DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Een goudmijn mor den middenstand. No. 161 Honderd en tiende jaargang. 1908 ZATERDAG 11 JULI. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Ned. Bond van gemeente-ambtenaren. Uit St. Pancras. GEMENGD NIEUWS. Het pseudo-kermisje. Uit Wieringerwaard. Onder een lorrie Een aanklacht. Uit Harenkarspel. Uit Schagen. Kurhaus Egmond aan Zee. Belastingschuldige diamantbewerkers. Bad- en Zweminrichting. Muziekuitvoering. ALKMAARSCHE DRANT. De ondergeteekende, DIRECTEUR van het RIJKSTELEGRAAFKANTOOR te Alkmaar maakt bekend, dat de nieuwe uitgaaf van de naamlijst voor een Telefoondienst (Juni 1908) met de nakomende supplementen tegen betaling van 50 cent ter afhaling aan het kantoor gereed liggen. De Directeur, E. WIND. ii. Gesteld nu, men is erin geslaagd om de groote be- teekenis van het vreemdelingenverkeer aan allen dui delijk te maken. Dan komt de vraag: hoe het te ver beteren In de eerste plaats door uitbreiding van de reclame en door typische reclame. Men stuit daarbij direct op het financieele bezwaar. „Er is daarvoor maar zoo weinig geld beschikbaar" zegt men. Ziedaar een groote fout. Want is het aan de eene zijde waar dat veel reclame uitstekende geldbelegging is, aan de andere zijde is waar dat reclame duur is. Stel b. v. dat men door 20.000 in de Vereenigde Sta- li ierheen trok. Dan haalde men er de advertentiekos- ten in één jaar al bijna uit. Doch waar is de vereeni- ging, die dat doen kan, hoe die 20.000 zoo over de la tere voordeeltrekkers te verdeelen, dat zij bij het ma ken der rekening hun aandeel in die «dvertentiekosten als kosten van bet aan de bedoelde Yankees geleverde kunnen boeken? En toch zit hem hier de kneep. Men leze slechts wat de Nederlandschc Kamer van Koophandel in Amerika in haar vijfde jaarverslag schrijft: „Reeds in voorgaande verslagen beeft de Kamer de aandacht gevestigd op het noodzakelijke van in de Ver. Staten te adverteeren, indien Nederland de Ame- rikaansche toeristen in grooter getale naar zich* wil trekken. „Het verdient aanbeveling dat de hotels in Neder land evenals die in andere landen in de Amerikaan- sche nieuwsbladen adverteeren. „Vereenigingen tot bevordering van het vreemdelin genverkeer, in de verschillende Hollandsche steden zouden onderhoudend-gestelde artikels kunnen samen stellen, waarin met illustraties beschrijvingen van ste den en streken gegeven worden, die den reislust der Amerikanen aanwakkeren. Geen droge opsomming van bezienswaardigheden, doch een luchtig gestelde historische en economische beschrijving in de Engel- sclie taal van de aantrekkelijkheden en op welke wijze zij te bereiken zijn. „Goede wenken voor den automobilist worden door de Amerikanen gretig in ontvangst genomen, „Gaarne biedt de Kamer haar tusschenkomst aan voor het plaatsen van zulke artikels in de populaire week- en maandbladen, die door de geheele Ver. Sta ten verspreid worden en dus onder de aandacht komen van menigem reisluchtigen Amerikaan, die het land der molens en klompen wel zou willen bezoeken, in dien hij slechts wist op welke wijze het te bereizen en de bezienswaardigheden te bereiken zijn." Er moet dus naar een middel gezocht worden om kan het zijn met hulp van den staat het vele geld, hier voor benoodligd, bijeen te -brengen, zóó, dat ieder be langhebbende de uitgaaf later als onkosten bij de leve ring weer terugkrijgt. En zooals het ten aanzien van Amerika gaat, moet het ten aanzien van elk ander land geschieden. Men moet veel en handig adverteeren. En men moet oi) andere wijze reclame maken. De mode is nu met ons. De groote schilders hebben het vlakke, lage land met zijn mooie luchten in de mode gebracht. Daarvan worde geprofiteerd. Men betooge dat wat die schilders zoo mooi