STADSNIEUWS. Journalistieke acrobatiek. Gemeenteraad van Alkmaar, Uit Oudkarspel. Uit Koegras. Te Koegras is een commissie gevormd „tot het stichten van een kerkgebouw in Koegras", bestaande uit de heeren !)s. A. E. van Griet- huijsen, It. Tromp, J. Slikker (penningmeester), W. Noot, J. Smit, A. J. Swaerts, D. Vries. Tengevolge van verandering en uitbreiding wonen wel 140 gezinnen meer dan een uur (sommige zelfs drie uur gaans) verwijderd van de kerk te Huisduinen. Marktaanvoer en verzending. Het fluitende Raadslid. Verkeerd begrepen. Fijne si; aren. Men schrijft aan „De Tijd": Zuid-Limburg wordt overstroomd door handels lieden van allerlei slag, speciaal uit Holland, die weten, dat in de kolenstreken nogal een duitje te maken is. Het aantal sigarenreizigers echter, dat dagelijks op Zuid-Limburg neerstrijkt, is legio. Noord-Brabant, voornamelijk de omgeving van Eindhoven, levert voor het artikel „sigaren" het grootste contingent. Een sigarenfabrikant uit de Meierij bezocht geregeld Kerkrade en kon er op zekeren dag, tot zijne niet geringe blijd schap, bij een zijner klanten, eene bestelling noteeren van 10 duizend sigaren, welke geleverd zouden worden onder rembours. Op den bepaal den dag arriveerden de sigaren aan bet station, welke door den geadresseerde werden betaald. Toen de kooper thuis kwam, kwamen er uit de kisten, in plaats van sigaren... steenen, tabaks- vezels en planten. De man deed van deze zonder linge ontvangst aangilte bij de marechaussee, die reeds een onderzoek tegen den betrokken sigarenfabrikant heelt ingesteld. Een vreemd gezicht. Een onaangenaam avontuur hadden naar men aan „de Rott." mededeeltZondagmorgen na de godsdienstoefening, in het kerkgebouw der Ned. Eferv. Gemeente aan den 's-Gravendijkwal te Rotterdam, de predikant en eenige leden van den kerkeraad. Deze bevonden zich in de con sistorie, toen de koster, blijkbaar meenende, dat zich niemand meer daarbinnen bevond, de bui tendeur afsloot en huiswaarts ging. De heeren zaten nu opgesloten en waren dus in een moei lijke positie. Gelukkig kwam een hunner op het idee, dat men uit het raam naar buiten zou kunnen komen. Dat kon men echter niet doen zonder het noodige klimmatriaal. Een trapleer- was echter spoedig gevonden en zoo zag men het zeker niet alledaagsche verschijnsel, dat een dominé en eenige kerkeraadsleden in bun beste plunje al klauterende en klimmende de consistorie uit een der ramen verlieten. Verdronken. Bij de oefeningen met paarden te Roermond op de rivier door het tweede regiment cavalerie geraakte gistermorgen de milicien-huzaar Leen- derts van Bergeik in een baggerkuil, met het noodlottig gevolg, dat hij verdronk. Burgemeester en totalisator. Op 10 September wordt te Beverwijk een harddraverij op de korte baan gehouden; tegen den zin van den burgemeester wordt de totali sator toegelaten. Beleedfging. Draadlooze telegrafie. Uit Ursem. Geslaagd. op Woensdag 5 Augustus 1908, 's-nam. 1 uur. Aan de vergadering wordt medegedeeld 3. Herhalingsonderwijs. 4. Benoeming van een plaatsvervangend Directeur en een 2den Opzichter-hulpkeurmeester aan het gemeente slachthuis. 6. Benoeming van tijdelijke leeraren aan de Burgeravondschool. 8. Aankoop grond. 9. Verzoek om afstand van gemeentegrond. inderen kan de arrestatie ieder oogenblik verwacht worden, terwijl de zesde voortvluchtig is. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. ('s-H. Crt.) Bij de op heden gehouden stemming voor een hoofd ingeland van de banne Oudkarspel (periodieke aftreding van den heer F. de Boer Pz.) is genoemde persoon als zoodanig herkozen en wegens hedanken van den heer P. Geua Cz., gekozen de heer C. Jonker, alhier. Da vorigs week werd aan de afsiagmarkt te Broek op Langedijk aangevoerd 2534 zr.k aardappelen, 267 baal silveruien, 81 haal nep (kleine uian), 10 baal uien, 610,700 stuks slaboonen, 132,400 bos wortelen, 385,100 stuks bloemkool, 211,300 stuks roode kool, 19,200 stuks gele kool, en 3710 stuks witte kool. In die week werden van de laadplaats 176 wagon ladingen groenten verzonden. De Rechtbank te Breda behandelde gisteren de zaak van het Raadslid Van Welij te Roozendsal, die door fluiten de zittingen van den Raad onmogelijk maakte. De dagvaarding legt hem ten laste, dat hij op 25 en 26 JuDi te Roosendaal telkenmale en opzettelijk de ten Raadhuize aldaar geoorloofde openbare vergade ringen van den Gemeenteraad heeft gestoord door toen de secretaris, op verzoek van den voorzitter, voorlezing deed, op de eerste vergadering van de no tulen der vorige vergadering, op de tweede vergadering een schrijven van de Kamer van Koophandel en Fa brieken, hard en aanhoudend op een fluit te fluiter, zoodat de voorlezer dientengevolge voor de Raadslede n niet verstaanbaar was en eene geregelde behandeling van zaken niet mogelijk was." Er waren als getuige gedagvaard de gemeente secretaris, twee Raadsleden en de gemeente-bode. De eisen van het O. M. is veertien dagen gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen De politie te Winschoten ontmoette gisteravond negen uur op den Blijhamsterweg een man, die met een zware oude fiets op z'n schouders, 't bezweete hoofd er door gestoken, hijgende en blazende voor waarts schreed. Op de vraag van de politie, of de fiets gebroken was, antwoordde de man „Wel nee, maor 'k mag in duustwn ja nait met 'n fletse zunder licht op 't pad." En toen de politie hem meedeelde, dat men na zonsondergang met een fiets zonder lantaarn niet mocht rijden, maar wel met de fiets aan de hand mocht loopen, vervolgde da man: „Ja, ja! 'k zei mie deur joe foppen laoten," en ging verder met de kar op zijn rug, in de richting van Wedde. Tegen een ingezetene van West-Stellingwerf (Fr.) is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het beleedigen eener onderwijzeres in de o. 1. school in tegenwoordigheid der leerlingen. Zij had zijn zoontje, die tuinvruchten had vernield, daarvoor na schooltijd strafwerk laten verrichten en daarover was de vader zoo kwaad, dat hij haar uitschold en zijn zoontje mee naar huis nam. Met de onlangs bij het leger ingevoerde stations voor draadlooze telegraphie worden thans, onder lei ding van den 2en luit. der genie Grosjean, oefeningen gehouden in den omtrek van Amersfoort. Reeds werd eene geregelde berichtenwisseling ge houden tusschen de stations, welke reap, waren open gesteld te Oud-Leusden en in de legerplaatst bij Zeist. De bedoeling is den afstand, welke de beide stations van elkander scheidt, geleidelijk te vergropten, om zoodoende de draagwijdte der toestellen nauwkeurig te kunnen vaststellen. Deze toestellen, welke er geheel op zijn ingericht om te veld te worden gebruikt, worden uiterst handig ver voerd in een klein wagentje en laten zich binnen 't half uur tot seinen en ontvangen gereed opstellen. Door den Raad der gemeente Ursem is den 4den Augustus 1008 aanbesteed het bouwen van eene dok terswoning in de onmiddellijke omgeving van het Raadhuis aldaar. Ingeschreven werd door de verschillende personen, hieronder vermeld, voor de achter hun naam vermelde sommen: S. Steur, Watergang en J. Abels Monniken dam 12085; A. Kroon, Obdam, 11045; J. Meijer, Ur sem, 12000; Jb. Beemester, Oostwoud, 