Voorschotten verkrijgbaar tot 200 gulden SUNLIGHT Sigarenmagazijn Jatanzas," Lui PULVERISATOR's - merk „Vermorel", Nieuwedieper Kermis. Gewijzigde dienst Locaalboot „Zijpe", Greinsuiker. Kandygruis. Vruchtensuiker. Stuk-Suikei Heele Ceylon-Kaneel. VAN CLEEFF 4 STORK, DedemsraaH. Vraagt Agenten voor alle plaatsen. Firma de Lange de Moraaz Voordam C 9. Telef. f<o. 3. Leeskamer Reijnvaans Sigaren. fatsoenlijke Huishoudster, N.V. HERMs. COSTER ZOON, FEUILLETON. DJARLEEP SINGH. Yruchtboom-Carboliueum. Tevens uit voorraad leverbaar: Joh. F. NIORRA, GEZOND Fijn van smaak. is beter dan alle soorten MAÏZENA. Mij. GONO. ROTTERDAM. Aanbevelend, Rijke broodwinning. Slagersknecht zuivere Cichorei Ter bestrijding van zwammen en schadelijke insecten is bij ons verkrijg baar Kopervitriool (in kristallen). Kopervitriool (fijn). Kluitkalk. Poeder voor Bordeauschepap. te Alkmaar. De koersen van Londen en Amsterdam zijn ter iuzage voor belanghebbenden. ZONDER BORGEN Hooger (bedragen onder borgstelling. Ook op le en 2e hypotheek.' Langestraat 54, hoek Hoogstraat. Algemeene Boekhandel, Beveelt zich beleefd aan voor de levering van voor R. H. B. S., Gymnasium en andere inrichtingen van onderwijs. Aai; bevelend, van ALKMAAR |4,30| 6 8 10 van AMSTERDAM 630 - 8 930 Alleen Zondags tot 7 September. 12 230 jTj -- 6 - n,301 i-15 4 6 730 uur. 730 jüj uur. Terug- Z-AND—ALKMAAR 's morgens 4.- uur, ALKMAAR—NlfRJWEDIEP v 8.45 NIEUWED1EP—ZAND 12.30 ZAND—ALKMAAR 's midd. 3.— ALKMAAR—NIEUWEDIËP 's avonds 6.- NIEUWEDIEP—ALKMAAR 's nachts 1.— 99 Is liclit verteerbaar, heeft een zeer hoog voecliugsgehalte en is daarom bijzonder geschikt voor kindervoedsel. Staat onder controle van H.IT. Dr. Van Hamel, Roos en Harmens. By inzending van 10 ledige hulzen van GONO Maizena ontvangt men een prachtige plaat als premie. Door familieomstandigheden te koop een zaak in ijzerwaren en huishoudelijke artikelen, Spoedig gevraagd "een döDr C. H NOOME, Heerenstraat 8, Alkmaar. zonder dat de goede smaak verloren gaat verkrijgt men door op drie deelen koffie, één deel te nemen in plaats van vier gewichts- deelen koffie, Heem proef met de cichorei van de fabriek Akersloot (Juni.) DER «Br. fr. motto „Geld" met postzegel voor antwoord Boekh. M. P. KARSDORP, Van Woustr. Amsterdam. WEES NIET BANG dat Sunlight Zeep Uw goed zal bederven. In Sunlight zijn geen nadeelige bestanddeelen, die gaten in Uw goed bijten. Het feit, dat i tien millioen stukken Sunlight J l iedere week verkocht worden, I bewijst wel de goede hoedanig- j held en zuiverheid. F. 10,000 t wordt dar. ook als belooning t aangeboden aan een leder, die in deze zeep vervaisching kan aantoonen. 610 EENIGST adres voor Aanbevelend, W. SWAGER. GEVRAAGD bij een weduwnaar op gevorderden leeftijd, ten plattenlande (N.-H.), een P.G., tusschen de 40 en 50 jaar, om dadelijk in dienst te treden. Br. fr. met uitvoerige inlichtingen en opgave van verlangd salaris onder lett. D 79, bureau v. d. blad. s Roman naar het Duitsch van C. CROME—SCHWIENING. 