H.S.CLOECK BUITENLAND. STADSNIEUWS. Eigen werkplaatsen Telegrafisch Weerbericht Amsterdamsche Beurs. Echt Victoriawater RECHTZAKEN. Een straf en een les. Het is waar dat hij reeds eenige malen met de justitie had kennis gemaakt, de 23-jarige jongen, die heden voor de Amsterdamsche rechtbank terechtstond, wegens verduistering van f 15, die hij voor zijn patroon had ontvangen voor 6000 afgeleverde cigaretten en dus alleszins verklaarblaar dat de ambtenaar van het O. M. mr. Peereboom, tegen hem een jaar gevan genisstraf eischte. Maar in naam der menschelijkheid klonk het als een gevoelige les, toen rechter Kruse- man den patroon op het onbehoorlijke wees, om een werkman van dien leeftijd slechts f 2 's weeks te laten verdienen. Uit Scliermerhorn. IJlt West-Graftdijk. Bewusteloos door gas. Predikbeurten. Bioscope-theater Hommerson. Uit Helloo. Al te bezorgd. Gemengde Mededeellngen. Laatste Berichten. Centraal Kleeding-Magazijn „HET WITTE HUIS!' r taat.Koek Sareiskaat; ALKMAAfL MARKTBERICHTEN. Voorloopig kaasbericht. 2 e Noordhoiiandscta Landbouwcrediet ongeval hem op het ziekbed wierp, ving Louwerse nog aan met het schrijven van een kinderverhaal, dat zeer waarschijnlijk nu, na zijn dood, nog in druk zal ver schijnen en met groote opgewektheid nam hij nog kort geleden de bewerking van een nieuwe uitgave zijner „Vaderlandsche geschiedenis voor de jeugd" ter hand, een werk dat ook in niet geringe mate tot de vestiging van zijn reputatie heeft bijgedragen. Louwerse is nooit op den voorgrond getreden. Hij wenschte dat niet; hij ging op in zijn arbeid voor het kind, waar voor hem niets te veel was. Persdeiict. Het Amsterdamsche dagblad „De Echo" bevatte in het nummer van 3 Sept. j.l. onder het opschrift„Een spaarkas failliet" een bericht uit Groningenaanvan gende „De naaml. vennootschap Het Noorden, veree- niging voor werkverschaffing en Spaarkas, waarvan het hoofd was de anarchist Samson, is failliet verklaard." Samsonin die dagen in Den Haag woonachtig achtte door dit bericht zijn eer en goeden naam be nadeeld en ondervond er stoffelijk nadeel van, daar hem, boekhandelaar als hij is, geen boeken meer wer den toevertrouwd. Het heette van hem, dat hij arme menschen bestolen had. Hij beklaagde zich bij den commissaris van politie in Den Haag. Wel plaatste de redactie, toen hij zich ook tot haar wendde, een restificatie, maar de toespe ling dat zijn reputatie toch zoo hoog niet stond dit waren zijn woorden heden voor de Amsterdamsche rechtbank was niet bijzonder geschikt om hem te bevredigen. Hij zette de vervolging door. En zoo zag men hem dan heden voor de rechtbank, met sandalen aan de voeten, als aanklager. De be klaagde, de heer A. H. Holdert, uitgever van het blad, was niet verschenen. Getuige gaf o. m. te kenneD, dat S., de man na melijk van Het Noorden met zijn naam was verward en dat hij hoegenaamd niets met die Spaarkas te maken had. De ambtenaar van het O. M. mr. Peereboom, requi- reerde tegen beklaagde wegens overtreding van art. 418 Sr., f 100 boete subs. 10 dagen hechtenis. GEMENGD NIEUWS. Landbouwtentoonstelling te Purmerend. Te Purmerend is gisteren op de Veemarkt aldaar, vanwege de afdeeling Beemster, Purmerend en om streken der „Hollandsche Maatschappij van Land bouw," eene tentoonstelling gehouden van vet en fok- vee. In tegenwoordigheid van het afdeelingsbestuur ju ryleden, inzenders, de Gemeentebesturen van Purme rend en Beemster en verder genoodigden, werd de ten toonstelling geopend in de Doelen door den voorzitter der afdeeling, den heer mr. A. G. A. Ridder van Rap- pard, die o. a. dank bracht aan de Gemeentebesturen van Purmerend en Beemster voor den verleenden gel- delijken