9500; D. Gel der, Oudkarspel, 9994P. Ooms, Avenhorn, 12337 A. Sleutel, Dirkshorn, 10700; W. Bakker. Avenhorn, 12500; J. M. Kooter, Wognum, 9495; P. Woud en E. Woud, beiden Grootschermer, 10749; A. Groot en K. Groot, beiden Akersloot, 11764; O. Bakker, Ur sem, 12200; W. Stroomer, Driehuizen, 11332; W. Klaver, Ursem, 10697; Jb. Bas Cz., Jisp, 11740: C. Kemp, Wormer, 12263; J. Klopper, Jisp, 12316. Voor het examen voor de Hoofdakte L. O. is te Amsterdam geslaagd de heer K. Tinholt, alhier. Voor de'slachtoffers van den brand. Wij ontvingen voor de slachtoffers van den brand van N. N. nog f 1.50. III. (Slot). Geen contract teekenen dus. De man durfde niet. Waarom hij niet brutaal-weg op dit brutaal-gedane voorstel is ingegaan, hegrijpen we nu nog niet. Blijk baar was hij „overdonderd." Maar ook scheen hij „op" te zijn. De conferentie had dan ook al ruim drie uur geduurd en de man was ingesloten als Duitschland door de mogendheden. Of om nog eens op ons beeld terug te komen: hij had zijn balanceerstok te veel uit het lood laten gaan, en was niet weer op zijn voe ten terechtgekomen. Thans was hij uit het gesprek geschakeld. Met z'n vieren bleven we nog even praten. Toen we gingen stotterde de man, blijkbaar met zijn figuur verlegen, eenige nietszeggende zinnetjes. Wij antwoordden slechts, dat hij er wel meer van zou hoo- ren. De heer B. bleef nog even na-praten. Den heer A. zouden de oogen thans wel opengegaan zijn, dachten we. Men stelle zich echter onze verbazing voor toen hij onmiddellijk een heel ernstig gesprek over de on derneming begonZijn broer was op een der eerste vergaderingen geweest. Daar waren verschillende heeren verschenen. En een, uit het hooge Noorden, had bijna zitten hui len. Zijn vader had al jaren een courant uitgege ven, en hij thans ook al, en nu zou dat blad ineens door de nieuwe onderneming worden verdrongen, had hij haast snikkend gezegd. Mijnheer A. zelf vond het plan prachtig en hij had zich de uitgave van de cou rant in twee steden reeds verzekerd. „Maar meneer, heb U niet eens naar den man geïn formeerd „Neen." „Weet U wat hij is?" „Nu?" „Hij hanteert de schaar, maar niet zooals U." „Och kom. Maar wat doet U beiden dan hier?" „Dat zult U binnenkort wel in de Alkmaarsche le zen." Den volgenden dag verscheen de heer B. bij ons op het redactie-bureau, om ons oordeel over de onderne ming tre vragen. Wij waren toen juist bezig met het schrijven van brieven, om nadere informaties in te winnen omtrent den promotor en om den acht heeren te vragen of zij inderdaad tot de combinatie behoor den. Hoe het mogelijk is, dat die beide uitgevers een oogenblik gedacht kunnen hebben, dat wij in goed ver trouwen op deze zaak ter vergadering waren, begrijpen we niet en we vertrouwen dat dit ook den lezer niet duidelijk zal zijn. De antwoorden op onze brieven kwamen wat laat in, waardoor het publiceeren van deze artikelen ver traagd is. Aanvankelijk hadden we het plan het een en ander van den promotor mede te deelen. Als we evenwel van hem niets zeggen, hebben we voldoende van hem gezegd. Misschien heeft hij in het verre land van de onbegrensde mogelijkheden in verhand met de journalistiek gestaan, misschien In elk geval heeft hij in Amerika geleerd Ameri- kaansch te doen. Hij schijnt gehoord te hebben dat Blondin indertijd over de Niagara is gegaan. Een soortgelijken excentrieken toer op het slappe koord heeft hij thans blijkbaar willen ondernemen over een Nederlandschen zilverstroom. Dat ernstige Nederlan ders aan een dergelijken toer meerdere waarde hebben toegekend dan die van een kortstondig amusement is