STADSNIEUWS. Uit Schermerhorn. Uit c. Een witte paling. Cadettenschool. Oplichterijen. Nieuws uit Hoorn. Een prijs behaald. f Afscheid-Otto van het korps. Voetbal. Een nieuwe Geheelonthoudersvereenlglng. respect, een spiegel en een stel -azen werden gewon nen door N. Meijue, terwijl de 3e pr., een stel vazen, behaald werd door L. Nanne. Bij P. de Waard had de uitreiking der prijzen plaats. Ook was aldaar muziek voor den dans. De kermis die niet druk be- zocht werd, had dezen keer een ordelijk verloop. Door aankoop van eenige instrumenten is het fan farecorps veranderd in een harmoniegezelschap, waar van de heer H. G> A. Ackmann directeur is. Het hier bestaande symphoniegezelschap heeft tot directeur benoemd de beer Crefeld te Alkmaarin plavts van den heer J. Kuilman, heeft bedankt. die als zoodanig Uit Warmenhulzen. Op verschillende plaatsen in deze omgeving werden den laatsten tijd vruchten van het land gestolen, zon der dat men te weten kon komen door wien of wie dit geschiedde. Vannacht mocht het de politie gelukken den dader, een zekere G., aan te houden, die gevanke- lijk naar Alkmaar werd vervoerd.' Uit Heer Hugowaard. Den löden Oktober a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer G. Sieffers, H. d. S. alhier, in deze gemeente in functie trad. Anna Pauiowna. Bij Kon. besl. van 25 dezer is goedgekeurd dat Wij denes Spaans Jr., burgemeester van de gemeente Anna-Paulowna is benoemd tot plaatsvervangend secretaris dier gemeente. Uit Bovenkarspel. De dir.-gen. der posterijen en telegraphie maakt be kend, dat het tijdelijk bijkantoor van de Kijkstelegraaf te Bovenkarspel-Grootebroek op 10 October aanstaan de, na afloop van den dienst, gesloten wordt. Door den visscher C. Boogaard, te Scbellingwoude, is buiten de Oranje-sluizen in het Buiten-IJ eene ge heel witte paling gevangen. Het zeldzame exemplaar is aan Met genoegen constateerde de heer Pool, dat allen hadd°n medegewerkt, om den dag tot een succesvolle te maken. Dit concours was er een, waarop ledeu èn vereeniging trotsch kunnen zpn. Hij hoopt dat door onderlinge samenwerking de vereeniging steeds in bloei zal mogen toenemen. De uitslag van den wedstrijd was de volgende: A. Personeele baan, voor schutters le klas, afstand 200 M. tt tt le nr J. C. Woestenburg 53 punten; 2e pr. H. ti. 62-112); 8. p,. t. W. 62-(l»; 4. pr M. v. d. Meulett 50; 5e pr. J. Boednn 49; 6e pr. M. Stam 47-02); 7e pr. L. Bakker 47-(8); 8e pr. W. D«niëlse 46 9e pr. D. A. Pool 45 p. B. Personeele baan, voor schutters 2e klas, afstand 16leMpr. D. Nes 47 punteD; 2« pr. H. Kool 45—(9.10.9); 3e nr H Kroon üz. 45-(7.10.9>; 4« pr. J. de Jong 44; 5- pr W A. I.Tdo 416e pr. V. Polman 39; 7e pr, J. Gravendijk 39; 8e pr. G. J. de Groot 38 punten. C Vrije baan. 200 M.. opengesteld voor alle leden, le pr. J. C. Woestenburg 68 punten; 2e pr. J. Boe- dijn 68 3e pr. M. Nooij 684e pr. D. A. Pool 66 5e pr H. H. Schwietert 656e pr. L. Bakker 65 p. D Vrije baan. 150 m.. voor schutters le klas. le nr 'j C Woestenburg 70 punten; le pr. JBoe rt riu 703e pr. H. H. Scliwietert 69 4e pr M. Nooij 68- 5« nr. J. v. d. Berg Jr. 68; 6e L. Bakker 67 p. Vrije baan, afstand 150 M. voor schutters 2e kliTnr H. Kroon Dz. 66 punten2e pr. H. Kool 3, pr. D. Nes 624e pr. G. J. de Groot 60 5e J. Haring 59; 6e pr. V. Polman 55 punteu. F Fiobertbaan, afstand 12 M. le pr. L. Bakker 186 punten; 2e pr. P. Edel 176; 63 pr 3e pr. J. v. 173; 5e pr. 164 punten. Bij monde namens den Berg Cz. 173 Nooij 1716- 4e H H. Schwietert pr. M. v. d. Meulen het bestuur van „Artis" te Amsterdam ge schonken voor het Aquarium. De Velserpont. Voor hen, die zich in Kennemerland, door het be zoek van minister Bevers, schrijft de „Tel.", zouden gaan verblijden met een doode musch. en die daar