STADSNIEUWS. Vaktentoonstelling. BUITEN LAN d7 Veiling yan yaste goederen, Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. Brutaal. Thans is gebleken, hoe Tengeler gearresteerd ter zake van verduistering van ruim f 21.000, ten nadeele der Hypotheekbank, te Den Haag, een lijfrente, groot i' 20.000 heeft kunnen sluiten, zonder argwaan te wekken. Hij heeft het wapen en stempel, voorkomende op zijn geboorteacte, laten namaken, doen afdrukken op het formulier uittreksel uit den burgerlijken stand zijner ge boorteplaats, het formulier ingevuld met datum, geboorte en met den naam Ernst Otto Dufraigne, waarna hij de op het echte stuk voorkomende handteekeningen op een valsch nateekende. Dit stuk is door T. overgelegd aan de maatschappij, bij wie hij lijfrente sloot. Tentoonstelling opvoeding van het kind. Op de in Augustus te 's-Gravenhage te houden Tentoonstelling „Opvoeding van het kind" zal door het Centraal-Genootschap o.m. het vol gende worden ingezonden a. Bouwkundige teekeningen van Koloniehuis „Kerdijk." b. Bouwkundige teekeningen van een model- zomer- en winterverblijf. c. Gipsmodel in kleur van het model-tehuis op Veo van de ware grootte. d. Een groot aantal Photo's, waaronder zeer groote van Koloniehuis „Kerdijk." e. Een kaart van Nederland met alle plaatsen, waar afdeelingen van het Centraal-Genootschap zijn gevestigd. f. Vergelijkende Teekeningen, Tabellen enz. Wie zich voor Gezondheids-Kolonies interes seert kan dus op die Tentoonstelling veel leeren Van kermlsleven. in de bosschen verblijf hield, had gevangen. Dezen nacht is het dier gestorven. Onwillige betalers. Uit Den Helder. Opening van oud-Holland te Baarn. Arbeidsters naar Duitschland. Op het kermisterrein te Utrecht, aldus zegt het „Utr. Dagbl." staat op het oogenblik een woon wagen van een rondtrekkende familie, waarvan alle leden de kost moeten verdienen met dingen die nu eenmaal het bestaan van een zwervenden kermisgast en zijn gezin uitmakenmuziek, zan en acrobatuur. Tot dien kring behoort een jongske van zeven, acht jaar, dat zoo'n afkeer heeft van het leven rondom hemdat hij telkens den wagen ontloopt en dan bij de politie komt vragen om eten en verblijf. Het kind huivert bjj de gedachte weer naar den wagen terug te moeten en gedwon gen te worden tot het kermiswerk, waaraan het niet wennen kanondanks alle moeite. Het ventje is dankbaar en tevreden als hij in de wachtkamer der agenten mag zitten teekenen en knutselen en aldus het orgeltje vergeten kan, waarmee hij de straat op moet en geld verdienen. Ook in Delft ontliep hij het ouderlijk gezin en ook daar zocht hij een tehuis bjj de politie. Er zit iets tragisch in dit gevaleen kind dat den woonwagen ontloopt, omdat het niet blijven wil in dien kring, waarin het wie weet wat heeft ondervonden En het gejoel en lawaai van de kermis ontvluch tend weet het zich veilig bij hen, die bescherming geven Wat heeft dat jonge leventje wellicht al gehadwaarvan niemand iets beseftzelfs nog niet als men den dreumes 's avonds ziet schar relen in de omgeving der groote café's, om voor z'n orgeltje de aandacht te vragen. Van middag sloop het kereltje weer het politie bureau binnen en vroeg het te mogen blijven Zoo heel vluchtig ging voor ons heen een klein stukje kermis-leven en kermis-leed. Toch goed. Meester: „Piet! Kan je me ook zeggen wat „neus" in het Fransch is?" Piet: „Nee, meester." Meester: „Heel goed, Piet." Zonderlinge jacht. Toen J. M. te Oudemirdum Maandag in het land kwam om de koeien te melken, verkeerden deze in zeer onrustigen toestand, doordat een vreemdsoortig