dei' f rtde t£" STADSNIEUWS. Vaktentoonstelli.ng. Uit Heerhugowaard. De heer M. Hos, onderwijzer aan school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Noorder school te Oostzaan. Uit Bergen. Voor de hootdacte Lager onderwijs is te Am sterdam geslaagd mej. M. Commandeur, alhier Uit Schermer. Te Amsterdam is voor de hoofdacte L. O. j slaagd mej. A. Hartog te Groot Schermer. Huisvlijt-tentoonstelllng. Woningtoestand te Winschoten. Schade door den regen. Het oude liedje. De kwartjesvinders. De Jubileumfeesten van der» Algemeenen Nederlandschen Wielrijders Bond. Nieuws uit Hoorn. V. V. V. V. Wij hebben Zaterdag de wa ndeling door de tentoonstellingszalen gestaakt v. lak voor de ex positie der Ambachtsschool. E,yen te voren was aan deze inzending, evenals, aau die der Huis houd- en Industrieschool f jen verguld-zilveren medaille toegekend, een welverdiende onder scheiding. Wij wenschen de hooiden eft d.e per- soneelen van beide inri bhtingen van harte geluk met deze blijken van waardeering van hun ar beid, gegeven op een "vaktentoonstellingEn al kunnen de leerling'individueel geen prijzen behalen, het moet hiun toch aangenaam zijn, dat hun gezamenlijk v^er'x met zilver mocht worden bekroond. Het is een goed 'denkbeeld geweest om de am bachtsschool o p dez e tentoonstelling te doen uitko men wat or hier in niet te groote ruimte bijeen-* gebracht is moet o ngetwijfeld een goede reclame voor deze inrichtic ,g zijn. Hoe goed deze instel ling ook moge zij? i aangeschreven, toch zal die reclame niet, onwf lkom zijn de tijden, dat de goede wijn geen 1 krans behoefde zijn voorbij en maar al te zeer zijn sommigen geneigd, wijn die inderdaad goed., -js zuur te noemen. Het aantre'^kt dijke van deze expositie is haar beknoptheid.lp beperking heeft men zich hier een meeste e getoond. Men he eft juist datgene gegeven, dat noodig is om te doen zien, hoe er van jongens met handen, ^ie voör apeg yej^eerd staan, jonge mensch' 3n wor(jen gemaakt, die theoretische kennis, technische vaardigheid en smaakont- w e ling hebben, gekregen. Zeker, de leer- lmge,n, die de sehc.ol verlaten, zijn nog lang niet wüa j- ze moeteri yvezen en velen zullen er mis- scbJen nooit kor nen. Maar ze kunne n er Ijtomen, de basis is gelegd het ligt grooten- d.eels aan hemt 3]f wat daarop gebouwd wordt, flet schijnt on s toe, wanneer deze vaktentoon stelling een a fspiegeling is van den stand van in deze omgeving, dat het niveau rijzen, en dat juist de ambachts- n kan meehelpen. Wij hebben 'Onstelling herhaaldelijk bij inge- erpen gedachtzouden leerlingen chtsschool niet minstens evengoed werkstuk hebben kunnen vervaar- let zou niet onaardig zijn eens na het met de verdeeling der op de y behaalde prijzen dei' al en niet- der ambachtsschool staat, ook nu direct in het resultaat een csz1 nc betrouwbaren maatstaf zou zien. M Ar brat ons terugkomen op de inzending der school Natuurlijk zijn de nieuwe vakken metselen en kleermaken nog niet vertegenwoor metsela bepaal(l tot bet geven in het schilderen, meubel voorwerpen leert, hc* logisch en practisch alles maa!kaiftetZ nagYan wat men in de eerste klasse, wat in de tweede, wat in de derde doet en leert. j het handwerk nog wel kan school daaraa op deze teute zonden voorw van de amba een dergelijk digen? En te gaan, 'noe tentoon?' lüm al' 'er dat men digd •van en een heeft' leergang Slechts on ei m paar voorwfl.rpen zij de bijzondere aandacht aev estigd. En dan noemen we voor het schilderen een mlamcbiljet Oscar Carr1 en een plafondversierii og, aardig van deur en opvatting, voor het timmeren, keurig