STADSNIEUWS. Stedelijk üuseum. BUITENLAND. Uit Velsen. Uit St. Pancras. Gisteren vergaderde de Raad der gemeente. Afwezig was wegens verlof, de voorzitter, de heer F. Smit. Voorzitter was de eerste Wethouder S. Duif, loco Burgemeester. Aanwezig waren alle leden. De notulen der vergadering van 5 Juni 1.1. konden niet worden gelezen, daar zij nog niet in het notulenboek wafen geschreven. Deze raadsvergadering was belegd op verzoek van de leden, waar bij als eenig punt van de agenda voorkwam, verandering van het ijzeren- hek voor de secretarie en een onderwijzers woning. Na een inleiding van den voorzitter verkreeg de heer Kalis het woord. Deze spr. deed uitkomen, dat in de vergadering van 5 Juni de uitspraak van den Raad, waar bij werd bepaald dat er een derde poort in het nieuwe ijzerenhek zou komen, niet zuiver was omlijnd. Er was niet bepaald of het een enkele ol een dubbelde pooi t zou moeten worden. De heer Kalis stelde daarom voor het raadsbesluit van 5 Juni in te trekken en daarna deze zaak op te schorten tot de Burgemeester van zijne vacantiereis was teruggekeerd. Daarna voerde de heeren Schuit, Wagenaar, Kloosterboer en Ruys nog het woord, waarbij door allen in meerdere of mindere mate ter sprake werd gebracht de minder goede stand naar hun oordeel van het hek, benevens het volgens hun beweren met goed plaatsen der poorten en de verkeerde richting van het noord einde van het hek. Hierop verkreeg de tweede wethouder de heer Nobel het woord. Deze sprak als zijn gevoelen uit, dat op deze wijze de besprekingen niet kon den noch mochten doorgaan. Er is een raads besluit van 5 Juni 1.1., waarbij de Raad de op dracht gat aan het dagelijksch bestuur een derde poort in het midden van het ijzeren hek te plaatsen, zonder dat door den Raad de hoedanig heid van die poort werd bepaald en dit raads besluit heeft het dagelijksbestuur uit te voeren Een bespreking over plaatsing van poorten of stand van het hek kan en mag niet worden toegelaten, tenzij het raadsbesluit van 5 Juni 1.1 eerst wordt ingetrokken. De voorzitter wilde de geheele zaak zonder intrekking van het besluit van 5 Juni opschorten tot dat de Burgemeester is teruggekeerd. Allen waren hier tegen. Hierna geraakten weer de toogen los over het al of niet goed plaatsen van hek of poorten, waarbij nog al eens een hartig woord werd ge zegd. Opnieuw deed de tweedewethouder uit komen dat in de raadsvergadering destijds werd bepaald dat er een nieuw ijzerenhek voor de secretarie en onderwijzerswoning op behoorlijken afstand tot verruiming van den weg naar binnen zou worden geplaatst en dat het hek minstens een nummer zwaarder zou worden dan het hek dat voor de pastorie is geplaatst. Ook dit besluit van den Raad hadden B. en W. uit te voeren en ze hadden ook daarvoor het oordeel van den Raad niet te vragen, daar deze zich in zijn besluit had uitgesproken. Hierna werd in stemming gebracht het vol gende voorstel. De Raad der gemeente St. Pancras heelt besloten in zijne vergadering van Maandag 45 Juni 1908, om in te trekken een genomen raadsbesluit van Vrijdag 5 Juni 1908, waarbij werd bepaald, dat er in het geplaatste ijzeren hek een derde poort in het midden zou worden geplaatst. