STADSNIEUWS. Vaktentoonstelling. BUITENLAND, Kleingeestig? Ze waren den 20 Juni aan 't lossen van kolen uit een schip te Den Helder, 't Was een warm werkje en allen hadden dorst. In een hokje stond een emmer met karnemelk, heerlijk, vertris- schend vocht, eigendom van C. van Vliet. Van Vliet had z'n kameraden al eens laten drinken, maar A. Sm. had hij vergeten. Sm. had gezien dat Van Vliet deze en gene een kommetje gaf, en vroeg ook om een paar teugen, 't Is op man! zei Van Vliet. Er is nog maar een beetje in, en dat moet ik zelf hebbenSm. vond dat niet pleizierig, maar er zat niets anders op dan zich bij die uitspraak neer te leggen. Weer aan 't werk gegaan, zag Sm. even later dat Van Vliet nog twee kommetjes karnemelk aan anderen gal. Dat klopte niet! Sm. conclusie was dat Van Vliet hem alleen niet wilde geven en nijdig ge worden, dacht hijdan neem ik het stilletjes toch En toen Van Vliet even weg was, dook hij in het hokje, bukte en wilde een kommetje uit den emmer vullen. Doch, Van Vliet had het gezien met een sprong kwam hij naar Sm. toe en wilde hem het drinken onmogelijk maken. Sm. werd kwaad, stootte van zich af en trof Van VI. met het kopje boven het oog. In gruize lementen viel 't onschuldige ding op den grond. Van VI. bloedde en er viel nog menig hartig woordje tusschen die twee. Van VI. is naar den dokter gegaan, heeft zich laten verbinden en heeft zelfs een dag of langer niet kunnen werken. En nu stonden ze tegenover elkaar voor de rechtbank. Sm. zei dat hij. 't flauw vond om zoo'n nietigheid zooveel gedoe. En 't was geen wonder dat hij Van Vliet pijn had gedaan. „Als een wilde" kwam die Van VI. op hem af neen erger „als een tijger" Wie kan rustig Uit Heüoo. Instructiën betaalkantoren Vreemdelingenverkeer. Op Zondag 15 en Maandag 16 Augustus zal de Nationale Bond voor Vreemdelingenverkeer in Nederland te Veendam zijn twaalfde algemeene vergadering houden. O.a. zal op deze verga dering een voorstel worden behandeld om bet bestuur te machtigen tegen de volgende alge meene vergadering een internationale reclame tentoonstelling voor te bereiden, liefst te Amster dam. Landbouwvergaderlng. De jaarlijksche huishoudelijke algemeene ver blijven bij zoo'n gevaarlijken aanval Maar Van der Hollandsche Maatschappij van Land- Vliet vertelde dat anders, t Was Sm. geweest _p, tw, r>,,,.rrr,r> veneiue uai anaers. x vvas sm. geweesi g dk ,aatg hebben te Den R op die in woede dadelijk geslagen had. toen hij hem Woensdag 9 September, 's middags te verbood te drinken. I 10 De officier constateerde twee misdrijven n. diefstal van karnemelk en mishandeling. Wegens 't laatste feit vroeg hij 1 week gevangenisstraf. Een w e d e r s p a n n i g e. De bakkersknecht KI. V. te Wognum, die zich den 15 Juni hevig had verzet (de sabel was er bij te pas gekomen tegen de politie, die hem uit de herberg van den kastelein J. Overboom aldaar verwijderde, omdat hij daar hinderlijk was, zal daar niet ongestraft afkomen. De O. v. J. eischte tegen hem f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Een dwingeland. J. Br. te Barsingerhorn, heeft een vreemde manier om zijn zin te willen doordrijven. B. is koopman, doch den laatsten tijd is er stilstand in de zaken. B. heeft al eens bij de kerk aan geklopt die is er goed voor en als je arm bent dan moeten de heeren je geven. Maar heeren diakenen in Barsingerhorn redeneeren geheel anders dan Jaap B. Een man, flink