Telegrafisch Weerbericht STADSNIEUWS. Echt Victoriawater Amsterdamsche Beurs* De Kermis. Uit Oterleek. Uit Benningbroek. Zachtzinnige buurvrouwen! Een weesmeisje en een verliefde Amerikaan. Inbraak en diefstal. Voor inwoningzoekende meisjes. Moordaanslag. De vlottersstaking. Een verdwaalde artiest. 1 2 st s Chr. onderw. geheel-onthouders-vereenigfng. Geen goede bewaarplaats. Nieuws uit Hoorn. Laatste Berichten Aanbesteding. Alcmaris Cacao. Predikbeurten. 27 Aug. Jacob Groen, 32 jaar. Noordhöltendsch Laudbouwcrediet 169 119 [43.- 140 139% 194 77% 83% 444% £62% 127% 356 3 pCt hebben Da, 8. 0. Kijlstra, predikant alhier, heeft beroep ontvangen naar Sint Jacobi Parochie, Friesland. Een proef. Het Bestuur der Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier meldt ons, dat Vrijdag 4 en Zaterdag 5 September, op de hoeve „Welgelegen," te Anna Paulowna, eene beproe ving zal plaats hebben van eene rechtstroo-, bind- en persdorsehmaehine. Leden en ook niet-leden der Vereeniging hiertoe vrijen toegang. „Welgelegen" ligt pl. m. 20 minuten van het station Anna Paulowna. Mejuffrouw Veenstra, benoemd tot ziekenverpleeg ster in den kring Benningbroek, zal zich metterwoon vestigen in het dorp Midwoud, waar een huis voor haar wordt gereed gemaakt. Als men hoort hoe de verpleegsters ook ten platten lande zich onmisbaar weten te maken, is 't niet te verwonderen, dat men ook in deze streken verlangend naar de komst van genoemde dame begint uit te zien. 'n Dankbare werkkring wacht haar. De echtgenoote van J. V., aan den Venneperweg te Haarlemmermeer, is zoodanig door twee buurvrouwen mishandeld, dat geneeskundigehulp moest worden in geroepen. Haar werden geweldige slagen toegebracht, met de vuist iu het aangezicht en met een kiomp en ijzeren emmer op het hoofd. Een onaangename woor denwisseling ging aan deze mishandeling vooraf. Proces-verbaal is opgemaakt. Men schrijft aan de N. R. Ct. uit Oud-Beierland Sedert eenige dagen is een der weesmeisjes, die met een 10-daagsch verlof naar Rotterdam vertrokken was, nog steeds niet teruggekomen. Zeer waarschijn lijk staat dit niet-terugkeeren in verband met de vol gende, niet-onvermakelijke historie In deze gemeente had zich verleden jaar een oud- Hol Under met zijn gezin uit Amerika gevestigd, die in het voorjaar naar San Francisco terugkeerde, nadat hij de portretten der weesmeisjes verkregen had. Een der portretten was kan E. v. d. S., waarop een in woner van Oakland verliefd geworden was. Althans hij deed in alle vormen een huwelijksaanzoek, dat na ingewonnen informaties bij den Nederlandschen consul, werd aangenomen door de regenten van het weeshuis. Overtocht der bruid enz. kwam voor reke ning van den candidaat. Na eenige moeite verkregen de regenten ook de toestemming van den toezienden voogd en alles scheen in orde te zijn Een tusschen- persoon kwam de bruid halen, om haar naar haar nieuwe woonplaats te geleiden. Maar de officier van justitie te Dordrecht verzette zich tegen een dergelijke wegzending van een minderjarige, zoodat het bruidje in spa niet vertrekken zoude regenten hadden hun toestemming onmiddellijk ingetrokken. Nu vermoedt men dat zij, gebruik makende van het haar verleend zomer verlof, er stilletjes met behulp van den bemiddelaar vandoor gegaan is, om in Amerika haar aanstaanden man te ontmoeten, en wel per stoom schip „Rijndam". Immers èn die bemiddelaar èn zij zijn verdwenen. Wij wachten hier dan ook binnen korten tijd be richt van het gesloten huwelijk van m^j. v. d. S. en den verliefden Amerikaan. geroep van den heer Kruiger, zijn misdadig voornemen prijs gaf en een goed heenkomen zocht. De rijks- en gemeentepolitie te Rhoon heeft aan gehouden H, M., lossen arbeider aldaar, die verdacht wordt van diefstal van een tasch met f 50, tevens horloge, ten nadeele van den koopman v. d. E. Az., mede aldaar. De tasch en het horloge werden nabij v. d. E. s woning teruggevonden. Het geld, waaronder drie bankbiljetten van f 10, was verdwenen. Op aanwij zing der echtgenoote van H. M. werd gemeld bedrag uit een bloemperk, waarin het verborgen was, te voorschijn gehaald. De verdachte ontkent. Ofschoon de bewoners van het huis aan de Jan Pietersz.