ons een raadsel. De vraag doet zich dan ook voor, hoe deze man suc ces heeft kunnen hebben bij personen wier positie hen tot de meest mogelijke voorzichtigheid moest drijven. En toch is dit gebeurd, toch heeft men aan zijn dol zinnig plan waarde toegekend, toch is aan deze dwaze onderneming vertrouwen geschonken. We weten wel, dat de man verder is gegaan met het gebruiken van enkele namen, dan de dragers ervan hem veroorloof den en dan hun aangenaam is geweest. Maar wat zegt men wel van een antwoord als dit, dat we van een der heeren ontvingen: „In antwoord op Uw schrijven dato gisteren heb ik „de eer IJ mede te deelen dat ik behoor tot de perso- „nen, welke zich voorstellen eene Naamlooze Ven nootschap op te richten. Ik moet U echter opmer- „ken dat dit niet acht personen zijn, evenmin dat het „aandeelen-kapitaal geheel is volgestort. Ik twijfel „echter niet aan het goede resultaat dezer zaak." Men ziet het de schrijver twijfelt niet aan het goede resultaat dezer zaak. Hoe is het in 's hemels naam mogelijk, dat niet begrepen is hoe halsbrekend de toeren waren, die onze promotor-acrobaat ging on dernemen Bekijken we de zaak nog eens nuchteren. Daar komt iemand met een plan. Men informeert niet naar den man, die relaties tracht aan te knoopen men houdt zich alleen maar met zijn plan bezig. Men vraagt niet of het technisch uitvoerbaar is men verklaart zich onmiddellijk bereid tot de oprich ting van een vennootschap te willen medewerken. Men schenkt op niets vertrouwen aan een onderneming waarin goedgeloovigen uitgenoodigd worden kapitaal te steken. Enkele heeren, die met den man in onder handeling waren getreden, zijn na ons schrijven tot in keer gekomen. Zij hebben onmiddellijk elke relatie met hem verbroken. Wij mochten hun erkentelijkheid in ontvangst nemen, hetgeen we evenwel met groot leedwezen hebben ge daan. Waarom hebben ze het aan ons overgelaten een onderzoek in te stellen? Hadden ze dit zelf ter hand ge nomen, dan zouden ze zeker niet de zij het dan ook onbewuste -- oorzaak geweest zijn, dat aan deze toch eigenlijk dwaze onderneming vertrouwen werd ge schonken. Laten zij het wèl bedenken: op hun naam, op hun positie werd gebouwd. Zij hadden door hun onvoorzichtigheid velen goedgeloovigen financiëel na deel kunnen berokkenen. Moge deze onaangename er varing voor hen een les geweest zijn, die hen lang zal heugen. Voor de uitgevers, die zich het hoofd op hol hebben laten brengen door de bedreiging, dat hun bestaan ge vaar liep en door de belofte, dat hiervoor een geldwin ning in de plaats zou komen, hopen we dit laatste eveneens. Laten zij voortaan niet zoo gauw op onzinnige aan biedingen ingaan En ten slotte: Wie den menschen de fata morgana van een mooie toekomst laat zien, imponeert al geschiedt dit in slechts gestelde circulaires, zelfs na een periode, wel ke in ons land juist tot de grootste voorzichtigheid op het terrein van finaneiëele ondernemingen moest manen. De groote menigte is hardleersch. Zij schijnt nog altijd bij voorkeur door schade en schande wijs te worden. Waarom toch, indien mogelijk, niet den beteren en goedkooperen weg gekozen dien van degelijk onder- zeek VERGADERING van den Voorzitter de heer G. Ripping. Secretaris de heer C. D. Donath. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren Boel mans ter Spill, van Buysen en Dorbeck. Twee vaca tures. Notulen onveranderd vastgesteld. a. dat is ingekomen het proces-verbaal van de ge houden kasverificatio van den gemeenteontvanger. De inkomsten hadden bedragen f 992.377, de uitgaven f 982.964, zoodat aan kas was f 9413. b. dat aan den heer A. A. J. Bosch wegens vertrek een eervol ontslag is verleend als lid van het scheids gerecht, bedoeld in art. 25 der Verordening, regelende de rechtspositie van de werklieden in dienst dezer ge meente (Gemeenteblad No. 200)en dat in diens plaats is benoemd de heer A. Henneman; c. als voren, een schrijven d.d. 20 Juni 1.1. van den heer A. A. J. Bosch, houdende het verzoek hem ontslag te verleenen als lid van het bestuur van het Stads-zie- kenhuis Eervol verleend met dankbetuiging voor bew» zen diensten. d. als voren, een schrijven d.d. 23 Juni 1.1. van den heer O. Altena, houdende bericht van aanneming zij ner benoeming tot lid van de Commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs Voor kennisgeving aangenomen. e. als voren, een schrijven d.d. 27 Juni 1.1. van den heer H. J. Vonk, houdende bericht, dat hij ontslag neemt als lid van deze vergadering; Alsvoren. f. als voren, een schrijven d.d. 14 Juli 1.1. van den heer G. W. Melchers, houdende bericht, dat hij ontslag neemt als lid van deze vergadering; Alsvoren. g. als voren, een schrijven d.d. 30 Juni 1.1. van den heer J. Temme, houdende het verzoek om ontslag als onderwijzer aan de 3de Gemeenteschool; Eervol verleend met ingang van 1 Sept. a.s. h. als voren, een schrijven d.d.' 24 Juni 1.1. No. 124 van de Gedeputeerde Staten, houdende bericht dat de beslissing op 's raadsbesluit d.d. 29 April 1.1. No. 4, houdende verbod om te bouwen op de gronden tusschen Kennemersingelgracht, Hoevervaart, Westerweg en Lindelaan, is verdaagd aangezien het onderzoek dezer aangelegenheid nog niet tot een einde is gebracht; Voor kennisgeving aangenomen. i. als voren, een schrijven d.d. 15 Juli 1.1. No. 103 van de Ged. Staten, ten geleide van twee beschikkin gen op bezwaarschriften tegen aanslagen in den Hoof- delijken omslag dienst 1907; Alsvoren. j. als voren, een schrijven d.d. 1 Juli 1.1. No. 28, houdende bericht, dat 's raadsbesluit van 17 Juni 1.1. No. 13 tot het toekennen eener subsidie aan het Stads ziekenhuis voor kennisgeving is aangenomen; Alsvoren. k. als voren, een schrijven d.d. 1 Juli 1.1. No. 30 van de Ged. Staten, ten geleide van de goedgekeurde 2de Suppl. begrooting, dienst 1907 Alsvoren. 1. als voren, drie brieven d.d. 24 Juni 1.1. No. 33 en 34 van Ged. Staten tot goedkeuring van besluiten tot afsluiting van het financieele dienstjaar 1907; Alsvoren. ■m. als voren, een adres d.d. 10 Juli 1.1. van de afd. Alkmaar van de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, waarin wordt gewaar schuwd tegen het gevaar om verlof te geven tot het schenken van alcoholhoudende dranken in de cantiue van het gemeente-slachthuis. De voorzitter stelt voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Glinderman vraagt of er in de cantine alcohol wordt geschonken. De Voorzitter antwoordt hierop, dat er alcohol houdende dranken andere dan sterken drank wordt geschonkeD, bijv. bier. De heer Glinderman zegt hiertegen geen be zwaar te hebben. De voorzitter zegt, dat er voldoende waarborg is, dat er nooit of te nimmer misbruik gemaakt zal worden. Daarna wordt dit adres voor kennisgeving aange nomen. d. als voren, een adres d.d. 10 Juli 1.1. van C. de Ruiter c.s., houdende het verzoek om stappeu te doen om te komen tot Pene wijziging van het tarief voor winterlevering, in het bijzonder voor arbeiderswoningen. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. o. als voren, een schrijven d.d. 20 Juli 1.1. van het bestuur der Vereeniging „Kinderkleeding en Kinder voeding" houdende het verzoek der vereeniging voor 1909 een subsidie toe te kennen van f 300. Alsvoren. p. als voren, een schrijven d.d. Augustus 1908 van het bestuur der vereeniging tot oprichting en iu stand houding eener Openbare leeszaal en Boekerij, hou dende het verzoek om steun uit de gemeentekas. Alsvoren. q. als voren, een adres van den Bond van gemeen teambtenaren om de salarissen van burgemeester, se cretaris en ambtenaren ter secretarie te willen herzien. De V oorzitter deelt mede, dat dit adres aan alle gemeentebesturen is verzonden en dat het zeker daardoor ook hier is gekomen. Hij stelt voor het te voegen bij de stukken voor do begrooting, waartoe besloten wordt. 2. Benoeming van zetters voor 's Rijks directe belastingen. Ingevolge art. 4 der Wet van 5 April 1870 (St.bl. No. 62) moet de helft der leden van het college van zetters, volgens den daarvan opgemaakton rooster, met het einde dezes jaars aftroden. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren P. Rentm< ester, S. de Lange P.Bz. en H. J. Vonk, die herkiesbaar zijn. Ter vervulling van de vacatures stellen B. en W. voor de volgende opgasf van personen aan den com- miRsaris der Koningin in te zenden 1. P. Rentmeester, 2. S. de Lange P.Bz., 3. H. J. Vonk, 4. C. G. Zaadnoordijk, 5. J. F. Lubbe en 6. W. H. J. Helling. Bij stemming wordi de aanbeveling conform vast gesteld. Medegedeeld zal worden, dat de heer Rent meester voor een herbenoeming niet meer in aan merking wenscht te komen. In verhand met de aangifte van nieuwe leerlingen voor den Cursus van het herhalingsonderwijs, welke 1 September a.s. aanvangt, zal het wenschelijk zijn over te gaan tot de benoeming der onderwijzers die gedu rende dien cursus met de leidiDg vau dat onderwijs zullen worden belast. Daarom 'stellen B. en W. voor te besluiten voor den cursus 1908/1909 te benoemen lo. tot onderwijzer, belast met de leiding van het her halingsonderwijs voor jongens, den heer J. J. T. Kooij, onderwijzer aan de Eerste Gemeenteschool 2o. tot onderwijzeres, belast met de leiding van het herhalingsonderwijs voor meisjes, Mej, J. Kijlstra, onderwijzeres aan de Meisjesschool. Benoemd de heer J. J. T. Kooy en mej. J. Kijlstra met algemeeDe stommen. Aan de orde thans In verband met een schrijven van den Directeur van het gemeente-slachthuis houdende het verzoek de benoeming van een plaatsvervangend Directeur en van een 2den Opzichter-hulpkeurmeester aan de genoemde inrichting te willen bevorderen, stellen B. en W. voor: a. den heer C. Roodzant, veearts alhier, tot ultimo December 1908 te benoemen tot plaatsvervangend Di recteur van het gemeente-slachthuis, op eene beloo ning berekend naar 300 in het jaar; b. het personeel van het gemeente-slachthuis uit te breiden met een 2den Opzichter-hulpkeurmeester en voor dezen beambte dezelfde jaarwedde vast te stellen als voor den lsten Opzichter 600 met 4 tweejaarlijk- sche verhoogingen van 50) evenwel zonder vrije wo ning, gelijk de 1ste Opzichter bovendien geniet en in verband daarmede de Verordening, regelende het be heer van het gemeenteslachthuis en den rang, het ge tal, de bezoldiging en de wijze van benoeming van het daaraan verbonden personeel (Gemeenteblad No. 239) in den aangegeven zin te wijzigen. Na een discussie, waaraan werd deelgenomen door de heeren Glinderman, de Wit, Luiting, de Groot, van der Feen de Lille, van den Bosch, Ibink Meien brink, Fortuin, Uitenbosch en den Voorzitter, werd met 9 tegen 3 stemmen besloten een plaatsvervangend directeur aan te stellen. Tegen stemden de heeren de Groot, van der Feen de Lille en Glinderman. De benoeming van den heer Roodzant zal doorB. en W. geschieden. Punt b werd zonder stemming aangenomen. 