Chem. bereide Bronwateren Vulpenhouders. N. Y. Herms. Coster SZoon, Voordam C 9. Telef. No. 3. London and Paris Exchange Limited, DAALDERS Koffie 's avonds laat? Firma joh. F. Morra. "toaifoxdis pi <3-ROVE E»ÜIN. de prijs is laag, de cacao is best, de verpakking is eenvoudig. HaMaodMtien GesdlsdiafL is (to BESTE en GOEDKOOPSTE Wacht U voor NAMAAK. De Amerikaanschö Schrijfmachine f 190.- f 195.— Royal Typewriter Co., New-York. N.V. Herms. Coster Zn., Alkmaarsche Huishoud- on Industrieschool. •jon J3d 09 '1°1 'O 09 Naomi N3 NaaHvvd z i3w u' Alkmaarsche Huishoud- en Industrieschool. 4 Onderwijzeressen, 80 kub. Mr. Grove Puin BOSCH Co., Amsterdam. Apotli. C. L. MOLENAAR, langestraat, ALKMAAR. Snelle en goedkoope expeditie van goederen Honduras, Peruvianen, Leopoldina's, Rio Tinto's, Great. I Cobars, De Beers, Premier Diamonds, Rotterdam, Zuidblaak 84. Amsterdam, Kal verstraat 191. Vraagt voor HeHFstbemesting Agricultuuv*ptBds|shaaf| Thomasphosphaat HaRiphosphaai Jh ALKMAAR. FEUILLETON. De groote Onbekende. le Klasse populaire met s t o f k a p. m. kap en plank. U spaart circa f 100.en hebt beter typewerk, dat vlugger gereed is, op uw kantoor dan tot nu toe. Geen andere machine is zóó eenvoudig en zóó gemakkelijk. Agenten voor Alkmaar en O. Voordam C 9, Alkmaar. Telef. Interc.,No. 3. Aan bovengenoemde inrichting zul len met October a.s de AVOND LESSEN weer aanvangen. N3NNVcIS38 OIHlflU tsfudppoH DNIMNSai voor de Avondschool, Dijkgraaf en Heemraden van de Nie- dorper Kogge Strijkmolens te Winkel vragen prijsopgaaf van te leveren op den wal aan de Molenkade te Lutje-Winkel. Victoria 11 cent. Bitterwater I8 /2 cent. Apollinaris 12 cent. Vichywater 25 Emserwater 15 Fachingen 12 enz., alles per heele flesch of kruik. VEEKEIJGBAAR BIJ van ALKMAAR 6 8 van AMSTERDAM 630 - 230 _6 uur. - 215 4 6 uur. ^T™L^TmARKENBINNEN, KNOLLENDAM, WORMERVEER, ZAANDIJK, KOOG a/d. ZAAN, ZAANDAM, HEMBRUG, AMSTERDAM, SPAARNDAM en HAARLEM, en in doorvracht naar alle plaatsen in binnen- en buitenland. Bestelkantoor S. DE ROOY, Gedempte Nieuwesloot. Waarom niet? Probeert het eens met onze koffie HAG (Merk Reddingsboei) welke op gepatenteerde methode caffeïnvrij gemaakt is, en U zult ondervinden dat deze koffie niet opwindt, geen hartklop pingen of andere nadeelige gevolgen ver oorzaakt, ook dan niet wanneer U erg nerveus of hartlijdend is. De smaak' en de geur zijn volkomen dezelfde gebleven, zelfs nog verbeterd, daar de onttrokkene Caffeïne bijna reuk en smaakloos is. In ,de meeste zaken verkrijgbaar in pakjes van V4 Kilo. N°. 1 h f 0.25 j 2 0.30 J per pakje. 3 0.35 Vraagt prijsopgave bij de Filiaal AMSTERDAM Torensteeg 3. Kantoor VOORMEER. Interc.-Telph. No. 89. ♦- Royal Standard, Vraagt beschrijving. Aangifte aan het gebouw der school des Woens dagsmiddags van half twee tot half vier. Aan bovengenoemde inrichting worden gevraagd in het bezit der acte voor nuttige handwerken. Lesuren 4 maal per week 2 uur gedurende de zes wintermaanden. Salaris f 15 h f 20 per maand. Sollicitatiën worden ingewacht vóór 15 Sept. bij het Bestuur. Aanbiedingen worden ingewacht vóór 15 September 1908bij den heer J. KOOMEN Hz. te Winkel. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd J. KOOMEN Hz., Dijkgraaf. S. OVEE, Secretaris. en alle andere a«m de Londenache Beurs genoteerde fondsen, kunnen door onze bemiddeling verhandeld word n op BEPERKT RISICO REKENING nut storting van een laag onderpand. Ook worden Premie-gelden voor deze fondsen door ons genoteerd. Opgave van gedetailleerde condities wordt gaarne verstrekt op toezending van briefkaart. BLOOKER'S CACAO, O.-.