en gezond, kan best werken en als hij zich niet ijverig inspant, kan er van steun geen sprake zijn. Nu doet hij wat hij kan om toch dien steun te krijgen en wreekt zich op zeer vreemde wijze Om half acht kwam hij op een morgen een week of wat geleden bij den winkelier Stipriaan, die naast de pastorie woont en vroeg of dominee thuis was. Ja, zei Stipriaan, maar die zal nog wel niet op wezen kom straks eens terug. Neen, neen, zei Br., ik moet hem nu hebben, en meteen stapte hij den winkel uit en naar de pastoriedeur. Geweldig klonk het gebel door den pastoriegang, want Br. had uit alle macht.aangebeld. Dominee Kooiman, die de grappen van Br. bij ondervin ding had leeren kennen, had de gedachte, dat de vroege bezoeker B. zou zijn en ging daarom zelf open doen Goeie morgen, zei de dominee. Ook goeie mor gen, zei B. Nu kwam ik eens over m'n jongen praten, die moet naar school. Nu, meende de dominee, daar zal geen bezwaar tegen zijn dan moet je maar eens naar het hootd der school gaan, die moet dat regelen. Ja, ja, zei B., dat is nou goed, maar ik moet geld hebben. De heer Kooiman herinnerde Br. aan de uit spraak der diakenengeen geldDat was te veel voor Br. Uit ging z'n klomp en pats werd een ruit ingeslagen. Buurman Stipriaan had het geval gadegeslagen en kon dus tegen Br. getuigen, zoodat er proces- verhaal volgde. Br. was zich heden niet komen verantwoorden. De heer Kooiman zei, weieens getwijfeld te heb ben of Br wel zijn volle verstand had. Hij heett gedreigd zich op degenen, die hem geld weiger den, te zullen wreken. De O. v. J. vond als een gevoelige les, 1 maand gevangenisstraf voor Br. noodig. GEMENGD NIEUWS. Uit Wierlngerwaard. Bezochten in het begin dezer maand eenige Polen onze gemeente om vee te koopen, Dinsdag werd hier een bezoek gebracht aan eenige boer derijen door een viertal Galiciërs, benevens een echtgenoote van een hunner allen in hun eigenaardig costuum. Door dezen werd naar den prijs van eenige runderen gevraagdkoopen deden ze evenwel nog niet, daar ze volgens hun mededeeling eerst vergunning moesten hebben, dat de grenzen van hun land open zijn voor den invoer van ons vee. Bijen. De Julimaand is tot dusver voor de imkers in Westfriesland niet gunstig. Yan de witte klaver welke thans volop in bloei staat, wordt zoo goed als niets gewonnen, tengevolge van de ongun stige weergesteldheid. Er zijn imkers, welke reeds enkele zwermen moesten voeren. Het Haagsche zedenschandaal. Tengevolge van haar verzet tegen het onlangs bij verstek tegen haar gewezen vonnis, haar ver- oordeelende tot 6 maanden gevangenisstraf ter zake van koppelarij, kwam gisteren voor de Haagsche rechtbank de zaak van Margareth Fuh- rop, bijgenaamd Duitsche Greet, geheel opnieuw in behandeling. Thans was beklaagde in persoon verschenen. Zij was uit Arnhem. w#ar zij, gelijk bekend, zich onder verdenking van frauduleus bankroet in voorloopige hechtenis bevindt, onder geleide van twee marechaussees in burgerkleeding naar 'Den Haag overgebracht. Toen de beklaagde was binnengeleid, besloot de rechtbank ook thans, op requisitoir van het Openbaar Ministerie, deze zaak met gesloten deuren te behandelen. Als verdediger van bekl. trad op mr. Laman Trip, advocaat te 's Gravenhage, die dadelijk uitstel vroeg wegens onvoldoende voorbereiding. De rechtbank verdaagde daarop de behande ling tot Dinsdag 28 dezer, ten 10 uur's morgens. Alg. Ned. Verbond. Op „Neerlandia" maakt de boekencommissie van twee belangrijke giften melding. Generaal Botha, eerste minister van Transvaal, zond haar een bijdrage „uit sympathie met (ons) werk," en „tot dekking van 't tekort over '07" deed de heer Versélewel de Witt Hamer, editeur van 't, Westen, te Potchefstroom, haren correspondent te Pretoria, den heer Jan F. E. Celliers, evenzeer een mooie bijdrage toekomen, „als waardeering van 't streven der B.