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Daarna werd met vijf stemmen voor en twee tegen het volgende besluit genomen„Om op te schorten de verandering van het ijzeren hek, door den Raad met de belegging van de ver gadering van heden bedoeld, terwijl tevens aan het dagelijksch bestuur werd opgedragen, dit punt onmiddellijk na de terugkomst van den Burgemeester van zijne vacantiereis, aan de orde te stellen en daarvoor dan met den meesten spoed eene raadsvergadering te beleggen". Hierna volgde sluiting der vergadering. Uit „de Egmonden." Een figuur, hier reeds jaren bekend, is plotse ling uit ons midden weggegaan. De heer Jac. W. de Gruyter, kunstschilder, werd gistermor gen dood gevonden in zijne woning. De heer de Gruyter kwam reeds tientallen van jaren te Egmond. Iedereen, zelfs de eenvoudigste vis schersman kende hem. En alhoewel hij als kunst schilder wellicht niet in de voorste rij stond als mensch was hij hier te Egmond aan Zee gezien. Hij was wat men noemt een popu laire, bekende figuur, Veel vraag. Gisteren ging de laatste week in van de 5de klasse der Staatsloterij, en de honderdduizend is nog steeds niet uitgeloot. In verband hiermede werd gisteren op den Dam te Amsterdam een le vendige handel gevoerd in loterijbriefjes. Men betaalde voor twintigjes tot 50 en 60 gulden. Moordaanslag. Zekere O. in de Heisteeg te Arnhem heeft hedenmiddag een moordaanslag gepleegd op zijn vrouw. Met een beitel bracht hij haar drie zware verwondingen in den rug toe. Moeilijk na te gaan. Voor een week verloor de heer U., te Tiel een portefeuille met ruim f 500 aan bankpapier. Niettegenstaande dadelijk groote publiciteit aan de zaak werd gegeven, is nu door een toeval een los werkman, in dienst van de gemeente, er toe gebracht te verklaren, dat hij de porte feuille gevonden, doch dadelijk ter hand gesteld heelt aan „een korten, zwarten mijnheer," die den weg naar het station opging eh zeide ze verloren te hebben. Toch zijn zin, Te Baarn kwam een ruim 75-jarige zwerver zich bij de politie aanmelden, met verzoek om te worden opgezonden naar Veenhuizen, alwaar hij reeds 27 jaren in de rijkswerkinrichting had doorgebracht. Toen hij vernam, dat aan zijn verzoek niet kon worden voldaan, ging de man onder deBoogen der politie bedelen. Dit gaf aanleiding tot zijne aanhouding, terwijl nn te vens gezorgd zal worden, dat aan zijn verlan gen wordt voldaan. Uit de Streek. H.L. Van Texel. Uittocht. Zeehondenvangst. Een merkwaardig broedsel. Eenoude secretaris. Maalersleed. Trekking van heden. 5e klasse. 14e Lijst Nr. 10872 f 10.000 ns. 9609, 11286, 12891, 16025 en 16891 elk f 1000; fns. 279, 8553, 6899, 11256 16504, 16792 en 19884 elk f 400 ns. 268, 5814,11001 18040'enJ20337 elk f 200. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Alkmaarsche Buitensociëtelt. Conférence frangaise. Het kegelconcours in „De Unie". De voorloopige uitslag van den korpswedstrijd is volgens een opgave van gisteravond als volgt Scheepvaart Rotterdam 217 p. G. G. P. I Am sterdam 208 p. G. G. P. II Amsterdam 214 p. Klein Hamburg Rotterdam 194 p. Unknown Rotterdam 184 p. Excelcior Amsterdam 200 p. De groote Vauxhall, Haarlem 218 p. Zou er kans zijn, Alkmaar 179 p. Onder ons, Den Haag 209 p. Beverwijksche. Kegelclub 149 p. Alcmaria Victrix 1 189 p. Alcmaria Yitrix II 168 p Onze club Alkmaar 225 p. Alles ol niks, Enschede 183 p. Op de Lat, Purmerend 158 p. O. Z. O. D., Alkmaar 154 p. Alles om, Aikmaar 133 p Hengeloosehe jongens I 168 p. Hengeloosche jongens II 185 p. Koekoek I Alkmaar 230 p. Koekoek II Alkmaar 180 p. De stand van den kampioen wedstrijd was gister avond de volgende: 1 Essen, Alkmaar 53 p 2 Bettonville, Alkmaar 52 p. 3 J. Kapper, Amsterdam 