-Coenstraat, in Den Haag, waartoe dieven zich gisternacht door middel van een sleutel toegang hebben verschaft, nog niet u t het buitenland rijn teruggekeerd, is de politie er in geslaagd, reeds vast te stellen, dat een hoeveelheid zilverwerk is ontvreemd. In ean der kasten hebben de dieven een bos sleutels gevonden, met behulp waarvan zij waarschijnlijk de deuren en laden der overige kasten hebben geopend, tenminste er zijn daaraan geen sporen van braak ge- Gistermiddag hebben dieven hun slag geslagen bij J. Noldus, te Nispen. Toen zijn woning een tijdje onbewaakt stond, hebben ze zich meester gemaakt van verschillende gouden en zilveren sieraden. Het huisje, dat nog tot de kom van het dorpje be hoort en gelegen is aan den grooten straatweg naai Esschen, was een half uurtje onbeheerd gelaten, daar man en vrouw eenige aardappels gingen h&len, op het land, dat tegen het huisje aangrenst, en toen zijn de dieven langs het achterdeurtje, dat niet op slot was binnen gekomen en hebben alles en onderstboven ge haald het bed lag op den vloer en de kast was open gebroken en daaruit was ontvreemd al bet goud van de vrouw met nog eenig kleingeld, het overige gein hadden de menschen zoo goed verstopt, dat da dieven het niet hadden kunnen vinden. Het is een buitengewoon brutaal stukje, daar er op den weg naar Esschen altijd zoo'n druk verkeer is van voetgangers en karren, maar niemand heeft ze weer gezien, zoodat het moeilijk zal zijn voor de politie ze op te sporen. Gisternamiddag is er ook nog ingebroken bij den arbeider J. Michielsen, Klokberg te Nispen. Toen man en vrouw uit werken waren, hebben dieven zich ook door braak toegang weten te verschaffen tot het woon vertrek, maar zij hebben niets van hun gading weten te vinden. Aan het Bureau voor woningzoekende meisjes, We teringplantsoen 22a te Amsterdam, kunnen meisjes van verschillende gezindten zich vervoegen, die te Amsterdam inwoning zoeken. Kamers zijn te verkrij gen in ieder gedeelte der stad tegen alle prijzen. Meisjes worden kosteloos geholpen. Het bureau is geopend: Vrijdagmiddag van 2 3.30 en vanaf 23 September ook Woensdagavond van 89 ur. Brieven te adresseeren aan bovengenoemd adres. Gisteiochtend is te Amsterdam, zooals wij reeds gemeld hebben, op een zeventig-jarigen winkelier, den heer N. W. Kruiger, in kruidenierswaren aan de Marnixstraat 145, een moordaanslag gepleegd door een bakkersknecht. Deze vroeg een paar eieren te koop en liet daarbij een geldstukje vallen. Terwjjl de winkelier, Kruiger geheeten, bukte om het stukje op te rapen, sprong de bakkersknecht op hem toe, greep hem bij de keel en trachtte hem den hals af te snijden. Da bejaarde winkelier verweerde zich heftig en kon daardoor beletten dat hij ernstig gewond werd. Wel drong het mes in de hand, waarmee het werd afge weerd. Kruiger schreeuwde intusschen om hulp. De moor denaar, vreezende dat zijn misdadige toeleg thans mislukken zou, hield de hand voor den mond van het slachtoffer, doch kon niet voorkomen dat Kruiger's vrouw op het geschreeuw was komen aanloopen. Ook de buren snelden te hulp en enkelen hunner waar schuwden de politie. Da dader had intusschen het mes weggeworpen en met zijn bakkerskar, welke buiten stond, het hazenpad gekozen. De heer Kruiger die slechts aan de hand gewond was, werd door een inmiddels verschenen rechercheur van het bureau Westerstraat verbonden en daarna naar dat bureau geleid, teneinde gehoord te worden. Bij