STADSNIEUWS. De Voorzitter zegt Daarop kunnen we moeilijk eene beslissing nemen. De gemeente kan geen grond gaan koopen. Dit verzoek past beter by 't aanhangige uitbreidingsplan. En de Woning- wet kunnen wij hier niet veranderen, de adres santen bedoelen echter zeker onze bouwverorde- ning. De beer ZwaanU sprak daar van onze bouw verordening. Bedoelt u de bestaande bouw verordening? En hoe zit het met de gewijzigde Al meer dan een halfjaar geleden is zij herzien en we hooren er maar niets van. De VoorzitterZij is nog altijd bij de gezond heidscommissie. Na nog eenige discussie wordt dit adres aan- gehouden. b 't Verslag van de Oommissie tot Wering van Schoolverzuim. Deze memoreert hierin, dat er gehouden zijn 13 vergaderingen opgeroepen Uit Blokker. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. kerk te O. en W. Blokker (loez). door ds. J. 1. Cannegieter te Oostvoorne. Knoeierijen aan de gasfabriek. In verband met het vermoeden omtrent knoei erijen aan de gasfabriek te Breda, speciaal met. het oog op den verkoop van cokes, werden Zater dag een zevental beambten ten politiebureele verhoord. Een uitgebreid onderzoek, door den burge meester zelf geleid, is ingesteld, waarvan de uitkomsten vooralsnog geheim gehouden worden. 13 personen, van welke er 4 opkwamen38 stuk ken verzonden. Zij wijst tevens op t ongezonde van de gewoonte, dat reeds leerplichtige kinderen ter haringvangst gaan. Voor kennisgeving aan- Alsnu komt de salarisregeling der onderwijzers de orde. Lang en breed wordt hierover gé- tot ten slotte die regeling wordt aan discussieerd, vastgesteld Hooid der 6 periodieke 1400. De dienstjaren, Onderwijzers School: aanvangsalaris 1100, met verhoogingen van f 50, maximum eerste periodieke verhooging na de andere telkens na 3 dienstjaren, minimum f 650 6 periodieke verhoogingen van /'50, zoodat 't maximum wordt 950 de ^eerste vijf zijn driejaarhjksehe verhoo gingen, de laatste eene vijfjaarlijksche. Voor hoofdacte 150; verplichte lioofdacte 200; tegemoetkoming in de woninghuur voor de ge huwde onderwijzers 100. Verder werd vastgesteld, dat in geval van ziekte de eerste 6 maanden het lieele salaris zal uitbetaald worden de volgende 6 maanden de verband met de helft en daarna regeling in gevoelens van Ged. Staten. Bij de vervulling van dienst- ten zal gedurende ten hoogste salaris worden uitgekeerd. Voor tijdelijke onderwijzers en landweerplich- een jaar het volle zal ingeval van dienst- oi landweerplichten en ziekte t gelieele salaris worden ingehouden. Bij bevalling 3 maanden voor dien tijd maand na dien tijd verlof met dien tijd en 1 inhouding der Ned. Ilerv. H. J. Toxopeüs Uit Anna Paulowna. Bedankt voor het beroep bij de kerk te Eenigenburg door ds. predikant te Anna-Paulowna. Hooge Ouderdom De oudste bewoonster van St. Pancras, de Wed Kerkmeer is Zaterdagavond overleden. Zij bereikte de leeftijd van 94 jaren en 7 maanden. Tï Brandalarm-installatie. Ter tafel komt het aangaan van eene geld- leening van f '22000, ter dekking van het tekoi t bij den bouw en aanleg der gasiabriek. De Voorzitter leidt dit met eene lange uiteen zetting in. De verschillende cijters voor liet te kort zijn 299 gasmeters meer dan^ de raming (er waren oorspronkelijk 200 abonné's, nu 500) kostende f14950; uitbreiding verlichtingsteriein, meerdere lantaarns f 330; noodzakelijke bestia- tirig f 1500; ophooging terrein f 600; binnen leiding, waarop aanvankelijk niet gerekend was 1 5000. Dit alles te maakt eene hoogere geld- leening noodig van f 22000, zoodat thans de