Aandoeningen SEIGEL'S ZEKER MIDDEL STADSNIEUWS. BUITENLAND. KLEINE TABLETTEN Vogelmoord. Tentoonstelling antieke kunstnijverheid. Handelsreizlgersvereeniging „Eendracht." Jubileum. Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting. Een'uitstapje. Benoemd. R. K. Openbare onderwijzers- Een groot kookfornuis. Heidemaatschappij. Benoemd. Prijzen geëtaleerd. „De Prins." Telefoon. Muziekuitvoering. Het zielental van Alkmaar. Van de 1100 gemeenten van ons vaderland staat, wat het zielental betreft, Alkmaar als de 28ste in rang. Amsterdam neemt de eerste plaats in, Haarlem de zesde, Hilversum de negentiende, Helder de tweeëntwinstigste, Zaandam de drie ëntwintigste. Tusschen Zaandam en Alkmaar komen Amersfoort, Gouda, Vlaardingen en lis- singen, welke laatste gemeente slechts met 21 inwoners Alkmaar overtrelt. Laatstgenoemde ge meente gaat Kampen met 864, Middelburg met 1276 en Zutphen met 2182 zielen te boven, maar Zaandam, waarmede zij vroeger nagenoeg ge lijken tred hield, is haar thans met 3557 vooruit. Zeer opmerkelijk is de toeneming in de fabrieks plaatsen Tilburg, Enschede, Lonneker, Hengeloo (O.), Helmond, Winterswijk, Stad Almeloo en Ambt Almeloo, in de spoorwegplaatsen Venloo en Roozendaal, in de lustoorden Apeldoorn (33828 inw.), Hilversum, Bussum en Zeist, en in de dooi' de graving van het Noordzeekanaal zeer bevolkt geworden gemeente Velsen, thans de zevenendertigste in rang met 17172 zielen. Maximum loon en maximum arbeidstijd. Verbetering lokalen openbare lagere scholen. Het bezoek van president Fallières aan Engeland is geëindigd. De president heeft het volgende telegram aan koning Eduard gezonden: „Alvorens het Britsche grondgebied te verlaten, stel ik er prijs op Uwe Majesteit nogmaals dank te zeggen voor de warme ont vangst den president der Fransehe republiek bereid, die in zijn hart de onuitwischbare her innering aan zijn verblijf in Londen medevoert". De gelukwenschen van den burgemeester van Calais beantwoordende, zeide president Fallières, dat de entente cordiale, waarvan de banden juist nauwer waren aangehaald, niet van dien aard is, dat zij bij wie ook argwaan zal verwekken. Die entente moet worden beschouwd als een nieuw onderpand voor den vrede en de veiligheid in de wereld. Er worden in de bladen zeer veel beschou wingen gegeven over de politieke beteekenis van de reis. Wij zullen nog wel eens gelegenheid hebben, hierop terug te komen. Op Sa mos zijn onlusten voorgekomen. Samos is een der grootste eilanden der Aegeesche zee, bij de westkust van Klein-Azië. Het is vooral bekend om zijn voortreffelijken muskaatwijn. Het is een schatplichtig vorstendom van Turkije (jaar lijks moeten er 22.000 gulden worden betaald.) Het staat onder waarborg van Frankrijk, Enge land en Rusland. De Turksche regeering be noemt den vorst. Het vorige jaar is de vorst afgezet en dit is geschied tegen den zin der bewoners. Zijn opvolger schijnt iets gedaan te hebben wat den bewoners niet beviel. Zij ver zetten zich n.l. bij de regeering tegen de invoe ring van sigarettenmachines waardoor zij de nationale sigarettenindustrie bedreigd zagen. Deze industrie werd tot dusver slechts met handenarbeid gedreven. Herhaaldelijk was vorst Kopassiz voor een opstand gewaarschuwd zoo hij niet zorgde dat de door een Duitscher uit Dresden ingevoerde machines verboden werden Er kwamen Turksche oorlogsschepen men spreekt van 10 en er werden in de haven stad Vathy troepen ontscheept. Eenige bewoners van Samos, waaronder de voorzitter der nationale vergaderingdit feit ziende, dat een schending van het beginsel van zelfbestuur van het eiland vormde, dwongen toen den vorst om naar de haven te gaan, ten einde de ontscheping der Turken te verhinderen, maar in dien tusschentijd ontstond er een vechtpartij