STADSNIEUW S~ Vaktentoonstelling. Uit Winkel. Bij de openbare vergadering van den raad dezer gemeente waren alle leden tegenwoordig. Bij de behandeling der ingekomen stukken, bleek, dat de verordening tot regeling der jaar wedden van het onderwijzend personeel, vast gesteld in de vorige vergadering, door Ged. Staten terug gezonden is met verzoek in de redactie van het artikel betreffende het geheel toekennen der jaarwedde aan militieplichtigen een wijziging te brengen, zoodat b.v. de militie- plichtige dat gene zijner jaarwedde geniet, dat overblijft na het betalen zijns plaatsvervangers. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat de zienswijze omtrent Rijksbijdrage in de onder- wijzers-jaarwedden met de verandering van ministerie ook is veranderd. Met betrekking tot het verleenen van verlof aan zieke onderwijzers en militieplichtigen, is de verordening zeer vrijgevig en dit kon toen bij de vaststelling plaats hebben, omdat de bepa ling gold, dat het Rijk ook bijdroeg in de kosten voor tijdelijke leerkrachten. Nu is die bepaling echter ingetrokken, zoodat de kosten voor tijde lijke krachten geheel voor de gemeente komen. De heer Breebaart achtte het moeielijk nu reeds verandering in de pas vastgestelde veror dening te brengen. Met algemeene stemmen werd besloten de toe kenning der jaarwedden aan zieke of militie- plichtige onderwijzers onveranderd te doen blijven. De afd. Winkel der Vereeniging Volksonder wijs, had een adres tot den Raad gericht, waar bij zij verzocht, het schoolgeld voor den cursus voor meer uitgebreid lager onderwijs te ver minderen, daar het tegenwoordig bedrag f 60 en f 30 voor velen te hoog is, terwijl ze toch niet in de termen vallen dit onderwijs kosteloos te genieten. Als grondslag voor een nieuwe regeling geven zij aan het kohier van den Hoof delijken Omslag. Burgemeester en wethouders stelden voor niet het kohier hoofdelijke omslag als grondslag aan te nemen, doch het schoolgeld te verminderen tot f 40 en f 20 en alleen zooveel kinderen toe te laten als de lokaliteit gedoogt, terwijl zoo noodig een vergelijkend onderzoek kan worden ingesteld. De heer Over zou het jammer vinden als er kinderen moeten worden afgewezen en is niet voor beperking. De Voorzitter achtte beperking met het oog op de kosten van eventueele uitbreiding wenschelijk De heeren Breebaart en Sloos deelden niet de vrees voor een overgrooten toeloop, maar mocht dit na verloop van tijd zoo zijndan kan er nog in voorzien worden. Het voorstel van Burg. en weth. in stemming gebracht werd met algemeene stemmen aange nomen, terwijl nog werd bepaald, dat de nieuwe verondening 1 Januari 1909 in werking zal treden. In de vorige vergadering is besloten dat F. A. Boekesteijn, smid te Lutje-Winkel, zou worden aangeschreven, om binnen 14 dagen een boom voor zijn smederij te doen rooien, als zijnde hin derlijk voor het verkeer. De aanschrijving is ge schied en Boekesteijn heeft zich tot den Raad gewend op het genomen besluit terug te komen. Met 6 tegen 1 stem werd een voorstel aange nomen om den boom te laten staan, doch tot wederopzeggings toe en te doen snoeien ten ge- noege van Burg. en Weth. De gemeente-rekening over 1907 werd daarna door den Raad aangeboden, bedragende in ont vangst f 23703,90, in uitgaaf f 24323,82 nadee- lig slot f 619,92^, waarvan nog f 443,74 aan bijdrage in de onderwijzers jaarwedden moet worden ontvangen. De rekening van het algemeen burgerlijk arm bestuur over 1907 werd eveneens den Raad aan geboden, bedragende in ontvangst f 5356,44 in uitgaaf f 4662,86 batig slot f 693,58. Tot leden der commissie voor onderzoek der gemeente-rekening worden benoemd