STADSNIEUWS. BUITENLAND. Uit „de Egmonden." Van Texel. Diefstal van bankbiljetten. Fototoestellen gestolen. Obstructie. c j Gevaarlijk speelgoed. De nieuwe socialistische organisatie. Een koopje. Ham aaiVde bel. Geslaagd. Het Zalsinan-kwartet. Boekhouden. Verjaardag Prinses von Wied. Poppententoonstelllng ten bate van het zieke kind. Geen leven In de school. Klaas Boes. Gearresteerd. Schuttevaer. Ontslag gekregen. De muziekfeesten te Purmerend. Een jubileum Gemengde Mededeellngen. voor de vscante betrekking was aaügew ete fl ging datzelfde schoolhoofd nog eer. dozijn keeren een wandeling door de stad maken om sollicitanten in hun eigen klasse te zien werken. Vooral op een mooien voorjaars- of zomerdag was 't heel wat pret tiger, een sigaartje rookende een wandeling door de stad te maken en een paar minuten ergens in een schoolklasse te staan, dan een paar uur achtereen in de eigen school te werken. Vandaar dat de klasse-onderwijzers spraken van wandelende en lanterfantende schoolhoofden. Ook de eerlijkheid bij het bezetten van de vacaturen liet te wenschen. Een zeer frappant geval. Er moest voor de benoeming voor onderwijzer der eerste klasse een vergelijkend examen afgenomen worden. En nu is het eens voorgekomen ik spreek alleen van een geval dat mij bekend is dat mij na zulk een vergelijkend examen gezegd werdze zijn gek, die examinandihet staat al vast, dat onderwijzer die en die benoemd wordtdie had de schriftelijke opgaven in den zak." Vuige lasteraars dacht ik, hoe durft men het bewerenMaar de voorspelling kwam uit, ik stond verbluft. Het vergelijkend examen kostte de gemeente nog de huur van een zaal in het Paleis van Volksvlijt en ruim honderd broodjes met vleesch en evenveel koppen koffie. Nog meer dergelijke gevallen zou ik kunnen ver halen. Niet zonder reden besloot de gemeente eenigejaren geleden, drie gemeentelijke inspecteurs en een ge meentelijke inspectrice voor het openbaar lager onder wijs te benoemen. Het kwam uit, dat er schoolhoof den waren, die van de leermiddelen stalen. Dit was de naaste aanleiding, maar al lang was het duidelijk, dat strenge controle op de schoolhoofden dringend noodig was. ring tegen een der afdeelingen werd aangenomen. Ten slotte werd toch die geschiedenis afgewimpeld en tot bestuursleden met groote meerderheid herkozen de heeren W. Doets van Zaandam en J. M. Schellekens van Egmond aan den Hoef en gekozen de heer PH. Boeree van IJmuiden, nadat de heer M. Oortman, die eerst gekozen was, terugtrad. Bij de rondvraag werden nog verschillende zaken te berde gebracht en na deze kwam eene kennisgeving waarin de wenschelijkheid werd besproken het tienja rig bestaan van den Bond met een Tooneelwedstrijd te vieren en hiervoor een wedstrijdfonds te stichten door vrijwillige bijdragen der afdeelingen. "Reeds hadden een S-tal eene bijdrage beschikbaar gesteld. De heer Schellekens lichtte deze zaak in den breede toe en wees vooral op 't nut, dat de Bond reeds gedaan had. In beginsel werd besloten een Tooneelwedstrijd te houden, verdere afwikkeling door het H. B. Alsnu gaf het Harmoniegezelschap „Lamoraal van Egmond aan den IToef" een concert, waaronder de prijsuitreiking van den in Broek gehouden "Re citeer- wedstrijd. De voorzatter reikte met" een toepasselijk woord de medailles uit, waarna telkens eene opgewekte fanfare klonk van de Harmonie. Te ongeveer 4 uur sloot de voorzitter deze geani meerde vergadering. Egmonds Tooneelclub mag wer kelijk trotsch zijn op de schitterende ontvangst, die het den Bond bereid heeft. Aan de Haagsche kroniek van de N. Gron. Ct. eerst