W. Nederkoorn, Foto's Keeshond te koop, Gevonden Voorwerpen. Arrislerdarnsche Beurs. Telegrafisch Weerbericht ADVERTENTIE N. Langestraat A 11. Schoutenstraat 6-7. ALKMAAR. OPROEPING. Faillissement A. MEftKE Te koop aangeboden Een zuiver witte 7 weken oud laan 53. Nieuwpoorts- Laatste Berichten Noordhollandsch Landbou wcrediet Gebrek aan water. 2ï% 3 pCt. 765 763 768 770 772 768 768 768 769 769 763 762 766 770 770 767 768 765 76S 770 763 764 767 767 n.w. 2 w.n w 4. o.a o 2 w.n.w. 3 z. w.4 z.bew. betr. z.bew. hetr. m 1 13 Het kantoor „de Vraagbaak" Hofplein B 29, Alkmaar, moet van plan zijn vele troepen aan te schaffen, te be talen uit zijn eigen middelen. Hij zal zijn tegenwoor dig verblijf niet verlaten, omdat hij daar veiliger is dan in zijn zomerverblijfplaats. Hij liet door plakka ten aan de muren verkondigen, dat hij niet tegen het parlement is doch de grondwet getrouw wil blijven en verzoekt het volk zich kalm te houden, daar hij streng jegens oproermakers zou optreden. De beveiliging van Teheran heeft hij aan den Russischen commandant der Kozakkenbrigade opgedragen. De telegraafdraden werden drie maal doorgesneden, waarschijnlijk door soldaten. In den Bagshahtuin staan vier stukken geschut van de Kozakkenbrigade opgesteld, met het front naar Te heran. Het parlement heeft alweer een schrijven naai den Shah gezonden. De Shah moet invloed winnen, daar hij blijkbaar geld heeft. Intusschen doen de Tur ken herhaaldelijk nieuwe invallen in het Perzische ge bied. ONGELUK BIJ DEN ARBEID. AMSTERDAM, 10 Juni. Bij het voormalig hotel Adriaan" in de Kalverstraat is bij het sloopingswerk een lift met 7 man naar beneden gevallen. Twee werden gewond. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 't ALGEMEEN. AMSTERDAM, 10 Juni. Heden had in het gebouw de Vrije Gemeente de 122ste Algemeene Vergadering plaats van bovengenoemde maatschappij. De heer J. B. Roelvink opende de vergadering met een zeer lange rede, waarin hij na een hartelijk welkom aan de talnj- ke afgevaardigden allereerst er op wees, dat de Maat schappij nog wel even gezond en zeer krachtig is, en evenzeer leeft en bezieling geeft als in de dagen van Jan van Nieuwenhuyzen, maar dat toch daar naast het enthousiasme en de toewijding, de overtuiging en de begeerte, om voor die overtuiging te strijden, welke de gloriedagen van het Nut kenmerkten, wel wat ge luwd is, en dat daarom een zachte waarschuwing voor de gevaren voor den ouden dag haar nut kan hebben. Is inderdaad het beeld dat de vredige werking der Maatschappij thans levert, is het dat, wat Jan van Ni en wenhuii zen en de zijnen zich voorstelden? vraagt spreker. De redenaar bespreekt nu het schoone werken der Maatschappij in de 18e en het begin der 19e eeuw, ten tijde dus, dat hoeken sehaai'scli waren, dat er wei nig gereisd werd en dag- en weekbladen nog bijna ge heel ontbraken en tegelijk daarbij de huidige omstan digheden waarin door de ontwikkeling van (lat alles b. v. de nutslezingen veel van haar beteekenis als ele ment van opyoeding verloren. Hierna bespreekt de voorzitter aan de hand van een vlugschrift van den secretaris, den heer Bruinwold Riedel, de passieve houding van zoovele leden. Spreker meent voorts dat, de onderlinge band en-de wisselwer king welke tusschen hoofdbestuur en departementen moet bestaan, niet sterk genoeg is, dat er te wemi samenwerking