de heeren Breebaart, Over, Timmerman en Slooves, en tot leden der commissie voor onderzoek der rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur de heeren Breebaart, Over, Nobel en Slooves. Na rondvraag niets meer te behandelen wordt de vergadering gesloten. Tijdens den eersten kermisdag op Zondag 2 Augustus a.s. zal alhier worden gehouden de 4e openluchtuitvoering van den bond van gvmna- stiek-vereenigingen „Hollands-Noorderkwartier" 12 vereenigingen zullen daaraan deelnemen Uit Wierlngerwaard. Rare gasten. Een waarschuwing voor velen. Een aardige wedstrijd. Kersen en Bessen. Voor- en nadeel van den regen. Het Haagsche zedenschandaal. Slachting van vee en keuring van vleesch. Een brutaal stukje. Aanvoer van groenten. Hollandsche kaas op de Engelsche markt. De ontvluchting van Veltman. Omtrent de ontvluchting van Veltman deelt men aan de „Tel." uit Medemblik het volgende mede Wilhelmus Coenradns Veltman moest, als her steld, op Maandag 13 dezer worden teruggebracht naar de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden en dit (werd Veltman ^Zondag 11 dezer gewaar; hoe, dat doet er niet toe. Daar zag Veltman zeker tegen op, althans, toen hij Zondagavond, 11 dezer, voormeld, op zaal 2 (ziekenzaal) was, welke zaal gelijkvloersch is, (de algemeene slaap zalen zijn boven), heeft Veltman, terwijl daar geen bewaking was, zijn kleeding een blauw laken jas en zwartgrijze broek, welke kleeding- stukken oud waren, verwisseld met die van een mede-patiënt, die beter waren. Hij heeft omstreeks 10 uur eene glasruit van een raam van die zie kenzaal stukgeslagenis daar door gegaan, in den tuin en van daar over een aldaar omheen- staand hoog ijzeren hek, waarbovenop nog een meter vlechtstaalis vervolgens door den bui- tentuin geloopen en aan het eind van dien tuin op een aldaar liggende schuit van het gesticht gesprongen, die juist met het eene eind buiten langs de schutting lag, zoodat hij gemakkelijk daarvan op het terrein kon springen, vanwaar hij op den openbaren weg kon komen. Niemand heeft Veltman na zijne ontvluchting meer gezien misschien heelt het korenveld hem wel diensten bewezen, om onzichtbaar te kunnen wegsluipen. Het foppen van de polite alhier zou ten eenemale onmogelijk zijn, want Veltman, die hier al lang vertoeft, was bij hen persoonlijk te goed bekend, om hen te kunnen foppen, want dagelijks liep Veltman buiten, in de tuinen bin nen en buiten de afsluitingen, en Zondags liep hij onder geleide te wandelen door Medemblik zelfs Zondag, 11 dezer, den dag van zijne ont vluchting, heeft hij met meer andere patiënten, onder geleide van één verpleger, nog een wan deling gemaakt, naar Opperdoes en Twisk. Bovendien kent de politie ten plattelande bijna alle menschen daar, zoodat een vreemdeling, die aldaar eenig landwerk zou verrichten, direct in de gaten zou loopen, daar juist hier in deze om geving nimmer vreemde landwerkers komen. Tot zoover het ons gezonden artikel, als protest tegen het verhaal, dat wij van de ontvluchting gaven. Daargelaten, of de polite al of niet gefopt is, kan men uit bovenstaande geschiedenis toch opmaken, dat de bewakingsdienst te Medemblik wel wat te wenschen laat. Nieuws uit Hoorn. V. V. V. V. Spoorweg AlkmaBrZijpe—Schagen. Men seint ons uit den Haag: De Eerste Kamer heelt heden toegestaan het renteloos voorschot voor den spoorweg Alkmaar- Zij pe—Schagen. De bakkerswedstrijd Ontsporing. Twee paarden doodgevallen. Teruggebracht. Licht op de Stlerop. Te Groningen is Zaterdag geslaagd voor het examen apothekersbediende mej. A. P. Kieviet te Wieringer- waard. goed uitgehouden en wo; dt thans druk geoogst. Hierop is de regen, vooral