52 p. vxrv gjp -• üi nrm is Gemengde Mëde'd eellngen, Uit Helloo. B. en W. van Velsen stellen den gemeenteraad voor, aan H. M. de Koningin te verzoeken om instel ling van een Kamer van Koophandel en Fabrieken in die gemeente. bedrijvigheid was, toen de haringvisschery werd uitgeoefend. (Hbld.) Een oplichter aangehouden. Zondagmiddag arresteerde de politie te Arnhem den Duitscher L., die al eenige dagen door de Duitsche justitie werd gezocht wegens oplichting. L. wist in Duitschland eenige hotelhouders te bewegen om een „kiekje" van hun hotel te nemen, hij haalde hen dan over om 1000 stuks van die fotografiën te bestellen voor 85 Mark. Verschillende bestellingen kwamen m zijn bezit. Hij begaf zich naar Holland, kocht daar een party gewone prentbriefkaarten, welke hoegenaamd geen betrekking op die hotels hadden, betaalde daarvooi f 3.25 per 1000 stuks, en verzond dezen tegen rem bours aan zijn afnemers. Deze betaalden het bedrag, en bij het openen kwamen zij tot de ontdekking dat ze bedrogen waren. Eenigen tijd ging dat goed, totdat de politie in Duitschland werd gewaarschuwd, cue zijn aanhouding en uitlevering verzocht. De man is niettegenstaande zijn verzet naar het Huis van Bewaring overgebracht De stand van het „witte zaad" is hier en in de naas te omgeving uitstekend. Men besteedt tegenwoordig voor gerst 5 a 5.50: voor haver 3.50 a 4 per Op de gisteren gehouden markt werden 3026 lam meren aangevoerd. De gemiddelde prijs die besteed werd was f 8.a f 8.50. Waarschijnlijk 'oordat vele veehouders ongenegen waren tegen die prijzen te verkoopen, was de handel stug en bleven vele lammeren onverkocht. Een beduidend deel der bevolking van Urk, ruim 350 personen, zijn verleden week en gisteren ver trokken om elders het brood te verdienen, hetwelk tegenwoordig op hun eiland of op hun vloot niet mogelijk is, temeer, nu de ansjovisvangst in de Zuiderzee dit jaar deerlijk is tegengevallen. Ongeveer 200 visschers, mannen en jongens, gingen heen ter haringvangst op de loggers van Vlaardingen en Maassluis, velen ook voor de 1ste of 2de maal op die van Eemden en andere Duitsche schepen, waar mede ze weliswaar een halfjaar afwezig moeten blijven doch waarop volgens hen loon, voeding en ligging beter zijn dan bij onze Nederlandsche haringvloot. Tegelijkertijd gingen naar hun diensten in de steden of het platteland van Noord-Holland de circa 150 jonge dochters, die de Pinksterweek in het ouderlijk tehuis hadden doorgebracht. De uittocht van zoovelen laat een leegte achter op het eiland, waar kort geleden zooveel drukte en Men schrijft uit Zoutkamp aan het N. v. li. N. Een onzer ingezetenen, de schipper J. Visser, heeft al sedert 25 jaren aan de zeehonden- en robbenvangst gedaan en menig dier verschalkt. De visschers doen dit op eene eigenaardige manier. Een net wordt ge plaatst, waarachter in de verte de zeehonden gaan lig gen in de zon te koesteren. Later begeven een paar mannen zich onder water (alleen het hoofd er'boven), zoo dicht mogelijk naar de netten, maken op eens veel Inwaai, waardoor de dieren zich verschrikt te water willen begeven en zoo in de netten verward raken. He den werd een bijzonder zwaar exemplaar gevangen, ge schat op 350 pond gewicht. Dit schoone dier zal wor den vervoerd naar Groningen, om in het Museum te worden opgezet. Bij don heer H. J. Nieman, tuinbaas op villa „Ka- lorama" te Beek bij Nijmegen, kwam in 't laatst dei- vorige week een nest kuikens uit. Eén ie