hedenochtend verschenen ontleenen we het volgende „Omtrent eventueele reizen van de Koningin staat nog niets vast. Er zijn zoo is mij verzekerd plan nen gemaakt; maar veel schijnt af te hangen van een voornemen van den Prins, dat niet van vandaag of gisteren is, maar reeds lang bestond, om een langdu rig bezoek aan Nederlandsch Indië te brengen. Natuurlijk zal men geneigd zijn dit langs den ge- bruikelijken weg te ontkennen, maar ik ben zoo vrij daartegenover met besliste zekerheid mede te deelen, dat Marine en Koloniën reeds geruimen tijd voorbe reidende maatregelen voor dit bezoek van den Prins aan onze Koloniën hebben genomen, en dat slechts op bericht van Z. H. K. over het tijdstip van zijn reis wordt gewacht. Ik acht het onwaarschijnlijk, dat de gebeurtenissen in Indië, de reisplannen eenigszins zul len vertragen, maar wellicht is de Prins reeds aan het einde van het jaar aan de overzijde van den Oceaan. Z. K. H. heeft in het afgeloopen jaar maar zeer weinig deelgenomen aan de werkzaamheden van den Baad van State, een gevolg waarschijnlijk hiervan dat hij zijn functie van voorzitter van de Staatscommissie voor het Beddingswezen niet als een sinecure heeft opgevat. Ik heb hooren vertellen dat de Prins in de vergaderingen der Commissie zeer belangrijke, van veel studie van het vraagstuk, getuigende beschou wingen ten beste heeft gegeven en dat hij met mede werking van zijn adjudant, tevens secretaris der Oom missie, een keurige nota voor de andere leden heeft samengesteld. Trouwens, Prins Hendrik is ook op ander gebied zeer werkzaam, en het moet hem een reden tot groote blijdschap zijn geweest hij heeft zich althans in dien geest uitgelaten dat zijn initiatief heeft geleid tot de totstandkoming van een federatie van land- bouwvereenigingen." GEMENGD NIEUWS. Zondag werd in de concertzaal van den heer .Tb. Half te Egmond aan Zee de algemeene jaarvergade ring gehouden van den Prov. Bond van Dilettanten- Tooneelvereen. in Noord-Holland. De ontvangende afdeeling, Egmonds Tooneelclub, had de zaal heel aar dig, zelfs smaakvol versierd. De bezoekers werden er werkelijk aangenaam door gestemd. Ook de regeling in de zaal was in orde; elke afdeeling was zijne plaats aangewezen en vond daar papier en schrijfgereed schap. Te ongeveer half elf opende de voorzitter, de heer J. D. Scheffener van Middelie de vergadering, nadat de heer Schellekens, voorzitter van Egmonds Tooneel club den bezoekers namens die afdeeling het welkom had toegeroepen. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris gaf aan, dat de Bond thans bestaat uit 47 afdeelin gen, waarvan thans 25 met ongeveer 150 afgevaardig den tegenwoordig waren. De penningmeester berekende aan inkomsten 139,67 en aan uitgaven 69.70°, derhalve een batig saldo van 69.96°. Hij meende echter de vergadering er opmerkzaam op te moeten maken, dat er nog wel 69.96° te betalen was, zoodat fèitelijk het saldo nihil was. De afd. Olympia van Alkmaar werd wegens niet contributiebetaling geroyeerd. Alsnu kwamen de voorstellen aan de OTde. Voorstel van de afd. „Eendracht maakt macht" van Hensbroek om in 't vervolg de plaats der algen;, vergadering door loting uit te maken, werd verworpen. Het voorstel van de afdeeling „Eensgezindheid" e. a. aan de Zaanstreek, omdebehaaldebekroningenbij even tueel te houden wedstrijden zoo spoedig mogelijk te doen uitreiken werd aangenomen. 't Voorstel van de afdeeling C. M. C. te Uithoorn, omtrent een te houden Tooneelwedstrijd en de orga nisatie van dezen werd aangehouden tot, punt 15 van den beschrijvingsbrief. 