23) „Pardon, mijnheer," zei hij daarna beleefd, „maar hoe wonderlijk veel gelijkt u op iemand, die een dag vóór de afvaart dei- „Whampoo" ons kantoor heeft be zocht, maar zijn naam was niet die, welke u daar juist noemde." Djarleep Sahib's oogen schitterden van vreugde bij het hooren van deze woorden. „En besprak deze heer een plaats op de stoomboot?" vroeg hij haastig. De klerk bedacht zich een oogenblik. „Er komen zooveel menschen aan het loket," veront schuldigde hij zich. „Laat u mij een oogenblik beden ken. Ik meen haast wel, dat ik dezen heer een plaats kaartje tweede klasse voor de „Whampoo" heb gege ven Maar ik kan me wel vergissenDe klerk wreef eens over zijn voorhoofd. „Wacht u nog een oogenblik, mijnheer ik geloof, dat er dien morgen slechts weinig passagiers hier zijn geweest. Ja wacht nu herinner ik het me wel weer dadelijk na dien heer, die zoo op u geleek, kwam een jonge dame, die eveneens een overtocht tweede klasse naar Londen nam. Zij was de eenige, dat weet ik heel zeker. Wan neer dus die heer niet slechts hier kwam om inlichtin gen in te winnen, maar zich voor de „Whampoo" liet inschrijven, dan moet hij dus vóór de dame op de lijst zijn opgenomen." De man nam opnieuw zijn lijst op. Kijk, hier hebt u den naam der dame Miss Esther Greane maar vóór haar staat een Mr. Bouch geno teerd en p vroeg naar een Mr. Barton. Ik moet me dan tenslotte zeker toch nog hebben vergist." „En deze Mr. Bouch is met de „Whampoo" vertrok ken?" Merk A van COHEN Co. (alleen bij ons verkrijgbaar). ANTI-INSECT. Het meest afdoend middel ter vernietiging van schadelijke insecten in tuinen en kassen. Prijs per flacon (met gebruiksaanwijzing) inhoudende 500 gram f 1.25. 250 f 0.75. ALKMAAR. KANTOOR: VOORMEER. Watertochtjes V n 99 99 99 99 99 9? 99 Firma C. KEG k V ■- „Ja zeker. Hij heeft een overtocht naar Londen ge nomen." Djarleep Sahib bedankte beleefd voor de veroor zaakte moeite. Hij was er zeker van, dat Mr. Boueli en de onrechtmatige bezitter van het diamanten tij geroog een en dezelfde persoon waren. Nog keerde hij even terug in het plaatsbureau. „Ik zou u nog graag een ding willen vragen, mijn heer 1" „Waarmee kan ik u van dienst zijn?" „Welke Indische havens doet de „Whampoo" aan?" „Slechts Colombo en Bombay." Djarleep Sahib dacht een kort oogenblikje na. „Wanneer zal de „Whampoo" de haven van Bombay binnenloopen?" „De stoomboot voer den 18den af. »Vandaag is het de 23ste, Over drie dagen op den avond van den 2Gsten zal de „Whampoo" onder normale omstandighe den Bombay kunnen verlaten." Toen Djarleep Sahib in zijn woning terugkeerde vond hij op de stoep van zijn huis in elkaar gedoken Paramausa en een jonge Hindoe zitten, in wien hij on middellijk de dewedaschi herkende. Een beweging zij ner hand, zooals men die tegen een dier zou maken, dat men verjagen wil, deed hen snel op zij gaan. Op een handgebaar ook volgde de oude priester hem in zijn huis. „Ik ben den brutalen ontvoerder van het tijgeroog op het spoor!" zei hij kortaf. „Ik ben zeker, dat het degene is, dien wij zoeken. Gij en het meisje, dat wij noodig hebben, daar zij den man kent, moeten zich met mijn twee vertrouwde bedienden vereenigen om sameir met den volgenden sneltrein de reis naar Bom bay te aanvaarden. Wij moeten daar zijn aangekomen alvorens de „Whampoo" binnenloopt, want op die stoomboot bevindt zich het