dier tusschen hen was verdwaald en als 't ware in een kring werd besloten en aangevallen. Met behulp van eenige mannen werd het dier. hetwelk reeds door de koeien gewond was, bemachtigd en in triomt naar het dorp gebracht. Hier werd geconstateerddat men eindelijk de das, die sedert een zestal jaren Bakkerswedstrijd. Uitslag Bakkerswedstrijd. Zalsman Kwartet. Aanbesteding. Onderwijs Aan X deelt het hoofd der Burgerschool mede, dat zijn onderwijzers en hij steeds bereid bevonden worden om aan ouders of voogden van de Burgerschool bezoekende leerlingen, die inlichtingen te verstrekken, welke de belangen hunner eigen kinderen of pleegkinderen betreffen dat zij gehouden zijn aan de in art. 96 der wet op het lager onderwijs genoemde leden van het rijks- en plaatselijk schooltoezicht alle ver langde inlichtingen omtrent de school en het onderwijs te gevenmaar dat hij behoudens een enkele uitzondering niet van plan is op anonvm courantengeschrijf als dat van X in te gaan. Het hoofd der Burgerschool, F. J. AUKES. Als eenig middel om bovenstaand schrijven ter kennis van U te brengen, verzoek ik U be leefd dat in het eerstvolgend nummer van Uw blad te willen opnemen. Een ander antwoord aan U is mij natuurlijk niet mogelijk. Waar echter zijn ingezonden stuk misschien noodelooze ongerustheid kan verwekken, acht ik het gewenscht, zoo spoedig mogelijk, aan allen, die hunne kinderen aan mijne onderwijzers en mij ter opvoeding toevertrouwen, onderstaande opgave betreffende de in 1908 door leerlingen mijner school afgelegde examens mede te deelen Ambachtsschool, 4 candidaten, geslaagd 4 Normaallessen, 4 4 Gymnasium, 5 5 H. B. School, 26 22 Een der candidaten H.B.S. deed examen en slaagde te Zaandam één der candidaten alhier moet zich aan een herexamen onderwerpen. Van deze 39 candidaten ontvingen 6 privaat lessen van onderwijzers mijner school. Gij zult begrijpen, Mijnheer de Redacteur, waarom ik er prijs op stel ook dit schrijven in het eerstvolgend nummer van Uw blad opge nomen te zien. Met gevoelens van hoogachting, Uw dw. F. J. AUKES, Hoofd dei' Burgerschool. Laatste Berichten, karwij. Er stond weinig te veld. Het beschot is niet meer dan 2 pond op de roede (pl.m. 1/600 H.A.). Gehuwde onderwijzeressen te Rotterdam. Bij den raad te Rotterdam is ingekomen van Ge- deputeerde Staten der provincie Zuidholland een mis sive d.d. 14/20 dezer, ten geleide van het door hen genomen besluit van 14 dezer, houdende goedkeuring van de door den raad dezer gemeente genomen be sluiten tot het verleenen van eervol ontslag aan de onderwijzeressen H. AndraeMak, A. WKok— Hagen en M. H. Bekkerde Roodt aldaar. In :1e zitting van gisteren bleek dat de generale kas meer en meer wordt eene weldoenster van vele nood- druftigen. De lijst der ondersteuningen zal evenals die uit het Fonds van noodlijdende kerken eerst later mogen openbaar gemaakt worden. Een viertal rappor ten werden uitgebracht, allereerst door den heer Gro- nemeyer namens de commissie A voor nieuwe voorstel len a. over het voorstel van prof. Cannegieter, om, wanneer iemand het proponents-examen voor de derde of laatste maal moet ondergaan, het onderzoek steeds over beide deelen van dat examen zal loopen, en zij niet maar, gelijk de wet toelaat, op het eerste deel al leen zullen worden afgewezen. De commissie is tegen den vorm van het voorstel, maar wil op een andere manier hetzelfde doel bereiken, b. Over een voorstel van denzelfden hoogleeraar tot opening van den weg tot vrouwenkiesrecht op kerkelijk gebied. De commis sie is van oordeel, dat dit voorstel