Wï IS WAAR dat mijn prijzen van Borstelwerk, Sponsen, Zeemleer, Dweilen, van de beste kwali teit, goedkoop zijn. De Straatbezems zijn buiten gewoon best. Aanbevelend, G. W. N. NAP, Groot Nieuwland. Oorspronkelijke Schetsen Vraag en Aanbod. ADVERTENTIES. VOOR DE DAMES. Kijkjes in de Modewereld. Romantische liefde. Probleem No. 123. I rjiE KOOPeen glad zwart hondje, gecastreerd, 10 maanden oud, mak voor kinderen, met hok en mandje. Te bevragen Snaarmanslaan, 68. Die moeder dooft in haar kinderen een heilig vuur, den levenslust. Zij behoort tot het onuitroeibaar ge slacht der huismoeders, die altijd wat te zaniken heb ben en daardoor voor man en kinderen een ondragelijke last worden. Eigenwijs en eigendunkelijk verbannen en verwerpen zij alles wat niet met haar idee strookt en last veroorzaakt. Of zij tegenover vreemden of eigen man en kroost staan, men blijve haar uit den weg, zij hebben de waarheid en de wijsheid in pacht. Zedelijkheid vertegenwoordigt bij haar het begrip van een dwangbuis, dat men anderen aanpast om van die anderen geen last te hebben. Och, zoek dat soort menschen niet alleen onder huisplagen van huismoeders, er 'oopen ook gejaste exemplaren rond. Maar, vrouwelijk of mannelijk, be minnelijk zijn ze niet. Die vader? Koosjes kous zakt nog; vader schertst met de bloote kuiten, maar helpt Koosje niet, evenmin als hij zijn vrouw over het loszijn van die bandjes on derhoudt. Koosje en Moe blijven roet Pa even ver. Jan wordt den tuin ingezonden; vader maakt het nog erger dan moeder. Jan mag fluiten, zooveel en zoo hard hij wil, als vader maar nie.t merkt, dat moeder er last van heeft; want dat vindt vader lastig. Hein wordt moeder ten voorbeeld gesteld. Moeder moet" niet praten over dingen, waarvan zij geen verstand heeft. Ad rem, papa, maar gij schijnt van zekere soort lectuur, waartegen uw vrouw zonder oordeel des onderscheids te velde trekt, wel ver stand te hebben .Hebt gij het noodig geoordeeld, gij, die al half volwassen kinderen hebt, daarover eens met uw vrouw te discussieeren? Hebt gij uw vrouw wel eens iets van dien aard voorgelezen Ook gij hebt het land aan last, vindt het ve'velend, dat gij thuis naar gezanik moet luisteren. Maar juist, omdat gij intijds verzuimd hebt tegen het gezanik van uw vrouw op te treden, zult ge levenslang met gezanik worden gestraft. Of wjj ze ook hebben ontmoet, die laffe, onverschil lige, luie, of wat zijn ze, mannen, die nu juist geen huisvaders behoeven te wezen? Aan. kennis en bele zenheid schort het hun niét, ze zijn niet zoo kwaad, ze komen ons niet aan de kleeren, alleen zijn ze wat laks, wat llauw. Zij huldigen het systeem van „laat waaien maar!' Alleen als zij iemand op een domheidje betrap pen, luchten ze eventjes hun geleerdheid en deelen stompjes uit. Zoek en vind ze op sociëteit, in elubs, in kerk en staat, maar zoek bij hen niet de liefde, die leven blaast W. W. Op het gebied der z. g. détails, dit zijn de kleinere modezaken, zijn dit voorjaar zooveel bekoorlijke nou- veauté's, dat wel geen vrouw in verlegenheid zal ge raken om zich chic en luxueus te kleeden. En iedere vrouw weet wel, hoe gewichtig deze détails zijn voor den totaalindruk dien men van haar krijgt. B. v. in de parasols heerscht een nieuw model, het Japansche. Zij hebben het bekende platte Japansche model en de stof is ook zeer gelukkig nagemaakt. Deze