fabriek met al hare ab- en dependentie's kost f 109000. Een botsing. Te Soestdijk werd Zondagmiddag liet rijtuig van den heer Vinke uit Hilversum aangereden door de paardentram. De paarden van het rijtuig schrikten en sloegen liet rijtuig, nadat de inzittenden het nog juist bijtijds hadden ver laten, totaal in stukken. Door den drank 1 Gisternacht is een beschonken man door den locaaltrein van Apeldoorn nabij een overweg aangereden en zwaar verwond in het ziekenhuis te Deventer opgenomen. De bollenbeurs van bloembollencultuur. Gisteren is de bollenbeurs van bloembollen cultuur in het Brongebouw te Haarlem begonnen. Van alle aldeelingen waren er tal van bezoekers, maar handel was er nog niet veel. Uitzuigers. Vlugheid aan 't spoor. Sabotage. De sleepboot „James Watt", kapitein Moonen kwam Zondag te Tiel binnen met ernstige schade aan den ketel, welke opzettelijk bleek aange bracht te zijn. Het vaste personeel bad gestaakt en de reis werd gemaakt met pas aangeworven personeel. Stakingsgevolg. Zondagavond is aan de Nassanhaven te Bot terdam de stoker L. van G., van de Rijnsleep boot „Combinatie II", die niet aan de staking deelnam, door den stoker M. H., van de stoom boot „Willem Egan Comet een scherp voor werp aangevallen en mishandeld. Van G, bekwam verschillende hoofdwonden, die door een genees heer gehecht moesten worden. De dader, die zelf ook niet staakte, is gearresteerd. Algm Ned. Geheel Onthoudersbond. In de Zondag te Utrecht onder voorzitter schap van den heer prof. dr. J. van Rees ge houden flink bezochte 12e algemeene vergade- ng van den A. N. G. O. B. werden de ver schillende verslagen goedgekeurd. Uit het verslag van de inkomsten en uitgaven bleek, dat een batig saldo van f 152.37 aan wezig is. De volgende algemeene vergadering zal te Arnhem plaats hebben. Voorts werd aangenomen een voorstel van de afdeeling Wageningen, strekkende tot het in stellen van een onderzoek naar de resultaten verkregen op verschillende plaatsen met kroeg- sluiting op lotingsdagen. Het algemeen reglement onderging eenige wijzigingen met het doel bet federatiel karakter van den Bond te versterken. Uit Akersloot. Jeukpoederwerpers. Bruinvels gearresteerd Mishandelingen St. De Een beroepswielrenster. Openbare Leeszaal en Boekerij. de gisteravond gehouden ledenvergadering de Vereeniging tot oprichting en instand- In houding van "een* Openbare 'Leeszaal en Boekerij werd aan het bestuur machtiging verleend tot het huren van het perceel hoek Kanaalkade Kaarssenmakersgracht. Tot bestuursleden werden goko/.en de tieeren M. Uitenbosch en H. Wolzak Gzn. Q 0.25 Voor den slachtoffers van den brand Mannenkoor Excelsior f 4.50, mr. O. 1 f 0.25, A. t 0.25, C. D. I 0.25, N. N. 1 en W 1 2.50. Het begin is er dus maar er moet méér komen zullen de bewoners iets aan den steun hebben. Algemeene vergadering der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der Pharmacie. 'er- Men schrijft ons Dezer dagen is een brand-alarm-installatie m Alme lo in gebruik genomen. Op 14 verschillende plaatsen de stad zijn melders geplaatst, die door inslaan van een ruitje in werking kunnen worden gesteld. Aan den brandwacht gaan dan alarmschellen over en ver schijnt 't nummer van den afgeloopen melder. Nu kan men vanaf de brandwacht, de gewenschte manschap pen der vrijwillige br idweer alarmeeren, die over 5 wijken, iedeT van 10 manschappen, zijn verdeeld. Is de brandweer in de wijk aangekomen, waar de brand is uitgebroken, dan kan ze vanaf de brandmelder met de brandwacht telefoneeren, die op