-C." Typhus. Uit de Diamantnijverheid. Voor de arme gezinnen. Uit de Streek. De landbouwers maken hier tot dusver geen beste zaken, wat vooral zijn oorzaak vindt in de lage aardappelprijzen. De prijzen zijn bijna de helft lager dan verleden jaar. Er zijn landbou wers, die dit jaar voor een bunder aardappelen 1 500 f 600 minder maakten dan den vorigen zomer. Het conflict in de Rijnsleepvaart geëindigd. In een gisternamiddag alhier gehouden huis houdelijke vergadering van den Machinisten- en Stokershond is beslotenden door het conflict voor de machinisten en stokers in het leven ge roepen minder gunstigen toestand in aanmerking genomenvoor zooveel dezen bond aangaat, het conflict op te heffen. Getracht zal worden de werkloos geworden machinisten en stokerswaar dit eenigszins mogelijk is, weder op hun oude plaatsen aan boord van de Rijnsleepbooten terug te krijgen, Een flinke belooulng! Te Ilarlingen liet iemand bij een winkelier portemonnaies op zicht halen en kwam tot de ontdekking, dat in een ervan een propje papier zat, dat een bankbiljet van f 40 bleek te zijn. Ijlings stuurde hij zijn dochtertje met de vondst naar den winkelier, wiens vrouw het biljet direct als het hare herkende. Het kind kreeg ter be looning voor zijn eerlijkheid 4 heele centen cadeau en de vrouw streek het biljet op. Tusschen de machine. Van Texel. Bij de Ned. Herv. Kerk te Oudeschild is be roepen ds. M. Kramer te Oosterend. Uit Schermerhorn. Een belangrijke aanhondlng. Badhuis „Het V itte Kruis." Aanbesteding. Een bark omgeslagen. Uit Amoer, tusschen de steden Nicolajewsk en Chabarowsk werd door een wervelstorm, die bij een onweer plotseling intrad, een groot ongeluk veroorzaakt. Een bark, die met. uitgewezen Chineezen bezet was, werd door den orkaan op genomen en verging weinige oogenblikken daarna. 84 Vastgebonden Chineesche arrestanten, zes soldaten en een stuurman verdronken. Revolution 11 aire brochures. Uit Moskou wordt gemeld, dat men onder de militaire troepen aldaar een gevaarlijke revolu- tionnaire propaganda heeft ontdekt. Er waren brochures verspreid, die een zuiver revolution- nairen inhoud hadden en den volgenden 011- schuldigen titel droegen: Over militairen dienst, eed en discipline, daaronder stond Goedgekeurd door den hoofdstaf, door den lommandant van het Siberische regiment, tot verspreiding onder de soldaten aanbevolen. Sinds langen tijd is deze brochure onder de soldaten van het Moskousche garnizoen in tal- looze exemplaren verspreid. Laatste Berichten Bij gelegenheid van het gouden huwelijksfeest van onzen vroegere u stationschef, den heer J. Frankfort, thans woonachtig te Limmen, hebben vele ingezetenen alhier bijdragen geschonken om dien humanen, een. voudigen en steeds behulpzame» ambtenaar eene ver. rassing te bezorgen. Den jubilaris en zijne ecbtge- noote mej. S. Paaij, werd een gesloten enveloppe, in houdende eene belangrijke bijdrage ter feestviering geschonken. Ook betuigden vele inwoners van Limmen hunne sympathie dien dag