GENEZEN VERSTOPPING 5 STADSNIEUWS. MOEDER m m TABLETTEN Uit Graft Uit Limmen. (Door een'hond gebeten. Om Te water. Die arme kraai Een weldadigheidswedvlucht. Bad- en Zweminrichting. Muziekuitvoering. Salvester Q. Cannon eene korte uiteenzetting gaven van het geloot van de kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, de kerk gegrondvest door Joe Smith. De sprekers zijn zendelingen uit den Amerikaanschen Staat Utah, door de Mormonen gesticht en in 1850 als territorium erkend. Hun doel is alom de Mormonenleer te verkondigenop te wekken tot onderzoek van hunne woorden, om langs dien weg de menschheid te overtuigen van de waar heid van hunne leer. Kort samengevat is betgeen zij mededeelden het volgende: Ieder menschdoor leer of sekte niet bevooroordeeld moet inzien bij onderzoek dat de bewering van de aanhangers van de vele verschillende godsdienststelsels, dat ieder voor zich niet alleen de rechtemaar ook de god delijke leer, heeftonmogelijk waar kan zijn De sekten zjjn hevig verdeeld onderling en bestrijden elkaar bij voortduring. Het is een dwaze beschul diging te zeggen dat God de voortbrenger is van al die tegenstrijdige godsdiensten. De sekten zijn menschenwerk, en godsdienststelsels door menschen uitgedacht,moeten natuurlijk van elkander ver schillen. Wat van Hem komt moet waar zijn. Even als er maar één God iszoo kan er maar één ware godsdienst zijn. Geen verscheidenheid van kerken dus, doch een kerk moet alle menschen vereenigen. En de leden van deze kerk gelooven in Godden Eeuwigen A aderin Jezus Christus, zijn Zoon, en in den Heiligen Geest. Dit is de kerk der Mor monen, die willen dat dit aller kerk wordt. Volgens de leer der Mormonen zal de mensch voor zijn eigen zonden gestraft worden en niet voor Adam's over treding. Zij geloovendat door het verlossingswerk van Christus alle menschen zalig kunnen worden door (en hier valt de nadruk op) gehoorzaamheid aan de wetten en verordeningen van het Evangelie, waarvan de eerste verordeningen en beginselen zijn Geloof in Jezus Christus, bekeering, doop door onderdompeling tot vergeving der zonde, oplegging der handen voor de gave des Heiligen Geestes. Zij gelooven in de oude organisatie der kerk met apostelen, profeten, herders, leeraars, evangelisten enz.; voorts m den Bijbel als Gods woord in zoover hij nauw keurig vertaald is. Zij verwachten nog vele groote dingen die God zal openbaren aangaande zijn konink- njk, willen^ God dienen volgens de ingeving van het geweten, willen onderdanig zijn aan Koningen, Heer- schers enz., eeren en onderhouden de wetten en ge looven te moeten zijn eerlijk, oprecht, kuisch, goed voor alle menschen. De hoofdzaak is, dat in alles Gods wil worde ge daan (niet als offerande, zooals Jezus zeide, maar uit liefde tot den Vader) en dat men in werkelijk heid gelooft. at het Mormonisme wil, is dus geen nieuwe kerk, maar juist de oude weer van Jezus Christus; het Mormonisme is niet anders dan het evangelie van Christus. Een gedeelte van de aanwezigen was voortdurend zeer onhebbelijk, door op hinderlijke wijze te praten, te schuifelen en te lachen. Voorwaar een kinder achtige manier om te toonen dat men het met iemand niet eens is. zuivere W. Kiesdistricten voor den Gemeenteraad. Door het bedanken van de heeren G. Melchers en H. J. Vonk, als lid, van den ge meenteraad zullen er verkiezingen moeten plaats hebben in het 2de en 3de kies(stem)district. Daar, door de nieuwe indeeling in kiesdis tricten, velen niet met zekerheid weten tot welk district de straat waarin