veertien-tot- achttiendeelige parasols (niettegenstaande de meerde re baleinen blijven zij zeer licht) worden in twee kleu ren gebracht en wel met een donker milieu en een ef fen, drie-vinger-breeden rand. Ook komen parasols voor in verschillende tinten van één kleur, naar den rand toe lichter wordend. De stokken van de Japan sche parasols bestaan uit mooi hout en zijn met een bronzen knop versierd. Parasols, die niet het Japansche model hebben, wor den met geknoopte franje versierd en komen in vele kleuren voor en in ruitjesstof, wit en zwart. Twee kleu ren zullen evenwel triomfeeren, n. 1. de lindeblad-kleur en het zoozeer geliefde mousse, donker, warm lila. De kanten parasol is niet meer in de mode, de ge garneerde chiffon-parasol komt veel voor, zij wordt met zijden borduursel of met geschilderde zijden me daillons belegd. De stokken van deze parasols zijn kunstig bewerkt en met émaille ingelegd, de kostbaar ste knoppen worden er aan gezet. Het nieuwste wonder van do Parijsche naaikunst zijn de tegenwoordige onderrok-volants, die zoo sier lijk en elegant zijn als nooit te voren. De veeren boa s blijven in den smaak vallen en wor den aan den hals met groote, platte rozen versierd, die bruin of helgeel zijn. De fijnste boa's zijn die, welke uit meerdere naast elkaar gelegen rijen veeren be staan. Tulen boorden zullen de thans veelal gebruikte lin nen boorden vervangen, ook kanten jabots zullen de zomerblouses garneeren. at het pompadouren zakje of taschje betreft, zon der welk een dame niet uitgaat, de laatste nouveauté is een klein, sierlijk taschje met pailletten in alle kleuren versierd, ook paarlen en franje worden ter versiering gebruikt. Naast de kanten mantels, die reeds populair begin nen te worden zijn er witte kanten jakjes van nage maakte Iersche kant en point-lacé-werk, die met wijde mouwen worden vervaardigd en die aan witte of lich te zomertoiletten een heel aardig' aanzien geven. De jakjes zijn over het algemeen wijder en korter ...- VAN LED F AU ST. Van uiterlijk was ze een mooi, zonnig-vroolijk dame meisje. Ze was misschien wat tenger, maar dat merk te je niet, omdat haar stralende oogen al je aandacht fascineerden, vonkelende lichtpunten biologeerden je opnemend gekijk. Ze was bewegelijk als een jong veulen in de wei, met ook de natuurgracie van dat beest. Dien zomer was ze heel-veel op Scheveningen. Als je wist dat ze in 't Kurhaus was, zag je haar in de Bar, zag een van je kennissen haar in de Rotonde, en een ander haar op den Pier. Ze was dien zomer over al. Temidden van vijf, zes druk-babbelende, druk-la- ehende vriendinnen bewoog ze zich op alle plaatsen tegelijk in heel haar jonge bevalligheid, verzonnigde ze elk middenpunt van het mondain gedoe. Van innerlijk was ze een pas-ontloken dweepstertje. Ze schrééf verzen, die ze zelf op muziek zette, zelf zong en accompagneerde. Ze keek het leven aan met haar groote, stralende oogen, een dauw-bedropen violen- paar, en ze knielde voor liefde, vriendschap, godsver- eering en sentiment. Van al het leelijke, van al het egoïste wist ze niets, kón ze niets gelooven. Er was wel slechtheid, maar dat gleed ongemerkt langs haar heen. Hij speelde in de Hongaarsche kapel van den Kur- haus-Bar te Scheveningen. Avond aan avond en mid dag na middag haalde er zijn strijkstok de wonder vreemde, hartstochtelijke melodieën uit zijn viool. Hij