aan het feestvierend paar. Dezer dagen hoopt mej. J. Steeman, weduwe C. van der Kolf, alhier, haar 25-jarig kosteresschap van de Ned. Herv.'Kerk te herdenken. Wij vertrouwen dat het der ijverige en behulpzame jubilarisse niet aan bewijzen van sympathie zal ont breken. mis eenige afgevaardigden naar daar zond, ter bewer king van het kermisterrein, waarvan ze maar héél wei nig pleizier hebben gehad. („TT. Dgbld.") In het ivervolg zal voor den onderhandschen handel aan de betaalkantoren te Broek op Lansedijk en Noord- scharwoudeT van het ®/ioo vau bei 1 voor de con tante betaling, de betaalmeester te Broek op Langedjjk ontvangen' "/10 en die te Noordscharwoude 4/io en zooals reedst werd vermeld, 7/jq om 3/ki' X.U uur. (Wordt vervolgd) In de Streek (N.-H.) breidt de typhus zich nog rt-eeds uit, vooral in de dorpen Grootebroek, L- tje- brook en Bovenkarspel. Dezer dagen is weer een geval met doodelijken afloop voorgekomen, terwijl bij velen de ziekte van ernctigen aard is. De firma Amesfoort en Hartz te Amsterdam, wilde ook weer laten werken en gaf daarvan gisteren haar werklieden kennis, onder mededeeling van de voor waarden, waarop de arbeid hervat kon worden en met de uitdrukkelijke opdracht eerst het bestuur van den A. N. D. B.' te vragen, of dit bestuur de voor waarden goedkeurde, en dit bestuur tevens te berichten, dat, ingeval het die arbeidsvoorwaarden niet voldoende mocht achten, de firma bereid was overleg met het bestuur van den A. N. D. B. te plegen. Hierop kwamen de werklieden terug met de mede deeling, dat het bestuur van den A. N. D. B. dit niet officieel genoeg achtte en dat de firma Amesfoort en Hartz, indien zij gewerkt wil hebben, eerst het bestuur van den A. N. D. B. moet verzoeken bij haar te komen. De Tel. zegt hiervan o.a. Er kan in dit optreden van het bestuur van den A. N. D. B. een bewijs gezien worden van den wensch, dat de werkgevers de suprematie van den bond in de I Tl ijverheid zullen erkennen, maar meer nog een vinger wijzing voor de werklieden, dat zij niemendal hebben in' te "brengen, dat zij terzijde worden gedrongen en het bestuur steeds en in alles namens hen zal handelen. Zooals gezegd, maakt het in de practijk geen ver schil, of het bestuur, door middel van de werklieden, öf rechtstreeks van den werkgever verneemt, dat deze weer aan den arbeid wenscht te gaan. Maar intusschen worden de werklieden de dupe van de houding van het bestuur van den A. N. D. B. De werklieden hunkeren naftr arbeid, naar verdienste die van de firma Amesfoort en Hartz zijn al vele maanden werkloos elke week langer traiw eren. ver ergert hun armoede. En het gevolg van deze kleine strubbeling kan zijn, dat de periode van werkloosheid nog weer met weken, met een paar maanden, zelfs, voor hen verlengd wordt. Koeken: Vierde prijs de heer N. Koelman. Afdeeling Fransche stokken. Ie prijs de heer J. de Haas, Amsterdam. 2e prijs de heer J. Boekenkruger, Amsterdam. 3e prijs de heer E. Polak, Amsterdam. 4e prijs de heer W. Piersma, werkzaam t>Ü den heer W. G. E. Valk, alhier. In een deel der oplage konden we gisteren den uit slag van gisteren melden. Deze is: De eerste prijs in den bakkerswedstrijd alhier werd toegekend voor het tafelstukje aan den heer K. Hon- derdors, Amsterdam, de tweede aan den heer W. F. Driessen, Amsterdam, de derde aan den heer E. Schreurs, werkzaam bij den heer Schippers op de Laat alhier, de vierde aan den heer B. J. Bakker, werkzaam bij den heer V. Bakker t eSchagen. Voor vleeschschotels werden twee eerste prijzen toe gekend, aan den heer Frans Proot, werkzaam bij den heer Proot in de Langestraat, en aan den heer J. Har- kema te Amsterdam. Afdeeling taarten. Ie prijs W. O. Doelman, Amster dam. Ie prijs P. Deen, Jodenbreedstraat 77 Amster dam. 2e prijs D. J. M. Ridderikhof, Amsterdam. 