steun. De heer O. L. W. van IJsendijk, burgemeester van Purmerend, bracht hulde aan het afdeelingsbestuur. De heer J. Koopman, burgemeester van Beemster, sloot zich hierbij aan, en hoopte, dat de besturen van beide gemeenten ook in het vervolg voor dit doel sub sidie zouden verleenen. De tentoonstelling geeft eene verzameling te aan schouwen van het beste wat Noord-Holland oplevert op het gebied van landbouw en veeteelt; door de vele en prachtige inzendingen mag zij welgeslaagd heeten. Het vee kwam mooi uit op de hooge perken van de met boomen beplante koemarkt, een eenig terrein voor veetentoonstellingen. Het feest werd begunstigd door fraai weder. Even als de vorige week, tijdens de muziekfeesten, had de stad een feestelijk aanzien door het allerwegen wappe ren der driekleur. orgel opgedragen voor de R. K. kerk te Kwadendamme (prov. Zeeland.) In de vergadering van de Tuinbouwvereeniging „Schermerhorn en Omstreken" werd benoemd tot be stuurslid de heer P, Alblas, in plaats van den heer P. E. W. Kok, die om gezondheidsredenen heeft be dankt tot keurmeesters van groenten en fruit voor de op 6 Sept. te houden tentoonstelling werden be noemd de heeren Wagemaker te Purmerend, D. Dek ker te De Rijp en A. Langereis te Beemster. De molenaarsknecht W. J. van West-Graftdijk, die dezer dagen bezig was in den kap van den molen in de Graftermeer eenige kammen te vernieuwen had het ongeluk te vallen op den zich daaronder bevin denden zolder met het noodlottig gevolg, dat hij met een gebroken rib en ernstige verwondingen in het gelaat, naar huis gebracht moest worden. Uit Ursem. De bevestiging van da. G. W. Melchers als predi kant alhier zal plaats hebben a.s. Zondag ten 10 uur v.m. door Ds. A S. Carpentier~Alting, em. pred. te 's-Gravonhage. Zijn intrede zal geschieden ten 2 uur n.m. Baide sanvang3uren zijn, naar wij vernemen, op veelzijdig verzoek gekozen met het oog op de verke<r-1 gelegenheid. Ten 8.45 v.m. of 12.45 n.m. per N.-H. Tram uit Alkmaar vertrekkende, kan men uitstap- pende aan den Schermerdijk en vandaar loopende pl.m. 40 minuten, bijtijds het gebouw der Ned. Herv Kerk (de Kerk met de torenklok) bereiken. Ter reparatie aan de groote gasbuis te Amsterdam waren gisteren eenige werklieden in de Warmoesstraat voor het restaurant Polman bezig, toen plotseling, door het ontstaan van een lek, de gasfitter J. Namen bewusteloos neerviel. Spoedig werd hij weer bijge bracht. 23 Augustus 1908. Groote Kerk, 10 uur, Eerw. II-er v. Grasstek, Proponent. Kapel, 10 uur, Ds. van Leeuwen, avond 6 uur Ds. Guldenarm. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. Ternooy Apèl. Onderwerp: Mooie opschriften, elders gelezen. 8? Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Os. Glasz. Rem.-Geref. Kerk, IOI/2 uur. geen dienst. Gereform. Kerk, 10 uur, Ds. P. Jonker, van N. Amerika, avond 6 uur, dezelfde. Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur, godsdienst oefening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 31/2—5 uur, Vergadering van de Christel. Jongelings- vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 51/27 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „Timotheüs", voor knapen van 1216 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6 Voorm. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Herv. gemeente te Oudorp, 10 uur, Ds. Poort. Herv. gemeente te Bergen, 91/2 uur, geen dienst. Herv. gemeente te Egmond aan den Hoef 91 /2 uur, Ds. Bosch. Geref. Gem. te Schermerhorn, 91/2 uur, preeklezen. Herv. gemeente te Schermerhorn, 2 uur, Ds. van Leeuwen te Graft, De heeren Hommerson komen tijdens de kermis met hun nieuw bioscope-theater op de Paardenmarkt. Zij zullen levende, sprekende en gekleurde foto's vertoo- nen, waaronder de laatste opnamen (o. a. het groote drama de Fabrieksbaas, het spoorwegongeluk te Con tich enz.) De voorstellingen van deze inrichting zijn hier ter stede overbekend en ze zullen ook thans wel weer druk bezocht worden, temeer wijl de directie bekend maakt, dat ze om de twee dagen een nieuw pro gramma zal geven. Circus Corty Althoff. Het circus Corty Althoff, dat hedenavond in Utrecht de afscheidsvoorstelling geeft, komt morgenvroeg om kwart na zeven met een extra-trein aan. De tent wordt ten zeerste geroemd. Toen ze 'eenigen tijd "geleden te Kiel stond, werd ze met een bezoek vereerd door prins Adelbert van Pruisen, die met zijn gevolg de voorstelling van het begin tot het einde bijwoonde en ook niet karig was in bijvalsbetuigingen. De per auto en in equipage aangekomen heeren werden door den heer Althoff in de koffiekamer van het circus ontvangen en naar de voor hen bestemde loge geleid. Het programma, in het nummer van heden opge nomen, belooft voor morgen een uitstekende openings voorstelling met zeer veel nieuws. R.-K. klesvereenlglng. Gisteravond vergaderde in het café van den heer A. Peperkamp de Roomsch-Katholieke kiesvereeniging .Vrijheid en Recht." Naar wij vernemen is er gespro ken over de candidaatstelling voor leden van den ge meenteraad, zonder dat er een besluit genomen is. In het begin van September zal er weer een vergadering worden gehouden, waarin dan candidaten gesteld zul len worden. LAATSTE POST. Naar we vernemen zullen op Woensdag 2 September a s. ongeveer 1000 bedevaartgangers uit Amsterdam, onder begeleiding van een muziekkorps, met extra treinen een processie houden naar de Runxput. Met den tram van ongeveer 3 uur had gistermiddag een engeluk plaats, dat naar omstandigheden vrij goed is afgeloopen. De heer Kieft uit Limmen, komende met een rijtuig uit de „Kraaienlaan," wilde de rails oversteken met het ongelukkig gevolg dat de tram, die volgens ooggetuigen zonder bellen wilde voorbijrijden, tegen het rijtuig aanreed en zeer werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een fiets rijder wees nog naar den tram, maar het was te laat. De koopman N. te Dinxperloo kocht op de Aalten- sche markt drie varkens. Bij het vervoer werden deze zorgvuldig ingepakt opdat ze van geen tochtje zouden te lijden hebben. Onderweg, toen eens naar de var kens werd gekeken, bemerkte de eigenaar tot zijn schrik dat alle drie de varkens waren gestikt. Geslaagd. Voor het examen gymnastiek m. o. is te Utrecht geslaagd de heer C. van Sluis, te Alkmaar. Kerkorgel. Aan den heer Barn. Pels, alhier, orgelfabrikant, i de vervaardiging van een geheel nieuw pneumatisch h In België heeft men een oogenblik een minister crisis gevreesd, in verband met de verwerping door de Kamer van een regeeringsvoorstel, betrekking hebben de op de overneming van de Kongo. De stemming van den Senaat zal evenwel afgewacht worden, zoodat voorloopig het gevaar geweken is. Do gezondheidstoestand van den koning moet, naar verluidt, te wenschen overlaten. Frankrijk zal ook geen voordeelig jaar hebben. In de eerste 7 maanden van 1908 heeft Frankrijk voor een bedrag van 180 millioen francs minder inge voerd en voor 288 millioen fres. minder uitgevoerd dan in dezelfde maanden van het vorige jaar. Deze on gunstige cijfers zijn voor een groot gedeelte toe te schrijven aan het verminderd handelsverkeer met En geland en de Vereenigde Staten. In Spanje bestaat thans de gelegenheid valsch geld in te wisselen. Dagelijks wordt dit gedaan tot een bedrag v^n 1 millioen peseta's banken doen het soms bij wagenladingen. De regeeringsambtenaren weten evenwel soms zelf niet