s tads hTnnjwsr Gemeenteraad van Alkmaar, Ongelukken. Uit Schoorl. Het Nut. Jubileum. Aangereden. Lawn-tennisbanen. Uit Oterleek. Zendingsfeest In de Heiloöer bosschen. 3. Verzoek om tegemoetkoming in pensioensbijdrage. Beroepen. Muziekuitvoering. Geslaagd. Dr. J. G. Rutgers. VERGADERING van den op Woensdag 17 Juni 1908, 's-nam. 1 uur. 2. Financleele voorstellen van B. en W. tot afsluiting van den dienst 1907. 4. Begrooting huishoud- en industrieschool dienst 1908. 5. Rekening Burgerweeshuis, dienst 1907 6. Rekening van het stedelijk dienst 1907. muziekkorps, 8. Rekening gemeente-gasfabriek, dienst 1907. 9. Rekening burgerlijk Armbestuur, dienst 1907. 10. Rekening van de Huishoud- en Industrieschool, dienst 1907. Ter voldoening aan het bepaalde sub 2o. der voor waarden, bij raadsbesluit van 18 December 1901 ver honden aan de van gemeentewege ten behoeve van de Huishond- en Industrieschool verstrekte subsidie, is door het bestuur dier school de rekening en verant- ding over het jasr 1907 ingezonden. 11. Begrooting gemeente-slachthuis 1 April 1908—1 Januari 1909. Gistermiddag had te Coevorden een ongeluk plaats. De vrouw van Weasels zou op den wagen stappen, het paard steigerde en de vrouw kwam onder het paard terecht. Naar de Aleida Kramer-stichting ver voerd, bleek zij reeds overleden, haar man achter latende met 2 kinderen, waarvan het eene blind is en het andsre doofstom. De commissie voor de verloting van Yee, Landbouw- aitikelen, enz, welke op Woensdag 17 dezer zal gehou den worden, had heden eene tentoonstelling georgani seerd, die bijzonder goed geslaagd mag worden ge noemd. Begunstigd door zeer schoon weder en op een terrein, dat om zijne ligging, omgeven door bosschen, terwijl op den achtergrond Schoorls groene duinen zich verheffen, een bezoek waard is, werd zij tijdens de paardenmarkt en kermis door honderden bezocht. Veel werd door de commissie aangekocht voor de verloting, terwijl zij prijzen en eervolle vermeldingen verleende voor de b.este tentoongestelde dieren. De uitslag hier van laten wij hier volgen: Kuispinken, P. Sevenhuijsen, Warmenhuizen, le prijs. G.^Hoogeboom, Egmond a. d. Hoef, 2e prijs. P. Sevenhuijsen, Warmenhuizen, Eerv. verm. S t i e r e n, geboren 1907. -Jb. de Wit, Bergen, le prijs. C. Akkerman, Bergen, 2e prijs. J. Hoogvorst Gz., Schoorl, Eerv. verm. Melkschapen, 2 jaar en ouder, A. P. Duin, Schoorl, le prijs, H. S. Eriks, Petten, 2e prijs, P. Se venhuijsen, Warmenhuizen, 2e prijs, A. P. Duin, Schoorl, Eerv. verm. Lammeren, C. Akkerman, Bergen, le prijs, Jb. de \V it, Bergen 2e prijs, A. J. Peeck, Schoorl, Eerv. verm. S. Hoogvorst, Schoorl, Eerv. verm. Inlandsche kippen, N. Jol, St. Pancras, le prijs, A. Schermer, Schoorl, 2e prijs, J. Vader, Scha- gen, Eerv. verm. C. Akkerman, Bergen, Eerv. verm. Buitenlandsche of gekweekte raskippen, N. Jol, St. Pancras, le prijs, Kinderen van Notaris v. d. Berg, Schagen, 2e prijs, N. Jol, St. Pancras, Eerv. verm. A. J. Peeck, Schoorl, Eerv. verm. J. Kampen Hz., Warmenhuizen, Eerv. verm. Konijnen (het zwaarste paar), P. van Essen, Schoorl, le prijs. P aarden van 3 jaar en ouder, P. Schilder, Zijpe, lc prijs. Wed. W. Duin, Schoorl, 2e prijs. J. Frans, Zijpe, Eerv. verm. R. Bos, Schoorl, Eerv. verm. Tweejarige paarden, J. Visser, St. Maarten, le prijs. P. Kaan Dz., Anna-Paulowna, 2e prijs, H. Polie, Schoorl, Eerv. verm. Éénjarige paarden, C. Spaan, Koedijk, le prijs, J. v. Assum, Schoorl, 2e prijs. Melkkoeien, P. Sevenhuijsen, Warmenhuizen. le prijs. J. Vlaanderen, Schoorl, 2e prijs. P. Sevenhuij sen, Warmenhuizen, Eerv. verm. A. J. Peeck, Schoorl, Eerv. verm. Melkvaarzen, Dames O. C. Jelgersma en A. v. d. Hoop, Schoorl, le