3e prijs H. G. Slagt, Beverwijk. Afdeeling klein brood. Eereprijs 't personeel van den heer Eeitsma, Payglop, Alkmaar. Ie prijs G. Vos- ding, Amsterdam. 2e prijs N. J. Oomelisse, Haarlem. 3o prijs W. Biersma, werkzaam bij den heer W. G. E. Valk, Alkmaar. 4e prijs J. Immink en J. Klaver, werk zaam bij den heer Eickholt, Verdronkenoord, Alkmaar. 5e prijs O. Lantman, werkzaam bij den heer G. Land man, Laat. Velen hebben in de meening verkeerd, dat den armen gezinnen, getroffen door den brand in het Raaksje, gelegenheid zou worden gegeven met een lijst te circuleereu. B. en W. hebben evenwel de ver gunning da rtoe niet verleend. Het spreekt vanzelf, dat die weigering geëerbiedigd moet worden, maar het is een tegenvaller voor de menschen, die hoopten op deze wijze nog iets terug te krijgen. Als nu de personen, die op de lijst wilden teekenen, zich de moeite getroosten van even hun bijdragen aan ons bureau te bezorgen, dan komt alles nog in orde. Werkelijk, de nood dringt De heer Ringers ontving van O. f 2.50 en van A. f 0.50. Wij hebben geen giften te vermelden. Morgen wel Bij proefnemingen aan het nieuwe watergemaal der Vier Noorderkoggen te Medemblik, geraakte de 19-ja- rige J. de Best tusschen de machine bekneld Eenig raderwerk moest worden verwijderd, alvorens hij uit zijn benarde positie kon worden verlost. Hij bleek vooral inwendig zwaar gekneusd te zijn. Na voorloo- pig door 3 doctoren van het Rijks Krankzinnigenge sticht verbonden te zijn, heeft men hem naar het gast huis te Hoorn vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Zondag 26 Juli a.s. nam. half twee zal het nieuw gebouwde Gereformeerde Kerkgebouw woiden ingewijd door Ds. Wegchelaer van Alkmaar. Op het Vreeburg te Utrecht voelde Maandagavond een wandelaar, die het kermisterrein bezocht, plotse ling een hand in een zijner zakken; hij greep onmiddel lijk achter zich en zag twee personen in allerijl onder de menigte een goed heenkomen zoeken. De heer, die in tijds voor zakkenrollerij was bewaard gebleven, gaf van het gebeurde terstond kennis aan het politiebureau en de verdachten werden spoedig ontdekt en aange houden. Reeds mag gezegd worden, dat de politie de hand heeft gelegd op een paar gevaarlijke sujetten, die ver moedelijk behooren tot een internationale zakkenrol- lersbende, die ter gelegenheid van de Utrechtsche ker- De fauteuil, die gisteren nog niet door de jury ge keurd was is met een diploma bekroond een aanmoe diging voor den jeugdigen vervaardiger, den heer J. Admiraal. Het doet ons genoegen, dat de heeren Harms rekening gehouden hebben met onze opmerking om de voorbeelden naast de vervaardigde voorwerpen te hangen. Van het gekleurde kleiornament hebben ze thans een afgietsel gemaakt. In deze zaal verdienen voorts vermelding een tweetal schilderijen en een boekje stopmonsters, vervaardigd op een Singemaaimaehine. Thans komt het lokaal voor den vrijen wedstrijd aan de beurt, waar tevens vele voorwerpen ter opluistering worden gevonden. Van de laatsten noemen we in de eerste plaats de