is, hetgeen spr. wijt aan den afkeer van centralisatie van het volk. Spr. wenscht echter meer intieme samenwerking en licht dat bestaan van die on welwillende houding toe met een voorbeeld. Naar aan leiding van de catastrophe van de Nutsspaarbank te Ten Boer had een door het Nut benoemde commissie oen plan van regeling van Nutsspaarbanken aangebo ruim 5 aan die den. Het Hoofdbestuur noodigde alle Nutsspaarban- ken uit hun reglementen in overeenstemming met het aangeboden reglement te wijzigen. Thans, jaar daarna, hebben slechts 14 Spaarbanken roepstem gehoor gegeven. Reeds in de Algemeene vergadering van 190,j werd een voorstel behandeld, om districten, bestaande uit groepen van ten hoogste 25 departementen, speciaal te belasten met de onmiddellijke behandeling van de zaken van het hoofdbestuur, waardoor het werk, thans opgedragen aan bijzondere commissies, voortaan zou worden verricht door een vergadering die voeling had met alle departementen. Dit Hoofdbestuursvoorstel kon de goedkeuring van de Algemeene vergadering niet wegdragen en de zaak werd aangehouden, liet vo gende jaar werd besloten den departementen toe te staan distrieten te vormen, waar de belangen van de aangesloten departementen konden worden behartigd Deze district vorming werd facultatief gesteld en het resultaat was, dat slechts 2 betrekkelijk weinig betee- ltenende districten werden opgericht Toch schijnen het zegt spr. teekenen te zijn dat dit anders zal wor den. Op voorstel van het departement Rotterdam toch is besloten voortaan geregeld over Nutsbelangen van gedachte te wisselen en een Nutsdistrict te vormen. Dit district nu werd onlangs opgericht. Reeds 16 de partementen hebben zich aangesloten. Ook in Noord- Brabant schijnen de vooruitzichten van een meer blij- venden band tusschen de departementen in die provin cie gunstig. In dat verband sprak spr. den wensch uit dat het oorspronkelijke voorstel van 1903 opnieuw kan worden ingediend, dat zal kunnen worden aangenomen met veel meer zekerheid van succes dan wanneer het hoofdbestuursvoorstel van 1903 terstond tvaren aange nomen. Spr. meende op eenige zwakke punten in de Mij. tot Nut van 't Algemeen te hebben moeten^ wijzen omdat men hierdoor deze zwakke punten intijds zal kunnen versterken, opdat de Mij. gezond en krachti, blijven en inderdaad steeds zal kunnen werken, strij den tot nut van het Algemeen. Na de openingsrede was aan de orde het verslag van het Hoofdbestuur aangaande den staat der Maatschap pij en zijn verrichtingen gedurende het afgeloopen jaar. Het ledental was 1 Juli 1907 13269 over 286 depar tementen bovendien 9 vereenigings-leden 189 eere-le den en 21 algemeene leden. 1 Maart bedroeg het le dental 13824 aantal vereenigingsleden 9, eereleden 186 en algemeene leden 22, buitengewone leden 395. Het ledental is dus vooruitgaande. Legaten ontving de Maatschappij van Mr. J. E. Veltman 5000. Uit de vrijgekomen nalatenschap van wijlen Mr. H. A. L. Ha melberg 48000 N. W. S„ van wijlen Mr. LI. D. Guyot te Groningen '1000. Van de zesde uitgave van het Ned. Volksliederenboek werden 1578 exemplaren ver kocht. Het saldo van het Schoolfonds bedroeg 30035.331/2. Omtrent de wijze van likwidatie van dit fonds is tusschen het hoofdbestuur en het bestuur der vereeniging „Volksonderwijs" geen overeenstemming- verkregen. Een arbiter zal worden benoemd. De vrij komende gelden worden in het „Nieuwenhuvzenfonds voor Onderwijs" gestort. Behalve dat vele sprekers werden uitgenoodigd, werden voor het eerst „populair wetenschappelijke voordrachten" gehouden. 