kleinood van onzen tijger- oogigen God en de bedrieger, die het heeft ontvoerd?" In een coupee eerste klasse nam Djarleep Sahib, ge kleed in Europeesche kleederdracht, 's middags plaats om zich naar de tegenoverliggende kust van het schier eiland te laten voeren. In een met inboorlingen vol- gepropten wagen, derde klasse, drong zich schuw en angstig een jonge Hindoe met gesluierd gezicht tegen een ouden Indiër aan, wiens oogen als in diepen slaap waren gesloten en wiens bloedelooze, smalle lippen zich bewogen als prevelden zij een gebed. In de „zwarte stad" van Bombay, in de nabijheid van het in de buurt van de haven gelegen tolhuis, waar zich het drukke handelsleven van deze belangrij ke handelsstad van Oost-Indië concentreert was een hevige ongerustheid ontstaan, toen er van de „Wham poo" een volle twaalf uren nadat ze reeds had moeten aankomen, nog niets was te zien. Telegrafisch was reeds dagen geleden de afvaart der „Whampoo" van uit Colombo gemeld. Het weer was goed en slechts een defect aan de machine kon oorzaak van een dergelijke vertraging zijn. Met ongeduld stonden diegenen te wachten, die de overtocht naar Europa met deze boot wilden ondernemen, terwijl men op de groot© handels- éri scheepsfaktoreien met niet minder ongeduld het tijdstip tegemoet zag, waarop gesignaleerd zou wor den, dat de „Whampoo" in 't zicht was. Zeer nerveus van ongeduld was ook een pas aange komen gast van het Queeiis-hotel, een lange, slanke man met donkere oogen en gebruind-teint, die voor treffelijk Engelsch sprak en die door vier Indische bedienden werd vergezeld. Hij had bij zijn aankomst onmiddellijk geïnformeerd, of de „Whampoo" reeds weer in zee was gegaan en hij had verruimd opge- ademd, toen hij had gehoord, dat het schip nog zelfs niet was aangekomen. Toen echter scheen het of hij niet langer geduld kon oefenen. Nog was Djarleep Sahib het niet met zich zelf eens op welke manier bij, voor het geval hij in den bewusten omineuzen mr. Bouch, zijn dubbelganger, herkende, het kleinood terug zou winnen en tegelijk ook den mond van dien man voor eeuwig' het zwijgen zou op leggen. Want diegene kende dus het geheim van het tijgeroog en dat zou met hem, die buiten de sekte van den wrekenden God stond, moeten worden uit den weg geruimd. Aan boord van een volle stoomboot zou ech ter zulk een daad niet kunnen worden bedreven, zonder dat onmiddellijk den dader zou worden ontdekt en deze mr. Bouch of mr. Barton zou er wel voor oppassen om welke ruim 50 jaar bestaat. Koopsom f 6500, met inbegrip van inventaris en goederen, waarvan de waarde het bedrag bijna vertegenwoordigt. Vakkennis onnoodig. Brieven advertentie bureau „Holland", M. DEELEN Co., Bloemgracht 56, Amsterdam. Spaarkas met Levensverzekering onder controle van den Franschen Staat. Directie voor Nederland Raadhuisstraat 3 Amsterdam. Verkrijgbaar bij onderscheidene winkeliers, In pakjes van 21/g ct. BURGERLIJKESTAND. Oude Nledorp (Juni). Getrouwd: Pieter Over en Neeltje Kostelijk. B. W. J. Garatenveld en Neeltje Bijwaard. Pieter Bakker en Wilhelmina Burger. Geboren: Johanna, d. van Cornelis Jong en Maria Stam. Overleden: Antje Groen, weduwe van Klaas Wiering, 78 j. Jan