door mochten meenen, dat de ponten nu eindelijk ten doode zijn opgeschreven, diene, dat er op dit oogen- blik geen sprake is van een nieuwe brug over het Noordzeekanaal. Niet een enkel plan daarvoor is bij Waterstaat te vinden. Wel is er aan dit departement aan gedacht, dat het leggen ervan te een of anderen tijd nordig zal wezen en daarom heeft men er bij de planneD van het nieuwe postkantoor te Velsen op gerekend, dit een meter of vier meer westwaarts te plaatsen, opdat er bij een eventueelen brugbouw voldoende ruimte zal zijn voor ©en behoorlijken verkeersweg. Alweer een lnkt?werper. Zaterdagavond wierp een fietsrijder een olieachtige stof op een licht toilet van een dame op den Dam te Amsterdam. De man maakte zich zoo spoedig uit de voeten dat men alleen kon constateeren dat het een jeugdig persoon was. Inbraak. De politie te Gouda heeft gisternacht op heeterdaad betrapt en gearresteerd P. M. P., een Duitscher, die iubraak pleegde in het kaDtoor van de sigarenfabriek van den hee? Donker. Hij is gevankelijk naar Botter dam vervoerd. van den heer Van Erp, werd daarna N.H. Schietbond aan de vereeniging de zilveren medaille overhandigd, behaald op het laatste concours. Wel bleef „Hoorn" buiten mededinging, doch ze behaalde zoovael punten, dat de Dona b sloot haar toch een medaille toe te Jmpnen, De heer Pool aanvaardde de med. namens vereen, met erkentelijkheid. Hij hoopte, dat de goede verstandhouding tusschen Bond en vereeniging nog lange jaren zou mogen bestaan. Evenzoo spreekt hij het vertrouwen uit. dat de leden zich steeds zullen beijveren, de onderlinge goede verstandhouding te ba war en. Dit kan de vereeniging niet dan ten goede komen, Hierna was het officieëïe gedeelte afgeloopen. de en een goed geslaagde fotografie vsn het korps in lijst, vervaardigd door den heer van dor Aa, aan. Spoedig daarop verscheen er «en deputatie van oud leden, bestaande uit de heeren Tonneman Pronk, Boos, de Groot, Elte, Aibous, Kuiper, de Buiter en Termaat. Eerstgenoemde sprak namens de oud-leden eveneens een hartelijk woord van afscheid tot den heer Otto waarop door den heer Arbous dezen lamens deze oud leden een prachtig© schilderij werd aangeboden, voor stellende Eichard Wagner, gezeten voor zijn klavier, op den achtergrond een groep uit de opera Lohengrin. De heer Otto bedankte allen voor deze blijken van waardeering en hoopte dat het den leden en iu het bijzonder het korps verder goed moge gaan. Nog lang bleef men daarna gezellig bij-en en er werd nog menig hartelijk woord gesproken, o. a. door de heeren de Louw, de Wijn en Kuiper. Deze avond zal zeker nog lang bij den heer Otto iu aangename herinnering voortleven. Morgen «n niet gisteren, zooals abusievelijk ge meld werd, is bet de dag waarop 15 jaren geleden, door den toenmaligen Minister van Oorlog, Seyffardt, namens H, M- de Koningin-B gentes, de cadettenschool sreopend en de directie daarvan aan den majoor L. de YJfiming. werd opgedragen. Yan het personeel dat bij de opening aanwezig was. zijn nog in functie de leeraren J. N. van B ek*, J. Cock* en Dr. D. M. Kooijde sergeant-majoors H. J. Kuy- mans L. van Eooy -n, D. J. Smit, Pb. Gehrels* en B. Dekker de sergeanten N. F. Soomer, E. M. Mulder en fourier O. J. K-ansen de korporaals-kok H. Kooiman en J. van Smirren. Aan de Inrichting die nu 74 cadetten telt, ontvjn- 818 jongelieden hunne opleiding voor plaatsing aan de Koninklijke Militaire Academie. Het tegenwoordige personeel, dat aan de Inrichting werkzaam is, bestaat uit1 Luitenant-Kolonel, Direc teur. 1 Luitenant-Adjudant, 1 Officier van Gezondheid, 1 Kapitein Compagniescommandant, 4 Officieren be last met de militaire opleiding der Cadetten, 4 Offi- cieren-leeraren en 8 burger-leeraren waaronder 2 Hoofden