BEELDSCHOON! Holl. Maatschappij van Landbouw. I Openbare Verknoping MtNUBNT zeep De Lange en de Moraaz, LEVERT ZOON, Hekelstraat 18. Liefhebbers van beste Thee, FENIJN's beddenmagazijn. Heeren- en jongeheeren en Kinder-Confectie, KAAScontróIe. Heeren-, Dames- en Kinderschoeisel. Gri"oote "^7"erlotingg* fcv-*. Xs The Derby-Townend en Oxford e Stokpaardjes-Leliënmelk-Zeep TREKKING 16 SEPTEMBER 1908. Weder ruime keuze bij N. V. HERM's. COSTER ZOON. Voordam C 9, Telefoon No. 3, sluiten verzekeringen tegen inbraak met en zonder diefstal. Ritsevoort Ho. 38. Firma DE WIJS BROERS. Beneden Marktprijs Milwaukeemaaimachines. FEUILLETON. DJARLEEP SINGH. Afdeeling zwarte Gelegenheids-Costuums. Het lokaal is van 's morgens 10 uur tot 's avonds 9 uur geopend, Zater dagavond tot 's avonds 10 uur en des Zondags van 's morgens 8 tot 1 uur. a f 1.20 per stuk. Attentie een vertrouwd en actief Agent. HOUTTIL B 16. Men kan het teerste weefsel met Sunlight veilig wasschen. Witgoed wordt witter, en gekleurd goed wordt levendiger van kleur, zoo dra Sunlight slechts gebruikt wordt. Als zachte zeep of andere wasch- middelen Uw goed boschadigen en de kleuren hebben doen verschieten, denk dan eens aan het woord Sunlight. Afdeelingei TEXEL en EIJERLAND KONINKLIJK GOEDGEKEURDE van Koeien, Schapen, Varkens, Landbouw-werktuigenenz. ter gelegenheid der in September 1908 te houden Tentoonstelling der afdeelingen Texel en Eijerland der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Loten verkrijgbaar: 1 lot 50 Cent, 11 loten f 5.-, 110 loten f 48.75 en 230 loten f 100 h contant. H. FLENS, te Den Burg op Texel. MMMypH. Twee Woonhuizen en Erven Maatschappij „Mercurius", Amsterdam. Bonds-Rijwielherstellers. vraagt gratis monster, van 80 ets. per 5 ons. Aanbevelend, Soliede RIJWIELEN met Kettingkast, 2 en 3 versnellingsnaven. Inruilen van oude rijwielen. Reparatiën onder garantie. JAN KOEMAN, Zevenhuizen, Tel. 243 VV ij" hebben de eer U kennis te geven, dat wij van een der grootste firma's in Holland hebben overgenomen een reus achtig groote partij die wij in het gebouw „Diligentia" te Alkmaar, tegen elk aan nemelijk bod zullen uitverkoopen. De voorraad goederen, die wij spotgoedkoop kunnen opruimen, bestaat uit eene hoogst prachtige sorteering fantaisie, zwarte en blauw costuums, Jongeheereu costuums, Kinderpakjes, Pantalons, en gekl. Lederbroeken, enz. enz. Alle costumes zijn van prima qualiteit en zijn uitstekend bewerkt (gelijkstaande met maatwerk). DC Werklieden, en gij allen, die (ofschoon de heerschende slechte tijd U niet veroorlooft, veel geld te besteden) zich een nieuw kleedingstuk van goede qualiteit willen aanschaffen, spoedt U naar het gebouw „Diligentia." "TS|f De verkoop duurt slechts 11 dagen, geen dag langer, en wel vanaf Don derdag 25 Juni, des morgens 10 uur, tot en met Zondag 5 Juli ten 12 uur. Wij laten hier slechts enkele prijzen volgen Men zegge het voort! K. WENZEL Co. Fijne Edammer Kaas met het KAAS- contrölemerk, te verkrijgen in de Bonte Koe, Langestraat 21, Telef. 174, Alkmaar, Aanbevelend, W. DE WAAL. Platvoetzolen. Platvoetzolen. Ontvangen eene ruime keuze in bruin Ziet de Etalage I Nieuwste Modellen. maakt een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig u i t e r 1 ij k, witte, fluweel-zachte huid en verblin dend schoone tint. Dit alles wordt verkregen alleen door de van BERGMANN Co., Radebeul, met fabrieksmerk Stokpaardjes; a 50 ets. p. st. te Alkmaar verkrijgbaar bij LEO BIJLOOS, Coiffeur, Langestraat NIEROP SLOTHOUBER, firma SCHOUTEN Co., Ver- dronkenoord D 66. 