J. Louis Pisuisse en Max Blokzijl. Uit Stompetoren. Uit Oudkarspel. Benoemingen in het Ambacht West-Friesland. Uit de diamantnijverheid. De spoorwegverbinding Zaandam—Amsterdam. Moordaanslag Kievitseieren. Geldleening Noord-Holland. De Loterijwet. Kinderlijkje gevonden. Uit Schagen, Inbraak. Gasontploffing. Vrouwenkiesrecht. Ongeluk. Zesde conferentie van de Nederl. Ver. voor Volks- en Schoolbaden. De IJmuider kwestie. sgmM SCSsIhS - - mM -Èff! - Met opgewektheid heeft de Gymnastiek- en Scherm- vereeniging „Voorwaarts" alhier, Zondagavond het féit herdacht van haar 25-jarig bestaan. Ge kolfbaan van den heer Brak was versierd met groen en g-uir- landes en er heerschte reeds terstond een echt feeste lijke stemming. Ge heer Hos, de voorzitter, die tevens het zeldzame feit herdacht dat hij 25 jaren lid der vereeniging was, opende de vergadering met allen welkom te heeten en mocht, na even te hebben herinnerd aan de moeilijke tijden van den sti-ijd voor het bestaan, ook door de ver eeniging ondervonden er op wijzen dat op het oogen- blik de vereeniging in bloei en den staat verkeert en een damesafdeeling en kindercursus als nieuwe loten aan den ouden stam zijn gesproten, welke bloei volg'ens spr. grootendeels was te. danken aan het onderwijs van den tegenwoordigen directeur den heer Lambert. Hie rna overhandigde de 2e voorzitter, de heer P. Groot, met eenige woorden van dank en waardeering een krans waarin een fotograpische afbeelding der le den van de vereeniging aan den heer Lambert terwijl aan den heer Hos een zelfde fotograpische groep, doen van grooter formaat in lijst en achter glas, werd aan geboden. Mej. A. Brak, dochter van den eigenaar van het lo kaal waarin de oefeningen en uitvoeringen der veree niging steeds hebben plaats gehad reikte onder een gepaste toespraak een zilveren medaille aan den voor zitter over, met verzoek die als blijk van belangstelling en sympathie barer ouders, te willen hechten aan het vaandel der vereeniging. Baarna trad een der Alkmaarsche turners naar vo ren en bood namens de Alkmaarsche vereenigingen „Kracht en Vlugheid," „Turnlust" en „Ge Halter aan de feestvierende vereeniging een krans en aan den voorzitter een palmtak, als bewijzen van hartelijke be- 1 angstelling. Eindelijk werd door een der dames-leden aan Mej. TFT. een bouquet aang-eboden uit dankbaarheid voor de uulp door mej. TL aan de vereeniging bij de repetiti on bewezen terwijl door den voorzitter nog werd medegedeeld dat van de turnvereeniging „Jahh" te Edam per telegram een felicitatie was ingekomen. Al deze toespraken werden afgewisseld door fanfa ren van de muziek en applaus van de toeschouwers. Vervolgens werd begonnen aan het afwerken van het programma. oor den leek in het turnen, die zich niet aan kri tiek durft te wagen, maakten deze oefeningen een hoogst aangenamen indruk; de meer forsche oefenin gen der heeren-leden, de bevallige bewegingen der da mes en de oefeningen der leerlingen van den kinder cursus, gaven een zeer aangename verscheidenheid, die het oog aangenaam aandeed. Ka afloop der oefeningen "sprak een der aanwezige oud-leden als zijn overtuiging uit dat enkele oefenin gen door de leden beter werden uitgevoerd dan vroe ger en hij schreef dit toe aan het onderricht en de lei ding van den heer Lambert, wien hij hiervoor zijn hul de bood. Hierna volgde een zeer aardige voordracht van een achttal dames en een heer (oud-militair met zijne dochters) en daarmede was het programma afgewerkt. Onder leiding der muziek werd vervolgens door het ge- heele publiek het Turnlied van Woelders gezongen, waarna het bal een aanvang nam, dat ongetwijfeld zeer goed geslaagd is, maar waarvan wij het einde niet hebben afgewacht. Provinciale Staten van Noordholland, in welk college hij sedert onafgebroken zitting had. Benoemd tot hoofdingeland