STADS NI EU WS. BUITENLAND. Burgemeestersfeest te Egmondblnnen. Uit Graft. Uit Winkel. Hondenplaag. Ongelukken met geweren. Ontgoocheling Een S. D. A. P.-er wethouder. Sanatorium te Joure. Overleden. Door een auto overreden. Erfgooierskwestie. Onderzoek naar Landbouw-Ongevallen. Door een paard. Raar zomerweer. Op straat. Voorlijk. Het analytisch verslag. Predikbeurten. Gemengde Mededeellngert. Vierde Egmond aan Zee Dinsdag zijn burgemees- tersfeest, de gemeente Egmond-binnen huldigde Don derdag zijn jubileerenden burgervader. En wat voor eene hulde's Morgens om half tien werd door de hoofdcommissie de Burgemeester met familie van zijn huis afgehaald. Aan den grenspaal stonden een 70-tal ruiters met sjerp om en wit dek op het paard; een 40- tal versierde fietsen, waaronder heel mooie, het mu ziekgezelschap „Lamoraal van Egmond" en de subcom- missie's voor groenmaken en volksspelen. De stoet was wel een 1000 M. lang en deed het met zijn 70 ruiters, waarlangs reden kapteins met roode wapperende veer, 30 rijtuigen, muziekwagen en 40 fietsers, schitterend, vooral door den heerlijken zonneschijn, waarmede ge lukkig dit feest begunstigd werd. Op den hoek bij den heer Schild stond een prachtige eerepoort, en hier wachtte de bevolking van den Hoef den stoet af. Onder luid hoerageroep en gewuif reed hij zoo de gemeente door. Geestdriftig was de ont vangst in Egmond-binnen. Met saluutschoten verwel komt, hield de heer C. Brouwer bij den eersten eere- boog eene korte toespraak, waarin hij den jubilaris complimenteerde. Een dochtertje van den heer Jn. Apeldoorn bood Mevr. Pranger een prachtig bouquet aan, wat dankbaar werd aanvaard, 't Dorp Egmond- binnen had nog weer werk van de versiering gemaakt dan De Hoef. Immers hier stonden twee eerebogen beiden mooi en waren de straten aan beide kan ten behangen met lampions. Ook hadden enkele par ticulieren heel aardige versiering aangebracht. Op het Raadhuis dat heel aardig versierd was aangekomen, werd de eerste toespraak gehouden door den heer J. Groot, le wethouder. Hij wees op 't geen de jubilaris voor de gemeente gedaan had, complimen teerde hem namens den Raad en bood ook namens de zen een geschenk aan: prachtig tafelzilver. De burgemeester dankte met eenige hartelijke woor den, waarin hij vooral deed uitkomen dat menschen- werk onvolmaakt blijft, dus ook zijn arbeid als burge meester, doch steeds had hij getracht het beste te wil len. Namens de gemeentenaren, bood de heer P. J. Brouwers, lid van de Feestcommissie, een geschenk aan: canapée met twee crapauds. Alsnu werd de eerewijn aangeboden en volgde eten tijdje van gezellig samenzijn van jubilaris en familie en feestcommissie met dames, waarbij toosten en speechen sprankelden. „Lamoraal" voerde hieronder eenige nummers van repertoire uit. Van de receptie werd niet zoo druk gebruik ge maakt. Het Harmoniegezelschap „Lamoraal" com plimenteerde den jubilaris als gezelschap, waarop de burgemeester eene waardeerende toespraak tot den president hield. Om twee uur begonnen de volksspelen, welke te Eg- mond a. d. Hoef bestonden in mastklimmen en hard- loopen; terwijl ze te Egmond-binnen waren: mastklim men, hardrijden met kruiwagens en tonkruipen met hindernissen. Te Egmond a. d. Hoef was de uitslag: le prijs M. Melker 2.50; 2e prijs M. Kool 1.50; 3e prijs P. Lief ting 1.4e prijs A. "Wittebrood 0.50. Hardloopen met hindernissen: le prijs A. Kabel 2.2e prijs T. Roosing 1.50; 3e prijs D. Kabel 1.