STADSNIEUWS. De Kermis. Telegrafisch Weerbericht BUITENLAND. Amsterdamsche Beurs. Uit Bovenkarspel. Uit de diamantnijverheid. Een geheimzinnige brand. Een eigenaardig examen. Mishandeling met doodelljken afloop." Circus Corty Althoff. Naar het Circus. Arrondissements-Rechtbank te'Alkmaar. Benoeming van een onderwijzer aan de Derde Gemeenteschool. Te water gevallen. Badhuis „Het V Itte Kruis." .s 5 1 o Uit Bergen. Laatste Berichten NoordhoHandsch Landbouwcrediet, lioewel het fruitgewas in de Betuwe uitmuntend mag genoemd worden, het buitenland dit jaar evenmin mis deeld is. De kooplieden zijn ook heel wat voorzichti ger met koopen dan verleden jaar. De heer A. Coenegracht, burgemeester dezer ge meente heeft om gezondheidsredenen tegen 1 Novem ber ontslag aangevraagd. De bondsraad van den A. N. D. B. hield hedenavond een vergadering tot het nemen van een beslissing m zake do uitkeering aan de werklooze diamantbewerkers te Amsterdam, welke uitkeering aan het einde dezer maand zou eindigen. Op voorstel van het bestuur werd thans met nagenoeg algemeene stemmen beslo ten, de uitkeering nog gedurende een maand op den zelfden voet voort te zetten. Het bestuur bracht geen voorstel ter tafel wat in het Weekblad door den heer Polak was in het vooruitzicht gesteld om een extra bijdrage te heffen van hen, die weer aan den ar beid zijn. Zondagnacht te 4 uur brandde onder geheimzinnige omstandigheden de dubbele villa van den heer S., te Haarlem, totaal af. Deze villa, staande nabij het sta tion SantpoortMeerenberg, was pas gebouwd en nog uiet bewoond. De justitie heeft gemeend een streng onderzoek naar de oorzaak van den brand te moeten instellen, wat tot dusver geen resultaat opleverde. De brandspuit was spoedig aanwezig, maar kon door ge brek aan water geen dienst doen. Als aardige bijzonderheid deelt de K. Ot. mede, dat onder de te Kampen geslaagden voor het officiersexa men, ook behoort een sergeant, die in het militair hos pitaal aldaar wordt behandeld voor een ingewands ziekte. Nadat de patiënt door dr. Folmer uit Utrecht was onderzocht en ook deze in overeenstemming met de officieren van gezondheid aldaar, de mogelijkheid om examen te doen voor den jongen man had aange nomen, is de commissie zoo vriendelijk geweest hem op bed te examineeren. En de commissie heeft van dien extra arbeid voldoening gehad. De patiënt, de sergeant J. A. Schippers, is onder de geslaagden (voor 2e-lui- tenant bij het Indische leger), en, vernam het blad, met een goed cijfer. Dezer dagen heeft zich te Amsterdam een treurige geschiedenis afgespeeld, waarbij de jeneverflesch weer heel wat op haar geweten blijkt te hebben. Johannes Wiebosch, een 40-jarige machinist bij de binnenvaart, kwam veel over huis bij de familie As- sink, Tuinstraat 131. Op de 21-jarige dochter van As- sink scheen hij een goed oogje te hebben en men sprak van een geëngageerd paar. De vorige week kwam Wie bosch die buiten diensttijd daar wel at en logeerde tegen 7 uur 's avonds weer in de Tuinstraat oploo- pen. Hij verkeerde in beschonken toestand en begon het Assink, een man van ruim 50 jaar en schoenmaker van beroep, die juist aan tafel zat, lastig te maken. „Wat zit jij daar kolossaal te eten!" voegde W. zijn schoonvader-in-spe toe. Waarop deze met een: ,,'t gaat je niks aan!" repliceerde. Dat was voor Wiebosch ge noeg om Assink