van Onderwijs. Het lager personeel bestaat uit19 Onderofficieren, 9 Korporaals, 28 Soldaten en 12 burgerwerklieden, waaronder 2 vrouwen. Herhaaldelijk is beweerd, dat de Cadettenschool zou worden opgeheven. Voorloopig is daarvan gelukkig geen sprake. Immers uit betrouwbare bron vernemen we, dat in het wetsontwerp tot herziening van het militaire on derwijs, dat eerlang de Staten-Generaal zal bereiken, de opheffing der school niet wordt voorgesteld. V 1 nnn 4 OfAnl O I gen Zaterdagavond kwam in een goudsmidswinkel aan de Haarlemmerstraat te Leiden een fatsoenlijk uit ziend manspersoon op naam van een bekend ingezetene een viertal horloges op zicht vragen, die hem werden medegegeven. Toen bescheid wat al te lang uitbleef koesterde de winkelier argwaan en waarschuwde de politie, die de zaak onderzocht. Het bleek toen, dat me i met een oplichter te doen had. Al de horioges vond men in verschillende pandjeshuizen beleend. In den winkel van de Ned. Fabriek van goud en zilverwerken, N.-Z. Voorbugwal te Amsterdam, vervoegde zich een jong mensch, die een zevental zegelringen op zicht vroeg. Aangezien de heer Ger ritsen in hem den zoon van een zijner klanten her kende, kreeg hij de ringen mede. Sedert dien heeft het jonge mensch niets meer van zich doen hooren, terwijl gebleken is, dat hij ook in het ouderlijk huis niet 'terug is gekeerd. De ringen vertegenwoordigen een waarde van ruim f 150. Algemeen kiesrecht. In twee lokalen „Diligentia" en „Concordia" te 'a-Gravenhage, werden Zondag de aangekondigde mee tings voor algemeen kiesrecht gehouden, welke belegd waren door het propaganda comité van vertegenwoor digers van den Vrijz..Dsmocratischen Boud en het Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond. Beide waren zeer druk bezocht. Sprekers waren de heeren Biouwer, Visser en mr. Marchant benevens dr. Alette H. Jacobs, die pleitten voor algemeen kiesrecht en grondwetsherziening. Er werd een motie aangen men waarbij „overwe gende, dat zoowel uit de intrekking zonder meer van de in 1907 ingediende wetsvoorstellen tot grondwetsherziening als uit het stilzwijgen, omtrent de regeling van 't kiesrecht in de op 15 September 1.1. uitgesproken rede bij de opening van de Staten- Generaal duidelijk blijkt, 'dat de regeering de dringende noodzakelijkheid van finale oplossing van het kies- rechtvraagstuk niet inziet, of althans niet ter hand wil nemen, protesteert er tegen, dat aldus wordt be stendigd de bestaande zeer willekeurige regeling van het kiesrecht, waardoor honderdduizenden mannen en alle vrouwen verstoken blijven van de uitoefening van het voornaamste politieke ïecht en dus ook van de gelegen heid, om door middel van dat recht invloed uit te oefeneu op de wetgeving, verklaart dat een onver moeide en krachtige strijd voor grondwetsherziening, om te komen tot algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen, des te dringender plicht is voor allen die ie democratische inrichting van ons staatswezen wenschen, en die van meening zijn, dat inzonderheid een rechtvaardige en doeltre ff-mde sociale wetgeving slechts kan worden tot stand gebracht door een volks vertegenwoordiging, mede gekozen door hen, die tot dusver feitelijk van kiesrecht zijn uitgesloten, roept allen, die op dit punt geestverwanten zijn op, dien strijd met alle wettige middelen met kracht en met warmte te voeren en niet te rusten voordat het alge meen kiesrecht zal zijn verkregen." Concours. Di schiet veeen. Hoorn hield Zondag een huishou delijk concours, waarvan 's avonds bij monde van den heer D. A. Pool de prijzen werden uitgereikt in 't lo kaal van den heer van den Berg. Onderwijzersvergadering. Gisteren werd alhier de jaarlijksche vergadering ge houden van onderwijzers ©u onderwijzeressen