ST A DSN f EUWÏ Amsterdamsche Beurs. Meisjes genoeg! Uit Oterleek. Uit St. Pancras. Uit Graft. Uit Ursem. Uit Hoogkarspel. Van den Langendijk. Een stoomschip gestrand. Het Deensch voor Nederlanders. Nieuws uit Hoorn. Een jubileum. Muziekuitvoering. Stedelijk Muziekkorps. Bond van Gemengde Zangvereenlglngen In Noord-Holland. Uitslag Velling Uitslag Veiling, LAATST E POST. Uit Schagen. Laatste Berichten Noordhoilandsch Landbouwcrediet, Dat was een drukte gistermorgen tegen negenen op het Damrak te Amsterdam vóór perceel 28 30 Eergisteravond nl. werden in een der nieuwsbladen aan cit adres een paar meisjes gevraagd, h f 5 per week, voor het opplakken van postzegels enz. En daar stonden me nu minstens een paar honderd dametjes op het trottoir tegen den gevel aangeplakt. Sommigen waren reeds om 7 uur present. De politie moest zelfs optreden. Doch de „sterke arm" was niét in staat de juffertje van den deuringang af te houden. Dat dit heel wat nieuwsgierigen lokte en tot vermakelijke tooneeltjes aanleiding gaf valt licht te begrijpen. De agent moest ten slotte zijn pogingen, om tot doorloopen te bew gen, opgeven, en verklaarde toen hij mbt een bezweet gezicht aftrok, dat het toch ook niet aanging zoo'n advertentie te plaatsen, zonder vooraf de politie te waarschuwen Dus men weet hetis men in de noodzakelijkheid dienstpersoneel te vrageD, dan bijtijds met het oog op volksophoopingen de politie gewaarschuwd Ten slotte bleek alleen de mededeeling, dat in de betrekkingen was voorzien, in staat te zijn de schare liefhebsters en toeschouwers te doen aftrekken. te jide huiswaarts En als dat ge niet den blanken sa- Het zangkoor „Harmonie" heeft bij gebrek aan mannelijke leden besloten hare oefeningen te staken. Een driejarig knaapje, zoontje van den boschwachter, viel in een onbewaakt oogenblik spelende in een diepen sloot. De moeder, die het ongeval ontdekte, sprong het kind na en haalde het op 't droge, maar 't mocht haar en oen paar buren niet gelukken de levensgeesten van de kleine op te wekken. Vrijdag werden te St Pancras twee huizen benevens twee perceelen bouwland vei kocht, samen groot 50 aren 90 centiaren. Het geheel word in bod gebracht op f 875 en bij afslag opgehouden op f 1005. Het Gemeentebestuur van Graft .heeft aanbesteed de levering van steenkolen voor ;de schol- n in die gemeente voor het a s. winterseizoen. Van de 3 in schrijvers was de laagste de heer H. Zondervan te Westgraftdijk (f 1.20 per HL. neutjeskolen) aan wien de levering gegund is. Gisteren geraakte alhier een voerman, die een twee span mende van het krat en werd tegen den berm van den weg geslingerd, zoodat hij een zijner armen verwondde. De paar dj'is schenen den voerman niet te missen vervolg len hun weg tot bij de Ureemmer brug. Hier konden zij twee wegen inslaan. Het sterkste dier kwam in den schoen makerswinkel terecht, waar het een ruit, en een lampje verbrijzelde het zwakste exemplaar kwam met het rijtuig tegen den grond. Het ongeval lokte heel wat toeschouwers. Mej A. M. Bakker, die mee; dan 30 jaren hoofd is geweest der „Brei- en naaischool" alhier heeft hare taak neer gelegd, tot groot leedwezen der gemeente. Zij ontving vele blijken van waardeering. c-.a. een fraai schrijfbureau, een tegeltableau,enz. Door vertegenwoordigers van zes verschillende vereenigingen aan den Langendijk en omstreken, is nogmaals een bijeenkomst gehouden, om te bespreken de vermindering van !