Firma Joh. F. Morra. grof en fijn. Chem. bereide Bronwateren NATIONALE CREDIET-BANK, Alex Meijer's Koffie, Vulpenhouders. N. V. Herms. Coster &Zoon, Voordam C 9. Telef, No. 3, Heeren- enKinderkleeding Vraagt de pas verschenen Prijscourant 2de halfjaar 1908. ALKMAAR. is de BESTE en GOEDKOOPSTE Wacht U voor NAMAAK. Te koop of te huur BOSCH Co., Amsterdam. Apoth. C. L. MOLENAAR, firuia Wed. Schutt, Laugestr. Alkmaar. De Amerikaansche Schrijfmachine f 190.- f 195. N.Y. Herms. Coster Zu., FEUILLETON. DJARLEEP SINGH. J. B. KOSTER, Combinatie ft. KRE1JMB0RG &_Co., Mantels en Stoffen. geschutte Eenden, K. PESSER, Zijdam 8. volledig pension gezocht, dienstbode als meid-alleen, Nieuw ZUURBIER DE WIT. Herhalingsonderwijs voor JONGENS en MEISJES. Kantoor VOORMEER. Interc.-Telph. No. 89. Victoria 11 cent. Bitterwater I8V2 cent. Apollinaris 12 cent. Vichywater 25 Emserwater 15 Fachingen 12 enz., alles per heele flesch of kruik. VERKRIJGBAAR BIJ le Klasse populaire met s t o f k a p. m. kap en plank. U spaart circa i 100.en hebt beter typewerk, dat vlugger gereed is, op uw kantoor dan tot nu toe. Geen andere machine is zóó eenvoudig en zóó gemakkelijk. Royal Typewriter Co., New-York. Agenten voor Alkmaar en O. Voordam C 9, Alkmaar. Telef. Interc. No. 3. gevestigd te ARNHEM Belegde Heserven f 47.873.475, verstrekt BEDRIJFSKAPITALEN en VOORSCHOT TEN van f 1000, ook op langen termjjn, met gemak kelijke aflossing, aan Handelaren, Industrieelen, Amb tenaren, Officieren en Particulieren. Voor inlichtingen gelieve men zich te wenden tot den Heer C. DOORN Jr., Breedstraat 8 en ten KANTORE der BANK, Koning straat 1, te Arnhem. van ALKMAAR (T^öj 6—8 10 van AMSTERDAM 630 8 Q30 Q Alleen Zondags tot 7 September 12 230 [4] 6 730 uur. 4 6 730 jüj uur. alkmaar. Grootste Magazijnen van Het beste huismiddel Verkrijgb.te Alkmaar bij Nierop Slothouber, Th. Schouten Laat,firma Schouten &Co. te Rustenburg bij K. Posch; te Krommenie bij W. r. Straten en 31. Papete Schagen bij C. Burger en It. Kezelman te Purmerend bij G. v. Beek en A. Boot; te Castricum bij C. Steeman; te Zijdewind bij C. Wijn; te Zaandam bij R. de Zwart, Ged. Gracht 125 en S. P. Stokman te Uitgeest bij If. B. Hoste Beverv. ijk bij H. v. d. Stad. En verder in de meeste plaatsen verkrijgbaar bij Drogisten en Winkeliers. Alle bestellingen worden netjes afgewerkt. J Hulpmest. T urfstrooisel een Timmermanswerkplaats met afzonderlijke, zeer ruime Bovenwoning, Erf en Loods, voorzien van gas- en waterleiding, aan den Kennemer Straat weg, bij de Vier Staten. De ruime werkplaats is ook voor pakhuis of magazijn in te richten. Huis en werkplaats ook afzonderlijk te huur. Inlichtingen worden dagelijks verstrekt aan de Spoor straat No. 60. Royal Standard, Vraagt beschrijving. Opgericht Juni 1897 Yolteekend Maatschappelijk Kapitaal f 1.000.000. is steeds versch verkrijgbaar heerlijk en zuiver van smaak, bij C. MODDER Azn. Roman naar het Duitsch van C. CROME—SCHWIENING. Watertochtjes 15 44) Sedert dien nacht, toen zij door een krachtige hand opgehouden, tegen de golven streed, was er iets vreemds in haar opgekomen, dat haar geen rust liet en dat ze toch niet graag zou willen missenMr. Bouch had inderdaad een diepen indruk op haar gemaakt. Zonder twijfel had ze hem alleen haar redding te dan ken bij het vergaan der Whampoo. Maar het was niet alleen een gevoel van dankbaarheid, dat zij den jon gen man toedroeg; een diep medelijden voor hem had zich reeds aan boord van haar meester gemaakt ejn was hoe meer zij in gedachten met hem bezig was steeds grooter geworden. Steeds weer kwamen haar zijn gelaatstrekken, die van zorg en leed spraken, voor den geest, en steeds dieper indruk maakten deze trek ken, die bovendien edel en schoon waren, op haar. Wie was hij? Wat drukte hem zoo zwaar ter neer? Deze vragen weken in de vele eenzame uren, die eiken dag opnieuw haar weer opleverde, niet van haar en de onwaarschijnlijkheid ooit een antwoord op deze vragen te zullen krijgen kwelde haar gruwelijk. De wensch hem nog eenmaal in haar leven te ont moeten kwam steeds heftiger bij haar op. O zij was er zeker van, dat hij niet een minderwaardig iemand was; dat zeiden zijn gelaatstrekken haar maar al te duide lijk en had zij er bovendien ook geen sprekende tastba