PULVERISATOR's - merk „Vermorel". Kon. goedgekeurde groote Huisvlijt-Verloting te ZAANDAM. REISBOEKEN IN DE GEHEELE WERELD Vraagt Agenten vnor alle plaatsen. .oten verkrijgbaar te Alkmaar bij J. TERWEIJ, Koorstraat fietskaarten, plattegronden N.V. Vruchtboom-Carbolineiim. Tevens uit voorraad leverbaar: Firma Joh» F. M0RRA. namiddags 2 uur (precies), trekt de jgjgp*- Prijzen ter waarde van f 1000, f 500, f 300 enz. enz. Totaal ruim 300 prijzen. Slechts 10000 Loten. N.V. HERMs. COSTER ZOON FEUILLETON. DJARLEEP SINGH. 's-Hertogenbosch. Slagersknecht f I.— per Lot. II Loten voor f 10. op Zondag 12 Juli a.s.y des namiddags 4- uur, op den Burcht te Zaandam. Alkmaar. Zaadmarkt 79. Heeft voorradig Mc. C0RMICK Maaimachines, Ransome's Howard's en andere Harken, Boby en Yorkschudders. Verder [alle onderdeelen voor Mc. C0RMICK en DECRIIVG en andere inaaimachines. Alles wordt op proef geleverd- MT gratis onderricht. N. V. ,Het Landbouwhuis" 11 Juli te ALKMAAR weder te consulteeren. J. KOEMAN. WERKMEID, Ter bestrijding van zwammen en schadelijke insecten is bij ons verkrijg baar Kopervitriool (in kristallen). Kopervitriool (fijn). Kluitkalk. Poeder voor Bordeauschepap. Aanbevelend, De Trekking geschiedt in het openbaar, in Café „Neuf", ten overstaan van den Notaris G. VAN HOLK. en bij de door ïem geplaatste depots, te Schagen bij A. van Twutjver of tegen toe zending van het bedrag met 5 cent verhooging voor elk aantal bij den Secr.-Penningmeester der Verloting P. Blieeuwer G"Z. te Zaandam. prefereeren duizende vrouwen Sunlight boven elke andere zeep, omdat deze het goed veel beter wascht en schoon- maakt voor de helft der kosten en zonder dat onze handen lijden of het weefsel wordt aangetast. Sunlight vermeerdert Uw vrijen tijd en verlicht Uw werk. Volg de gebruiksaanwijzing rond ieder tablet en men zal het vuil letterlijk uit het goed zien trekken. Algemeene Boekhandel, Voordam C 9. Telf Interc. Nr. 3. Groote voorraad van BAEDEKER, GRIEBEïsT en anderen, De Provinciale Noord-Brabantsche en 's-Hertogenbossche Courant Spoedig gevraagd een door C. H. NOOME, Heerenstraat 8, Alkmaar Iedere ballon is voorzien van een bon, tegen toezending daarvan heeft de vinder het recht op een gratis Huisvlijt-lot.. Vaste doch lage prijzen. J. WONDER Pz. Directeur. Homoeopatisch-Arts, Verdronkenoord 36. GEVRAAGD in het Herstellingsoord te Bergen aan Zee een flinke voor de maanden Juli, Aug. en Sept. Zich persoonlijk te vervoegen bij de Directrice. Merk A van COHEN Co. (alleen bij ons verkrijgbaar). ANTI-INSECT. Het meest afdoend middel ter vernietiging van schadelijke insecten in tuinen en kassen. Prijs per flacon (met gebruiksaanwijzing) inhoudende 500 gram f 1.25. 250 f 0.75. ALKMAAR. KANTOOR: VOORMEER. SlittUBfT 604 enz. Roman naar het Duitsch van C. CROME—SCHWIENING. 22) „Goede hemeldacht Esther verschrikt. „Zouden zijn geestvermogens gekrenkt zijn?" Zij had geen rust meer boven op het dek, daarom ging ze naar beneden, niet dat ze vreesachtig en bang was, in 't geheel niiet, maar de woorden van dezen vreemden man, die haar ondanks haar zelf meer be langstelling afdwong, dan ze wilde, verdreef toch alle rust uit haar hart ett maakte haar tot een willoos prooi der onrust en gejaagdheid. HOOFDSTUK IX. Door de straten van de Palsa in het zwarte stads deel in Kalkutta liep aan de zijde van een ouden In diër een slanke jongeling voort, die nauwelijks den jongensleeftijd gepasseerd scheen. Beiden droegen de eenvoudige, armoedige Ilindoedracht; het hoofd van den ouden man werd bedekt door een versleten om el kaar gewikkelden shawl, terwijl ook een dergelijke doek