612 Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit d.d. 8 April 1908, No. 44. De penningmeester der Loterij-Commissie. aan den Koningsweg, B 28 en 29 te Alkmaar, kad. sectie A nos. 2673 groot 72 centiaren en 2672 groot 76 centiaren, in Hotel SCHWANER aan de Paarden markt te ALKMAAR, op Donderdag 2 Juli 1908, 's avonds ruim 6 uur, bij opbod en onmiddellijk daarna bij afslag en combinatie. Breeder bij biljetten omschreven. 0. G. STEEN, Notaris. dat bij de tegenwoordige onnoemelijk vele Rijwiel- merken er nog één is waarvan men zeker is van aan schaffing geen teleurstelling te ondervinden, dat merk is Vraagt PRIJS-COURANT bij de Agenten i TE KOOP nog eenige uitstekende lichtloopende, nieuwe, tweepaards Worden op proef en onder de gewone garantie geleverd door de N. V. Het La ndbouwkantoor „Noordholland" Kantoor en magazijnen a/d Steeweg. Alkmaar, Juni 1908. Beleefd aanbevelend, 03 GROOTE SORTEERING. PRIMA BEWERKING. - LAGE PRIJZEN. Roman naar het Duitsch van C. CROME-SCHWIENING. 9, „Waarmee dan wel?" riep Nellie wier nieuwsgie righeid, vermengd met belangstelling voor de zoo dweepachtig vereerde jonge gouvernante, haar te sterk werd. „Dat zal ik je dan wel eens vertellen," sprak Suze met overdreven gewichtigheid. „Dat is in verband met een knappen, jongen man, dien ook jij heel goed kent en die volgens mama de aardigste jonge man is, die ooit van Engeland naar Indië is gekomen!" „Neef Archie!" riep Nellie verbaasd uit en een hoog roode kleur steeg naar haar wangen. „Wat heeft die met Miss Esther te maken?" „Precies hetzelfde vroeg papa ook en weet je wat mama hem daarop antwoordde, Nellie?" Het jonge meisje greep Suze's hand zoo stevig vast, dat deze met een gilletje van pijn verzocht haar los te laten. „Wat antwoordde mama dan?" „Zie je wel," juichte Suze, „nu zou jij ook aan de deur hebben geluisterd, als je in mijn plaats was ge weest." „Och wees toch niet zoo flauw!" hernam Nellie knor rig. „Wat zei mama dan toch?" Het jongere zusje vlijde zich tegen Nellie aan en ver telde zacht: „Mama zei, dat, indien Esthers voogd niet had ver langd, dat zij bij hein zou komen, mama toch op haar vertrek zou hebben aangedrongen met het oog op Ar chie. Want Archie had slechts oogen voor Miss Es ther in de laatste weken en daarom werd het hoog tijd, haar uit zijn omgeving te verwijderen." Een donkere trek was bij deze woorden over het ge- Heeren-Costuums, nieuwste dessins, hoogst elegant, gewone prijs 77 7 7 77 77 zeer elegant en solide, fantasie en zwart kamgaren moderne dessins, blauw drapé fantasie en blauw laken in zeer mooie dessins, v n in effe cheviot in keurig nette dessins f 35.— nu f 18.— 30.- 14.- 25.- 12.- 10.— 8.25 Zeer fijne zwart Engelsch kamgaren Costuums (Colbert of Jacquet) gewone prijs f 38.— nu f ii ii n 33.- Kamgaren gekleede Costuums n 38.— Colbert Costuums, in zwart graniet n n 18.50 Jacquet of Colbert Costuums, zwart diagonaal t} 28.50 n >i a wol kamgaren "24.— d™Pé t 26.- n li n n I, effen cheviot, zeer fiju 18.— Pantalons 90 ct., Jongeheeren-Costuums (met korte en lange pantalons) vanaf f Kinderpakjes enz. alles spotgoedkoop. Enkele Vesten 25 ct. Demisaisons voor goed als geen DE KOOPLIEDEN: 13.50 12.— 13.