/2 °/o op 1/4% korting aan de handelaars voor de contante betaling van de onder- handsch verkochte producten. Algemeen werd besloten niet meër dan i/4 toe te staan. Van dit besluit werd in de op deze bijeenkomst volgende vergadering, met vertegenwoordigers van de vereeniging „De Koophandel", aan deze heeren mede deeling gedaan. De zes vereenigingen zullen het besluit om l/4 0/Q korting aan den handel toe te 3taan, met alle ten dienste staande middelen ten uitvo- r brengen. Een circulaire is aan alle leden verzonden, thans om het besluit ten uitvoer te brengen. Dus zal de strijd tegenover den handel op dit punt worden aan vaard. Opmerkelijk is het dat in deze kwestie slechts ééne vereeniging zich aan de zijde van „De Koophandel" schaart, n.l. de vereeniging „Groenten-Cultuur" te Broek op Langedrjk. Wanneer de „Koophandel" en „Groenten-Cultuur" blijven vasthouden aan !/2% zullen zij vermoedelijk een eigen betaalkantoor stichten, doch dan zullen zo met de leden der zes verschillende vereenigingen geen handel kunnen drjjven, daar deze immer verplicht zijn tegen x/4 °/o te verkoopen. Bij Kamperduin is h6t Engelsche schip „Galtoe" gestrand. De sleepbooten „Titan" en „Hercules" ver trokken derwaarts. Het schip is geladen met steen kolen en bestemd voor Hamburg. Sleepboothulp werd g rweigerd. Nader wordt gemeld i Het gestrande stoomschip „Galtee" is door de sleep boot „Admiraal Da Ruyter" voortgesleept en heeft de reis voortgezet. Bij de firma P. Noordh. ff te Groningen is ter perse om met 1 October a.s. te verschijnen een leercursus vcor het Deensch getiteld „Het Deensch voor Neder landers", uitgegeven met subsidie van de Deensche Regeering. bewerkt door H. Forchbatnmer en W. R. Ott de Vries, behandelende achtereenvolgens „Uit spraak, Omgangstaal, Beschrijvingen, Taalregels, Woor denlijst" en is met een voorwoord voorzien van Dr. Otto jJaspersen, hoogleeraar aan de Universiteit te Kopenhagen. Gemeen teraadsverslag. Tn de gisteren gehouden zitting van den gemeente raad was slechts afwezig de heer Van der Zande (met kennisgeving). De interpellatie-Eijken over de jongste relletjes, de vorige vergadering uitgesteld, werd thans gehouden. De heer Eijken stelde daarbij de volgende vragen lo. wat beschouwt u als de aanleidende oorzaak tot de ongeregeldheden, welke hebben plaats gehad in de St. Maartensweek 2o. wie fungeerde toen als hoofd der Politie en be stonden er toen zulke beweegredenen, om tot een ge- weldadigen maatregel over te gaan, n. 1. de burgerij met den blanken sabel te doen uiteen gaan? 3e. Is u tevreden over de uitvoering van deze last geving, zooals ze helaas door sommige politie-mannen is gedaan? Het antwoord van den Burgemeester behelsde, dat le. de niet gemotiveerde aanleiding was gelegen in een paar bekeuringen, die 's Maandags hadden plaats gehad 2e op Maandag werd bij herhaling door eenige jongelui met vuurwerk naar de politie geworpen. De- ze kon, ja moeht dit niet toestaan, zoodat bekeuringen hiervan t gevolg waren. Het afsteken van het vuur werk heeft dit jaar een bijzonderen omvang gehad en wanneer de politie hun aanm gaan, werd ze bespot, ja belee beurt, rest haar niet anders dan bel op te treden; 3e. ook ik betreur het, als onschuldigen door het optreden onaangename gevolgen hebben ondervonden, dceh dit is nimmer te voorkomen. Ik wil er nog aan toevoegen, dat ook ik betreur, met den heer Eijken, hetgeen is voorgevallen, en ik hoop, dat in de toe komst de ordelievendheid van het Hoornsche publiek zal worden hoog gehouden. Hierbij was de interpellatie, waarop geen debat werd toegestaan, afgeloopen. Aan de orde was thans de nadere regeling der on- derw.