IEDERE ERVAREN HUISVROUW PULVERISATOR's - merk „Vermorel". MEN p. OUDES, Ridderstraat, Alkmaar. De Lange en de Moraaz, Nutricia. Suikerziekte. schoonste strijkgoed K. HAYTEMA, FROU FROU met den „L i n d®e boo m" is de echte. Beneden Marktprijs Milwaukeemaaimachines. V erificatie-vergadering. voorradig De firma's G. M. J. BAKKER, A. DEKKER, R. DE GROOT Mz. en H. W. M. RIJKS, allen alhier, hebben steeds -1 -*■ m in luxe- en beugelflesschen. Y ruchtboom-Carbolineum Tevens uit voorraad leverbaar: Firma Joh. F. MORRA. FEUILLETON. DJARLEEP SINGH. vooral NIET den Qrootsten Uitverkoop te bezoeken van P. 0UDES, Ridderstraat, Alkmaar. Als5 Gouden Ijzers. 400 Gouden Ringen 300 Horloges. Armbanden. Kruiskettingen. Horlogekettingen. Juweelen voor oud. Juweelen Broches. Juweelen Knopjes. Juweelen Hangers. Juweelen Kapspelden. I? AdministratiënWissels, Coupons, schrijven kapitalen Grootboek in en af. Kennisgeving. Amepfk'. Bril I a n t ët het merk in de roode Prijsjper groote flacon f 0.35. weet, dat Sunlight beteekent een wonder baarlijke besparing van tijd en arbeid in iedere afdeeling van de schoonmaak. Of men heet of koud water gebruikt, niets neemt het vuil zoo schielijk afdoend en zonder nadeel af als de Sunlight. Sunlight maakt geverfde muren, tegels en houtwerk weder zoo goed als nieuw. van ALKMAAR 6 8 10 van AMSTERDAM 630 8 930 Q Alleen Zondags tot 7 September. 730 uur. 730 jn] uur Ter bestrijding van zwammen en schadelijke insecten is bij ons verkrijg baar Kopervitriool (in kristallen). Kopervitriool (fijn). Kluitkalk. Poeder voor Bordeauschepap. Aanbevelend, 00 ca n.£ _o co °-0c Daar alle goederen tegen veel verminderde prijzen worden verkocht. Let s.v.p. op het UITHANGBORD. Zondags geopend. Inkoop of ruilen tegen de hoogste waarde. Sa co te Alkmaar, Afdeeling voeding voor lijders aan DIABETESMELKbereid volgens systeem van JAC. BOUMA, Speciaal-Arts voor stofwisselings-ziekten te 's-Gravenhage. ii ii ii f 0.20. HAVERVLOKKEN, bereid als voren f 0.40 per pak i/2 van K.G. Verder zijn verkrijgbaar: Diabetesbrood, Gluten- meel, Jam, Marmelade en meerdere suikervrije artikelen. Vertegenwoordiger voor Alkmaar en Omstreken, de Heer „in de Priesche Winkel". Wed. v. DOESBURG's TE KOOP nog eenige uitstekende lichtloopende, nieuwe, tweepaards Worden op proef en onder de gewone garantie geleverd door de N. V. Het Landbouwkantoor „Noordholland" Kantoor en magazijnen a/d Steeweg. Alkmaar, Juni 1908. De verificatie-vergadering in de faillissementen van de Handelsvennootschap, onder de f i r in a GEBRs. BRUNKLAUS, in manufacturen te Alkmaar en hare individueele leden H. A. en G. Ij. G. BRUNKLAUS aldaar zal worden gehouden op Woensdag 26 Augustus a.s., des voormiddags 101/2 uur, in het Gerechtsgebouw aan den Geestersïngel alhier, terwijl de schuldvorderingen bij ondergeteekende moeten worden ingediend vóór 10 Augustus 1908. Alkmaar, De Curator, 27 Juni 1908. COHEN STUART. Watertochtjes Merk A van COHEN Co. (alleen bij ons verkrijgbaar). ANTI-INSECT. Het meest afdoend middel ter vernietiging van schadelijke insecten in tuinen en kassen. Prijs per flacon (met gebruiksaanwijzing) inhoudende 500 gram f 1.25. 250 f 0.75. ALKMAAR. KANTOOR: VOORMEER. Roman naar het Duitsch van C. CIÏOME - SCHWIENING. I81 „Groote, fijgeroogige god?" hief de oude Siwapries- tor aan, op half-zingenden toon, terwijl hij zijn handen naar het afgodsbeeld uitstrekte. „Voor uw aange zicht treedt de zoon van Djarleep Singh, dien gij zelf als wreker hebt aangewezen, om in uw naam uw volk de vrijheid te hergeven. Verleen hem uw kracht, op dat hij op den bodem, waardoor uw heilige stroom vloeit, ook het laatste spoor der onderdrukkers van het Hindoestaansche volk verdelgt en dat met hun bloed doet verdwijnen Hij wierp zich op den marmeren vloer neer en raak te den grond met het voorhoofd aan. Francis Barton volgde zijn voorbeeld, niet zijn