STADSNIEUWS. was getuige van de voorstellinggetuige ook van het zeer dramatische talent van mevr. Heemskerk. En dan mag toch wel even gevraagd worden of een dergelijk optreden in overeenstemming is met de waardigheiddoor den echtgenoot van de actrice bekleed. Ik ben erg democratischdoch ik voel toch nog steeds wat j voor het hooghouden van den standvan de plaats, die men inneemt in het sociale leven. Doch in de tweede plaats begrijp ik niet, dat mr. Heemskerk berust heeft inneensympathie heeft getoond voor het optreden zijner echtgenoote, alsmede van zijn zoon Frits. Hij is dan toch anti-revolutionnair en voor anti-revolutionnairen is het tooneel uit den booze. De heer Heemskerk heeft dat boosaardig karakter van het tooneel nooit erg sterk gevoeld, ik heb hem ten minste meer dan eenmaal opgemerkt bij een voorstelling in den stadsschouwburgmaar hij bleef dan gaarne wat op den achtergrond, aan zijn vrouw en zijn dochter een meisje van een jaar of 17, dat het gymnasium bezoekt de eerste plaatsen in de burgemeesterloge of in de loge der wethouders overlatend. Nu evenwel heeft hij de voorstelling, waarbij zijn echtgenoote als actrice optrad, bijge woond en zich na afloop aan een souper verbroe derd met het bestuur van den Verein en de medespelenden. Welke minister-president van een ander land zal iets dergelijks onderstaan, en wat zal de leider der anti-revolutionnaire partij dr. Kuyper, wel zeggen van deze uit-de-band- sprin gerij van een zijner krauigste volgelingen? GEMENGD NIEUWS. Uit „De Egnionden." Uit Schagen. Uit Schermerhorn. Uit St. Maarten. Uit Schoorl. De Vrijzinnige Kiesvereeniging alhier heeft besloten toe te treden tot de Centrale Kiesver eeniging voor de Provinciale Staten te Schagen. Tot afgevaardigden naar de op 27 Mei te Scha gen te houden Algem. Vergadering zijn gekozen de heeren A. J. Peeck en R. Bas. Uit Heer Hugowaard. Scheepsramp op de Noordzee. Belangrijke inbraak te 's Gravenhage. Door een hondebeet. Te Sprundel is de molenaar v. B. zoodanig door zijn hond gebetendat hij aan de gevolgen is overleden. Een ongelukkige worp. Te Bonnerveld (Dr.) is een dochtertje van den heer J, Weitering door een vriendin met een steen tegen het hoofd geworpen en tengevolge van hersenvliesontsteking, daardoor veroorzaakt, overleden. De Internationale Zangwedstrijd. De Internationale Zangwedstrijd voor Mannen- en Gemengde Koren, uitgeschreven door de liederentafel Zanglust en De Vereenigde Zan gers te houden in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam nam Zaterdagavond'teh'uim'halfacht een aanvang. De feestelijk getooide Concertzaal was gevuld met een belangstellend'publiek, waaronder ver schillende bekende kunstliefhebbers. Ook be vonden zich in de zaal de Burgemeester mr. W. F. vann Leeuwen, eere-voorzitter van het eere-comité en'mevrouw IVan Leeuwen.1 WfW Nadat de leden der jury hadden plaats geno men en de voorziiter der teestvierende liederen- tafels, de heer Jacques van Praag een woord van welkom had gesproken, hield mr. Van Gigch de openingsrede. Hij zeide dat dit feest er een was van groote beteekenis in het leven der zan gers, omdat het is een feest door twee vereeni igingen te zamen gevierd, het gouden van Zang lust en het zilveren van De Vereenigde'Zangers. Vervolgens wees hij op alles wat er was ver richt om dit concours voor te bereiden en bracht hij hulde aan de