't Voorstel „Egmonds Tooneelclub," vragende een onderzoek naar de mogelijkheid van aansluiting bij den Ned. Bond werd aangenomen. De voorstellen van het Bondsbestuur a. om art. 12 van de statuten zoo te wijzigen, dat de Bestuursfunctiën voor den vervolge aldus zouden zijnvoorzitter, viee-voorzitter, secretaris-penning meester, bibliothecaris en commissaris werd aangeno men b. 't B. B. krijge de machtiging 50 uit de bonds- kas te nemien ter bevordering van 't tooneel-dilettan- tisme. Aangenomen c. de overeenkomst met den uitgever van het Dilet- tanten-Tooneel" wordt weder met een jaar verlengd niet aangenomen. De bondsbekendmakingen zullen weer komen in 't Zaansehe Nieuwsblad; d. dit jaar de bijwerking van den catalogus achter wege te laten. Aangenomen: e. evenals vorige jaren een bedrag van 10 uit te trekken voor het inbinden van boeken uit de Bondsbi- bliotheek. Aangenomen. Bij de bepaling van de plaats voor de volgende alge- me zaak ter tafel, waarhij zelfs een motie van afkeu- hiervoor opgaven: Hoorn, ÏJmuiden en Purmerend. Nadat Purmerend gewezen had op het feit, dat 10 ja- ren geléden in Purmerend de Bond ontstaan was en 't daarom wel eigenaardig was, dat Purmerend nu die eer kreeg, trokken de andere afdeelingen zich terug en werd Purmerend aangewezen. Bij de bestuursverkiezing kwam er eene onaangena me zaak ter tafel, waarbij zelfs een motie voor afkeu- Men meldt uit Texel Aan den heer J. C. Visman, te IJmuiden, is de eerste prijs, een mat-zilveren medaille, geschenk van den burgemeester van Texel, toegekend als inzender op de huisvlijt-tentoonstelling, te Texel. De inzending bestaat uit een keurig stoombootje. Zaterdagochtend was de heer C. v. d. E.. koopman, een oogenblik op den zolder van zijn pakhuis in de Valkstraat te Botterdam. In dien tijd heeft een on bekende zich toegang verschaft tot zijn kantoor, ge lijkvloers gelegen en^daar van"hem gestolen een por tefeuille inhoudende f 1000 aan bankpapier, waaronder twee bankbiljetten van f 300, een van 100, drie van f 60, een vanff 40, twee van f 25 en enkele van f 10. Een agent van politie ontmoette'Zaterdagnacht om half twee op de Hoogstraat te Rotterdam, twee man nen die elk in het bezit waren van een fotografietoe- stel.N Toen hij hen aansprak namen zij de vlucht. De agent greep er een en bracht hem naar het politie bureau, waar het bleek te zijn de werkman P. H. v. d. H., zonder vast woonverblijf. De tweede, alleen als Jan bekend, ontkwam na het fotografietoestel dat hij droeg in het water aan den Boerensteiger te heb ben geworpen, waaruit het later is opgevischt. Beide toestellen zijn gestolen uit den winkel van een opticien, waar de dieven met een steen een win kelruit insloegen. Men meldt uit Roosendaal, c.d. 3 Juli Ten gevolge van het proces-verbaal, opgemaakt tegen het lid van'den raad dezer gemeente, dat een openbare ve gadering van dit college twee achtereenvolgende malen onmogelijk maakte, door op een spoorfluit te gillen, dat hooren en zien verging, zal tegen bedoeld raadslid rechtsingang worden verleend, volgens het wetsartikel, dat zegt„Strafbaar is hij, die met voor bedachte rade een geoorloofde openbare vergadering verstoort, zoodat deze geen voortgang kan hebben." DeWijker Pijp Het vaarwater dat de gemeente Beverwijk met het Noordzeekanaal verbindt, en dat met medehulp van rijk en provincie, naar plannen van de heeren Van Hasselt en De Koning, te Nijmegen, belangrijk is ver breed en uitgediept, werd Zaterdag door de aannemers Volker Bos te Maarssen, en Blankvoort te Haarlem, aan het gemeentebestuur opgeleverd. In