in de arrondissementen Hoorn en Medemblik onder presidium van den heer Van Humalda van Eysinga, schoolop ziener in het arrondissement Hoorn. Aanwezig waren ongeveer 100 personen, waaronder verscheidene auto riteiten. Tot bestuursleden werden gekozen Je he©reD M. Mantel te Wester-Blokker «n E. Kuipers te Opper does, terwijl tot eerelid werd benoemd de heer D. Smit Oud-hoofd te Medemblik. De rekening en verantwoording werd voor beide arrondissementen goedgekeurd resp. tot een batig saldo van f 24,50i/f en f 42,38i/s. De vergadering werd opgeluisterd door solozang van Mej. Betty van Hasselt te den Haag met pianobege leiding vau den heer J. van Dissel. De heer Fransen, hoofd der school te Bovenkarspel hield een causerie over „Uit mijn herinneringen, ter wijl dr. Kollewijn in een belangwekkende rede de noodzakelijkheid betoogde van over te gaan tot de invoering van de vereenvoudigde spelling. Blijft de regeering de historische lijn volgen, dan zal het doel van de vereeniging spoedig bereikt worden verbiedt de regeering echter de invoering, dan zou dat een ramp voor de vereeniging zijn. Maar niettemin, we versagen nietzei dr. Kollewijn. De heer Holsheimer, schoolopziener in het arrond. Medemblik, zeide, dat noch bij, noch zijn collega bereid zoude zijn over te gaan tot de invoering der vereen voudigde spelling, wanneer niet eerst de regeering een uitspraak in dien zin had gedaan. Een schrijveu van gelijke strekking was ingekomen van den heer van Bijssens, schoolopziener in het district Alkmaar. Debat werd dan ook niet toegestaan. De heeren Wolberg, Bruins en van den Blink wezen bij de rondvraag op de noodzakelijkheid, dat de ge- dachtenwisseliug voortaan niet zou zijn uitgesloten, terwijl laatstgenoemde en de heer Otten protest aan- teekenden tegen eer.ige beweringen van den heer Fran sen, die huns inziens kwetsend waren voor anders denkenden. Mede naar aanleiding van een opmerking m de „Alkm. Ct." hoopte de heer Bruins nog, dat mej. van Hasselt, wanneer zij het volgende jaar de vergade- riog weer zal vergasten op haar schoonste zang, ook eenige Hollandsche liederen op het programma zal plaatsen. Worstelen! Alhier is met aanvankelijk 10 leden opgericht de Eerste Hoornsehe Athlethiek- en Worstel vereeniging „Sandow". Het voorloopig bestuur bestaat uit du heeren U. Nijboer en J. Schoof. Er wordt tweemaal per week oefening gehouden.} Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van heden. Nicolaas D., He<-rhugowaard, belastingovertreding, 40 boete of 10 dagen hecht. J, C. D. W., Alkmaar, belastingovertreding, f 10 boete of 2 dagen hecht. J. Z., Alkmaar, belastingovertreding, f 10 boete of twee dagen hecht. Teunis A., Wogmeer, mishandeling, f 4 boete of 4 dagen hecht. Anna B., Barsingerhorn, beleediging, vrijgesproken. Simon K., Barsingerhorn, wederspanniglieid, vrij gesproken. Jan B., Midden-Beemster, diefstal, 6 weken gev. Pieter O, Ursem, dierenmishandeling, f 6 boete of 4 dagen hecht. Pieter O Blokker, mishandeling, t 15 boete of 10 dagen hecht. Antonio v. d. K., Pieter S., Willem T., Uidrik Z Jan Jacob de B., allen te Hoorn, overtreding honden belasting, allen f 5 boete of 1 dag hecht. Jacob B., Barsingerhorn, overtreding leerplichtwet, bevestiging vonnis van den kantonrechter, 6 dagen hecht. (De heeren achter wier namen een geplaatst is, werden van de Kon. Mil. Academie overgeplaatst.) De heer Joh. Schouten, vroeger alhier, thans te Weesp, behaalde bij den te Deventer gehouden natio- nalen wedstrijd in uiterlijke welsprekendheid den len prijs me' het gedicht „Boem-Boem" naar Jacques Normand. Deze wedstrijd was uitsluitend voor deel nemers, die reeds in vroegere wedstrijden prijzen behaalden. Stenografie. De propaganda-commissie van den Bond van steno grafie-beoefenaren systeem „Pont" heeft, in overleg en medewerking met de afdeeling Alkmaar van den nation alen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius". eene vergadering uitgeschreven, op Zaterdag 3 October a.s. 