tusschen reeds ontscheepte soldaten en een andere groep burgers, Eenige soldaten begonnen toen teschieten om de bewoners ontzag in te boe zemen. Daarop volgde een bloedig gevecht, waarbij een 10 a 20 soldaten gedood werden. De soldaten schoten er toen maar op los, waar door een groot aantal personenvrouwen en kinderen, alsmede gendarmes, die partij voor de bewoners gekozen hadden, gedood of gewond werden. De bewoners namen daarop de wijk naar het hooge gedeelte der stad, waar zij nog ingesloten zijn. Gedurende den dag van Maandag werden er onophoudelijk Schoten gewisselder vielen daardoor echter geen slachtoffers. Het schijnt, dat sindsdien de vechtpartijen hebben opgehouden, maar de bewoners blijven ingesloten en het paleis wordt door troepen bewaakt. Verscheiden bewoners verlieten het eiland in kleine vaartuigenzonder levensmiddelen aan boord. Er is een transportschip uitgezonden om de vluchtelingen op zee op te nemen. Laatste Berichten VROUWENKIESRECHT. HENGELO, 30 Mei. Gisteravond trad alhier namens den Nederlandschen Bond voor Vrouwen kiesrecht mevr. Wynaendts Francken uit den Haag op. Spreekster schetste de principieele verschil len tusschen Bond en Vereeniging en wees op de levenskracht van den jongen Bond, die na een bestaan van nauwelijks 15 maanden reeds 15 afdeelingen telde. Na afloop der openbare vergadering werd door vijf en twintig toege treden personen de afdeeling geconstitueerd, waarvan als voorzitster gekozen werd de bekende kunstenaresse mej. J. van Eibergen, koperdrijfsier aan de fabriek van Dikkes Co. Als bijzonder heid diene nog dat in het comité van voorbe reiding 0. m. zitting had de echtgenoote van onzen burgemeester, mevr. Tonckens—Einthoven en dat in de stampvolle zaal vele arbeiders aan wezig waren. DE NIEUWE LAWN-TENNISBANEN VAN DE NOORDWIJKSCHE SPORTVEREEN1GTNG TE NOORDWIJK AAN ZEE. NOORDWIJK 30 Mei. Maandag worden de zes nieuwe lawntermisbanen geopend, welke elk ruim 36 bij 18 M. met groote uitloopen zijn en welke zijn aangelegd Noord-Zuid, zoodat de zon de spelers niet in het gelaat schijnt, dat zoo hinderlijk kan zijn. Het zijn gravelbanen, waar van de specie steeds veerkrachtig blijft, bij da- gelijksche besproeiing. Voor dat doel is onder de banen een waterleiding aangelegd, waarop op verschillende punten standpijpen kunnen wor den geplaatst. Een gasmotor zorgt steeds voor voldoende watertoevoer. De badplaats is zeker door den aanleg van deze tennisbanen een aantrekkelijkheid rijker geworden en de internationale wedstrijden, die in den loop van het a.s. badseizoen door de Noordwijksche Sportvereeniging zullen worden uitgeschreven, zullen zeker er toe bijdragen om de vele beoefenaars van het tennisspel, naar Noordwijk te trekken. De architect van het werk, de heer H. Lieffe- rink alhier, die van' het aanleggen van Lawn- Tenuisbanen een bepaalde studip maakte, en onder wiens leiding de banen werden aangelegd en het pavilloen werd gebouwd, heelt eer van zijn werk, eveneens de aannemer, de heer Jac. Verloop alhier. EEN GEDENKTEEKEN. AMSTERDAM 30 Mei. Naar wij vernemen zal 26 Juni a.s. te Heerenveen een gedenkteeken onthuld worden, ter huldiging van de nagedach tenis van den heer J. P. Engelman, in leven voorzitter van het hoofdbestuur van den Alge- meenen Nederlandschen Politiebond. DE INKTWERPER WEER AAN HET WERK. AMSTERDAM, 30 Mei. In den afgeloopen nacht zijn door de politie 2 mannen aangehoudep die door een particulieren nachtwaker bij het doen zijner ronde werden aangetroffen liggend op den grond onder het waranda-afdak achter den tuin van een perceel aan de Sarphatikade. Eeri ruit van het keukenraam bleek door het verwijderen der stopverl uit de. sponning te zijn genomen, terwijl blijkbaar met twee stokken en een hark geprobeerd was de blinden