tegenwoordigheid van de rijks- en prov. inge nieurs werden de werken in oogensehouw genomen, waartoe -de verschillende autoriteiten op een boot had den plaats genomen, en de betonwerken en oevervoor zieningen werden bezichtigd. De uitvoering laat niets te wenschen en mag een groote verbetering genoemd worden, die de aangrenzende gronden voor industrieels doeleinden uitstekend geschikt maakt. Zaterdagavond werd een 17-jarig meisje, dat met hare zuster in de Swammerdamstraat te Amsterdam liep, in den arm geschoten. In het Wilhelminagast- huis werd een kogeltje uit den arm verwijderd. De dader is waarschijnlijk een jongen, die met een tweeden jongen achter de meisjes had gel jopen. De oudste zoon van den heer V. in de Boven- Nieuwstraat, te Kampen, had een pistooltje, waarmee hij zich dikwijls vermaakte. Door een ongelukkig toeval ging het wapen gistermiddag onverhoeds af en het kogeltje trof een jonger broertje achter het oor in het hoofd, waar het tot iu de hersenen doordrong- De toestand van het arme kind moet hoogst beden, kelijk zijn. Ia „De Klok" schrijft de heer Van der Zwaag over het doel en streven en de beginselen van de socia listische organisatie, die hij zich voorstelt met den heer Havers in het leven te roepen „Indien ik eigen politieke gedachten had, die een af zonderlijke (socialistische) partijformeeiing zouden kun nen motiveeren, dan zou daarvan gedurende mijn 11- jarig Kamerlidmaatschap wel iets gebleken ziju. Het is juist daarom dat ik ten allen tijde heb betoogd, dat zoolang men van tie politiek de hoofdzaak wonscht te maken, een socialische organisatie overbodig is. „Ik mag dan ook wel verklappen dat Havers en ik, en naar wij hopen zoovelen met ons, als zij tot stand zal kunnen komen, ons de nieuwe organisatie- voorstellen als de algemeene pjopaganda voor he! soci alisme vooropstellende en de parlementaire actie terug brengende tot hare ware beteekenis in de arbeidershe- wi ging, dat wil zeggen tot een hulpmiddel." nen nen. De N. Gron. Ct. vertelt van een vrouw, die in het verkooplokaal van de bank van leening voor weinig geld een partijtje nieuwe schoenen had gekocht. Thuis wachtte haar echter een teleurstelling. Want toen zij een uitstalletje van haar schoenen zou maken, rijgbot- tine bij riigbo.ttine, knooplaorsje bij knooplaarsje, lak schoentje naast lakschoentje zocht te plaatsen, ontdek te het menschje dat zij een leelijk koopje had gehad. Zij had n.l. wèl dertig of veertig schoenen gekocht, maar geen vijftien of twintig paar. Zij had knoop- laarsjes, stoffen laarsjes, fiets en dansschoenen, maar zij had geen twee schoenen die van eenzelfde grootte of eenzelfde model waren. Het waren allemaal enkele exemplaren vermoedelijk een monstercollectie door reiziger bij „oome Jan" gedeponeerd. Aan de Steenstraat te Arnhem had een volksoploop plaats, dordat aan den belknop van de woning, be woond door Sch., een ham was opgehangen. Aan een politie-agent vertelde de dienstbode, dat zij een ham bij den slager had teruggebracht, omdat deze door haar weer men, meesteres was afgekeurd; de slager had de ham teruggebracht en toen deze niet werd aangeno- aan den belknop gehangen Zaterdag slaagde te Utrecht voor het theoretisch tandheelkundig examen mej. O. Wind, alhier. Het Zalsman-kwartet, dat heden begonnen is een tournée door ons land te maken, zal zich den 28sten alhier doen hooren. In alle plaatsen, die zij bezoeken zullen in de kerkgebouwen gewijde liederen gezongen worden. Bij het laatste Federatie-examen slaagden mej. E. Wolzak en den heer D. Winkel, beiden alhier. Abusievelijk