afgewerkte trapge- deelten, voor het meubelmaken een porteman- teau, een buffet en een spiegel, voor het smeden en bankwerken eenige voorwerpen voor huis houdelijk gebruik (parapluiestandaard en kolenbak) en koppen van drijfstangen. Deze voorwerpen zijn niet expresselijk voor de tentoonstelling vervaardigd. Het aardige van de op de Ambachtsschool vervaardigde voorwerpen is, dat ze door de ver schillende klassen gaan, voordat ze gereed zijn, bijv. voor het schilderen zet de eerste klasse de voorwerpen in de grondverf, terwijl de andere klassen ze verder afwerken. In deze zaal vraagt een aardige inzending ge dreven koper- en zilverwerk van mej. J. M. T. W. F. Aghina de belangstelling. Er is een heel theeservies van zilver, maar ook verdienen eenige fraaie koperen voorwerpen (o. a. een prachtig lantaarntje) vermelding. Bij het verlaten der zaal heeft men aan zijn linkerhand onmiddellijk weer een anderedie van den gebonden wedstrijd. Eigenlijk hadden de voorwerpen van deze afdeeling hier niet allen kunnen moeten staan maar het kon helaas welBij het binnentreden valt onmiddellijk het oog op de geëxposeerde ontwerpen, welke voor de prijsvraag voor een diploma zijn ingekomen. Maar geboeid wordt het oog niet. Eerder ver baast men zich er over, dat sommigen niet te ruggedeinsd zijn hun werk in te zenden. Een heeft er niet tegen opgezien op zijn ontwerp een prentbriefkaart van onze kaasmarkt te plakken, een ander nam zelfs niet de moeite een schoone teekening in te zenden, een derde teekende zeer onverdienstelijk een plaatje met een stadsgezicht vau Alkmaar na. Met het oordeel der jury zal men zeer zeker geheel meegaan het 'ontwerp, waaraan de eerste prijs is toegekend munt boven de anderen uit, al is het niet geheel overeenkomstig de eischen, welke de tegenwoordige tijd stelt. In den gebonden wedstrijd in het boekbinden zijn slechts twee inzenders uitgekomen. De jury kende een bronzen medaille toe aan den boek band van den heer G. van Dijk. De band zeifis heel goed en de titelversiering „Wedstrijd voor handwerkslieden" staat er best op, en zeker zou de inzender een hoogere onderscheiding gekregen hebben, als hij niet zoo'n veeleischende versie ring had willen aanbrengen. Zijn mededinger de heer G. N. Croese is wellicht] een^'prijs ontgaan .omdat hij het zich met die titelversiering wat t*e gemakkelijk gemaakt heeft. Voor een leek lijkt de opgave voor de kleer makers, het dichtmaken van scheuren en gaten in Gen te verstrekken lap aardig gekozen. Zeven deelnemers waren er en men kan hun werkbe- oordeelen, nu er een exemplaar van de lap, zooals zij uitgereikt is, naast de ingezonden werk stukkeu ligt. De lieer J. W. Nijboer verdiende het zilver met de keurige wijze, waarop hij de lap verstelde. Aan zijn handen zou men gerust een winkelhaak of een doorgevallen knie kunnen toevertrou wen. Trouwens ook de heer P. Bak- kum, aan. wien de bronzen medaille werd toe gekend, lueett zich goed van zijn taak gekweten. Bij de andere inzendingen valt het niet zoo moeielijk, de scheuren terug te vinden. Slechts één inzending kwam er in van de lood- en zink- werkers en de heer F. C. Rike verdiende met die inzending een bronzen medaille. Ook is er maar één inzending van de smeden en de heer N. Prins kwam eveneens voor het brons in aan merking. Ter opluistering vindt men hier aan den wand een zware- spiegelwelke vele bezoekers onge twijfeld zal herinneren aan de eerste vakten toonstelling. De gebroeders Vogelpoel zonden elk een Joniscli lymuteel van zandsteen in en het is wel eigen aardig, dat de jury aan beide broeders dezelfde