voorloopig aange nomen moet worden, om het aan de beoordeeling der kerk te onderwerpen en haar gevoelen er over te hoo ien. Prof. Cannegieter zelf rapporteere namens com missie B. over een voorstel der Synod, commissie over het verleenen van een graad („met lof") bij het examen, dat door de kerkelijke hoogleeraren afgenomen wordt. Alle kerkelijke hoogleeraren hebben zich daar vóór verklaard, behalve prof. Cannegieter zelf. Het rapport van commissie B. luidt ongunstig. De gronden zullen bij de latere behandeling vermeld worden. Ds. Weyland rapporteert over rekeningen van kosten, ver oorzaakt door kerkelijke procedures te Feyenoord en te Ooltgensplaat. Naar zijn oordeel kunnen die in het eene geval wel, in het andere niet ten laste komen van de alg. kas der kerk. Hierna werd de alg. zitting ge sloten, omdat ééne der Synodi contractae vergaderen moet. De manufacturiers-vereenigicg „Eensgezindheid" te Krommenie en omstreken, heeft dezei dagen volgens „de Manufacturier" een vaste bode aangesteld voor het innen van gelden bij onwillige betalers. Hij is kenbaar aan een pet met roode band, waarop gedrukt is: „Voor onwillige betalers." Door het gemeentebestuur van Den Helder is gis teren openbaar aanbesteed het bouwen eener direc teurswoning en het uitvoeren van verdere werken op het .terrein der gemeente-gasfabriek. Ingekomen 15 biljetteü. Laagste inschrijver, was de heer R. N. van Os, te Helder, ad f 14.797. Begunstigd door prachtig weer werd gistermiddag in'het Oranjepark te Baarn, het oud-Hollandsch markt plein officieel geopend. Om 2 uur kwam de „Burgei- vaer" (Johan Schmier), omringd door zijne poorters en voorafgegaan door zijne poorters en voorafgegaan door zijn muziekkorps het marktplein binnen. Na op een podium plaats genomen te hebber, heette hij de talrijke bezoekers welkom op oud-Holland. Hij verzocht allen, poorters en bezoekers, eerbied te hebben voor de pie- keniers, die met het handhaven der orde belast zijn. Hij gaf eene opsomming van alles wat op het markt plein te koop en te zien is, en beval de oude bur gerij bij de bezoekers aan. Hierna liet^de muziek het oude Wilhelmus hooren en werd 'de eerewijn ge schonken. Uit Paesens-Moddergat (Fr.) zijn gisteren in den vroegen morgen 22 meisjes naar Duitschland ver trokken om dienst te nemen in de haringpakkerijen te Brake. Ook de paksters, die zich verhuurd hebben te Leer en 'Emden, wachten op telegrafisch bericht om over te komen, 't Vorige jaar werkten uit deze plaatsen 70 meisjes in de pakkerijen te Brake, Emden en Leer. Dit jaar is het aantal weer grooter en boven dien gaan uit omliggende plaatsen als Wierum en Ternaard thans ook meisjes mee. Allen worden ze aangelokt door de groote' verdiensten. Menigeen valt 't werk echter bitter tegen, daar voor de nieuwelin gen 't arbeiden" in den kouden pekel soms haa l on uitstaanbaar is. Geld verzoent echter den arbeid en zoo getroost men zich een werk, dat men hier niet gaarne zou verrichten. (Leeuw. Ct.) Zooals wij gisteren reeds schreven heden is het de belangrijkste dag van de bakkerij-tentoonstelling. Reeds vroeg waren de bakkersgezellen druk in de weer. Den room, rondom omringd door ijs, sloegen ze tot hij stijf werd en daarna werden hiervan taarten ge maakt, die weldra op de tafels prijkten. Ieder inzender moest minstens twee, hoogstens vijf stuks leveren. Bo vendien was er een prachtige collectie door den heer G. W. van der Veen ter opluistering ingezonden, ge maakt met slagroom, afkomstig uit de fabriek „Wil- helmina" te Bergen. Zulke fijne gebakjes als in den wedstrijd van petdtes