vonden, toch mooi moet zijn en dat lui met een schildersoog dat mooie ook moeten zien. Dan komen vele lieden met schildersoogen of met gewone oogen, die zij zelf gaarne voor schilders oogen houden, hierheen. En zij zien nog véél meer dan de schilders. En zij roepen erover. En Holland komt in de mode. En kan men er dan in slagen enkelen van de groo ten dezer wereld te overtuigen, brengt men een groot buitenlandsch vorst indien hij hier komt, niet voor met puffen en blazen bijeengeraapte regimenten of voor oorlogsschepen, die met zijn regimenten noch met zijn schepen vergeleken kunnen worden, maar voor die mooie landschappen, dan roepen, alle bladen in koor plichtmatig dat het zoo mooi is en dan heeft men de belangstelling in den vreemde wakker geschud. Zoo wordt elders op dit gebied „handel" gedreven, waarom kunnen wij dat óok niet? Dit ééne voorbeeld is met 10 andere te vermeerde ren. Als men maar goed wakker is en de samenwer king van de regeering en van de hoogstgeplaatsten vóór en achter de schermen heeft, dan is nog op ver scheidene dergelijke manieren een uitstekende reclame te maken, die weinig kost en veel effect geeft. Meent men dat het oneerbiedig is, voor te stellen om de grooten der aarde op deze wijze te laten meewer ken aan zulk een belangrijken tak van welvaart, dan zie men eens welk uitstekend voorbeeld op dit gebied niemand minder dan de Duitsclie keizer geeft. Wij willen nu nog één wijze van reclame maken aan geven, die in Nederland in tegenstelling met het bui tenland op dit gebied verwaarloosd wordt, Het is de reclame bij volkeren-bezoeken. Wij zien de burgemees ters, de journalisten, de kamerleden, de geestelijken, de stadsbesturen van het eene land telkens en corps in het andere een bezoek brengen. Zulke bezoeken staan niet zelden in verband met de hooge politiek. Doch zij worden in den regel ook niet onhandig gebruikt ter bevordering van het vreemdelingenverkeer. De aandacht van de wereld is niet zelden op zoo'n bezoek gevestigd. Men volgt de bezoekers op plaatjes en in courantenverslagen. Welnu, geen beter gelegen heid om reclame te maken voor het bezochte dan die plaatjes, dan die courantenverslagen. Men zal antwoorden: Maar wij hebben geen aanlei ding voor zulke bezoeken. I u de eerste plaats is dat onjuist. Het zou'van het hoogste belang zijn gelijk wij zoo vaak betoogd heb ben dat de kleinere volkeren elkaar door dergelijke bezoeken beter leerden kennen. Maar in de tweede plaats: Waar geen aanleiding is moet men aanleiding maken. De Amerikanen b. v. herinneren zich gaarne hun relaties met ons, in hun oog ietwat komiek-interessant, land. Waarom die nei ging niet eens geëxploiteerd? Waarom niet eens een groot feest, een herinneringsfeest b. v. ingericht, waarheen de Amerikanen een pelgrimstocht zouden kunnen maken. Om één voorbeeld uit honderd te noe men Men organiseere een nieuwen tocht van de pil grim-fathers, een getrouwe copie van de gebeurtenis sen voor 288 jaar. Als men daaraan voldoende en han dige publiciteit gaf en de zaak op zichzelf mooi maak te, zou dat dan geen gelegenheid zijn voor honderden Amerikanen om hierheen te komen en nog wat in Hol land te blijven hangen ook? Genoeg voorbeelden intusschen om te doen zien, dat er nog allerlei reclamemiddelen zijn, indien men maar wil en de zaak flink aanpakt. Intusschen met reclame alléén, ook in den rui men zin, waarin wij dat woord nemen, komt men er nog niet. Men moet zorgen, dat de vreemdelingen in ons land iets bizonders vinden,, iets dat zij elders niet vinden en dat toch bizonder vermakelijk of bizonder interessant en tevens bizonder typisch is. Er moet wat worden gevonden, dat op zichzelf aanleiding kan zijn voor een bezoek aan Nederland, iets bizonders, waarom men in Nederland komt of