167 voor drachten werden aangevraagd waarvan 22 dubbele aan vragen. Een drietal „kleine geschriften" verschenen. In bewerking zijn geschriften over John Ruskin, de taak der gemeentebesturen en hare uitbreiding, vak onderwijs voor meisjes, onze middenstand, het collec tief arbeidscontract. Tal van suhsidiën werden ver leend. In de facultatieve distrjotsvorming komt leven. Van Alkmaar en Gelderland-zuid kwam echter geen toeken van leven in. Van de anderen daarentegen wel. De Nutscommissie voor Onderwijs gaf 3230.395 uit van de 5500 ter harer beschikking gesteld. Het Hoofdbestuur heeft op verzoek voor Mevrouw Fetar van Elven gebr. Boudewijnse te 's Ilage de stichting „Wed. Hoffman-Boudewijnse" ten behoeve van bejaar de winkeljuffrouwen in beheer genomen. Het kapitaal dier stichting is 79.300. Het hoofdbestuur besluit het verslag met den wensch dat allen hun plicht om te ge tuigen en te arbeiden voor de volksontwikkeling en volkswelvaart in den bekenden Nutsgeest naar eisch zullen vervullen. Vertegenwoordigd waren 246 afdeelingen. Vier daarvan waaronder Deventer werden hoewel zij hunne geloofsbrieven te laat hadden ingezonden alsnog toege laten. Naar aanleiding van het jaarverslag vroeg de afge vaardigde van Baarn wat gedaan kan worden om ver betering te brengen in den toestand, waarop de voor zitter wees. De voorzitter wees er op dat alleen dan het Nut weer zal bloeien, wanneer iedereen krachtig er voorw erkt. Akkrum wees er op dat door huisbezoek veel te bereiken is. Het dep. Akkrum heeft daardoor zijn ledental zien verdubbelen. Rotterdam vond dat distrietsvorming het beste middel is om de verschillen de organen te doen ontwaken. Hij hoopte dat dit ern stig- overwogen zal worden (applaus). Bolsward zeide dat door krachtig ijveren voor het Nieuwenhuyzen- fends de maatschappij weer goed zal worden. Het ver slag' werd daarna goedgekeurd. Daarna werden 9 af deelingen aangewezen tot samenstelling van het kies college, vermeld in artikel 41 der wet. MAATSCHAPPIJ VAN NEDERL. LETTERKUNDE. LEIDEN, 10 Juni. In de Groote zaal vs.n het Nutsgebouw had heden do 142e jaarvergadeiing plaats van de leden der Maatschappij van Nederl. Lei terkunde. De bijeenkomst die zeer talrijk bezocht was, werd ge opend door den voorzitter Prof. Dr. L. Knappert, met eene toespraak waarbij o.a. weemoedige herdenking plaats vond van de sedert de vorige jaarvergadering afgestorven leden. Verder werd hulde gebracht aan de nagedachtenis van Potgieter, van wien de honderdjarige gedonkdag zijner geboorte op 27 Juni plaats vindt, welke ge beurtenis spr. aanleiding geeft den beroemden prozaïst en dichter ook nog in 't bijzonder te herdenken als uitnemend vaderlander. Na deze belangrijke inleiding werden uitgebracht de jaarverslagen. Vervolgens werd meegedeeld de uitslag der stem ming over de nieuwbenoemde binnen- en buitenland- sche leden, waaruit bleek dat als zoodanig .verden benoemd Binnenlandsche leden de heeren A. S. Carpenlier Alting te 's Gravenhage, emer. predikant Ned.