als die gepaard gaat met warm weer, mede uiterst nadeelig. In de Neder-Betuwe staat de tabak uitstekend te velde. De regens van de laatste dagen hebben de planten flink doen ontwikkelen, zoodat de planters reeds met het toppen zijn aangevangen. Over de twee Ilongaarsehe studenten, die vergeofsch getracht hadden, gratis logies in het American. Hotel te bekomen, meldt men uit Utrecht aan de Tel. De twee genoemde studenten vervoegden zich hier in het Hotel des Pays-Bas 1.1. Vrijdag, te ongeveer 121/2 uur en deelden in gebrekkig Duitsch mede, dat zij een voetreis maakten naar de verschillende hoofd plaatsen van Europa. Zij verzochten om wat eten en gratis logies, omdat zrj het in andere hotels ook gehad hadden. Daarop hebben ze daar wat eten gehad, maar tegelijkertijd werd hun gezegd, dat zij daar niet konden wonen, waarop zij naar het hotel „Het Kasteel van Antwer pen" gegaan zijn, waar zij gewoond hebben van Vrij dag op Zaterdag en vanwaar zij ook een aanbevelings brief voor het American-hotel gekregen hebben. Nadat zij vertrokken waren, kwam in het hotel des Pays-Bas een heer uit eene modezaak, om te infor- meeren omtrent twee Hongaren, die kleine inkoopen hadden gedaan en gezegd hadden dat zij in het hotel des Pays-Bas woonden en tevens om f 5 verzochten, zullende dit bedrag direct in het hotel worden voldaan. Toen men nu genoemden heer mededeelde, dat de twee Hongaren heel niet daar gewoond hadden, begreep hij dat hij opgelicht was en is hij naar de politie ge gaan. Toen heeft men direct naar het American hotel getelephoneerd om te waarschuwen voor die twee personen. De voetreizigers waren intusschen per trein reeds gearriveerd. uit deze laatste plaats alleen uitgezochte fabrieksbazen. Dit is jammer, in aanmerking nemende de lage prijzen waarvoor full cream cheese gekocht kan worden bo vendien zou deze handel, indien de kleinhandelaars den verkoop van deze „fine goods" mser ter hand namen, zich zeer zeker uitbreiden en meer winst ge maakt worden. In de dorpen kennen en apprecioeren de kleinhandelaars de Edammer, Goudsche en Derby- kaas wel degelijk; terwijl de fabrieksbazen daar juist heel weinig verkocht worden. Tot dusverre is in dit seizoen het weder in Holland zeer goed geweest voor de kaasbereiding en werden groote hoeveelheden kaas van allerlei soort gemaakt, zoodat er geen reden be staat om een geringen voorraad of een belangrijke stijging in prijs te verwachten. De huidige noteeringen (dit bericht verscheen 4 Juli in het bovenbedoelde blad) zijn: lo. sorteering Edammer boerenkaas 52 sh. tot 54 sh.; 2e sorteering 40 sh. tot 48 sh.2e qualiteit 40 sh. tot 44 sh., Goud sche boerenkaas 50 sh. tot 52 sh., export uitschot 40 sh. tot 42 sh., Derby boerenkaas (20 tot 22 lbs.) 52 sh. tot 54 sh., fijnste Edammer fabrieksbaas 30 sh. tot 34 sh., fijne soorten 26 sh. tot 28 sh., goedkoope dito 20 sh. tot 24 sh., fijnste Goudsche fabriekskaas 30 sh. tot 32 sh., fijne soorten 26 sh. tot 28 sh., goedkoope di to 20 sh. tot 22 sh., fijnste Derby fabriekskaas (20 tot 22 lbs.) 32 sh. tot 36 sh. Een vreeselijk ongeluk gebeurde Zaterdagavond te Zwolle. De heer L. wilde een eindje fietsen en nam z'n zevenjarig zoontje mee, voorop de fiets. Hoe 't precies kwam is niet te zeggen, maar bij de brug over de Willemsvaart, viel 't jongentje" van' de fiets in het diepe kanaal en verdronk voor de oogen van vader Deze is radeloos. Hij is een jongeman en had twee kinderen, waarvan dit jongetje de oudste was. De Floraliavereeniging te Baarn, welke hare ten toonstelling van bloemen en planten zal houden op 26 Augustus, zal aan deze tentoonstelling een wedstrijd in het maken van bouquetten