met zijn stoel ondersteboven te gooi en, en toen deze daarop den dronkaard uit zijn huis wilde verwijderen, antwoordde Wiebosch met vuistsla gen. Hij zette de mishandeling voort door Assink te gen den schoorsteen te smijtenen vervolgens ging de woesteling met zijn knieën op 's mans borst zitten. Assink bleef in halfbewusteloozen, verlamden toe stand liggen, terwijl hem bloed uit den mond vloeide. Zijn vrouw kwam des anderen daags bij de politie kla gen en toen de hulp van dr. Hijnlieff was ingeroepen, liet deze den patiënt aanstonds naar het Wilhelmina- gasthuis overbrengen, waar hij spoedig overleed, zon der zijn volle bewustzijn te hebben herkregen. De dader werd, verdacht van zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende, gearresteerd, na ver hoor voor den politie-commissaris ter beschikking ge steld van de justitie en naar het huis van bewaring overgebracht. Het lijk is vervolgens des Vrijdags ge rechtelijk geschouwd. (Hbld.) De Nederlandsche Tooneelvereeniging. Hofgunst. In zeker opzicht was de voorstelling van gisteravond een voortzetting van de vorige. Wordt in „Oud-Heidelberg" vooral gesproken over het leven aan een Duitsch hof, in „Hofgunst" wordt men meer direct ingeleid in dit leven, met zijn gekuip en gevlei, zijn lieve lachjes en booze plannen. In zulk een duffe atmosfeer laat de schrij ver von Trotha als een frissche, speelsche wind vlaag een onbedorven freule van het platte land ver schijnen, die geen blad voor den mond neemt, geen woorden gebruikt om haar gedachten te verbergen, maar rond voor de waarheid uitkomt en zich dus in een dag als hofdame onmogelijk maakt. Intusschen heeft ze toch gelegenheid gehad een paar goede din gen te doen: ze heeft een huwelijk-uit-conventie kun nen verhinderen, ze heeft het diepe water, dat twee koningskinderen scheidde, die elkaar lief hebben, kun nen overbruggen. En waar de deugd in plankenland gewoonlijk beloond wordt vooral als zij er ver schijnt in de gedaante van een bekoorlijke jonge da me spreekt het van zelf, dat het scherm niet eerder zakt, voordat Vicky,von Hohenstein verloofd is met een officier, een adjudant van den vorst nog wel. Een drukdoende landheer de heer Holkers had de Duitsche stijl gisteren vooral in het laatste bedrijf héél erg te pakken een mallotige gouvernante,gemo- nokelde opper-dit's en opper-dat'shet was het echte made-in-Germany-fabrikaat. Toch heeft het publiek, dat reeds veel talrijker was dan den eersten avond zich uitstekend vermaakt. Het spel was over het geheel voortreffelijk: mej. Lus droeg het stuk volkomen: zij was een heerlijke in genue, de heer Post was natuurlijk een heel goede ko ning, den heer Holkers noemden we reeds, den hr. Gil huis vermelden we gaarne, omdat dit de eerste groote rol is waarin hij hier optreedt en waarin hij zich heeft deen kennen als een goed acteur. Van de overige nieuwelingen willen we liever nog eens iets meer zien, voordat we onzen indruk zeggen. Vanavond belooft het een bijzonder genotvolle avond te worden. Wij zijn van dit gezelschap uitstekende Molière-op voeringen gewend en De ingebeelde zieke is een van de geestigste .tukken van den grooten Franschen too- neelschrijver. Wie eens hartelijk lachen wil, heeft daartoe van avond de gelegenheid Morgenavond krijgen we „Het beloofde land" van Frederik van Eeden. Dat wij met een der nieuwste