— 9.50 7.50 5.75 2.50, prijs. laat der oudste getrokken en haar fijne lippen presten zich vast op elkaar, alsof ze een lichamelijke pijn door stond. Er verliepen eenige oogenblilcken eer zij met stokkende stem verder vroejg: „En hoe oordeelde papa hierover?" „Hij lachte en beweerde, dat mama droombeelden zag'. Maar toen werd mama zeer ernstig en je weet zelf wel Nellie, dat als mama zulk een bedroefd, ern stig gezicht trekt, papa dadelijk toegeeft. En papa heeft dan ook op mama's verzoek Miss Esther aangera den met de morgen uit Diamond-Harbour vertrekkende stoomboot weg te reizen en daarom is zij nu naar de stad om een plaats voor den overtocht te bespreken. Ziezoo nu weet je precies alles wat krijg ik nu voor mijn berichten?" Nellie antwoordde niet. Ze liep in gedachten haar jonger zusje na, wier levendig temperament haar een grooten gekleurden vlinder deed achtervolgen. Nellie schrok dan ook ineens uit haar gepeins op toen ze haar naain hoorde roepen door een klankvolle mannenstem. „Archie!" fluisterde ze, terwijl ze geheel verbleekte. ,,Mijn hemel, zou het waar zijn, wat die dwaze Suze me heeft verteld 1" Eerst toen het roepen een tweede en derde maal werd herhaald riep ze: „Wij zijn hier in den tuin!" terwijl ze van haar eigen stem schrok, die zoo buiten gewoon droog klonk. Haar aardig gezichtje werd nog een nuance bleeker, toen ze dadelijk daarop degene, die haar had geroepen, haar tegemoet zag komen. De jonge man, die haar tegemoet kwam loopen en in wien men onmiddellijk den militair vermoedde, of schoon hij nu een wit flanellen pakje droeg, kon onge veer een vijfentwintig jaar zijn. Hij lag na den Afri- kaanschen oorlog met zijn regiment in Bermuda, hij had in Transvaal met onderscheiding gestreden en een jaar verlof gekregen om zijn tante, de vrouw van kolo nel Manning, eens te bezoeken en bij deze gelegenheid eens_ met het Indische leven kennis te maken. Dat was overigens minder zijn eigen dan wel zijn tantes wensch geweest, maar hij was toch blij, dat hij hieraan gehoor had gegeven. Het beviel hem buitengewoon goed in het gezellige huisgezin van den kolonel, waar hem vooral door zijn tante opmerkelijk veel attenties wer den bewezen. Luitenant Archibald Everloane had ta melijk veel bezittingen in het moederland en over kor toren of langeren tijd zou hij zich toch uit den dienst terugtrekken 0111 het leventje van een rijken landsheer in Wales te genieten en zijn tante had niet eerst sinds zijn aankomst in haar hoofd gezet, dat haar oudste dochter, Nellie, een voortreffelijke Lady Everloane zou zijn. Dit plan hield ze verstandigerwijs voor Archie zelf geheim. Nellie zag er lieftallig genoeg uit om haar neef verliefd op zich te maken, zoo meende ze. Door haar egoïstischen trots dacht de kolonelsvrouw er niet aan, dat het oog van den jongen officier met welgevallen ook op het gelaat van een betaalde persoon kon blijven rusten, inwie zij zelf, niettegenstaande de uitstekende beschaving der gouverffante, toch altijd een zeer ondergeschikte bleef zien. Met klimmende be- zorgheid had ze intusschen gezien, met welk een vrien delijkheid en voorkomendheid Archie Everloane het jonge meisje behandelde, en zoo had ze met alle kracht er op aangedrongen, zelfs tegen den wensch van haar man, dat Esther gehoor zou geven aan het verzoek van haar zonderlingen oom, om bij hem de huishouding te komen doen. De elegante, knappe verschijning van Archie had niet nagelaten indruk op Nellie te maken. Ze gevoel de zich buitengewoon tot haar neef aangetrokken en vereerde hem met zachte, zusterlijke liefde, zooals ze meende. Suzes babbelen echter had haar in de laatste minuten duidelijk gemaakt, dat het voor haar zeer be slist pijnlijk zou zijn, indien een ander Archies hart zou veroveren en zij was over deze