-salarissen, mede in de vorige vergadering aan gehouden. B. en W. handhaafden hun voorstel, n.l. aanvang- salaris 600 met 6 drie jaarl. verhoogingen van 50. Hoofdacte 150 extra, onderwijs in vreemde talen en wiskunde 100, extra per vak en huishuur 100. Ge lijk we reeds in ons nummer van 2 September vermeld den, komt de gemeente bij deze regeling te staan voor een meerdere uitgave van 3250 per jaar, of 1325 meer dan de verhoogde Rijkssubsidie. ~- Ingediend was een amendement van de heeren Yan der Zande, Kroon, de Vries, v. Leersum, Scholten en Yan Hoolwerff om toe te kennen 4 twee-jaarl. en 4 driejaarl. verhoogingen van 50 en voor de hoofdacte 200 toe te kennen. Door dit voorstel worden de kos ten verhoogd met nog 2650. Door den heer Bos was een amendement op het voorstel van B. en W. ingediend, om nog een verhoo- ging van 100 toe te staan na 25 dienstjaren. Door V. d. Zande c. s. werd mede nog voorgesteld om de jaarwedden van de hoofden aan scholen met minder dan 350 leerlingen te regelen als volgt: aanvangsalaris 1200, na 5 dienstjaren 1250, na 10 dienstjaren 1300, na 15 dienstjaren 1400 en voor hoofden van scholen met meer dan 350 leerlingen resp. 1200, 1300, 1400 en "1500. Met betrekking tot deze wijzigingsvoorstellen zijn B. en W. na rijpe en nauwgezette overweging tot de conclusie gekomen, dat, wat de salarieering van de klasse-onderwijzers betreft, naar hun meening te ruw in de financiën der gemeente wordt ingegrepen. Daarbij is in het oog te houden, dat de jaarlijksche hoogere uitgaaf (met inbegrip der Hoofden 5900) geenszins als een maximum is aan te merken, aange zien met vrij groote "zekerheid kan worden aangeno men, dat zij van jaar tot jaar zal klimmen, vermits te verwachten is, dat het aantal mutatiën eer af dan toe zal nemen en op 't oogenblik nog slechts 11 van de 31 onderwijzers en onderwijzeressen in het genot zijn van het max. salaris. Naar de meening van B. en W. zouden de salarissen der Hoofden ook meer verhoogd moeten worden indien liet voorstel V. d. Zande c. s. wordt aangenomen. Ook tegen het voorstel Bos verzetten zich B. en W. met het oog op de steeds klimmende belangrijke uit gaven die voor salarieering van het onderwijzend per soneel in het verschiet liggen. Zij hebben er in hun voorstel naar gestreefd, een salarisregeling te ontwer pen die aan redelijke eischen beantwoordt en aan de gemeente-financiën niet al te zware eischen stelt. Zij merken nog op, dat zij het ten hoogste zouden be treuren, indien, tengevolge van een geheelonnoodige opdrijving der salarissen meer nuttige en meer drin gende zaken van algemeen belang> o. a. die tot voor bereiding waarvoor door den Raad de noodige gelden werden toegestaan, geheel of ten deele achterwege moesten blijven, op grond der overweging, dat onzen belastingbetalenden ingezetenen onmogelijk meer las ten kunnen worden opgelegd. Ten einde de gemeeirte voor groot financieel verval te behoeden, dringen B. en W. aan op een verwerping van het voorstel Van der Zande c. s. en het amende ment van den heer Bos. De heer Scholten licht bij afwezigheid van den hr. Van der Zande het voorstel toe. Hij wijst er op, dat er in de onderwijzerswereld vele malcontenten zijn, wegens hun ongunstigen fin. posi tie. De toestand in Hoorn is dan ook minder gunstig dan in de meeste andere gemeenten. B. en W. hebben dat ook gevoeld en in overeenstemming met de finan ciën hebben zij een voorstel