onderscheiding toekende,n.l. een bronzen medaille. De heer J. G. Gevelaar had geen mededingers het meubelmaken, maar het moet hem een aangename voldoening zijn dat de jury zijn buffet, dat klein en eenvoudig is, de hoogste onderscheiding waardig keurde. Minder gelukkig was de heer J. Admiraal, de eenige inzender van een ronde pouffe, welke niet voor een be kroning in aanmerking kon komen. Het door den heer A. Teitsma 'in den vrijen wedstrijd voor schilderen ingezonden kamerschutwerd eveneens niet bekroond. Vier inzendingen zijn er van de schilders, die een tafelblad, imitatie ingelegd, hadden te ver vaardigen. De heer G. Schoorl heelt een keurig stuk werk ingeleverd, prachtig afgewerkt, mooi van kleur en onUjverp. Niet alleen werd hem een zilveren medaille toegekend, maar ook de eere- medaille van de Maatschappij op wier initiatief de tentoonstelling is gehouden. De heer Corn. Kooy kreeg de,, bronzen medaille. Zijn ontwerp is gecomplicee.rder, doch zijn uitvoering niet zoo mooi. De hmer P. Koger kwam in aanmerking voor een dij iloma. Waar verschillende jury's prijzen inhiekden, verdient het vermelding dat hier alle prijzen werden uitgereikt. Den heer W. Ch. Frie'idt, de vierde inzender in dit vak, was gelukkiger in het vak decoratieschilderen. Hij verwierf een diploma en versloeg dus hier zijn overwinnaar van zooeven, de heer Kooy. Hij geelt tenminste nog eenige motieven van het smidsvak de opgave was een reclamebord voor een smid hetgeen zijn medestander niet deed maar hij heeft teveel van zichzelf gevergd. Waar het' maken van een goed reclamebord een dankbaar werk is vooral nu ze in den laatsten tijd nogal eens in on?;e straten prijken is het des te meer te betreuren, dat van deze opgave niet meer terecht is gekomen. De timmerlieden zijn met flink werk voor den dag gekomen. Vier leverden een gangbank in. De heer C. Jonker won de zilveren medaille en daarmede bovendien de verguld zilveren medaille van de patroonsvereeniging en f 10,de heer J. Helleman de bronzen medaille en daardoor de verguld zilverefi medaille en f 5,van de pa troonsvereeniging. Zonder de teekening te zien zon men geneigd zijn om de bekroningen an dersom toe te kennen, daar de blanke bank van den heer Hellema/i een (aangenamer indruk maakt Ie prijsgetuigschrift en f 20, Apollo, No. 1173. eig. F. Buurs, te Beemster 2e prijs getuigschrift eu f 15, Albert V, No. 1151, eig. Js. Ruiter, O. Blokker 3e prijsCornells, eig. J. Koster, te Hauwert, go tuigschlift en f 10. Bestuursprijs getuigschrift, Hendrik, No. 1177, eig A. J. Zijp, te Wieringerwaard. Voor de 2e rubriek (de beste stier met afstamming en melklijsten) waren ingeschreven 12 nummers. Ie prijsgetuigschrift en f 25, Hendrik. No. 1161 eig. J. Houter, te Schellinkheut2e prijsgettuig- schrift en f 20, Frans No. 1145, eig. P. Koeman te Westwoud 3e prijsgetuigschrift en f 15, Cesar II No. 1142, eig. J. Buurs, te Beemster. De provinciale huisvlijttentoonstelliDg te Zaandam te houden tot en met 26 dezer in de nieuwe, nog niet in gebruik gestelde openbare school aan den Hoogen dijk aldaar, werd Zaterdagmiddag officieel geopend door den eere-voorzitter van het tentoonstellingscomité jhr. mr. C. A. Elias, burgemeester der gemeente, die in zijn toespraak betoogde dat de plaatselijke vereeni ging Huisvlijt, van wie deze expositie uitgaat, met deze tentoonstelling zeer zeker werkzaam is in het algemeen maatschappelijk belang, omdat huisarbeid vooral bij de jeugd dienstig is aan de bestrijding van overdreven sportliefhebberij, van bandeloosheid en drankbestrijding. Uit de mededeeling van