fours zijn ingezonden, ziet men in Alkmaar niet vaak. Wat moet er aan elk van die kleine voorwerpjes een arbeid worden besteed voordat ze gereed zijn! Tiet echte Hollandsche gebak, de tulband wordt nog in eere gehouden. Bij tientallen staan ze hier op de tafels, enkelen aardig tusschen groen en bloemen. Ook de broodbakkers moeten heden kampen en zij zijn in grooten getale opgekomen. Wie vanmiddag de bakkerij-tentoonstelling niet be zocht en vanavond nog gelegenheid heeft, verzuim6 niet een kijkje te nemen. Om acht uur wordt deze tentoonstelling gesloten en dan neemt deze heerlijkheid een einde. Het is de eerste maal dat er hier te Alkmaar een bakkepj-tentoonstelling is gehouden. Wij gelooven ge rust te mogen zeggen, dat zij bijzonder in den smaak is gevallen. En het is ons aangenaam hieraan te kun nen toevoegen dat deze tentoonstelling heeft geleerd, dat speciaal de koks en broodbakkers In Alkmaar en omgeving zich met hun collega's van elders genist kunnen meten. En overigens denken we wel, dat vc-le vakmensclien op deze tentoonstelling geleerd zul len hebben. Eet vol ontslag gevraagd. Naar wij uit goede bron vernemen heeft de agent van politie le klasse P. Vierkant, alhier, met ingang van 1 Januari a.s., wegens lichaamsgebreken, eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Van het zilverwerk van den heer H. J. de Jong noe men we vooral een gerepareerde vork. Dit voorwerp leert ons, dat er ook wel een gebonden wedstrijd voor goud- en zilversmeden had kunnen worden uitgeschre ven. Deze inzender ontving een diploma, de heer P. C. Bakker een bronzen medaille. Ter opluistering heeft de heer Bossert een fraaie uitstalling Mille-zilver en kristal. Het ziet er aardig uit, ofschoon er wel iets minder op de tafel had kun nen staan. Voorts is er prachtig gedreven zilver van denzelfden inzender, en van wijlen zijn vader. Gaarne maken wij ook melding van een lauwertak, door den heer Bossert als prijs geschonken. Er staat in de catalogus „verguld zilver," doch dit is niet juist. De krans is vervaardigd van groen goud, gedoubleerd op verguld zilver. Groen goud wordt verkregen door samensmelten van fijn goud 1000/1000 met fijn zilver 1000/1000 tot het eerste eene gehalte heeft van 807/1000 buiten welke verhouding de kleur overtrekt naar geel of wit naarmate men meer goud of meer zil ver neemt. Het doubleeren geschiedt door op zulk een plaat groen goud een 5 maal dikker plaat zilver zoolang te verhitten dat beiden ongeveer tot smelting overgaan plaat wordt geplet op de vereisehte dikte en daaruit en vast verbonden zijn. Deze aldus samengesteld' werden geperst de blaadjes voor het takje, waarvan dus de bovenzijde goud en de onderzijde zilver is. Toen het takje gereed was werd de bovenzijde met een niet geleidend vernis bedekt en 't geheel gebracht in een goudbad, waardoor al het onverniste met een gêel goudlaagje werd bedekt. De lauwertak is uitgestald in de vitrine van den heer Bossert. Iu de zilverafdeeling wij noemen nog de etalage van den heer Chr. Bakker ter opluistering en van den heer J. A. Haak heeft de verlotingscommissie verscheiden voorwerpen aangekocht- Wij hebben nog melding te maken van de inzen ding der wagenmakers. Er zijn maar twee stuks, doch die worden door deskundigen bijzonder geroemd. Vooral de twee rijtuigportieren van den heer D. Hel lingman moeten keurig zijn, maar ook de Tilburybak van den heer A. Volkers wordt geprezen als een flink stvk werk. Beide inzenders verwierven een medaille, de esrste oen zilveren, de tweede een bronzen. De heer H. van Drunen was niet gelukkig