tot verbetering ingediend, 't Resultaat is, dat velen deze verbetering niet vol doende hebben geacht, vandaar dan ook, dat een be ter voorstel is gedaan. Wordt dit aangenomen, dan is de toestand verbeterd, zonder dat nog behoeft te wor den uitgeroepen: wat hebben de onderwijzers het vree- selijk royaal. In het antwoord van B. en W. wordt gezegd, dat ruw wordt ingegrepen in de gemeente-financiën. Dit komt echter doordat het aantal zoo groot is. Om nog eenigszins te gemoet te komen aan het fin. bezwaar van B. en W. hebben de voorstellers bij afzonderlijke nota, de verhooging voor de hoofdacte bepaald op 150. De heer Bos had gehoopt, dat de heeren V. d. Zan de c. s. met zijn voorstel zouden zijn meegegaan, daar dit, zonder de groote financiëele bezwaren, toch vol doening zou hebben gegeven, en men den gulden mid denweg zou hebben bewandeld. Hij beveelt zijn amen dement als minder bezwarend voor de gemeente aan. De heer Bast wil gaarne een goed salaris toe kennen, in 't belang van de onderwijzers zelf en in dat van de gemeente. Lang heeft hij daarom geaarzeld. Na het lezen van het Rapport van het dag. best. is hij hot volkomen daarmee eens. Ook z. i. zouden de sala rissen der hoofden beslist moeten worden verhoogd, om het^ verschil tusschen hen en de onderwijzer niet te klein te maken. Het bezit van de hoofdacte zou hij gaarne zien beloond met 200. Als voorzitter der schoolcommissie is hem van een ontevreden geest on der de onderwijzers nooit iets gebleken. Ook de Burgemeester zei hiervan nooit iets te heb ben gemerkt. De wethouder van Buren Lensink zegt veel te voe len voor het amendement Bos, omdat er voor hem iets aangenaams in is gelegen, wanneer men op zijn le vensweg in het verschiet een zonneschijntje ziet. Ten slotte werd het gewijzigde voorstel V. d. Zande (hoofdacte 150) aangenomen met 8 tegen 6 stem men. Voor: Van Hoolwerff, de Boer, Lippits, Kroon, v. Leersum, Eyken, de Vries en Scholten. TegenBos, Van Dijk, v. Buren Lensink, van Doornik,- de Jong en Bast. Het amendement Bos werd ingetrokken, i ot leeraren aan de Burgeravondschool werden voor den cursus 1908/09 benoemd de heeren H .J. Roden- uis, R. Th. A. Bisschop en D. A. A. W. Dobbe en tot onderwijzeres-plaatsvervangend hoofd aan de Eerste burgerschool voor meisjes mej. Jrl. Verwijs. Onder den Hoornschen wal is hedenmorgen 8 uur noor een visscher in zijn net sen pasgeboren kind op gehaald. Da politie stelt een grondig onderzoek in. Het •I J9 verkeerde nog niet in staat van ontbinding. t Toynbee-vereeniging. De Toyn bee-vereeniging, die nier teJkenjare met zooveel succes werkt,, zal haar verschillende cursussen Wv.*fi 3Poe("£ openen. Zij stelt zich voor in 14 ver schillende vakken fes te geveD, terwijl en dit n.l. op verzoek, 'fc beste bewijs ervyo v, dat het zeer in den smaak is gevallen er weer oen Jees vraag- en praat uurtje zal worden opengesteld. Donderdagavond om half negen bestaat er in het Nutsgebouw gelegenheid tot aangifte. De leerlingen moeten den leeftijd van 16 jaar bere kt hebben. 