eigen wil volgend, ru.aar een macht, die sterker was dan deze. Eri hij bleef plat op den grond met uitgestrekte handen liggen, toen de priester naast hem opstond en hem geheimzin nig toefluisterde „Luister, Sahib, wat de tijgeroogige God u, de uit verkorene, te vertellen heeft. Ik laat u alleen in het heiligdom. Raak even aan het metalen plaatje aan den voet der godheid, als de tijd gekomen is. dat ge mij terug wenscht Als m een droom bevangen had Barton deze woor den vernomen. Ilij hoorde ook hoe het gordijn achter zijn rug dichtviel en hij wist, dat hij nu alleen was in het vertrek. Nog waagde hij hét niet zijn gelaat van den grond op te richten, terwijl de aanraking met de koude marineren steenen zijn toestand van verdooving waarin hij zich bevond nog verergerde. Hij griezelde voor dit oog van edelgesteente, in een gouden beeld, dat door menschenhanden was gemaakt, maar dat le vend scheen en welks blik hij niet kon verdragen Maar nauwelijks was hij van den eersten schrik be komen of hij gevoelde het wilde verlangen bij hem op komen 0111 zich meester van het kleinood te maken. Zonder dit bezit en zijn geheimzinnige kracht, waar aan hij op dit oogenblik even stellig geloofde als de fa natieke Indiër, die het had bewaakt, scheen hem zijn leven waardeloos. Met het steeds grooter wordende verlangen naar het schitterende diamanten oog keerde ook zijn helder denkvermogen terug en zonder zich uit zijn liggende positie op te richten, overlegde hij bij zich zelf,, wat hem te doen stond. Zooals het scheen borg deze onderaardsche tempel, die slechts bij enkelen was bekend, niemand anders dan de oude priester en Awamah. Als hij nu eens op stond, 0111 het kleinood uit liet voorhoofd van liet af schuwelijke beeld te nemen, wie zou hem dat kunnen verhinderen Zijn lichamelijke kracht overtrof verre die van den grijsaard en Awamah gaf hij den goe den uitleg vlnn den glans in haar oogen, dan was zij reeds ouder zijn macht. Maar angstig overviel hem de gedachte hoe hij den uitgang uit dit onderaardsche mjsterieuse hol zou vinden, als zij hem haar hulp wei gerde. En wie zei hem, dat deze onderaardsche ver trekken nog- niet andere dienaren van den wrekenden God verborgen, die bereid stonden den brutalen roover te boeien en hem den verdienden, vreeselijken straf te doen ondergaan Gelukkig- herinnerde hij zich op het juiste mo-ment, nat de oude Indiër hem had verteld, hoe het kleinood tweemaal uit liet beeld was gesprongen zoodat Barton dus begreep, dat het gemakkelijk uit de holte in den gouden tijgerkop moest kunnen worden uitgenomen. Ilij meeat zijn steeds sterker worden verlangen om in het bezit; van het kleinood te komen bedwingen en ge duldig het tijdstip afwachten, waarop het diamanten tijgeroog; in zijn hand zou worden gelegd. Zacht richtte hij zich op zijn handen op en hief zijn hoofd omhoog. Opnieuw joeg het tijgeroog hem een vreeselijke rilling aan; het was hem alsof de doordrin gende blik van dit onschatbare juweel alle geheime sluiers van zijn binnenste oplichtte en zijn geheimste gedachten voor dit godsbeeld blootlegde. Steeds moest hij zijn oogen afwenden voor dezen de monischen glans, die van dit diamanten oog uitstraal de en die hem toch weer dwong het volgende oogen blik naar hem te kijken. Lokkend en afstootend te ge lijkertijd hield het kleinood hem geboeid. Hoe lang hij voor dit afgodsbeeld, ten prooi aan vr'eeselijke angst en gloeiend verlangen had doorge bracht daarvan had hij niet het flauwste begrip. Het leek hem een eeuwigheid, die alles, wat daar voor was gebeurd deed verdwijnen. Plotseling gleed zijn blik naar beneden tot den voet van den tijgergod en bleef op een blauwachtig schitterend metalen plaat je rusten en tegelijkertijd schenen nu weer de geheim zinnig gefluisterde woorden tot hem door te dringen „Raak even aan het metalen plaatje aan den voet der godheid, als de