onderzoek bleek dat het mes, waar mede de aanslag gepleegd werd, en hetwelk natuurlijk onmiddellijk door de politie in beslag werd genomen, hetzelfde is als een mes hetwelk sinds gisteren door den keer Kruiger vermist wordt. De man heeft dus blijkbaar dit mes gisteren medegenomen, teneinde eventueel onderzoek te kunnen ontkennen, dat dit mes door hem ergens gekocht zou zijn. De drijfveer van den bakkersknecht, die overigens den heer Kruiger en diens vrouw volkomen onbekend is, schijnt diefstal te zijn. De man verzocht eergister- morgen even van het urinoir gebruik te mogen maken. De niets kwaads vermoedende winkelier stond dit toe, niet vermoedende dat de man zulks deed om de situ atie van het huis te kunnen opnemen. Gistermorgen wist hij, zooals wij reeds meldden, het mes te ont vreemden. Het spreekt vanzelf, dat de recherche onmiddellijk alle maatregelen nam om den bedrijver van den aanslag te vatten, doch haar taak wordt niet vergemakkelijkt door de omstandigheid, dat de heer Kruiger niet de minste beschrijving van den moordenaar kan geven. De heer Kruiger is zeer slecht van gezicht. Nader vernemen wij, dat in den loop van den dag niet minder dan 4 bakkersknechten zijn aangehouden, waarmee Kruiger geconfronteerd is. Geen der vier werd door hem als de dader herkend. Ook een aantal werklieden, die gisterenmorgen omstreeks het uur waarop de aanslag plaats had, voorbijgingen, zijn ge hoord. Er bestaat intusschen reeds zeer sterk ver moeden wie de verdachte kan zijn. Het onderzoek wordt door den commissaris van het bureau Wester straat geleid. De verwonding des heeren Kruiger is onbeduidend. Door afwering van het mes zijn enkele vingers getroffen. Onder meer meldt men: Het is de politie gelukt de hand te leggen op den vermoedelijken dader van den moordaanslag, de 29 jarige bakkersknecht S. uit de Goudsbloemstraat, die in de buurt brood bezorgt. De verdachte blijft in arrest. Het in beslag geno men mes is een groot broodmes met houten heft. Het was zeer scherp, maar stuitte tegen het boord van den aangevallene. Deze greep het daarop stevig met zijn rechterhand beet en dat die hand niet zwaarder ver wond geraakte, is een gelukkig gevolg van het feit, dat de misdadiger, na de eerste mislukking en op he De heer De Vpgel deelde mede, dat de grond, waar op hij den eiseh van de werklieden, ontslag van de vier vlotters, die aan den arbeid bleven, niet kon erkennen, vooral daarin gezocht moet worden, dat hij het onbil lijk acht een viertal meer dan zestigjarigen te ont slaan, ter wille van een door de georganiseerden aan vaard beginsel, waarvan zij de juistheid niet erkennen. Het is te wenschen dat de georganiseerde werklie den spoedig de onhoudbaarheid van hun eisch zullen talenten van dit gezelschap worden gesteld in dienst van zulk werk dat de buitengewone gaven van den heer Heijermans zooiets voortbrengen. Voor den schrijver, voor de „Nederlandsche Tooneelvereeniging" en niet minder voor het publiek is het te hopen, dat de eerstkomende stukken van den heer Heijermans het eerste komt tegen Kerstmis nog grootcr fiasco zullen maken dan enkele der voorgangers. Misschien dat onze groote dramaturg want dat is hij ondanks alles dan eens als bijv. Le Maitre, een jaar of vijf 371 tooneelwerk zal leveren en daardoor eindelijk met een kranig werk voor den dag kan komen, dat in de Ned. Tooneelvereeniging uitstekende vertolkers vindt en dat het publiek indgrdaad iets te genie ten geeft. Een avond als die van gisteren geeft geen genot meer. Althans wij zullen slechts een naren indruk er van bewaren en willen er daarom liefst maar niet meer over spreken. Gélukkig dat de Tooneelvereeniging Alkmaar Zondag gelegenheid geeft den beteren Heij ermans te leeren kennen of de kennismaking met de zen te hernieuwen. Bij Stoel en Spree. 