met zijn collectie manden. Bijzonder munt uit de standaard met negen petten van den heer H. de Haan, welke een zilveren medaille en een eereprijs verwierf (de hierbo ven besproken lauwertak.) De heer Blokker zond ter opluistering eenige welge slaagde foto's van de tentoonstellingszalen. Ter opluistering ook zond de heer Houtsmuller vele voorwerpen iD, waaruit blijkt hoe hoog het Chineesche handwerk staat. Er zijn daar bij twee prachtig be sneden schelpen en bamboes, ook fijne dingetjes go sneden uit speksteen en hout. Onder de houten voor werpen zijn er velen, die ons doen zien hoe de Chineezen folteren en pijnigen zij doen ons denken aan „het blok", „d9 bank" etc. uit vroegere tijden in ons land. In een daarnaast gelegen „Indische afdeeliog", ia- gezonden door mevr. ZaadnoordijkBroos, is een costuum van boomschors, gemaakt en gedragen in de binnenlanden van Celebes, prachtig kantwerk uit Palembang, gebatikte sarongs, slendangs, siloengkang- werk, vlechtwerk en Padangsch zilver. Het is een prachtige collectie maar minder ei genaardig op haar plaats op een tentoonstelling, welko betrekking heeft, op „Alkmaar en omliggende gemeen ten." Dit is natuurlijk geen verwijt, gericht tot de in zenders of tot de commissie. Maar hiermede wil ge zegd zijn, dat het jammer is, dat deze voorwerpen moesten worden ingezonden. Die ruimte had ingeno men moeten worden door werkstukken uit de wedstrij den. En dat had gemakkelijk gekund, als er grooter deelneming was geweest. Wanneer dan ook deze tentoonstelling goed ge slaagd is, dan is dat zeer zeker niet te danken aan de beoefenaren van het handwerk in Alkmaar en omlig gende gemeenten, maar wel aan die heeren der com missie, die hun uiterste best hebben gedaan, om van deze tentoonstelling terecht te brengen, wat er van terecht te brengen viel. u Petits fours: Eerste prijs de heer W. O. Doel man, Amsterdam. Tweede prijs de heeren H. Slagt, Beverwijk; P. Deen, Amsterdam; W. E. Driessen, Am sterdam. Dorde prijs de heeren H. J. W. van Oos- terom, Alkmaar; J. de .Tong, Haarlem; N. Koelman, Alkmaar, werkzaam bij den heer Eenhorst. Vierde prijs de heer A. Meijer, werkzaam bij den heer S. Groen te Hoorn. Slagroomtaarten: Eereprijs, door de jury aangeboden, de heer G. W. van der Veen alhier (ter opluistering 5 taarten). Eerste prijs de heer H. Slagt Beverwijk. Tweede prijs, de heer W. van Deutekom, Haarlem. Derde prijs de heer D. Muller. Haarlem. Derde prijs de heer P. Deen, Amsterdam. Men schrijft ons: De uitvoeringen van liet Zalsman-Kwartet mogen zich in een steeds stijgende belangstelling verheugen. De verslaggever van de Prov. Overijs. en Zwolsche Courant eindigde zijn uitgebreid verslag over de uit voering te Zwolle met: „wij hebben genoten en dit concert was een lichtpunt in ons muziekleven." Te Zutplien en Arnhem was een zeer groote belang stelling, en vooral in laatstgenoemde stad kwam het publiek in de heerlijk klinkende kerk zoo onder den in druk, dat na afloop velen hen opwachten om hun hul de te betuigen. Aangrijpend schoon klinken de stemmen in het pi- io en pianissimo en zooals de verslaggever van het Leidsche Dagblad zoo juist zegt: „Men kan zich moeilijk iets mooiers denken." De uitslag van de onderhaudsche aanbesteding ge houden 20 Juli 1908 voor het bouwen van een Land huis voor mejuffrouw G. C. Jalgersma te Schoorl (architect C. J. Ooms te Alkmaar) waarvan wij gists-en de inschrijving meldden is, Jat het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, C. Nap te Bergen voor f 5340. De raming was f 6249.40. Uitslag van de