prijs. Jb. Swaan, Schoorl, 2e prijs en Eerv. verm. In de huishoudelijke vergadering van het „Nut'' van gisteravond werden ter uitbreiding van het aan tal bestuursleden van de Spaarbank als lid gekozen de heeren J. Hoek en J. Houtsmuller. Tot lid van het bestuur van het departement werd gekozen de heer P. M. de Wolf. Daar geen der drie benoemde ter vergadering aan wezig was, zal hun van deze .benoeming kennis ge geven worden. Den lsten Juli hoopt Jan Bijwaard den dag ta her denken, dat hij vóór 40 jaar hij de firma W. F. Stoel en Zoon in dienst trad. Hedenmiddag werd mej. de wed. Jupiin in de Schoutenslraat door een fietser aangereden. Zij werd bij den heer Weijling binnengebracht. De heer Conijn verleende de eerste hulp. Waarschijnlijk heeft zij het been gebroken. Per bracard is de gewonde naar het ziekenhuis gebracht. Dat de lawn-tennissport hier ter stede meer en meer beoefend wordt, behoeft zeker geen betoog, reeds meermalen werden er nieuwe tennisclubs opgericht en thans zijn er twee nieuwe banen aangelegd op het land van Iloltz, terwijl er ruimte open is gelaten voor een derde baan. De banen zijn aangelegd in den driehoek, die op het bouwplan voor plantsoen is be stemd en in het komende najaar zullen tr hoornen in de drie vrijgebleven hoeken worden geplant. Dat bij den aanleg van deze banen geen kosten ge spaard zijn, blijkt wel uit de keurige afwerking en de aardige tentjes, welke bij ieder veld geplaatst zijn. De velden zijn 40 hij 20 M. met groote uitloopen, de banen zijn van cement (8 c.M. dik), wat het voordeel heeft altijd goed bespeelbaar te zijn, ook na regen, want zij zijn eenigszins afloopend aangelegd, zoodai het water spoedig wegvloeit. De heer Oudt, aannemer van dit werk onder wiens leiding de banen, waarvan de eene reeds door de tennisclub van 't Gymnasium in gebruik is genomen en waarvan de tweede 1 Juli klaar komt en bestemd is voor de lawn-tennisclub „Come and Play" aangelegd zijn, heeft eer van zijn werk en voor beoefenaars der lawn-tenuissport is het spel zeker nog aantrekkelijker geworden door deze keurige banen. Gelijk met de voleindiging der droogmaking van de Scbermeer, werd het kerkgebouw der Herv. Gemeente alhier voltooid, n.l. in het jaar 1633. Heeft de tand des tijds dit bouwwerk niet gespaard, en aan t kerkbestuur de laatste jaren veel zorg gege ven, thans is de verzakking der zware muren tot staan gekomen en dekt de flink opschietende klimop de on ooglijke scheuren. Schoon moet het bouwwerk vroeger geweest zijn en groot was des Zondags de schare die ,van hier en Hugowaard optrok om de godsdienstoefe langen hij te wonen. I)e ramen, toenmaals grooten (icels bestaande uit beschilderd glas, zijn nog dezelfde, maar de ruit,jes_ langzamerhand door wit glas vervan gen. Langen tijd was Oterleek kerkelijk met Oudorp gecombineerd. Ds. Bolger, wiens weduwe nog te Alk maar leeft, was de laatste predikant die deze twee ker ken bepreekte. Een kerksehuitje voerde des Zondags de kerkgangers naar en van Oudorp. Sedert de schei ding hebben weer een zestal predikanten de nieuwe pastorie, toen gebouwd, bewoond. Ouden van dagen" herinneren zich zeer goed de geschiedenis der laatste ei ig jaien, hoe zal 't er over 25 jaar uitzien, als de kerkvoogden bij' hun voornemen blijven om, als de fi- nniit.ien het toelaten, eene nieuwe kerk te stichtend iet thans opkomende geslacht zal zich dan nog deze herinneren en misschien gedachtig zijn aan de woor den van een wijs man: Wie het verleden niet eert, de toekomst met waard! Stemt het 275-jarig bestaan ,den, P?ld.er de Schermeer, ook ons Oterleek, dat grooten-deels in dien polder ligt, tot vreugde-, het lang zaam verschelden