mannen, die zich daarvoor moeite hadden gegeven Daarop nam het concours een aanvang, met den wedstrijd in de derde afdeeling (voor man nenkoren, van elke nationaliteit, die in de derde afdeeling nog geen eersten prijs hebben behaald). In het krijt traden Excelsior, Zaandam, dir L. A van Zetten';'Zanglust,8 Nijmegen, dir Alb. A. van Os Zaanlandsch Mannenkoor, Koog a.d. Zaan, dir. A. M. de JongExcelsior, Scheve- ningen, dir. J. G. van Meel Helders Mannen koor, Den Helder, dir. L. W. Rusting Excelsior, Alkmaar, dir. J. !F. de Haas; Mannenkoor Inter nos, Amsterdam, dir. P. van de Rovaart; Genie Koor, Utrecht, dir. G. DupontMannenkoor II. IJ. S. M. Hou en Trou, Amsterdam, dir. Jacob Hamel. Het resultaat van dezen wedstrijd was als volgt Ie prijs, verg. zilv. medaille en f150, Zaan- lands Mannenkoor2e prijs, verg. zilv. medaille en f75, Hou en Trou; 3e prijs, verg. zilv rned en f40, Excelsior, van Scheveningen 4e prijs, verg. zilv. med. en f25, Excelsior van Zaandam 5e prijs, verg. zilv. med.'Excelsior van Alkmaar 6e prijs, verg. zilv. med., Helders Mannenkoor. Zondagmiddag werd de wedstrijd voortgezet voor mannenkoren. Aan de tweede afdeeling mannenkoren werd door zeven vereenigingen deel genomen. Het verplichte koor, „Visschers", van het jeugdige jurylid Isr. J. Olmanwon aller sympathie. De uitslag was de volgende lste prijs (verguld zilveeen medaille en f 250): Cercle Choral Les XXI, uit tlodimont-Verviers, met algemeene stemmen en gelukwensch van de jury. 2de prijs (verg. zilv. medaille en f 125): Am- stels Mannenkoor „Harmonie", directeur J. de Nobel, Amsterdam. 3de prijs (verguld zilv. med. en f 50): „Het Rozeknopje", dir. Z. Vrijdag, Eindhoven. 4de prijs (verg. zilv. med.): Vereenigde Zan gers, Utrecht, dir. L. C. Keereweer. 5de (extra) prijs: Wormerveer's Mannenkoor, Worrnerveer, dir. M. Lursen. 's Avonds werd door acht mannenkoren deel genomen in de eerste afdeeling. Het verplichte koor van Fred. J. Roeske, „Harald's Bruid" ballade, had een enorm succes. De uitslag was de volgende: le prijs gouden medaille en f 500):'s-Hertogen- bosch, met 52 stemmen. 2de prijs (verg. zilv. med. en f 250)Maenner Gesangverein Bergische Stahlindustrie, met alge meene stemmen, uit Remscheidt. 3de prijs (verg zilv. med. en f 100): Delftsche zangers, met 43 stemmen. 4de prijs (verg. zilv. med.): Caecillia, van Haarlem, met 61 stemmen. Onmiddellijk daarna had de wedstrijd om den eereprijs tusschen de vereenigingen, die in afd 1, 2 en 3 den lsten prijs hadden behaald, plaats Daarvan luidde de uitslag lste prijs (zilveren lauwerkrans): 's-Hertogen- bosch, met algemeene stemmen. 2de prijs (verg. zilv. med.)door den Cercle Vingt et [Jn, Hodimont, bij Verviers. Zondag 24 Mei zullen de eerste en tweede afdeeling gemengde koren, Zondag 31 Mei de afd. van uitnemendheid mannenkoren; Zondag 7 Juni de superieure afd. gemengde koren en Maandag 8 Juni de hoogste eere-afd. mannen koren optreden. Tram Den Helder—Schagen. Klein verschil. Geslaagd. Inbrekers. De moord te Vaals. Vergiftigd Staking te IJmuiden. Vergeetachtig. Voetbalkampioenschap van Nederland. De strijd om het voetbalkampioenschap voor Nederland te Amsterdam is nu beslist. Met niet minder dan 4-1 werd U. D. verslagen, zoodat Quick voor de eerste maal sedert haar bestaan, de titel van kampioen van Nederland dragen mag. Voor de rust gaven de partijen elkaar niets