re bewijzen voor? Ten eerste die groote royale geld som, die hij in de haven van Colombo voor de beide zieke stokers had gegeven en dan de zelfopoffering, waarmee hij Esther in dien verschrikkelijken nacht van een wissen dood in de golven had gered dat al les duidde toch op een edele neiging en een voor ande ren warm kloppend hart. En toch huiverde ze steeds is een PAKJE KRUIDEN waarop staat JACOBA MARIA WORTELBOER, Oude-Pekela. Duizenden vonden baat, niet alleen tegen de Influenza, maar ook tegf n gevatte koude, volheid in de Borst, slechte Spijsverteering, Slijmhoest, trage Ontlasting, Lusteloosheid, Loomheid in de Leden, Hoofdpijn, enz. Door het gebruik van een pakje Kruiden k 30 cent, franco per post tegen toez nding van 40 cent, wordt men weer frisch en opgeknapt. Vraagt het maar aan allen, die ze gebruikt hebben, het is geen bluf, leugen of bedrog. weer als ze dacht aan zijn voorspelling aan boord der „Whampoo" die eenige uren daarna toch maar zoo precies was jiitgekomen. En in zulke oogeublikken kwam tegelijk met het verlangen hem weer te zien, een •geheime vrees bij haar op, waarvan ze zich geen reken schap kon geven. Maar hoe zou het ook mogelijk zijn hem weer te ontmoeten te midden van dat onnoemelijk groote aan tal bewoners, dat Londen vormt? Daaraan had ze juist weer met een onderdrukten zucht gedacht toen ze de laatste hand aan haar morgentoilet legde en zij dacht er nog aan hoe zij in haar kamertje zat te wachten, totdat de huishoudster haar als gewoonlijk haar eerste ontbijt zou brengen. Een nieuwe gedachte maakte dat ze nog meer stof tot peinzen had dan den laatsten tijd anders al het geval was geweest. Was het niet een leven als van een gevangene, dat ze hier in dit sombere, geheimzinnige huis leidde? Was haar niet verboden de benedenkamers, ja zelfs de bibliotheekkamer van haar oom te betreden? En Bab- cock was een Cerberus, die dag en nacht de gesloten huisdeur bewaakte. „Goede hemel 1" fluisterde Esther, toen deze gedach te haar als een ijskoude'rilling kwam overvallen. „Ik mag hier niet langer blijvenIk verstik hier in die at mosfeer, waar ieder het heldere daglicht schuwt! Nog heden zal ik met oom er over spreken. Ik kan niet le ven zonder een werkkring te hebben, zonder licht en lucht, zonder zon en warmte. Ik zal hem verzoeken mij weer in de wereld te laten gaan 1" Het binnentreden der huishoudster deed haar uit haar sombere gepeins opschrikken. „Hier is uw thee, Miss Esther," bromde de oude vrouw nauwelijks verstaanbaar, „en hier is de sleutel van de keukenkast." Ze wierp tegelijk den sleutel met geweld op de tafel neer. „Waarom is dat!" vroeg Esther verbaasd. „Omdat ik binnen een half uur dit huis verlaat. Het zal een gezegend uur zijn, waarop ik het mijn rug kan toedraaien!" „U gaat mijn oom verlaten?" riep Esther verschrikt uit. „En zoo plotseling? Maar waarom dan toch?" „Omdat dr. Grissith het zoo wil!" snauwde de vrouw terug. Babcock vertrekt ook of misschien is hij wel al verdwenen." Esther sprong van haar stoel op. „Dan blijf ik. ik alleen met mijn. „Dat komt uit 1" knikte Nelly O'Squith met een vcelbeteekenenden blik op het jonge meisje. „Misschien is dat juist wel de reden, dat wij moeten vertrekken." Met een spottend lachje verliet de huishoudster Es ther, die achter bleef in een stroom van verwarde g dachten. Alleen met haar oom achterblijven welk een vree- selijke gedachte! Groote angst maakte zich dan oök van haar meester en deed haar in haar stoel terugval len. Als verstijfd bleef ze een oogenblik zitten, niet in staat rustig na te denken. Welke plannen zou haar oom hebben? Zou hij misschien slechts van personeel willen verwisselen? Maar ook (leze gedachte kalmeerde haar nog niet; haar hart bleef angstig kloppen. Ze hoorde hoe de huishoudster den zwaren korf met al haar eigendommen de trap afsleepte. Een oogenblik later werd het openen der huisdeur gehoord en drong oen vreemde stem, misschien die van den kruier, tot boven door. Eenmaal nog hoorde Esther ook nog de schelle stem van Nelly O'Squith, toen viel de deur dicht en werd alles stil beneden, doodstil. Een uur verliep, waarin steeds duizenderlei angstigc gedaehten Esther bestormden. Toen hoorde ze schre den op de trap, over de gang en een oogenblikje later werd