dat men, om de móóie natuur in Nederland zijnde, bij afwisseling gaat bezoeken. Een .pier, een. eerste rangs kur-orkest, palace-hotels en winkelgalerijen zijn zulke bizonderhe- den niet. 1) Dat heeft men overal, en dat heeft men niet zelden elders mooier. Doch men moet hier iets hebben, dat voor Nederland zou zijn, wat de clou is voor een tentoonstelling. Over die „clou van Nederland" een ander maal. 1) Men zie in dit verbrnd de advertentie van Sche- veningen in de Sketch van 1 Jyl i 1908, waarin alles wat als typisch kon aantrekken, weggelaten wordt. Nederlandsch Landbouw-comité. In de gisteren gehouden vergadering van het Ne- derl. Landbouw-Comité, herdacht de voorzitter, de heer P. J. de Bruïne, het overleden lid jhr. P. J. J. Re- pelaer. De rekening en verantwoording over 1907 werd goed gekeurd, en de contributie voor 1908 op hetzelfde be drag als verleden jaar bepaald. Tot bestuursleden werden gekozenle. in de plaats Vbn mr. P. H. A. Tijdeman, van Lede en Onderwaard, die bedankt had, de heer J. Pauwen, te Pannerden, af gevaardigde van den Prov. Gelderschen Boerenbond; en 2e. wegens uitbreiding van het bestuur met twee leden, de heerenC. G. J. A. van Genderen Stort, te Qorinchem, afgevaardigde van de Vereeniging tot be vordering der Pluimveehouderij in Nederland, en C. J. Kneppelhout van Sterkenburg, te Driebergen, afge vaardigde van het Genootschap voor Landbouw- en Kruidkunde, te Utrecht. De vergadering wees, volgens de nieuwe statuten, de tegenwoordige adviseerende leden aan, n.l. de hee ren L. Broekema, te Wageningen; P. van Hoek, E. D. Kits van Heijningen, F. B. Lohnis, TI. D. Punt, allen te 's-Gravenhage, en dr. A. W. II. Wirten, te Utrecht. Het huishoudelijk reglement werd hierna goedge keurd. De algemeene vergadering van het landbouwcomité besloot eenparig de regeering te verzoeken een wette lijke regeling voor te bereiden, tot verplichte verzeke ring, ook van landbouwbedrijven, tegen ongevallen, met overlating van de uitvoering aan het particulier initiatief. Aansluiting bij het Nederlandsch Landbouw-comité was verzocht door: le. den R.-K. Boerenbond van Zeeuwsch-Vlaanderen, oostelijk deel te Hulst; 2e de Nederlandschc Maatschappij ter bevordering van Vlas- Industrie, en 3e. den Stichtschen Boerenbond te Utrecht. ITet bestuur adviseerde tot toelating, waartoe werd besloten. Aan de orde was daarna de bespreking van het on derwerp: „Bestrijding van de vervalschïng van vee- stuur der Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw, op verzoek der afdeeling Neder-Betuwe. Het bestuur stelde thans voor, te besluiten: „Het bestuur op te dragen, bij vernieuwing de aan dacht van de regeering op deze aangelegenheid te ves tigen, met het eerbiedig, doch dringend verzoek, zoo spoedig doenlijk de indiening te bevorderen van een ontwerp van wet, waarbij de vervalsching van veevoe der strafbaar gesteld wordt." Dit besluit werd genomen met algemeene stemmen. Het bestuur van den Nederlandscheu bond van ge meente-ambtenaren heeft besloten o. a. het volgende voorstel te doen aan de op 7 September te Groningen te houden algemeene bondsvergadering Voorkeur voor gepromoveerden in de gemeente-ad ministratie. De afdeeling Noordholland is van oordetl, dat in den laatsten tijd vacante betrekkingen ter ge meente-secretarie zijn bezet geworden door doctoren in de rechts- en staatswetenschap, zonder dat aan an dere gegadjgden ook ma. r eenLszins de gelegenheid wordt gegeven tot mededinging en dat deze uitsluiting van niet-gepromoveerden onbillijk is te achteD. Hier mede stemt het bondsbestuur in. Het bondsbestuur kan zich echter niet vereenigen met het voorstel om dit bestuur uit te noodigen in den vorm van statisti sche gegevens feitenmateriaal te verzamelen, waaruit zou kunnen