bleef nog over. Bij opening daarvan kwam ook daaruit nog een volwassen kuiken te voorschijn, echter met 4- pooten. Het g-af geen toeken van leven meer en is dadelijk op sterk water gezet. Gisteren herdacht de heer A. J. Smeets, gemeente secretaris van Valkenburg- den dag, waarop hij voor 60 jaar tot dit ambt werd benoemd. llij, de stoere veldarbeider, wilde trachten nu in den hooitijd in Friesland met maaien een extra sommetje te verdienen. Welgemoed verliet hij zijn woonplaats Een bij Norg, op den rug een zak torsende, waarin de noodige kleedingstukken en het kerkboek van zijn over leden vader. Op den weg naar Zevenhuizen, waar hij het Leekster bootje naar Groningen wilde nemen, reed hem een fietser achterop. Het was een mededeelzame fietser, die terstond een praatje begon over het weer en belangstellend vroeg waar de reie naar toe ging. Op zijn antwoord dat het Leekster bootje het voorloopige doel van zijn tocht was, verzekerde de fietser bijna vroolijk-verbaasd, dat ook hij juist met dat bootje naar Groningen wilde reizen en dus best den zak, die bij het warme weer zeker lastig te dragen was, voor op do fiets naar de Leeltster boot kon brengen. De maaier nam dit vriendelijke aanbod gretig aan en weldra was de fietser, met de bagage stevig voor op het rijwiel ge bonden, uit het gezicht verdwenen. Bij de boot geko men, was er van den hulpvaardige echter geen spoor te ontdekken. En ondanks alle nasporingen is de zak niet teruggevonden. De arme maaier moet zwaar boe ten voor zijn lichtgeloovigheid. (N. Gr. Ct.) 387e STAATSLOTERIJ. Zitting van 16 Juni 1908. Ant. de Gr., te Limmen, door schuld toebrengen van letsel, vrijgesproken; overtreding rijwielwet 7 boete of 7 dagen hechtenis. K. S., Hoorn, verduistering, vrijgesproken. Alb. K., Spanbroek, bedelarij, 12 dagen hechtenis. IJ. Z. en C. S., Hoorn, diefstal, 10 dagen gevange nisstraf. N. G., Sijbekarspel, diefstal, 8 boete of 7 dagen hechtenis. J. O. en D. K„ Andijk, vernieling, 14 boete of 14 dagen hechtenis. Men schrijft ons: Van wege de Alkmaarsche Buitensociëteit zullen dezen zomer worden gegeven de volgende buitengewone concerten Donderdag 18 Juni Haarlemscli Mi ziekkorps, direc teur de heer Ch. P, W. Kriens. Dinsdag 7 Juli idem idem. Woensdag 12 Augustus Stafmuziekcorps der Neder landsche Weerbaarheids-Vereeniging, 1ste kapelmees ter Frans v. Diepenbeek. Gaarne zou het bestuur meer uitvoeringen willen laten geven, maar de flnantiën belettan zulksen toch, wanneer de leden zelf meer propaganda voor hunne vereeniging maakten door aanwerving van nieuwe leden zouden zij daarvan ten zeerste profi- teeren; daar het'bij eene eenlgszics flinke toename, zeer wel mogelijk zou zijn het aantal 'buitengewone concerten te verdubbelen en de beste bekende muziek korpsen uit ons land hier ter stede'te doen optreden. Voor aangifte voor het lidmaatschap wende men ich tot een der volgende bestuursleden: H, J. Vonk, C. Bosman Gz.. J. Mulder, J. W. Wicherink Sr., G. Bossort Pz=, O. L. Molenaar, Een klein aantal belangstellenden woonde gister avond de conférence franoaise bij welke gegeven werd over „La femme frangaise au XlXe siècle" door prof. Le Favre van Grenoble in een der zalen van het restaurant Proot. De conférencier gaf eerst een korte beschouwing over de vrouw in 't ^algemeen."Daarbij stelde spr. de vragen: wat is de''plaats van de vrouw in de maat schappij en wG is een vrouw? De antwoorden hierop zijn volgens spr. zeer