zij wonen be hoort, is ons verzocht eens de straten aan te geven behoorende tot de beide genoemde districten. Het nieuwe kiesdistrict II, omvat wijk B, benevens een gedeelte van wijk E, n.h, dat deel' dat gelegen is ten noorden van een lijn, ge trokken uit de as van de Singelgracht, ter plaatse waar de Hoevervaart zich met deze gracht vereenigt, door de Hoevervaart tot de Houtvaart, door deze vaart tot den Bergerweg en verder langs de as van dezen weg tot de grensscheiding Laatste Berichten der gemeente Bergen. Tot dit district behooren Officier d'Académie, dus de kiezers wonende in de volgende straten: Achterstraat, Doelenstraat, Dubbelebuurt, Hot, Hoogstraat, Houttil, Kerkplein, Kanaalkade, Ko ningsweg, Langestraat, Lombardsteeg, Mient, Molenbuurt, Nieuwesloot, Paardenmarkt, Paar- densteeg, Paternosterstraat, Peperstraat, Pieter straat, Ramen, Schapensteeg, Schoolstraat, Veer- straat, Waagplein, Zevenhuizen Bergerweg (ge deeltelijk), Drebbelstraat.Drui venlaan, Eendrachts- straat, Fabriekweg, Forestusstraat, Geestersingel, Geesterweg, Groenelaantje, Heldersche weg, Huis waard, afgesneden Kanaalvak, Karnemelksbuurt, Kwakelpad, Laan Westerweg, Middenstraat, Noorderkade, Scharloo, Snaarmanslaan, Spoor straat, Stationsstraat, Stationsweg, Stuartstraat, Van Teijlingenstraat, Tuinstraat, le en 2e Tuin dwarsstraat, Uitweg, Visscherslaan, Westerhofje, Westerweg (gedeeltelijk), Wognumsche buurt. Het nieuwe kiesdistrict III omvat wijk C, D en een gedeelte van wijk F voor zoover dit ge legen is ten oosten van een lijn getrokken uit de as van de Singelgracht bij de Nieuwlander- brug door het pad van Overdie tot de sloot ka dastraal bekend in sectie F no. 1742, deze sloot volgende tot de molenwatering tot de grens scheiding met de gemeente Heiloo en deze schei ding volgend tot de grens van wijk E. Hiertoe behooren dus de kiezers wonende inAchter- dam, Achterweg, Appelsteeg, Bierkade, Dirk Duivel,sweg, Dijk, Eilandswal, Fnidsen, Heeren straat, Heiligland, Hekelstraat, Kaarsenmakers gracht, Keizersstraat, Kooltuin, Kanaalkade, Lut tik-Oudorp, Mient, Nieuws'traat, Sliksteeg, St. Annastraat, St. Jacobstraat, Spanjaardstraat, Tie- nenwal, Torenburg, Verdronkenoord, Voordam, ZijdamAchterwezel, Baangracht, Bloemstraat, Compagniestraat, Groot Nieuwland, Hofstraat, Huigbrouwersteeg, Kapelsteeg, Keetgracht, Keet- kolk, Klein Nieuwland, Kweerenpad, Laat, Lim- merhoek, Oosterburgstraat, Oosterkolkstraat, Oudegracht, Raaksje, Schelphoek, Sandersbuurt, Turfmarkt, Verdronkenoord, Voormeer, Wester burgstraat, Westerkolkstraat, Wildemansstraat, Wolfpad, Zoutsteeg; Baanpad, Boekelerweg, Baansingel, Aan bcord, Friesche weg, Geest- merambachtsdijk, Jaagpad, lste en 2c Kabel straat, lste en 2e Kanaalstraat, Kanaalweg, Om- Oostwijk, Overdiestraat, Steeweg, Wagen- val, makersstraat, Westdijk, Zeglis. De Prins. Het maken van een nieuwe rijbrug voor de Emmastraat wel urgent. Nieuws uit Hoorn. 0. 0 0\ 0. Voor de verkiezing van een lid van den Raad der gemeente Graft, welke vacature ia ontstaan door het vertrek van den heer J. Alles, zijn tot candidaten ge steld de heeren J. Oortwijn P. Root en W. Schoe huijs. De stemming zal den 25 Juni gehouden worden Naar wij vernemen is alhier en in Castrieum van nacht ingebroken. Eenig geld en verschillende voor werpen worden vermist. De politie doet onderzoek naar den tot nu toe onbekenden dader(s). Het Kegelconcours in „de Unie". Hedenmorgen was de verdere stand van denkorpswed- strijd (wij hebben den stand opgegeven tot Koekoek 11) als volgt