tijd gekomen is, dat ge mij terug wenscht- Had hij deze woorden niet reeds eerder gehoord? Hij stond op en naderde met knikkende knieën het afgods beeld. Terwijl hij zijn hand naar de metalen plaat uit strekte, zag hij een soort van hamer van hetzelfde me taal er voor liggen, die ook in den vorm van een tijger klauw was gemaakt. Hij greep het en sloeg er even mee tegen de plaat om hem toen ontsteld op zijn plaats terug te leggen. De plant had een doffen toon, die nog een langen tijd: natrilde, doen hooren. Hij voelde meer nog, dan hij het hoorde, dat de oude Indiër weer naast hem kwam staan. Deze liep Barton voorbij en trad op het afgodsbeeld toe, waarvoor hij in zachte; on verstaanbare woorden een soort van bezwering mom pelend, bleef staan. I11 koortsachtige spanning wacht te Barton wat komen zou; lang zouden zijn zenuwen het in zulke aangrijpende oogenblikken niet meer vol houden, dat voelde hij maar al te duidelijk. Plotseling keerde de priester van den wrekenden God zich weer tot Barton en sprak: „Kom aan mijn zijde, Sahib opdat ik het kleinood uit het hoofd der Godheid in uwe handen leg!" Met inspanning van zijn laatste krachten voldeed Barton aan dat verzoek. Hij zag hoe de andere man zijp bruine, beenige hand uitstrekte naar het tijgeroog en dit aanraakte. Op hetzelfde oogenblik doofden de beide kleine vlammen in de gouden schaaltjes knette rend uitdonker blauwe schaduwen vielen over het ge- heele afgodsbeeld. De laatste glimp van het uitdoovende vuur verza melde zich in het diamanten tijgeroog, dat in de opge heven hand van den ouden Indiër lag; voor den blee- ken, demonischcn glans, die daarvan uitging, sloot Barton zijn oogen. Een hevige, kwellende vrees, waar door zijn hart bijna werd ineen gekneld, had bij hem de plaats van het vorig verlangen ingenomen. Hij had een gevoel als moest hij onder afwerend gebaar uitgil len „Ontsla mij van het bezit van het tijgeroog dat zal mijn leven vernietigen." Eindelijk was nu ook het laatste schijnsel in de vuurschalen uitgedoofd. Barton voelde hoe zijn han den, die hij instinctmatig als voor iets vreeselijks had opgeheven, door den ouden man werd gegrepen en hoe daarin iets hards, kouds, steenachtigs werd gelegd, door welks aanraking hij over al zijn leden rilde. „Bewaar het kleinood aan uw hartklonk de stem van den ouden Siwa-priester tot hem door in de duis ternis. „Uw hart bewaakt het van dit oogenblik af. Luister goed, wanneer het u het bewuste uur van be vrijding aankondigt. Van nu af bent gij, Sahib. de gebieder over duizenden, die den wrekenden God die nen Werktuigelijk borg Francis Barton het kleinood on- oer zijn purperen kleeding in den binnenzak van zijn jas. Zijn hart bonsde zoo luid, nu hij het kleinood on rechtmatig ontvoerde, dat hem de adem bijna stokte. Een onzichtbare hand had intusschen geurende spe cerijen op de brandende vlammen gegoten, waardoor licht bedwelmende geuren zich verspreidden. Het gor dijn, tusschen dit vertrek en het ronde kleine kamertje was op zij geslagen en in een wit zijden gewaad met voorover gebogen lichaam, de vingertoppen tegen het voorhoofd gedrukt, ten teeken van willooze deemoed en overgave scheen de mooie dewedaschi van den tij- geroogigen, wrekenden God hem op te wachten. (Wordt vervolgd). VERZUIME «3 cn Q3 CU *0 t= •+- cd cd cd 4» =0 CD 1^5 -1 O Directeuren der Onderlinge Brandwaarborg-Maat schappij, gen. Schermeer's Brandcontract, in werking gebracht 1 Januari 1818, geven bij deze kennis aan de Deelhebbers, dat de Jaarlijksche Algem. Verga dering zal plaats hebben op Maandag 6 Juli 1908, des middags 12 uren, ten huize van KLAAS BRAK, te Stompetoren. Punten van behandeling dtr Vergadering: a. Reke ning over het dienstjaar 1907/1908. b. Verslag. Alkmaar, 22 Juni 1908. Namens Directeuren voornoemd C. GROOT Cz., Directeur-Boekhouder.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 4