—. Het Harmoniegezelschap luisterde deze volksspelen met zijn opwekkende tonen op. Te Egmond-binnen was de uitslag der volksspelen: Mastklimmen: le prijs Jn. Zwart Jz., zilv. horloge; 2e prijs C. Hes, een ham; 3e prijs P. Melker, een siga- renpijp; 4e prijs W. Gaarthuis Gz., een portemonnaie met 2.5e prijs H. Liefting, een kistje sigaren van 100; 6e prijs G. Gaarthuis Sz., een kistje sigaren van 50. Hardrijden met kruiwagensleprijs H. Houten bosch, een horloge; 2e prijs G. Liefting Jz., een porte monnaie met 1.3e prijs P. de Goede, een sigaren koker. Tonnetjeskruien met hindernissen: le prijs J. Hij man, een horloge; 2e prijs O. Apeldoorn, een. porte monnaie met 1.3e prijs P. Admiraal, een sigaren koker. Ook bij deze volksspelen, die zeer animeerend wa ren, was veel belangstelling. Het avondfeest bestond in illuminatie en dansen in verschillende cafó's. De illuminatie was in Egmond- binnen heel mooi en, toen de Burgemeester met fami lie daar ongeveer om 7 uur een rondgang maakte, heerschte er groote geestdrift. Honderden kelen zon gen hem het „Lang zal hij leven toe" en telkens en tel kens werd dit herhaald. De heer G. de Goede sprak hem nog toe in dichterlijke taal. Aan den Hoef werd een uurtje later den jubilaris ook warm ontvangen. Hier was vooral mooi verlicht de eereboog en de tuin van den heer Schild, waarin de burgemeestersfamilie dan ook even een kijkje nam en een glas wijn gebruikte. Eene aardige attentie van eenige leden der feestcommissie van Egmond aan Zee was het, om van het balkon van 't hotel „De Drie Eg- monden" vuurwerk te doen afsteken. Vooral tijdens het bezoek van den jubilaris. En hiermede behooren dan deze feesten wederom tot het verleden. Burgemees ter Pranger is èn in Egmond aan Zee en in Egmond- binnen vooral daar zeer gehuldigd. Mogen alle wenschen in deze dagen uitgesproken, in vervulling gaan, dan leeft de jubilaris met familie beslist nog zeer lang. Tn 't. verslag van Egmond aan Zee werd vergeten, dat in den lunchroom van den heer Groenewoud het bekende Tyroler-quartet zang en dansen uitvoerde. De lieer Groenewoud had hiervoor zijn wintertuin aardig verlicht. Uit de Rijp. Tot wethouder te De Rijp is gekozen d6 heer P. Dil inplaats van den heer P. Geerke. Nu de dienst van „Alkmaar Packet" van De Rijp naar Zaandam gestaakt wordt, zal met ingang van 11 Sept. een motordienst van de Rijp naar Wormer- veer geopend worden in aansluiting met de treinen naar Zaandam en Amsterdam. De commissie voor de straatverlichting alhier, heeft in een openbare vergadering op Woensdag j 1. reke ning en verantwoording gedaan van haar beheei in het vorige seizoen. De ontvangsten bedroegen f 118,53 en de uitgai en f 86.18,zoodat de rekening sloot met een voordeelig saldo van f 32.35. Woensdagavond ontstond er brand bij den hoender parkhouder K. Slooves A.Jz. Naar men ons mededeelt is de brand ontstaan in een broedmachine en beperkt tot de boet waarin de machine geplaatst was. Ongeveer 100 kuikens zijn verbrand. Iu één nacht zijn te Finsterwold 14 kippen van den mob naar Immenga door honden verscheurd. In ruim ll/4 jaar zijn meer dan 40 kippen van den heer Immenga een prooi der honden geworden. Dj vorige w<-ek moesten de kippen van den landbouwer Dallinga het ontgelden. De politie schiet nu bij avond en nacht met het geweer inplaats van met den revolver op losloopende honden, waardoor de kans van raken vrij wat groeten'wor 1t. Woensdagmorgen, omstreeks 31 /2 uur, had te Steijl, L., een droevig ongeluk plaats. Bij gelegenheid van de Tegelsche kermis had de familie V. aldaar bezoek, n.l. het dochtertje van een familielid, uit Rheydt, (Pruissen) genaamd A. Crooney, 10 jaar oud. Daar de huisgenooten wat lang sliepen, was de kleine reeds opgestaan, evenals 't 10-jarig