werd in ons .nummer van Vrijdag gemeld, dat eerstgenoemde diploma verkeeg voor Nederlandsche correspondentie. Van de kerken en eenige andere gebouwen wap perde gisteren de Nederlandsche driekleur ter eere van den verjaaardag van H. K. H. Wilhelmina Frederika Anna Elisabeth Maria, de Gemalin van den Prins von Wied, geboren Prinses der Nederlanden. Mevrouw Thèrése Hoven is bezig de fondsen bijeen te brengen om aan het Kinderziekenhuis te 's-Graven- hage, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan dier in richting, een vrij bed aan te bieden. Dat zal een 6000 kosten en er is reeds 5000 bijeen. Om het ontbrekende aangevuld te krijgen zal in de tweede helft van Augustus te Scheveningen een poppenten toonstelllng gehouden worden. Nu vraagt mevrouw Hoven aan de Nederlandsche meisjes: help me door poppen aankleeden, door ongekleede poppen te schen ken en door nog veel meer. Wie daartoe lust gevoelt, wende zich tot mevrouw Hoven (Bomeostraat 2c, Den Haag) dan zal deze wel een afdruk van het rondschrij ven zenden, waarin de voorwaarden zijn vermeld. De nieuwe instructie voor het onderwijzend perso neel der openbare scholen in de gemeente Losser be paalt o. a.„dat het aan alle onderwijzers, ter voorko ming van gedruiscli, gedurende de schooltijden verbo den is klompen te dragen, of schoeisel met houten zo len, of schoeisel waarvan de zolen met ijzer zijn besla gen." De levenslange gevangenisstraf, waartoe Klaas Boes te Leeuwarden in de bijzondere strafgevangenis inge sloten, door de Alkmaarsclre rechtbank in 1895 weid veroordeeld, wegens moord op 2 vrouwen te Schagen, is door H. M. de Koningin veranderd in 25 jaar ge vangenisstraf. Boes is thans 35 jaar oud. I)e aanrander van de vrouw van Doetinchem is Za terdagavond te Steenderen gearresteerd. Het is een oud-verpleegde van het gesticht „Kruisberg." Door het hoofdbestuur der schippersvereniging „Schuttevaer" werd een adres verzonden aan den Minister van Waterstaat, met verzoek het daarheen te willen leiden dat de tramweghaven van Zijpe, zooveel dit mogelijk is, voor het behoud van schepen en ladingen, voor de schipperij worde toegankelijk gesteld. De commissaris [der Koningin heeft ontslagen den gemeenteveldwachter C. van der Vlist, te Maarssen, die tot een geldboete werd veroordeeld, omdat hij verzuimde iemand, die nachtverblijf had verzocht, den volgenden morgen te ontslaan, waardoor deze twee maal vier en twintig uren buiten eten en drinken bleef. De muziekfeesten te Purmerend zullen een dag vroeger aanvangen en alzoo worden gehouden op Vrijdag 14, Zaterdag 15 en Zondag 16 Augustus a.s. De harmonie komt nu Zaterdag en de fanfarekorpsen Zondag aan de beurt. D« loting der deelnemende korpsen is vastgesteld op Zondag 12 Juli e.k. des middags 12 uur in het Heerenlogement aldaar. Naar aanleiding van het berichtje over de jubilea van pastoor Heijs en kapelaan Jansen, deelt men ons mede, dat de Hoogeerwaarde deken Horning den 15Jen Augustus zijn veeitigjarig pri-sterf est zal her denken. De deken heeft zich niet alleen uL. priester bemind gemaakt, maar ook door zijn ei dienstel ij ken letterkundigen arbeid heeft hij velen aau zich ver plicht. In Rusland is men eens weer een anarch'&ten- bende op het spoor gekomen en wel in Shitomir (gouvernement Wolhynië). Bij hun arrestatie boden de leden der bende een krachtigeu tegenstand. Er werd geschoten, waarbij drie anarchisten werden ge dood. En ook drie gewond. Zes gendarmen kregen kwetsuren, een overleed. Dertien personen werden in hechtenis genomen. Uit Perzië wordt gemeld, dat er de laatste week