- - KAFFEE MAG onze prijzen en conditiën tot levering van (alleen bij ons verkrijgbaar). Eiken marktdag te Alkmaar te spreken In het Café „de Jager" aan de Kaasmarkt. Onder'Openbare Controle sedert 1895. Een Roman in 48 uren. Naar het Duitsch van OSCAR T. SCHWERINER. 17) Toreto en Cronheim hadden zicli in een hoek van den salonwagen teruggetrokken. Op het tafeltje vooi hen lag een opengeslagen boek. Zij keken beiden uit het raam, maar zagen echter weinig van het heerlijke panorama daarbuiten. Hunne gedachten waren oogensckijnlijk met iets heel anders bezig. De danseres wendde zich tot den "tegenover naar zittende. „Nu hebt ge overlegd, Ernesto?" „Zie je dan niet in, dat ik de verdenking op mij laad, als ik in Napels met je uitstap?" „Onzin, Ernesto." „Geloof mij. Je zult het zien." „Nu dan in het ergste geval zeg ik de waar heid," zeide de danseres. En zij begonnen beiden har telijk te lachen, alsof zij iets verbazend geestigs had gezegd. „Dat is dwaas. Maar -wat gaat het mij aan 5 „Diefstal is diefstal," lachte zij. Hij dreigde met den vinger. „Nu, of liet! En reclame is reclame, niet waar Toen, weer ernstig wordend: „Maar in Napels durf ik niet uit te stappen." „Het is natuurlijk om die 'andere," morde zij. „Welnee. Maar als ik uitstap, wordt ik gevolgd." „Wel, waarom? Je bent toch onschuldig." 1 lij haalde ongeduldig de schouders op. „Maar liet is geen aangenaam gevoel, op de hielen gevolgd te worden. En de last, dien ik er dan mee kan krijgen om die verduivelde bloemen ,,'n Mooie redespotte zij met gekrulde lippen. Toen wendde hij zich heelemaal tot haar. dat „Goed dan. Als ik mij nog voor Napels op menseh gewroken lieb, stap ik daar uit „Daar staan we weer op het oude standpunt, zeide de "danseres. „Ik houd je aan je woord, Ernesto. La ten wij weer aan ons werk gaan." En zij trok het naar zich toe. „Wij zijn nu diclit bij Trient, tegen den avond zul len wij in Ala zijn. Daar wordt de bagage gevisiteerd. En voor dien tijd moet ons plan uitgevoerd zijn.' Zij greep in liaar zak en haalde er vier prachtige di amanten ringen uit te voorschijn. „Hier, neem deze. Maar wees voorzichtig! Op een of andere manier zal je ze binnen kunnen brengen. En als ze pas aan de Italiaansche grens gevonden worden, laat het dan maar aan mij over te bewijzen,^ dat het 'mijn ringen zijn. Dat zal gemakkelijk gaan. Haar oogen flikkerden, toen ze sprak. ,.Ik weet eigenlijk heelemaal niet, waarom ik het doe. Dat meisje heeft mij toch eigenlijk niets ge daan." Toen kalmer: „Ja toch, zij heeft mij wel iets gedaan. Jij hebt haar liefgehad! Al was het ook maar één minuutDat heeft ze mij gedaan Cronheim, die de diamanten in zijn zak had gesto ken, zag de spreekster verschrikt aan. In zijn geest zag hij een krater, hij stond boven en keek in den zwarten afgrond. En toen werd plotseling de krater levendig en begon vuur te spuwen. De krater was T o- reto. En voor de eerste maal in zijn leven werd het Cronheim duidelijk, hoe gevaarlijk de danseres liefhad. En met een plotselinge afschuw werd hij bang voor die liefde. Voor de eerste maal in die vijf jaar, dat hij haar kende, had hij zóó in haar binnenste gelezen, dat hij er een afschuw van kreeg. Toreto sprak alweer: „Niet waar, zoo zal het gaan. En dan Frances Jackson liad op het driemaal dubbele klop pen van haar collega de deur van haar gevangenis ge opend. Nu zaten zij alle drie aan de tafel bij het raam. „Als u nu van uw verbazing werkelijk geheel en al bekomen zijt," plaagde de vrouwelijke collega „dan kunnen wij misschien beginnen te beraadslagen. En ik wil dadelijk liet eerste voorstel doen. Wij laten een voudig eerst de mannen en dan, wanneer het noodig blijkt te zijn, ook de vrouwen alleen