nieuwe ontdekking tegelijk zoo verbaasd en verwonderd, dat ze niet, zoo als gewoonlijk haar neef vroèlijk tegemoet holde, maar hem nu met neergeslagen oogen opwachtte. De jonge officier scheen deze verandering in haar houding geheel niet op te merken. Hij begroette de jonge meisjes met eenige plagerijen en holde met Suze in het rond waarna hij zijn blik onderzoekend liet rond dwalen naar alle kanten en toen onverschillig opmerk- EEN NIEUWE SCHRIJFMACHINE. De Telegraaf van 15 Juli 1908 schrijft Door de N. V. Blikman Sartor lus wordt een nieuwe Amerikaansche schrijfmachine, de „Royal Standard"in den handel gebracht, waarvan aan deze vennootschap voor Nederland en Koloniën de exploitatie is opgedragen. De machine werd in op dracht van een consortium van Amerikaansche groot-kapitalisten en schrijfmachine-specialiteiten geconstrueerd, omdat men begreep, dat het nu wer kelijk eens tijd werd, een werkelijk populaire Standard-machine te maken, die niet door middel van reclame moet worden verkocht, doch door deug delijkheid en billijken prijs. Deze standaard-machine is zóó geconstrueerd en alle onderdeelen zoo eenvoudig ingericht, dat elke leek, zonder eenige verdere voorlichtingen, na de gebruiksaanivijzing gelezen te hebben, direct een brief kan typen. De prijs is zeer laag. In de étalage van Blikman Sartorius zijn een vijftal dezer machines te zien. AGENTEN voor Alkmaar en Omstreken Jf-lï). 3£erms, Qoster %oon Voordam 9 die gaane bereid zijn een machine op proef te zenden. Een handelshuis van eersten rang, in wijnen, te Borde iux, vraagt voor den verkoop zijner wijnen, voornamelijk aan clubs, hotels, restaurants en aan particulieren, Aanbiedingen met franco brieven onder letter O 77, aan het bureau van dit blad. ii be: „Dat is wel een zeldzaamheid, dat men jullie alleen, zonder Miss Greane in den tuin vindt 1" „O dat genoegen zul je nu dan wel meer hebben!" antwoordde Suze snibbig. „Wij zijn toch geen kleine kinderen meer, die aan de schortebanden moeten wor den vastgehouden. Nellie is reeds een grootedame, die het volgende seizoen in de gezelschappen zal worden gepresenteerd en ik ben een kleine wildzang, die Miss Greane nog heel noodig heeft om ook eens een groot© dame te wor den," vulde Archibald lachend aan. „Zoo riep Suze boos. „En ik zeg dan toch maar, dat ik heel blij ben, dat deze „Koningin Esther," zoo- als jij haar eens heel komiek hebt genoemd, morgen Kalkuttn verlaat; mijn opvoeding zal ook zonder haar wel worden voltooid „Wat zeg je?" riep de jonge officier verschrikt uit „Miss Greane gaat zoo plotseling weg?" Suze keek hem in plaats van te antwoorden slechts spottend aan en keerde hem toen den rug toe. „Is dat waar Nellie?" wendde Archibald zich toen tot de zwijgende oudere nicht. Deze knikte slechts. „Maar waarom dan toch?" kwam er haastig over zijn lippen; hij scheen er nog iets bij te willen voegen, maar hij zweeg, toen hij Nellies blik angstig vragend op zich gericht voelde. „Hoe is dat besluit zoo snel opgekomen Met wonderlijk geluidlooze stem vertelde Nellie van den oom, die haar graag bij zich wilde hebben. Het vroolijke lachje om Archies lippen was verdwenen; een diepe bijna sombere ernst lag nu over zijn gelaat. „Is Miss Greane thuis Suze draaide zich koket in het rond, terwijl ze uit riep „Neen neefje; ze is naar de stad om een plaats op de stoomboot voor morgen te bespreken. Jij vindt het zeker wel erg jammer dat ze weggaat?" voegde ze er nog plagend bij. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 4