Land- en Tuinbouwtentoonstelling stadsnieuws; Uit den Helder, (Dbl. v. H Uit Zuidscharwoude. Twee kinderen te water. Moord. Statuten goedgekeurd Onwelkome logée. Voogdijraad. Witte Kruistentoonstelllng te Hoorn. Het Amsterdamsche tilo. De Leldsche inktwerper. Boefjes. Onveilig. Rapport betreffende het onderzoek der gemeente rekening over 1907. Melkvoorziening. Voorziening in vacatures in de Commissie tot wering van schoolverzuim. Gestikt. Verdronken. Beplanting van het bolwerk bij den molen van Piet. De eendenverordening in de Schermeer. Scheepswerf „Nicolaas Witsen". De leening voor het gemeente-slachthuis. Een nleuwj assurantiekantoor. te HEER HUGOWAARD. Gistermorgen is onder den Helder ongeveer 100 meter ten zuiden van paal 2 aan het strand gevonden het in vergevorderden staat van ontbinding verkeerend ljjk eener dame, oogenschijnlijk van tamelijk gepo- seerden leeftijd. zijn geen prijzen Te Zuidscharwoude vergaderde de commissie inzake oprichting van het fonds tot aanstellen van eigen ge neesheer! n. Besloten werd te bouwen op ongeveer den grondslag als dat te Sloterdijk. Allereerst zullen vergaderingen der plaatselijke ziekenfondsen worden gehouden zoo mogelijk met een week elkaar opvolgend. De eerste dier vergaderingen welke tevens door de geheele commissie worden bijgewoond, zal 19 September a.s. te Broek op Langendijk worden gehouden, daarop volgt waarschijnlijk Zuidscharwoude op 26 dezer. Gistermiddag circa drie uur viel het vijfjarig kin van H. v. d. V. te Almelo al spelende in het Alme- losche Kanaal. Zijn 8jarig broertje, dit ziende, wilde hem er uittrekken, doch geraakte bij die pogingen eveneens te water. Ofschoon de kleine drenkelingen vrij spoedig op het droge waren gebracht, mocht het den geroepen ge neesheer niet gelukken de levensgeesten van het ,vi] - jarige kind weer op te wekkeD. Men vreest ook voor het behoud van het andere kind. In het grensplaatsje Kessel geraakte een jonge man, welke met zijn meisje aldaar op de kermis was, en wiens meisje door zijn vriend ten dans werd gevraagd, hierover zoo in woede, dat hij een bierglas opnam en daarmede zijn vriend zulk een slag gaf, dat deze ter stond dood neerviel. no. 218 bevat de goedgekeurde statuten In GROEP VI toegekend. GROEP VH. Ie pr. Verg. Zilv. med. aan Abr. Coster te Rotter dam, voor Ontsmettingskist. Verg. Zilv. med. aan A. J. Stuivenberg te Leiden. Zilv. med. aan Dr. Essers van Ontsmettingstoestel. Zilv. med. aan M. B. Neuman Co. te Amsterdam voor Ontsmettingsmiddel „Auton." Zilv. mod. aan firma W. F. Struijk Oo. te Rotter dam, voor ontsmettingstoestellen. Een eervolle vermelding aan de Clerqs. Technische Bureau te Bloemendaal. Voor de meest volledige medaille toegekend aan de fen te Amsterdam, en een nzending van Dr. Essers. inzending werd de gouden Kon. fabr. v. Verbandstof- Verguld Zilv. med. aan de Opvallend is het, dat betrekkelijk weinig firma's deelnamen aan deze tentoonstelling, maar die het de den, kwamen goed voor den dag. 't Zijn de firma's 8. I. de Vries, Gebr. Eyken en H. J. Sindram. Een be zoek aan hun stand zal men zich niet beklagen. Onder de Hoomsche inzendingen noemen we ook die van de Pluimvee-vereen. „Het Rashoen," met een etalage eieren, voorzien van het stempel der vereen, en het nummer van den leverancier. Deze eieren zijn dcor middel van schouw op verschheid onderzocht. Het doel dat de vereen, zich met den eierhandel stelt, is het bevorderen van de pluimveeteelt in V. H. alleen fietsende bij I.Tpetilïe nabij IJsbïëehtum, is aldaar te water geraakt en verdronken. (L. C.). Men schrijft aan de „Tel." Bij een familie te Middelburg