inzending van het Rijks Opvoedings gesticht, hout- en kartonsloyd. Men vindt daaronder zeer nette en ook zeer aardige voorwerpen, waarvan er enkele voor de verloting zijn aangekocht wel een be wijs, dat het goed werk is. De aangekochte borden rekken van den verpleegde A. Yanna in den vrijen wedstrijd mochten een diploma verwerven. Ook in de afdeeling mattenmakers behaalden twee verpleegden een onderscheiding, n.l. A. F. Kruiselberg een bronzen medaille en S. Swaab een diploma en dit des te eigenaardiger, daar beiden behooren tot de af deeling achterlijke jongens in het gesticht. Het aantal inzenders in de rubriek boekbinders is goed. Vooral hier komt het nit, hoe jammer het is, dat allen, leerlingen en meer gevorderden, over den zelfden jury-kam moesten worden geschoren. De heer S. Buddingh was hier de gelukkige hem werd een zilveren medaille toegekend benevens een eereprijs voor de vrije wedstrijden. De heer A. F. de Groot verdiende het brons met een eenvoudig maar uitstekend ingebonden boek, de heer G. van Dijk moest zicb met een diploma tevreden stel len. Zijn verguld werk munt evenwel uit en aardig is zijn werkstuk, dat duidelijk doet zien, welke bewerkin gen het papier moet ondergaan alvorens het goed ver guld is. In de meubelmakersafdeeling werden twee prijzen toegekend: een zilveren medaille aan een wandglazen- kaatje van den heer J. Schoonhoven en een bronzen an een aardig vuurschermpje van den heer Oh. J. W. Maas Jr., dat voor de verloting werd aangekocht. De timmerman B. Harteveld zond een schrijftafel met loketkastje in, zwaar timmermanswerk, de decora tieschilders leverden niet onverdienstelijk werk, het re clamebord van den heer B. Orone verwierf een zilveren medaille, maar ook de anderen zonden voorwerpen, die gezien mogen worden. De zilveren medaille werd ook toegekend aan het werk der beide smeden, een front voor insluitbaard van den heer P. Velthuijs en een ho rizontale stoommachine van den heer G. J. de Munk. De heer Bogtman zond mooi houtsneewerk ter op luistering. Ook overigens is er in deze rubriek nog al het een en ander aanwezig zelfs een heel ameuble ment, waarover het oordeel zeer zeker nog al uiteen zal loopen, maar dat in elk geval getuigt van een enorm geduld der vervaardigers. Bij de beoordeeling boude men voorts in het oog, dat dit ameublement niet is gemaakt door kunstenaars, maar door misdeelden, die in ledige uren bezigheid moesten hebben. Een enorm geduldwerk is zeker de vogelkooi en kruis kerk, jammer dat de vervaardiger, de heer P. Bakker, niet een beetje beter voorbeeld heeft gekozen, immers dan zou hij stellig een hoogere bekroning dan een zil veren medaille hebben gekregen. Ook de heer Baas ontving voor zijn penteekenwerk een diploma. De zilverexposities zijn zeer fraai. De heer Plas leverde een waar kunststuk met zijn Friesche poort. De verklaring van den heer Bruinvis, dat de poort na tuurgetrouw nagebootst is, is een groote aanbeveling voor den vervaardiger, wien een zilveren medaille en de eereprijs van den (Erevoorzitter werd toegekend. Het aantal ingezonden voorwerpen in deze afdeeling was lieden niet zoo groot als gisteren en zeer zeker ook niet als morgen. Morgen toch zullen de bakkers voor den dag' komen zooals nog geen dag te voren. Een prachtige collectie slagroomtaarten wordt morgen ver wacht. De room wordt 's ochtends in het gebouw ge slagen, zoodat ze er versch uitzien. Ook zullen er zeer