door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op 23 dezer gehouden aanbesteding van het vernieuwen en verbreeden van een ijzeren op haalbrug (Boompoortsbrug) te Alkmaar. Ingekomen waren 5 biljetten, n.l. van de N.V. Con- stuctiewerkplaatsen Machinefabriek en Scheepswerf v.h. H. T. Landman en Zoon te Schiedam, voor 6480, F. Rike te Alkmaar voor 4890, Gebrs. Apeldoorn te Egmond-binnen voor 4830, firma Spruit en Wils te Alkmaar voor 4485, J. Huiberts te Alkmaar voor 5110, of, met één maand latere oplevering 4360. Het werk is niet gegund. Tegen 3 Augustus a.s. is eene hei-besteding uitgeschreven. Tot teeksning van den toestand tusschen Vene zuela en Nederland ontleenen we aan een par ticulier schrijven uit Cura9&o, gedateerd 18 Juni, en voorkomende in „Onze West" het volgende: De verhouding met Venezuela heeft grooten invloed op deze eilanden. Cura9ao, Bonaire en Aruba bestaan van Venezuela. Nu is een schoener komende van Gu- anta (Venezuela) in Mei op Cura9ao in quarantaine gesteld. Guanta is wel niet besmet, maar de gezond heidstoestand was aan boord zoo slecht, dat de stads geneesheer het schip eenige dagen observatie-quaran taine gaf. President Castro was daarover zoo verbit terd, dat bij de verschopiug van goederen voor en van Venezuela op Cura9ao verbood. Ilij ging zelfs verder. De Cur&9aoriasrs die wegens de pest uit La Guayra gevlucht waren, heeft hij bij hunne terugkomst het land ontzegd. Daar de bron van bestaan voor Cura9ao is overscli'-ipiug als trausithaven, en daar vele inwoners van deze eilanden hun bestaan in Venezuela vindei is dit oen zware slag voor de kolonie Curi^ao. Da toestand is dus zoo gespannen, dat we eik oogenblik verwachten moeten dat de diplomatieke betrekkingen worden afgebroken. Castro heeft bevel gegeven geen schepen tusschen Venezuela en deze eilanden uit te klaien. De schoeners, die alle op Venezuela varen, liggen gemeerd in de haven van Cura9ao. De Ameri- kaansche stoomera, die goederen voor Venezuela bren gen, zullen weldra Cura9ao niet meer aandoen, omdat overscheping verboden is. De oplossing van dit vraag stuk is oorlog. Ook heeft Castro Trinidad met een verbod van overscheping willen treffen. Engeland heeft hem toen beantwoord met vrijen uitvoer van wapenen etc. uit Trinidad naar Venezuela. Zooals de Amigoe di Cura9ao terecht zegt „de hartader van Cura9ao is afgesneden." Komt er geen wijziging in dezen toestand dan gaan de eilanden te gronde. Onze West teekent hierbij aan De wraakmr.atri gelen door president Gastro tegen Cura9ao genomen, komen in hoofdzaak op het volgende neer De Venezolaarsche producten voor het buitenland bestemd, of de goederen van liet buitenland voor Venezuela bestemd, mogen in Cura9ao niet meer worden overgescheept. De Cura9aosche kleinere schepen mogen de Vene- zolaansche havens in het geheel niet meer aandoen. De Cura9aosche werklieden mogen in de havens aan do Venezolaansche kust op de verschillende boo ten geen sjouworswerk verrichten. Deze krasse maatregelen zijn genomen als wraak, omdat men op Curasao een schoener in quarantaine had gesteld, die kwam van ten plaats in Venezuela die niet als besmet was aangegeven. Volgens de bladen van Cura9ao verkeerde de schoener in zulk een toestand van vervuiling, dat dit reeds reden ge noeg was om het vaartuig in observatie te stellen. Bovendien is eenige voorzichtigheid tegen Venezu ela moeilijk kwalijk te nemen, waar het bijvoorbeeld vaststaat, dat in La Guaira de pest al weken lang heerschte, voor de plaats officieel besmet werd ver klaard. En do deBpoot Castro was daarover nog zoo