blijken, dat onder de niet gepromoveerde ambtenaren, leden van den bond, verschillenden ge vonden worden, die genoegzaam waarborgen Jbezitten om aan die theoretische eischen te voldoen, welke aan de meer superieure gemeentebetrekkingen gesteld I kunnen wordeu. Het bondsbestuur is nl. van oordeel, dat het aanleggen van een statistiek als door de afd. Noordholland bedoeld, waaruit betrouwbare gegevens zouden kunnen worden geput, zeer moeilijk uitvoerbaar, zoo niet onmogelijk is. de deuren nog even open geweest. De voorzitter heeft toen mededeeling gedaan van een in de besloten zit ting door den Raad genomen besluit, dat als volgt luidt „De Raad, gehoord het debat over het voorstel-Bak- ker, spreek als zijne meening uit, dat een verdere beschikking over gemeenteterreiu gedurende de vroe gere kermisweek niet strookt met het onlangs ge nomen raadsbesluit in zake de kermis." Ter voldoening aan een wensch van den Raad heeft de Burgemeester aan deze mededeeling toegevoegd, dat de bedoeling van den Raad deze is, dat de gun stige beschikking op het verzoekschrift van den heer Koolsbergeu en de verdere eigenaars van burgerbroe der- en wafelkramen alleen zal worden uitgestrekt tot hen, die evenals zij, tot dusverre als inwoners dezer gemeente, ook buiten den kermistijd, met kramen op gemeentegrond mochten staan. Volgens dit nader besluit van den Raad zal dus aan het kermisbiggetje, dat gisteren in den voormiddag in het leven gercepeu is, zooveel mogelijk belet wor den, opnieuw tot een zwijn uit te groeieD. Welken omvang het beestje zal krijgen, valt voorshands moei lijk te zeggen. Vrijdag 10 Juli vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter was de burgemeester, de heer F. Smit. Aanwezig wart n alle leden. Na opening werden de notulen gelezen van de ver gaderingen van 5 en 15 Juni, welke algemeen werden goedgekeurd. Bij de trekking voor eventueele stemmingen, bleek de eerste stem te moeten worden uitgebracht door het lid Jb. Ruys. Als eerste punt op de agenda was geplaatst, op maken van de voordracht voor het college van zetters. Bij eerste stemming werden tot zetters herkozen de heeren S. Duif en Jb. Wagenaar, voor het volgende tweetal in dit college werd herkozen de heer JnSchuit, terwijl in de plaats van den heer M. Kalis, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd ver kozen de heer Jn. Wagenaar. Als tweede punt op de agenda voor deze vergade ring was al weer geplaatst, de bespreking over het ijzeren hek. De voorzitter leidde dit punt in met de mededeeling dat deze bespreking, alweer over het ijzeren hek, een uitvloeisel was van het genomen raadsbesluit van 15 Juli, waarbij werd bepaald, dat het besluit genomen in de vergadering van 5 Juni, nameulijk het maken van een derde poort in het ijzeren hek, werd ingetrokken. Na deze inleiding volgde weer een. algemeene be schouwing over den stand van het hek en plaatsen der poorten. Een voorstel om het bestaande hek in zijn geheel te doen verplaatsen, werd door staking van stemmen ver worpen. Nog een paar voorstellen over het plaatsen van een middenpoort van 110 M. doorgangswijdte en ver plaatsing van het noordelijk gedeelte van het hek, wer den niet ondersteund en konden daardoor niet in stemming worden gebracht. Vele en eindelooze dis cussies werden daarna nog weer gevoerd, waarbij over en weer nog al eens een hartig woord werd vernomen. Er begon een geest te heerschen dat niemand nu zijn zin zou krijgen, het beste werd soms verworpen zonder bepaald te kunnen aangeven* wat dan wel als beter kon worden beschouwd. Na veel gepraat kwam een voorstel in stemming, in gediend door de heeren Kloosterboer, Kalis en Wage naar, waarbij werd bepaald dat het hek algemeen op dezelfde plaats zal blijven, de zuider en noorderpoort hetzelfde