werken van den bekenden schrijver en socioloog ken nis kunnen maken, zal zeker in breeden kring worden gewaardeerd. Bij Stoel en Spree was het gister weer een vroolijke avond. Het gezelschap werd weder warm toegejuicht. Zeer veel bezoek was er niet. De directie Stoel en Spree verzoekt ons te melden dat wegens uitbundig succes heden „De Reis naar Sa moa" nog eenmaal zal worden opgevoerd. Woensdag 26 en Donderdag 27 Aug. zullen er twee opvoeringen plaats hebben van „De Ellendigen," dra ma in 7 tafereelen naar den beroemden roman van Victor Hugo. De heer Spree vervult hierin de rol van Jean Valjean. In Diligentia. Hier was het goed bezet gisteravond. Het gezelschap had weer veel succes, vooral natuurlijk de heer Dumas. Het nummer van den heer Ghezzi, die zooals we reeds gemeld hebben alleen een comedie van 10 personen speelt „Een schandaal in een restaurant" verwierf eveneens weer grooten bijval. Vanuit de zaal gezien is het of dat alles kalm in zijn werk gaat. Achter de schermen gaat het echter druk toe. Op stoelen worden de verschillende costumes in de volgorde, waarin zij gebruikt moesten worden, klaar gelegd. Een drietal dames is voorts behulpzaam. Steeds wordt wanneer een nieuw eostuum moet worden aangetrokken dit reeds in de hoogte gehouden, zoodat de heer Ghezzi er als 't ware in kan springen. Prui ken, en eenige keeren baarden, worden hem door een ander voorgehouden, met één ruk op het hoofd of te gen het gelaat gedrukt en opnieuw stormt de speler het tooneel op, daar weer kalm en rustig spelende. Dit alles gaat zoo snel in het werk dat men in de zaal geen anderen indruk krijgt dan dat verschillende personen binnenkomen. Van kellner in t zwart, wordt de^ artist in een oogenblik herschapen in heer met overjas en liooge hoed. Steeds doorpratende snelt deze heer de achterdeur uit om door een andere deur weer dood kalm op te komen als een dame in lang geel eostuum en mooi gekapt. Even later is hij weer een goochelaar die in het restaurant komt, daarna een straatartist, nog weer eens dame, een politieagent, enz. Als de heer Ghezzi twee keer achtereen als een andere dame moet optreden, worden hem dadelijk twee japonnen aangeschoten, zoodat het bovenste door een gediensti ge hand hem slechts terwijl hij achter de coulissen om doorloopt, behoeft te worden afgerukt. Dit alles g'aat buitengewoon snel en gejaagd, waarvan men eenig idee krijgt als we herhalen wat de heer Ghezzi ons zeidegaat u maar goed aan den kant zitten, als ik een deur uit kom loopen heb ik zoo'n vaart dat ik u omver zou loopen! De inhoud van de comedie is in 't kort het volgende. Een heer van buiten komt in een restaurant. Ilij is zijn vrouw even vooruit gegaan, die spoedig ook aan zal komen. In het restaurant ontmoet hij een dame die hem overhaalt met haar mee te gaan, wat hij doet. Ondertusschen komt zijn vrouw aan. Zij vraagt naar haar man, waarop naar dezen wordt gezocht. De vrouw ontdekt nu dat haar man zich met een andere vrouw heeft ingelaten. Er ontstaat een groot kabaal, wat aanleiding geeft om de politie te halen, die een eind maakt aan het schandaaltje. De kellner vaart er ondertusschen slecht bij en krijgt z'n geld niet. Na deze comedie komt de heer Ghezzi vlak na elkaar nog eenige keeren op in verschillend gekleurd eostuum. Ook het aantrekken daarvan gaat buitengewoon snel met de hulp van één of twee dames. Een avond in Diligenti doorgebracht, beklaagt men zich niet. In het Circus. 