wist, dat de menschen van het koude Holland, voor het meerendeel, niet begrepen zijn muziek-geklaag, niet voelden zijn gejuich. Maar hij speelde ook niet voor de mènsehen, doch voor zichzelf, en de enkeleu die hem begrepen. Hij speelde in den Bar zooals hij vaak speelde, alleen, op zijn stille kamer, heelemaal voor het eigen genot van te uiten wat niet in te hou den is, en voor den eenzamen wandelaar, die, onge- geworden. De mouwen zijn driekwart lang en het lig gende kraagje is verdreven door een passementerie-gar- neering. Zeer chic is een helgroen en-zwart gestreept la- kensch costuum met een slependen rok, die van onde ren een gladde volant ter versiering heeft. Het jacquet toont veel passementerie-garneering om de halsuitsnij ding en is versierd met knoopen, die met zijde in de kleur van de japon bekleed zijn. Dat de garen handschoenen practisch, maar niet ele gant zijn, weet iedereen. Men mag ze nog zoo met kant versieren, dat helpt niets. Een voorname dame zal altijd aan glacé-handschoenen de voorkeur geven. Het komende zomerseizoen, dat aan vele da mes reeds zooveel hoofdbrekens heeft gekost, brengt haar nog een ernstige toiletvraag, die nog niet beant woord is geworden. Wat voor handschoenen draagt men bij de lange gazen of kanten mouwen? Verleden jaar was het handschoenen-vraagstuk gemakkelijk opge lost, men droeg korte mouwen en tot den elleboog rei kende glacé handschoenen. Maar dezen zomer, nu er zoo'n ommekeer in de mouwen is gekomen, zal er ook een ommekeer in de handschoenen moeten komen. Bij de lang-e, zelfs tot den duim reikende mouwen behoort eigenlijk de korte handschoen, maar deze handschoen steekt gewoonlijk te veel af bij de kanten- of tullen mouwen, waar de armen doorheen schemeren. Den lan gen handschoen over de dunne mouwtjes te trekken is in het belang der mouwen ook niet aan te raden. De pols, die ér zoo fijn mogelijk moet uitzien, wordt op die manier juist dikker. Verscheidene Parijsche modisten hebben een denk beeld, dat Sarah Bernhardt -reeds voor jaren had, weer uitgevoerd. Zij maken de mouwen zoo lang en zoo aansluitend als de handschoen en bevestigen op de plaats van den duim een lusje van mooie zijde of goud of zilver, versierd met paarlen. De draagster steekt haar duim door de lus en is op deze wijze met haar handschoen klaar. V. Marin te Barcelona, lste prijs „Sydney Morning Herald" 1898. WW 'W*M abcde f gh Mat in 2 zetten. Oplossing van Probleem No. 120 (Z. Mach). Stand K b6, D h6, T e3 en g4, Pi c3 kd5, le4. 1 T g4 h4 enz. Goede oplossingen ontvingen wij van de heeren P. C. Bakker Czn., P. J. Boom, F. Böttger, O. Bra- m'er, C. Brouwer, G. van Dort, G. Imhtilsen, G. Nobel en Mr. J. Verdam, allen te Alkmaar; Ds. H. Groeneveld te Vlijmen, Mr. Ch. Enschedé te Haarlem, C. O. J. de Ridder te Ede, P. Bakker en H. Weenink te Amsterdam, S. te S., P. Ooijkaas te Limmen, „Schaaklust" te Koedijk, O. Boomsma te Kampen, J. D. Huysman te Leiden, G. Fijth Jr. en C. L. Strick van Linschoten te Bunnik. Problemen als No. 120 zonder duals te bewerken is hoogst moeilijk en de oorzaak daarvan zal wel daarin liggen, dat na elke verplaatsing van 1 e 4 beide witte torens plotseling in actie komen, waardoor er allicht verschillende matzetten ontstaan. Toch geven wij het een onzer getrouwsten oplossers toe, dat het jammer is van de duals, die in No. 120 ontstaan na zetten