of een geldstuk valsch is, en het gebeurt meermalen, dat de eene goedkeurt hetgeen de andere even te voren voor valsch geld heeft verklaard, en omgekeerd. In Rusland zijn 18 onderteekenaars van het bekende Wiborgsche manifest uit de gevangenis te St. Petersburg ontslagen. Bij deze gelegenheid was er weder, zooals dit in Rusland gebruikelijk is, volkomen overtollige politievertoon, daar er bijna geen publiek aanwezig was. De gevangenen zagen er goed uit en betuigden hunne tevredenheid over de behandeling in de gevangenis, waar zij zich meerendeels met letter kundigen arbeid hadden beziggehouden. In Finland dreigt een conflict uit te breken. De Finsche landdag heeft met algemeene stemmen be sloten te protesteeren tegen een besluit van den Tsaar over Finsche zaken, waarover de Russische minister raad moet beslissen. Gedacht wordt dat de Tsaar dit lastige college nu ook wel naar huis zal sturen, om een ander onder meer beperkte bepalingen gekozen volksvertegenwoordiging te krijgen. Of het Finsche volk hiermede echter genoegen nemen zal? De kapitein van Köpenick. De politie heeft Wilhelm Voigt gisteren verboden in het Passage-Panopticum portretbriefkaarten met handteekening te verkoopen. Er waren er 's ochtends 4000 personen geweest en af en toe hield de ex-kapxtein toespraken, vertellend van zijn leven, waarmede hij veel succes behaalde. Hij wil het liefst met rust gei a- ten worden. Met poseeren voor een kinematograaf heeft hij een aardigen duit verdiend. 4 PROF. Dr. A. O. VREEDE. LEIDEN, 21 Aug. Na een kort lijden is gisteravond om half elf in het Diaconessenhuis aan den Witten Singel overleden Prof. Dr. A. C. Vreede. De nu ontslapen hoogleeraar werd geboren te Gor- kum den 28 Januari 1840 en had alzoo den leeftijd van ruim 68 jaren bereikt. Hij was de zoon van den inder tijd zeer bekenden en beroemden hoogleeraar in het Staatsrecht, Mr. Vreede te Utrecht. Na het Gymnasium te Utrecht te hebben bezocht, werd hij in 1857 aan de Universiteit aldaar ingeschre ven als Student en genoot er het onderwijs van de hoogleeraren Karsten en Rovers in de klassieke lette ren en van Prof. G. J. Mulder in de scheikunde. In 1859 bevorderd tot litt. cand. ging de jonge Vreede zich weer in 't bijzonder toeleggen op de schei kunde en suikercultuur, te welker einde hij in 1861 naar Indië vertrok. Tn 1868 wegens ziekte naar Nederland teruggekeerd, legde hij na twee jaren het Indisch ambtenaarsexamen af en werd in 1892 door den Senaat der Leidsche Uni versiteit bevorderd tot doctor Prouoris cauta in de Taal- en Letterkunde van den Indischen Archipel. Intusschen was de heer Vreede eerst privaat docent aan de Indische instelling te Leiden en werd hij ver volgens benoemd tot hoogleeraar voor de Javaansche en Madoereesche talen, welk laatstgemeld ambt door liem werd aanvaard op 11 October 1877 met eene ora tie over „De beoefening der Javaansche taal aan de rijks-instellingen van onderwijs, als grondslag voor de studie dier taal aan de rijks-universiteit. Gedurende den leergang 1896/97 was Prof. Vr. rec tor der Leidsche universiteit. Een aantal werken en geschriften op het gebied van Indische taal- en letterkunde zagen van zijne hand het licht. Ook bewerkte hij een catalogus van de talrijke Javaansche en Madoereesche handschriften, welke zich bevinden in de Leidsche Rijks-Universiteitsbibliotheek. De overledene was ridder in de orde van den Nederl. Leeuw en in die van de Poolster van Zweden en lid van vele binnen- en buitenlandsche geleerde genoot schappen. ENGELSCHE VLOOTPLANNEN. LONDEN, 21 Augustus. De Daily Telegraph ver neemt dat enkele leden van het kabinet een leening voor maritieme doeleinden afkeuren en zich verklaren