5. Benoeming van leeraren aan het Gymnasium. Ter vervulling der vacaturen van docent in Jde Fransche, Hoogduitsche en Hebreeuwsche taal aan het Gymnasium te dezer stede, voor den cursus 1908—1909, worden door curatoren aanbevolen voor docent in de Fransche taalde heer 0. R. C. Herc- kenratvoor docent in de Hoogduitsche taalde heer L. Leydesdorffvoor docent in de Hebreeuwsche taal de heer P. J. Glaszen ter vervulling der vacature van docent in de Nederlandsche taal wordt voor eene vaste benoeming aanbevolen de heer Dr. J. A. Vor der Hake, die tot dusverre eene tijdelijke aanstelling Benoemd de voorgedragenen met algemeene stem men. B. en W. stellen voor te benoemen tot tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool voor den cursus 1908/9 voor het geven van onderwijs in: Wiskunde en Nederlandsche taal de heeren F. J. Aukes en K. Boot, Nederlandsche taal de heer A. List, Vakteekenen de heeren P. H. Brunsmann, II. Bok horst, II. van den Iloff, M. Vasbinder, M. Koopman, Handteekenen de heer A. A. de Groot, Werktuigk. tee kenen en stoomwerktuigkunde de heer A. J. Caspers, op de belooningen, vastgesteld in de desbetreffende Verordening. De voorgedragenen worden met algemeene stemmen herbenoemd. De Voorzitter verzoekt thans den raad over te gaan tot de benoeming van een commissie van 5 leden tot het nazien der gemeenterekening over 1908. De commissie bestaat uit de heeren Van den Bosch, Glinderman, Fortuin, Vonk en Meienbrink. De heer Glinderman vraagt of er 5 leden moeten zijn. De voorzitter antwoordt bevestigend. Bij eerste stemming worden benoemd de heeren Glinderman en de Lange, ieder met 10 stemmen. Rij de tweede stemming wordt tot voorzitter aange wezen de heer de Lange en tot leden benoemd de hee ren Van der Feen de Lille met 9 en Wanna met 7 stemmen. Bij derde herstemming wordt tot vijfde lid benoemd de heer Zaadnoordijk met 8 tegen 4 op den heer For tuin. Punt 7 wordt uitgesteld. De heer H. Banning heeft zich bij adres d.d. 9 Juni 1.1. tot den raad gewend, daarbij zijn koommolen „de V olf der gemeente te koop aanbiedende voor de som van 4300. Bedoeld adre swerd in de vergadering van 17 Juni 1.1. om bericht en raad in handen van B. en W. gesteld. Naar aanleiding van dit verzoek stel len B. en IV. voor te besluiten: lo. aan adressant als be schikking op zijn adres d.d. 9 Juni 1.1. te berichten, dat het aanbod om zijn molen „de Wolf" aan de ge meente over te doen voor eene som van 4300 niet wordt aangenomen; 2o. aan TL Banning voornoemd voor den ondergrond van zijn genoemden molen een koopprijs te bieden van 1500, d. i 26.7872 per M2., wordende op de afbraak voor de gemeente geen prijs gesteld. Zonder stemming wordt aangenomen lo., terwijl 2o. vervalt. De eigenaar van het gobouw de Harmonie, de heer W. de Lange, heeft zich bij adres d.d. 16 Juni 1.1. tot den raad gewend met het verzoek hem, ter ver bouwing van „de kleine zaal", een stukje gemeente grond van hel Doelen veld, ter grootte van 117.20 M2. in koop te willen afstaan, waarvoor door hem een prijs van f 4 per M2. wordt aangeboden. Dienende van bericht en x-aad op dit adres, stellen B. on W„ voor aan den heer W. de Lange te berichten, dat zijn aanbod om een strookje grond van het Doele- v ld van de gemeente in koop over te nemen, niet wordt aangenomen. Overeenkomstig de conclusie be loten. 10. Vaststellen van rooi- en bouwlijnen langs den Bergerweg en de Wognumsche buurt. Aan het slot der vergadering van 29 April 1.1. deel den B. en W. bij monde van den Voorzitter mede, dat

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2