't Was gisteravond goed bezet. De opvoering van „De Ellendelingen" had weer een zeer groot succes. Ook thans werden alle rollen goed vertolkt. Heden avond wordt gegeven „Schuldig," een tooneelspel in 3 bedrijven van Richard Vost, bewerkt door den heer Spree. De heer Spree vervult hierin de rol van Tho mas Lehr (nummer 37). Dit stuk zal gevolgd worden door een klucht van mr. L. H. J. Lamberts „In naam der Koningin," waarin Spree Ihr. Van Ark is. De directie Stoel en Spree bericht ons nog dat zij aangemoedigd door het groote succes dat is behaald met de twee opvoeringen van „De Ellendelingen," be sloten heeft ook Zaterdag en Zondag dit stuk te ge ven. Dit zijn tevens de afscheidsvoorstellingen. In het Circus was bet giste avond stampvol. De voorstelling was weer zoo schitterend als vorige avonden, In de herberg van den heer Kok te Rustenburg be- I vonden zich dezer dagen een drietal jongelui (ingeze tenen) en een vreemdeling, die vertelde van Hoorn te zijn gekomen, op reis was naar hier wa.ar hij op moest treden in het circus Althoff, maar nu naar hij meende verdwaald was geraakt. Natuurlijk werden hem de beste inlichtingen omtrent den juisten weg gegeven en werd eindelijk overeengekomen dat de kastelein den vreemden heer per rijtuig naar hier' zou brengen. In tusschen was ook binnengekomen de heer de G. wo nende op een boerderij in de Schermer nabij Rusten burg en deze den t-oestand vernemende bood aan, den vreemdeling bij zich op de boerderij te herbergen. Na dat door dezen bij den kastelein omtrent de betrouw baarheid van den heer de G. was geïnformeerd, werd het voorstel aangenomen. Bovengenoemde jongelui en de kastelein ontvingen van den vreemden artist een geschreven bewijs voor L le klasse toegangskaart in het circus, als blijk van zijne erkentelijkheid voor de bewezen welwillend heid. Hiermede lekker, toog men Woensdag op pad om het bewijs om te ruilen voor toegangskaarten. Aan het circus gekomen bleek echter dat ons bedro gen drietal en de gefopte kastelein door een afspraak tusschen de heer de G. en een zijner kennissen waren beetgenomen en zoo onze Rustenburgers, die anders waarlijk „piender" genoeg zijn, op deze onschuldige manier er in hadden laten loopen. (Echter niet gratis in het circus. na&r waarnemingen verricht in den morgen van 28 A.ug„ medegedeeld door het Koninklijk Nederlandscli Meteorologisch Instituut te De Bilt. Plaatsen. Barome terstand in ro M. a V -o <u W O Wind- so 0 -w E M •■J0.2 .5 8 as O L Q3 ca Temp. in graden F. a v -O O td j» H "o o 3 8| hn SCHOTLAND, IERLAND, ENGELAND. Dunrossness Storno wav Shields Valentia Scilly Groningen Helder De Bilt Vlissingen "daast richt. Parijs Biarritz Nice(Obs. op Keitum op Sylt Hamburg Memel Dresden Carlsruhe 738 732 w.z.w. 4 onbew. 52 52 738 741 z.w. 5 bew. 54 52 5 744 745 zuid 2 betr. f5 55 3 74 7 753 w.z.w. 4 bew. 55 57 4 751 755 4 betr. 59 59 6 NEDERLAND. 753 754 z.z.w. 2 betr. 57 69 3 752 755 z.w. 3 bew. 61 61 3 754 757 z.z w. 4 betr. 57 59 754 758 3 l.bew. 59 61 755 760 zuid 3 betr. 57 63 3 FRANKRIJK. 758 760 z.z.w. 3 bet-. 57 59 9 762 763 zuid. 3 bew. 66 64 0 762 stil 0 l.bew. 68 0 U 1TSOHLAN D. 752 j 754 765 757 768 760 754 754 76 762 z.w. 3 z.z.w. 4 z.w. 4 1 z.o. 1 bew. betr. U bew. regen 61 57 .63 66 61 61 61 64 63 59 NOORWEGEN en ZWEDEN. Christian- sun d Hemösand Stockholm Woensdag had te Schiedam de jaarvergadering plaats van de Christelijke Onderwijzers-Gebeelonthou- dersvereeniging. In het bestuur werden gekozen de heer J. J. la Mai tre en mej. A. van der Vlies, waardoor het aantal le den tot 9 werd uitgebreid. In plaats van den penning meester, den heer A. van der Endt, die ontslag had genomen, werd de heer K. van Dijk gekozen. Een Haarlemmer V. kwam uit Amsterdam met den trein. Hij had even voor Halfweg uit 't raampje ge keken en toen was zijn pet afgewaaid. Er