werd verleden week bericht ontvangen, dat een Belgische dame, met een jongetje, wilden komen logeeren. Daar het bezoek niet welkom was, werd alles gedaan om het te voor komen. Toch aniveerden de bezoekers en wisti n zich tegen den wil der bewoners toegang tot het huis te verschsffen. Daar op herhaald verzoek de logée wei gerde zich te verwijderen en zich in een kamer opsloot, werd de hulp der politie ingeroepen. Ook deze kon de indringster niet bewegen, vrijw llig heen te gaan, waarna zij met geweld uit de woning werd verwijderd en naar 'het station gebracht, waarna zij wederom naar België is teruggekeerd, Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van den voogdij raad te Alkmaar, mevr. J. C. KeulenThieme te Den Helder. gracht en verbetering van het tweede gedeelte van het Nieuwlanderpark, beschikbaar gebleven een som van pl. m. 750. Het komt B. en W. wenscbelijk voor aan deze gelden gedeeltelijk eene bestemming te geven, door het aan leggen en opnieuw beplanten van het gedeelte van het bolwerk bij de Heiloërbrug, ten Zuidoosten van den korenmolen van den heer O. Piet. In den thans be- staanden toestand ter plaatse, veroorzaakt door de slooping van het huisje, aangekocht van de erven van wijlen de Wed. G. de Munk, die het aanzien bij het binnenkomen van de stad aldaar niet verhoogt, be hoort, naar zij meenen, zoo spoedig mogelijk te worden voorzien. De kosten van aanleg en beplanting zijn door den opzichter der plantsoenen geraamd op ƒ494. De Commissie van bijstand voor de plantsoenen, ten deze gehoord, kan zich met dit voorstel geheel veree- nigen. PDe St. Ct. iiv. ---oo van de vereeniging ter bevordering van het vreemde lingenverkeer te Bergen (N.H.) en van de IJsclub „Har« nkarspel" te Harenkarspel. Medembllk. B? Men schrrjft'aan de „Haarl. Ct." De dienst in 's Rij ks krankzinnigengesticht te Me dem- blik is gereorganiseerd in dezen zin, dat het aantal ambtenaren, rechtstreeks onder den geneesheer-direc- teur werkzaam, aanmerkelijk is beperkt. Parlementaire redevoeringen van dr. Kuyper Bij Yan Holkema en Warendorf te Amsterdam is verschenen het. eerste deel van dr. A. Kuypers parle mentaire redevoeringen, welke door die firma zullen worden uitgegeven jin viergzware deelen (of honderu afleveringen). De redevoeringen uit dr. Kuyper s eerste korte Kamerperiode van 1874—1876, reeds vroeger uitgegeven zijn daarin niet opgenomen, Het eerste deel begint met de zitting 1894—95 en loopt tot die van 1900-01. Het is ruim 700 blad- ziiden groot. De korte redevoeringen over afzonderlijke artikelen van en amendementen op wetsontwerpen zijn weggelaten. In plaats daarvan zijn enkele^minis terieels memories van dr. Kuyper s hand, die van principieelen aard waren, bijgevoegd. Zooals we in. ons vorig nummer meldden, werd gis terenmiddag de W .Kr. tentoonstelling te Hoorn in tegenwoordigheid van vele belangstellenden geopend, en wel door Dr. W. L. L. Carol te Blokker, voorz. van 'tdistr. Hoogkarspel. Het woord van hartelijk welkom werd toegeroepen aan het Dag. best. van Hoorn, aan afgevaardigden van W. Kr. afdeelingen en aan de Jury. Spreker wees op den krachtigen steun allerwege ontvangen en bracht daarvoor den dank van 't geheele comité. In een belangwekkende rede wees hij op den voor- uitgang der ziekenverpleging, die, eerst geheel uitge oefend door godsdienstige instellingen, thans een be paald vak is geworden. Naast den vooruitgang der wetenschap, stond de vooruitgang van het materiaal en de meerdere ontwikkeling der verpleegsters en ver- He meerdere zorg voor de volksgezondheid is mede een gevolg van de wetenschap. De desinfectie