van den zwarten looper (behalve 1 -IgO.) Edoch, Zdenko Mach is een van de voornaamste vertegenwoordigers der Boheemsche school, die veel - te veel volgens sommigen waarde hecht aan de keorigheid der mats tellingen. Dit zal dan ook wel de reden geweest zijn, dat de componist T e3 niet op el en geen witten pion op d2 met een zwarten op d3 heeft geplaatst, waardoor de duals no 1. Ibl, c2 en d3 ver dwenen waren. Want dan zou de e toren niet medege werkt hebben in het belangrijke mat 2 De6 na 1kcl. En wij erkennen gaarne dat wij er ons wel tweemaal op bedacht zouden hebben vóórdat wij deze anti-dual manoeuvre toegepast zouden hebben. 'ntusschen, hoewel wij niet zoo heftig tegen duals zien, ongeweten, buiten stil blijft staan onder het raam. Zij begreep er wel een beetje van. Maar toch dweepte zij meer met zijn mooie, weemoedige Tziga- nenoogen, met zijn aristocratische, fijn-geleede vingers en inet zijn artistieke lok dan met zijn spel. Zijn oogen konden haar verhalen doen, duizendvoud, méér dan zijn spel. Zijn oogen, waarin ze wraak las en lief de, hartstocht en treurnis, heimwee en haat méér dan in zijn spel. Zij begreep er wel een beetje van; en toen ze avond op avond kwam, werd "ze langzamerhand, eigenlijk zon der dat ze het zelf wist, op hem verliefd Het was een romantische liefde. Ilij had al gauw het mooie meisje gemerkt, dat iederen avond, en veelal 's-middags ook, zoo dicht bij 't kleine podium kwam zitten, zoo hard applaudis seerde na zijn solo's. Hij vond het wel aardig, het charmeerde zijn ijdelheid, "zoo geadoreerd te Worden door een Haagsch dame-meisje. En hij verbeeldde zich, dat het was om zijn muziek. Als zij zoo luid, soms zelfs „bravo" roepend met haar fijne stemmetje, hem toejuichte, glimlachte hij, met zijn weemoedige oogen even over haar heen dwalend. Zij was heel fatsoenlijk. Ze mocht nooit zonder haar broer of heele goeie kennissen in den Bar komen, en ze gingen uiterlijk om half-elf al weer weg. Toch zon ze erop, hoe het aan te leggen om hem eens te spreken te krijgen. Geheel onverwacht deed de gelegenheid zich voor. Zij had gedroomd, gedweept, dat het met een krans zou gaan en een briefje tusschen de lauwerbladen. Maar in werkelijkheid ging het meteen half- fleschje bier. Het was buitengewoon vol, een verruk kelijke Augustusavond, en toen zij met Austin, haar broer die adelborst was, binnenkwam, om kwart voor tien, toen het laatste nummer van het Kurhaus begon, wanhoopten zij er nog aan nog een plaatsje te zullen krijgen. Tenslotte drong de directeur, vriendelijke Duitseher, met een diabolisch gezichtje, nog twee krukjes, juist waar zij het hebben wou, tusschen den eersten violist en een gezelschap luidruchtige studen ten in. Zij genoot; zij vond het heerlijk. De zomer- gekant zijn als de zonen Albions zoo stellen wij ons echter op het standpunt, dat wij eiken dual weren in dien dit zonder schade geschieden kan. Dan rijst ech ter de vraag: wat is schade? En 'hoewel wij wellicht geaarzeld zouden hebben in No. 120 Pi f2 en pi f3 aan te brengen om de duals na 1Ihl, g2 en f3 te weren, zoo geloven wij dat wij stellig en zeker op b7 een zwarten pion hadden aange bracht. Niet alleen toch, dat daardoor elk triplimat verme den was, doch dan was tevens de dubbele matstelling verdwenen na zwart's belangrijk antwoordllf5. Dochbet. sop is de kool niet waard zal de compo nist van