den voorzitter van HuiS' vlijt, den heer L. J. de Vries, die het allereerst sprak bleek dat de beschermheer van deze tentoonstelling de commissaris der Koningin in Noordholland, mr, G. van Tienhoven, door ambtsbezigheden was verhin derd hare opening bij te wonen. Eveneens was be richt ingekomen van vei hindering van prof. Pekel haring, voorzitter van den Volksbond, en van het Tweede Kamerlid voor Zaandam, den heer de Boer. Wat we vervolgens op de tentoonstelling, in 14 lokalen, zagen, overtreft de verwachting. Uit de geheele pro vincie zijn keurige werkstukken ingezonden op het gebied van metaal-drijfwerk, postzegelarbeid, houtsnij werk, cartonnage, dames-handwerken, teekeningen, enz. Uit Noorwegen is ingezonden een uitgezochte verza meling van allerlei kunstwerk, ter opluistering. Eindelijk zal te Winschoten de oude kerkhofschool, waarin nog 5 gezinnen verblijven, voor wie nergens een woning was te krijgen, worden afgebroken. Heden wordt die school ontruimd, de bewoners worden in een schuur onder dak gebracht. Het te bouwen dakloozen-gebouw zal binnenkort, in elk geval tegen de gure dagen, klaar zijn. De geweldige slagregens der laatste dagen hebben aan de veldvruchten in Friesland veel schade gedaan. Vooral het vlas heeft veel geleden en ligt tegen den grond. Eenige jaren geleden werd een handelaar te 's-Gra venhage veroordeeld wegens overtreding der arbeids wet, door kinderen beneden de jaren arbeid te laten verrichten tot een zeer laat avonduur. De man vroeg gratie aan de Koningin en kreeg in derdaad vermindering van straf. Dezer dagen heeft de politie denzelfden persoon be trapt op het plegen van gelijke overtreding als voor welke hij gratie kreeg, en procesverbaal tegen hem op gemaakt. Naar wij vernemen heeft de door de politie te 's Gra- venhage getroffen maatregel om alle kwartjesvinders steeds, waar ze ook gaan, door een a gent te laten ver gezellen, het resultaat gehad, dat alle niet hier ter stede wonende leden van het gilde van klaverboer, uit Den Haag zjjp verdreven. De Haagsehe kwartjesvinders, die in de stad zelf niet meer kunnen „werken", trekken al voor dag en dauw per fiets naar buiten, om in Wassenaar en Voor burg hun kunsten uit te oefenen. Doch ook daar zit de politie hen achterna en geeft ze bij de grens over aan de betrokken gemeente-politie. Deze methode van optreden schijnt goed te werken, ten minste sinds zij is ingevoerd, heeft de politie geen klachten meer ontvangen. (Avp.) De tocht naar en van IJmuiden en op de Noordzee. Het dagelijksch bestuur van den Bond was bij het opmaken van het feestprogramma van meening, dat ook ditmaal een boottocht daarop behoorde. En zoo togen de feestgangers in twee groepen naar IJmuiden. De eene per extra-trein, de andere via Overveen Bloemendaal, Santpoort, Driehuis en Velsen per rijwiel onder leiding van de heeren D. Focke- ma, hoofdconsul, en F. H. de Kok van Leeuwen, lid van het uitvoerend comité. In de ruime Rijksvischhal werden de rijwielen ge borgen, daar in dè visschershaven lagen de gepavoi- seerdo booten, zeekasteelen, gemeerd, die met muziek de koene reizigers ontvingen en precies om 11 uur zee kozen. *t Was een heerlijke tocht, die velen een ongekend genot schonk en uiterst voldaan heeft. Om 12.15 was men weer terug en nu speelde zich in een duinpan achter de vuurtorens een tooneeltje af, niet te beschrijven, waarvan geen foto hoe goed ook een juist denkbeeld kan geven. Een groep van 1600 menschen in het warme zand zittend, lachend en joelend, deelend in de algemeeno feestvreugde en daardoor de algemeene heerlijk-opge wekte stemming