's avonds 71 /2 uur in de „Unie. Als sprekers zullen optreden de H.H. M. A. Pont en J. A P. van Leeuwen. Na deze vergadering zal een cursus worden opgericht. Uitnoodigingen tot bijwoning dezer vergadering, zijn nog tot een beperkt aantal te bekomen bij den secre taris van „Mercurius", Laat 181, alhier. Een bevordering. B. en W. stellen voor den heer P. N. Tromp, tweede opzichter bij den dienst der gemeentewerken, met in gang van 1 Januari 1909 te bevorderen tot eersten op zichter. Gisteravond was het de laatste maal, dat de heer Otto officieel de repetities Lid de van het Stedelijk Muziekkorps. De voorzitter van dit korps, den heer H. B. Goettei, richtte eenige woorden van waardeering tot den di recteur, waarna de heer W. de Vries, een der oudste leden van het korps, den heer O ito een hartelijk woord van afscheid toesprak. Als blijk van wa&rdeering bood spreker den directeur namens het korps een fauteuil Alcmaria Victrix Voorwaarts: 1 8. Hoewel de uitslag wellicht den buitenstaander an ders zou doen vermoeden, is het debuut van het Alk- maarsche elftal in de tweede klasse niet onbevredi gend geweest. In de eerste plaats geeft dè uitslag een grooter ver schil aan dan inderdaad het verschil in kracht der beide clubs wasin de tweede plaats was het Alkmaar- sche elftal nog niet op volle kracht, daar onverwachte verhindering van twee zeer goede spelers het opnemen van een tweetal invallers een in de middenlinie, de ander op linksbinnenplaats noodzakelijk had ge maakt en ten laatste wat wel het voornaamste is was de indruk, die het Alkmaarsche spel tegenover dit erkend sterke Haagsche elftal maakte, over het alge meen gunstig. Zelfs zóó gunstig was die indruk en zóó gering het krachtverschil, dat volgens het oordeel van den scheidsrechter van een onpartijdig persoon dus omtrent het resultaat waseen gelijk spel 3 -3 als meest zuivere uitslag; een oordeel echter, waarbij naar onze meening, den werkelijk uitstekend spelenden Ha genaars eenigszins onrecht wordt aangedaan. AVanneer men de verrichtingen van beide elftallen gedurende de gansche anderhalf uur tegenover elkan der plaatst, dient gezegd, dat de bal wel het meest op de Haagsche helft was, en er over het algemeen meer pressie op het Haagsche dan op het AlkmaaTsche is geweest, ook dat Alcmaria een paar maal pech had, doch moet tevens erkend worden, dat er zeer veel in het spel der gasten was, dat ver uitstak boven de pres taties onzer stadgenootenhun geheele speltechniek, hun meerdere routine, hun mooie, gemakkelijke stijl van spelen, deed den Hagenaars werkelijk hun over winning verdienen, zij het dan met geringer meerder heid. In het Alkmaarsche elftal zitten volstrekt niet min der capaciteiten dan in het Haagsche. Veel is er ech ter, dat den Hagenaars Alcmaria's meerderen doet zijn en voorloopig zal doen blijven; meerdere routine en het spelen van nog enkele wedstrijden tegen sterke elftallen, zal dit verschil geheel te niet kunnen doen, en het is niet onmogelijk, dat wanneer over eenige maanden Alcmaria Voorwaarts een tegenbezoek gaat brengen, zulks ook in cijfers wordt uitgedrukt. De toekomst behoeft men dan ook volstrekt niet donker voor het Alkmaarsche elftal in te zien: het elf tal zal zijn weg in de nieuwe omgeving wèl vinden! Onder voor voetbal uitstekende weersgesteldheid had deze eerste competitie-wedstrijd plaats. Geen wonder dan ook, dat er een zeer talrijk publiek aanwezig was, toen precies twee uur scheidsrechter Wijnmalen liet aanvangen. Nadat de elftallen zich opgesteld