-Indië Profr. Mr. J. II. Carpenlier Alting, hoogleeraar te LeidenMr. N. Beets, assistent Rijks-prentenkabinet te AmsterdamB. J. M. de Bont, Amsterdam M P. G. Btfe, adj. rijks-archivaris te 's GravenhageEd. C'oypers, architect te Amsterdamjhr. J. Feith, re dacteur Alg. Handelsblad, HilversumDr. J. P. M, van Gils S. J Leeraar Gymnasium, RolducDr. II. E. Grove, adj-commies, 2e Kamer St.-Gen„ den Haag Dr. F. de Haan, archivaris, BataviaProf. Dr. G Jelgerama, LeidenProf. Dr. H. Krabbe, Leiden P. Fr. Bonif Kruitwagen, O. F. M„ Woerden Prof. Dr. K. Lake, Leiden Dr. Is. Mendels, leeraar Rijks H. B. S., GroningenProfr. H. M. van Nes, LMdt-n Dr. R. van Oppenraaii, rector R. K. Gymnasium, Katwijk a. d. Rijn J. Postmus, schoolopziener, Am sterdam Profr. Jhr. Mr. Dl-, D. G Rengers Hora Siccama, UtrechtTb. M. Roest van Limburg, Hoofd commissaris v. politie, Rotterdam C. S. Adama van Scheltema, Amsterdam; Profr. Mr. S. R. Steinmetz, AmsterdamM. J. Ter Nooy Apèl, tooneelspeler, Amsterdam Profr. Dr. H. Vissche UtrechtProfr. Dr. J. van WageniDgen, Groningen- Buitenlandsche leden: Roné de Clercq, leeraar Conservatorium te Gent H. Elfers, leeraar Rustica, Wijn-erg, (bij Kaapstad); Otto Hauser te Weenen Prof. Dr. A. Joos, hoog leeraar bisschoppelijke normaalschool e St. Nicolaas F. S. Malan, Minister van Landbouw en Onderwijs te KaapstadC. W. II. van der Post, Lid Wetgev. Virgadeiing te Philippolis (Transcracje)J. H. de Waal (Schuilnaam Jannie), Kaapstad Dr. C. A. Wilkers, predt. te Kalksberg (Oostenrijk), vroeger te Weenen en den Haag); Profr. Dr. E. Zarnecke, Leipzig, Aangenomen werd een voorstel om uit de interesten van het fonds der Maatschappij eene som van f 600 beschikbaar te stellen aan de Commissie voor Taai en Letterkunde, voor eene uitgave van de vereen igde- werkt n van Bellamy. Benoemd werden daarna tot bestuursleden in de plaats van prof. Ds. G. Kalff (niet herkiesbaar) en Mr. A. Telling (overleden) de heeren Ds. A. Kluyver en Mr. S. Gratama en werd herkozen als Bibliothe caris de heer L. D. Petit. Na de rustpoos hield Prof. Dr. Is. van Dijk, van Groningen, eene voordracht over „Stijl". Als definitie van zijn onderwerp werd door spr uitvoerig uiteengezet dat „stijl is het vermogen van een eigen uitdrukking van gedachte in gevoel door woord, beeld en klank", welke stellingen door spr. een voor een uitvoerig werden toegelicht. De bijeenkomst werd daarom met de gebruikelijke plichtplegingen gesloten. Hedenramiddag heeft in den huize Prins aan het Rapenburg een gemeenschappelijke feestmaaltijd plaats, UIT DE PORTUGEESCHE KAMER. LISSABON, 9 Juni. Het Huis van Afgevaardigden nam het ontwerp van antwoord op de troonrede aan met 101 tegen 17 stemmen, en met 98 tegen 17 stem men, twee moties, waarin volstrekt vertrouwen in de regeering wordt uitgesproken, wat aangaat de ten uitvoer brenging van het politiek program, in de troon rede ontwikkeld. UIT BELGIë. BRUSSEL, 10 Juni. In een buitengewone zitting van de Kamer heden te 2 uur geopend, deelde de ^lin kerzijde, die hedenmorgen vergaderde mede, dat zij de discussie over de Congo niet wenscht te openen vóór publicatie der diplomatieke correspondentie tusschen Engeland en België. eenmaal in een maatschappij van wet en dwang en daar zijn de menschen zoo aan gewend, dat ze zelfs tot dit nuttige artikel gedwongen zullen moeten worden door een wet. Niet alleen voor de nieuwe, maar ook voor de oude huizen of huisjes (hoe klein dan ook) zal zij moeten worden toegepast. In sommige boereplaatsjes kan men nog minne huisjes