toe. De rust ging in met 0-0. Zeker was het een spannende strijd en de uitslag is zeker wel aan de groote inspanning van de Quick- voorhoede te danken. Nieuws uit Hoorn. Geslaagd. Jubileum. Zangwedstrijd. Stoomtram Alkmaar—Bergen. BadhuisT„Het Witte Kruis." Benoemd. „Trouw moet blijken." De tweede openbare uitvoering dezer militaire gymnastiek-, scherm- en tooneelvereeniging had Zaterdagavond plaats in „Diligentia." De presidentde heer Hellingmanheette de vele aanwezigen welkom, inzonderheid hun be schermheer den len luitenant P. Halberstadt en den sergeant-instructeur J. Gregoire. Hij verzocht wat toegeeflijkheidindien er hier of daar iets aan mocht haperen; eerst was men niet van voornemen nog een tweede uitvoering in dit seizoen te gevenmaar op veelvuldig ver zoek daartoewaswel wat gehaasttoch een programma opgemaakt voor dezen avondwaar voor hij wel de aandacht vroeg. De gymnastische oefeningen en standen, het eerst uitgevoerd in mooi turncostuum, gaven reeds dadelijk blijk van ernstige oefening, vooral de keurig, ving uitgevoerde standen vonden veel bijval. Een viertal voerde daarna, over den steeds hooger wordenden bok in zeer accurate houding sprongen uit. Twee gingen er gewoon over, de derde ten voeten uitterwijl de vierde in horizontale richting steeds zwevende, door den instructeur en een ander turner achter de coulissen werd opge vangen. Een daverend applaus getuigde van groote tevredenheid. Een nummer, eerepartij op den degen, van de heeren Gregoire en van Latumwerd met de grootste aandacht gevolgd. Sierlijke en behendige bewegingen van beide partijen getuigden van veel oefening en bedrevenheid op dit wapen. Toen bij 't slotsaluut onder veel toejuiching elkander de hand der verzoening werd gereikt, maakte iemand, die 't zeker met animo gevolgd had, de opmerking: „even goede vrienden, al heeft de een ook vier gaten in zijn lijf." Het slotnummercolonne geweer, was zeker het succes. In alle opzichten voldeed het aan de eischen. Het vertoonde de orde-oefeningen der gymnastiek, verzwaard met het geweer, gaf de hanteering van dit wapen te zien in vele standenf zoowel met als zonder bajonet en op 't eind zel- eenige figuren van bajonet-schermen. Na de pas, sage op bivouac en den aanval volgde dan ook een stormachtige toejuiching. In liet tooneelstukje na de pauze: „De list van een student of leven de spoken", werden vooral door den ouden Thomas, maar ook door het zeker verdienstelijk spel van anderen de lachspieren duchtig in beweging gebracht, een bewijs voor 't goed weergeven van dit aardig blijspel, dat mede bijdroeg tot den genot vollen avond van Trouw moet blijken. Er werd besloten met een zeker geanimeerd bal. Rekeningen. De rekening der algemeene bewaarschool over 1907 vermeldt in ontvang 2203,21 en in uitgaaf 2261,691/2zoodat deze dienst, welke aanving met een nadeelig saldo van 217,441/2kon sluiten met een nadeelig saldo van slechts ƒ58,481/,. liet Onderzoek der rekening van het stedelijk muziekkorps, dienst 1907, heeft geene aanleiding gegeven tot het maken van bedenkingen. De gezamenlijke uitgaven bedroegen ƒ3612,14, terwijl over eene toelage uit de gemeentekas werd beschikt van f 3600,De rekening sluit alzoo met een nadeelig saldo van 12 14. Op de gemeente-begrooting voor 1907 is als toelage voor het muziekkorps een bedrag van 3800,— geraamd waarvan de commissie tot een bedrag