haar beurt telefo nische verbindingen kan maken met den opperbrand meester en brandmeester, zoodat deze vanuit hun huis direct aan de brandweer instructies kunnen geven, op het terrein van den brand. Het merkwaardigste dezer installatie is (toestel en system der Firma Mix en Genest te Berlijn) dat, of schoon de leidingen bovengrondsch zijn, één of meer leidingen kunnen breken of aardsluiting maken, zon der dat daardoor de werking der brandmelders en de alarmeer-inrichting voor de manschappen, ook maar één oogenblik wordt verstoord. dat Verschillende leden voeren hierover het woord. Ds voorzitter merkt nog op, dat na de aanneming de ijzerprijzen schrikbarend gerezen waren. De heeren Van Hall en Middelkamp verklaren, de ijzerprijzen enorm gedaald waren. De heer Van Hall stelt voor, deze zaak nog aan te houden. Hij kon beslist niet accoord gaan met deze leening, alvorens hij nauwkeurig de begrooting heeft kunnen nagaan. De heer Conijn stelt voor de zaak met den adviseur, den heer Rijkons, in eens afzonderlijk daartoe bijeen- teroepen vergadering van den raad onder de oogen te zien. De voorzitter zegtHet beste is de regeling van dit nader onderzoek aan B. on W. over te lat«n. Besloten het aan te houden en nader te onderzoeken. Voor 't college van zettere worden na eenige stem mingen gekozen de dubbeltallen de hoeren A an Pel en Gul (aftredenden) en Van H~ll en Zwaan. Van de Commissie, destijds benoemd voor het uit breidingsplan; de lieeren Zwaan, Van Hall en Conijn, is een schrijven ingekomen, waarin eene opgave dien aangaande van den heer Springer, tuinarchitect te Haarlem. Deze geeft twee plannen aan: het eerste alleen voor benoorden Egmond, dat moet kosten 125 en het tweede voor benoorden, beoosten en bezuiden Egmond, dat 500 moet kosten. Na eene lange dis cussie tot het laatste besloten. De rekening van 't gasthuisfonds besomt aan ont vangsten 118S.19r', uitgaven 1020.03, batig saldo 168.16". Rekening burgerlijk armbestuurontvangsten 3229.26", uitgaven 2878.11, voordeelig saldo 351.25". Beide werden aldus vastgesteld. Nadat nog is vast gesteld, dat er eene nieuwe woning zal gebouwd wor den voor de verloskundige, gaat, bij de rondvraag niets meer te behandelen zijnde, de Raad in geheime zitting over ter behandeling van het kohier voor den H. O. Hoewel het geen gewoonte is, melding te maken van de schoolfeesten die hier naar Egmonds strand komen - daar dit dan wel dagelijks zou kunnen geschieden mag er voor ditmaal wel eene uitzondering gemaakt worden. Om 1 uur toch arriveerde hier een schoolfeest uit Sneek. Een oud Egmonds onderwijzer, thans schoolhoofd te Sneek, de heer Ronner, kwam met zijne school van die verre stad, om hier de Eriesche kinderen eene Noordhollandsche badplaats te laten zien. Na eerst 't Hoefje te hebben bekeken, wandelde men door 't duin naar de concertzaal van den heer Halff, om daar den inwendigen menseh te versterken en vervol gens eenige uren aan ons mooie strand door te bren gen. Om zeven uur vertrokken de verre reizigers weer, omstreeks tien uur waren ze dan thuis. Naar de heer Ronner mededeelde, was op de heenreis «niet een der kinderen er waren er een tachtigtal zeeziek ge weest. Waarlijk, een dergelijk ver bezoek met schoolkinde ren behoort tot de zeldzaamheden. aangerukte politiehulp werden de vier daders inge rekend en naar het huis van bewaring overgebracht. De toestand van den politieagent, die een di< pe snede over den arm opliep, is vrij gunstig. Dienzelfden avond werd een zekere S. door een Tilburgenaar eveneens met een mes gestoken in de heup dader de toestand is in arrest. S. ie levensgevaarlijk. De Jacht op waterwild. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland brengt ter kennis van belanghebbenden dat de jacht op waterwild in dit gewest zal wordeD geopend als volgt in den kring, begrepen binnen den Westfneschen omringdijk, in de gemeente Petten, in de gemeente Callantsóog, alsmede in het gedeelte van den polder het Koegras. gelegen onder de gemeente Helder, op Zaterdag 11 Juli 1908, met zonsopgang; op het eiland Tt xel, met uitzondering van den polder Eijerland, op Zaterdag 8 Augustus 1908, met zonsopgang, en in de overige deelen der provmcie, dus ook in den polder Eijerland op Texel, op Zaterdag 55 Juli 1908, met zonsopgang. Uit 't Zandt schrijft men aan het „N. v. h. N." De vorige week deed zich alhier het volgende ver makelijke geval voor dat een paar varkentjes de koeien, met welke ze in de zelfde weide liepen, uitmolken, of beter gezegd, uitzogen. Of de koeiert sloegen of met, de krulstaarten hielden vast tot ze zich voldoende hadden verzadigd. De straf volgt evenwel op de zonde. De eigenaar heeft zijne „uitzuigers" verruild tegen een ander vark«n, dat, naar hij hoopt, wat minder brutaal zal optreden. Vereenvoudigde Spelling. Naar gemeld wordt was door B. en W. van Scheem da in een publicatie gewaarschuwd tegen de nieuwe spelling, welke op de bijzondere school te Westerlee wordt onderwezen. Hoogere autoriteiten hebben zich daarmede bemoeid en nu wordt door B. en W. van Scheemda het vol gende gepubliceerd Wij deelen aan de ouders, voogden en verzorgers van de kinderen der bijzondere school te Westeilee mede, dat onze bekendmaking van den 1 Juli. welke op deze plaats werd aangeslagen, is ingetrokken en verzoeken U die als niet gedaan te beschouwen." Bagagewagen S.S., na aankomst 10 fietsen. Drie werden met zachtmoedige langzaamheid uitge laden. Ze zijn doorgaand. Daarom zet men ze tegen een lantaarnpaal Er gebeurt niets dan voetgetrappel van onge duldige reizigers. Komt een beambte, klimt in den wagen. Stem van beambte daar buiten reik even die fietsen aan/' In aanwezigheid van B. en W. en andere autoritei ten had alhier de beproeving plaats van de nieuwe brug in gewapend beton uitgevoerd door de Naaml. Venn. Wemink's Betonfabriek te Leiden. De beproeving geschiedde onder leiding van een der Ingenieurs dezer fabriek. Een weiwagen geheel gevuld met water tot een to taal gewicht van 4200 Kg. werd daartoe op de brug gereden, onder welke belasting niet de minste doorbui ging of zetting was waar te nemen. Er Ioopsn jongens in Amsterdam rond, die er aar digheid in schijnen te hebben, wandelaars met jeukpoeder te werpen. Zaterdagavond althans hebben een paar dames in de Damstraat dit ondervonden. Terwijl zij rustig 1 epen te wandelen, werd een h.arer, een ongeveer 20-jarig meisje, door een opgeschoten jongen met dergelijke stof in 't gelaat geworpen, zoo dat zij, dol van de jeuk, zich naar de apotheek „D Eenhoorn" heeft begeven, om zich te laten behandelen. Doordat het meisje er vlug bij was, zal zij geen na- deelige gevolgen van deze baldadigheid ondervinden, maar naar wij hoorden, kunnen de gevolgen, vooral wanneer men er mee door blijft loopen, soms zeer onaangenaam zijn. Do makelaar J. Bruinvels, te Amsterdam, die naar den vreemde was gevlucht met hem toevertrouwde diamanten, is failliet verklaard. Woonplaats onbekend, wordt gem-ld. Thans is dit echter niet meer het geval. Naar liet N. v. N." verneemt, is hij door de politie te Londen