verschillend. Poëten en kunste naars zeggen „zij is een engel", pessimisten zeggen „zij is een duivelin." Langzamerhand kwam een be weging om der vrouw een betere plaats te verschaffen dan die haar in vroegere eeuwen w&§ toebedeeld. Zelfs werd dit een pogen om haar dezelfde rechten als de man heeft, te geven, Volgens spr. zullen zij echter nooit gelijk worden, Spr. deelde nu zijn rede in vier afdeelingen in, n.l. het meisje, de echtgenoote, de moeder en de vrouw. Ieder dezer afdeelingen werd serieus behandeld en het leven van de vrouw in deze perioden werd op vaak treffende wijze geschetst. Uitvoerig ging spr. achter eenvolgens na de taak van meisjeechtgenoote moeder ep vrouw. Spr. wees er op hoe reeds bij de geboorte er veel minder vreugde heerscht wanneer het een meisje is dat ter wereld komt dan wanneer het een jongen is. Als het meisje niet trouwt, krijgt zij al gauw den naam van oude vrijster. Haar leven is dan vaak verre van gemakkelijk en armoede is dikwijls haar deel. Hij liet het verschil uitkomen tusschen het lot der „vieilles- filW' in Frankrijk en die in Amerika en Engeland, Goede ontwikkeling achtte spr. voor de meisjes noodig, daar vele van haar gebreken voortkomen uit onwe tendheid en ook is dit noodig met het oog op het huwelijk. Over de echtgenoote was spr. slechts kort. Hij wees er op hoe de vrouw van ouds den man moet gehoorzamen. De wet heeft daarin weinig verbetering gebracht, daar in het „Code Napoléon" haar vrijheid zeer wordt beperkt. Vooral de positie der echtgenooten uit de arme klasse is moeilijk. Ter illustratie schetste spr* o. a. den toestand in een arme huishouding. Voor demoeder heeft men altijd meer eerbied gehad. Spr. herinnerde aan den invloed van de moederliefde op het kind, wat ook in de dierenwereld zoo sterk uitkomt. Aan de teedere zorgen der moeder was het te danken dat de gaven van vele groote mannen ont wikkeld werden. Hoe groot was bijv. de invloed van de moedors van Lamartine en Victor Hugo op haar zoons. Is het dan geen onrecht dat de vador alle rechten op het kind heeft en de moeder bijna geen enkel Spr. wees in verband daarmede weer op het Code Napoléon, dat bijna over de moeder niet spreekt. Ook werd er op gewezen dat een weduwe rechten op het kind heeft, welke een vrouw wier echtgenoot nogleeft, niet bezithoewel deze haar even goed toekomen. Weer vestigde spr. de aandacht op den toestand van de moeders in de arme klasse. Na eenige oogenblikken pauze ving spr. aan met de vierde afdeelingde vrouw. Terwijl de man, behalve echtgenoot en vader, ook burger is en brood winner, wordt er van de vrouw verlangd, dat zij alleen in de huishouding opgaat. Ik wil, zei spr. ge<-u advocaten, rechtsgeleerden enz. van haar maken, maar haar komen meer rechten toe, dan zij thans bezit. Spr. vergeleek ook in dit verband do Fransche met de Amerikaansche vrouw. De ondervinding heeft hier geleerd, dat de vrouw in haar werk dikwijls accu rat ir is dan de man. Toch wordt zij meestal minder beloond voor haar werk dan de man en zelfs bekleedt de man betrekkingen, waarin de vrouw eigenlijk thuis behoort, als bijv. in manufacturenwinkels. Spr. is van meening, dat de vrouw wel degelijk een rol in het socisle leven kan vervullen. Zij is tof oordeelen evengoed bevoegd als de man. Overal is men begonnen met haar meerdere rechten toe te kennen. Da beweging neemt steeds grooteren omvang aan Het ideaal waartoe zij moet leiden is volgens spr., dat de vrouw den man