van 3600,gebruik maakte. Er is op dezen post alzoo f 200,over. In haar begeleidend schrijven geeft de commissie voor de belastingzaken haar voornemen te kennen dq Zondagnami 'dag van 6 tot 8 uur gaf het Harmo niegezelschap „Lamoraal van Egmond" een concert in de Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee. Het gezelschap voerde onder de uitstekende leiding van zijn directeur, den heer Soomer van Alkmaar, een 10-tal nummers uit, waarbij 't voor den zooveelsten maal bleek, dat dit koor ijverig studeert en er voort durend vooruitgang te bespeuren is. Da oudjes, die bij deze gelegenheid onthaald werden op een paar glazen bier en eenige geurige sigaren, genoten met zichtbare voldoening van het hun zoo welwillend aangebo 'en concertna elk nummer klonk een krachtig applaus. En toen dan ook de heer Van Hall 't ge zelschap bedankte voor de heerlijke uurtjes, die het aan de bewoners der stichting had verschaft, klonk een „lang zullen zij leven" nog heel krachtig aangeheven door die oude zeelieden. Den 16en werd in het hotel „De Roos" alhier eene vergadering gehouden van aandeelhouders in de Schager Ijsbaan. Een'naanflooze vennootschap werd gesticht, geheeten N.Vsportterrein Wilhelmina en daarvan de statuten goedgekeurd. Het maatschappelijk kapitaal bedroeg f 3500, gesplitst in aandeelen van f 25. Het bestuur zal bestaan uit 3 directeuren en 6 commissarissen. Tot directeuren ^werden gekozen d® heeren J. v. d. Maaten, G. Beers en C. Zijdewind, tot commissarissen de heeren J. MerzJb. KosterS, Langenegger, J. Govers, J. Vader en P. Meurs. Het reeds gekochte terrein zal niet alleen als ijsbaan maar ook voor alle andere soort van sport gebezigd worden, De 71-jarige vrouw van den heer J. K.. hedennacht heimelijk hare woning verlaten'! hebbende, werd vanmorgen vro g levenloos uit het water opgehaald. Bij de Ned-Herv. Kerk te Ossendrecht is beroepen ds. j. P. Tinholt te St. Maarten. Heden vergaderde de raad. Alle leden waren aan wezig. Ds burgemeester deelde mede dat de hoofdelijke' omslag was teruggekomen en onveranderd was goed gekeurd door Gedeputeerde Staten. De ingekomen lijst van inkwartiering werd"ingezien en behandeld. Tot hoofd der school no. 1 werd met zes stemmen benoemd de heer A. Brands, hoofd der school van Kommerzijl, no. 2 der voordracht. No. 1 de heer F. H. Blokk verkreeg 1 stem. Heden morgen kreeg bij het schoeien de timmer mansknecht P. Raven uit Oudcarspel de slei, doordat zijn medearbeider een klap te veel gaf, op de hand, waardoor deze werd verbrijzeld. Onze Rotterdamsehe correspondent meldt ons Zondagmorgen 5.30 had op 4 mijlen buiten den Nieuwen Waterweg een aanvaring plaats met ernstige gevolgen. Daar lag wegens dikke mist geankerd bet voor Rotterdam bestemde Duitsche stoomschip Nordsee, geladen met ijzererts, komende van Narwick. Het uitgaande Engtlsche s.s. Avoca, bestemd voor Hamburg, voer tengevolge van de mist in bet voor schip van de Nordsee, welk schip daardoor zooveel water maakte dat het spoedig begon te zinken. Gedurende 5 uren bleef het achterschip nog boven water uitsteken, om daarna geheel in de diepte te verdwijnen. De bemanning van de Nordsee wa^- inmiddels over gegaan op de Avoca, waarop deze naar Rotterdam opstoomde, doch tusschen Hoek van Holland en Maas sluis in het Scheur geraakte zij met het voorschip aan den grond. Sleepbooten zijn derwaarts vertrokken. Bij