zoontje van V., genaamd Jozef. Samen waren ze aan 't spelen, toen hun oog viel op het aan den muur hangende geweer. De kleine meid nam het geweer, en ging er boven aan ruiken, toen onverwachts een schot afging, en de kleine doode- lijk getroffen neerviel. Toen de familie kwam, was ze reeds dood. Wat er gebeurd was? Terwijl het meisje aan den tromp rook, heeft Jozef al spelende aan den grendel, waarschijnlijk onwetend, den trekker overgehaald, en zijn vriendinnetje getroffen. De ver slagenheid bij de familie V. is groot. De zoon van den landbouwer A. J. te Overbroek, (L.), die kort geleden door onvoorzichtigheid het lisele schot in het been kreeg, is onder vieeselijk lijden ge storven. L.K Iemand te Zevenaar had een lot in de Dtdamsche liefdadigheidsveriotingmet spanning werd de dag der trekking tegemoet gezien, eu jawel, Fortuna was hem bijzonder gunstig. Volgens de officieeie trekkings- lijst was het lot uitgekomen met prijs no. 300, en zooveel, een paard en kar. Groote vreugde ten huize van den gelukkige. Iedereen werd van het heuglijk nieuws in kennis gesteld, en vergezeld van eenige behulpzame, en op een pleizierig uitstapje beluste makkers, waarvan het aantal onderweg nog aangroeide, trok de overgelukkige winner naar Didam, om den prijs in ontvangst te nomen. Vooraf warden nog enkele herbergen aangedaan, er werd flink gedronken en ge klonken. Kortom, het geheele gezelschap geraakte in extase, en arriveerde eindelijk in een zalig vroolijke stemming aan 't patronaatsgebouw. Het lot werd in geleverd, en belangstellend geïnformeerd, waar het paard en de kar geborgen was. Doch bittere ontgoocheling Men stelle zich 's mans verbazing en teleurstelling voor, toen hem werd medegedeelddat zijn prijs bestond uit een houten miniatuurpaardje met dito kar, „een aardigheid voor de kleine jong", zooals de oppasser er met een ironisch lachje aan toevoegde. Of dit clubje weer in even vroolijke stemming naar Zevenaar terugkeerde, betwijfelen wij sterk. (C.) In de Dinsdag gehouden Gemeenteraadszitting van Goor, werd tot wethouder gekozen de sociaal-demo craat, de heer A. Lobstein met 6 stemmen tegen 3 op den aftredenden wethouder Laupman en 1 op mr. Van Riemsdijk. Men meldt uit Joure aan de „Leeuw. Ct." d.d. 3 dezer Heden is de akte van schenking van Herema State alhier gepasseerd. Deze belangrijke zaak is dus in orde en het hoofdbestuur voor het Sanatorium kan verder voortwerken. Het meisje uit Oegstgeest dat door de stoomtram KatwijkLeiden werd overreden en naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden werd overgebracht, is gis termiddag aan de bekomen wonden overleden. Gisteravond is te Oegstgeest het zevenjarig zoontje van den koetsier Jufformans aldaar door een automo biel overreden en zeer ernstg verwond. De automo- bielbestuurder heeft geen schuld. Het jongetje kwam onverwacht achter een rijtuig, dat voor de werkplaats van een wagenmaker stond, vandaan. Dr. H. A. Oort, geneesheer aan het Sanatorium Rijngeest, bood de eerste geneeskundige hulp. De toestand van het knaapje is ernstig. De voorzitter der Vereeniging van niet-scharende erfgooiers, de heer J. van den Berg, te Bussum, beeft gister een brief van den minister van Justitie ontvan gen met verzoek, op de door den minister in zijn schrijven gestelde vragen te willen antwoorden. Deze vereeniging had onlangs zich tot de regeering gewend met het verzoek, ook de van regeeringswege aangewezen commissie tot regeling der erfgooiers- quaestie van advies te mogen dienen. Het bestuur der vereeniging zal waarschijnlijk de beantwoording der vragen nader mondeling gaan toelichten. „Vox