van ons oude, ouderwetsche, eertijds zoo fraaie kerkgebouw zal voor menigeen droeve herin neringen naast blijde gedachten opwekken. m i KORT NIEUWS. le Rotterdam werden in April onder hst zand ver borgen gevonden 40 horloges en sieraden. Thans is Wassenaar afkomstig zijn van een diefstal te - Sedert Vrijdag wordt te Rotterdam vermist de graanhandelaar P. v. S., die zich met f 2000 na Amsterdam had begeven. De inktwerper uit Amsterdam is thans in de militaire ziekenzaal te Haarlem. Deskundigen zijn be- noemd om een onderzoek in te stellen naar zijn' gees- 't Was druk van morgen op den Straatweg naar Heiloo. Een groot aantal belangstellenden begaven zich reeds voor tienen naar den Kattenberg, waar hot twaalfde provinciaal Noordhollandsch zendingsfeest gehouden zou worden. Van vele plaatsen uit den omtrek waren er bezoekers, tegen half elf werden er nog steeds meer aangevoerd met de stoomtram. Ook waren er gekomen met feesthoeden van Edam, Purmerend, Monnikendam enz. Op het feestterrein zag het er vriendelijk uit. Hier en daar een vlag, wat kraampjes en tentjes voor versnaperingen en ververschingen, mu ziektenten en wat meer op een feestterrein behoort. Voor de muziek werd gezorgd door den bond van chris telijke Harmonie- en fanfarecorpsen in Noord-Holland, Om half elf opende ds. C. J. van PaasseD, predikant te Haarlem de samenkomst. Verschillende psalmen en gezangen werden? gezongen. Na de openi g werd op twee plaatsen gesproken door de heeren ds. J. Bergman van Rotterdam, J. W. Gunning, van Rot terdam, ds. H. A. C. Snethlage te Hoenderland, ds. G. Posthumus Meyes van Zand voort, ds. H. J. Heynes, van Landsmeer, D. R. Bouhuijs van Amsterdam, dr. J. Adriani van Utrecht, L. Kuperus van Amsterdam en ds. Th. Scharten van Hoorn. Tusschen de verschil lende reden werden liederen gezongen, welke begeleid werden door het chr. fanfarecorps „Nut en Genoegen" van Edam, het chr. muziekgezelschap „Halleluja" van Monnikendam, en het chr. fanfarecorps „Excelsior" van Ransdorp. Het feest nam den geheelen middag in beslag. ting voor 1909 de zaak weer aan de orde komt. Hij zegt dat, wat de heer Nieuwenhuizen, die het onder zoek leidde, noodig acht, enorm veel kosten met zich zal brengen. De heer Van den Bosch spreekt de wensch uit, dat dan toch bij de begrooting een gedeeltelijke voorziening zal worden getroffen. De Voorzitter zegt, dat dit ook in de bedoe ling ligt. Daarna worden do verschillende voorstellen zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. P. Kroon, C. Visser, K. Blokdijk en J. de Jong, werklieden bij den gemeentelijken reinigingsdienst, hebben zich hij adres d.d."2 Maart 1.1. tot den Raad gewend met het verzoek hun eene tegemoetkoming te verleenen, opdat zij kunnen voldoen aan hunne ver plichting tot bijstorting van hunne pensioensbijdragen gedurende het jaar, dat aan hunne vaste aanstelling voorafging, zulks naar aanleiding van art. 35 laatste alinea in verband met art. 9, alinea 1 der Verorde ning, regelende het verleenen van pensioen of wacht geld aan gemeente-ambtenaren, die thans voorstellen op dit verzoek afwijzend te beschikken. De heer Van B u ij s e n kan met het voorstel van B. en W. meegaan, maar vraagt of het niet moge lijk zou zijn dat de bijdrage voor de tijdelijk aangestel de facultatief wordt gesteld, of dat indien betaald wordt bij een niet vasteaanstelling werd teruggege ven. Hij meent, dat er bij de vaststelling der pensioenver ordening niet op is gelet. Verplichte storting acht spr. gewenscht doch moge lijk moet zijn, dat de bijdrage kan worden terug ge geven. De voorzitter zegt dat de hoofden van de takken van dienst zijn aangeschreven in dezen geest te