de ramp bleken om het leven gekomen de Nederlandsche zeeloods, Arie de Ruijter, wonende te Hellevoetsluis, die van de brug geslagen werd. Zijn lijk is te Hoek van Holland aan wal gebracht en ver volgens naar Hellevoetsluis vervoerd. Nog is omgekomen een Hollandsche matroos die zich in het voorschip bevond en zich niet tijdig in veiligheid kon brengen, genaamd Maarten Jonkman. Zijn lijk is nog niet gevonden. Gisternacht is een belangrijke inbraak gepleegd in het horlogemagazijn van den heer Overstrijd in de Lange Poten te Den Haag. Uit het perceel, dat 's nachts niet bewoond wordt, is voor een waarde aan sieraden gestolen van f 10.000, waaronder 250 horloges. De daders zijn onbekend. Verzekering dekt de schade. Een nader bericht meldt: De politie is druk in de weer. In verband met de inbraak, werden gisteravond bij hun aankomst aan het Centraal-station te Amsterdam, twee beruchte personnages gearresteerd, en naar het hoofdcommis sariaat geleid. In een vergadering te Schagen is een comité uit de gemeenten en polders, die belang bij den aanleg van de tram Den Helder—Schagen hebben, gevormd. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. Loopuit, voorzitter van den polder „Het Koegras" te Schiedam, voorzitterH. M Th. Man, lid van den gemeenteraad te Zijpe, secretaris S. Krijnen, lid van den gemeente raad te Dan Held r, penningmeesterH. Kruisveld, dijkgraaf van den polder CallantsoogS. Govers, wethouder van de gemeente CallantsoogW. Vader, wethouder van de gf meente SchagenD. Brommer, hoofdingeland van Zijper en Hazerpolder. Afgeluisterd op het paddock „L'Occasiou, dat was toch een oud-strijder, niet „Oud-strijder? Oud-strijder? oje bedoelt een out-sider!" „Gut, is dat wat anders? Ik heb altijd gedacht dat men oud-strijder zeiHistorisch Voor het akte-examen L.O. te Haarlem zijn geslaagd de dames M. S. Stroband te Haarlem, j. C. Mann te Zijpe, B. A. Frica te Den Helder, A. M. Sernee, A. Loogsman en G. V. Blauw allen te Bergen. Het opsporingswerk van den commissaris van po litie, den heer B. van der Veen en zijn beambten, dat geleid heeft tot de arrestatie van F. M. en A. J. L., beiden in de Zwarte Paardenstraat woonachtig, als de vermoedelijke daders van den diefstal met braak in het kantoor van de Automaat in de Crispijnlaan te Rotterdam, gelijk reeds gemeld, heeft tevens aan het licht gebracht, dat deze lieden niet onkundig zijn van andere in den laatsten te dezer stede gepleegde in braken. Geen wonder, dat de politie zeer is ingenomen met de aanhouding van dit tweetal, dat, tijdens het onderzoek loopende was, op het politiebureau in de Witte de Withstraat opgesloten zat, aan welk bureau commissaris Van der Veen er in slaagde dagelijks meerder^ aanwijzingen, voor de verdachten van zeer bezwarenden aard, te vergaren. Om enkele te noemen. Zoo is er in den tuin van den heer J. A. Voorhoeve op den Westersingel ne 50 bij wien tijdens zijn uitstedigheid werd ingebroken, gevonden een daar achtergelaten broodzakje, waarmede een kijkgaatje was dicbtgestopt in een schutting. Dit broodzakje is pertinent he kend als toebohoorende aan den verdachte P. M. Men zal zich herinneren, dat op het oogenblik toen de politie bij den Voorhoeve aan huis een onderzoek instelde, een pakje in de brieven bus werd geworpen. Dit pakje bleek de gestolen gratenbakjes in te hou den, die de dieven dachten dat van zilver