PULVERISATOR's - merk „Vermorel". De Lange en de Moraaz, N.V. HERMs. COSTER ZOON, DE SCHOONMAAK ittil 6 16. Van Nieuwkuyk's Schoenwerk. Nieuwste modellen. Reeële bediening. Leesgezelschappen. K. HAYTEMA, Voordam C 9. Telef. No. 3. Vrachtboom-Carbolineum. Tevens uit voorraad leverbaar i Firma J©Bi. F. MÖRRA. Verhuren Loketten, tegen Inbraak en Brandschade. Verkoop van Oliën. een energiek Persoon Voordam C 9. BOEKHANDEL. T elefoon No. 3. .V. HERMs. COSTER ZOON, FEUILLETON. DJARLËËP SINGH. HYCEA KINDERMEEL ZOETERMEER Dit is een gedextrineerd meel- preparaat, van gelijke samenstel ling als de best bekende buitenland- sche Kindermeelsoorten en heeft bovendien dit voordeel, dat liet door vermijding van groote tran sportkosten, inkomende rechten, enz. een vierde goedkooper in den handel kan worden gebracht. Ter bestrijding van zwammen en chadelijke insecten is bij ons verkrijg baar (opervitriool (in kristallen), (opervitriool (fijn). \luitkalk. 'oeder voor Bordeauschepap. met of zonder verzekering, wordt, zoodra Sunlight gebruikt wordt, een werk van pleizier inplaats van een eentonige slavernij. Potten en pannen, vloeren en tegels, melk kannen en houtwerk, alles maakt Sunlight helder en schoon. Vergeet niet Sunlight doet al den arbeid met de helft der kosten en in den halven tijd. Algemeene Boekhandel, Beveelt zich beleefd aan voor de levering van voor R H. B. S., Gymnasium en andere inrichtingen van onderwijs. De steeds toenemende omzet is wel het sprekendste bewijs voor de dege lijkheid van No. 1 h f 3,75 per kwartaal, (Nalezers f 1.75), HHT" Tevens f De verwisseling No. 2 h f 2,50 No. 3 f 2,50 per Kwartaal, (Nalezers f 1.25), per kwartaal, (Nalezers f 1.25), Nalezers wordt om de 14 dagen een ROMAN verstrekt der tijdschriften heeft des WOENSDAGS plaats. Voor ALLE nummers is gelegenheid tot aansluiting. VRAAGT UWEN WINKELIER FABRIKANTE vanKINDFRYQEDSILS Vertegenwoordiger voor Alkmaar en Omstreken de Heer „in de Friesche Winkel." van ALKMAAR R3Ö| 6 - 8 10 - 12 - 2»'- [4] -6 - 730 van AMSTERDAM 630 - 8 93° -- |ll,3Q| L15 4 6 -- 730 Qj] uur. jj Alleen Zondags tot 7 September. t Murk A van COHEN Co. (alleen bi] ons verkrijgbaar). ANTI-INSECT. Het meest afdoend middel ter vernietiging van schadelijke insecten in tuinen en kassen. Prijs per flacon (met gebruiksaanwijzing) inhoudende 500 gram f 1.25. 250 f 0.75. ALKMAAR. Aar bevelend, KANTOOR: VOORMEER. 8U NU Een groote Oliefirma in een der hoofdsteden \an Nederland gevestigd, vraagt voor den verkoop van alle soorten Lubricating olie, mineraal smeerolie en vetten, goed geïntroduceerd bij II.H. Fabrikanten en andere Olie-afnemers. Fr. Br. onder Lett. T. D. S, NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. 606 Roman naar het Duit3ch van C. CROME—SCIIWIENING. 25) Vervolgens was hij jarenlang steeds in den vreemde geweest en was het huisje door de oude getrouwe ge dienstige alléén bewoond geworden. Ze was er eiken dag op voorbereid, haar heer voor. zich te zien staan, want steeds was hij onverwachts van zijn rei§en terug gekeerd en vond het niet meer als van zelf sprekend dat alles ivoor zijn terugkeer gereed stond. Toen Franciis Barton vijf maanden geleden opnieuw een reis naar Indië ondernam, had hij zijn huis onder haar hoede achtergelaten, overtuigd, dat wanneer liij met een half jaar, een jaar of zelfs na meerdere jaren terugkeerde, zij hem op zijn kloppen met haar gewone buiging zou begroeten en hem in zijn kamer, die eens het heiligdom vap zijn vader was geweest, zou leiden, waar niet het minste stofje liet vermoeden, dat de be zitter langen tijd afwezig was geweest. Gedurende deze laatste afwezigheid van Francis Barton was een gast het „enzame huis" binnengetre den, tegen wien geen slot of grendel bestand is. Toen eens op een morgen een klerk der advocatenfirma Ilin- gins, Grey en Clarke