welke zich voor de ramen bevonden open te breken. Zij hadden zich door overklimming toegang verschaft met het doel diefstal te plegen. Zij zijn dan ook zwaar geboeid naar het bureau overgebracht. YERV ALSCH1NG. LEEUWARDEN 30 Mei. Het O. M. bij het gerechtshoi vorderde bevestiging van het vonnis der rechtbank te Heerenveen die E. N., vroeger brievengaarder te Makkinga veroordeelde wegens verval.sching van een spaarbankboekje tot 1 jaar. Hij werd op vrije voeten gesteld. FRANSCHE MISSIE IN BELGIË EN HOLLAND. MOEDER Nieuws uit Hoorn. Men meldt uit Workum aan de L. Ct. Eene wandeling langs het groene strand ten noorden van onze haven deed ons opmerken, dat de lieve jeugd weer danig het hart had opgehaald aan het uithalen van vogelnestjes en het dooden van jonge vogeltjes. 22 nesten waren vernietigd. Leeuwerik en strandlooper maar ook kievit en kwikstaart moesten hunne be broede eieren afstaan. Hooi, wol, veertjes en bebloede eierschalen lagen overal op het strand. We zijn weer in den tijd, waarin de liefde van kin deren voor dieren zoo vaak die laatsten ten vloek wordt. Jonge vogeltjes worden met groote blijdschap door den schoolknaap naar huis gevoerd om gevoed te worden met allerlei vreemd en schadelijk eten. We kennen het einde van die geschiedenis. Een paar verstijfde lichaampjes, met vuile donsveer tjes bedekt, worden spoedig in het vuilnis geworpen, en nieuwe slachtoffers worden opgezocht. Hoeveel jonge spreeuwen, musschen, vinkjes, leeuwerikken en meezen zouden op deze wijze niet worden vermoord? Wanneer komt toch de tijd, dat innige liefde voor (I: levende natuur dergelijke wandaden onmogelijk maakt, dat ook het kind eerbied krijgt voor den 16- urigen werkdag onzer vogels, wanneer zij hunne kleintjes moeten voeden? In de Pinksterdagen wordt te Assen gehouden, eene tentoonstelling van antieke kunstnijverheid, waarvoor zeer belangrijke inzendingen zijn toegezegd. Zeer interessant zullen zijn een oud-Hrentsche keuken en prachtige collection uurwerken en avondmaalbekers De openbare vergadering voor handelsreizigers en agenten, welke op hedenavond was belegd, zal door onvoorziene omstandigheden een week uitgesteld en dus gehouden worden Zaterdag 6 Juni, 's avonds te 8I/2 uur, in de bovenzaal van Café Centraal. Aan de werf „Nicolaas Witsen" van de firma W F. Stoel en Zoon alhier, zal wederom een jubileum gevierd worden. Dinsdag 2 Juni zal n.l. de heer A, de Gier den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar aan die inrichting als scheepmaker verbonden werd De dag zal zeker voor hem niet onopgemerkt voor bijgaan. Aan de bad- en zweminrichting alhier zijn van den 23 Mei tot en met 29 Mei genomen 373 baden door heeren, door dames 8, door weezen 0 en 100 door onvermogenden. Temperatuur van het water, hoogste 650 op 29 Mei, laagste temp. 600 op 24 Mei. Men meldt ons Op Hemelvaartsdag hebben de meisjes en jongens der beide cursussen van de Alkmaarsche Tumclub weer eens genoten. Dank zij de hulp van eenige dames en heeren der vereeniging heeft „Kracht en Vlugheid" hun weer eens een prettigen dag bezorgd. Evenals ieder jaar werd ook nu weer een uitstapje gemaakt; dezen keer waren IJmuiden en Wijk aan Zee het deel van de reis. Reeds vroeg bracht de trein het opgewekte, jonge gezelschap naar Velsen. Van daar werd naar IJmuiden gewandeld en vervolgens langs het strand naar Wijk aan Zee, waar in de duinen onderlinge wed strijden werden gehouden; van daar bereikte men na eene prachtige wandeling Beverwijk, waar het gezel schap weer op den trein ging. Met ingang van 1 Juni is benoemd tot onderwij zeres aan de O. L. S. te De Rijp, mej. T. P. J. Pronk alhier. Met de benoemde stonden op de voordracht de dames J. van der Meulen te Warns en M. Alta te Heidenschap bij Workum. De agenda van