No. 120 gedacht hebben. Bij het beoordeelen van No. 123 verzoeken wij den belangstellenden lezer niet te vergeten, dat dit pro bleem 10 jaar oud is. De lste prijs „Sydney Morning Herald" is fl. 60.en een der belangrijkste j arlijksch terugkeerende wedstrijden in 2zetten. Van de HH. C. Visser te Alkmaar en P. Ooykaas te Limmen ontvingen wij nog een goede oplossing van Probleem No. 119. Correspondentie. C. V. te A. Wij bieden u onze verontschuldigingen aan. Wij hadden No. 119 en No. 120 verward. In het laatste probleem faalt 1 Df6 op h7 onv. Het inzenden van den sleutelzet is vol doende en in uwe oplossingen letten wij dan ook nim mer op de volledigheid of nauwkeurigheid. Van 15 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. J£evrouw SIEBERT COSTER, Parkstraat 7, vraagt tegen Augustus eene Tweede-Meid P.G. J^E SCHOONMAAK die moet vlug van kant, Koopt daarom in 't Groot Nieuwland, Een beste Boender, Spons en Zeemelap, Bij den borslelmaker G. W. N. NAP. Vaste prijzen. Aanbevelend. JjVn prachtig BOVENHUIS TE HUUR met mooi uitzicht over de geheele Laat. Staande aan de Laat tegenover de R. K. Kerk boven het Confectiemagazijn van den heer O. van Os. Te bevragen bij L. GILLES, Baangracht. TZERSTERK en GIFTVRIJ zijn de geëmailleerde KETELS en PANNEN, verkrijgbaar bij WILLEM van VUURE, MIENT 4. J B. L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij Ko- ningsweg 67. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. yyoning-Bureau, Alkmaar Nieuwesloot. Te huur en te koopdiverse groote en kleine perceelen. BAKKER en GOVERS. JIE KOOP nieuwe en gebruikte vaartuigen, cok genegen tot ruiling bij J. BRUIN, Schuitenmaker, St. Pancras. 4 MSTELBIEREN verkrijgbaar bij J. HEINIS, Bleekerslaan 28, Tel. 267. Jemand, hier ter stede op een kantoor werkzaam, met veel vrijen tijd, wenscht dien te bestedep met SCHRIJFWERK, als het bijhouden van boeken voor winkeliers, kleinhandelaars of iets dergelijks. Br. onder letter N 63, bureau dezer courant. fJE HUUR GEVRAAGD op lsten stand met passaat eeu huis met tuin (geen winkel). Brieven lett. O 72, bureau van dit blad. J*E KOOP een verplaatsbare Koepel, ongeveer 16 vierk. M., oppervlakte en 5 M. hoog, waarin 3 solide ramen, met zinken dak. Te bevr. Alkm. cour. "yraagt op uw boter het R ij k s m e r k. Het adres waar alleen natuurboter met het Rijksmerk wordt verkocht is bij J. HEINIS, Bleekerslaan E 7 8, Tel. 267. fflE HUUR een Burgerwoonhuis. Te bevragen bij J. BULT, KI. Dorpstraat, Bergen (N.-H.) 1JIE KOOP voor f 300 eene COUREUSE, elegant licht r ij t u i g j e, met lossen kap, zoo goed als nieuw. Br. onder lett. M 72, aan het bureau van de Alkmaarsche Courant. 4Ap het ATELIER vau Mej. BLOM, Langestraat 58, kunnen een paar LEERLINGEN geplaatst wor den om zich in het eostuumvak te bekwamen. fJIE HUUR een mooie ruime WONING in de Stuart- straat, 2 Kamers, met Ruim Aleoof, Gang, Keuken, boven 2 Kamertjes met ruime Zolder. Te bevragen Stuartstraat 60. avond buiten, de sterren en de maan zooeven boven het Kurhaus-terras hadden haar in een recht schwarmeri- sche stemming gebracht. En nu raakte bijwijlen, on der 't spelen, zijn elleboog lichtelijk haar schouder! Er was iets intiems in dat tegen elkander aange- propt zitten, en dat telkens even effleureeren. In de pauze nam hij een fleschje bier, en bij het haastig inschenken in den tumbler morste hij er