8 October-vïerlng. De prijzen voor den avondoptocht zijn v&nsf heden tentoongesteld in het m igazijn van den heer II. Bos- sert, Huigbrouwer steeg. Deze fraaie prijzen zijn zeer zeker de bezichtiging waardig. De avondoptoeht zal bestaan uit drie afdeelingen a. Mascaradeb. Lampionoptochtc. reclameoptocht. Voor do mascarade worden prijzen uitgeloofd a. voor de mooist gecostumeerde groepb. voor de mooist geeoatumeerde persoon c. voor de aardigst ge- costumesrde groepd. voor de aardigst gecostumeerde persoon. Vo >r den lampionoptocht worden prijzen uitgeloofd a. voor de mooist verlichte groep b. voor de grootste verlichte groepc. voor het mooist verlichte rijtuig d. voor het mooist verlichte rijwiele. voer de mooist verlichte parapluie. voor den reclameoptocht worden prijzen uitgeloofd: a. voor de mooist verlichte reclame; b. voor de meest doeltreffende reel, mec. voor de aardigst ver lichte reclame; d. voor de aardigste reclame. Door de verschillende wijzen, waarop aan dezen op tocht kan worden deelgenomen is ieder in de gelegen heid gesteld mee te doen. Slechts door zich te kleeden in een eenvoudig coatuum, dat men desnoods zelf kan vervaardigen, of door een rijwiel of parapluie te ver sieren met lampions, kan men in aanmerking komen voor een der mooie prijzen, aldus schrijft nu n o s. In de vergadering van de commissies voor den avondoptocht, werd medegedeeld, dat voor alle afdee lingen reeds aangifte-biljetten zijn ingeleverd. Tevens werd in deze vergadering besloten, om een extraprijs uit te loven, voor de groep, welke de meest do Itreffende voorstelling biedt, betrekking hebbende op het ontzet in 1573. Voetbal. Alcmaria Victrix Voorwaarts. De vraag, hoe morgen de Alkmsarsehe club in de twe«ïe klasse zal dobuteeren, doet al wat hier for steste voetbalt of zich voor voetbal interesseert, dezen wedstrijd met spanning tegemoet zien. En met reden! Gelijk het vorige seizoen voldoende bleek, is voor de derde klasse Alcmaria te sterk; wat echter volstrekt niet de zekerheid in zich sluit, dat zij, tot tweede klasse gepromoveerd zijnde, nu dadelijk een goed figuur in de hoogare afdseïing zal maken. In de eer3te plaats is er een groot verschil tusschen derde- en tweedeklasse spel, maar bovendien is het elftal ingedeeld in verreweg de zwaarste afdeeliug. In haar eerste match gelukkig een thuiswedstrijd krijgt Alcmaria reeds dadelijk oen der allersterkste tegenstandera tegenover zich. Reeds sedert verschei dene jaren een der sterkste tweede klassers geweest zijnde en na in het vorige seizoen zich slechts door een zeer gering verschil gescheiden te hebben gezien van het kampioenschap en de kans op het eerste klasseschap, moet ook dit jaar het Haagache Voor waarts een combinatie bezitten, die als een der e:n stigste concurrenten naar de eereplaats wordt be schouwd, een uiterst sterk elftal met krachtige spe lers, die forsch aan welberekend spel paren: Eau overwinning zou dus zeer zeker een groot suc ces voor de Alkmaarseha spelers zijn, doch is niet waarschijnlijk. Want wel zal morgenmiddag Alcmaria Victrix haar sterkste elftal in het veld brengen, doch tegen de Hagenaars opgewassen achten wij deze com- binatia nog niet. Het Alkmaarsche elftal is nu definitief samengeteld. Er zullen negen spelers van het kampioen-elftal van het vorige jaar in uitkomen. De verdedigingslinies zijn geheel dezelfde geblevenin de voorhoede hebben echter twee nieuwe spelers een plaats gevonden. De kwestie of dit elftal sterker of zwakker is dan dat van het vorige seizoen en de vraag of het waar schijnlijk meer individuesle spel der spelers dezer nieuwe voorhoede meer of minder profijt zal afwerpen dan het verdoorgevoerde, zoo zuivere samenspel der sedert jaren aan elkander gewend zijnde en elkander volkomen begrijpende spelers der vroegere a&nvals- linie, is natuurlijk nog moeilijk te beoordeelen wel licht zal zulks morgenmiddag blijken. Eindigen wij met de vermelding, dat de wedstrijd zal geleid worden door den heer J. A. Wijnmalen van Amsterdam en dat het aanvangsuur als altijd twee uur zal zijn. Op den 3 October herdenkt de heer P. Nagel den dag waarop hij voor 25 jaar bij de apothekersfirma Brom en Wanna als medieijnen-rondbrenger in dienst trad. Muziekuitvoering door het Stedelijk Muziekkorps op Zondag 27 Sept. 1908, 's namiddags 2i/2 uur, in den stadshout, onder directie van den heer J. M. Otto. Programma. 