de vierde algemeene vergadering van den bond van r. k. openbare onderwijzers in het bisdom Haarlem op Zondag 21 Juni in het gebouw van den R. K. Volksbond aldaar, vermeldt het volgende voorstel van de afdeeling Alkmaar a. De 5e algemeene vergadering worde gehouden te Amsterdam b. Voor rekening van de algemeene kas, wordt, indien de financiën het toelaten, door het H. B. aan elk lid een diploma uitgereikt. d. Het H. B. make gebruik van do vereenvoudigde spelling bjj het samenstellen van adressen, brochures enz. e. Da algemeene vergadering spreke de wenschelijk- hoid uit, dat er, ook namens den „R. O. O. B." pogingen worden aangewend, om te komen tot de oprichting van een eigen orgaan voor alle r. k. openbare onder wijzers. Het Prae advies van het Hoofdbestuur luidtHet H. B. kan zich met deze vijf voorstellen best veree nigen eh neemt gaavne de opdrachten, daarin vervat, aan. In de werkplaats van den heer Nico van Vuure op het Luttik-Oudorp is een mooi stuk werk te zien. Het is een reusachtig fornuis dat 3.50 M. lang is en ge leverd moet worden te Noordwijk. Het fornuis is ge makkelijk ingericht en mooi afgewerkt. Belangstellen den zullen et morgen den geheelen dag in de werkplaats kunnen bezichtigen. Maandag wordt het fornuis afge leverd. Gistermiddag werd een ledenvergadering gehouden door de afdeeling Alkmaar en omatreken in het hotel de Toelast. De vergadering was slecht bezocht. Na opening door den voorzitter, den heer mr. B. van der Feen de Lille, en goedkeuring der notutelen van de vorige vergadering, werd de rekening over 1907 goed gekeurd, die een klein batig saldo aanwees. De heer J. van Reenen, burgemeester van Bergen, werd als bestuurslid herkozen. Een afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd nog niet gekozen, daar van die vergadering tot nog toe geen beschrijvings brief is ontvangen. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd mej. D. J. Ypma alhier. De prijzen van het kegelconcours van de kegelclub „De Unie," ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, zullen vanavond te bezichtigen zijn in de étalagekast van den heer Van der Horst in de Langeatraat. „De Prins" van deze week bevat o.a. het bestuur van de Koninklijke Amsterdamsche roei- en zeilver- eeniging „De Hoop"verschillende kiekjes van de ramp te Contichde eerste schoolomnibus in Neder land de kunstschilder Jan van Oortde commissie voor de regeling van het 40-jarig jubileum der Utrecht- sehe schiet vereeniging „De Eendracht" enz. Sedert de vorige opgaaf zijn de volgende telefoon aansluitingen er bijgekomen 114 Fouw Sr., L. M. de, Park. 284 Griethuysen, W. Th. van, Kenn. Str.weg, 52 Koorn en Co., Fnidsen, koffie en thee. 262* Kossen, P. C., kassier, Choorstraat. 285 Ringers en Zn., F. H., aannemers, Laat. 288 Ringers Chocoladefabriek, Varnebroek. 277 SchoeD, H. G., Vleeschliouwerij, Ritsevoort (en ééne huishoudaansluiting), waardoor het aantal aansluitingen gestegen is tot 273, gebruikende tezamen 305 toestellen. Muziekuitvoering door het Stedelijk Muziekkorps op Zondag 31 Mei 1908, des avonds ten 7 uur in den stadshout onder directie van den heer J. M. Otto. 1. Einzug der Gladiatoren, Triumph-marschv. J. Pucek. gearr. voor Harm, door J. M. Otto. 2. La Montagnarde, Ouverture de concert T. J. Schweinsberg. 3. a. I'm trying so hard to forget youChar. K. Hanis. b. Helene, polca de concert pour petite clarinet en Mi b L. Caniver. 4. Feuilles d'album, Fantaisie originale pour Harmonie N. A. Bouwman. 5. De Conquerant, Ouverture de concertA. Govaert. 6. Fantaisie sur des molifs de l'opéra „Le premier jour du bonheurAuber. 7. Les Myrthes. Suite de Yalses Joh. Strauss. 