vóór het huis verscheen, om de oude huishoudster het maandelijksche geld te brengen, dat ze ter bestrijding der behoeften ontving, klopte hij vergeefs aan de deur. Onverrichterzake kon de klerk naar zijn kantoor terugkeeren. Toen echter 's middags en ook den volgenden dag op het kloppen niét werd opengedaan, liet een der firmanten met bijstand der politie het huis openen en men vond nu de oude vrouw dood in baar 1 elms tooi zitten. Barton's zaakvertegen woordfigers lieten het geheele huis sluiten en verzege len, namen de sleutels mee en melden vervolgens be leefd en zakelijk wat er was voorgevallen, aan hun bevat: Gids. Elsevier's Maandschrift. Eigen Haard. Reveu des Deux Mondes. Illustration. Tour du Monde. Nord und Süd. Illustrirte Zeitung. Gartenlaube. Fliegendende Blatter. Strand Magazine. Graphic. Punch. bevat: Gids. Elsevier's Maandschrift. Holl. Revue. Nederland. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende Blütter. Gartenlaube. Ueber Land und Meer. Londen News. b-e vat Gids. Elsevier's Maandschrift. Onze Eeuw. Tijdspiegel. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende Blatter. Gartenlaube. Ueber Land und Meer. Illustration. worden len allen tijde aangenomen. Voor hen, wien liet er niet aan gelegen is, of zij de tijdschrijften wat latei- ontvangen, staat TEN ALLEN TIJDE de gele genheid open etne porte feuille te ontvangen met de tijdschriften en romans No. laf 1,75 en met die van Ns. 2 en 3 f 1,25 per kwartaal. Voor geabonneerden buiten de stad kan, zoo noodig, de verwisseling van deze portefeuille op Zaterdag worden bepaald. ♦•Tgp W atertochtjes client onder het hun bekende adres naar Kalkutta. De brief echter bereikte eerst de plaats zijner be stemming juist toen Barton sedert twee dagen den Indisolien bodem had verlaten. Nu ongeveer twee weken geleden rolde m volle vaart'een gesloten rijtuig door Londen en in de rich tir.g van Chelsea om hier langs den Kings Road bijna tot de Battersea Bridge door te rijden. Do passagier, die slechts een klein leeren handtascli je bij zich had, gebood den koetsier stil te houden voor een wat achteraf gelegen somber huis. Na den koet sier te hebben betaald, die langzaam wegreed, stapte de aangekomene het openstaande hek van den ver waarloosden tuin binnen, regelrecht op het huis af t liet licht van de lantaarn liet een vaal, vervallen ge laat zien met diepliggende oogen, op een lange, slanke gestalte, die echter onder den last van een geheime zorg scheen gebukt te gaan. De jonge man wierp een verwonderden blik op de gesloten vensters van het eenzame huis, liep toch op de deur toe en liet eenige malen den klopper neervallen. Dof weerklonk do klank in het huis terug, maar nie mand deed open. Plotseling viel den nieuw aangeko mene een klein voorwerp op, dat vóór het sleutelgat was aangebracht. Hij stak een lucifer aan en ontdek te bij het licht er van een zegel op de deur. In het ge laat, dat een oogenblik helder werd verlicht was dui del ijk Francis Barton te herkennen. Een gedachte aan de mogelijkheid van het gebeul de deed zijn sombere trekken nog strakker worden Voor het oogenblik bleef hem niets anders over als er gens een hotel voor dezen nacht op te zoeken en hij richtte zijn schreden regelrecht naar een hem bekend nabijgelegen hotel. Den volgenden morgen begaf hij zich naar de city om zijn zaakwaarnemer op te zoeken. De oude Hin- gins keek hem verwonderd aan, toen hij zijn naam noemde, een oogenblik nam hij liem onderzoekend op en viel toen verschrikt nit: „Bent u dat mr. Barton? Goede hemel, wat is daar in Indië met u gebeurd? TT ziet er uit alsof u ook slechts met moeite aan' den dood zijt ontkomen, die ge durende uw afwezigheid ook uw huis heeft bezocht. „Daaraan hebt u niet zoo heelemaal ongelijk, mr. Hi'ngins. Ik ben ook op het kantje geweest en zou e<?n tijdlang