't Was gisteravond in het circus maar matig bezet. De voorstelling werd weer algemeen geroemd, de ster ke toeren te paard en de andere nummers wekten groo te bewondering. De paardendressuur vooral vond weer veel bijval. Op de Nieuwesloot zijn weer tal van merkwaardig heden te zien. Bij de Schoolstraat beginnend kan men eerst binnengaan in een Nederlandsch Panopticum, waar te zien is een verzameling historische en plastieke groepen en beelden. Daar wordt men herinnert aan de schipbreuk van de Berlin, Frans Rosier, moord te Zeist, een blik in de gevangenis, Z. H. Paus Leo XIII op het praalbed, enz. Het Panorama daarnaast heeft insgelijks veel eigenaardigs te zien. Men kan daar best een kwartiertje zoek brengen. Een groote merkwaardigheid is de getatoueerde dame. Dat is kunstwerk, d. w. z. de wijze waarop de dame beschilderd is. Verschillends portretten, dieren, wapens zijn op haar huid in teers kleuren aangebracht. Zelfs ia er een portret van H. M. de Koningin op haar been geschilderd. De dames zijn goed vertegenwoordigd op de kermis, want even verder kan men alweer bij een juffrouw binnentreden. Een dame met een baard is heusch geen alledaagsche verschijning. En 't is echt, geen bedrog. Men kan zich daar desgewenscht van overtuigen. Even verder staat een honden en kattentheatre. Hier wordt een voorstelling gegeven, die inderdaad de moeite loont. Vooral kinderen zullen er pleizier hebben. De heer Bonnetty van Amsterdam geeft iets zeer merkwaardigs te zien op het gebied van de dres- sure. Zoo heeft hij zijn diertjes in bedwang, dat deze zeer vriendschappelijk met elkaar omgaan, waar zij in vrijheid meestal de grootste vijanden zijn. Wat is er voor een poes nu grooter ergenis dan een muis, en wat voor een muis grooter schrik dan een poes. Prof. Bon netty laat de dieren echter over elkaar heen loopen, laat muizen op den rug van een kat zitten, houdt poes muizen voor den bek zonder dat iets blijkt van die na tuurlijke haat en gezworen vijandschap. Een groot aantal gedresseerde katten vertoonde aardige kunstjes, muizen en ratten bleken geheel getemd- Twee kana rievogeltjes, anders ook geen vrienden van poesen, toonden niet den minsten vrees meer daarvoor en lie ten de slanke dieren kalm over zich heen stappen. Verschillende gedresseerde honden gaven mede aardige stukjes te zien op een snel draaiende tafel, die een snelheid heeft van 60 K. M. per uur. Wie deze tent bezoekt zal zeker over de voorstelling- tevreden zijn. Gelegenheid om zich te laten fotografeeren en de toekomst te laten voorspellen, om te schieten en te werpen is er op de Nieuwe sloot genoeg. Voorts staat er een o. a. poffertjes en wafelentent waar men naar hartelust kan smullen. De S t o o m c a r o u s s e 1 is natuurlijk weer een van de grootste attracties, 't Is een extra mooie dit jaar. Op de Steenenbrug zijn weer de bekende gelegenheden om te smullen van poffertjes en wafe len. In het etablissement Porton is het vooral ge zellig. Daar kan men bij 't eten genieten van de mu ziek van het gezelschap Wolffert Bierman, Tyroler zang- en dansensemble. Op de Laat staat de lange kramenrij, terwijl daar thans ook gereed is gekomen de schouwburg Bakker, waarin heden de eerste voorstelling wordt gegeven. Het circus Corty Althoff