verbinden, waaraan de leerlingen van de hoogste klassen der verschillende lagere scholen mogen deelnemen. Men schrijft uit de Betuwe De kersencampagne kan als geëindigd beschouwd worden, waartoe het slechte weer der laatste dagen het zijne heeft bijgedragen. Eigenaars en pachters hebben echter reden tot tevredenheid. De eersten ontvingen eene goede pachtsom en de pachters hebben de kersen, die in qualiteit zoowel als in quantiteit niets te wenschen lieten voor goede prijzen verkocht. Voor le qualiteit werd geregeld 8 k 10 ct., voor 2e qualiteit 4 h 71/2 cent per l/2 K.G. besteed. Duizen den K.G. zijn naar Duitschland verzonden de handel op Engeland was onbedi idend. De bessenhaudel is levendig. Er komen handen te kort om te plukken. Zwarte bessen gelden 9 cent, roode en witte bessen 41/2 k 6 cent per t/2 K.G. De zware gewassen in de vruchtbare streek vau het noorden van Groningen lijden geducht van den regen. De haver vooral ligt plat aan den grond en begint sterk door te groeien, d. i. er komen eene menigte nieuwe halmen even boven den w rtel uitschieten, die niets opleveren en de voedingsstoffen onnut ver bruiken, waardoor de opbrengst aanmerkelijk vermin dert. Evenzoo bij de dit voorjaar veelvuldig uitge zaaide zomertarwe. Het vlas heeft het tot dusver De procureur-generaal te 's-Gravenhage leidt per soonlijk een onderzoek van de justitie betreffende enkele verhoudingen in het politiecorps aldaar voor zoover daarbij althans betrokken zouden zijn politie ambtenaren door de Koningin benoemd. Onder anderen is overgelegdeen rapport van de commissarissen Dietz en Sypkens naar aanleiding van door den politie ambtenaar van Lelyveld reeds in 1905 aan den hoofdcommissaris Versteeg ten luste gelegde persoonlijken omgang met vrouw Fuhropp (Duitsche Greet) en waaromtrent op verzoek van den heer Ver steeg een onderzoek was ingesteld. Voorts een in 1905 door commissaris Dietz op ambtseed opgemaakt proces verbaal, waaruit o.a. blijkt een verklaring van Lely- veld, dat hij zijn beweren eventueel niet onder eede kan volhouden. Dan een ambtseedig verbaal van con frontatie tusschen vrouw Fuhropp en den hoofdcom missaris, waarbij die vrouw pertinent verklaart zich te hebben vergist, toen zij een persoon, die haai be zocht en die zeide de hoofdcommissaris Versteeg te zijn, voor dezen hield. De „St.-Ct." 110. 169 bevat een Kon. Besl., waarbij worden gegeven voorschriften aangaande het slachten van vee en de keuring van vleesch. De paragrafen luiden als volgt 1. Van de wijze, waarop de dieren, waarvan het vleesch aan keuring onderworpen is, worden geslacht. Artikel 1. 1. Het dooden geschiedt door verbloeding, bij een hoevige dieren, runderen en varkens na bedwelming, of door aanwending van werktuigen, wier toepassing een onmiddellijken dood ten gevolge heeft. 2. Toepassing van den neksteek of nekslag is ver boden. 3. Bedwelming of aanwending van sub 1 bedoelde werktuigen mag slechts geschieden door geoefende, krachtige, onder goedkeuring van den inspecteur door den eigenaar of directeur van de slachterij aan te wijzen personen. 4. Het is verboden voort te gaan met slachten, voordat de dood zichtbaar is ingetreden. 2. Van de gemeenten en de plaatsen, waar, als mede de tijdruimten, waarbinnen vleesch ter keuring kan worden aangeboden. 3. Van den staat, waarin het vleesch ter keuring wordt aangeboden en voor uitvoer ingeladen wordt. 4. Van de regelen voor de keuring, de sterilisatie, de onbruikbaarmaking als voedingsmiddel en de ver nietiging. 