wordt meer en meer populair; de kraamverpleging onderging groote verandering. Spreker ging nog na al het goede door het \vKr. reeds bewerkt. Ook deze tentoonstelling zal er toe bij dragen, dat men nog meer zal gaan gevoelen sympa thie voor de lijdende menschheid. Veel arbeid is door het comité verricht. Spreker zal niet alleen danken, doch kan noch mag een woord van hulde onthouden aan den secretaris, den heer Maas. Met den wenscb, dat de tentoonstelling zal moge bijdragen tot den bloei van het W. Kr., verklaart Dr. Carol deze voor geopend. Hierna gaf de Burgemeester van Hoorn als eere- vcorzitter de verzekering van de sympathie van Hoorn's gemeentebestuur voor de W. Kr. beweging. Trouwens z. i. moet ieder sympathie voor die vereeni ging gevoelen, die werkt tot heil van de lijdende menschheid. Hij hoopt, dat het Comité met deze ten toonstelling het succes zal verkrijgen, dat men zich er mee voorstelt. Ook de heer Van Lennep, vice-voorzitter van het II. B. van het W. Kr. sprak in dien geest. Hierna werd de uitspraak der jury bekend gemaakt. GROEP I. VERPLEGINGS ARTIKELEN te pr. Zilv. med. van H. M. de Koningin de inzen ding van de firma Auping te Deventer. 2e pr. Verg. Zilv. med. Hendriks van Steenbergen te Amsterdam. 3e pr. Verg. Zilv. med. Kam van Rijn te Rotter dam voor Kamercloset naar eigen vinding. 4e pr. Zilv. med. aan A. Cornet te Amsterdam voor ruststoelen en ledikanten. 5e pr. Zilv. med. aan firma S. I. de Vries te Hoorn voor ledikanten. 6e pr. Eervolle verm. aan firma H. J. Sindram te Hoorn, voor diverse baden. GROEP II. Ie pr. Zilv. med. van H. M. de Koningin-Moeder aan de inzending verband-matrieel en verplegings-ar- tikelen van de Kon. fabr. van Verbandstoffen te Am sterdam. 2e pr. Zilv. med. aan de heer L. Wittich, den Haag, voor Rottanverband. GROEP III. Ie pr. Zilv. med. van Z. K. H. Prins Hendrik aan de inzending vervoermiddelen van Dr. O. W. A. Essers te Amsterdam. 2e pr. Verg. Zilv. mod. aan den- heer M. Oostwoud tc Franeker. 3e pr. Zilv. med. aan de rijwielfabriek de „Simplex" te Amsterdam. GROEP IV. Ie pr. Verg. Zilv. med. aan den hr. Westrik te Nieu wer-Amstel. 2e pr. Zilv. med. aan J. Timmenga te Oosterend (Friesland) voor ingezonden Couveuse. 3e pr. Zilv. med. aan Holl. Melksuikerfabriek. GROEP V. Zilv. med. toegekend aan Maatsch. „de Specht" te Zeist voor draaibare lighal. Eene kloppartij. Dinsdagnamiddag bevonden zich op d» n Eogelschen weg achter het station te 's-Hertogenbosch, een aantal woonwagens, waarvan de bewoners uit twee partijen bestonden. De eene partij Limburgers, waaronder de familie L. wilde met de andere partij eene wed denschap aangaan, wiens paarden het sterkste waren, Hiervoor zouden de paard< n met de staarten aan el kander worden gebonden, en zou men zoo uitmaken, wie de sterkste paarden hadden. De andeien gingen hier echter r iet op in, waardoor een formeele kloppartij ontstond, waarbij van alle mogelijke voorwerpen als wapen werd gebruik ge maakt. Ook de woonwagens en de paarden van beide partijen moesten het ontgelden. Uit een der woonwagens van de Limburgsche partij werden nog een vier- of vijftal schoten gelost, doch niemand werd getroffen. Spoedig echter was een sterke politiemacht aan wezig, en trokken de Limburgera naar eene andere standplaats. Bij beide partijen waren gewonden, en was schade m de woonwagens aangebracht. Dronkenschap was hoofdzakelijk de oorzaak van 't voorgevallene. ('s-II. Ct.) De procureur-generaal bij het gerechthof te Amster dam, vorderde gisteren bevestiging van het vonnis der Amsterdamsche rechtbank waarbij de gebroeders Willem Johannes tot 4 en Johannes