken plaats hadden. Dt schapen behoorden aan de heeren gebr. v. d. Hoek, te Leeuwarden. (L. Ct.) Gistermorgen werden door de tram, komende van de richting Meppel, een 3-tal koeien aangereden op de hjn nabij de Hüizingerwijk, toebehoorende aan den landbouwer E. ten Kate te Balkbrug. Een koe kwam onder do machine terecht en was terstond daarop dood De beide andere koeien zijn dermate verwond dat ze zullen .moeten worden afgemaakt. Wegens ontsporing der locomotief kreeg de tram menloop aanmerkelijke vertraging. De werkploeg is met losse machine uit Avereest vertrokken om de lijn weder vrij te maken. (Zw. Ct.) Het Kruisverbond en de Mariavereeniging hebben verleden Zondag voor de tweede maal blijk gegeven, dat men prettig, ja, het prettigst feestviert zonder coho]Alle hoeken del- ruime feestzaal waren bezet, schrijft men van hier aan het „Centr." Die buitenge wone belangstelling baarde geen verwondering: im mer.-- in den korten tijd van haar bestaan heeft de ka tholieke drankbestrijding zich hier een uitmuntenden naam verworven. De nummers van het afwisselend programma wer den door de dames en de heeren om het schoonst uit gevoerd. Volop genoot men, zoowel van de luimige voordrachten, als van de heerlijke zangstukjes. Waar lijk onze drankbestrijders- en -bestrijdsters, bezitten het geheim, zelfs de grootste zuurmuil in een blijde stemming te brengen; ook al een mooi propagandamid del. Denzelfden avond gaven zich dan ook weer eenige nieuwe leden op. Een collecte tot steun van de Naaivereeniging, derafd. der Mariavereeniging, bracht 22 op. Men verzoekt ons jhet ons gezonden berichtje omtrent schaken een weinig te mogen verhel eren en aan te vullen. Dat den liter Heijt een prijs is uitgereikt is fout, dit moet Krijt wezen. Aan den heer Hartog is evenals am den heer Blaauw een le uitgave den Hertog uitgereikt. Aan den heer Cloeck is een Dambord met stukken uitgereikt en niet het vernielde boekwerk, daar dit leeds in zijn bezit was. De Schaak- en Damclub V. V. V. hield tegelijkertijd een vergadering en besloot daarin, dat de vorige jaargang van het Maandelijksche tijdschrift van de N. N. S. V. zal worden ingebonden, en dat evenals het vorig jaar een exemplaar van dat tijdschrift voor de leden zal worden beschikbaar gesteld. Tevens werd besloten, dat de heer Da Haas van Amsterdam zal worden uitgenoodigd een simultaan- séance te geven uitsluitend voor de leden van V. V. V. op een nader to bepalen dag en uur. De heer De Haas als Dammer beroemd, is ook als Schaker een zeer sterke tegenpartij. V. V. V. heeft thans 30 leden, waarvan 16 schakers. Zij, die nog lid willen worden kunnen zich tot den avond van de séance bij het bestuur aanmelden en aan de partij deelnemen. Maandag en Dinsdag a. s. zal in de „Toko," eige naar de heer E. de Groot, een tentoonstelling gehou den worden met kookproef der maggi-producten, Ieder zal deze tentoonstelling gratis kunnen bezichtigen. Wij hebben eer.s geïnformeerd naar het laan tal dieren, dat in de eerste maand in het gemeentelijk slachthuis is geslacht. Gedurende de maand April werden geslacht53 paarden, 6 ossen, 75 koeien, 4 vaarzen, 2 pinken, 32 vette kalveren, 424 nuchtere kalveren, 10 schapen, 2 bokken, 2 geiten en 272 varkens, totaal 882 stuks. Hiervan werden uit nood^geslacht of waren gestorven, afkomstig uit de gemeente Alk maar 1 paard, 1 koe, 1 vaars, 2 pinken, 2 vette kal veren, 3 nuchtere kalveren, 2 schapen en 2 varkens, totaal 14 stuks andere gemeenten 2 nuchtere kalveren en 1 schaap, totaal 3 stuks, terwijl het geheele aantal 17 stuks bedraagt. Ingevoerd werd 2418 kilogram rundvet, 380 kilogram rundvlf esch, 