5. Van de wijze, waarop de merken worden inge richt en aangebracht. Den 30 December 1905 heeft een kantoorlooper van de eerste Hypotheekbank met of zonder Levensver zekering in Den Haag, zekere T., een bedrag ven ruim f 20.000 dat hij van deze bankinstelling naar een andere bank moest brengen, verloren naar hij beweerde. Een aanzienlijke premie werd uitgeloofd voor dengeen, die aanwijzingen kon geven. T. werd ontslagen doch men kon niets tegen hem bewijzen. De Haagsche recherche heeft echter den moed nie opgegeven en in alle stilte het onderzoek voortgezett Na twee en een half jaar heeft zij thans al haar moeite glansrijk bekroond gezien. De 24-jarige T. is namelijk gisteren gearresteerd. Hij had het heele verhaal verzonnen en zich van het geld een lijf rente gekocht De aanvoer van groenten aan de afslagmurkt te Broek op Lsngedijk wordt al weer belangrijk, de vorige week werd aangevoerd 7066 zak aardappelen, 261 baal zilveruien, 134300 stuks slaboonen, 263700 bos wor telen, 253100 stuks bloemkool, 17845 stuks roodckool en 220 stuks gelekool. Verzonden werden 96 wagonladingen. ■Aan een Engelsch vakblad ontleent het Ned. Ex portblad hot volgende omtrent den handel in Holland sche kaas op de Engelsche markt: De handel in Hollandsche kaas was in het begin van dit jaar niet zoo groot als men verwacht had, ofschoon de prijzen zeer laag waren, doch vanaf het oogenblik dat het weder gunstiger werd, valt er een flinkere tendenz waar te nemen, gepaard san een ge stadig toenemende vraag. De invoeren van Hollandsche kaas in Engeland gedurende de eerste 5 maanden van het jaar bedroegen 108.541 cwts., vergeleken met 90,378 cwts. in de overeenkomstige periode van 1907 en 89,008 cwts. in 1906, waaruit blijkt, dat deze handel toeneemt. Terwijl de Londensche kleinhandelaars de qualiteiten van de Edammer full cream boerenkaas kennen, voelen zij niet veel voor de Goudsche lull cream boerenkaas en betrekken zij over 't algemeen Bij de gisteren gehouden harddraverij derV.V.V.V. waren ingeschreven 11 paarden. De uitslag ia als volgt le prijs f 200, „Kruger", v. d. Veen, Ilardegarijp; 2e pr. f 100, „Glen Abduloh", stal Avantie, Lage Vuurseho 3e pr. f 50, „Nella" H, Schaap, Leeuwar den4e pr. f 20 „Eleetricitie II", D. Schuytemaker, Midwoud. I11 tegenstelling met de afdeeling gebonden wed strijd (vrouwelijk handwerk) kende de jury vele onder scheidingen toe in den vrijen wedstrijd, althans wat betreft de rubriek fraaie handwerken. Het sierlijke kussen van mej. L. Faesen werd met een zilveren me daille bekroond, een fijn zakdoekje van mej. F. J. van Vliet kreeg het brons, terwijl mej. M. A. Nierop diplo ma's ontving voor een kanten kraag en een teacosy, en een verguld zilveren medaille als eereprijs, mej. W. J. Bossert een diploma met een kindermutsje evenals mej. M. M. Smit en mej. J. Heuvel met een kleed voor een kapstok en mej. S. Akkerman met een boekomslaj Mej. van Vliet kreeg tevens een eereprijs. I11 de afdeeling nuttige handwerken behaalde mey D. de Bodt een bronzen medaille en een diploma, in de afdeeling costuumnaaien mej. A. E. Barons een bron zen medaille met een blouse en mej. O. Weijer een di ploma met een flanellen japon. Onder de voorwerpen, die in deze afdeeling ter op luistering zijn ingezonden, zij vooral genoemd een ar tistiek schermpje van mej. Schram de Jong. Thans gaan wij een verdieping hooger en slaan on middellijk links af. Al dadelijk worden we aangenaam getroffen door een nagebootste antieke glazen kast van den heer van Schoonhoven, goed bewerkt in onder deden, waarin het fraaie blauw porcelein uitstekend tot zijn recht komt. Daarnaast staat een gedraaide spil, metselwerk van den heer J. Rutsen. Wij meenen te weten dat de vervaardiger een jongmensch is, een reden te meer om hem te feleciteeren met het behaal de