bij de botsingen 370 man gedood en 700 gewond werden. De anarchie neemt toe. Er worden optoch- tochten door Tebris gehouden met roode vlaggen. Bereden soldaten zijn aan het plunderen gegaan. Overal ziet men vernielde vensters, weenende vrouwen en schreeuwende kinderen. De Russische school heeft het verschrikkelijk moeten ontgelden. Europeanen hangen ter bescherming hun nationale vlag uit. Een ander bericht vertelt dat 16 leden van het parlement, die tot de partij van den Shah behooren, in audiëntie zijn ontvangen, De Shah was opgewekt en mededeelzaam. De troepeD hadden den Bagsjah- tuin moeten verlaten, daar de vrees bestond, dat er een epidemie zou uitbreken. Voordat de Shah zijn zomerverblijf opzoekt, wil hij de berichten van de gouverneurs afwachten. Het is in Fransch Indo-China nog niet rustig. Na de poging, gedaan om de Fransche bezetting in Hanoi te vergiftigen, heerscht er onder de Europee- sche bevolking daar groote ongerustheid. Verscheide ne vrouwen van officieren zijn in de citadel gevlucht. Een aantal Franschen hebben een vergadering gehou den en zijn, ondanks het verbod van den dienstdoenden officier, het paleis en de ontvangkamer van den waar- nemenden gouverneur-generaal binnengedrongen; on der onstuimige kreten verlangden zij van hem „den dood van de moordenaars." De gevangen genomen inlanders moesten, zeiden zij, dadelijk terechtgesteld worden. De waarnemen gouverneur-generaal antwoordde, dat hij de wet niet zou schenden, maar alleen een wet tig geveld vonnis zou laten voltrekken. Hij vermaan de zijn landgenooten zich kalm te houden, aangezien de toestand volstrekt niet hachelijk was. Groote brand in Galicië. Uit Drohobycz in Galicië wordt d. d. 4 Juli gemeld, dat de Oil-city-mijn, de grootste van de heelo omge ving in vlammen staat. De brand brak Zaterdag om 12 uur 's middags uit, waarna het vuur zich met on gelooflijke snelheid uitbreidde en de naastbijzijnde bron van de Galicische Karpaten-maatschappij aan tastte. Men heeft den brand nog niet meester kun- worden en er bestaat gevaar voor meerdere mij- Als oorzaak van den brand wordt de bliksem vermoed. De schade wordt op 1 millioen geschat. De brand heeft zich later belangrijk uitgebreid, zooals nader gemeld wordt. Twee mijnen van de Ga- lische Karpatenpetroleum-maatschappij en vier mijnen Tustanowice zijn uitgebrand. De brand breidt zich steeds meer uit naar het oosten. Reusachtige stukken staan in brand. Vele dagen zal de brand nog woeden. Poging tot moord. Bij een oefening van het 77ste regiment infanterie te Przemysl werden twee scherpe schoten gelast op een groep officieren. In het midden van deze groep stond de om zijn strengheid gehate kommandant over ste Adalbert Zerboni de Sposetti. Het doel was hem te treffen, doch hij bleef ongedeerd. Het tweede schot trof den algemeen beminden majoor Madziara, zonder dat dit de bedoeling was. Tegen twee compagnieën is achterdocht. Beiden hebben kazerne-arrest. Ook een korporaal wordt van het schieten verdacht. Stak ijngso'n lusten. Te Lysekil, een Zweedsche havenplaats, hebben ern stige onlusten plaats gehad ter gelegenheid van een staking. Door 600 man was Zaterdagnacht de toe gang tot de schepen versperd, en waren de politieagen ten voortdurend met steenen geworpen. Ter verster king van de politie kwam een officier en 8 man. De officier beval den stakers uiteen te gaan. Daarover werd gelachen, met het gevolg dat de soldaten vuur gaven. De demonstreerenden trokken zich daarop in de bergen terug. Millionnairs die schulden hebben. Er zijn ook millionnairs die wanbetalers