waren. Degenen die dat pakje in' die brievenbus deed, is be kend geworden. Het is de vrouw van den anderen verdachte A. J. L., die door F. M. belast werd om de gestolen bakjes in de Zijdewindenstraat ten gelde te maken, hetgeen niet gelukte, omdat zij niet van zil ver waren. En dan is er ook bij een huiszoeking bij den verdachte A. J. L., een doosje lucifers gevonden van een niet alledaagsch soort en zeldzaam voorkomend. Ten huize van mevrouw de weduwe H. E. van IJsen- dijk-van Ommeren aan den Mauritsweg no. 52 worden deze lucifers gebruikt en in huis hij den verdachte in de Zwarte Paardenstraat waren zij onbekend. Verder zijn er briefjes gevonden in de huizen waar deze beide verdachten heeten ingebroken te hebben. En de commissaris, de heer B. van der Veen, heeft zijn arrestant P. M. laten schrijven dezelfde woorden als op de gevonden briefjes staan. Het schrift heeft zeer veel overeenkomst. Zoowel van F. M., als van A. J. L., was het g woonte s avond hun woningen in de Zwarte Paar denstraat het zijn buren te verlaten hun brood zakjes medenemende. Hun vrouwen vertelden zij dan dat zij gingen „werken". Te hunnen opzichte mag de politie van h9t bureau in de Witte de Withstraat spreken van een goede vangst. Omtrent het te Vaals vinden van het lijk der uit Aken vermiste 16-jarige boerendochter Laura Klinken berg, meldt de Limb. K. o. a. het volgende. Het lijk lag circa 15 passen van den weg in het dichte lage hout. Het hoofd was diep in het hout ge- durkt, zoodat de gelaatstrekken niet te herkennen waren. De kleeren waren in wanorde een dikke steen met bloed bedekt, lag eveneens naast de doode. Aan het achterhoofd was een zware wonde en het haar was door het geronnen bloed saamgepakt. Duidelijk kon men zien, dat het lijk enkele meters gespleept was. Ofschoon het gelaat onherkenbaar was hebben de familieleden uit de kleeding en enkele sieraden, de indentiteit kunnen vaststellen. Het lijk heeft in het hoofd verschillende diepe wonden en een diepen steek in den hals. De neus is met een spits voorwerp ge heel van het gelaat gesneden. Welke motieven den moordenaar hebben geleid, is twijfelachtig. Of men te doen heeft met een moord met berooving een bedrag van 40 mark is ont vreemd, doch horloge en armband waren op't lijk of met een zinnelijken moord, is nog niet uitgemaakt. Vóór 5 jaren werd de fabrieksarbeidster Maria Klinkenberg te Buschhausen bij Aken onder gelijke omstan- igheden vermoord. Niettegenstaande de meest uitgebreide maatregelen werd de dader niet opgespoord. _-To Oudkerk (Pr.) werden vijf koeien en een schaap in hét land plotseling ziek. Bij één der koeien en het schaap was de ziekte zeer hevig en laatstgenoemd dier stierf spoedig. Men vreest vergiftiging. In de gecombineerde vergadering van bestuurders der afd. IJmuiden van de Vereeniging tot bevordering der Nederl. visscherij en der Vereeniging van visch- handelaren is men tot overeenstemming gekomen om trent de pogingen, die zullen worden aangewend om een nieuwe staking te voorkomen. Voorloopig wordt aan de te nemen maatregelen nog geen publiciteit ge geven. In het militaire hospitaal te 's-Gravenhage lag een soldaat ziek. Hij was zeer ziek maar men wist niet wat hem ziek maakte. De militaire geneeskundige wetenschap stond machteloos tegenover het geval. On derzoek na onderzoek werd gehouden, consult na con sult het baatte niethet