voor een gedeeltelijke vermindering van het „Sinking fund" om de grootere uitgaven voor de vloot op de aanstaande begrooting te dekken. Naar het blad doet voorkomen behoort Asquith tot de voorstanders van dit denkbeeld. BOSOHBRAND IN CALIFORNIë. LONDEN, 21 Augustus. De Daily Chronicle ver neemt uit San Francisco, dat een hevige boschbrand woedt in de Yosemite-valei in Oalifornië, waardoor het prachtige National Park wordt bedreigd. De staatstroepen zijn onder de wapenen geroepen. Het schijnt, dat de boschbrand van denzelfden omvang zal worden als de boschbranden die onlangs in Britsch Columbia zijn voorgekomen. NAAR CURACAO. AMSTERDAM, 21 Augustus. Onder zeer groote belangstelling vertrok hedenochtend 10 uur met het stoomschip „Prins Maurits," van den Kon. West-Indi sche Maildienst, een detachement koloniale reserve troepen, bestaande uit sergeant Spijker, 2 korporaals en 50 manschappen, tot versterking van het garnizoen in Curasao. Vroeger bepaalde zich de uitzending telkens tot vijf, zes man. AANBESTEDING. AMSTERDAM, 21 Aug. Door de directie der H. IJS. M. te Amsterdam is het maken van een sein op het westelijk Stationseiland te Amsterdam, in verband met de vernieuwing van den Westelijken viaduct, thans gegund aan den aannemer, den heer O. Hartog te Alkmaar, voor 10874. De raming bedroeg 11500. ALKMAAR, 21 Aug. Fabriekskaas, kleine f 29.—. Boerenkaas, kleine f30.—, Commissie f28. Middelbare f 29.— Aangevoerd 350 st., weg. 175000 KG. ALKMAAR, 21 Aug. 1908. Op de Graanmarkt alhier, werden aangevoerd 2691 H.L. Tarwe f 7.50 a 8.15, rogge 5.50 a 6,50 gerst f 0.—, id. chev. f 6.50 a f 7.haver f 3.25 a 3.60, paa^deboonen f0.a 0. bruine id. f 10.— a 11.—, citroen id. f a duiven id ,f 0.witte id. f 0.a kanariezaad f 0.— a 0.—, rood mosterdzaad f 16.80, bl. maanzaad f 0.— a 0, karwijzaad f 20.— a 20.50, erwten groene f 10.— a 17.75, id. grauwe f 14.50 a 19.—, id. vale nieuwe f 10.a 14. BOVENKAKSPEL 20 Aug. Aardappelen blauwe f 1.90 a f 2.10, ronde f 1.75 a 2.—, muizen (groote) f 2.— a 2,20, kleine id f 0,75 a f 0,90. per l/4 H.L. Aanvoer 1760 zak. Bloemkool le soort f 9,50 a f 12,252e soort f 5.a 7.per 100, roode kool f 4.Ja 5.50, gele idem f 6,50 a 7,50, witte idem f 5.a 7.slaboonen f a MEDEMBLIK. 20 Aug. Aardappelen, Opperdoeser groote ronde f 0.— a 0.—, kleine ronde f 0.— a 0.— groote Muizen f 1.05 1.10, kleine Muizen f 0.35 a f 0.40, blauwe f 0.90 a 0.95 per halve H.L. Aanvoer 510 m. HOORN, 20 Aug. Aardappelen, gr. Muizen f0.80 a 0.90, Ronde f 0.a 0.Blauwe aardappelen 70 a f 0.90, zwarte bessen 0.roode bessen f 0.a 0. Doperwten f 0.— a f 0.—Slaboonen 3 a 35 ct. pe H.L. Aardbeziën f 0.a f 0.per halve K.G., pe ren f 1.40 a 2.10, snijboonen f 8.— a 14.per zak, appelen f 1.20 a 1.70. Station NOORD-SCHARWOUDE, 20 Aug. Aan voer 128 zak aardappelen en 151 baal zilveruien. Groote muizen f 0,85 a 1.—, kleinere f 0.40 a 0.50, eigenheimers f 0.60 a 0.70, graatjes f 1.— a 1.20 per 35 K.G. Zilveruien 5.50 a f 5.90, drielingen f 1.— a f 2.per 50 K.G., gewone nep f 5.30 a 5.80, roode kool, 785 stuks, f 4.50 a 6.—. Aanvoer 450 zakken en manden. naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 i Aug., medegedeeld door het Koninklijk Nederl andsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Plaatsen. Barome terstand in mM. Wind- bjo a Ti S A E JA Bewolking of weertoestand. Temp. in graden F. Neerslag sinds gisteren in m.M. Heden. Gisteren. Heden. Gisteren. SCHOTLAND, IERLAND, ENGELAND. Dnnrossness 762 768 stil 0 betr. 50 50 Stornoway 76: 769 n.n.o. 2 52 52 0 Shields 760 767 n.o. 2 m 55 54 1 Valentia 757 762 n.n.o. 4 r 55 55 1 Scilly 751 757 z.z.w. 5 regen 59 57 8 NEDERLAND. Groningen 758 766 z.o. 