Smit, weduwn. van Grietje Stoop, 43 j. Pieter Hoogeboom, echtg. van Trijntje Zutt, 55 j. Ondertrouwd: Joh. Vierdorp te Buiksloot en Sijtje Bakker te Akersloot. Getrouwd: Joh. Corn. Lotgering te Bludel en Maria H. Hennes te Ak< rsloot. Geboren: Geertruida Maria, d. v. Ph. Jac. de Koning en H. van Dam. Evert Pieter, z. v. J. P. F. de Vries 'en E. Homan. Hendrik, z. v. Wm. Tijmes en? N. van den Berg. Theodora Johanna, d. v. P. Terluin en N. Brunet. Maria Elisabeth, d. v.' S. Kager en A. Kleibroek. Catharina Martha, d. v. R. Mul en M. H. Vis. Overleden: Pieter Kal verboer 43 j., geh. met Antje Kwadijk. Jacob Pel 72 j., geh. met Trijnte Slagter. Warmenhuizen (Juni). Ondertrouwd en getrouwd: Klaas Dekker en Grietje Bood. Geboren: Johannes, z. van Johannes Beukers en Cornelia van Duin. Maria, d. van Pieter Meijer en Geertje Klaver. Cornelia Maria, d. van Cornelis Kemper en Geertruida Maria Klaasse. Mattheus, z. van Petrus Ligthart en Guurtje Tesselaar. Jo hanna, d. van Johannes Mekken en Trijntje Elswijk. Overleden: Maartje Wever, echtgen. van Jan Groot Cz., 59 j. Dirk Smit, echtgen. van Maartje Kooi, 76 j. Willem Luchtmeijer, echtgen. van Aaltje Kust, won. te Steenwijkerwold, 52 j. in Bombay van boord te gaan, gedurende den tijd, dat de stoomboot daar loste en nieuwe lading en passa giers innam. Er zou hem dus niets overblijven dan met zijn ge lilde eveneens aan boord der „Whampoo" naar Lon den over te gaan. Djarleep Sahib kende Londen vol doende om te weten, dat geen stad ter wereld geschik ter zou zijn om een man te laten verdwijnen dan deze. Mnar ook dit plan had zijn bezwaren; hoe licht zou bij het aan boord komen Paramousa of Awamah door den ontvoerder van het kleinood kunnen worden ontdekt, die dan niet zou nalaten om elke mogelijke gelegen heid tot ontvluchten aan te grijpen. Nog steeds had de Indiër geen vast besluit kunnen nemen. Onrust dreef hem 's avonds opnieuw uit de gezellige hotelkamer naar beneden op de breede, over dekte veranda van het hotel. Hier hadden zich opge wonden menschenmassa's verzameld, die een belangrijk bericht de rondte lieten doen. Djarleep Sahib, onverschillig als altijd voor alles wat hem zelf niet raakte, nam nergens notitie van tot dat zijn oor het woord „Whampoo" opving, dat voor hem natuurlijk van veel belang was. Van dit oogenblik af luisterde hij zoo scherp moge lijk toe en al spoedig was het hem duidelijk dat er een of ander ongelukstijding over de „Whampoo" was be kend geworden. Een der bedienden bevestigde zijn vermoeden dan ook met de woordendat de „Whampoo" met man en muis zou zijn vergaan; aan de haven zou men er stel lig meer van weten. Djarleep Sahib vergat door den schrik, welke deze boodschap teweegbracht, alle terughoudendheid, die de voorname Indiër anders in het openbaar zoo vlijtig had' betracht. Ilij snelde de trap af om zoo vlug mo gelijk aan de haven te zijn en juist passeerde hij het gebouw der „Bombay Gazette," toen een menigte cou- rantenjongens er uit kwamen stormen met pas ge drukte bladen onder het schreeuwen van„Gazette - de ondergang der Whampoo (Wordt vervolgd.) Druk N. V. Herms. Coster en Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 4