liet hoofd van zijn jeugdigen begeleider tot ver over het voorhoofd verborg. Het waren de priester van den wrekenden tijgergod Paramousa en de dewedaschi Awamah, die zich, gehoor gevend aan het gebod van Djarleep Singh in een gewaad hadden gestoken, dat door de Hindoes der lagere klassen wordt gedragen. Bij den ouden man ontbrak het teeken van den Brah maan. Diep voorovergebogen met steeds de oogen naar den grond gericht, liep hij langzaam voort. De beve len van den erfgenaam van Djarleep Singli waren al len nagekomen. In den afgeloopen nacht hadden Awamah en hij al de vuilnis, die den tuin en de hut bevatten te zamen geraapt en daarmee de oude regen- is het Hoofdblad van de Provincie NOORD-BRA BANT, wordt daar het meest gelezen, in vele ge meenten schier uitsluitend en verschijnt dagelijks. Voor 's-Hertogenbosch meest afdoende publiciteit. Uitgevers J. J. ARKESTEYN ZOON, 's-Hertogen- hosch. bak tot op de helft gevuld. Niemand zou gedurende hun afwezigheid nu op het idee kunnen komen, om hieronder den toegang tot een onderaardschen tempel te zoeken. De, geheele levenskracht van den ouden man werd slechts opgewekt door liet brandende verlangen om dengene, die misbruik van zijn vergissing had ge maakt, het diamanten tijgeroog te ontrukken om zoo doende de eer en het aanzien, die door Djarleep Sahibs woorden ontnomen waren aan zijn hooge kaste weer te hergeven. Met deemoedige kalmte had Awamah berust in de verachtelijke manier, waarop de ware Heer van het tij geroog haar had behandeld. Zijn verschijning was haar een doorn, die voortdurend bloedend stak, daar deze man zoo sprekend op dengene geleek, die het slui merende vrouwelijk gevoel in liaar had wakker geroe pen, zoo sprekend zelfs dat ook zij het eerste oogen blik gemeend had de andere voor zich te zien. Maar de oogen van hem, die ze geleid had naar den geheim- zinnigen tempel, keken veel zachter uit en zijn lieve woorden hadden haar. jong hartje ontsloten. Zij wist, dat ze een willoos werktuig was in de hand van hem, die zich de Heer van het tijgeroog mocht noemen en dat zij als tempeldewedaschi niet het recht op eenige zelfstandigheid had. Dat was haar maar al te duide lijk geworden in het huis van den waren erfgenaam van Djarleep Singh. Toen ze ontdekte, dat niet hij, die het liefdevuur in haar had doen opvlammen, in de weelderig ingerichte Indische kamer voor haar stond, dat een ander recht op haar had, waaraan voor haar geen ontkomen was, had deze gewaarwording haar meer terneergedrukt dan de vlammende toorn in Djarleep's oog. De verachting, waarmee hij haar behandelde, had in haar de hoop ge wekt, dat hij haar zou versmaden. In deze zoete hoop leefde' ze nu voort, maar tegelij kertijd ook in een toestand van zeldzaam tegenstrijd! ge gevoelens. Sedert in haar het vrouwelijk gevoel was ontwaakt, was haar geheele denken en voelen ge richt op den tempeldienst, waaraan zij was gewijd. Ze was vervuld van den macht harer godheid en van den Mm® Aanbevelend, naar THE DERBY-TOWNEND- of OXFORD- RIJWIEL. Agent voor Alkmaar: Reparatiën aan Rijwielen, Motoren en naaimachines onder garantie. Telef. 