van den polder Geest- merambacht (Oostordijk en Molengeersen) voor de banne Warmenliuizen de heer P. Zevenhuizen Hz. aldaar. Benoemd zijn tot dijkgraaf van het ambacht van Westfriesland genaamd Grechterland, mr. G. H. Bast, te Hoorn tot heemraad van het ambacht van Westfriesland, genaamd Grechterland, vanwege de Middelkogge, J. Koopman, te Wervershoof, en vanwege de Ooster kogge, N. Sluis, te Enkhuizen; tot hoofdingeland van Westfriesland, vanwege het ambacht van Westfriesland, genaamd Grechterland, C. Laan Szn. te Binnenwijzend Westwoud, en tot hoofdingeland plaatsvervanger van Westfriesland, van wege dat ambacht, C. Zijp, te Avenhorn. Zaterdag was het de laatste dag van de stopzetting te Amsterdam en heden kan naar het tarief van den A. N. B. weer gewerkt worden door de bondsleden, die daarvoor toestemming hebben gekregen en voor de leden der Amsterdamsche Juwelirrsvereeniging en de bonafide eigenwerkmakers, voor zoover deze de verklaring afleggen, zich aan het bondstarief te zullen houden. Nog voor enkele dagen had men niet veel hoop aan bondszijde, dat er een noemenswaardig aantal werklioden aan den gang zouden kunnen gaan. Maar 't valt erg mee. Ge secretarissen hadden geen handen genoeg, om de kaarten in te vullen, die heden aan het werk kunnen gaan. Het totaal is nog niet zoo nauwkeurig op te geven, omdat verschillende slijpers eerst aan den arbeid kunnen beginnen, wanneer Mo vers en snijders hun voorbereidend werk hebben ge daan. üoch het is een vrij beduidend aantal werk lieden, dat de lage schatting van voor eenige dagen ver overtreft. Niettegenstaande de A. J. V. met den A. N. O. B. geen looncontract op den grondslag van 20 0/0 heeft willen sluiten hebben verschillende harer leden zich bereid verklaard, op de bondsvoorwaarden werk uit te geven. Ge dag van heden is voor de Zaanstreek een dag van beteekenis. Het is thans 30 jaren geleden, dat de directe spoorlijn ZaandamAmsterdam werd geopend, eene gebeurtenis, die eene geheele verandering bracht in het verkeer van de bewoners der Zaanstreek met de hoofdstad. Voor dien tijd moesten de bewoners der Zaanstreek de reis naar Amsterdam maken over Uitgeest en Haarlem, eene reis, die ongeveer D/2 uur duurde, üeze tijd werd nu teruggebracht tot een kwartier voor Zaandam en een half uur voor Krommenie. Voor Koog-Zaandijk en Wormerveer werden de tijden ongeveer 20 en 25 minuten. Zaterdagnacht kwart over één is er te Hoek van Holland ingebroken bij mej. S., die een zaak drijft in manufacturen en achter haar winkel woont. Ge dader is over de heining achter het huis geklommen en na het forceeren der tuindeuren, binnengekomen. Be be woonster, die te bed lag, werd door den inbreker bij de keel gegrepen en verscheidene verwondingen aan den hals toegebracht. Op haar hulpgeroep kwam de heer C,, die op de bovenverdieping woont, naar be neden, waarop de dader de vlucht nam. Men denkt hier te doen ie hebben met moordaanslag, daar er niets vermist wordt. Ge justitie is den vermoedelijken dader reefs op het spoor. H. J. Calkoen Zaterdag vóór 25 jaar werd de burgemeester van Edam, de heer H. J. Calkoen, gekozen tot lid Het getal, dat in het afgeloopen seizoen in Friesland is gevonden, wordt geschat op 100,000 k 120,000, wat, tegen een gemiddelden prijs van 18 cent per stuk, een bedrag maakt van ruim f 19,000 alléén aan arbeidsloon, ongerekend nog het groot getal eieren van griet, tjirk, snip, kemphaan enz., welke niet z >o bepaald gezocht, doch in het voorbijgaan medegenomen werden. Niet meer dan een derde van den voorraad eieren bleef in het land, de overige werden naar het buiten land verzonden en ter markt gebracht, voornamelijk naar Engeland, Frankrijk en België. Be hoogste prijs der eieren was in het begin van het seizoen, het laatst van Maart, nl. f 2 per stuk. In dien tijd werden geen eieren