1. „L'aigle", Marche Militaire v. 2. „L'Africaine", Grande ouver ture de concert 3. a. „Verlornes Glük", Nocturno 6. „Dans le3 bois", solo pour petite flüte 4. Fantaisie a. d. Oper „Der Freischtilz J. Christophe. L. Langlois. R. Eilenberg. Ch. Muldermans. 5. „Einzug der Gasten tuf Wart- bui'g" a.d. Oper Tannh&üser 6. „Erinnerung an Mendelssohn Barlholdy", Fantaisie 7. „Nieuw Leven", Concert-Wals 8. Fantaisie sur des motifs de l'Opéra „Faust" 9. Finale. C. M. v, Weber. R. Wagner. L. Curtb. K. Komzak. Naar men ons mededeelt is het morgen de laatste maal, dat de heer Otto tijdens een openbare muziek uitvoering het stedelijk muziekkorps zal dirigeeren. Uit de Bijlagen. B. en W. stellen den raad voor een stukje grond ter grootte van 12.84 M2. voor de gemeente aan to koopen voor den prijs van f 36. Dit besluit is slechts een formaliteit. Zij wenschen den naam Paardensteog niet te ver anderen, zooals de bewoners hadden verzocht, in Marktstraat, maar, op advies van den gemeente archivaris, stellen ze voor de Paaröensteeg Konings straat te noemen. De jaarlijksche algemeene vergadering van den „Bond van Gemengde Zangvoreenigingen in Noord-Hol land", zal dit jaar alhier worden gehouden op Zondag 4 October a.s., v.m. ID/2 our, in het Hotel „Central", Hof. gehouden den 24 SEPTEMBER 1908, in het café „Central" te Alkmaar, door den Notaris L. TOP te Bergen, van een huis met het recht van erfpacht van den grond van het perceel aan de Lindelaan te Alk maar, groot 56 cA. Str. de heer J. G. CORING, 1010. De afslag heeft plaats op DONDERDAG 1 OCTO BER 1908, 's avonds 6'/2 uur, in het café „Central." bi.i opbod gehouden op 23 September 1908 in het kof fiehuis van O. de Geus te Warmenhuizen, ten over staan van den notaris P. J. Laurman te Schoorldam van perceelen bouwland, liggende in de gemeenten Warmenhuizen en Oudkarspel, ter gezamenlijke groot te van II. A. 14.99.80. C. Barsingerhorn, II. A. 4.75.25 voor 5875. G. Kroon, H. A. .12.voor 330. J. Vlam Pz., H. A. .05.30 voor 127.50. K. Bakkum, II. A. .84.90 voor 1933. W. Heman, H. A. .23.50 voor 600. C. Pastoor, H. A. .23.20 voor 630. J. Pastoor, II. A. .12.40 voor 363. J. Pie, H. A. .44.35 voor 950. W. Wognum, H. A. 93.90 voor 2480. O. Pie, H. A. .49.65 voor 1312.50. J. Gutker, H. A. .07.90 voor 220.50. J. Nannes, H. A. .32.70 voor 882. K. Barsingerhorn, H. A. .45.10 voor 1045, allen te Warmenhuizen. D. Dirkmaat, Heer-Hugo- waard H. A. .26.70 voor 667. Jb. Verver, Koedijk, H. A. 1.74.55 voor 3924.50. P. Klant, Schoorldam, H. A. —.34.30 voor 797.50. O. Scheltus, Oudkar spel II. A. 1.04.45 voor 1386. A. Scheltus, Oudkar spel, H. A. .61.15 voor 806. O. Winder, Oudkar spel H. A. 1.89.50 voor 2983.50. Totaal 27313. Afslag, combinatiën en eindtoewijzing op 30 Sep tember 1908, voorm. 