B. A. L. I, Alkmaar, 197 p. B. A. L. II, Alkmaar 197 p. Je hebt ze niet aan een touwtje, Amsterdam, 146 p. De Olub I, Alkmaar, 206 p. De Club -II, Alle rnaar 195 p. Bollenclub, Amsterdam, 197 p. Men heeft ze niat aan een touwtje II, Amsterdam, 178 p. Men heeft ze niet aan een touwtje I, Amsterdam, 228 p. A ietoria. Alkmaar, 184 p. Oranje Kegelclub, Amster dam, 191 p. Waterpas, Haarlem, 180 p. Kooit ge dacht, Amsterdam, 182 p. Je heb ze niet aan een touwtje, 1 trecht, 173 p. De lste Bloemendaalsche Ke gelclub, 170 p. De Phoenix, Haarlem, 140 p. Kegel- club A. F. G. V., Amsterdam, 208 p. In den personeelen wedstrijd is, zeer goed geworpen en in de vrije baan zijn verscheiden deelnemers met 6 negens voor den dag gekomen. De stand van den kampioenwedstrijd is (in 8 wor pen) I),-. Straver, Alkmaar, 58 p. Delachaux, Alkmaar, '6 p. II. I). F. van Klaveren, Amsterdam, 55 p. De bekende Alkmaarsehe orgelman De Wilde is op den Schelphoek door een hond in den wijsvinger van de rechterhand gebeten. een uur of elf had er vanmorgen bij de brug bij de Appel steeg op het Luttik-Oudorp een ongeluk plaats. Doordat het draaiwerk van, den wagen vast- geiaakte, kwamen paard en rijtuig van den heer Blokker van Htiloo in het Luttik-Oudorp. Het zevenjarig zoontje i van Blokker geraakte mede te water. Het jongetje was spoedig weer op het droge geholpen en met vereende krachten werd daarna eerst het paard en toen de wagen weer op den wal gebracht. Het ongeluk liep gelukkig zonder verwondingen af. In de Lindelaan heeft reeds het geheele voorjaar een ongenoods gast rondgevlogen, die het de bewoners erg lastig maakte. Hij snoepte en haalde weg, wat hij maar te pakken kon krijgen. Hier stal hij een ge kookt ei, dat hij rustig op ging zitten peuzelen, daar wist hij een lepeltje te pakken te krijgen, bij de een bemachtigde de dief een kommelje, dat hij op de straat stuk liet vallen, bij den ander en dit was zijn laatste euveldaad een melkkannetje, dat hij in de keuken zag staan en meesleepte, maar spoedig viel hetgelukkig kwam het in een putje terecht, zcodat het niet brak. De bewoners van de Lindelaan werden bang voor den diefachtigen kraai, de bewoners durfden de deur niet meer open laten staan, de kinderen keken angstig om zich heen, de katten gingen voor hem uit den weg. Er kwam evenwel een eind aan zijn heerschappij, op een avond zat de schelm in een boom uit te rusten van zijn rooftochten en viel in slaap. Zachtjes, heel zachtjes, op z'n teenen sluipend, kwam een bestolene nader, greep het niets-vermoedend Tdier en draaide hem den nek om. Thans hangt de arme kraai als afschrikwekkend voorbeeld boven de aardbeienbedden, waaruit hij eens de lekkerste en rijpste wegsnoepte. Door den Noordhollandschen Postduivenbond zal op 16 Augustus a.s. een wedvlucht gehouden worden van Rochefort af met postduiven van de bij den bond aangesloten afdeelingen en vereenigingen. Het doel van deze vlucht is lo. om een flinke som bijeen te brengen tot het fundeeren van een fonds teneinde te geraken tot het stichten van een senatorium voor aan tuberculose lijdende kinderen en 2o. om door deze daad van weldadigheid de minder gunstige meening van het groote publiek omtrent de duivensport te wijzigen. De inleggelden voor deze wedvlucht zul'en zonder eenige korting afgedragen worden voor dit liefdadige doel. Het bondsbestuur doet alle m, eite om behalve de medewerking van de liefhebbers zich ook van buitenal flinkeu steun te verzekeren. Inderdaad t is te wenschen dat dit mooie plan slaagt door veler