8. Potpourri sur des motifs populaires G. Renaud. De vertegenwoordigers der verschillende bouwvak- organisaties hier ter stede hebben zic'i bij adres van 24 Augustus 1907 tot den Raad gewend met het ver zoek de verordening, houdende bepalingen omtrent minimumloon en maximum arbei 'stijd, in acht te nemen hij het uitvoeren van op< nbare werken in deze gemeente, in dier voege te willen wijzigen dat a. ds looneu in alle vakken met 3 centen per uur worden verhoogd b. de arbeidsdag worde gesteld op tien en een half uur. B. eri W. stellen den Raad voor de bedoelde verorde ning te wijzigen als volgt Art. 2 worde geroyeerd en vervangen door een nieuw az-tikel van den volgenden inhoud De aannemer is verplicht aan de werklieden, die bij de uitvoering van de in het bestek omschreven open bare werken gebezigd worden, geen lager loon te be talen dan aan een timmerman en metselaar 22 centen, steen houwer en stucadoor 24 centen, witter, verver of behanger 21 centen, smid en loodgieter 22 centen, aardwerker, sjouwer- of opperman 18 centen, bagger man 22 centen, allen per uur. In de eerste alinea van nvt. 4 worde 20 vervangen door 40 De eerste alinea van art. 5 luide: De werktijd wordt gesteld op 10 uren per etmaal. Artikel 6 worde geroyeerd en vervangen door een nieuw artikel, luidende als volgt Artikel 6. Wordt er langer dan den in art. 5 genoemden maxi- malen werktijd gewerkt, dan wordt voor het overwerk aan den werkman minstens betaald Vo'or het eerste en tweede uur 10 voor het derde uur 25 voor verdere uren 50 per uur, bo ven het in art. 2 bepaalde uurloon. Wordt op Zondag gewerkt, dan wordt het uurloon met ten minste 50 verhoogd. De directeur der gasfabriek heeft een begrooting gemaakt voor het aanbrengen in iedere klasse van de openbare scholen van _l hangers met gloeilicht. Dat zou moeten kosten f 1778.82. Maar de directeur van gemeentewerken heeft berekend dat voor de door de gezondheidscommissie direct noodzakelijk genoemde, de noodzakelijk- en de wenschelijk geachte verbete ringen in de gebouwen der openbare lagere scholen f 13149.50, vermeerderd met de kosten van gasver lichting f 14928.32 zou moeten worden beschikbaar gesteld. B. en W. stellen den Raad voor het college een keuze te laten doen, zoodat de verbeteringen geleidelijk tot stand worden gebracht, en dan te beginnen met een crediet van f 1100 te verleenen voor het doen maken van een spoelwaters!voer van de urinoirs in de 4e en 5e Gemeenteschool en van een nieuwen stofvrijen vloer in het speellokaal van de Meisjesschool. Uit Rusland komt een serie berichten, welke wij maar kort zullen samenvatten. Op de rivier de Neva werden nabij een brug, waar sedert eenige dagen herstellingen werden gedaan aan het keizerlijk jacht „de Standaard", twee jonge, als boeren gekleede menschen gezien, die in een klein jacht ongezien nader trachtten te komen. Zij werden in hechtenis genomen. Men vermoedt dat ze een aan slag voorbereidden Het Russische pantserschip „Peter de Groote" (1873) is gestrand. Het moet in het dok gebracht worden. Dit schip behoort tot het eskader, dat Koning Eduard zal begroeten. Er zal over de stranding geïnterpelleerd worden in de Doema. Op den dag van het ongeluk werd er een monument onthuld voor gevallenen in den slag bij Tsjoesjima, waarin, zooals men weet, een groot deel der Russische vloot door de Japanners in den grond geschoten werd. Te Jekaterinodar zijn drie personen door dronken po litieagenten gearresteerd en daarna zonder reden dood geschoten. Iemand, die met het geval niets te maken had, werd ook doodelijk getroffen. Een der gedooden is een Dnitsch onderdaan. De onderteekenaars van het Wiborger-manifest, leden der eerste Volksvertegen woordiging, zitten nu in de gevangenis Kresti opge sloten en hebben er een zeer bard leven. Zij worden er als gewone misdadigers behandeld, mogen in de eerste maand slechts éénmaal bezoek ontvangen en