een scheut over heenop haar rok. Hij stamelde hon derd excuses, zij Jjeweerde, vuurrood, dat het „niets" was, terwijl ze zacht depte met haar zakdoek. Maar het ijs was gebroken. Van dien dag af, groette hij haar, als hij haar zag binnenkomen en als zij wegging'. Hij maakte ook vaak met enkele korte zinnetjes een praatje tusschen de nummertjes door, en zij vroeg hem dit of dat te spelen. Niet, dat ze zoo bijzonder hield van eenig stuk, dat hij speelde, maar ze vond het leuk staan, wanneer iedereen hen daar samen praten zag; ze vond het ty pisch om haar kennissen, die bij hen zaten, Vrienden van haar broer, of ook wel meisjes, terwijl ze erg opke ken van haar brutaliteit, te toonen dat hij speelde, wat zij hem vroeg. Hij ook vond het leuk, typischhij ook, pochte een beetje en praalde een beetje bij zijn mede orkestleden, dat dat mooie meisje hem zoo in 't oog vallend het hof maakte. Op een middag baggerde ze alleen door het zand tusschen de badstoelen heen, om even wat fruit te gaan halen aan de tentjes, toen. ze opeens hem vóór haar zag staan. Ze schrok en ze kleurde weer he vig, terwijl hij zijn hoed afnam: „Ganz allein, Fraulein?" vroeg hij, met zijn vrouwe- lijk-weemoedig accent. Zij wist eerst1 niet te antwoorden van vreugde. Maar vanzelf ging hij naast haar voort, over de planken langs de kraampjes. Hij bood haar een glas limonade aan, hij kocht voor haar de mooiste perziken. Zij kon haar geluk niet op. Ze dacht niet aan com- promitteeren bij al die menschen, die hen konden zien. Ze dacht alleen maan „Dit is de extaze! Dit is de ex- taze!" En ze bouwde haar gebrekkige Duitsche zinne tjes op, zoo goed en kwaad het ging, vertellend en vra gend heelemaal niets bijzonders, een complimentje UURWERK-REPARATIE. A. REPKOHoultil. Medelezer N. v. d. DAG gevr'aagd. Omtrek HOUTTIL. Te bevragen bur. v/d. blad. /J.EGRUIKT voor Uw rijwiel KOEMAN's rij w i e 1- lak enpoetscream. Poetscream f 0.20, rijwiel- lak f 0.25 en f 0.30 per bus. Ifïejuffrouw Wed. KEMP, Kwakelpad E 2, (nabij Friesche brug), vraagt 1 of 2 nette COMMEN SAALS! p J. SMIT, Meubelstoffeerder, Magazijn Laat 132. 'Werkplaats Nieuwesloot over de Ambachtsschool. Beslist het soliedste adres voor het bekleeden van stoelen, Fauteuils, Canapé's enz. Let vooral op naam en adres. Tjj-ELDBELEGGING. Te koop 2 soliede huizen, beide verhuurd, staande op 4*/2 are grond, koopsom f 2200, rentegevend ruim 71/2 procent. Te bevragen bureau dezer courant. CJpercieboonen uit het vat 10 cent de 5 ons, Andijvie 8 cent de 5 ons, verkrijgbaar bij H. PASTOOR Doelenstraat 29. f|TE HUUR een burgerwoonhuis. Noorderkade. Huurprijs f2. Te bevragen bij KLUFTOudegracht. JEMAND, ruim 30 jaar werkzaam op een notaris- en procureurskantoor, zoekt een hem passende betrekking, of wel schrijfwerk als bijverdienste. Brieven letter C 73, bureau van dit blad. VERZEKERT U tegen BRANDSCHADE bij de Onderl. Brandwaarborg-Maatschappij „Neerlandia." Vraagt tarieven bij den agent S. L. VAN RIET, Ropjeskuil 72, Alkmaar. JV-n lste klas KINDERWAGEN te koop voor spotprijs. Kaarsemakersgracht, alhier. Te koop 2 zuivere witte VEERENBEDDEN met toebehooren. Tuinstraat 53, Alkmaar. TIEDEN prima nieuwe en oude Malta aardappelen en malsche Limmer asperges bij K. v. d. Pol, Ridderstraat. Telf. 211. YTogellief hebbers. Broed 1908. Prachtige jonge mannekanaries en beste kanaries op vollen zang te