medewerking I De postduiven-vereeniging „Alcmaria Nictrix" alhier werkt ook mee voor dit goede doel, Bij den heer D. Oostwouder, president van die veree- niging, Nieuwlandersingel, kan men zich opgeven in dien men mee wil werken en dit plan wil steunen Aan de bad- en zweminrichting alhier zijn van den 13 Juni tot en met 19 Juni genomen 753 baden door heeren, door dames 42, door weezen 11 en 172 door onvermogenden. Temperatuur van het water, hoogste 680 op 17 Juni, laagste temp. 640 op 14 Juni. Muziekuitvoering door het Stedelijk Muziekkorps op Zondag 21 Juni 1908, des avonds ten 7 uur in den stadshout onder directie van den heer J. M. Otto. P rogramma, 1. „Soldatenblut", militaire marsch 2. Ouverture voor het zangspel Ro samunds" 3. „Immer, oder walzer. 4. Fantaisie nach motiven der oper „Der Vogelhandler" wij zijn den wereldbond voor Vrouwenkiesrecht, van den his- torisehen optocht te Weenen, den Senaat van het Delft- sche studentencorps, benevens verschillende portretten. INGEZONDEN STUKKEN. Een cadeautje van de Duitsche regeering?? Mijnheer de Redacteur. Tn uw blad van Zaterdag 13 dezer trok t.nder „Stads nieuws het stukje „Een cadeautje van de Duitsche regeering" mijn bijzondere aandacht. Ka lezing legde ik het echter teleurgesteld ter zijde. De slotzin „zoo hebben wij der Duitsche regeering dank te weten, dat zij hare onderdanen wekehjks dui zenden guldens meer voor hun voedsel laat betalen, opdat wij ons daarvan goedkooper zullen kunnen voor zien lijkt mij o. a. al een hoogst naïve ontboezeming. Immers, de Duitsche meelhandelaren voeren slechts hunne overproductie uit. Is deze nu groot, zoo leveren zij het buitenland allicht prima qualiteiten meel omdat zij zich dan den afzet verzekeren en hunne molens bo vendien kunnen laten doormalen. Want, vergeet dit nieter zijn in Duitschland meer molens dan er voor den binnenlandschen afzet noodig. zijn. Om de meelhandelaren nu in hun afzet naar het buitenland te steunen heeft de Duitsche regeering wij selijk, zeer wijselijk, een uitvoerpremie toegestaan. Want door meer molens te laten "bestaan of beter gezegd aan hun bestaan te helpen dan er voor den binnenlandschen afzet noodig zijn, heeft Duitschland het in de hand bij een eventueele catastrophe leger en natie van brood te voorzien zonder van buitenlandsche hulp afhankelijk te zijn. Onze molens zijn bij lange na niet in staat in de be hoeften van ons land te voorzien, doch. dan ook geen militaire natie. Ziedaar de eene zijde der medaille. De keerzijde is, dat de Duitsche meelhandelaren er niet bijzonder op gestold zijn hun meel in massa's uit te voeren daar de uitvoerpremie hun niet zooveel vergoedt als de binnen- landsche afzet hun oplevert. Dit is ïlu nog al duide lijk, want was het omgekeerde het geval, zoo zouden zij alles uitvoeren Is de overproductie nu gering, zoo is de Duitsche meelhandelaar toch volstrekt niet ongèvoelig voor uit voer naar het buitenland. Maar. dan levert hij een soort meel waar een e x t r a t j e aan te verdienen is, ergo een minderwaardige qualiteit. Dit ligt voor de hand want op normale wijze kan hij het over- groote deel van het meel in zijn eigen land met voor deel afzetten. En zoo zijn wij van zelf genaderd tot het cardinale punt, dat den tegenwoordigen toestand beheerscht. Want op het oogenblik is er Duitsch meel in Hol land dat alles behalve goed is en waarvan, op zich zelf gebakken, geen eetbaar brood te verkrijgen is. Het is wel blank van kleur, doch om een vakterm te ge bruiken zoo dood als een pier Onderzoekt alle