hadden, was het de Haagsche middenvoor, die den bal voor het eerst in beweging bracht. Al heel gauw bleek, dat de rood groenen de groote verwachting, die men van hen had, niet zouden beschamen. Hun eerste aanvallen deden hun voorhoede kennen als een zeer gevaarlijke linie, met een groote snelheid, een overbluffend zeker samen spel en een hard, zuiver schot. Keeds dadelijk werd dan ook de Alkmaarsche verdediging danig aan het werk gezet. De Alcmaria-voorhoede drong intusschen een paar malen tot ver in het Haagsche kamp door, vanwaar zij echter door een schitterende verdedigings linie werden teruggeslagen. Zoo was het reeds dade lijk een uiterst spannende strijd met tal van emotie volle momenten voor beider doel. Het spel zal ongeveer tieh minuten oud zijn ge weest, toen de Hagenaars hun eerste goal scoorden, op een oogenblik, dat hun snelle rechtsbuiten even werd losgelaten en deze met een hard ver schot via een der palen zijn club de leiding (01). Hierdoor tot nog meerdere inspanning geprikkeld viel thans Alcma ria enkele malen hevig aan, waarbij men een keihard schot van den middenvoor langs den verkeerden kant van den rechterzijpaal zag vliegen, terwijl kort daarop na een hoekschop dezelfde speler den bal hard over de dwarslat deed scheren. Eenige voorzetten zoowel van rechts als van links werden eveneens onschadelijk gemaakt. Nadat de Hagenaars weer eens enkele ge vaarlijke aanvallen hadden ondernomen, kwam einde lijk de gelijkmaker. Van een prachtigen, verren in gooi van den linksmiddenspeler zagen de Hagenaars, daarop niet verdacht, den bal bij den jeugdigen rechts binnen belanden, die met een keurig geplaatst schot de partijen op gelijken voet bracht (11). Een oor- verdoovend gejuich, dat zeer ver gehoord moet zijn, verkondigde dit eerste Alkmaarsche succes in de twee de klasse. Het was thans dat de Hagenaars hun beste spel be gonnen te ontwikkelen. Hun mooie stijl van spelen, hun fraai kopwerk, hun trucs, maar- vooral hun prach tige wijze van samenspelen in den vorm van een drie hoek, dwong alley bewondering af. Dat de roodgroe nen in deze periode slechts eenmaal scoorden, is voor namelijk te danken "aan het uitstekend spel der beide Alkmaarsche backs en van den doelverdediger in de laatste instantie, welke speler op keurige wijze tal van moeilijke, harde schoten keerde. P.ovendien kwam die eenige goal nog op eenigszins gelukkige wijze ter we reld, zijnde slechts het gevolg van een dier wel eens meer voorkomende momenten van weifeling in de Alk maarsche verdediging. Nu scoorde de Haagsche links binnen met een kalm schot via de lat (12). Na de ze goal was het met Haagsche overwicht gedaan en ging de strijd verder gelijk op. Toen ten slotte voor de rust werd gefloten, waren de Hagenaars nog steeds in het voordeel, doch was de algemeene opinie, dat nu zij den wind in den rug kregen, de Alkmaarsche spe lers, die steeds beter waren gaan spelen, nog wel zou den weten op te halen. Dit is echter tegengevallen. Want wel trad Alcma ria onmiddellijk na de hervatting offensief op met een paar aanvallen, die veel deden verwachten, maar spoe dig kwam er een tegenslag, die weer een kentering tengevolge had. Bij een der steeds gevaarlijke tegen aanvallen der gasten, weer zoo'n karakteristiek oogen blik van weifeling, waarvan de Haagsche middenvoor op handige wijze wist partij te trekken door met een goed, maar kalm schot den voorsprong van zijn elftal te vergrooten (13). Den eersten tijd daarna was het spel verdeeld, doch daarna was er steeds weer een drang in de richting van het Haagsche doel waar te nemen en gedurende het laatste half uur had, zooals altijd, Alcmaria de overhand. Haar middenlinie werkte voor zes en slechts spora disch kwam van nu af aan de