Willem Roos tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld zijn wegens de bekende brutale inbraken en diefstallen in Blooker's Cacaofabriek aan den Omval, in de Nieuwe Huishoud school in de Gabriel Metsustra&t en in het Pandjes huis in de Daniël Stalpertstraat. Willem Roos, die bij de behandeling in eerste instantie voor de rechtbank zich krankzinnig hield, heeft deze komedie al lang laten varen. Onverschillig zaten beiden in de bank der beschuldigden. Mr. L->vy, de verdediger van hem, noemt hem toch minderwaardig en drong aan op een lichtere straf. Merkwaardig. Te Schiedam is men aan de kweekerij dier ge meente erin geslaagd door jarenlange kruising en ver edeling een nieuw ras der enkelbloemige dwerg-dah lia's te verkrijgen, dat in het bijzonder voor vakbe- planting geschikt is. Deze interressante vinding is reeds door de keu ringscommissie van de Nederlandsche Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde onderscheiden. Sanatorium voor tuberculose. Naar gemeld wordt zal het Sanatorium Sonnevanck voor lijders aan tuberculose, dat vanwege de Vereeni ging tot Christelijk hulpbetoon aan tuberculoselijders nabij Harderwijk is gebouwd, op Dinsdag 6 October e.g., d6S namiddags te 2 uur worden gc-opend. De openingsrede zal worden uitgesproken door den voor zitter der Vereeniging pref. P. Biesterveld van Am sterdam. Ondanks het speurend oog der politie zet de Leidsche inktwerper zijn laffe praktijken straffeloos voort. Meer dan e; n dozijn dames hebben zich san het politiebureau aangemeld, wier lichtkleurige jap nnen met een roode kleurstof werden bespoten en altijd geschiedt het op of in den omtrek der Haarlemmerstraat tusschen zeven en h-Tf negen. Gisteravond is hij ook weer bezig geweest. Een dame van middelbaren leeftijd toonde hare grijze japon die geheel bedorven was. De kleurstof 's zco doordiingend geweest, dat ook de onderkleeren waren aang-tast. In den afgeloopen nacht hebben drie jongens -uit Amsterdam hun slag trachten te slaan, in den tuin van v. d. B., te Diemm. Een flinke zak met peren hadden zij reeds geplukt, toen zij gesnapt werden dooi den rijksveldwachter S., waarop de jongens het op een loopen zetten. Den inmiddels gewaarschuwden gemeente veldwachter K., mocht het evenwel gelukkende jongens per rijwiel te achterhalen en in voorloopige bewaring te steller. Gisternamiddag, ongeveer kwart vóór zes, reed op den Amersfoortschen straatweg, ter hoogte van het Zeisterkamp de automobiel L 538, komende uit Amers foort, met bestemming naar De Bilt. Plotseling vloog een kogel uit het bosch door de vóórspiegelruit van den chauffeur. Daar gescholen werd in schuine r ch- ting, verdween de kogel in het kreupelhout aan de overzij van den weg. De chauffeur en de twee inzit tende heeren waren natuurlijk doodelijk verschrikt. Aanvankelijk werd aan baldadigheid gedacht, maar waar de kogel geschoten werd in de onmiddellijke van de legerplaats der militairen, is het waarschijnlijkheid een kogel uit het kamp nabijheid naar alle geweest. In dit geval mogen er werkelijk wel maatregelen v orden genomen, ter beveiliging van het verkeer „U. D." Subsidie'verleend. Zooals uit de Staatsbegrooting blijkt werd over 1908 een rijkssubsidie van f 8075 verleend aan het ge meentelijk gymnasium alhier. De commissie, door den raad benoemd in de verga dering d.d. 5 Augustus 1908, tot het onderzoek der ge meente-rekening over 1907, bericht, dat zij', met uit zondering van den beer Wanna, die door ongesteldheid verhinderd was aan de werkzaamheden deel te nemen, deze rekening met den daarbij' gevoegden specifieken staat heeft nagegaan en