aangehouden en in het bezit gevonden van een deel der hem toevertrouwde diamanten. Zondagavond is te Brielle oen agent van politie door vier met messen gewapende personen deerlijk mishandeld. De agent trok zijn der daders oen kogel trok zijn revolver en joeg een door de kaak. Door inmiddels „Och, St. van beam. d. heb geen dienst." binnen„Ik zou je bedanken. van beam. d. buiten „Dan verd ik het ook." fietsen staan. De passagiers trappelen. (Prov. Qron. U.) Een Groningsche jonge dame is opgetreden als pro fessional- wielrenster. Na een zorgvuldige oefening, onder deskundige leiding, waarin door^ haar reeds uit- stekende tijden waren gemaakt, is Lej. G. Bierling j.l. Zondag met haar rece-machine naar Finsterwolde 8 In prachtige stijl,-zegt de N. Gr. Ct. heeft zij daar gereden tegen meerdere concurrentes de een na de ander moest het tegen haar afleggen en het eind van den wedstrijd was dat juffrouw Bierling behalve vee eer een prijs van dertig zilverlingen behaalde, teiwij het Finsterwolder gouden kruis thans haar race-jakje siert. Deze vergadering wordt heden in de Unie gehouden. Gisteravond had de ontvangst plaats van de deelne mers aan de vergadering. Eerst werd een concert go- geven in de Buitensociëteit, dat ondanks de regenbui en, toch goed bezocht was. Om half tien heette de eerevoorzitter van de feestcommissie, de heer P. van Heijensbergen, zijn collega's in de Unie welkom. De heer Teljer, voorzitter van het departement Noord-Holland sprak daarna. Na een korte inleiding schetste deze spreker de lotgevallen van het departe ment in de laatste 12 jaren. Telden we in 1896 een 25-tal leden van omstreeks het dubbele cijfer der gevestigde apothekers benoorden het IJ, en in Gooiland, thans, in 1908, is het ledental geklommen tot 40, zoodat we kunnen mede rekener met de groote departementen. Sporadisch klein gelukkig is het cijfer van die a po thekers, z.g. ondergeschikte apothekers, aan het liooid eener apotheek staande (sic), welke door wangedrag of het steunen van ongewenschte apotheken als van- zelve zijn buitengesloten; in dit opzicht staat N.-Ilo land gelukkig gunstig te boek, hoewel we de laatste ja ren daarvan ook treurige ervaringen hebben opgedaan en wie weet wat ons ten deze nog te wachten staat. Spr. herdacht de heeren II. J. Traus, G. J. v. IIool- werff, K. Broes v. Dort en W. F. v. Heemskerck Du- ker, aan het departement door den dood ontvallen. Daarbij releveerde spr., dat het scheiden van den heer Broes v. Dort, na verloop van eenigen tijd een toe stand deed geboren worden die hoofden en harten der hier gevestigde apothekers en weldra die van het ge- heele departement in vuur en vlam zette. In tijden van nood leert men zijne vrienden kennen zoo ging het ook hier, waar de oprichting eener dooi onze Maatschappij „ongewenscht" verklaarde apotheek, nog wel met medehulp van een lid van ons departe ment, in het geheele departement eene actie in het le ven deed roepen, die bij vele leden onzer Maatschappij weerklank vond. Het solidariteitsgevoel, dat ten onzent overigens nog zooveel te wenschen overlaat, heeft daardoor in kracht gewonnen, plaatselijk heeft men zich te weer gesteld, en veel goeds is uit het kwade tot stand gekomen. De oeconomische strijd wordt thans gestreden ook in onze legerscharen, en al mochten wij Noord-Hollan ders niet in allen deele bereikt hebben wat we hoopten en wenschten, al moesten we in onze verwachtingen op amenwerking van allen, gedeeltelijk worden teleurge steld, onze actie, onze strijd tegen ongewenschte un faire. toestanden