zullen blijven en dat in het midden van het hek een derde poort zal worden aangebracht ter wijdte van twee vakken, vervolgens het einde van het hek vanaf de noordpoort, in gebogen richting 0.40 M. naar de wegzijde te verplaatsen. Dit voorste] werd met algemeene stemmen aange nomen en de kwestie van het ijzeren hek zal dan nu toch zijn opgelost. Moge hA een goede oplossing we zen! Niemand bij de rondvraag het woord verlangen de, sloot de voorzitter de vergadering. Vrijdagavond werd door de afdeeling St. Pancras van „Volksonderwijs" eene ledenvergadering gehouden, waarin de beschrijvingsbrief werd behandeld voor de algemeene vergadering welke op Zondag 19 Juli te Zwolle zal worden gehouden. De opkomst der leden was als steeds niet schitterend. Tot afgevaardigde werd verkozen de voorzitter, de heer A. Nobel. Gisteren, nadat de Hotterdamsche Raad de aange kondigde aganda had afgehandeld, aldus schrijft de V. R. Ct., gingen de deuren top, en werd de bijeen komst als geheime vergadering voortgezet. Daarna zijn In de laatste 3 weken doet rich hier een eigenaar dig en lastig verschijnsel voor op het gebleekte goed. Hierop vertoonen zich namelijk tal van bruine stippen en stipjes, veel gelijkende op ijzerroestvlekken en die na zorgvuldig overwasschen maar heel weinig verblee- ken. Wat kan daarvan de oorzaak wezen? 't-Zijn beslist niet de stipjes, die door de bekende zwarte vliegen worden teweeggebracht. Komt het dan van andere dieren of is 't een stof, die in de lucht zweefde? Dat ook hier „vleeschetende" slakken zijn, hebben we bij herhaling waargenomen en wel, dat een slak zich te goed deed aan een stuit van den gewonen aard of regenworm. Ook wij hebben de slak telkens tot haar prooi zien terugkeeren, als we deze er een eindje van verwijderd hadden. Denkelijk zal 't wel het vocht van den worm geweest zijn, waaraan de slakken zich vergastten. Daar het aantal dubbelkwartetten, dat zich voor den wedstrijd in September aangegeven heeft, minder is dan het getal, dat het Bestuur van Apollo alhier minstens gesteld had, 0111 eenigszins op welslagen te kunnen hopen, is besloten dien wedstrijd niet te hou» den. „dat, tengevolge der langdurige malaise in de diamantindustrie vele leden van bovengenoemde werk liedenorganisaties niet in staat zijn de verschuldigde belastingpenningen op tijd te voldoen; „dat dit voor de betrokkenen tot gevolg zou kunnen hebben, dat door de bevoegde autoriteiten tot vervolging en executie kon worden overgegaan „dat alsdan de treurige omstandigheden, waaronder de bovenbedoelde leden reeds gebukt gaan tengevolge van financieele onmacht den betrokkenen, verscherpt en verzwaard zouden worden dat deze redenen voornoemd bestuur ernstig genoeg voorkomen om zich tot u te wenden metjhet dringend verzoek om aan den betrokkenen kwijtschelding van de op heden nog verschuldigde bedragen in de plaat selijke belasting naar het inkomen te willen verleenen." Eergistermorgen klommen eenige jongens op een weg veger, z.g. lorrie, welke bevestigd was achter de paardentram, die het dorpje Hoogkarspel passeerde. Het achtjarig zoontje van den heer Molenaar viel, zonder opgemerkt te worden door het trampersoneel, onder de lorrie en kreeg de beide zijwielen over het linker beentje. Een voorbijganger nam den jongen op en spoedde zich met hem naar de woning van Dr. Nuijens, die hem onder behandeling nam. Gistermor gen is hij aan de gevolgen overleden. De ambtenaar J., te Tiel, die een aanklacht wegens huisvredebreuk tegen zijn superieur, den inspecteur van belastingen, instelde, is door deze voor 5 dagen geschorst. In de vergadering van den Raad, bijgewoond door alle leden, werd na verschillende mededeelingen, ter tafel gebracht een schrijven van het Gemeentebestuur van Leek (Gr.) met