zat een bankbiljet in. De man gaf hier te Haarlem direct er kennis van, er werd getelegrafeerd, doch de pet was niet meer te vinden. Ongeregeldheden. In de laatste week van Augustus viert de Hoorn- sche jeugd het St. Maartensfeest. Een onschuldig ver maak, waarin een roltje of zevenklapper de noodige variatie bracht. Gewoonlijk is dit echter in een paar avonden afgeloopen. Door het streng optreden der politie, die al spoedig menige charge maakte, duurt het nu langer dan anders en zetten de ongeregeldheden zich nu reeds de geheels week voort. Gisterenavond was de gemeente-poliiie versterkt door de rijks-politie en menige charge is gemaakt. Geheele straten werden voor het verkeer gesloten, zeer tot ontevredenheid van winkeliers, die schade leden in hun bedrijf. Gevoelige slagen zijn uitgedeeld en verschillende personen zijn gewond, een soldaat, die rustig op het hek voor de kazerne had plaats genomen, zelfs zóó danig, dat hij een gapende wonde aan het hoofd kreeg en geneeskundige hulp noodig was. Er heerscht bij de Hoornsche burgers groote onte vredenheid over het optreden der politie. Ons werd medegedeeld, dat door verschillende ingezetenen ter bevoegder plaatse hierover een klacht zal worden ingediend. GEEN BEURSVACANTIE. AMSTERDAM, 28 Augustus. De Vereeniging voor effectenhandelaars te Amsterdam heeft het voorstel om de September-Zaterdage beursvacantie te houden verworpen. BENOEMD. AMSTERDAM, 28 Augustus. De Synode van gereformeerde kerk benoemde tot deputaat voor zending in Noord-IIolland de heer ds. Breukelaar. De Nederlandsche Tooneelvereeniging. De M e i d. In onsmakelijkheid heeft de heer Heij ermans zich zelf overtroffen. De hoofdpersoon van deze „comedie-van-haat" is zoo buitengewoon crue, haar gedrag zoo ploertig, haar taal zoo gemeen, dat het in één woord walgingwekkend is. En wij kunnen het niet anders dan betreuren, dat de inderdaad groote 740 742 stil 0 bew. 55 67 738 748 west 6 betr. 52 63 749 750 w.z.w. 6 bew. 59 57 DENEMARKEN. Kopenhagen I 753 I 752 j z.w. 4 bew. 57 57 I Skagen 17491 748 1 5 57 I 57 1 De beteekenis van de cijfers voor de windsterkte ia: 0 windstilte, 1 zwakk" koelte, 2 zeer zwakke wind, 3 zwakke wind, 4 matige wind, 5 friesche wind, 6 stijve wind, 7 sterke wind, 8 krachtige wind, 9 storm, 10 krachtige storm, 11 zware storm, 12 orkaan. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 766.9 m.M. te Horta. De laagste stand van den baromett is 732.4 m.M. te Thorshaven. VERWACHTING: (Geldig tot den avond van 29 Aug.) Meest matige tot krachtige zuidwestelijke tot westelijken wind; meest zwaar bewolktregenbuien zelfde temperatuur. HOOGWATER Egmond aan Zee. 's nachts 5 uur min. en 's middags t e 29 Augustus 5 uur 15 rain. 30 Augustus: 5 uur 45 min. t e 29 Augustus 5 uur 30 min. 30 Augustus 6 uur min. 's nachts 5 uur 30 min. en 's middags HOOGWATER Bergen aan Zee. 's nacht 5 uur 15 mm. en 's middags 's nachts 5 uur 45 min. 's middags Aan de Marine werd gisteren aanbesteed de levering van diverse goederen. Laagste inschrijver was voor bestek 15, klinknagels, Naaml. Venn. Holl. IJzerma- gazijn M. de Wild, Alkmaar, 594.25bestek 26, ijz. houtschroeven, M. de Wild, Alkmaar, 152.371/2. Op de Intern. Tentoonstelling van Handel, Nijver heid, Nationale en Koloniale Producten, dezer dagen gehouden te 's-Gravenhage werd de inzending van den heer J. O. Baan te Alkmaar bekroond met den Grooten prijs en Gouden medaille. Het succes dat de ze fabrikant overal met zijn cacao behaalde heeft niet weinig toegedragen tot de groote vraag die Alcmaria Cacao thans reeds in Binnen-en Buitenlandsch moet genieten. In 't geheel is Alcmaria Cacao 30 maal be kroond. 26 Aug. 27 Aug. 30 Augustus 1908. De doopsbediming zal voortaan opgenomen worden in voormiddaggodsdienstoefening, op den eersten Zondag van elke tnaand. 