roodgroene voorhoede ver over de middenlijn. Wat hen al eens passeerde, werd door de andere achterspelers onschadelijk ge maakt. Zoo was het dan bijna voortdurend een strijd tusschen de Alkmaarsche voorhoede en de Haagsche verdediging, waarbij echter telkens weer de laatste tri- umf eerde. Er mankeerde nog iets aan de Alkmaargehe voor hoede: in hoofdzaak was het gebrek aan snelheid en aan doortastendheid voor het doel, waardoor enkele goede kansen om te scoren te loor gingen. Wel be schikten afzonderlijk de spelers over genoegzame snel heid, doch bij een gezamenlijk opbrengen der geheele linie, was het optreden nog vaak eenigszins aarzelend, niet genoeg doortastend, wat ongunstig afstak tegen over het snelle, zelfbewuste spel der Hagenaars. De strijd was intusschen uiterst spannend, doch tot scoren kon men het maar niet brengen. Het einde naderde reeds, toen plotseling het publiek, dat zijn favorieten niet wilde zien verliezen, een luid gejuich begon aan te heffen, ten einde hen aan te moedigen. Werkelijk miste dit zijn invloed niet. Terwijl nu de geheele omgeving weergalmde van het steeds aan zwellend gejuich, kwam er meer begeestering in de Alkmaarsche aanvallen, werd het spel fanatieker en meer doortastend. Fortuna bleef echter tegen de Ha genaars glimlachen, want hoe de Alkmaarsche spelers ook werkten, zij hadden weinig geluk en de stand bleef onveranderd. Nadat ook de Hagenaars nog een paar aanvallen hadden geleid, klonk eindelijk tot teleurstelling van de velen, die nog steeds op een Alkmaarsch succes bleven hopen, het eindsignaal. De strijd was gestreden en de stand 31 voor Voorwaarts gebleven. In lange rij trokken de honderden langs de Zander- sloot huiswaarts, zeker niemand onvoldaan; het was een mooie, boeiende wedstrijd geweest met tal van oogenblikken van spanning. A. s. Zondag wacht Alcmaria opnieuw een zeer zwa re strijd. In Amsterdam gaat zij dan Ajax bestrijden. Hier ter stede ontvangt dan Alcmaria's tweede elftal door de vereeniging met A. V. V. eveneens een sterke combinatie de Zandvoortsche V. V. voor de eerste afdeeling van den Noordhollandschen Voetbal bond. Gisteravond, aldus schrijft men ons, belegde de com missie van voorbereiding tot het oprichten van een af deeling van den Algemeenen Niderlandschen Geheel- outkoudersbond een vergidering bij den heer Ko.ver op 't L'ittik-Oudorp. Tegenwoordig Waren 16 personen. Het uitnoodige i van eenige leden der Ned. Ver. tot Afsch. van Alcoh. h. Dranken, die evenwel sympathi seerden met den A. N. G. O. B. was aanleiding tot een heftige discussie tusschen de commissie van voor bereiding en den heer B «rgman, socretaris der Ned. Ver. Toen men echter overging in huishoudelijke zitting, gaven zich 12 personen op, waarvan 8 leden der Ned. Ver. Tut bestuursleden werden gekozen de heeren: W. S tuër, Voorzitter; J. Pover, Secretaris enC.de Vries, Penningmeester. Da contributie werd bepaald op ct. 5 per week. De colportage met „De Geheelonthouder" zal krach tig worden ter hand genomen, terwijl er niet gecol porteerd zal worden in die wijken waar de „Blauwe Vaan" gecolporteerd wordt, tenzij men die wijken mocht verwaarloozen. De oud-leden der Ned. Ver. zullen tevens medewer ken, de schuld te helpen delgen, welke de Ned. Ver. heeft. Tot afgevaardigde der afdeeling voor de jaarverga dering der Ned. Ver. welke gehouden zal worden op Zondag 18 October werd benoemd de heer O. de Vries. Onder de leden der nieuwe afdeeling zijn 2 colpoi teurs en de voorzitter der Ned. Ver., die echter zoo lang zullen colporteeren, tot de Ned. Ver. in de vaca tures heeft voorzien. Een en ander is wel een "bewijs, hoewel scheiding noodzakelijk werd, wegens meeningsverschillen over

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2