aantreffen, waar toch ook een gezin of zelfs meer dan één in woont en juist daar is het grootste gebrek en de meeste kans van ziekte. Gebrek aan drinkwater ook voor het vee hierover wordt eveneens spoedig geklaagd. Maar het is niet waar dat we gebrek hebben aan drinkwater, het gebrek zit bij de menschen zelf, wijl ze de middelen niet ge bruiken om het water op te vangen en te vergaren. Voor het vee is dat middel nog eenvoudiger: als men in ieder stuk land een groote diepe kuil graaft en rein houd, dan is ook die kwestie voor die arme dieren op gelost, immers daar komt het water van zelf in. En och die dieren zijn zoo afhankelijk van den mensch, maar ook dat zal nog door wet en dwang moeten sollieden. Als ieder eigenaar van vee zijn gedachten eens liet gaan over dit punt dan zal hij tot de conclusie komen, dat een dergelijke maatregel in zijn eigen voordeel uit komt. 't Is nog niet alleen voor 't genot van de die ren maar al was het dat wel dan zou het toch moeten geschieden. Neen, de boer ontvangt ook hier weer dub bele rente voor zijn arbsid, want hij krijgt meer melk, beter kwaliteit en vetter vee, dan met slecht slootwa ter. Let maar eens opwaar zulke kuilen in 't land zijn daar zal men nooit een beest meer zien drinken uit een brakwatersloot. Ook voor het land is zoo niet geheel dan toch ten deele en "op sommige plaatsen het watergebrek best op te lossen, maar dit kost meer ar beid en meer geld, hoewel het ook weer dubbel terug komt. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaats ruimte mij afgestaan voor het welzijn van mensch en dier, noem ik mij uw dw. dn. J. GöDDEKE. Andere bladen worden verzocht in het belang het algemeen dit over (e nemen. BURGERL IJ KE STAND. GEBOREN Juni. Cornelia Elisabeth, d. van Evert Temme en Elisabeth Mol. OVERLEDEN Juni. Barend Bernardus Corbié, 30 j„ overl. te Amsterdam. Ilendricus Anthonius, z. van Cornelis Hendri- cus Schneiders en Maria Helena van Onna, 5 m. Te bevragen aan het Politiebureau van 912 uur. Een gededte van een hengelstok, drie sleutels, twee kleedingstukkeneen sportriemeen rijwiel- pomp een hondenhalsbandeen schuiertjevijf horloge's, drie hroche's, een snijtang, een halsketting, een hond, een hangslot, een zakmes, twee rozenkransen, twee eierenkieten, een borduurlapje, vier portemonnaie's met eenig geld, een ceintuur, twee handschoenen, een armband, een gouden damesring, een dasspeld, een stoel, twee manchetknoopen, een notitieboekje, eenige portretten en een paar schoenen. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 10 Juni 1908. W. Th. van GRIETHUIJSEN. Opgave van het Voordam C 1213, Alkmaar. Koers van: 9 Juni. 10 Juni. pCt. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur, Mag ik u verzoeken een plaatsje af te staan in uw veelgelezen blad, voor het volgende? Misschien kan het ten nutte zijn voor het algemeen, dat over dit punt eens worde nagedacht. Gebrek aan water, ja zelfs aan drinkwater, is een schande voor de maatschappij waar zooveel middelen zijn om dit te voorkomen. Als ieder huis of huisje buiten het bereik van de waterleiding, eens een regen bak had met drieduizend liter inhoud voor elk gezin, (let wel, voor elk gezin), dan is de kwestie van gebrek aan drinkwater opgelost, althans voor de menschen. Nu zegge men niet te vlug dat ik overdrijf, want ik reken maar 20 liters per dag voor elk huisgezin, en 