naar het buitenland verzonden, omdat men daar dien hoogen prijs er niet voor over heeft. Be laagste prijs was 14 cent, Binsdag j.L, toen het verbod volgens de Jachtwet intrad. Be provincie Noord-Holland heeft de inschrijvingen geopend op eene 3l/2 pet. leening van ten hoogste f 778000. De opening der inschrijvingsbiljetten zal op 20 Mei plaats hebben. Zaterdag werd door de politie te Arnhem tcge n een vijftal winkeliers proces verbaal opgemaakt wegens 't verkoopen en voorhanden hebben in hun winkel van chocolade met bons. Met 5 dezer bons had de kooper kans op een stuk chocolade van 5 cent, en sigaretten waarbij in enkele pakjes een geldstuk aanwezig was Dit alles is strafbaar volgens de Loterijwet. Werklieden, die herstellingen verrichtten aan een privaat van een woning in de Sweelinckstraat te 's-Gravenhage, vonden daarin een reeds eenigszins in staat van ontbinding verkeerend kinderlijkje. In ver band daarmede is door de politie een dienstbode aan gehouden en naar het huis van bewaring overgebracht. Het is in onze gemeente thans heel rustig op muzikaal gebied. „Euterpe" heeft vacantie, da „Harmonie" en ,;Euphonia" hebben geen directeur. Zelfs mist de „Harmonie" zijn onder-kapelmeester, den heer Hult- man, die verleden week als zoodanig bedankte. „Harmonie" en „Euphonia" adverteeren gezamenlijk om een opvolger van wijlen den heer Schouten. Schagen biedt voor een goed musicus beslist een arbeidsveld waar een flink bestaan is te verwerven. De gemeente telt thans geen enkel bekwaam musicus. Dat de vermelde arrestatie van vijf inbrekers te Rotterdam nog weinig invloed heeff gehad op de reeks van diefstallen, die thans aldaar worden ge pleegd, kau wel hieruit blijken dat Zaterdagnacht het kantoor der stuwadoorsfirma P. van Coeverden aan de Prins Hendrikkade met een bezoek is vereerd. Een der brandkasten werd op de gewone wijze ge kanteld en van achteren geopend, maar bracht niets van de gading der dieven, daar zij alleen boeken be vatte. Een tweede brandkast v, n nieuwe constructie heeft weerstand geboden aan de pogingen om haar op dezelfde manier te openen. Om nu niet met leege handen thuis te komen, hebben de inbrekers gestolen twee nieuwe heeren rijwielen, een revolver in zeemlederen étui, 7 kope ren gewichten van 5 H.G., 7 van 2 H.G., enz.; voorts een geel koperen handvat en een geelkoperen sleutel gat, bedekking van de brandkast. Zaterdagmorgen is ter beschikking der justitie naar het Huis van bewaring te Rotterdam overge bracht de vijfde verdachte in zake de gepleegde in braak bij den heer J. M. Helmer op het Weenaplein. Dit is de recidivist S. G., voorgevende koopman te zijn. Bij zijn kornuiten is hij bekend als Chef de Gans. De Chef de Gans heeft, zoo min als een van de vier andere verdachten, eenige bekentenis afgelegd. Geen dezer lieden was bij arrestatie in het bezit van geld. Wat zij bezaten liep van 71 /2 tot 25 centéén had er f 10 bij zich, welk geld aan zijn vrouw tos- behoorde. Nog is gebleken, dat een boor, bij een van de in den laatsten tijd gepleegde inbraken achterge laten, vermoedelijk gekocht is bij de firma Zuurdeeg op de Gedempte Botersloot aldaar, maar de kooper daarvan is nog niet uitgevonden. Alles bijeen genomen heeft de justitie, ondanks de vele huiszoekingen die gedaan zijn, alloen nog maar aanwijzingen, zonder meer. Vier van de vijf nu ingesloten verdachten werden reeds meermalen op de politiebureau's gehoord, nadat een inbraak gepleegd was, maar telkens moest men hen weder vrijlaten. Thans heeft men aan de schoenen van een d^zer verdachten krijtsporen ontdekt. Naar men weet is de achterwand van een brandkast meermalen met gips opgevuld. Zondagochtend, omstreeks 6 uur had ten huize van den arbeider H. Kamphuis, te Hengelo, een gasont ploffing plaats, welke van dien aard was, dat een stuk muur, grenzende