zijn. On danks hun schatten blijven de rekeningen dezer rijken dikwijls onbetaald enkel en alleen uit vergeet achtigheid. Daarvan weten de winkeliers en magazjjn- houders van de Engelsche badplaats Newport mee te praten. Daar komen jaarlijks verscheiden Amerikanen. Maar toen ze verleden jaar weer weggingen, lieten ze onbetaalde rekeningen tot een bedrag van 120.000 gulden achter. De vleeschhouwers, bakkers, winkeliers durfden eerst niet manen. Den geheelen winter leefden ze in de pijnlijke onzekerheid, of ze wel ooit hun geld terug zouden krijgen. Goede raad was di.ur. Eindelijk besloten ze de stoute schoenen maar aan te trekken. Zij schreven beleefde brieven aan hun klanten, die ze liefst zoo voorzichtig mogelijk wilden behandelen om ze niet te verliezen. Het hielp niemendal. Toen namen de Newporters den deurwaarder in den arm. Dat hielp beter en thans is het grootste deel der schuld al „binnen." Een bekend multi-millionnair is echter persoonlijk naar Newport gegaan, waar hij eenige dagen doorbracht met het nazien der rekeningen, die hij meende reeds betaald te hebben. - jyy; V'- -" De oudste dokter. De oudste dokter van Engeland, Sir Henry Alfred Pitman te Londen, heeft zijn 101e geboortedag ge vierd. Hij was"' reedsVdokter voor de geboorte van koning Eduard, die hem een in hartelijke bewoor dingen gesteld felicitatie-telegram zond. Bescheiden Staatslieden. De voorzitter van de Italiaansche Kamer schijnt een merkwaardig beseheiden man te zijn. De Kamer heeft hem in geheime zitting een jaarlijksche, toelage 12.500 gulden gegeven. De heer Mareora heeft evenwel gebeden en gesmeekt op dit besluit terug te komen. Hij leeft heel eenvoudig en zou niet graag als bezoldigd president met pracht en praal naar buiten willen optreden. Ook zijn voorgangers waren eenvou dige menschen. Zoo wordt van president Lanzer ver teld, dat hij na zijn benoeming zijn vrouw schreef om een maandelijksche toelage van 50 gulden, daar hij thans meer moest uitgeven, dan hij zich had voorgeno men. Als het parlement vacantie had zou hij die meer dere uitgaven wel weer besparen! Toen den heer Depretis de vorming van een kabinet werd opgedragen, woonde hij in een klein restaurant 1.10 per dag. Minister-president geworden, woonde hij in twee kleine, slecht gemeubileerde ka mers, die hij ze Ifsoms wel schoonmaakte. Eens be zocht de koning van Griekenland den minister-presi dent. Hem werd tot zetel een oude sofa aangeboden, die verschrikkelijk naar worst rook. Wat was het ge val! De brave kiezers van het district Stradella had den hun vroegeren afgevaardigde twee kisten met worst gezonden en de heer Depretis had, daar de wo ning klein was, de kisten met worst onder de sofa ge schoven --ï ADVERTENTIES VOOR DE RUBRIEK VRAAG - EN AANBOD (VAN 1—5 REGELS) MOETEN UITERLIJK VRIJDAGMIDDAG 4 UUR ZIJN IN GEZONDEN EN VOORUIT BETAALD WORDEN. VOOR SLECHTS 25 CENTS PLAATST MEN EEN ADVERTENTIE IN DE RUBRIEK „VRAAG EN AANBOD" IN HET ZATERDAGAVOND NUMMER DER ALKMAARSCHE COURANT. NIEMAND BEHOEFT DUS OP TE ZIEN TEGEN DE KOSTEN. ZELFS ZEER KLEINE WINKEL ZAKEN KUNNEN MET DEZE GERINGE UIT GAAF HARE ARTIKELEN AANBEVELEN OF DE AANDACHT OP ZICH VESTIGEN. VOOR HET OPOEVEN VAN OF VRAGEN NAAR ADRESSEN BIJV. MEDELEZER, PLUIMVEEHOUDER IS DEZE RUBRIEK BIJZONDER GESCHIKT, EVENALS VOOR HET TE KOOP AANBIEDEN OF VRAGEN VAN ARTIKELEN VAN GERINGE WAARDE. OOK LEENT DEZE RUBRIEK ZICH UITSTEKEND VOOR HET ZOEKEN VAN PER SONEEL OF VAN EEN BETREKKING. DE ALGEMEENE VERSPREIDING VAN DE ALKMAARSCHE COURANT WAARBORGT SUO-

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2