Medicorum" schrijft: Dezer dagen is aan de geneeskundigen verzonden bet register, waarin hun verzocht wordt aan te teeke nen, welke ongevallen zij te behandelen krijgen, die bij het uitoefenen van bet landbouwbedrijf plaats vinden. Ongetwijfeld zullen verscheidenen onder ons dit lijvig stuk met eenigen wrevel aanzien, omdat bet alweer meer schrijverij vraagt, maar wie bet eenigszins nauw keuriger bekijkt, zal inzien, dat bet zoo'n vaart niet loopt. Slechts korte notities worden gevraagd, die zender bezwaar gegeven kunnen worden en die, doch alleen wanneer ze voltallig verstrekt worden, van zeer groot gewicht zijn. Laat ons dus wel bedenken dat het van ons afhangt, of men een betrouwbare statistiek van de landbouw-ongevallen zal kunnen krijgen en dat die statistiek van zoo heel groot belang is, om te kun nen bepalen, of en boe die ongevallen in de ongeval lenwetgeving opgenomen moeten worden. Vooral waar men het ons zoo gemakkelijk maakt, moeten wij niet tegen een klein beetje werk opzien. De lqjarige zoon van den landbouwer A, van dei- Linde aan den Zwartendijk te Kampen was aan het melken, toen een 3-jarig paard te dichtbij hem kwam. Hij joeg het dier weg, dat spelende met de achter- pooten sloeg en den jongen raakte tegen het voor hoofd, tengevolge waarvan de schedel ernstig gekwetst werd. Tramongeluk. Gisteravond omstreeks halfzeven gingen eenige mi liciens van den Waaldorpschenweg naar 's-Graven- hage, toen uit de richting den Haag een stoomtram van de Staatsspoor aankwam. Zij wachtten even, tot dat deze gepasseerd was, doch zagen niet, dat tege lijkertijd een tram uit de richting Scheveningen naderde. Een hunner, oen grenadier, werd door deze tram bij het oversteken van de rails gegrepen en ernstig ge wond aan rechterbeen, hoofd en armen opgenomen. Hij werd per rijtuig na»r het militair hospitaal over gebracht, waar den zwaargewonde de rechtervoet werd afgezet. H. schrijft aan de „Zutf. Ct." Onstuimig, buiïg weder komt gedurende den loop van den zomer gewoonlijk in meerdere of mindere mate voor, doch 't is dan zei len van zoo langen duur als thans het geval was. De sedert 25 Augustus met kracht doorstaande Z. Westelijke winden brachten daarbij veel neerslag aan, van af dien datum 60 m.M., zijnde dus zeshonderd duizend liter op de heet tre. Zware buien kwamen telkens voor, vooral op den len September, toen harde wind met hevige stormvlagen uit het Zuiden tot Z.- Westen, vrij wat schade teweegbracht. Meerdere on weersbuien trokken den 30 over de stad en omgeving. Bijzonder opmerkelijk is echter wel het zoo veel vuldig voorkomen van weerlicht der laatste dagen, bij eene temperatuur veelal meerdere graden beneden den normalen stand. Dit onweersverschijnsel kwam sedert den 25sten, dus in de laatste negen dagen, zelfs op zeven avonden voor; ik herinner mij niet dat ooit in die mate gezien te hebben. Er schijnt thans eene verandering ten goede op komst te zijn. Moge September ons nog wat schoone dagen brengen Te Roosendaal huist, sedert enkele dagenin dit gure, natte weer, onder den blooten hemel, een gezin v&n acht personen, rpoeder en zeven kinderen, dat uit de woning gezet is. De vrouw weigert een ruim huis te betrekken, dat haar gratis door hot burgerlijk arm bestuur ter bowoning wordt aangeboden. Als een bijzonderheid wo dt aa; het „Vad." gemeld, dat te Doötiiichem een kindje ter wereld is gekomen, dat bij da geboorte in h°t bezit was van twee tandjes. Zooals men weet zal van de vergadeiing der komen de zitting van de Tweede Kamer een verkort officieel verslag worden uitgegeven dat tegen abonnementsprijs van f 1 