verzoek adhaesie te verleenen aan een adres, in afdruk overgelegd, gericht aan TI. M. de Koningin om maatregelen te nemen tot aanvulling van art. 20 der Woningwet met deze alinea „Wonin gen, die sedert 1 Jan. 1908 in eigendom toebehooren aan- en bewoond worden door de tegenwoordige bewo ners, worden niet ontruim dan na den dood of het ver trek van den eigenaar en diens echtgenoote." De vergadering, het nut dezer aanvulling inziende, besloot met algemeene stemmen adhaesie te verleenen. Overgelegd werd de gemeenterekening over 1907, aanwijzend een ontvangst van 20025.51", een uitgaaf van 18823.125 en sluitende derhalve met een batig saldo van 1202.39. De commissie voor het nazien der rekening zal be staan uit de heer Zul, Weel, Burger, Slot en Keesom De rondvraag leverde niets op, zoodat sluiting volg de. „Gezinsverpleging." De Ring „De Rijp" van de Ned. Herv. Kerk heeft van haar vacaturegelden f 15 afgestaan aan de Ver eeniging tot gezinsverpleging in de classis Alkmaar. De heer Dartillact van Tright» muziekdirecteur al hier, werd behoudens goedkeuring van den kerke- raad benoemd tot organist der N.-H. kerk alhier. Lijst der Badgasten vanaf 1 Juni tot primo Juli 1908. TL -J. Boersma, Hilversum. Mej. J. A. Elderink, Enschedé. Mej. M. G. Eldink ten Cate, Enschedé. Mej. Anna Scholten, Enschedé. Dr. A. Lebret en fa milie, 5 pers., Utrecht. Mr. A. M. de Lange en fami lie, 6 pers., Alkmaar. G. W. Dwars en familie, 3 pers., Amsterdam. R. J. A. van Ginkel en familie, 5 pers., Amsterdam. J. T. Ebbinghuizen, Amsterdam. M. van Nes, Amsterdam. Dr. Basenau eu familie, 3 pers., Amsterdam. Alex de Smid, Amsterdam. 0. Gunning en familie, 2 pers., Arnhem. H. Humbert en familie 2 pers., Nieuw-Beerta. Mej. B. Bakker ter Horst, Enschedé. F. M. van Gelsdorp, Insp. Loodsen, Am sterdam. B. Poth, Slikkerveer. W. B. Blok, Gorin- chem. Zuster Zoutman, Winschoten. Baron J. J. Fagel, Ellecom. T. Komter en familie, 2 pers., Leeu warden. W. van Overbeeke, Amsterdam. Mr. O. E. Stolk, Zutphen. Dames E. en T. Fraissinet, 2 pers., Hilversum. Mevr. Veeckens, Hilversum. F. W. Lon don, Velp. Mr. V. H. Rutgers en familie, 4 pers., Hil versum. Mevr. C. de Lange, Alkmaar. P. de Jong Pz. en familie, 2 pers., Sneek, Frau Dr. Pineus en fami lie, 4 pers., Oöln a. d. Rhein. Jzn. Gorter en familie, 5 pers., Groningen. Joh. Sommer Pastor en familie, 2 pers., Lubeck. M. Blonker Herney en familie, 3 pers., Groningen. W. M. Beijerink en familie, 5 pers., Delft. II. V. G. Romer, Groningen. J. P. Peek, Bussum. H. Pijnacker Hordijk en fam., 3 pers., Gorinchem. Mej. van Lidt de Jeude, Alkmaar. Mevr. K. Kiewiet de Jonge, Groningen. Naar gemeld wordt is gisteren door den Alg. Ned. Diamantbewtrkersbond, te zamen met de twee zuster vereenigingen „Patrimonium" en „Betsalel", te Am sterdam een adres aan den Raad dier gemeente gericht om kwijtschelding van belasting. In het adres wordt betoogd Aan de bad- en zweminrichting alhier zijn van den 4 Juli tot en met 10 Juli genomen 754 baden door heeren, door dames 51, door weezen 8 en 208 door onvermogenden. Temperatuur van het water, hoogste 70° op 6 Juli, laagste temp. 660 0p 10 Juli. Muziekuitvoering door het Stedelijk Muziekkorps op Zondag 12 Juli 1908, des avonds ten 7 uur in den stadshout onder directie van den heer J. M. Otto. Programma. 1. „The Thunderer", marsch. v. J. P. Sousa. 2. Fest. Ouverture Lortring. 8. „Neu Wit-u," Concert Walzer Joh. Strauss. 4. Fantaisie sur des motifs de l'opóra „L'étoile du Nord" Meijerbeer. 5. „Kriegersfest", Ouverture H. Kling. 6. Fantaisie aus der oper „das Nacht- lager von Granada" C. Kreutzer. 7. „Persische Schahwaclie" Th. Giese. 8. Musikalische Tauschungen, Pot pourri 9. Finale. Ad. Scbreiner.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 1