dingen, en behoudt het goede zegt een oud spreekwoord. En nu heeft de ondervinding tot op heden geleerd, dat goede Inlandsche Bloem ge mêleerd met Amerikaansch patentmeel, steeds het meest betrouwbare resultaat oplevert. Want inlandsch is smakelijk en Amerikaansch is geestig, zoodat men door deze mélange een brood kan bakken, dat uitmun tend is. Ten slotte moet mij de opmerking van het hart, dat het geheele stukje over het Duitsche cadeautje, mij voorkomt geschreven te zijn door iemand, die in Duit sche bloem handelt. B. ad 2. Is dus het bouwen van deze brug een algemeen belang te noemen, nu de gemeenteraad weigerde deze flinke verbinding tot stand te brengen, toonde men niet te willen medewerken tot de geleidelijke ontwik keling van dit nieuwe stadsgedeelte. Het behoeft toch geen nader betoog dat, met de ver betering van dezen verkeersweg, ook de lust tot bouwen in deze omgeving zal toenemen. Voor velen schijnt het evenwel vanzelfsprekend te zijn dat het particulier initiatief (dat ook dit stadsge deelte tot een begin van bloei heeft weten te brengen') aanmoediging van overheidswege niet noodig heeft, ja, steun daaraan misschien wel uit den booze is. En, .teekenend voor den geest des tijds, dat in die zelfde raadsvergadering de voorstellen over „minimum Icon en maximum arbeidsduur'' (voor de meesten een modeartikel) er met vlag en wimpel doorgingen. Zal mep zijn doel eerst dan bereikt hebben, wanneer (loor allerlei knellende bepalingen en door weigering van eiken steun, het particulier initiatief (toch reeds zoo verslapt in dezen critieken tijd) voor langentijdon- derdrukt is? Ziet men dan niet in dat alléén dit particulier ini tiatief is de bron van nieuwe welvaart en dat het wei nig baten, ja eer schaden zal de loonstandaard schijn baar te verhoogen als door gebrek aan ondernemings geest en door hoog opgedreven eischen het aanpakken van nieuwe werken uitblijft en daarmede „het werk," dat voor den arbeider toch noodig is, wil er van loon sprake zijn. Zullen wij weder een winter tegemoet gaan waarin de patroons, op voorbeeld van de stad genood zaakt tot^ het geven van hooge loonen, geen klanten kunnen vinden die in deze tijden van verminderde in staat zijn die hoogere vragen, koop- of beter betaalkracht kosten te wildoen? Zal dus ook deze winter weder dit treurige beeld te zien geven, waarbij de beste van onze werklieden ge dwongen zullen zijn de hand op te houden? En zal men na den loonstandaard kunstmatig tot een schoonschijnende hoogte te hebben opgevoerd, te vreden zijn als men met het werk tevens weggenomen hc< ft dat allerbeste in den mensch, dat gevoel van fier- heid en zelfbewustzijn, dat niet toelaat „te ook al is de nood tot 't hoogst gestegen? Inderdaad, het tijdstip waarop de gemeenteraad be sloet het maken van een nu reeds noodig gebleken verkeersweg te weigeren, het niet noodig vond daar door den ondernemingsgeest aantemoedigen, maar te vens de patroons dwingen wilde tot het kunstmatig op voeren der loonen, dit tijdstip komt mij voor weinig gunstig gekozen te zijn. Zal het ons verwonderen, wanneer uit de kringen van neringdoenden, van werkgevers, ja, na korter of langer tijd, van arbeiders zeiven, stemmen zullen op gaan, die vragen niet om een hoogen loonstandaard, maar om werk, werk dat het loon medebrengt. X. BURGERLIJKESTAND. ONDERTROUWD 19 Juni. Johannes Cornelis Maria Mul alhier en Maria Anna Alberta Keet te Schagen. GEBOREN 19 Juni. Grietje, d. van Cornelis Wijn en Sannetje Dekker. Ludzer, z. van Geert Torenbeek en Geertje de Vries. OVERLEDEN 20 Juni. Maria Eefsink, laatst wed. van Cornelius Bos, eerder van Jacobus Smit, 86 j. nimmer", concert v. Franz von Blon. Fr. Schubert. E. Waldteufel. 