met de overgelegde beschei den heeft vergeleken. Het onderzoek leverde geene bedenkingen tegen de rekening op, zoodat de commissie voorstelt deze over eenkomstig het daarop voorkomende formulier voor- loopig vast te stellen in ontvang tot een bedrag van 821618.40, in uitgaaf tot een bedrag van 809634.47, met een batig slot van 11983.93. Onder dagteekening van 29 Juli 1.1., No. 70, werd door B. en W. eene circulaire van Gedeputeerde Sta ten van N. Holland ontvangen van den volgenden in houd Wij hebben de eer U hierbij aan te bieden een af druk van het rapport, door ons aan de Staten uitge bracht, in zake den toestand der melkvoorziening in dit Gewest. Dit rapport is door de Staten in hunne jongste zomerzitting in de Afdeelingen onderzocht; het verslag van bet verhandelde in de Afdeelingen, waarvan een afdruk mede hiernevens gaat, is bij sluit van 21 Juli 1.1. in onze handen gesteld ter beant woording. Wij vermeenen II het rapport, met de bijlagen, ter aandachtige lezing en overweging te mogen aanbeve len. In de bijlagen is opgenomen eene opgave verschillende toestanden op het stuk der melkvoorzie ning in elke gemeente, waarin kan gevonden worden een grond ter vergelijking van Uwe gemeente met an dere gelijksoortige gemeenten. Daarin is ook opgeno- n het getuigenis van Gemeentebesturen en Gezond- heidscommissiën omtrent de heilzame werking van doeltreffende melkverordeningendaarin eindelijk, wordt dikwijls in het scherpste licht gesteld de belang rijke plaats, welke de gemeente in den strijd tegen slechte melk vermag in te nemen. Het zal bij U na lezing van ons rapport geen ver wondering wekken, dat wij in deze van de werkzaam heid der Gemeentebesturen de meeste en beste resulta ten verwachten. De taak, bij art. 135 der gemeentewet den Raad op gelegd, de zorg namelijk voor de openbare gezondheid, komt toch mede in vervulling door het nemen maatregelen, die beöogen het in den handel brengen en gebruiken van voor de gezondheid schadelijke melk, zooveel mogelijk te weren. Te betoogen, dat voorziening noodig is, schijnt ons, waar wij naar den inhoud van ons rapport en de bijlagen daarvan verwij zen, geheel overbodig. Wij verzoeken U derhalve deze aangelegenheid ern stig te overwegen en daarna bij den Raad Uwer ge meente ter sprake te brengen, voor zoover dit althans niet reeds geheel of ten deele geschied is. Wij noodigen TJ tevens uit te bevorderen, dat de Raad in beginsel zich uitspreke over de vraag, of hij tot het nemen van bovenbedoelde maatregelen bereid Indien de Raad deze vraag in bevestigenden zin beantwoordt, zijn wij gaarne bereid voor bet eventueel in het leven roepen eener verordening, onze voorlich ting, desgewenscht, te verstrekken. Het zal ons aangenaam zijn, indien de Raad meent zich van het nemen van maatregelen te moeten ont houden, de redenen te mogen vernemen, welke tot deze slotsom hebben geleid. In ieder geval stellen wij er prijs op Uw antwoord ter zake, dat eventueel niet verder behoeft te gaan dan tot eene beginselverklaring, vóór 23 September e. k. te ontvangen." Ter voldoening aan het in bovenstaande circulaire gedaan verzoek, brengen B. en W. deze zaak bij den Raad ter sprake. Na kennis te hebben genomen van de daarbij overge legde stukken zal het, zoo meenen zij, stellig ook den raad voorkomen, dat op het gebied der melkvoorzie ning veel zal kunnen en moeten worden gedaan om tot betere toestanden te geraken. Er kan dan ook nauwelijks sprake van zijn, dat de Raad van het ne men van daartoe strekkende maatregelen zich zou wil len onthouden. Welke echter de meest doeltreffende maatregelen mogen geacht worden te zijn, daarover zal ook hier, ge lijk in de afdeelingen van de Provinciale Staten, veel verschil van gevoelen bestaan. Eene ernstige studie van het onderwerp zal 'aan het uitspreken van een oordeel ter zake bebooren vooraf te gaan. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. voor te besluiten: Aan Heeren Gedeputeerde Staten van Noordbolland, in antwoord op hunne circulaire d.d. 29 Juli 1.1. No. 70, te berichten, dat deze vergadering zich in beginsel bereid verklaart de quaestie der melkvoorziening ter hand te nemen en zich voorneemt te zijner tijd maat regelen te verordenen welke tot bet gewenschte doel kunnen leiden. Volgens art. 22 der Leerplichtwet, worden de leden der commissie tot wering van schoolverzuim benoemd voor den tijd van drie jaren en zijn de aftredenden we der benoembaar. Bij raadsbesluiten van 5 September en 18 October 1905 zijn tot leden dezer commissie benoemd de hee ren A. Dijkers en Mr. J. L. Steenlack. In de vervulling dezer plaatsen welke eerlang zullen openvallen, moet mitsdien worden voorzien. B. en W. stellen voor uit de navolgende dubbeltal len, opgemaakt door hen in overleg met de genoemde commissie, eene keuze te doen: a. Vacature A. Dijkers: 1. A. Dijkers. 2. A. Schuur Entingh. b. Vacature Mr. J. L. Steenlack: 1. Mr. J. L. Steenlack. 2. J. Veenenbos. De benoemingen worden gerekend in te gaan resp. op 5 September en 18 October a.s. Gistermorgen legde, ten huize van den bakker P. aan de Kapel in 't Zand te Roermond de dienstbode, bezig zijnde met het verhuizen van de eene kamer naar de andere, eene partij kleeren op bed, waar een kind van 10 maanden lag te slapen. Toen na den gewonen tijd het kind niet wakker werd, ging m>n zien en vond men het arme schaap dood. Het was door den te zware n last van kleeren gestikt. De 18-jaiige mejuffrouw F. van Wieren te Sneek, In de vergaderingen van den Raad van 26 November en 4 December 1907 werd, in verband met de toen heerschende werkloosheid, besloten verschillende wer ken, waarvoor op de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1908 gelden waren toegestaan, nog in het jaar 1Ö07 te doen uitvoeren. Het gevolg hiervan is geweest, dat verschillende uitgaven ten laste van het dienstjaar 1907 zijn gebracht, die anders den dienst 1908 zouden hebben bezwaard en dat aldus op dezen dienst uitgetrokken gelden beschikbaar zijn gebleven. Zoo is op volgnummoer 104 „Onderhoud van wan delplaatsen en plantsoenen" van het crediet, groot 2672,toegestaan voor gedeeltelijke vernieuwing van de Harddraverslaan, beplanting van de Oude- Naar wij met zekerheid vernemen zal tegen het von nis der rechtbank alhier, waarbij O. de G. te Scher meer werd vrijgesproken, booger beroep worden inge steld door den officier van justitie. Winkeladministratie. Voor den cursus betreffende winkeladministratie en -recht, vanwege^de Langedijker winkeliersvereniging, onder"leiding van"den heer S. Prins Az., alhier, hebben zich 65 jersonen aangemeld. Den 16 dezer werd van de scheepswerf „Nicolaas Witsen" van de firma "W. F. Stoel Zoon alhier, met goed gevolg te water gelateneen stalen directie- motorboot, genaamd „Despatch", lang 52 voet, waarin geplaatst is "'een 30 P.K. motor, met teakhouten kajuit voorop en logies voor de bemanning achterin. De boot is tevens ingericht om te sleepen en gebouwd voor rekening van de Graan Elevator Maatschappij te Rotterdam. In de vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, zooals wij gisteren reeds mededeelden, werd voorlezing gedaan van een Kon. besluit, waarbij alsnog goedkeuring wordt ver leend a an-het besluit van den Raad der gemeente