60 liter een keer in de week voor de wasch, dat wordt dus 200 liter per week. Bij een droogte van 15 weken wat gelukkig niet ieder jaar voorvalt, maar het kan gebeuren, en juist daarop moet gerekend worden in tij den van nood, daar men dan behoefte heeft aan die laatste duizend liter water is een bak van 3000 liter voldoende. En als men nu toch aan 't bouwen is, wat ïaakt het dan uit of zoo'n bak 75 kost of 100? Maar hier is het juist, waar de schoen wringt: om een paar onnoozele centen uit te winnen voor den huis eigenaar, moeten andere menschen gebrek lijden aan het allernoodigste. Toch zou ieder huurder gaarne tien cent per week meer verwonen, wanneer hij verze kerd is, z'n leven lang geen gebrek aan drinkwater te hebben, en de verhuurder krijgt aldus dubbele rente voor zijn geld. Maar het zal vrijwillig wel niet gaan. Men krijgt daar alle menschen niet toe. We leven nu Staatsleeningen. NEDERLAND. Ned Werk el. Schuld .2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening .5 Brazilië Funding .5 China 1898 6 Mexico binnen5 Japan 4 Oostenrijk Jan./Juli 4 Rusland Dope 4 Gunsol 4 J90Ö6 1894 6e Em4 Financ, en Industr. ondernemingen. Neder). Handelmaatschappij rese. div. Cultuar Vorstenlanden t Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdaug Bindjey Deli-Maatschappij aand. Lingkst tabak A a Medan a N. Asahan tabak Rotterdam Deli Sencmbah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij Zuid-Perlak Redjang Lebong Graat Cobar Pittsburgh Coal Common Steels Aaud div. Car Foundry Arnerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent c Öpoorweglaaningen. Holl. IJz. Sp.-Mij. i Hij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atcb. Top. Gert. v. -- Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand div. Erie Kansas City South. - pre'. Miss. K. Texas C. v. e New-York Ontario Norfolk Western C. v. f Southern Railway Southern Pacific Union Pacific eert. v. Wabash gew. Rock Island gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 Iwang Dombr. Promieleeningon. NEDERLAND. Stad Amsterdam /100 BELGIE. HONGARIJE. OOSTENP .JK. RUSLA D Geineente-crediet Antwerpen 1887 Theiss Staatsleening 1860 Staatsleening 1864 1866 4 41A 3 3 2% 4 5 5 5 74»A 97V5 104i/s 971/s 94 99% 185 84% 897/, 257/, 24% 56% 28% 40 70 18% 86 148% 12% 187/ig 1073/4 85 883/4 107% 1021/1, 97 1483/, 150 340 251 75 48V, 48% 81% 98i/a6 97% 82% 81% 83% 83% 92% 917/m 81% 165% 106 1201/4 1197/g f44.— f44.10 124% 141 139 185 180 70 70 73 73 411 410 87 87 237 237 133 127 331 333 380 382 287 292 1407/s 144% 96 99 115 1143/4 96 97 880 895 104 104% 13% 13% 87% 37% 34% 34% 127 8% 8% 22% 22 9 9 37% 87% waarnemingen verricht in den morgen van 10 Juni, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch MeteorologisehUnslituut te De Bilt. Barome terstand in m M. Wind- 0^ hc Temp. in graden C. ai g .2 Plaatsen. Heden. Gisteren. richting, kracht. 'n OJ M O 11 *-> O Lt ü- O) CQ Heden. Gisteren. OD d In u ft dj <U "Eb SCHOTLAND, IERLAND, ENGELAND. Dunrossness Storno way- Shields Valentia Scilly Groningen Helder De Bilt Vlissingen Maastricht zuid. 2 z z.w. 6 west 3 zuid. 2 regen r z.bew. betr. betr. NEDERLAND. 765 766 767 768 767 w.z.w I w.z.w 1 n.w. 2 n.w. 2 w.z.w 2 z.bew. betr. nev.acht. l.bew. betr. 77i 771 Parijs Biarritz Nice(Obs. op 340M. hoogte) 767 F R A N K R IJ K. 1 771 754 z.w. z.o. stil 0 l.bew. bew. z.bew. DUITSCHLAND. Keitum op Sylt Hamburg' Memel Dresden Carlsruhe Christian- Bund Hernösand Stockholm 766 K NOORWEGEN en ZWEÖS». 