10 uur, in bovenvermeld café te Warmenhuizen. Den 26st,en werd alhier vanwege de afd. Schagen e. O. van de Holl. maatsch. v. Landbouw de jaarlijksche wolvee-keuring op de markt alhier gehouden met den volgenden uitslag: 1/2-jarige rammen 34 inzendingen, le prijs 10 J. de Veer, Schagen, 2de pr. 5 A. v. d. Horst, Schagen, 3e pr. 2.50, K. Breebaart, Winkel, bestuursprijs H. Spaans, Winkel. l1/2-jarige rammen, 16 inzendingen, le prijs 10 J. de Veer, Schagen, 2e pr. 5 K. v. d. Oord, Barsinger horn, 3e pr. 2.50 A. v. d. Horst, Schagen, bestuurspr. Jm. Blaauboer Jz., Schagen en Jm. Blaauboer Gz., Barsingerhorn. Ooischapen, 7 inzendingen, le pr. 5 A. v. d. Horst, Schagen, 2e pr. 2.50 A. Vethman, Barsingerhorn, be stuursprijs Jm. Blaauboer, Schagen. Ooilammeren, 10 inzendingen, le pr. 5 A. v. d. Horst, Schagen, 2e pr. 2.50 Jb. de Veer, Schagen, bestuurspr. K. Breebaart Winkel en K. v. d. Oord, Barsingerhorn. Ter opluistering werden 8 inzendingen ingezonden. BRAND. DEN BTTRG (Texel), 26 Sept. Gisteravond brak een felle brand op ons dorp uit, die zoo snel in, om vang toenam, dat men er eerst hedenmorgen in kon slagen het vuur meester te worden. Een groote schuur en een woonhuis werden geheel een prooi der vlam men. Alles was verzekerd, behalve de inhoud van de schuur. H. M. DE KONINGIN. AMSTERDAM, 26 September. Begin November komt de Koningin-Moeder voor 14 dagen op het Loo. Dit wijst erop dat de Hofhouding dezen winter voor- loopig op het Loo blijft. TRAM-ONGELUK. BERLIJN, 26 Sept. Hedenmiddag 2 uur stortte bij Moeckernbrug een wagen dar electrische Hochbahn in de diepte. 15 dooden en 20 gewonden. Opgave van het Voarrtnm O 1218, Alkmaar. Ko°r» van: Staatsleeningen. 25 Sept.26 Sept NEDERLAND. pCt. Ned. Werkel. Schuld 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 China 1898 5 Mexico binnen 5 J apan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Financ. en Industr. ondernemingen Neder'. Handelmaatschappij resc. dlv Cultuur Vorstenlanden Winstbew. U Westersuiker aand. V A'dam. Langkat A'dam. Serdang Bindjey Deli-Maatscliappij aand. div. Langkat tabak A Medan N. Asaban tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. Mooara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Pcrlak Redjang Lebong aand. t flreat Cobar Pittsburgh Coal Common Steels Aand. div. Car Foundry Axnerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz, Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Deny, en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie i> Kansas City South. pref. Mis. K. Taxas C. v. New York Ontario Norfolk Western Cv.» Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew. POLEN. Wcarshau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 885 I Wang Dombr. Premieloeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam /TOO Gemeen te-cred BELGIE. Antwerpen 18 HONGARIJE. Theiss OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 RUSLAND. 1864 1856 Koers van hot geld Prolongatie 21/2 pCt. Mededeolingen. Staatsfondsen vast. Russen in iets betere stemming. Mijnen onveranderd. Tabakken vast. Olie prijshoudend. Culturen vrij stil. Amerika opende op de vorige koersen, had een opgewekt verloop en sloot in vaste stemming. 4 4V, 3 3 2 4 5 5 61/, 747/s 96»/4 104 97 471* 83V, 96«/u 8DA 821/4 92i* 8U* 1711* 1281* f 44.90 147 148 199 797* 84V, 443 88 965 24 363 396 291 141»* UI1* 129 135 926 105»* Ui* 45% 891* 1221* 7i* 20% 11 43** 881* 96 196 87»* 93** 27»* 29»* 271* 611* 40i* 73 2D* 1031* 160»* 121* 18i% 100 20% 1067/ij 103 071* 1481* 155 364 104 97 47% 971* SU* 82»* 921% 81 1711* 128V, f45.70 85i* 446 861* 270 125 870 291 14U* 111% 1231* 136% 924 106 11% 451* 39»* 120 71* 201% 11% 43** 877* 94 27% 29% 27% 61»* 30% 40i* 74% 21»* 102»* 159% 12»* 191% 90 961%

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2