geen cent voor mijn leven hebben willen ge ven. Maar uw woorden bevestigen dus wat ik reeds dacht; mijn oude huishoudster is in mijn afwezigheid „Zoo stil en rustig de eeuwigheid ingegaan, als ze haar heele leven is geweest," voltooide de zaakwaann - nier. „Wij licbben zeker in uw geest gehandeld door voor een nette begrafenis te zorgen en het lnris verze geld. Die zegels kunnen, nu u terug is, wel dadelijk worden -verwijderd en ik zal onmiddellijk laten vragen om dit te laten doen, opdat dit nog vandaag geheurt. Dan zal ik meteen den sleutel overhandigen, maar r. hebt natuurlijk toch geen plan dadelijk weer in dat huis te trekken eer het gelucht en schoon gemaakt is. „Toch wel, Mr. Hingins!" zei Francis Barton. „Ik heb plan het huis onmiddellijk te betrekken .un ik zou li willen verzoeken alles zoo spoedig mogelijk in orde te laten maken. Ik heb rust noodig en verlang naaf de kalmte van mijn ouderlijk huis. De oude heer keek liem onderzoekend aan. „Ik heb uw vader lange, lange jaren gekend, sprak hij toen. „Wat hebt u weinig' gelijkenis met hem, Mr. Barton, ook van uw moeder liebt u weinig. Zij was een buitengewoon mooie vrouw, toen uw vader haar inder tijd mee uit Indië nam." „Wat?" riep Barton verbaasd uit. „Dus is ook mijn vader in Indië geweest? Nooit heb ik daarover hoo- ren spreken!" „Dat is vreemd!" hernam de advocaat. „Laat mij eens even nadenken. Neen, neen, daarmee ver gis ik mij niet. Uw vader moet zelfs wel één of twee jaar in Indië zijn geweest, misschien ook nog wel lan ger. Want uw ouders, Mr. Barton, kwamen met u hier, toen u nog heel, heel jong was „Als ik u juist begrijp, Mr. Hingins, dan ben ik dus daar ginder geboren? Maar dat is immers onmogelijk. Volgens mijn geboorteacte ben ik hier in Londen ge boren in hetzelfde huis aan de Kings Road, dat mijn ouders zoo lang hebben bewoond." „Dan is daarvoor maar één verklaring te geven en wel deze, dat u op zee het licht voor het eerst hebt aanschouwd en dat danrajn de aangifte van uw geboor te hier 1 ïeeft plaats gehad. Het is wel vreemd en zelfs in strijd met onze wetten, maar dat is in elk geva mogelijk, 't Is voor u van absoluut geen belang of liet zoo of anders is geweest, Mr. Barton," glimlachte de oude heer. „Wees dus welkom in uw vaderhuis; ik zal er voor zorgen, dat de zegels nog heden middag worden ver wijderd en onze werkvrouw de opdracht tot het schoon maken geven, opdat u vanavond .-tenminste in een be woonbaar buis komt. Voor den eersten tijd kan vrouw TIealey u ook behulpzaam zijn voor de huishouding, als u dit verkiest." „Heel graag, mr. Hingins, ik (lank u voor uw vrien delijkheid en wil graag in alles uw aanwijzingen vol gen," hernam Barton. Wat vorder de toekomst betreft, hierin zou ik graag van elke vrouwelijke hulp afzien c-n alleen een betrouwbaren bediende hebben, die bet huis in orde houdt en verder zou ik óns eten uit een restauratie willen laten komen. zou beter doen eelis naar een goede vrouw uit te zien," knipoogde de oude heer spottend. „U bent nu op een leeftijd, waarop het niet goed is langer alleen te zijn, als men geen zonderling wil wor den, en ik geloof, dat u zoo wel op weg bent er een te worden." Barton mompelde eenige woorden, die als een be leefde afwijzing klonken en die den wereld- en mon- échenkennenden advocaat voldoende* lieten voelen, dat bij dit thema maar liever moest laten varen. Daarom bracht hij bet gesprek maar weer op de dienstbodou- kwestlie. „Tk wil met pleeier aan een betrofrwbaar ver huurkantoor verzoeken u eenige personen te sturen opdat u daar een geschikt iemand uit kan zoeken; vindt u dat goed?" „Volkomen-good, Mr. Hingins; nogmaals mijn dankl" Barton reikte liem de hand en vertrok, overtuigd, dat voor alles uiterst best gezorgd zou worden. (Wordt vervolgd). Kt

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 4