handelen. De heer Melchers heeft met belangstelling ge hoord, dat door B. en W. de hoofden van takken van dienst in dien geest zijn aangeschreven, en vraagt of het de losse arbeiders geldt, die feitelijk in geen ver band tot de gemeente staan. De voorzitter antwoordt, dat het de tijdelijk op proef aangestelden betreft. De heer Glinderman betoogt, dat reeds mo gelijk is wat de heer Van Buijsen wil. Voorts zegt hij dat nergens, ook bij het rijk tijdelijk aangestelden geen pensioenbijdrage betalen. De heer V ail B u ij s e 11 herhaalt nog eens, dat het in liet belang der werklieden is, als zij ook als tij Gelijk aangestelden voor het pensioen storten. T>e heer Boelmans ter Spill zegt dat de tijdelijk aangestelden benoemd worden onder de verplichting de bijdrage te betalen. De heer LTitenbosch zegt, dat het adres eigenlijk iets anders bedoelt, dan teruggave der pensi oensbijdrage. Zij vragen gelijk gesteld te worden met de overige jongste vastaangestelden. Voorts zegt hij, dat nu deze werklieden een dubbele bijdrage voor pen sioen moeten storten en dat kan van een loon van 10 niet af. De voorzitter zegt, dat zij dat wisten. De lieer Uitenbosch antwoordt, dat deze het niet wisten, daar zij tijdelijk waren voor de pensioenverordening in werking werklieden aangesteld trad. De heer De heer J. lindeboom, candidaat bij den H. D. al hier, is thans beroepen te Oudorp. zuivere is toege- testoestand. een hd der bemanning van de opvarende sleepboot „Union I" te Gorinchem zijn pokken gecon stateerd. Op de Merwede vóór de stad. waar do boot met sleep ligt, zijn alle maatregelen genomen. ie Tei' Aa mikte gisterenmiddag een jongetje van C. den H. met een pistool op zijn broertje, met het treurig gevolg, dat de laatste doodelijk in de borst getroffen weid. - Te Waalwjjk sprong de 9-jarige V. van een muur op de voorbijrijdende tram. Hij kwam tusschen den muur en de tram en werd ineen gedrukt. r/r°.UW,D" een bekead straattype te Groningen, is heden in den drank gestikt. r,, "r Haarlemsch Muziekkorps, directeur de heer Kriens, zal Donderdag 18 Juni, des avonds 2 uui, in den Stadshouf een uitvoering worden gegeven waarvan het programma luidt als volgt- 1. MarschundChorausderOperTannhiiu«.»r verture Le Roi d'Ys Le dernier Sommeil de la Viei-ge MnxnnL Kf.'IH 3, 9. Lalo. Massenet. Schubert. b. Marscli Militair Grande Fantaisie de l'opéra Le Pardon de Ploërmel Czardas, Ungarisch Ballet Ouverture Maitre Peronilla Danza deile ore, Ballet de l'opéra "La Grioconda Walzer aus der Operette Walzertraum Uu jour d'Eté en Norvége, Fantaisie Nos. 2, 5 en 7 zijn voor Harmonie-orkest gezet door den directeur. Meyerbeer. Grossman. Offenbach. Ponehelli. Strauss. Wilms. De heer W. v. d. Voort alhier, examen voor landmeter. slaagde voor het lot privaat-docent in enkele gedeelten der wiskunde van de universiteit te Amsterdam laten dr. J. G. Rutgers, leeraar aan het gymnasium te Alkmaar. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer J. de Wit, lo. burgemeester. Secretaris de heer C. D. Donath. De notulen der vorige vergadering zullen in de volgende vergadering worden vastgesteld. 1. Mededeelingen Aan de vergadering wordt medegedeeld: a. dat het verslag van den toestand der gemeente over 1907 gereed is en bij deze den Raad wordt aange boden. Een exemplaar zal aan elk der leden worden toegezonden. Voor kennisgeving aangenomen. b. dat is ingekomeneen schrijven dd. 20 Mei 11. o. 27 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde primitief kohier van den hoofdelij ke!) omslag', dienst 1908. Alsvoren. e. alsvoren, een schrijven dd. 3 Juni 11. no. 74 van :1e Gedeputeerde Staten, ten geleide van een uittrek sel uit het Kon. besluit van 25 Mei 11. no. 62, houdende goedkeuring van 's raads besluit dd. 8 April 11. no. 4a, tot vaststelling eener verordening op het heffen eener plaatselijke belasting op de gebouwde eigendom men. Alsvoren. d. alsvoren, een adres dd. 9 Juni 11. van H. Ban ning, die zijn molen aan de gemeente te koop aanbiedt. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. e. alsvoren, een adres dd. 16 Juni 11. van W. de Lange, houdende liet verzoek hem een strook grond van het Doelenveld in koop te willen afstaan. Alsvoren. f. alsvoren, een adres dd. 15 Juni 11. van G. Hart- land en 25 andere bewoners van den Omval, houdende het verzoek te willen bevorderen, dat de buizen der wa terleiding worden uitgestrekt tot het door hen be woonde deel der gemeente. Alsvoren. g. alsvoren, een adres, heden ontvangen van de heeren G. G. Vonk c. s., om bij het maken van een nieuwe brug voor de Emmastraat rekening te willen houden met de vloerhoogte vóór humie perceelen en met de bestaande bestrating. Te behandelen bij punt 17 der agenda. In verband met deze voorstellen vraagt de heer van der Feen de Lille naar het resultaat van het onderzoek naar het brandgevaar in de Waag. Voorzitter antwoordt, dat bij de begroo- de De Boelmans ter Spill zegt, dat zij er 2 jaar over kunnen doen. Üe heer Uitenbosch acht dit uitstel van execu tie en verklaart, dat hij tegen het, voorstel van B. en W. zal stemmen. De heer ^Glinderman zegt, dat men den koop van tijdelijke diensten dan facultatief moet stel len. Bovendien acht hij het billijk dat voor den tijd dat de pensioenverordening in werking is van Januari tot Mei een tegemoetkoming zal worden gegeven. Dc heer Boe lm ana ter Spill ondersteunt dit, terwijl de voorzitter zegt, dat die tegemoet koming alle werklieden hebben gehad, al was het dan i ook in den vorm. van loonsverhooging. Dat vragen nu deze werklieden ook, nu zij een dubbele pensioensbij drage moeten storten. Itoor den voorzitter wordt er op gewezen dat de werklieden zelf schuld er aan hebben. Na een discussie doet de heer Uitenbosch het voorstel om het salaris te verlioogen tot 10.50. De heer Boelmans ter Spill acht dit een voorstel, dat niet bij deze zaak behoprt. Dat kan bij de begrooting. Do heer Glinderman doet het middel aan hand om deze menschen een gratificatie te geven. De heer Uitenbosch doet thans het voorstel om de gratificatie te geven. De heer Van der Feen de Lille meent, uaf eerst het voorstel van B. en W. in stemming wordt g'obi acht. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen met 14 tegen 3 stemmen. Tegen de hee ren Melchers, Fortuin en Uitenbosch. I hans rijst de vraag, of het voorstel Uitenbosch nog in behandeling zal komen. Beslist wordt, dat dit thans niet gaat, dat de heer Uitenbosch een schrifte lijk voorstel moet indienen. Ter voldoening aan het bepaalde sub 2 van de voorwaarden, verbonden aan de subsidie ten behceve dier school vastgesteld bij raadsbesluit van 18 De cember 1901 No. 10, werd door het bestuur der huis houd- en industrieschool alhier, de begrooting voor het dienstjaar 1908 ingezonden. In ontvangsten en uitgaven sluit deze begrooting met een bedrag van f 17575.—, of f 1300.