aan de bedstee, werd losge scheurd en de vrouw die nog lag te rusten, door de neervallende steenen deerlijk aan het hoofd werd ver wond. Ook de man brandde haar en baard en werd aan het ziekenhuis verbonden. De ontploffing moet veroorzaakt zijn, doordat de man een lucifer aanstak en zich een hoeveelheid gas, (vermoedelijk door lekkage) zich in het vertrek had opgestapeld. Mrs. Carrie Chapman Catt, de presidente van den Wereldbond voor Vrouwenkiesrecht, is te Amsterdam aangekomen, om in persoon de voorbereiding van het internationaal congres voor vrouwenkiesrecht, dat van 1520 Juni aldaar zal worden gehouden, te leiden en de organisatie daarvan op zich te nemen. Mrs. Catt is vergezeld door mrs. Husted Harper, journaliste, verslaggeefster van verschillende groote Amerikaansche bladen, schrijfster van de bekende biografie van Susan B. Anthony. Een reuzensteur. In den Dollard (Gr.) is een mannetjes-steur gevan gen, die 128 oude ponden woog en per pond voor 42 cent werd verkocht. Zaterdagmorgen werd te Enschedé in de fabriek Kremers-Maten de ongehuwde 28-jarige Barend Tim- mers bij het opgooien van een riem om een poulie door den riem gegrepen en eenige keeren om de as geslingerd. In deerniswekkenden toestand is hij op genomen. Het linkeuonderbeen is reeds geamputeerd. Zaterdag werd te Haarlem in het Brongebouw de bovenstaande conferentie geopend door dr. W. P. Ruysch, die allen het welkom toeriep. De vereeniging neemt steeds in bloei toe en telt thans reeds ruim 660 leden. Dr. Ruysch, het doel der vereeniging uiteenzettende, zei o. a„ dat reinheid alleen kan veroorzaken en onder houden een goede gezondheid. Hij drong zeer aan op volks- en schoolbaden, omdat die strekken voor de algemeene volksgezondheid. Zelfs zij, die zijn tegen schoolvoeding en schoolkle ding, moeten zijn voor schoolbaden. De heer B. J. Paardekooper zette uiteen, hoe in Rus land het baden algemeene gewoonte is, hoe de regee ring daarvoor, wat de fabrieken aangaat, bepalingen heeft opgenomen in de wet; hoe zelfs voor de mijnar beiders wordt gezorgd, en hoe, door het inrichten van spoorwegwagens als rijdend badhuis, voor het trein personeel wordt gezorgd. Men had hem gelukkig in Rusland nooit gevraagd, hoe de Nederlander baadt, daar hij dan verplicht zon zijn geweest te vertellen, dat er zijn, die nog niet voor 25 in een bad kruipen. Te IJmuiden is voor den tijd van een maand een wapenstilstand gehouden, voor dien tijd, wordt de sta king opgeheven. Het „Hbld." bevat het volgende beknopte overzicht van hetgeen in de afgeloopen week te IJmuiden is ge schied. „De IJmuidensche Rijksvischhallen komen jaarlijks op een tekort van pl. m. 60.000 en op achtereenvol gende ministers werd in de Tweede Kamer pressie uit geoefend, om deze inrichtingen zich zelf te doen be druipen. Voorjaar 1908: de Minister wil de reederb 1 meer laten betalen; reeders willen uit hunne boe ken bewijzen, dat het niet ging. Dan de kooplui maar, denkt de Minister. Kooplui boycotten Rijksafslag. Aanvankelijk gaan reeders en kooplui eendrachtig sa men in het verzet tegen den Minister. Afd. IJmuiden der Nederlandsche Vereeniging tot Bevordering der Zeevisscherij, waarvan zoowel reeders als handelaars en particulieren lid zijn, tracht bemiddelend op te treden in den kostbaren strijd, en stelt voor beide par tijen de helft te doen betalen. Het bestuur der hande- larenvereeniging brengt dit denkbeeld in een ledenver gadering ter sprake, doch de handelaren, vol strijd- vuur, verwerpen deze oplossing. Een dag later, door welke motiveering is ons nog niet recht duidelijk, roept het bestuur der handelaren de bemiddeling in der afd. IJmuiden van de Ned. Vereeniging, me.t ver zoek de schade toch te deelen. De afd. IJmuiden der Ned. Vereeniging aanvaardt de bemiddeling, doch in de vergadering wordt het denkbeeld, dat