5. Ouverture zur oper „Dichter und Bauer" 6. Fantaisie de l'opéra „Lahmé" 7. „La Manola", serenade espagnole 8. „Irrlichter", humoristischer pot pourri 9. „Cortègo du Prince Carneval", fantaisie burlesque Carl Zeiler. Fr. v. Suppé. Leo Delibes. R. Eilenberg. Ad. Schreicer. L. Montagne. Bedankt. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. kerk te Zwarte waal door den heer J. Lindeboom, cand. te Alkmaar. Bij Kon. Besl. is verlof verleend aan den heer W. Piepers, stationschef te Alkmaar, tot het aannemen van het ordeteeken van Officier d'Academio, hem door den Minister van het Openbaar Onderwijs en der Schoons Kunsten der Pransche Republiek geschonken. De leer der Mormonen. Er was nog al veel belangstelling, gisteravond in de Harmoniewaar de heeren Ch. W. Penrose en rins van deze week bevat aan illustraties o. a. een portret van prof. P. K. Pel, hoogleeraar in de geneeskunde te Amsterdam, een kiekje genomen tij- t college van den hoogleeraar, verschillende foto s van de feestelijkheden van het 40-jarig bestaan van het Ned. Gymnastiekverbond, van het congres van De Pri Li de raadszitting van 17 Juni j.l. is met groote meerderheid besloten voorloopig geen nieuwe rijbrug voor de Emmastraat te maken. Daarmede toonde die meerderheid der raadsleden: te niet intezien de reeds lang gebleken noodzake lijkheid om voor het verkeer de kortstmogelijke verbin ding tot stand te brengen tusschen Kennemerstraat- weg (d. w. z. Heilo, Vierstate en Nieuwpoortslaan) en het centrum van de stad; 2e niet te willen medewerken tot de geleidelijke ontwikkeling van dat nieuwe stadsgedeelte dat, blij kens de reeds ingediende uitbreidingsplannen, voor de naaste toekomst van onze stad van het grootste belang is. ad 1. A7oor hem, die een eenigszins heldere voor stelling heeft van de kaart onzer stad, is het niet noo dig de noodzakelijkheid van de genoemde kortstmoge lijke verbinding nader te bepleiten. Voor alle neringdoenden, winkeliers, bakkers, melk venters etc., voornamelijk gevestigd in het centrum aer stad, voor wie in dezen tijd van concurrentie „tijd geld is zal het wel evenmin noodig zijn om aan te toonen dat het maken van een omweg, dag in dag uit, een ernstige belemmering is voor de uitoefening van hun bedrijf. Onbegrijpelijk is het dan ook dat een vertegenwoor diger^ van den winkelstand, blijkens zijn woorden in den Raad en blijkens zijn stem, voor iedereen duidelijk maakt dat hij het belang van een vlug en gemakkelijk verkeer, juist voor dien winkelstand, niet inziet. Maar ook in omgekeerde richting ziet ieder, die veel van dezen weg gebruik maakt dat, komende van de Heiloërstraatweg, de kortste weg naar de stad geno men wordt. Iteeds nu neemt een groot, zoo niet het grootste gedeelte van de bewoners van Kennemer- straatweg, van de van Everdingenstraat, van Vierstate en Nieuwpoortslaan den weg door de Emmastraat wanneer het centrum der stad bereikt moet worden. Eveneens is dit het geval met een zeer groot aantal bezoekers van den Hout, o. a. bij gelegenheid van mu ziekuitvoeringen. oegt men daar nu bij de vele be woners van den Kennemerstraatweg, die langs den Nieuwlandersingel de Kneppelbrug bereiken, de op marktdagen vaak talrijke reizigers die de tram van Haarlem aanvoert (voor wie ook de kortste weg de aangewezene is) en bedenkt men hoevele schoolkinde ren (ook van scholen in de stad) en