per zittingsjaar wordt beschikbaar gesteld. Bij bestelling evenwel van minstens 100 exemplaren tegelijk zou die prijs slechts 50 ct. p?r jaargang worden. Om nu onze lezers in de gelegenheid to stellen zich voor dien matigen prijs te abonuGeren, zijn wij gaarne bereid, in deze zaak de rol van bemiddelaar op ons te nemeD, wanneer althans een voldoend aantal exem plaren door onze bemiddeling wordt verlangd. Wij verzoeken daarom onze lezers, die van deze gelegen heid zouden wenschen gebruik te maken, hun des betreffend verlangen zoo spoedig mogelijk aan onze idministratie kenbaar te maken. Dammen. Zondag 6 September zal een schaak- en damwed- strijd worden gehouden tusschen de Schaak en Dam club „V. V. V. Alkmaar" en de Schaak- en Damclub „Ares de Heer", Beemater. De match belooft zeer aardig te worden, daar de 24 spelers, welke Zond-: g- middag, 2 uur, in het Heerenhuis te Bsemster zuilen kampen, reeds meermalen getoond hebben tegen elkaar opgewassen te zijn. 6 September 1908. De doopsbediening zal voortaan opgenomen worden in de voormiddaggodsdienstoefeningop den eersten Zondag van elke maand. 1 Mei 1 Nov. Groote Kerk. 1 Nov. 1 Mei Kapelkerk. Groote Kerk, 10 uur, Ds. van Leeuwen, Doopsbe diening. Kapol, 10 uur, Da. Guldenarrn, avond 6 uur, De. Viuke, cath. Zond. 39. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur Ds. Teruooy Aról. Be houdt het geloofDinsdag 8 decer hervatting der catechisatiëa. Doopsgezinde Kerk, 10; uur, geen dienst. Rem.-Geref. Kerk, ÏO1^ uur, Dn de Regt. Gereform. Kerk, 10 uur, Ds. Dekker, pred. te 'Nieuw Vennep, avond 6 uur, dezelfde. Chr. Ger. Gem. Gebouw „Relioboth", Koningsweg, voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur, godsdienst oefening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 31/25 uur, Vergadering van de Christel. Jongelings- vereeuiging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 51/2—7 uur Vergadering van de Christel. Knapenvoreeniging „Timotheüs", voor knapen van 12—16 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6. Voorin. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Herv. g me nte te Stompetor .n, 91/2 uur, geen dienst. Hf rv. gemeente te Egmond san den Hoef, 9l/2uur, D.s. Bosch. Herv. gemeente te Schermer horn, 91/2 uur, geen dienst. Geref. Gem. te Schermerhorn, 9t/2 uur, preeklezen. Herv. gemeente te Bergen, 9x/2 uur, ds. Natzijl. Er scheen iets te haperen aan de verhouding tus schen Engeland en Venezuela. Uit Cara cas werd geseind dat de Britsche gezant onlangs een bespreking voerde met president Castro, en onmiddel lijk naar Trinidad vertrekt, naar men aanneemt ten einde zaken van het hoogste belang aan Londen mede te deelen. Deze onverwachte daad scheen te beteeke- nen dat de internationale verwikkelingen weer een nieuwen toestand zijn ingetreden. Volgens door Reuter aan het ministerie van buiten- landsche zaken ingewonnen inlichtingen, is evenwel aldaar niets bekend van het plan, toegeschreven aan den Britschen gezant. Voorts vernam Reuter, dat er geen geschil hangende is tusschen Engeland en Venezuela, dat van zoo ern- stigen aard is om zulk een reis noodzakelijk te maken. Niet onwaarschijnlijk is bet echter, dat de gezant naar Trinidad gaat, om daar een onderzoek in te stellen omtrent de klachten van Britsche kooplieden over de behandeling, die zij van de Venezolaansche regeering ondervinden. De voornaamste grief van de West-In dische bandelaars is, dat er een differentieel recht van 30 proc. van West-Indische goederen, die in Venezuela worden ingevoerd, wordt geheven. Deze zaak beeft eenigen tijd geleden het onderwerp