in stand houdend, in clubjes van vier den maaltijd gebruikend. En welk een maaltijd 1 Voor elke vier personen was een doos gereed ge maakt afgegeven natuurlijk tegen een vooraf aan gevraagde. en betaalde bon waarin voor vier perso nen een paar broodjes, een gebakje, een portie kersen, een bord, een mes, een vork, een servetje, een glas en een fleschje bier of een fleschje melk. De ingenieuse ontwerper van deze verrassende ser vice is de beer M. H. Binger, hel onovertrefbare lid van het Feestcomité. Na het vroolijke maal zochten de wielrijders hun karretje op en togen de menschen van' de extra-trein weer naar de booten, die inmiddels waren geschut en door het Noordzeekanaal en van Spaarr&dam door hei Spaame naar Haarlem stoomden. Algemeene Vergadering. De toeht op zee kon niet langer duren, pmdat men gehouden is aan de algemeene vergadering, die in ver band met een nader aan te geven concert, niet op een later uur kon worden gesteld dan 3 uur. Een deel der feestgangers ging dus dadelijk na aa komst naar de vergaderzaal. De agenda was in den uitvoerigen feestgids opgeno men. Op deze vergadering komen we afzonderlijk te rug. Concert Grenadiers en Jagers. 't Was een goede en op prijs gestelde gedachte van de Vereeniging tot verfraaiing van Haarlem en om liggende gemeenten en tot bevordering van het Vreem delingenverkeer, aan den A. N. W. B. aan te bieden een concert door de beroemde Kon. Militaire Kapel van het Regiment Grenadiers en Jagers, kapelmeester N. A. Bouwman. Door bijna 2200 bondsleden is een couport voor dit concert aangevraagd, wel een bewijs dat men hooge waarde stelde op het bijwonen ervan. Wo zullen er niet anders over zeggen, dan dat men genoot, volop genoot. Des avonds. Het gebruikelijke Bondsdiner had plaats in de groo te concertzaal van de Sociëteit „Vereeniging." Al heel spoedig bleek de liefhebberij voor dit gezellig samen zijn zóó groot, dat de beschikbare plaatsen alle bespro ken waren en maatregelen moesten worden getroffen om meer tafelgenooten te plaatsen, de boven-gaanderij moest zelfs in gebruik worden genomen. De zaal was schitterend versierd, ook hier weer had de rijke fanta sie van den heer Binger zich geuit. De tafels bezwe ken schier onder een bloemenlast; ze hadden ongeveer 100.000 stuks te torsen, zóó aangebracht, dat tafella kens overbodig waren en er alleen plaats overbleef voor borden, glazen, enz. Als naar gewoonte werd de eerste dronk des voor zitters gewijd aan H. M. de Koningin en de Haren, daverend instemming vindend en met applaus begroe tend het besluit tot zending van een huidetelegram. Doch van de gewoonte afwijkend was, dat hier behalve deze eene toespraak van den voorzitter door een ander het woord werd gevoerd, en wel door den heer Er. Lieftinck, lid der Tweede Kamer, lid van het Uitvoe rend Comité. Zijn woorden werden meermalen door hartelijk ap plaus onderbroken en ten slotte met daverend gejuich bejubeld. Ook voerden het woord de heeren Bergsma en de wethouder De Breuk. Aan de gezellige tafelvreugde kwam een einde en men spoedde zich daarop naar het Brongebouw, waar Haarlemsch Muziekkorps een concert gaf, waar de mooie „Allegorische Hulde aan den A. N". W. B." van de heeren Van Nahuys en Wemecke opnieuw werd ge geven, waar een dansvloer gelegenheid gaf voor een bal champêtre, waar een vuurwerk werd ontstoken en waar men lang, lang bleef toeven, allen volkomen het er over eens, dat de Jubileumfeesten 1908 schitterend zijn geslaagd. Ook nu weer bleek ten duidelijkste, dat het deze vereeniging is toevertrouwd een feestprogramma in elkander te schroeven