hier binnenkomen en den rechterarm ontblooten. Eenvoudig en prac- tisch." „Ik wil dat liever niet," antwoordde de Miinchener. „Om verschillende redenen, die u zich wel kan denken. Het was misschien heter, dat wij Cronheim lieten ko men. Dien verdenken wij alle drie, alles wijst erop, dat hij de gezochte is Laten wij onze theorie beproeven, zonder de anderen lastig te vallen of hen ook maar iets te laten vermoe den. Is hij het niet, dan hebben wij immers nog den tijd om de anderen te onderzoeken. Is hij liet echter wel, dan houden wij hem gewoonweg dadelijk vast en „Verliezen de diamanten voor eeuwig!" viel Bleib- treu in de rede. „Hoe ge dat kunt voorstellen, heer col lega, begrijp ik niet! Deed ik zoo, dan was daar nog reden voor, want ik zoek „den grooten onbekende," die een bruine vlek aan den rechter-bovenarm heeft. U zoekt echter den dief der diamanten! Ik geloof evenwel ook, dat liet „de groote onbekende" in^ eigen persoon is. Iloe u hem dat bewijzen wil, als ik hem arresteer, omdat ik daartoe de opdracht heb dat is mij niet duidelijk Frances' oogen schitterden terwijl Rosen beteuterd voor zich uitkeek. „Dat is zoo!" moest de Miinchener wel toegeven, maar wat stelt u dan voor, collega?" „Hm!" zeide de aangesprokene. „Ten eerste moe ten wij er ten volle van overtuigd zijn, dat onze ver denking van Cronheim gerechtvaardigd is. Hij moet er dus toe gebracht worden zijn rechterarm te ontbloo ten, zonder dat hij merkt, waarom het gaat." „M'aar hoe?" vroeg de Miinchener. Frances wilde nog wat anders uiten. „En dan?" vToeg zij levendig. „Dan?" Nu, dan moeten wij ieder zijner bewegin gen gadeslaan om te ontdekken, waar hij den buit ver niet hem mij stopt heeft. Ontdekken wij dat niet, dan moeten wij hem laten uitstappen terwijl de een of ander voor den schijn als gevangene hij lachte, tegen Fran ces of een van de andere reizigers als martelaar achterblijft. De dief zal wel gauw trachten zijn buit in geld om te zetten. En eerder kan Cronheim gearresteerd worden. Eerder kan tenminste u niet arresteeren t" „En u?" vroeg de Miinchener. „Ei heb eigenlijk mijn doel bereikt zoo gauw ik ervan overtuigd lieb, dat de man den vlek aan den arm heeft. Maar ook ik wil den man op heeterdaad bt' trapt zien. U weet wel, hoe moeielijk liet dikwijls is bewijzen aan te voeren in oude gebeurtenissen. „De groote onbekende" op heeterdaad betrappen, dat zou Aiijn autoriteiten zeker aangenamer zijn. En derhalve zal ik mij met u in dit geval solidair verklaren." Hij wendde zich tot Frances, wier bewonderende blik ken den gelieelen tijd niet van zijn lippen geweken wa ren. „En u, miss Jackson?" „Ik doe mee. Reeds uit liefde voor de sport!" Hunne blikken kruisten elkaar. De hare bewonde rend, beteekenisvol de zijne vragend, twijfelend. Toen beet hij zich een oogenblik op de tanden. Heel even was hij woedend. Hij kon niet in haar binnenste le zen, kon niet uit dat jonge meisje daar wijs worden. En daarbij begreep hij, dat het haar beter ging. Hij had het gevoel alsof zij op den bodem zijner ziel kon lezen, alsof hij voor een opengeslagen boek met duide lijk schrift was. En in dit bewustzijn sloeg hij onwil lekeurig de oogen neer. Over Frances' trekken vloog een bijna onmerkbaar lachje. „En dus zouden wij het nu eens zijn! Niet waar, mijnheer von Rosen?" „Ik moet het er mee eens zijn, daar ik geen bewijs heb, dat uw „man met den bruinen vlek" tegelijk de diamantendief is. Dus afgesproken, wij werken allen tezamen. En nu komt de vraag: „Hoe zullen wij het aanleggen, Cronheim's rechterarm te zien, zonder dat deze vermoedt, waarom het geschiedt (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 4