completeert. Ten slotte eindigde spr, zijn rede met een gedicht van Frangois Coppée „La vieille grand'mère". In Engeland heeft de „Stemrecht-Zaterdag' der kiesbegeerige dames succes gehad. Het element dat langs grendwettigen weg kiesrecht aan de vrouw vil brengen was het sterkst vertegenwoordigd de juf frouwen, die haar standpunt trachten te verdedigen door geruchtmakende zonderlingheden, werden daar door een beetje in bedwang gehouden. Er waren er van alle kanten van het vereenigd Ko ninkrijk afgevaardigden van Oostenrijksche, Ameri kaansche, Fransche, Russische, Oanadeesehe Australi sche en Zuidafrikaansche bonden. Rijtuigen en automobielen reden in dëri stoet, aaii het hoofd waarvan mev. Fawcett, voorzitster van c!e Nationale Unie liep. Vooral werd opgemerkt de groep vrouwen doctorc sen in geneeskunde. In een rijtuig reden drie docto ressen, uit Amerika, o. a. de voorzitster van den Bond voor vrouwenstemrecht in den staat Illinois. Vooraf reed een met vier witte paarden bespamu u rijtuig waarin dames zaten, die manifesten uitdeelden, om het stemrecht voor de vrouwen te eischen. Muziek korpsen gingen in den stoet en op heel den doortocht werden de dames toegejuicht. De stoet begaf zich naar Trafalgar Square, waai- een andere optocht van vrouwen die eveneens voor 1 c stemrecht betoogden, langs den anderen kant toe kwam, Mevr. Fawcett voerde het woord tot de menigte ca een motie werd met algemeene stemmen aangenomx T)e orde is geen oogenblik verstoord geweest, da: Je zij ook de uitstekende houding van het publiek. De briefwisseling tusschen de Belgische, En- gelsche en Amerlkaan'sche regecringen, be trekking hebbende op de overneming van den Kongo, is gisteren te Brussel opephaar gemaakt, Het eerste stuk is een telegram van den minister van Buitenlandsch*^"' di<? wded.selt aan de Bel gische gezanten te Londeü eri te Washington, dat op vriendschappelijke en geheel officieele wijze stappen zijn gedaan door de vertegenwoordigers van Engeland en de Vereenigde Staten en dat de regeeringen dezer heide mogendheden de overneming beschouwden ds de meest zekere oplossing van de huidige moei yk- heden. behoudens toepassing door België van de be- palingen der tractaterf. In ziin antwoord aan de gezanten van Engeland en de Vereenigde Staten schrijft de minister van Buiten- landsche Zaken, dat de kwestie door het parlement geheel onafhankelijk zal worden onderzocht en dat de regeering haar internationale verplichtingen z V"lnneen latei-Telegram geeft de minister van Buiten- landsche Zaken te kennen, dat hij vreest, dpt de rede voeringen van Sir Edward Grey en 0I 1 in het parlement de overneming zullen bemoeilij en de nationale gevoelens zullen verontrusten. 30 Maart wordt een Engelsch memorandum ver zonden. waarin werd uiteengezet de wyze, waarop Groot-Britannië de verplichtingen, welke de verdragen den Kongostaat opleggen, beschouwt. In een Amerikaansche nota van 7 April wordt do verwachting uitgesproken, dat België, ingeva van overneming, ?ich vereenzelvigen gal met L* van roenschelijkheid van de tractaten van er t)n en van Brussel. v,,,:.]