niet alleen, maar ook, om alles op geregelde en uitstekende wijze te doen marcheeren. En het zegt iets, om jaar op jaar maar weer met wat goeds voor den dag te komen en om dat aantrek kelijk te maken. Het laatste is eigenlijk het voornaamste. Nemen we bijv. de [volksoefen'ngen, Zondag op de Turfhaven. We weten van zeer nabij hoe velen eerst de neus optrokken voor zoo'n programma „Volksspelen" zooals eerst spottend werd gezegd „is dat nu iets voor vreemdelingenverkeer Hoe eenvoudigjes En wat heeft de desbetreffende commissie er van gemaakt Een onderdeel van het programma, dat er wezen mocht, dat eenige uren het publiek" in groote spanning hield, dat het druk opgekomen, publiek zich best deed amu seeren. Speciaal de afdeelingen gymnasten- en mili taire wedstrijden waren zeer aantrekkelijk. De paardensport bleek als van ouds weer een groote attractie. Druk was het ook daar, Maand igmorgen bij de schoonrijderij en hedenmiddag, gelijk men ons seint, tijdeps de harddraverij, op de banen. Liefhebbers waren er genoeg. Een goed bewijs, dat de wedstrijden, uitgeschreven door de V. V. V. V. in den smaak vallen. Een uitstekend idee was het van het bestuur om den banen een feestelijk aanzien te geven. Ze waren keurig versierd. Ons compliment daarover! Het verhoogde de aantrekkelijkheid ten zeerste. En we kennen het bestuur te goéd, dan dat we niet de verzekering konden geven, dat het 't niet bij deze proefneming zal laten. De Doelenplein-commissie heeft eveneens eer van haar werk. Wat een arbeid moet ook hier verricht zijn, om tot een geheel te komen, als hier werd ge- gegeven. We hopen hiervan morgen meer mede te deelen. En nu eens aan de hand van 't programma de verschillende wedstrijden gevolgd. Het feest werd Zondag geopend met de ontvangst der turners bij den heer Gijzelaar. De 23 deelnemen de vereenigingen meldden we reeds vroeger. 22 hier van waren opgekomen. De heer Van Leersum, voorzitter der desbetreffende commissie, heette namens de V.V.V.V. alle aanwezige vereenigingen, de jury-leden en de genoodigden van harte welkom, hopende, dat allen de aangenaamste herinneringen aan deze wedstrijden zouden medenemen. Hierna had de aanbieding van den esrewijn plaats. Daarna begaf men zich naar het terrein, waar velen reeds hunkerden toegelaten te worden, Ovor de ver deeling der wedstrijden, gaven we vroeger reeds uit gebreide mededeelingen. Volstaan we h er met het geven van den uitslag, echter nog te hebben meegedeeld dat een inge spannen kampen der deelnemers zich paarde aan een levendige belangstelling van de zijde van het publiek. A. Vereenigingswedstrijden, opengesteld voor turn- vereenigingen ten Noorden van het IJ. Aangemeld hadden zich 23 vereenigingen,opgekomen waron 22.. I. Hinderwedloop, waaraan 5 man van elke vereeni ging deelnamen. Ie prijs, groote zilv. med., Concordia, Zaandam, 491/5 sec.; 2e prijs, zilv. med., Hollandia,' Purmerend, 493/5 sec.3e prijs, bronzen med., Lycurgus, Schagen, 541/s sec. II. Estafettenloop5 man van elke vereeniging lengte der baan 400 M. Ie prijs, groote zilv. med,,' L. Jahn, Edam, 543/5 sec.2e prijs, zilv. med.' Olympia Purmerend, 544/5 sec.3e prijs, bronzen med., Concordia, Zaandam, 55 sec. Polstokhoogspringen, opengesteld voor leden van turnvereenigingen, le prijs verguld zilv. med. C v d Oord, Hercules, N.-Niedorp, 2.90 M.2e prijs groote it. med. J. H. Köh e, Hercules, Beemster, 2.80 M, 3e prijs zilv. med. Mooij, Volharding, Purmere* 2.70 M.4e pr. zilv. med. C. Keijser, de West' ad, Barsmgerhorn, 2.70 M 5e pr. bronzen med .ries, Hercules, Beemster. 