talrijke wielrijders de Heiloërbrug ontwijkend, de Kneppelbrugnemen, dan ziet toch ieder wel in dat reeds nu die Kneppel brug het verkeer over de Heiloërbrug belangrijk ont last. Met een breede rijbrug zou dit dus in nog veel hoo gere mate het geval zijn. Werkelijk, men moet wel een vreemdeling in Jeru zalem zijn, wanneer men als raadslid durft beweren dat dit niet het geval is. AA aimeer wij niet op grond van de noodzakelijkheid, overtuigd waren dat de Emmabrug er binnen korten tijd komen moet dan zouden wij, na het lezen van het raadsverslag, den gemeentearchitect het dooprecht ontzeggend, met den wethouder spreken van de „brug der toekomst." Of zou wellicht den naam „Pont des soupirs" (wegens de vele verzuchtingen die gehoord worden) meer overweging verdienen? Blijkens het raadsverslag werd de kwestie van het verkeer helder ingezien door den heer van den Bosch, voor wiens betoog getuigende van studie en overleg, hier een woord van hulde niet achterwege mag blijven. Eveneens de logische gedachtengang volgende ver klaarde de heer Vonk de verbreeding van de Kneppel brug in de eerste plaats urgent en, zeer terecht, voegde liij er den raad aan toe, na het leggen van deze nieuwe brug, eenige jaren te wachten om te zien in welke ma te de Heiloërbrug ontlast wordt. Eerst dan kan men beoordeelen aan welke eischen een vernieuwde Heiloër brug beantwoorden moet. DE STUDENTENSTAKING IN BOHEME. RAAG, 19 Juni. Het comité uit de stakende stu denten in Boheme besloot, met algemeene stemmen op dne na, de staking op te heffen. Een bijzondere vergadering van studenten in de rechtswetenschappen nam een soortgelijk besluit. DE MOORD TE ZEIST. UTRECHT, 20 Juni. Thans is ook door Teunis van Le. hooger beroep aangeteekend tegen zijn straf vau twintig jaar wegens den moord te Zeist op Hendrik Drost. Alle vier bo^ sklaagden gaan alzoo in hooger be roep. OVERREDEN. HAARLEM, 20 Juni. Door de auto van den burge meester van Bennebroek is hedenmorgen de besteller van der Linden van het station te Vogelzang over- reden. De man verkeert in zorgwekkenden toestand. Twee goede circulaires. a j MtHandsgemeenten, behoorende tot het ge- der te Hoorn gezetelde gezondheidscommissie wordt thans op ruime schari een circulaire verspreid, waarin gewezen wordt op de slechte, vanoudsher op het platte land van N.-H. heersehende gewoonte, de privaten, vooral van boerderijen, boven een sloot te. plaatsen. Aan de bewoners van het stadsgedeelte rondom den Koepoortsweg en den Draafsingel is een circulaire-uit gereikt^ waarin de G. C. allen met den meestea drang uitnoodigt, in het belang der volksgezondheid in het algemeen en in genoemd stadsgedeelte in het bijzon der, de slooten niet noodeloos te vervuilen door he inwerpen van afval. t SEIGELS Bijna alle lichte ongesteldheden en vele gevaarlijke ziekten vinden hun oorzaak in de een of andere aandoe ning van maag, lever of nieren. Neemt daarom dsgelijksch na eiken maaltijd, om sterk en gezond te blij venen de spijsvertering te bevor deren, Moeder Seigel's Tabletten. Als een digestief en opwekkend middel zijn ze onvergelijkelijk. Ze regelen de ingewanden, wekken de lever op, helpen de spijsvertering en staan U daardoor bij om uit Uw voedsel kracht te winnen en die kracht is op geen andere wijze te verkrijgen. EN ALLE MAAG- EN LEVERZIEKTEN. Verkrijgbaar bij jfile Apothekers en Drogisten. Prijs PI. 1.50 per fleschje. Te Alkmaar verkrijgbaar bij NIEROP SLOTHOUBER, Langestr. 83; firma J. SCHOUTEN Co.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2