reeders en handelaren elk de helft zullen betalen van de hand ge wezen, goedgekeurd het plan, een fonds bijeen te bren gen om weder een maand het bedrijf aan den gang te krijgen en uit dit fonds de verliezen te vergoeden. Zoo krijgt men de muizen aan het spek! Zoowel een vergadering van reeders als een van handelaren vereenigt zich met dit bemiddelingsvoor stel, en Maandag gaat alles weder zijn gewonen gang." In het nummer van Zaterdag gaven we het portret van Max Blokzijl als Joseph Pardo. Wij drukken dit cliché heden nog eens weer af, maar daarnaast thans de afbeelding van J. Louis Pisuisse als Naphtalie de Ro sa, naar de teekening van Louis Ramaekers. Men ziet hier den dagbladschrijver-liedjeszanger sierlijk en fier in de kale „Lord Raglan," de versleten regenjas, de zioh-zelf-bewuste zanger, met den grooten flambard op den artistieken kop, tokkelend op zijn guitaar. Wij zouden heden een mededeeling doen, die naar wij hoopten, de lezer met belangstelling zou vernemen. Doch mogen wij eerst even het een en ander van deze beide heeren, die Alkmaar zullen bezoeken, vertellen? Onze lezers hebben reeds vroeger met hun journalis ten-werk kennis gemaakt. Beiden waren ze Amster damsche briefschrijvers en aan hun brieven (o. a. in de ITtr. Courant en in de Leeuw. Ot.) ontleenden we herhaaldelijk aardige gedeelten in onze rubriek „Hof en Hoofdstad." Beiden waren ze ook verhonden aan het Handelsblad. Beiden waren ze jong, beiden beu van uitslaande branden, die met koolzuurspuiten en vechtslangen worden gebluscht, beu van vergaderingen, die met gebruikelijke plichtplegingen worden geopend en gesloten, heiden 't snorren naar berichtjes van meer of mindere belangwekkendheid moe, beiden zeer hard verlangend naar iets wat Luiten de lijn van hun dage- lijksch werk lag, maar toch ook weer niet geheel onver- eenigbaar was met den aard van hun beroep en hun natuurlijken aanleg. Zij moesten dus iets avontuurlijks zoeken, waarover aan het publiek wat te. schrijven viel en ze wilden dat zoeken aan de zonnige zijde van den breeden weg, als vagebondeerende muzikanten. Als Italianen zijn ze op marsch gegaan, met mandoline en gitaar en een orgeltje en met een repertoire van Hol- landsche, Pransche, Engelsche, Duitsche en Italiaan- sche liedjes. Yan heusche Amsterdamsche muzikan ten hadden ze papieren gekregen en daarom heetten ze op hun tocht Joseph Pardo en Naphtalie de Rosa. Joseph had zich in een versleten sporthemd gestoken, met een zwierige kwartjesdas onder 't losse boord. Een grijze ruitjesbroek, die hem veel te wijd was, had hij zich met een touw om den middel gebonden, zoodat de korte pijpen hem hoog boven zijn afgedragen strandschoenen hingen. 'nVaal colhertje en een don kergrijze overjas voltooiden zijn toilet. Met 'n verfom faaiden, zwart-groenen flambard op 't hoofd en het zwarte kistje, waarin zijn orgel geborgen was, aan een draagriem op den rug, zag hij er als een zeer behoorlij ke vagebond uit. .En Naphta droeg een glimmenden broek, een frommelig vest, 'n verschoten jasje, een ka le regenmantel, een grijze flambard, een liggende boord en een paarsblauwe gerafelde Lavallière, Zoo zijn ze er op uitgetrokken. Eerst naar Noordwijk, waar ze den burgemeester voor den mal hebben gehouden en 's nachts op de politiewacht hebben geslapen. En toen hebben ze de badgasten gefopt en gespeeld en gezon gen en Italiaansch gesproken, zoodat men hen voor „heusche Italiaanders" hield en flink wat gaf als Naptha met edelen zwier zijn flambard ophield. Als dansmuzikanten hebben ze een avond in de concert- en danszaal van Konijnenburg gespeeld. Na dezen moedgevenden tocht van een paar daagjes, waarin ze 16.50 verdienden, begonnen ze een tweede excursie door de villastreken van Gelderland, welke ruim een week duurde. Hun eerste groote concert ga ven ze in „Concordia" te