in ons beroep heeft wortel geschoten, en het zaad is reeds bezig te ontkiemen. Spr. eindigde met den hartelijken wensch, dat de beraadslagingen de Vereeniging een stap nader zal brengen tot het beoogde doel en dat de te voeren strijd zij een strijd met eerlijke vreedzame wapenen gestre den. Eindelijk voerde nog de voorzitter der Maatschap pij, de heer Hofman het woord, die hulde bracht aan den heer Teljer en aan de feestcommissie. Om half tien werd vanmorgen de vergadering ge opend door den voorzitter, den heer Hofman. Spr. riep de vergaderden een welkom toe en hoopte dat het een nuttige vergadering moge worden. Bij iedere maatschappelijke organisatie openbaart zich evenals in de natuur in dit deel van het jaar nieuw energiek le ven. Over de resultaten van het vorige jaar kan men tevreden zijn. Wetswijziging in zake splitsing van het apothekersexamen maakt dat de studie voor het exa men langer moet duren. Naast deze wetswijzigingen is van belang de nieuwe omwerping van de ontwerpwet voor ziekteverzekering na de intrekking van het ont werp van mr. Veegens. In zake Zondagsrust voor apothekersbedienden werd geadresseerd bij de regee- ring. Een uitvoerig rapport van het hoofdbestuur is samengesteld inzake de opvatting der vereeniging als een vakvereeniging niet alles wat daarbij behoort. Daarover zal nog veel gesproken worden. Het pensi oenfonds ondervond van verschillende zijden steun. Het ledental neemt toe. Er zijn thans 557 gewone le den, 12 eereleden en 20 buitengewone leden. De voor zitter memoreerde de verdiensten van verschillende le den der maatschappij en de verliezen door overlijden - geleden. Aan de orde waren daarna mededeelingen. Alle departementen zijn aanwezig behalve Groningen. Ver schillende personen die uitgenoodigd waxen hebben be richt gezopden dat zij verhinderd zijn de vergadering hij te wonen. De verslagen van de departementen werden voor kennisgeving aangenomen. Het volgend punt was het rapport van de commissie belast met het nazien der rekening en verantwoording van den Penningmeester. Deze is in orde bevonden, De totale rijkdom van de maatschappij bedraagt 3384.22V2. De gewone uitgaven bedragen 5956.971/2, de ontvangsten 6162.26, voordeel dus 205.311/2. Verschillende stemmingen werden even uitgesteld. Verschillende rapporten kwamen daarna aan ds orde. Wij vermelden het rapport van de commissie voor hei onderzoek van specialité's Hieruit blijkt dat in het afgeloopen jaar een onderzoek was ingesteld naar Karox Compound. Een voorschrift ter zelf berei ding werd na 1 et onderzoek gepubliceerd in het phar- mae, V/eekbl, Voorts werd onderzocht Lymphol van een kwakzalver te Amsterdam; waarin verschillende verkeerde stoffen werden gevonden. Gok werden onderzocht twee nieuwe praeparaten n.l. saolr pas tilles en gloria Tonio, dat jbeide kwakzalversmiddelen bleken te zijn. Verder heeft dp cpipmissie een eigen onderzoek van specialité's gehouden. Een oproep werd gedaan om op te geven de namen van die specialité's die veel gevraagd worden en veoral die op recept worden afgeleverd. Slechts twee opgaven kwamen in. Ondanks deze slechte medewerking ging de commissie met haar plan voort. Het resultaat was dat weer van een aantal specialité's oorspronkelijke bereidingsvoor- schriften werden uitgewerkt. De commissie contro- leerde voorts de Sf menstelling van verschillende spe cialité's, waarbij het voorschrift op de verpakking is aangegeven en het bereiden van andere volgens voor schriften in de literatuur. Ean lijst werd samenge steld