succesde jury toch kende hem de hoogste onder scheiding toe. Met zijn zuilbassenet was de heer Leo Vogelpoel niet zoo gelukkig als met zijn hardsteenen kruis, waarvan het schors goed is nagebootst en waar van enkele blaadjes bijzonder uitmunten door fijne af werking geen wonder dat de jury hem hiervoor een zilveren medaille gaf. Met een theeblad, dat getuigt van ondernemingsgeest behaalde dezelfde inzender een bronzen medaille en het bestuur heeft zijn groote in zending beloond met. de prachtige medaille van H. M. de Koningin-iMoeder. Het inktstel van den heer E. Beke is niet onaardig, maar onpractisch. De brievenbus van den heer II. Naber kreeg een bronzen medaille. Zij munt boven die van den heer Haker uit door meer versiering en meer tiut. De heer H. de Graaf behaal de een diploma met zijn beide grafkransen. Ter opluistering zonden de heeren W. Harms en Zn. zes ornamenten, waarvan één spoedig barstte had men dit niet met een nat doekje kunnen voorkomen? Eenige ornamenten o. a. de karakteristieke kop van jhr. mr. A. F. Lobman zijn gemaakt naar afbeeldin gen zouden de inzenders niet goed doen met die naast hun werk dat zeer verdienstelijk lijkt te plaat sen? Van de schoenmakers verdiende de heer J. Kuiper het zilver, en waar deze inzender blijkbaar met liefde en met ijver zijn vak beoefent, is het gelukkig, dat hij op zulk een eervolle wijze uit dezen wedstrijd treedt. Overigens kende de jury eenige diploma's toe, n. 1. aan de heeren Jb. Sc.hreuder, H. J. Morsch en G. H. Ran- zijn, de laatste een leerling. Ter opluistering heeft de heer H. A. MoTseh een aardige uitstalling, welke een goede reclame voor zijn zaak is. Als curiositeit noemen we den Indischen schoen en een kinderschoentje zonder naad. De heer Fenijn maakt hier eveneens een goede reclame met zijn staaldraadmatrassen. Een fauteuil, die te laat was in gezonden en er niet onaardig uitziet, moet nog aan het oordeel der jury worden onderworpen, zoodat de naam van den inzender nog niet bekend is. De eenige zadelmaker, de heer J. Rozenhart ver wierf met zijn hoofdstel een bronzen medaille. Kranig voor den dag komen de kleermakers. De heer J. F. Kammerer zond een gekleede jas in, die aan snit en afwerking weinig te wenschen overlaat hem werd een zilveren medaille en bovendien de zilveren medaille van Z. K. H. Prins Hendrik toegekend. Ook voor den pantalon van den heer H. Lodder en het vest van den heer J. H. de Rover kon het zilver worden toegewezen. Deze heeren en andere bekroonden in dit vak krijgen allen bovendien een diploma van de Technische club, een vereeniging van coupeurs en patroonskleermakers te Amsterdam, wel een bewijs dus dat het ingezondene eerste klasse werk is. In dit lokaal bevindt zich voorts nog een kapversie- rmg, ingezonden door een timmerman. Er zit veel oorspronkelijks in dit werk, al voldoet het niet aan de meest bescheidene eischen, maar het toont, dat de man iets aandurft en in staat is iets eigens te leveren als zoo iemand eens een goede opleiding had gehad! „Als dat niet trekt, trekt niemendal" hoorden we ui middag iemand op de bakkerstentoonstelling zeg gen en wij kunnen hem geen ongelijk geven. Wat een keur van taarten, koude vleeschschotels en stukjes van nougatHet is haast ongelooflijk dat er van „suiker goed en marsepein" zulke fijne versieringen kunnen worden gemaakt als er hier tentoongesteld zijn. Wij noemen o. a. een bruidsschoentje dat er keurig uitziet en een stuk met donkerroode rozen, zoo prachtig nage bootst, dat men ze voor echt zou gaan houden. Hier blijkt nu eens duidelijk, dat het banketbakkersvak toch ook een artistiek vak is, dat heel wat smaakontwikke- ling en