haar kamerdeur geopend. Dr. Grissith stond plotseling voor haar, den hoed in de hand, gereed om uit te gaan. Hij vond Esther bleek en met behuilde oogen. „Wat is er?" vroeg dr. Grissith scherp» en onwelwil lend. „Je ziet er vanmorgen nu juist niet erg voordee lig uit, lieve kind! Ik zou anders denken, dat je hier in huis in 't geheel geen reden hebt tot tranen ver gieten." „Oombegon Esther op smeekenden toon. „Laat DIJKGRAAF en HEEMRADEN van de Schermett maken bekend, dat bij den bode van hun Waterschap, tegen betaling van kosten, door de rechthebbenden zijn terug te be komen en dat de niet afgehaalde Eenden op Vrijdag den ,7den Augustus 1908, des voormiddags lU/2 uur, voor het erf van voornoemden bode te Stompetoren, in het openbaar zullen worden verkocht. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, P. COUWENHOVEN, Dijkgraaf. C. DEKKER, Secretaris. vet ia isï en uitsluitend eerste kwaliteit, tegen scherp concurreerenden prijs. Beleefd aanbevelend, Voor eene dame met twee kinderen, van 2l/2 jaar en 3 mnd., wordt gedurende 3 5, 4 weken, te Castricum, Bergen of Heilo. Br. met1 prijsopgave enz., onder lett. O. H., te adresseeren aan H. STUMPEL, Boekh. Hoorn. Met Nov. b. z. a. een een burgerpot kunnende koken, P.G., en v. g. g. v. Br. fr. onder No. 60, Boekh. W. F. HOOGKAMER, Haarlem. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter kennis van oudera of verzorgers van kinderendie dezen tot eene der herhalingsscholen voor jongens of voor meisjes in deze gemeente wen- schen toegelaten te zien, dat de gelegenheid tot aan gifte daartoe zal bestaanook voor hen die reeds in het voiig jaar aan het onderwijs hebben deelgenomen, van 11 tot en met 13 Augustus a.s., des avonds van 6-8 uur, ten stad huize. Het herhaliDgsonderwijs zal omvatten a. de Nederlandsche taal; b. het rekenen r. het boekhoudenhet handelsrekenenhet inrichten van eenvoudige administratie d. indien daaraan behoefte blijkt te bestaan de be ginselen der Fransche, Duitsche en Engelsche taal e. de nuttige handwerken voor meisjes. Het schoolgeld bedraagt per kwartaal: Voor één kind 1,50; voor twee kinderen uit een gezin, gelijktij dig de school bezoekende, per kind 1,voor elk kind meer, per kind 0,50. Voor minvermogenden is slechts de helft en voor onvermogenden geen schoolgeld verschuldigd. Belanghebbenden worden nitgenoodigd bij de aan gifte het vaccinatiebewijs der leerlingen over te leggen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 31 Juli 1908. me toch weer uit huis gaan en me zelf een werkkring verschaffen. Dat ledige leven zonder eenige plichten kan ik niet langer dragen." Het onbetrouwbare gelaat van den dokter plooide zich tot een grijnslach. „Wei neen, beste kind!" antwoordde hij. „Ik meen de nu juist, dat de tijd was gekomen, waarop je zou inzien, dat je ook plichten tegenover mij hebt, plich ten, die je schijnt te hebben vergeten!" „Hoe zou ik u mijn dankbaarheid beter en anders kunnen toonen, oom, dan door met trouw en toewij ding mijn beroep te vervullen, tot welks uitoefening u mij den weg hebt geëffend?" hernam het jonge meisje met wild kloppend hart. „En als ik nu nog eens een ander bewijs van je eischte „Zegt u dan wat u bedoelt," mompelde Esther be deesd, die zich tegenover haar oom zoo hulpeloos ge voelde als een vogel onder den strakken blik van een naderende slang. „Welnu, Esther," sprak dr. Grissith halfluid en kwam zoo dicht bij het jonge meisje staan, dat deze zijn adem langs haar wang voelde strijken. „Wat zou je er van zeggen als ik jou. tot mijn vrouw wensch- te te maken?" „Och oom!" stamelde Esther, terwijl alle kleur uit haar gezichtje was geweken, „dat is een te ver gedre ven scherts Dr. Grissith greep haar bevende, tegenstribbelende hand. „Wie zegt je, dat ik gekheid maak? Het is mij hei lige ernst. Dit alleen was de reden waarom ik je uit Indië liet terugkomen, sedert ik je tot jong meisje zag opgroeien, heb ik dit plan met me rond gedragen. Kun je dan niet een kleinigheid over hebben voor je oom, wien je zooveel dank bent verschuldigd?" Hij boog zich over haar heen en zijn lippen raakten heel even haar zachte, blonde haar aan. „Laat me los!" gilde ze bijna wanhopig uit. „Raak me niet aan 1" (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 4