Alk- :r tot bet aangaan eener geldleening groot nomi naal 250.000, ter bestrijding van de kosten, verbon den aan de oprichting van een gemeente-slachthuis. Deze goedkeuring steunt, zooals men nader meldt, a. op de volgende overwegingen: dat, al moge in bet algemeen voor gemeentelijke leeningen, vooral met het oog op de waarschijnlijkheid, dat in bet vervolg van tijd meer leeningen zullen moeten worden afge lost, eene aflossing in gelijke of afdalende jaarlijksche termijnen te verkiezen zijn boven bet stelsel van an nuïteiten, waarbij door bet als gevolg der geleidelijke aflossing steeds dalende bedrag der renten dat der af lossing voortdurend stijgt, deze beschouwing hare be- teekenis verliest bij eene geldleening als in deze zal worden aangegaan; dat toch hierbij tegenover de ver schuldigde annuïteiten staan de inkomsten van het be drijf waarvoor de leening zal worden gesloten, zoodat, waar, gelijk bier, reeds op grond van de sinds de op richting geïnde ontvangsten en de raming der jaar lijksche ontvangsten en uitgaven, gelijk daarvan na mens het gemeentebestuur opgave is gedaan, veilig mag worden aangenomen, dat de kosten der inrich ting, met inbegrip der annuïteit, door hare ontvang sten zullen worden gedekt, zonder bezwaar het stelsel van aflossing door middel van annuïteiten kan worden aangenomen. Door de heeren gebroeders De Blij is alhier een Algemeen Assurantie-Kantoor geopend in het perceel Zijdam 9. Het kantoor ziet er zeer net uit. Allerlei verzekeringen sluit dit kantoor: levensverzekeringen onder allerlei vorm, ongelukken-, benevens wettelijke aansprakelijkheidsverzekering-, brand-, glas-, inbraak-, ziekte-, transport-, neering-, huur-, bedrijfs- en Casco verzekering, zooals wordt meegedeeld in een circulaire. Credieten worden verleend op zakelijke of persoonlij ke zekerheid, of onder le of 2e hypothecair verband. Als chef van bovengenoemd kantoor zal optreden de heer J. O. Holland, Gep. Kapitein van bet O. I. L„ die de firma per procuratie zal teekenen. LAATSTE POST. De tentoonstelling mocht zich gisteren in een bij zonder groot bezoek verheugen. Des avonds had de wedstrijd in poort- en gevelver siering plaats. Den eersten prijs behaalde bij loting de heer Dr. A. O. G. Post, den 2den prijs bekwam de Zeereerwaarde heer Pastoor v. Swieten, terwijl de 3de prijs werd toe gekend aan den heer J. Zijp. De eerste en tweede prijs waren echter niet door een gevel of poortversiering behaald, maar door tuinillu- minatie, welke door het stille weer in den avond een zeer mooi effect maakte. In het lokaal van den beer Klaver was veel bezoek, Jacob Kelder trok daar door zijn spel veel belangstel lenden. Het fanfarecorps was op verdienstelijke wijze in de weer. Ook beden verleende dat zijn medewerking. Het gun stige weer droeg er zeer zeker vandaag ook toe bij, dat bet aantal bezoekers zoo groot was. Deze tentoonstelling kan daarom tot de goedge slaagden gerekend worden. De inzendingen groente en andere landbouwproducten munten bijzonder uit. Zooals men gisteren uit de bekroningen heeft kun nen opmaken was daar van alles aanwezig. Ook de etaleering was goed. Minder mooi vonden wij het ech ter, dat in een gedeelte van dat lokaal een uitstalling fietsen en meubelen was geplaatst. Misschien had dit beter in een ander lokaal geëxposeerd kunnen worden. Thans deed het wel eenige afbreuk aan het geheel. De inzending rijtuigen en landbouwwerktuigen mag zeer zeker ook groot genoemd worden. Om 11 ure trok men hedenmorgen in optocht van het lokaal Pijper, naar dat van Klaver, waar onder

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2