ook maar éénmaal per maand aan hun familie schrijven. Het eten is slecht en zij zitten in koude, vochtige cel len, waarvan de ongeriefelijkheid in het bijzonder door oude heeren sterk gevoeld wordt. In Spanje, te Madrid is een vergadering tegen de terroristen-wet gehouden. De opkomst was ontzag lijk, zoodat duizenden niet binnengelaten konden wor den. Er werd eerst een krachtig protest van een dich ter voorgelezen. Vervolgens hielden verschillende spre kers uit naam van de geheele linkerzijde toespraken tot bestrijding van het wetsontwerp. Men besloot den strijd eensgezind voort te zetten tot het wetsontwerp, dat tegen alle liberale beginselen indruischte en de grondwet schond, van de baan zou zijn. In de provincie zal men dergelijke bijeenkomsten houden. ERNSTIGE MISHANDELING. LEEUWARDEN, 30 Mei. Heden werden door het Hof veroordeeld Catrinus K. en Comelus E., van Wol- vega, die door de rechtbank te Heerenveen werden ver oordeeld wegens ernstige aanranding van een meisje ieder tot 1 jaar gevangenisstraf. Het hooger beroep werd ingesteld door den officier, die 4 jaar gevange nisstraf had geëischt. Een der genoemde personen bad het meisje aange sproken om met hem te gaan wandelen, aan welk ver zoek zij eerst na veel dreigen voldeed. Buiten Wolvega sprong de andere te voorschijn en toen hebben beiden op schandelijke wijze misbruik gemaakt van hun over macht. De advocaat-generaal vroeg bevestiging van het vonnis en hun veroordeeling tot 4 jaar gevangenisstraf. Heden heeft het Hof hen veroordeeld tot 2 jaar, onder aftrek van de voorloopige hechtenis. DOOR DE BLIKSEM GETROFFEN. 's-HERTOGENBOSCH, 30 Mei, Te Stadd-daar buiten sloeg bij den landbouwer V. K. de bliksem in. Drie koeien zijn gedood. AMSTERDAM, 30 Mei. Mevr. S., gaande van de Gerard Doustraat over het museumterrein naar de Vondelstraat, kwam in hare woning in de Reyer Anslostraat tot de ontdekking, dat haar kleed door een dikke zwarte verfstof bezoedeld was. De inkt werper schijnt toch in de museumbuurt te huizen. Zou de man wellicht uit een der huizen of sousterrain zijn liederlijk handwerk uitoefenen f INBREKERS. BRUSSEL, 30 Mei. (Part.) Een missie bestaande uit 12 personen, leden der Fransehe Kamer, onder lei ding van den heer Dubief, oud-minister, bevindt zich op het oogenblik in Belgie, ter bestudeering der wijze van inrichting van tehuizen voor bedelaars en land- 100pers, ten einde eventueel wijzigingen in de Fran sehe wet hieromtrent voor te stellen. Aan de kolonies te Brugge, Ruysselede en Hoogstraeten bestudeerd te hebben, zal de commissie zich Maandag om 5 uur naar Nederland begeven, ten einde een bezoek te brengen aan de kolonie te Veenhuizen. ZOOALS: Verlies van eetlust, wind, hoofdpijn, vermoeidheid, zijn teekenen van slechte spijsvertering. Ze te verwaarloozen is gevaarlijk. Tenzij Uw voedsel volkomen ver teert kunt ge niet gezond zijn, omdat onverteerd voedsel in plaats van voedende stoöen vergift afstaat dat Uw lichaam uithongert en ver zwakt. Wat Uw gestel noodig heeft is een opwekkend digestief middel dat maag en lever helpen zal him werk behoorlijk te volbrengen. Moeder Seigel's Tabletten, het wereld beroemde plantaardige genees middel ter genezing van alle ziekten voortkomende uit slechte spijsver tering, zullen U bijstaan. ZIJN EEN TEGEN ALLE MAAG- EN LEVERZIEKTEN. Verkrijgbaar bij alle Apotheker» en Drogisten. t Prijs EL 1.50 per fleschje. Te Alkmaar verkrijgbaar bij NIEROP SLOTHOUBER, Langestr. 83; firma J. SCHOU-TEN Co. Alhier is opgericht een afdeeling van den Neder landschen Bond van goud- en zilversmeden. Overgeplaatst. De officier van gezondheid Dr. v. d. Wall, van het garnizoen te 's Hertogenbosch wordt overgeplaatst naar het garnizoen te Hoorn.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2