243. v» - omvang van zijn wraak. Zij gevoelde, dat hij, die ze lief had, in gevaar verkeerde, waartegen niets viel te doen. Zijn leven was niet meer waard dan een bloem, die men had afgeplukt en die dientengevolge niet lang meer zal kunnen leven. En zij zelf zou moeten mee werken om hem de boete te doen toekomen, die hij voor zijn bedrog had verdiend. Zoo wilde haar gebie der het, dien zij diende, wiens willoos werktuig ze was. En toch verzotte zicli haar hart. er tegen met alle kracht en dit gevoel bracht haar in een toestand van martelenden tweestrijd. Ze had hem lief, dien ze fei telijk verplicht was te haten, en ze had haar hartebloed willen geven voor hem, dien misschien door haar liand zou moeten worden gedood. Tusschen deze troostelooze duisternis door scheen als een verwijderd, troostend licht een zoete hoop de hoop den geliefde nog' eenmaal terug te zien. Mis schien slecht3 in zijn stervensuur, misschien eerst op het moment, waarop ze de wraak van den beleedigden God had uit te voeren. Djarleep Sahib had na de ontdekking, dat het klei nood van den tijgergod in de handen van een der geha te onderdrukkers van zijn volk was gelegd, geen mi nuut ongebruikt gelaten om het rechte spoor van den misdadiger te vinden. Heel spoedig- al kwam hij tot de ontdekking, dat deze onder den naam van een zekere Mr. Frandis Barton maandenlang in het Eastern-hotel in Kalkutta had gelogeerd. Moeilijker echter was het uit te vinden, waarheen Mr. Barton na de goed geluk te ontvoering van het kleinood was gegaan. De auto- suggestieve kracht van den ouden priester was op hon derden manieren geprobeerd het waarschijnlijkst^ was het om aan te nemen, dat zijn „dwaalziel" hem den juisten weg had gewezen. S lechts iemand, die zijn leven moede was zou het kunnen wagen met het kleinood op Indischen bodem onder het bereik der ver- vertakte geheime secte te blijven. Wat was ook na tuurlijker dan dat hij met het diamanten oog zoo snel mogelijk trachtte naar zijn geboorteedland te komen, waar hem in de reusachtige hoofdstad alle mogelijke schuilplaatsen en bescherming werd aangeboden. Welken weg echter had hij ingeslagen? Den direc- Spaarkas met Levensverzekering onder controle van den Franschen Staat. Directie voor Nederland Raadhuisstraat 3 Amsterdam. ten zeeweg vanaf de haven van Kalkutta, vanwaar op den bewusten dag slechts een stoomboot, „de Wham- poo" naar Londen was gestoomd. Of had hij gebruik gemaakt van een der talrijke spoorwegen om een verwijderd gelegen Indische haven te bereiken en van daaruit naar Europa over te ste ken Dit was nu de eerste vraag, die moest worden opge lost. Djarleep Saliib had jarenlang in Engeland ver toefd ter vervolging van zijn geheimzinnig doel en hij was bekend geworden met alle gebruiken van dat land. En toen hij den volgenden morgen in Europeesche dracht, de witte stad van Kalkutta doorwandelde, had men lieusch kunnen denken, dat er een door de zon verbrande Engelschman in deze kleeren stak. Toen hij den Maidan overstak werd hij door hem volkomen onbekende Europeanen beleefd maar toch met een zekere vertrouwelijkheid begroet. Eenigszins verbaasd beantwoordde hij den groet tot hem inviel dat die vreemde toch wel buitengewoon veel op hem moest gelijken als zelfs Paramousa door deze gelijkenis in de war was geraakt. Toen ook een goed gekleed Indiër, die een geleerde scheen te zijn, hem eveneens in het voorbijgaan eerbiedig groette, maakte hij bij zich zelf de opmerking, dat deze Mr. Barton of hoe hij dan mocht heeten, geen gewone avonturier kon zijn en de geheele toestand kwam hem nog raadselachtiger voor. Geheel in gedachten verdiept richtte Djarleep Sahib zijn schreden naar liet plaatsbureau der stoomvaart maatschappij om te vernemen of een zekere mr. Bar ton ook plaats had genomen op de „Whampoo", die eenige dagen geleden van Diamond Harbour in zee was gegaan. De klerk, die de passagierslijst nazag en hem schou derophalend verklaarde, dat geen Mr. Barton met de „Whampoo" was meegevaren, keek plotseling ver schrikt op en zag hem met verbazing aan. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 4