verkrijgen bij H. N. RANZIJN, Oude gracht A 106, tusschen Baangracht en Zilverstraat. fP e huur of te koop; een flink WOON- en WINKELHUIS, voor alle zaken geschikt, Luttik- Oudorp bij de Bierkadede huurder ontvangt 2 gld. vergoeding van de Bovenwoning, f 5 per week. Te bevr. C. KOOPMAN, Bierkade. Ven WAGENMAKER, trouwpl. hebbende, circa 25 jaar, fl. pers. zoekt vast werk. Adres Claria- senbuurt 16, Alkmaar. grondig onderricht in het knippen op maat, volgens de nieuwste methode. Tevens kunnen er eenige nette naaimeisjes geplaatst worden om in het eostuumvak te worden opgeleid. Beleefd aanbe velend, Mej. D. KOSTER, Kerklaan 181, Heiloo. Voorhanden vele soorten gebruikte Fornuizen, bij J. v. d. HOEK, Achterstraat. Tevens het beste adres voor alle soorten landbouw- en snijgereedschappen. TTET GOEDKOOPE BEDDENMAGAZIJN, Hekel- straat 24. 2-Persoons kapokmatras, 2-persoons kapok schuin peluw en 2 kussens f 26. J. A. B. FENIJN. TELEFOON. Nieuwe aansluitingen. 284 GRIETHUIJSEN, W. Th. van Comm. v. Politie, woning Kennemerstr.w. 285 RINGERS ZOON F. II., timmerlieden-aan nemers, Laat F. II. RINGERS Sr. 288 RINGER's chocolade en bonbonsfabriek, H. RINGERS, Varnebroek. Huishoudaansluitingen vanaf f 10 p. jaar (dejeerste 10). Publieke telefoonstations vanaf f 15 p. jaar (de eerste 5). wordt aan het telefoonnet te ALKMAAR aange sloten. Opgave voor aansluiting worden tijdig inge wacht met 't oog op de nieuwe telefoongidsen die in bewerking zijn. voor zijn spel, een beschouwinkje over den zomer en over Scheveningen als badplaats, terwijl er toch zoo veel, héél andere dingen, diep in haar, drongen en drongen naar buiten. „Morgen" sute ze dat in slaap. En toen ze afscheid nam (in de stoelen zaten haar moeder en een tante te wachten op het fruit (ze zou maar zeggen, dat ze ze niet meer terug had kunnen vinden) spraken ze af, dat ze den volgenden dag, om halfdrie, weer zou staan bij de perziken. Den volgenden ochtend kreeg haar moeder een brief je van de vriendin, die het het beste van allemaal met haar meende. En mijn heldin bleef dien dag, onder toe zicht, in Den Haag, vertrok den volgenden uit lo- geeren naar Velp. Vijf jaar later dweepte zij niet meer. Den armen Hongaar was zij lang vergeten, en ze trouwde met een mooien zeeofficier vriend van haar broer. En toen ze op hun huwelijksreis in Parijs op een mid- dagbinnenkwamen in het Pavilion Bleu, om daar te dineeren, schokte het opeens door haar heen. Voor in het Zigeuner-orkestje, dat daar speelde lichte muziek om de gasten onder 't eten te vermaken had zij haar vriend herkend. Hij ook herinnerde zich haar. Met één blik van die zelfde, zoo vaak nog geziene, weemoedige oogen zei h'j het haar. Zij schrok. Hij, het eerstvolgend nummer, speelde de wals, waarom zij hem in Scheveningen zoo dikwijls had gevraagd. Haar man merkte niets. En ze droomde een oogen- blik zich weer jong meisje in den Kurhaus-Bar. Doch toen het stuk uit was, kwam ze tot zich zelve. Ze keek naar haar man, dien zij lief had,,wiens vrouw ze nu was. En in eens kwam het in haar op: Hoe was het ook weer, in Scheveningen? Hield ik nu hèusch van dien brutalen Zigeuner jongen? Heb ik ooit van hem gehouden?! Hoe kon dat zijn?! „Laten we weggaan," zei ze opstaande. En zonder een blik meer naar 't orkestje, verliet zij trotsch het pavilloen.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 6