1 Mei 1 Nov. Groote Kerk. 1 Nov. 1 Mei Kapelkerk. Groote Kerk, 10 uur, Dr, v. d. Meene, pred. te Overlangbroek. Kapel. 10 uur, Ds. Guldenarm, avond 6 uur, Ds. van Leeuwen, cath. Zond. 39. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, geen dienst. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Ds. Glasz. Rem.-Geref. Kerk, 10l/2 uur, Ds. de Regt. Gereform. Kerk, 10 uur, Ds. J. Osinga, pred. te Werkendam, avond 6 uur, dezelfde. Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur, godsdienst oefening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 31/25 uur, Vergadering van de Christel. Jongelings- vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 5l/27 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „Timotheüs", voor knapen van 1216 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6. Voorm. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Herv. gemeente te Oudorp, 10 uur, Ds. Kijlstra. Herv. gemeente te Stompetor n, 91 /2 uur, Ds. Wer ner (Doopsbediening). Herv. gemeente te Bergen, 91 /2 uur, ds. Natzijl. Herv. gemeente te Egmondbinnen, 9l/2 uur, Ds. Bosch. Herv. gemeente te Schermerhorn, 91/2Ds. Lin- boom, beroepen pred. te Oudorp. Geref. Gem. te Schermerhorn, 9l/2 uur, preeklezen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD 27 Aug. Lsendert Hondius en Jantje ten Wolde. Salomon Soubice te Amsterdam en Cornelia Rebecci Manheim alhier. Jan Jonge jan te Warmen huizen en Nanda Margaretha Brouwer alhier. Willem Cornells de Wolf en Riemke Wilbers. GEBOREN 27 Aug. Dirk, z. van Jan Hendriks en Jannetje van de Vegte. OVERLEDEN Ingezonden mededeolinge n. Opgave van het Voordaia O 1212, Ailrxa***. Koers van: Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening -5 Brazilië Funding6 China 1898 Mexico binnen Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Einanc. on Industr. ondernemingen Nederl. Handelmaatschappij resc.div. Cultuur Vorstenlanden n Wiustbew. u Westersuiker aand. A'dam. Langkat Idem pref. A'dam. Serdang Bindjey Deli-Maatsekappij aand. Langkat tabak A Medan N. Asaban tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. Moeara Enim div. 74 u/ie 96V, 1041/, 97 471/s 821/4 97 81% 82% 92% 81% Sumatra Palembang u Perlak Petroleum-Mij Zuid-Perlak Redjang Lebong aand. Great Cobar Pittsburgh Coal Common Steels Aand div. Car Foundry u Amerik. Stoomv.-Mij. nu Common Marine Preferent nu Common Peru nu Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij. nu Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg nu AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie 1 Kansas City South. u u u u Pref- I Mis. K. Taxas C. v. 1 New-York Ontario Norfolk Western C. v, Southern Railway i Southern Pacific Union Pacific cert. v, u Wabash gew. Rock Island gew. POLEN. Wcarshau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 885 4 IWang Doiïft5r. 41/, Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam f 100 3 Gemeente-crediet 3 BELG1E. Antwerpen 1887 2% HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 6 RUSLAND. 1864 5 1866 5 Koers van hot geld. Prolongatie 74% 104 97% 47% 96% 81% 82% 927/16 81% I691/4 -0% 143.10 139% 190 78 84 445 86 264% 20 358 285% 136 1073/4 125 122 900 100% 12 451/4 401/4 130 7% £0% 101/M 41% 90% 105% 194 88 94% 26% 227/8 25 57% 32 48 74% 191% ioo7/8 157 1211/ie 18% 997/g 86 91 1066/ig 104% 963% 151 364 285% 136% 1073% 125% 127 900 106 12 46% 41% 129 73% 21% 106/u 41% 90% 895% 95 28 24% 253% 573% 821S/U 4% 74% 197% 104% 1603% 13 183/ij 99% 976/18 147 Mededeelingen. Staatsfondsen iets heter. Russen vast. Mijnen iets hooger. Culturen met weinig handel. Ta- hakken in vaste stemming, doch met weinig affaire. Olie prijshoudend. .Amerika opende vast, had een levendig verloop en sloot prijshoudend.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2