2.70 M.6e pr. bronzen Mars, Groot, Lycurgus, Krommenie, 2.70 M. med. P. Polsstokyèrspringen opengesteld voor turnvereenigingen. le prijs verguld zil* leden van Banning, Edam, van T. L. Jahn, 7' med. E. A. groote zilv. med., J. P. Koopman. 05 M.2e p rijs ster, 6.90 m.3e prijs, zilveren i>- Hercules, Be am- Hercules, N. Niedorp, 6.85 M.A Jed., S. v. d. 0 ord, Keyzer, de Westfries, Bars'" *e prijs, zilveren r ied prijs bronzen med., J. H. Kb' -ngerhorn, 6.70 M f»« .65 M. B. Militaire wedstrijden. Opengesteld voor de mi litairen in garnizoen te Hoorn. I. Hinderniswedloop. (5 man van elke compag nie) in marschtenue. Lengte der baan 100 M. Hin dernissen: Heining lioog pl. m. 2 M. Horde boog pl. m. 80 cM. Vcrtesprong 3 M. Polsstoksprong 4 M. le prijs zilveren med. 3e compagnie 1 m. 26 sec. 2e prijs bronzen med. 4e comp., 1 m. 45 sec. II. Polsstokhoogspringen. De prijzen bestaan in geld of kunstvoorwerpen naar keuze, le pr. A. Pee reboom, 2.80 M. 2e pr. J. Boorsma, 2.70 M. 3e pr. M. J. Spits, 2.60 M. 4e pr. J. T. S. van Helvert, 2.40 M. 5e pr. G. Renooy, 2.20 M. III. Polsstokvèrspringen. De prijzen bestaan in geld of kunstvoorwerpen naar keuze, le pr. J. Boors ma, 6.50 M. 2e pr. A. Peereboom, 6.20 M. 3e pr. J. I. S. van Helvert, 5.50 M. 4e pr. Van der Koek, 5.50 M. 5e pr. G. Renooy, 5.40 M. 0. Wedstrijden voor ingezetenen der gemeente Hoorn, met uitzondering van leden van gymnastiek- vereenigingen en militairen. 1. Voor mannen boven 18 jaar. De prijzen bestaan in geld of kunstvoorwerpen naar keuze. a. Steenstooten, gewicht van den steen 12 Kg. le pr. A. Kroon, 2e pr. S. Wittebol, 3e pr. K. Smit, 4e pr. J. Brokeman. b. Snelloop. 200 M. le pr. Dk. Bakker, 2e pr. J. Kooy, 3e pr. H. Saai. li. Voor jongens van 1618 jaar. a. Hindernis- wedloop, b. Touwklimmen, c. Hoogspringen. III. Voor jongens van 13—16 jaar. a. Tonnetjes- kruien, b. Halterwedloop, c. Touwklimmen. De prijzen voor II en III bestonden uit zilveren pn nikkelen horloges en verder in voorwerpen van nut iS® smaak. II a. le prijs A. Langereis, 2e pr. J. Noë, 3e pr. G. Groot, 4e pr. P. Boesaart. Tib. le pr. C. v. d. Oord, 2e pr. A. C. v. d. Veen. II c. le pr. A. Langereis, 2e pr... Jan Wonder, 3e pr. C. v. d. Oord. III a. le pr. JSmits, 2e pr. J. Kramer, 3e pr. Joh. Kracht, 4e pr. B. Ekkels, 5e pr. C. de Greeuw, 6e pr. Jb. Bakker, 7e pr. J. Schurinlc. III b. le pr. Gerrit Tros, 2te pr. J. D. Zeiler, 3e pr. D. Nieuwpoort, 4e pr. W. Rijsdam, 5e pr. G. de Rooy, 6e pr. J. Boersma, 7e pr. A. Soman. Ill c. le pr. D. Nieuwpcort, 2e pr. J. Boersma, 3e. pr. R. Wormsbecher, 4e pr. Jan Blauw, 5e pr. A. Flot- man, 6e pr. N. Kracht, 7e pr. E. Piso. Bij monde van den heer Utermöhlen, voorzitter dei' vereeniging werden de prijzen uitgereikt, daarbij jurj- en commissarissen dank zeggend. Intusschen werd van 6 tot 8 uur een concert gegeveit op de Kaasmarkt en den Rooden Steen. Van morgen van half negen tot half tien opnieuw concert op dezelfde plaatsen, terwijl om 10 uur de op tocht plaats had van de deelnemers aan de schoonrij derij. Deze schoonrijderij werd gehouden op de Turfhaven Deel werd genomen door 21 personen. De prijzen werden behaald als volgt: 1ste prijs IJ. W. Brouw, sr van Schellingwoude, 2do prijs K. Dekker Jz. vazi Beemster, 3e prijs D. Saai van Hoogwoud en 4e prijs A. Schouten van O. Blokker, De prijzen waren re spectievelijk f 50, f 25, f 15 en f 10. Een prijs voor het mooiste geheel (f 10) werd toegekend aan d en winner van den eersten prijs. Zeer veel publiek woomde de schoonrijderij bij. i 'ine, Hercules, Been ^ter,

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2