— hooger dan de raming voor 1907 heeft bedragen. De commissie voor de belastingzaken enz. stelt voor de begrooting voor kennisgeving aan te nemen hiervan aan het bestuur dier school mededeeling te doen. Conform besloten. De rekening van het Burgerweeshuis over liet jaar 1907 vermeld in uitgaaf een bedrag van f 11380.46. De uitgaven bleven op bijkans alle volgnummers beneden de raming. De ontvangsten, op de begrooting uitgetrokken tot een bedrag van f 12440.overschreden de raming met f 123.85 en bedroegen f 12563.85. De rekening sluit alzoo met een voordaelig saldo van f 1183.39, f 1214.93 minder dan waarmede zij aanvangt. De commissie tot de belastingzaken enz. stelt voor 10. de rekening goed ie keuren in ontvang f 12563.85^ in uitgaaf op f 11380.46, alzoo met een batig sal o van f 1183.89, als eersten post van ontvang te brengen op de begrooting voor 1909; 20. het bedrag der c. q. verhaalbare verplegingskosten over het 1907 te bepalen op f 170,53 per wees. Alsvoren, de heer Van der Feen de Lille blijft als regent, buiten stemming. Het onderzoek der rekening van het stedelijk muziek korps, dienst 1907, heeft geene aanleiding gegeven tot het maken van bedenkingen. De gezamenlijke uitgaven bedroegen f'3612.14, ter wijl over eene toelage uit do gemeentekas werd be schikt vanf 3600.De rekening sluit alzoo met een nadeelig saldo van f 12.14. De commissie voor de belastingzaken enz. stelt voor de rekening goed te keuren. C inform besloten. 7. Rekening algemeene bewaarschool, dienst 1907. De rekening der algemeene bewaarschool over 1907 vermeldt in ontvang f 2203.21, en in uitgaaf 2261.691/2, zoodat deze dienst, welke aanving met een nadeelig saldo van f 217.441/2, kon sluiten met een nadeelig saldo van f 58.48l/2. De uitgaven werden bestreden door het subsidie van de gemeente Alkmaar ad f 1500, door de jaarlijksche en andere bijdragen ad f 270.—, door school- en over- blijfgelden ad f 433.21. De commissie tot de belastingzaken enz. stelt voor de rekening goed te keuren. Alsvoren. De rekening der gemeente-gasfabriek over het jaar 1907 vermeldt iti ontvang en uitgaaf een totaal bedrag van f 223.952.43. De uitgaven vangen aan met het nadeelig saldo van 1906 ad f 7186.535 en bedragen totaal f 223.952.43, terwijl de rekening sluit met een nadeelig saldo van f 386.19. De overgelegde exploitatierekening wijst een winst aan van f 62.300.205, de resultaten-rekening een saldo verlies van f 1011.77. De commissie tot de belastingzaken enz. stelt voor de rekening goed te keuren in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 223 952.43, met uitnoodiging het nadeelig saldo ad f 386.19 als eersten post van uitgaaf over te brengen op den dienst van 1908. Alsvoren. Het onderzoek der rekening van het burgerlijk Armbestuur over het jaar 1907 leverde geene bezwaren op en gaf geen stof tot het maken van bijzondere opmerkingen. De ontvangsten, welke geraamd waren op f 18030, overtroffen de raming met f 158.99 en bedroegen f 18188.99, waaronder begrepen is het voordeelig saldo der rekening van 1905 ad f 710.761 /2. De uitgaven, geraamd tot gelijk bedrag van f 18030, beliepen f 17920.02, of f 109.98 beneden de raming, zoodat de rekening sluit met een voordeelig saldo van f 268.97. De Commissie voor de belastingzaken enz. stelt voor de rekening goed te keuren in ontvang tot een bedrag van f 18188 99 en in uitgaaf van f 17920.02, alzoo met een batig saldo van f 268.97, als eersten post van ontvang te brengen op de begrooting voor 1909. Conform besloten. Het totaal der ontvangsten bedroeg f 20632.50 en der uitgaven f 21390.47, zoodat de rekening sluit met een nadeelig saldo van f 757.97, f 45.51 minder dan waarmede zij aanvangt. Voor opneming en aflossing van kasgeld wordt f 7109.365 in ontvang en uitgaaf vermeld. Met leedwezen heeft de commissie voor de belas tingzaken opgemerkt, dat, ondanks de verantwoording van een buitengewone ontvangst van f 325, de reke ning weder sluit met een vrij aanzienlijk nadeelig saldo, hoewel dat saldo, vergeleken bij het vorigjaar, wel iets is verminderd. Een zuinig beheer blijve het bestuur daarom dringend aanbevolen De commissie stelt voor de