uitgemaakt van onderhandelingen en besprekingen tusschen de Britsche en de Venezolaansche regeerin- gen. Uit Marokko wordt gemeld dat Glaoui en Si Aïssa hebben getracht met 6000 man Mtougui aan te vallen, maar teruggeslagen werden. Het gerucht wil, dat zij 500 dooden hadden en een gelijk aantal gekwet sten. Ook Glaoui zou gewond zijn. De Hafidisten hebben om versterkingen gevraagd. De correspondent van de Matin beeft een onderhoud gehad met Abdel-Azis' minister van buitenlandsche zaken El Mokri. Deze verzekerde hem, dat Abdel-Azis den strijd opgeeft, omdat hij ziet dat er toch niets meer te winnen valt. Hij buigt zijn hoofd voor bet noodlot. Hij wil een- of tweemaal een pelgrimstocht naar Mekka maken en hoopt zich dan als rustig burgter te Fez, Marakesj of Mekinez te kunnen vestigen. Men zegt dat de Oostenrijksch-Hongaarsche regee ring dezer dagen zal antwoorden op d© Duitsche nota, waarin op spoed wordt aangedrongen met de erken ning van Moelai Hafid, en dat de monarchie het eens is met Duitschland, dat spoed hier gewenscht is. Brand in een circus. Uit St. Petersburg wordt melding gemaakt van een brand te Julta -in een circus, dat propvol was. Er ontstond een verschrikkelijke paniek onder de bezoe kers. Athleten, die moesten optreden, militairen en matrozen wisten de orde evenwel vrij sp edig te her stellen. Nauwelijks waren de bezoekers echter buiten of het circus werd een prooi der vlammen. Er kwam niemand om, maar wel kregen verscheiden personen ernstige verwondingen. De kas werd tijdens denbrand gestolen en daarom wordt vermoed, dat kwaadwillig heid de oorzaak is. Duizendjarig'© b 0 oTn en vernield. Een, door een kraebtigen wind aangewakkerde brand, heeft het zuidelijk gedeelte van het beroemde boach van reusachtige boomen bij Stockton (Kalifor- nië) verwoest. Er is weinig hoop, dat de andere boo men behouden zullen worden. Het boscb van duizendjarige boomen was met groo te zorg onderhouden. De grootste boom, genaamd Mo ther of the Forest (Moeder van bet Bosch), die 109 M. hoog is en boven den wortel een omvang van 26 M. heeft, stond Dinsdag al in brand. De daad van een ontoerekenbare. Woensdagmiddag loste een twintigjarig jongmensch, naar het uiterlijk te oordeelen een arbeider, een schot op een aantal bezoekers van de beurs te Londen, zon der echter iemand te treffen. Een der aanwezigen sloeg hem het pistool uit de hand. De politie rekende den man, die Harrison bleek te heeten en vermoedelijk ontoerekenbaar is, in en vond nog twee geladen pisto len in zijn zakken. Een spoorwegstaking. Te Saloniki is een spoorwegstaking uitgebroken. Er gaat geen trein en de stakers houden de stations be zet. Ook de post vervoert geen brieven. Omkooperij? De Brusselsche pers had indertijd sommige Italiaan- sche bladen er van beschuldigd, dat zij zich hadden la ten omkoopen door geld uit den Kongo. Nu beschul digt zij daarvan openlijk de Tribuna. Deze zal de zaak nu laten onderzoeken door een commissie van drie journalisten. Naar Pensylvanië. Het Berl. Tageblatt verneemt uit Pennsylvanië, dat daar gebrek is aan werkkrachten. Men wil nu 8000 Hongaarsche werklieden aanwerven. Vreemdelingen en misdadigers. In het September-nummer van de North American Review deelt het hoofd der New-Yorksche politie de heer Bingham eenige belangwekkende bizonderheden mede over het percentage der vreemdelingen of uit vreemdelingen geborenen die tot de New-Yorkscbe be volking behooren. Niet minder dan 85 pCt. der inwoners toch zijn in het buitenland geboren of stammen af van in den vreemde gevestigde oudersde helft hunner kent geen EngelschHet aantal te New-York