vaardigheid vereischt. Verscheiden der kunstvoorwerpen" zien er zoo aanlokkelijk uit, dat het maar goed is, dat de opschriften der taarten ons waar schuwen, om er niet te veel van te eten. Ook de vleeschschotels o. a. een reeschotel en fazantenscho tel -zijn fraai gegarneerd en zelden zal hier ooit zulk een smakelijke en kunstvolle collectie te zien ge weest zijn. Jammer, dat zij slechts tot hedenavond 8 uur te bezichtigen is. Morgen zal men alleen nog maar de bekroonde stukken kunnen zien. Bovendien is er een groote verzameling klein brood, een portret- lijst en een mandje, een krans en soortgelijke voorwer pen van brood. Wij hebben gisteren nog vergeten de aandacht te vestigen op de uitstalling van slag- en koffieroom, waarmede de fabriek van melkproducten „Wilhelmina te Bergen dit lokaal nog versiert wij herstellen hier mede deze fout en wijzen daarbij tevens op de medail les, welke deze fabriek in België verwierf en welke hier liggen uitgestald. In den Neckar 000 wedstrijd werd de eerste prijs ge wonnen door de heeren W. Kraakman en J. Kes, wer kende bij den heer J. Brugman in de Lindelaan, de tweede prijs door den heer C. Roobeek, werkzaam bij den heer Overtoom aan de Scheteldoekshaven, de der de prijs door den heer E. van Zijl, werkzaam bij den heer J. Dragt te Haarlem, de vierde prijs door den heer A. Meijer, werkzaam bij den heer H. H. Groen te Hoorn, de vijfde prijs door de heeren J. Imming en J. Klaver, werkzaam bij den heer A. Eickholt, Verdron- kenoord, terwijl eervolle vermeldingen werden toege kend aan den heer O. Lantman, werkzaam bij den heer G. Landman op de Laat en aan den heer Jac. Hoff, werkzaam bij den heer O. Goes aan het Ritsevoort. Gisteravond terwijl men op het terrein van de Hollandsche spoor bij den overweg naar Bergen aan liet rangeeren was, geraakte de locomotief uit de rails. De oorzaak waardoor /dit ongeluk plaats vond, is nog onbekend. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Met vereende krachten is het na heel wat moeite gelukt de locomotief weer in de rails te krijgen. De schade was niet noemenswaard. Het verkeer onder vond gee.i belemmering. Vanmorgen om 9 uur heeft een ongeluk plaats ge had met de Alkmaarsche paardentram. Als gewoonlijk kwamen de beide trams van de treinen van kwart voor negen. Bij het Burgerweeshuis kwam het paard van de achterste tram uit te glijden op de rails. De tram had zulk een vaart en het ongeluk gebeurde zoo onver wachts, dat de tram niet terstond tot staan kon wor den gebracht. Daardoor schoot de tram over het paard, dat een oogenblik daar geheel onder lag. De conster natie was groot. De tram werd door behulpzame han den achteruit geduwd, zoodat het dier weer vrij kwam. Het bloedde hevig uit een groote wonde aan den hals. Nog even leefde het dier, doch spoedig gaf het den geest. Om 12 uur, toen de tram voor het station stond, viel wederom een paard plotseling dood. Beide paarden werden naar het abattoir vervoerd. Door de politie werden in de tram AlkmaarHaar lem aangetroffen twee jongens, die in Alkmaar werk kwamen zoeken. Daar de politie het zaakje evenwel niet erg vertrouwde, zijn ze naar Haarlem teruggebracht. Men seint ons uit Haarlem: De Provinciale Staten besloten heden met 44 te gen 28 stemmen tegen het advies van Gedeputeerde Staten in de aanvrage van de vereeniging Schuttevaer tot het aanbrengen van een licht 015 de Stierop in het Alkmaarder Meer, ten dienste van de schipperij toe te staan. Postduiven. Zondag 19 Juli j.l. hield de Postduiven-VereenigiDg Alcmaria Victrix een concours met oude duiven vanaf Luxemburg afstand 825 K.M.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2