woedend, dat hij den geneesheer die het eerst van pest h;id durven spreken, in de gevangenis liet werpen. Wij voegen hierbij, dat de haven van La Guayra thans weder geopend is. In de Vereenigde Staten meet men thans de populariteit uit van een candicaat van het president schap af naar het applaus, dat hij behaalt. Vandaar dat de heer Biyan te Denver 1 uur 27 minuten toe- gejubeld is. Het moet een vreeseiijk lawaai geweest zijn en na afloop waren de aanwezigen allen even moe. Maar zij hadden de voldoening, dat het applaus voor Bryan 38 minuten langer duurde dan dat vier jaar geleden van Roosevelt. Nu verdient is zulk een applaus wel. De heer Bryan moet dezer dagen if mand die hem in zijn woning opzocht medegedeeld hebben welke offers hij al too met reizen eu redevoeringen aan de de mocratische p.: riij gebracht heeft.Hij berekent het aantal redevoeringen op 250 en het aantal verreisde kilo meters op 25000 per jaar. Voor 12 jaren werd hij het eerst tot candidaat verkozen, sedert dien was hij ieder jaar actief, was dus totaal op 3000 redevoeringen en 300.000 kilometer komt. De vergaderingen waarin bjj sprak, waren door elkaar 1000 man sterk, zoodat hij totaal tot 3 millioen menscl en het woord richtte. Per minuut spreekt Bryan 200 woorden, hij moet er dus in 't geheel 18 millioen verbruikt hebben. En hij schijnt nog niet uitgesproken te zijn. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur, BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 23 Juli. Johannes Peters en Pietertje Engelsman. Laurens Groen en Cornelia Agatha van de Pol. OVERLEDEN 22 Juli. Jan Stuit, 50 j. - Franciacus Witte, 68 j. ANTI-MILITAIRISTEN-PROCES. AMSTERDAM, 23 Juli. De zaak der Anti-Militai- risten 1. 1. door de Amsterdamsehe rechtbank tot een geldboete veroordeeld, zal eerst in de eerste helft van September in hooger beroep van het Amsterdamsch Gerechtshof behandeld worden. Als verdedigers zullen optreden Mrs. W. Erancken te 's-Gravenhage en Max Brack te Amsterdam. VLEESCHNOOD. NEW-YORK, 23 Juli. De heerschende vleesch- nood, steeds in omvang toenemend, baart groote zorg. Acht kleine vleeschpakkerijen hebben hun inrichtingen gesloten. Te Chicago zelfs is de prijs voor vleesch in blik 40 hooger dan op het vaste land en Engeland. KONING EDWARD EN KEIZER WILHELM. LONDEN, 23 Juli. Volgens een bericht uit Berlijn aan de „Daily Telegr." zou Koning Edward met Keizer Wilhelm op 11 Augustus een ontmoeting hebben te Cronberg. op 22 Juli 1908, des avonds 7 uur, ten overstaan van den Notaris P. J. C. VAN TOORNENBURGH,vande volgende peroeelen, allen te Alkmaar, als 1. Woonhuis met bovenwoning en afzonderlijken op gang aan de straat, met erf, schuur of werkplaats, aan de zuidzijde van de Oudegracht, No. 196 en 196a, A 2501, IA. 60 cA. Strijkgeld J. H. Kluft, 2800. 2. Woon- on winkelhuis, aan de Ridderstraat, No. 5, A No. 976, 63 cA. Str. F. H. Ringers, ƒ1660. 3. Woonhuis en erf, aan het Vijvertje, No. 14, A. No. 3717, 59 cA. Str. J. Muijs. 895. 4. Woon- en winkelhuis, aan het Payglop, No. 13, A. No. 3611, 34 cA. Str. J. H. Kluft. 2130. 5. Woonhuis en erf, aan het Scharloo, No. 33,E.No, 600, 94 cA. Str. W. Boersen. 1070. 6. Woonhuis en erf, naast het vorige, No. 31, E. No. 2309, 87 cA. Str. A. Boersen. ƒ1105. 7. Woonhuis en erf, aan de Kanisstraat, No. 2, A. No. 2965, 34 cA. Str. K. Molenaar, 800. 8. Woonhuis en erf, naast het vorige, No. 3, A. No. 2964, 68 cA. Str. C. Wokke. 1110. 9. Woonhuis en erf, naast het vorige,No. 4, A. No. 2963, 74 cA. Str. J. de Jong. 1100.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2