™ De Vereenigde Staten en Engeland dringen beiaen aan op het recht van de zendelingen om een stuk land te verwerven en zetten hun gezichtspunten uiteen ter'zake van de belastingen, Tn Noorwegen is men niet zoo ingenomen meer met Koning Haakon. De democratische kaïak- tertrek begint, beweert men, meer en meer te verdwij nen. Een courant heeft een aantal telegrammen ver zameld om deze bewering te staven. Toen hij pas den troon bad bestegen antwoordde hij in 1905 op een tele gram: „Ik zend u mijn besten dank en dien mijner vrouw en de hartelijke groeten. Haakon." In 1906 was de toon al wat minder burgerlijk: Ont vang besten dank en hartelijken groet van mij en van de Koningin. Haakon," Tn 1907: „Onzen besten dank voor den hartelijken groet. Haakon R." Later, in hetzelfde jaar was het. telegram nog deftiger: „De Koning en de Koningin acntlen Vn.,11 besten dank voor den gezonden groet. De Kabinetssecretaris." Thans in 1908, luidt een tele gram aldus: „Hunne majesteiten de Koning en de Koningin zenden hun besten dank voor den gezonden groetDe Kabinetssecretaris." Men kan zich voor st ellen, dat de door de wolgeverfde democraten weinig gesticht zijn over deze verandering der telegrammen In O o s t e n r ij k hebben de feestelijkheden ter eere van het jubileum van Keizer Frans Jozef onge regeldheden ten gevolge gehad. Studenten hebben te Weenen gevochten en elkaar met stokken en flesschen geslagen. Zondag zouden de gecostumeerden, die de verschillende nationaliteiten voorstelden, voor een kroon ter bezichtiging gesteld worden. Een groot deel der deelnemers was reeds vertrokken. Het groote -pu bliek was zeer verontwaardigd over deze afzetterij en men verlangde zijn geld terug. Graaf Wilzek, die de menigte wilde kalmeeren, kreeg heel wat te hooren en sommigen wilden hem zelfs te lijf, zoodat hij door de politie beschermd moest worden. Tusschen Duitschland en Zwitse rland is een conflict ontstaan over de kwestie der terugbeta ling door Duitschland bij uitvoer van meel van de in komende rechten op graan. Zwitserland vraagt een scheidsrechterlijke beslissing. Tilly Bébé in gevaar. Herinnert men zich nog Tilly Bébé, de leeuwentem- ster, die twee jaar geleden, begin September, hier ter stede optrad in het circus Corty Althoff op het Doe- lenveld Tijdens een der voorstellingen toonde de leeuw Ne gus zich bijzonder kwaadaardig. Hij had zijn klaauw in heur haar gezet en het had weinig gescheeld of ze had niet kunnen loskomen. Vrijdag gebrek aan plaatsruimte was oorzaak, dat we dit bericht zoolang moesten laten liggen heeft Negus in München weer zoo'n gevaarlijke gril gehad. Hij sloeg een klauw op haar borst, hield hare hand met den anderen vast en wilde haar de keel door bijten. De temster gaf het dier een slag tegen den muil, schreeuwde het luid toe en wist zich los te wrin gen. Zij kwam geheel bebloed ui;t de kooi. Den volgenden avond werd het gevaarlijke nummer in de leeuwekooi herhaald. Want anders, zoo zeide de dierentemster vooraf tegen het publiek, zou de leeuw merken, dat ik bang voor hem was. CORRESPONDENTIE. Daar de hoofdredacteur tot nader aankondiging uit- stedig is verzoeken we geen stukken, voor de redactie bestemd, aan zijn persoonlijk adres te zenden. LAATSTE POST. Hedenmorgen halftien en tien uur arriveerden aan het spoorwegstation alhier 2 extra treinen, bevattende ongeveer een 1300-tal bedevaartgangers, die, onder leiding van den WelEerw. Heer P. Stroomer, pastoor te Abhekerk (de Weere), in optocht met ontplooide banieren naar de R. C. kerk en de Runxput trokken om te ongeveer 5 en 6 uur to retourneeren. KOSTELOOZE BEZICHTIGING op Zondag 21 Juni a.s„ 's middags van 1—3 uur. Kinderen be neden de 12 jaren worden niet toegelaten, van 12—16 jaren slechts onder geleide.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2