vele Hollandsche tulbanden komen, wel een veertig stuks. Vandaag is de grootste inzending die van de Fran sche stukken. Bovendien prijkten er heden op de tafels twee sucadekoeken, drie geleien en puddings en drie vischschotels, die er smakelijk uitzagen. De uitslag is: Vischschotels. Eerste prijs de heer T. Proot, alhier. Geleien en puddingen: le pr. de heer W. F. Driessen te Amsterdam, tweede prijs de heer H. J. K. Oosterum alhier, derde prijs de heer N. Koelman, werkzaam bij den heer Eenhorst, alhier. In de week van 13 Juli tot 18 Juli ziju iu het Bad huis van het „Witte Kruis" genomen: 76 kuipbaden, 75 regenbaden le klas, 183 regenbaden 2e klas, tezamen 334 baden. Da uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van een Laudhuis voor mej. Jelgersma te Schoorl (architect de heer A. J. Ooms) is als volgt F. H. Ringers en Zoon, Alkmaar, f 6590E. van Dijk, id., f 5741; J. Rampen, Bergen, f 7568 ;)C. Bol, Alkmaar, f 6280N.ap, Bergen, f 5340Tuinman, id., f 6265 Bijpost, id., f 5674 en C. Asjes, Alkmaar, f 5628. De gunning is aangehouden. In België wordt gesproken over een aanslag op Koning Leopold. Het Journal de Bruxelles bevat een bericht omtrent de inhechtenisneming van verdachte individuen, van wie bekend is, dat zij met anarchisten in betrekking staan. Het blad voegt er aan toe, dat in de laatste dagen geruchten liepen over een aanslag op den koning. Op den Balkan breidt de Jong Turksche bewe ging zich uit. De Londensehe bladen van gisteravond melden, dat vier jonge officieren, behoorende tot het Turksche gar nizoen van Seres, hun kolonel gedood hebben, na een verschrikkelijk gevecht waarin de aanvallers zelf ver schillende lichte wonden kregen. De kolonel werd ge vonden met 32 wonden. De moordenaars ontsnapten. Zij behooren allen tot de Jong-Turksche partij. De misdaad is van politieken aard. Te Konstantinopel wordt melding gemaakt van drie aanslagen van de Jong-Turksche partij. Te Salonika werd luitenant-kolonel Nazim gewond. Te Sarres werd een kolonel vermoord, terwijl eveneens de Moetes- sarif van Dibra werd gedood. In Turksche regeringskringen noemt men den door de Jong-Turksche beweging veroorzaakten toestand zeer ernstig, maar men verklaart ook dat zij geen ver dere gevolgen zal hebben en dat men de beweging- spoedig meester zal zijn. Volgens nieuwere berichten was het niet een Servi sche bende, zooals gisteren werd gemeld, maar een Grieksche bende, die het Bulgaarsche dorp Ribam in brand stak en daar een slachting onder de bevolking aanrichtte. Gemengde Mededeelingen. Vreeselijke dood. Maandag zijn te New York twee moordenaars ter dood gebracht. Dat ging daar natuurlijk in den elec- trischen stoel. Eeu van de twee, een Italiaan, heeft den tijd gehad de doodstraf in al de majesteit, die haar voorstanders haar toeschrijven, te ondervinden. Toen de stroom aangezet werd, vloog het haar van den man in brand, maar de dood trad niet in. Ten tweeden male werd de stroom aangezet en nog leefde hij. Na 7t/2 minuut was het eindelijk gedaan. MARIUS BROUWER WEER GEVAT. 's-HERTOGENBOSCH, 22 Juli. Marius Brouwer, de dader van den moord in de Scheveningsche boschjes, die dezer dagen ontvlucht ia en ijverig gezocht werd, is gisteravond eindelijk gevat te Zundert aan de Bel gische grens. Hij werd ontdekt door een onderwijzer en gevat door de marechaussee. Hij is naar Den Haag opgezonden.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2