169 kilogram vetkalfsvleesch en 1 vetkalf. Geheel werden afgekeurd 1 koe, 1 vaars, 1 pink, 2 varkens, 3 schapen, 2 nuchtere kalveren, tezamen 10 stuks. Afgekeurd werden verderde longen van 17 paar den, 19 koeien, 25 varkens, 3 nuchtere kalveren, 2 schapen, 1 geit de lever van 1 paard, 7 koeien, 7 varkens, 4 nucht. kalveren, 1 schaap, 1 geit borst- en buik-ingewanden1 koe, 6 varkens, 1 nucht. kalf het hart van 1 koe en 1 nnehter kalf de milt van een koe de nieren van een varken de zwezerik van een vet kalf 73 Ko. rundvet27l/2 Ko. varkensvet. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren Van den Bosch (met kennisgeving), De Groot, Luiting, Melchers en Wanna. Voorzitter de heer G. Ripping, burgemeester. Secretaris de heer C. D. Donath. De notulen der vorige vergadering zullen in de volgende vergadering worden vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, inhoudende de mededeeling, dat aan den burgemeester, op zijn daartoe gedaan verzoek verlof is verleend om zich voor den tij 1 van een maand, ingaande 20 Mei 1908 buiten deze gemeente op te houden. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Eveneens werd voor kennisgeving aangenomen een medededing "van den voorzitter, dat hij had ontvangen een schrijven en een twintigtal exemplaren van de bro chure „het woningvraagstuk en de grondspeculatie" van den heer D. E. Wentink, inspecteur van de volks gezondheid, waarvan aan ieder der raadsleden een exemplaar werd uitgereikt. Daar niemand het woord verlangde, werd de open bare zitting gesloten en werd in geheime zitting over gegaan tot voortzetting der behandeling van het pri mitief kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1908. Te bevragen aan het Politiebureau van 9—12 uur. Een schroevendraaier, een wagentje met pop, drie sleutels, vier portemonnaie's met eenig geld, een rijwielpomp, een melkbus, een broekveer, een bril in étui, een jas, een vrouwenzak, een duimstok, een dameshorloge, een broche, een hondje, een medaillon, een hondenketting met zweep, een roeibootje, een armband, een notitieboekje, een dasspeld, een ceintuur en een boezelaar. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 6 Mei. 1908. W. Th. van GRIETHUIJSEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente ALKMAAR brengen ter kennis van belangheb benden, -dat de uitbetaling der vergoedingen, toege kend ingevolge art. 15 bis der Landweerwet, zal ge schieden ter gemeente-secretarie en noodigen belang hebbenden landweerplichtigen uit zich, YERGEZELI) VAN HUNNE ECHTGENOOTEN, ZOO SPOEDT 1 MOGELIJK daartoe aan te melden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, Mei 1908. t Is gebeurd, nu ja, om niemand te compromittec- ren, zullen we zeggen: ergens als de lezers maar zoo ter goeder trouw willen zijn om te gelooven, dat 't ge beurd is. Gebeurd toch in een gemeente met een afd. van een distrietskiesvereeniging. Deze zou een jaarvergadering houden. En op die jaarvergadering zou o.a. door den secretaris-penning meester verslag worden uitgebracht. D'r bleek 'n saldo in kas van om-ende-om 14. Re sultaat van een wonder tactisch beheer door een pen ningmeester, wien ze minister van financiën moesten maken. Immers: twintig centen contributie betalen de leden. Daarvan moet afgedragen" worden 10 cent aan. en 10 cent aan. (Die tikkeltjes staan daar wel wat raadselachtig, maar dat moet nu zoo, omdat ik niemand mag compromitteeren.) Onze leden heb ben op school geleerd, dat 20 2 maal 10 precies 0 is, en tóch Een geboren minister van financiën zoo'n meester, is 't waar of niet? En nu was er een bestuursvoorstel, let wel, 'n be stuursvoorstel (en voor 't bestuur deed hoofdzakelijk meergenoemde bekwame secretaris-penningmeester 't woord) om die 14 nuttig, let wel nuttig te beste den. En wat is er nou nuttiger, dan een teeravondje met worstebrood en bier, vooral met het oog op 't binnen lokken van nieuwe leden. Dies werd dan voorgesteld, bepleit en besloten. Ja, natuurlijk besloten, al waren er dan ook 'n paar eigenwijze dwarsdrijvers onder de vergaderden, die meenden, dat het nog nuttiger kon zijn, het geld aan de propaganda te besteden, of ervoor 'n spreker te la ten komen, hetzij nu, hetzij later voor een ruimer ho- penrnng- 25 jaar predikant. De heer J. F. Ternooy Apèl, predikant bij de Lu- thersehe gemeente alhier, herdacht heden den dag, waarop hij 25 jaar geleden zijn ambt aanvaardde. Hoe gaarne de jubilaris dezen dag ook in stilte had gevierd, het feit is ruchtbaar geworden en velen hebben toen gemeend dat zij hem hun bewijzen van hoogachting en bi langstelling niet mochten onthouden. Zoo kwamen er al vroeg schoone bloemstukken en tal van schrifte üj ko gelukwenschingen den heer Ternooy Apèl verras sen, En onder die bloems tukken dient in het bijzon der genoemd te worden dat van den kerkeraad, die hem hedenmiddag complimenteerde. Al werd er geen officiële receptie gehouden, toch kwamen velen den ju bilaris gelukwenschen, zoodat deze dag bij hem in aan gename herinnering zal blijven. Van de vijfentwintig jaar dat de heer Ternooy Apèl liet predikambt vervult, is hij tien jaar in Alk maar werkzaam. Het eerst werd hij aangesteld bij de Ned. Herv. Gemeente te Ter Borg, daama ging hij naar Almelo en vervolgens naar Harlingen. Hij ging toen van de Ned. Herv. gemeente over naar de Ev. Lu- tersehe gemeente. Van Ilarlingen kwam de heer Ter nooy Apèl in Alkmaar. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt, naar aanleiding van eene missive van den heer Commissaris der Koningin in -de provincie Noordhol land, Ki verband met de, omstandigheid, dat in deze provincie nog in vijf gemeenten mond- en klauwzeer voorkomt, ter kennis van de veehouders in deze ge meente, dat zij van het uitbreken van die ziekte onder hun vee dadelijk bij hem aangifte moeten doen en noo- digt hen tevens uit, om alle wettelijke voorschriften terzake streng toe te passen. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. Alkmaar, 6 Mei 1908. LAATSTE POST. Uit Ueerhugowaard. De heer O. van Twniver, tijdelijk onderwijzer te Broek op Langendijk is met algemeene stemmen be noemd als onderwijzer aan school no. 24. De gemeenteraad heeft besloten aan de voorge nomen landbouwtentoonstelling eene subsidie te ver leenen van 50. In dit blad is reeds eenige malen op eenigszins ge heimzinnige .wijze de verschijning van „foto-koek" aan gekondigd. Thans heeft de heer Valk in de Houttil het geheim opgelost. Hij heeft een heele uitstalling van fotokoek gemaakt, zoodat een ieder kan zien wat dit nieuwe gebak is. Het lijkt op het beroemde baksel van Dinant, waarmede de vroolijke Vlamen hun borst versieren en dat den vreemdeling als iets eigenaardigs wordt aangeprezen. De joligheid gaat hier niet zoo Uit Egniond aan Zee De terugslag der staking te IJmuiden laat zich ook hier gevoelen, daar vele visschers broodeloos raken, tengevolge van het stilstaan van het bedrijf. In M a r o k k o schijnen de kansen van Moelaï Ilaiid te dalen. Uit Tanger wordt zelfs gemeld dat de meerderheid van de bevolking zijn aanspraken op den troon vervallen verklaard hebben. Ook andere be richten stellen den toestand voor hem, als hopeloos voor. Toch wil hij nog trachten Tanger te bereiken.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2