defect in des soldaat's lichaam bleef geheim. X-stralen zouden het geheim oplossen. Doch in het militair hospitaal was geen X-straal-apparaat. Hot Roode Kruis zou helpen. Een brancard werd gehaald en in optocht trokken oppassers en geneeskundige dienst, gevolgd door een stoet belangstellenden, met het zieken-voertuig naar het Roode Kruis. Fluks wordt, te bestemder plaatse aangekomen, het dek der amhulance weggeslagen. doch met be teuterd gezicht blijven oppassers en doktoren staan Men had vergeten den patiënt mede te nemen 't Is heusch „historisch" gebeurd (L. en V.) Een jubilé. Woensdag 20 Mei 1908 hoopt de hear J. W. Woestenburg, vroeger deurwaarder bij de Arrondis- sements-Rechtbank te Hoorn, sedert de opheffing daarvan Deurwaarder bij de Arrondissements-Recht- bank te Alkmaar don dag te herdenken waarop hij vóór 40 jaar tot Deurwaarder werd benoemd. Het zal den geachten jubilaris die zoowel in de plaats zijner inwoning ais in den omtrek door zijn humaan optreden zeer geacht en gezien is dien dag zeker niet aan vele bewijzen van belangstelling ont breken. Mej. G. Akkerman en mej. D. IJpma alhier zijn te Haarlem geslaagd voor het examen voor onderwij zeres L. O. Alweder een jubileum ""Maandag den 25 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat Arie de Boer in dienst trad bij de gebroeders Willem en Nico van Vuure. Bij de scheiding tusschen de firmanten in 1894 bleef hij bij den eerstgenoemde in dienst, alwaar hij, zooals wij vernamen, tot weder- zijdsche volkomen tevredenheid, op het oogenblik nog werkzaam is. Zeker zal dit feit niet ongemerkt voorbijgaan. Op den zangwedstrijd te Amsterdam, uitgeschreven door de vereenigingen „Zanglust" en de „Vereenigde zangers," directeur de heer F. J. Roeske ter herden king van het 50 en 25-jarig bestaan, waarover een uitvoerig bericht onder het „Gemengd Nieuws" is Zaterdagavond j.l. in de derde afdeeling mannenkoren den vijfden prijs behaald door het mannenkoor „Excelsior" alhier onder leiding van den heer J. F. de Haas, en wel, zooals men ons verzocht te ver melden, met eigen krachten. Negen vereenigingen namen aan dezen wedstrijd deel, aan „Excelsior" weid den prijs, een verguld zil veren medaille toegekend 'met vier 'stemmen vóór en één stem tegen. Het verplichte koor was „Naar Zee," muziek van Roeske, gedicht van Hoije. Als vrijs,nummer zong de vereeniging „Neerlands taal" van Stille. Jury-leden waren de heerenL. F. Brandts Buys, Ph. Loots, S. J. Olman, F. J. Roeske en Herman Rutters. B. en W. stellen 'voor aan de „belanghebbenden, zoowel direct als indirect bij een vlug verkeer per tram 'tusschen 'Bergen 'en het spoorwegstation te Alkmaar" die „zich™ noodeloos ongerust hebben ge maakt" te berichten, dat eerlang door een verbin- dingspoor een sneller verbinding dan tot heden be staat, zal worden tot standi'gebracht tusschen het spoorwegstation Alkmaar'en Bergen. In de week van 11 tot 16 Mei zijn in het hadhuis van het Witte Kruis genomen77 kuipbaden, 104 regen- baden le kl. en? 202^ regenbaden 2e kl., te zamen 383 baden. Behoudens goedkeuring van Z.E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, zijn aan de Ambachtsschool te Al maar, benoemd de heeren L. J. Folkcrs te Leeuwarden, tot o< derwijzer i i het Kleermak- n en Johs. Overtoom te Schagen, tot onderwijzer in het Metselen.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2