overgelegde rekening en verantwoording voor kennisgeving aan te nemen en hiervan mededeeling te doen aan het bestuur dier school onder toezending van een exemplaar der bijlage. Conform besloten. .Door den Directeur van het gemeente-slachthuis is c-ene ontwerp-begrooting van inkomsten en uitgaven voor deze inrichting opgemaakt voor het tijdvak van hare ingebruikstelling, 1 April 1908, tof 1 Januari 1909. Het. bedrag der ontvangsten wordt in deze begroe ting geraamd op 18237.51, welk cijfer nagenoeg overeenkomt met de voorloopige raming, opgenomen in bijlage No. 101 van 1907, waar de cijfers echter zijn geraamd naar de exploitatie over een geheel jaar. Ook kon de exploitatie gedurende de maand April in ver scheidene opzichten reeds als basis worden genomen. Deze raming gaf geene aanleiding tot het maken van bijzondere opmerkingen. Een ander geval is zulks echter met de raming der uitgaven, uitgetrokken tot een bedrag van 15955,89. Onder deze raming toch komt sub 1 een bedrag voor van 1-50 als half-jaarlijksche vergoeding voor een aan te stellen plaatsvervangend directeur en van 300 or een tweeden opzichter-hulpkeurmeester. Het schijnt de commissie niet doelmatig toe voor de genoemde betrekkingen gelden op deze begrooting uit te trekken, waar deze zich naar de meening der com missie behoort te bepalen tot salarissen en werkloonen van de reeds in functie zijnde ambtenaren en bedien de,n, met uitzondering van die voor een werkman-sto ker, waarvan de onmisbaarheid reeds is gebleken. Het komt de commissie yoor de belastingzaken enz. verder regelmatig voor, dat het volle bedrag der te be talen rente en aflossing'over het jaar 1908, dus tot'1 J 'inuari 1909, in deze begrooting worde opgenomen, waardoor dit bedrag stijgt tot 7772.92. Het batig- saldo, geraamd op 2281.62, wordt dan teruggebracht tot 2281.62 en 450 1939.59 of I i <)y.03. Overigens kan de commissie zich met de voorgedra gen cijfers wel vereenigen en stelt dus voor tot de goedkeuring der voorgestelde begrooting,' met inacht neming der aangegeven wijzigingen, te besluiten. Naar aanleiding van dé opmerking in zake de loo nei) voor een plaatsvervangend directeur en een twee den opzichter-keurmeester wees de Voorzitter op ae onmisbaarheid van de beide functionarissen. ii is destijds verzuimd om op de begrooting het sa- voor een plaatsvervangend directeur op te ne- Deze plaatsvervanger is noodzakelijk bij verlof :te van den directeur. Ook een tweede opzichter hulpkeurmeester is noo dig, daar de keuring van het vleesch in het abattoir niet vlug genoeg gaat. De keuringsdienst in de gqmeente kan ook niet vol- ende geschieden door een hulpkeurmeester; in het belang dus yan den keuringsdienst in het abottoir en m de gemeente yan zeer veel belang. De heer Luiting zal dit kunnen bevestigen. He heer Luiting zegt daarop dat onmogelijk hulpkeurmeester alles kan doen, hoezeer de man ook zijn best doet. De mvoer van vleesch is ook nog al H Wt gr U1 de verlofdagen van den opzichter is het noodig, dat een ander zijn plaats inneemt. hJ k' e-,11 zegt namens de commissie, dat liet hier eigenlijk een principiëele kwestie is en dat de commissie meent, dat deze functionarissen, wier aan- s el mg zeer zeker noodig is, eerst dienen te worden benoemd. De heer de Wit zegt, dat men niet eer dei wist hoe de fmancieele commissie er over dacht. ,e beer Glinderman verklaart, dat hij, als hij in de vergadering der financiëele commissie was geweest, meegegaan was met het voorstel der commis sie. Bovendien acht hij' de aanstelling van een pW vervangend directeur niet noodig, en hij vindt het on- laris men. en ziekte

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2