dat zijn standplaats op het Doelenveld heeft, geeft gedurende de kermis iede- en avond voorstellingen om 8 uur. Woensdag, Don derdag, Vrijdag en Zaterdag zullen er evenwel 2 voor stellingen per dag gegeven worden, telkens met het zelfde reuzenprogramma. Op de middagvoorstellingen betalen kinderen beneden IC jaar slechts den halven prijs. lederen dag zal er een programma uitgevoerd worden van 20 nummers, waarbij 60 paarden in de are na worden geleid. Als een bewijs van de go»de verstandhouding tus- schen patroon en personeel deelt men ons mede. dat het personeel van de firma C. M. Witte, Bierbrouwerij De Burg, met hun vrouwen op kosten van den patroon het circus Corty Althoff zullen bezoeken. Uitspraken van heden. J. K., Hoorn, verzet tegen de politie, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. P. J. O., Akersloot, mishandeling, f 6 boete of 6 dagen hechtenis, J. B„ Uitgeest, vernieling, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. M. N„ Wervershoof, mishandeling, f 5 boete of 4 dagen hechtenis. J. de W.. Oudkarspel, f 10 boete of 4 dagen hechtenis. W. de Vr., Enkhuizen, mishandeling, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Jacob K., lo? werkman, Alkmaar, misdrijf tegen de zeden, een maand gevangenisstraf. Jan A„ arb ider, Schoorl, ontucht, 8 maanden ge vangenisstraf. Petronella T., Schoorl. overtreding art. 151, W. v. S., 6 maanden gevangenisstraf. Jan Sch., Hoorn, misdrijf tegen de zeden, 14 dagen gevangenisstraf. Ter vervulling der vacature aan de Derde Gemeen teschool, ontstaan door het verleend eervol ontslag, wegens benoeming naar elders, aan den heer J. Temme, bieden B. en W. den Raad de volgende voordracht aanM Schoone, onderwijzer te OpperdoesG. G. van Gulik, onderwijzer te St. Pancras en J. M. Straub, onderwijzer te Middelharnis. Hedenmiddag is door de leuning van de brug nabij de Zoutkeet een jongetje van negen jaar in het water gevallen. Hij werd er weer uitgehaald door een knecht van den brandstoffenhandelaar R. Vos, terwijl een andere knecht bij zijn poging om den jongen op het droge te brengen gewond werd. In de week van 17 tot 22 Aug. zijn in het Bad huis van het „Witte Kruis" genomen: 73 kuipbaden, 88 regenbaden le klas, 176 regenbaden 2e klas, tezamen 337 baden. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 25 Aug. Margaretha Catharina Maria, d. van Cornelis Kleef en Christina Margaretha Maria van Dijk. OVERLEDEN 24 Aug. Hendrik Over, 26 jaar. naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Aug., medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Plaatsen. Barome terstand iu m M. Wind- si •3 E M Bewolking of weertoestand. Temp. in graden F. Neerslag sinds gisteren in m.M. Heden. Gisteren. Heden. Gisteren. SCHOTLAND, IERLAND, ENGELAND. Dunrossness 751 75r. n.n.o. 3 betr. 54 52 Stornoway 748 753 o.z o. 2 regen 54 55 6 Shields 749 756 zuid 2 bew. 55 52 1 Valentia 757 757 w.n.w. 5 betr. 57 61. 2 Scilly 757 761 west 3 z.bew. 61 59 6 NEDERLAND. Groningen 757 759 z.w. 3 z.bew. 59 54 0 Helder 755 759 6 V 63 57 1 De Bilt 768 760 z.z.w. 5 l.bew. 59 54 1 Ylissingen 757 60 3 6! 