Oosterbeek. Ze kregen na afloop daarvan o. a. het volgende lof felijke getuigschrift: OOSTERBEEK, den 25 Aug. 1907. Zeer tot mijn tevredenheid en die van het publiek, zijn bij mij opgetreden de H.H. Naphtalie de Rosa en Joseph Pardo als muzikanten en als liederzanger in di verse talen. lieden, waarom ik hun gerust durf aan te bevelen bij hen die een genoegelijke avond willen arrangeeren. (w.g.) W. H. WATERBORG. In Arnhem gaven ze een „Soiree Internationale par deux Cosmopolites, chansons napolitaines, frangaises, allemandes, anglaises et hollandaises." Wat het Hol- landsch betreft, gaf Naptha Speenhof f in 't „Ollaans" bijv. Main lie. .ve soan Oe móder lat oe veeten Astat sai ou mar stets nie. .t kann vergète. En ze hebben in Velp tijdens een officieren-maaltijd en later in Breukelen bij een bruiloft gespeeld. Toen ze in Amsterdam terugkwamen werden de lied jeszangers weer dagbladschrijvers en ze hebben van hun ervaringen een frisch, vlug en vroolijk verhaal geschreven dat bijzonder pakte. Telkens en telkens kwamen lezers van het „Handelsblad" vragen of zij hen daar en daar hadden gezien en gehoord, en dan antwoordden ze in een noot onder hun artikelen, die verslonden, in de huiskamers voorgelezen werden. Bijv. aldus„De verloopen café-chantant-individuën, die 'J tussehen Breukelen en Maarssen hebt gezien, waren inderdaad uw onderdanige dienaren." Hun verhaal verscheen in boekvorm en in luttele weken waren er al een paar herdruMten verschenen, de exemplaren vlogen weg. Zij zwichtten eindelijk voor den aandrang en traden op voor de weldadigheidsver- eeniging „Voor Jong Nederland" om haar te steunen in haar doel (het zenden van kinderen uit den kleinen burgerstand naar gezonde streken.) De N. Rott. Ct. van 14 October j. 1. schreef er o. a. van: „Naphtalie is de hoofdpersoon, door zijn leeftijd, zijn zang en zijn houding. Hij imiteert op kostelijke wijze den Bohé- mien-kunstenaar, hij zingt met gevoel en is muzi kaal, zooals hij daar gaat en staat, in de plooien van zijn wijden jas, het hoofd met den breedgeranden hoed wat opgeheven, den guitaar vóór het lijf, is hij het type van 'n Montmartre-chansonnier. Max Blokzijl is jonger, doet ook jonger, zingt niet maar begeleidt op mandoline en orgeltje. En die be geleiding is uitmuntend. Toch passen ze goed bij elkaar. Pisuisse dekt het zwerverstype dat Blokzijl zich maakte; Blokzijl ont neemt aan Pisuisse het al te serieuse kunstenaars-air. 't Zijn twee figuren van rake teekening en natuurlijk karakter; en wie zich dan ook dezen zomer bij den neus heeft laten nemen, behoeft er zich waarlijk niet voor te schamen." In het nummer van 25 October zegt hetzelfde blad over het optreden der beiden in Rotterdam (ten bate van het kinderhuis „Welkom") „Ongetwijfeld zijn zij de knapste straatzangers onder de journalisten en de knapste journalisten onder de straatzangers. Naphtali zingt goed en gevoelvol, beiden zijn meesters op hun tokkelinstrumenten en Joseph toonde zijn muzikaliteit bij het begeleiden op 't orgeltje Van heinde en verre kregen ze na deze twee uitvoe ringen uitnoodigingen om in het publiek op te treden. Maar ze schreven„Wij kunnen er niet aan denken ons nogmaals in het publiek te vertoonen. OnZe lier hangt aan de wilgen, onze sombrero en almaviva aan den kapstok. En we loopen weer degelijke vergaderin gen en branden na Eindelijk zijn zij gezwicht voor de verleiding. Ze hebben de uitslaande brandjes en de vervelende verga deringen in den steek gelaten, ze wilden de wijde we reld zien en het reiskapitaal zullen ze vinden door het lied, dat ze overal gaan zingen, waar men hen aanhoo- ren wil. Maar in hun hart blijven ze journalisten, over him tocht om de wereld zullen ze schrijven, „de avon turen als straatmuzikant" zullen worden vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2