766 764 767 764 764 766 stil 0 oost 2 z.o. 2 onbew. onbew. DENEMARKEN. Kopenhagen en 766 1 762 j no. 1 nevel 766 762 I z.z.o. 1 1 z.bew. De beteekenis van de cijfers voor de windsterkte is: 0 windstilte, 1 zwakke koelte, 2 zeer zwakke wind, 3 zwakke wind, 4 matige wind, 5 frissche wind, 6 stijve wind, 7 sterke wind, 8 krachtige wind, 9 storm, 10 krachtige storm, 11 zware storm, 12 orkaan. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de laagste bekende stand van den barometer 747,7 m.M. te Seydisfjord. De hoogste stand van den barometer is 773.4 m.M. te St. Mathieu (westkust van Erankrijk). VERWACHTING: (Geldig tot den avond van 11 Juni). Zwakke tot matige westelijke tot zuidwestelijke wind; voor het meerendeel zwaarbewolkte lucht, mogelijk enkele regenbuien; temperatuur iets warmer. M ARKTBER1CHTEN. SCHAGEN, 10 Juni. Aangevoerd 23 stapels. Kleine kaas, hoogste prijs f 23,— Commissie kaas f hoogste prijs f 27.-, Middelbare kaas f hoogste prijs f Handel vlug. AMSTERDAM, 9 Juni. Kippeneieren f 3.35 a 4.40. Veemarkt Amsterdam 10 Juni. 197 vette kalveren le kw. a 82 ct„ 2e kw. a 74, 3e kw. a 62 ct. —0 melk- en kalfkoeien f —0 a f 0. 40 nuchtere kalveren f 10.a f 15.0 schapen f —0 lammeren f A 458 vette varkens Holl. le kw. 41 a 43 ct., 2e en 3e kw. 39 a 40 ct. Overz. en Geld. le kw. 41 a 43 ct., 2e 1 3e kw. 38 a 40 ct. Heden werd onze Zoon Jan Janus geboren. C. M. J. POT—Thierens. A. POT Jz. Alkmaar, 9 Juni 1908. Heden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder MAARTJE DALENBERG, wed. P. VAN LIENEN, in den ouderdom van 66 jaar en 3 maanden. Schoorl, Uit aller naam, 10 Juni 1908. H. P. VAN LIENEN. 8 9 12 1 0 6 .0 1 3 3 0 14 14 0 i3 13 0 13 13 0 14 14 4 15 2 3 13 11 3 16 '.4 0 17 15 0 .9 15 0 12 11 0 12 12 0 13 13 2 12 7 14 14 2 9 Ly 13 12 3 12 10 1 10 14 186 84 903/4 26 22% 24% 56 27Vs 40 70% 1713/16 853/4 147 "/ie 12% 18 1077/16 97% die i6ts te vorderen hebben van-, verschul- aan, of borgtochten bezitten geteekend door Allen, digd zijn wijlen den heer ARIE BLOKKER NICOLAAS- ZÓÓN, vroeger gewoond hebbende te Limmen, later te Heilo en aldaar den 24 Februari 1908 overleden, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór den 20 Juni 1908 ten kantore van den notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, Breedstraat A 48 te Alkmaar. te HELDER. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Com- missaris in bovengenoemd faillissement is bepaald, dat de schuldvorderingen vóór 27 Juni a.s. bij den ondergeteekende moeten zijn ingediend en dat de Verificatie-Vergadering zal worden gehouden in het Gerechtsgebouw te Alkmaaraan den Geestersingel op Woensdag 15 Juli, voormiddags 11 uur. Alkmaar, Mr. P. A. OFFERS, 10 Juni 1908. Curator. Kantoor Gedempte Nieuwealoot 46. een zoo goed als nieuwe IJSKAST, boog ongeveer 1 M„ wegens aanschaffen van een grootere. Zeer ge schikt voor particulier gebruik. J. M. GROOT, Langestraat 93. Koers van h»t geld. Prolongatie Mededaingen. Staatsfondsen onveranderd. Russen v&st. Mijnen op dezelfde prijzen. Olie willig. Culturen vast. Tabakken iets flauwer. Amerika opende lager, had een kalm verloop en sloot prijshoudend, met beperkten handel.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3