van voorschriften, wat de commissie als het begin beschouwt v;.n een groote verzameling voor schriften, die kan worden beschouwd ais een supple ment op het Formularium Medicamentorum Neder- landicum. Daarna volgde het rapport van de commissie voor maatschappelijke belangen. Door de algemeene ver gadering was aan de commissie opgedragen een ljjst samen te stellen en bij te houden der pseudo- en centraal-apothekon met bijbehoorend personeel. De commissie vond het gewenscht ook een lijst van min der gezochte apotheken samen te stellen. De depar tementen werden om gegevens gevraagd. Die inlich tingen zijn nog niet volledig ingekomen, zoodat dé lijsten nog niet gereed zijn. Verschillende keeren werden aan de commissie inlichtingen gevraagd. Het is zeer verstandg ider commissie inlichtingen te vragen, want daardoor wordt voorkomen dat apothekers tegen hun wil in een positie geraken, die zij niet hadden gewenscht, Het aantal verzekeringen is thans 15. Apothekers die een levensverzekering denken te slui ten, kunnen 'gebruik maken van de reductie welke aan leden van de Ned. Maatsch. ter bev. v. pharm. door de nationale Lsvensverz. bank wordt gegeven. Nog steeds is voor de commissie een groote moeilijk- hrid een voldoend aantal reserve-apotheken te krijgen voor de verzekering van alleen op een plaats gevestigde apothekers. De commissie wijst er op dat het totaal bedrag der stortingen voor het pensioenfonds reeds zeer belangrijk is. Het is zeker meeilijk om de apo thekers geneigd te doen blijven voor dat fonds bij te dragen. De commissie wekt daartoe nogmaals op. Ia haar rapport voor voedingsmiddel-scheikunde, zeide de commissie zich na da eerste conferentie over voedingsmiddel-scheikunde bezig gehouden te hebben met de voorbereiding van de tweede. De commissie meent dat het in voorraad hebben en verstrekken van monsters van bekend gehalte en het verkrijgen van vacantie-cursussen over voedingsmiddel-scheikunde de studie daarvan zou kunnen bevorderen. Pogingen om tot beide te geraken zijn in gang. Daarna volgde het rapport van de commissie voor hot ziekte verzekeringswezen (zieksnfondacommissie 1906). De verwachting dat voor het ziekteverzekerings- wezeu een belangrijk tijdperk zou aanbreken, is niet vervuld door politieke oorzaken. Het ontwerp-ziekte verzekeringswei van mr. Veegens behoort tot ue ge schiedenis de huidige regeering heeft een nieuw ontwerp aangekondigd. Dd commissie hoopt dit nieuwe ontwerp ten goede te kunnen beïnvloeden. Wat daaraan gedaan kon worden is reeds geschied. De commissie maakt er met genoegen melding van dat in verschil lende departementen de toetreding tot nieuwe zieken fondsen aan bindende bepalingen is onderwoi pen. De wonsch wo dt uitgesproken dat te geschikter tijd de tarieven der Rijksverzekeringsbank verhoogd mogen worden waar het betreft een meerdere honor eenng van den arbeid der spotheken bij tijdroovende en veel zorg vereischende werkzaamheden als sterilisatie en dergelijke. De voorzitter deelde mee dat opgedragen is aan deze commissie om een rapport samen te stellen over de eischen die aan een goed ziekenfonds kunnen gesteld worden. Dit rapport zal aan de regeering bekend ge maakt worden, met liet oog op de a. s. wetsvoorstellen inzake ziekteverzekering. Al de rapporten werden voor kennisgeving aangeno- men. Uit het rapport van de commissie belast met de be oordeeling van de uitgeschreven prijsvraag bleek dat >5ji Suiuoisjoq iooa yoiu jnp uaraojpSut si paooMque uaa

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2