1 regen 61 57 0 Helder 757 766 n.n.o. 1 z.bew. 64 59 3 De Bilt 751 765 z.z.w. 3 bew. 63 57 1 Vlissingen 758 765 z.w. 3 z.bew. 64 57 1 Maastricht 758 765 3 betr. 70 59 0 F R A N K R IJ K. Parijs 760 762 z.z.w. 2 betr. 64 66 Biarritz 761 759 z.o. 3 H 68 68 4 Niee(Obs. op 72 70 0 340M. hoogte) 764 756 stil 0 onbew. DU1TSOHLAND. Keitum op Sylt 760 766 0.zo. 1 betr. 59 57 0 Hamburg 760 766 z.o. 3 z.bew. 59 55 0 Memel 763 764 o.n.o. 2 bew. 61 59 Dresden 762 767 z.o. 2 l.bew. 63 55 0 Carlsruhe 761 765 z.z.w. 2 regen 64 67 0 NOORWEGEN en ZWEDEN. Christian- sund Hernösand Stockholm 762 762 763 766 764 764 stil 0 z.o. 2 z.bew. bew. l.bew. 52 54 59 52 50 57 DENEMARKEN. Kopenhagen 1 763 I 766 zuid. 1 I betr. 59 1 69 I Skagen 762 76^ I stil 0 z.bew. 61 59 I De beteekenis van de cijfers voor de windsterkte is: 0 windstilte, 1 zwakke koelte, 2 zeer zwakke wind, 3 zwakke wind, 4 matige wind, 5 frissche wind, 6 stijve wind, 7 sterke wind, 8 krachtige wind, 9 storm, 10 krachtige storm, 11 zware storm, 12 orkaan. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 767.6 m.M. te Horta. De laagste stand van den baromet.e, is 750.9 m.M. te Scilly. VERWACHTING: (Geldig tot den avond van 22 Aug.) Matige tot krachtige meest zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt; onweer of regen, wellicht reeds heden; daarna afkoeling. HOOGWATER te Egmond aan Zee. 22 Augustus: 's morgens - uur min. en 's nachts 12 uur 30 min. 23 Augustus 's nachts 1 uur min. en 's middags 1 uur 40 min. HOOGWATER te Bergen aan Zee. 22 Augustus: 's morgens - uur min. en 's nachts 12 uur 45 min. 23 Augustus's nacht 1 uur 15 min. en 's middags 2 uur. Opgave van het Voordans O 1213 Staatsleeningen. NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding China 1898 Mex'co binnen Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Financ. on Iudustr. ondernemingen Nederl. Handelmaatschappij resc.div. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand A'dain. Langkat Idem pref A'dam. Serdaug Bindjey Deli-Maatschappij aand. div. Langkat tabak A Alkmaar. Koers van: 20 Aug. 21 Aug. pCt. 75 2% 5 5 5 5 4 4 4 4 5 4 Ingezonden mededeelingen. OBEHLAHNSTEIN Medan N. Asaban tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleuin-Mij Zuid-Perlak Redjang Lebong aand Great Cobar - Pittsburgh Coal Common Steels Aand div. Car Foundry j. Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent r Spoorwegleeningen. Holl IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Kansas City South. h u v pref. u Mis. K. Taxas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew. POLEN. Wcarshau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 885 .4 IWang Dombr. 4%, Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam /T00 3 Gemeente-crediet 3 BELGIE. Antwerpen 1887 2% HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND. 1864 5 1866 5 Koers van art geld. Prolongatie 3i/8 nCt. Mededeelingen. Staatsfondsen kalm. Russen prijs houdend. Tabakken iets vaster, evenals Culturen. Mijnen stil. Olie onveranderd. Amerika opende beter, had een levendig verloop en sloot kalm. 95% 104 95% 47Vs 82% 97 81% 82% 92 80% 1687/8 118% 1*41.85 140 140 189 77% 82 440 87 259% 27 361 386 283 136 106% 122 118% 899 100% 12% 44% 40 13116/m 77/s 21% 9% 39% 90 97% 194 871/8 941/8 260/16 22% £4% 57 31% 41% 74 196/16 96% 1545/6 12 17% 99 86 89% 1067/16 104s/4 978/s 151 364 747/8 96% 104 47% 97 81 82% 92 8018/16 169 i 18% 541.80 141% 189% 77% 81% 444 88 £61 127% 356 386 287% 1368/4 107% 1238/4 118% 895 101% 12 458/16 40% "7% SU/s 9»/4 89% 908/16 88 94% 26% 228/4 25% 57% 317/g 42% 73% 196/16 986/1. 156 11% 177/16 90 89%

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2