54 2 Maastricht 760 762 3 z.bew. 63 54 3 F R A N K R IJ K. Parijs 761 764 betr. 6 i 59 Biarritz 765 768 zuid. 3 U 64 63 Nice(Obs. op stil 0 340M. hoogte) 763 761 l.bew. 66 68 0 DUITSCHLAND. Keitum op Sylt 765 756 zuid. 2 bew. 59 59 4 Hamburg 785 758 z.z.w. 4 betr. 57 54 0 Memel 753 754 west 5 H 61 63 Dresden 761 760 w.z.w. 4 l.bew. 63 50 1 C-arl8ruhe 763 764 z.z.w. 2 bew. 61 54 6 NOORWEGEN en ZWEDEN. Christian- sund Hernösand Stockholm 754 754 n.o. 1 betr. 52 52 753 753 stil 0 bew. 52 57 713 750 n.n.w. 2 betr. 57 59 DENEMARKEN. Kopenhagen 1757 17 5 1 west 2 i bew. I 57 I 57 I Skagen I 764 I 752 I w.z.w. 3 betr. 57 1 61 De betcekenis van de cijfers voor de windsterkte is: 0 windstilte, 1 zwakke koelte, 2 zeer zwakke wind, 3 zwakke wind, 4 matige wind, 5 frissche wind, 6 stijve wind, 7 sterke wind8 krachtige wind9 storm10 krachtige stormli zware storm, 12 orkaan. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 771.5 m.M. te Horta. De laagste stand van den baromeV is 745.4 m.M. te Malinhead. VERWACHTING: (Geldig tot den avond van 26 Aug.) Krachtige zuidwestelijke tot westelijke windzwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen zelfde temperatuur. HOOGWATER te Egmond aan Zee. 26 Augustus's nachts 3 uur 30 min. en 's middags 3 uur 45 min. 27 Augustus 's nachts 4 uur min. en 's middags 4 uur 15 min. HOOGWATER te Bergen aan Zee. 26 Augustus 's nachts 3 uur 45 min. 's middags 4 uur min. 27 Augustus's nacht 4 uur 15 min. en 's middags 4 uur 30 min. comité; beide vereenigingen zullen onder den naam en met het programma van het eerstgenoemde Otto- maansche comité samenwerken. Te Oesjkjoeb staken de arbeiders aan den Oosterspoorweg en wordt een al gemeene werkstaking zoowaar gevreesd. Ook te Salo nika neemt de staking grooteren omvang aan. De Duitsche gezant in Amerika Erecherr Speek von Sternburg is overleden. De Duitsche pers spreekt vol waardeering over den overledene. De Keizer heeft een telegram naar de echtgenoote van den overledene gezonden, van den volgenden in houd „Diep getroffen door het onverwachte bericht over het verscheiden van Uw echtgenoot spreek ik je gens U mijn innigste deelneming uit. He verlies in den overledene een beproefden vriend en een uitste kend diplomaat, die mij en zijn vaderland zeer groote diensten heeft bewezen en moeielijk te vervangen zal zijn. De Heer geve U en Uw groote smart zijn hemel- sche troost. Wilhelm." Ook den broeder van den overledene zond de keizer een telegram. In Rusland heeft men alweer een bommenbe- waarplaats gevonden en wel in het stadsgedeelte Was- siliostrow van St. Petersburg, in een pensionaat voor jonge dames! De bommen waren verborgen in het lo kaal voor natuurkunde. Een streng onderzoek is er ingesteld. Voorts wordt gemeld, dat de cholera in Rusland te genwoordig zeer vele slachtoffers eischt. In Zarizijn (gouvernement Wolga) sterven dagelijks aan deze ge vreesde ziekte ongeveer 200 menschen. De nood is groot, daar er geen geld is. Het hoofd der stad en eenige raadsleden zijn gevlucht. LAATSTE POST. De volksspelen die gistermiddag bij gelegenheid van de kermis alhier werden gehouden, lokten een talrijk publiek. Het weêr dat zich in den voormiddag drei gend liet aanzien, klaarde gelukkig spoedig op. Bij café „Hilbrand" hadden de volgende spelen ph' ats hardloopen met hindernissen: le prijs J. Weijers Jr., 2é pr. Jn. Punt, 3e pr. P. Hopman; geblinddoekt rijden met kruiwagens: le pr. P. Jon ker, 2e pr. Jn. Oud, 3e pr. P. Punt; mastklimmenJ. Hopman (ham en paling), Jb. Hollenberg (wekker), Jn. Hollenberg (paling), Jb. Hoogland (horloge), P. Jonker (100 sigaren), J. Weijers (sigarenkoker), K. Min (portemonnaie tobbespel: le pr. J. Klanker, 2e pr. J. Hopman en 3e pr. C. van der Zei. Een en ander werd met muziek van Bergens Fanfa re opgeluisterd. In het café „De Rustende Jager," had 's avonds on der leiding van den heer Cohen een bal plaats. Jam mer dat de belangstelling hierin van zoo weinig be- teekenis was. Ook bij café „Sportrust" leverde het ringsteken te paard een aardig amusement op. De le pr. (een hoofdstel) werd behaald door G. Roosloot, de 2e pr. (een nikkelen theestel) door J. Hollenberg Nz. en de 3e pr. (olie- en azijnstel) door N. Min Iz. INBRAAK. ARNHEM, 25 Augustus. Hedennacht is ingebroken in het kan: oor van de gerant van het gebouw Musis. Het schrijfbureau werd geforceerd en 500 gulden aan gouden tientjes gestolen, benevens een cassette met brieven. In T u r k ij e blijft de toestand goed, afgezien natuurlijk van de stakingen. Het „Ottomaansche comité voor eenheid en voor uitgang" heeft zich een verklaard met het Parijsche Opgave van het Voordam O 12—13, Alkmaar. Koers van: Staatsleeningen. 24 Aug. 25 Aug. NEDERLAND. pCt. Ned. Werkel. Schuld 2Vs 75 74% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening .5 96% Brazilië Funding5 104 104 China 1898 5 95% Mexico binnen5 47% 47% Japan4 82% Oostenrijk Jan. Juli 4 97 97 Rusland Hope4 81 81 Consol4 82% 82% 1906 5 921/8 92 1894 6e Em4 81 81 Financ. en Industr. ondernemingen Nederl. Handelmaatschappij resc.div. 168 1681/8 Cultuur Vorstenlanden 1181/s 119% Winstbew. 141.80 f42.30 Westersuiker aand140 A'dam. Langkat141% Idem pref. 189% 194 A'dam. Serdang77% Bindjey 82 82 Deli-Maatschappij aand. div. 443% 443% Langkat tabak A 85% 85% Medan 264 263 N. Asaban tabak 29% 128 Rotterdam Deli 356 Senembah Tabak-Mij. 385 Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. 287 287 Moeara Enim 136i/8 136 Sumatra Palembaug n 106% 108% Perlak Petroleum-Mij123% 123% Zuid-Perlak 118% 118% Redjang Lebong aand900 899 Great Cobar iOU/j 101 Pittsburgh Coal 12 12 Common Steels Aand div. 44% 44% Car Foundry 1 40 40 Amerik. Stoomv.-Mij. 13116/ie 131% Common Marine 7% 7% Preferent 21% 21 Common Peru 9% 9Vu Preferent 897/jg 89% Spoorwegleeningen. Holl, IJ/. Sp.-Mij. h 908/28 90% Mij. tot expl. van Staatsspoorw. 95% Deli spoorweg 194 AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. 87% 86% ii Convert pCt. 4 94% 94% Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. 26s/1# £6 Erie a 22% 22% Kansas City South. 25% 25 h pref. 57% 57% Mis. K. Taxas C. v. - 31 31% New York Ontario 41% 41% Norfolk Western C. v, 74 73% Southern Railway 19'/i« 19 Southern Pacific 97% 98% Union Pacific cert. v. 155155% Wabash gew. 12% 12% Rock Island gew. 17% 17% POLEN. Wcarshau Weenen 99 RUSLAND. Wladikawkas 885 4 86 IWang Dombr. 4% 89% Premieleeningen. NÈDERLAND. Stad Amsterdam ƒ100 3 1067/28 105% Gemeente-crediet 3 104 BELGIE. Antwerpen 1887 21/s 97% 96% HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatslecuing I860 5 151 RUSLAND. O 64 5 364 .856 5 fLunnt vm» h~' geld Prolongatie 27/g pCt. Mmcdeelmye)i. Staatsfondsen kalm. Russon prijshou dend. Mijnen stil. Culturen in zeer vaste stemming. Oliewaarden onveranderd. Tabakken vast, doch met weinig handel. Amerika opende flauw, had een kalm verloop, doch sloot prijshoudend.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2