woonachtige Duit- schers bedraagt 150.000. Het groote gevaar dat zulk een kolonie van vreem delingen oplevert is, volgens Bingham, die al eens meer merkwaardige mededeelingen over zijn vak heeft openbaar gemaakt, gelegen in het groote aantal mis dadigers dat onder ben huist; niet minder dan 50 pCt. van het New-Yorksche misdadigersgilde bestaat uit vreemdelingen. Bingham is op die gronden dan ook een voorstander van een op te richten onderafdeeling van het departe ment van politie, wier taak bijzonderlijk zou zijn toe zicht te houden op de vreemdelingen. Het zou belangrijk zijn wanneer wij ook van andere groote steden eens dergelijke cijfers ter vergelijking konden krijgen. Brand in een Cadettenschool. In den nacht van Woensdag op Donderdag is er in de militaire school te Lissabon brand uitgebroken. Onder de 900 cadetten en officieren, die met groote moeite gered zijn, zijn vele gewonden. Het geheele groote ge bouw is iu de asch gelegd. Gelukkig heeft men kun nen verhinderen, dat het kruithuis, vlak bij in de lucht vloog, Veiling vnn vaste goederen, op 3 September 1908, des avonds 6 uur, ten overstaan van den Notaris P. J. O. van Toornenburgh, van de volgende perceelen, allen te Alkmaar, als: 1. Woonhuis, erf en grooten tuin, met achterge bouw aan de Doelenstraat, No. 4, 1 A. 73 cA. Strijk geld K. van Maarleveld 2980. 2. Pakhuis en erf aan de Pieterstraat no. 1 hoek Kanaalkade 1 A. 24 cA. Strijkgeld G. Bossert Rz., 5000. 3. Woonhuis en erf, aan het Kweerenpad, No. 6 pl. m. 63 cA. Strijkgeld J. H. Kluft 520. 4. Woonhuis en erf, naast het vorige, No. 7 pl. m. 63 cA. Strijkgeld J. H. Kluft 560. 5. Woonhuis en erf, naast bet vorige,' No. 8 pl. m. 63 cA. Strijkgeld J. H. Kluft 560. 6. Woonhuis en erf, naast het vorige, No. 9 pl. m. 63 cA. Strijkgeld W. J. Boersen 520. 7. Woonhuis en erf, naast bet vorige, No. 10 pl. m. 63 cA. Strijkgeld W. J. Boersen 550. 8. Woonhuis en erf, naast het vorige, No. 11 pl. m. 63 cA. Strijkgeld W. J. Boersen 570. 9. Woonhuis en erf, naast het vorige, No. 12 pl. m. 63 cA. Strijkgeld K. van Maarleveld 575. 10. Woonhuis ingericht tot Brood- en Koekbakke- rij, met erf en loods aan de Zoutsteeg, no. 7, 85 cA. Strijkgeld G. Bossert Rzn. 1320. 11. Woonhuis waarin bovenwoning met afzonder lijken opgang aan de straat, loodsje, erf, tuin en vrije steeg, aan de Keizerstraat, no. 14 en 14a, 1 A. 24 cA. Strijkgeld W. J. Boersen 1315. 12. Woonhuis en erf, aan de Stationsstraat no. 49, 65 cA. Strijkgeld A. Spaander 1600. 13. Woon- en winkelhuis met erf, aan de Stations straat, no. 47, 64 cA. Strijkgeld A. Spaander 1600. 14. Woonhuis en erf, aan de* Stationsstraat no. 45, met steeg, 81 cA. Strijkgeld A. Spaander 1600. Afslag en combinatiën op Donderdag 10 September 1908, des avonds 6 uur in het café „Het Wapen van Heemskerk" aan de Breedstraat. In den uitslag van de veiling bij opbod, gehouden door Notaris Gottmer op 1 September in het café van den heer Peperkamp, is een fout geslopen. Wij laten daarom het fautieve gedeelte hier verbeterd volgen 5. Een huis met erf en zijtuin op den boek v. d. Poppelmanslaan te Alkmaar, wijk F. no. 6, groot 1 A. 27 cA. Verhuurd voor 3 per week. Str. de heer L. de Rover 1650. 6. Eqn huis met erf naast het voorgaande, wijk F. no. 6a, groot 79 cA. Verhuurd voor 2.75 per week. Str. dezelfde 1585. 7. Een perceel bouwterrein a. d. Verlengde Stuart- straat te Alkmaar, groot pl. m. 1. A. 50 cA. Str. de lieer J. de Graaff 250. 8. Een perceel bouwterrein a. d. Verlengde Stuart- straat te Alkmaar, groot pl. m. 3.43 A. Str. dezelfde, 500.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2