Gemeenteraad van Alkmaar, STADSNIEUWS. Van den Langendijk. Uit St. Pancras. Uit Benningbroek. Uit Schagen. Uit Wieringewaard. Landbouwfeesten te Rustenburg, gemeente Ursem. Badhuis „Het Vi Itte Kruis." Geschenken. Hoofdingelanden. baden, 86 regenbaden le klas, 151 regenbaden 2e klas, tezamen 307 baden. Rijwieldiefstal. Mannenbond voor Vrouwenkiesrecht. Benzine-ontploffing. Zangwedstrijd. Alkm Bad- en Zweminrichting. op Woensdag 30 September 1908, 's nam. 1 uur. 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede Uit de Schermer. Landbouwcoöperatie In N. Holland. Uit Texel. Uit Heerhugowaard. „Ontwikkeling zij ons doel". Meneer Focus als globetrotter. Cadettenschool. 2. Voorziening in vacatures In de Commissie tot wering van schoolverzuim. te Hoorn woonachtig, thans gedetineerd, waren in den nacht van 31 Augustus op 1 September met getuige Johannes te Winkel uitgeweest.^ Te Winkel werd door beide beklaagden met vloeken en schelden be dreigd omdat zij geld van hem wilden hebben. Zij haalden z'n por'temonnaie uit zijn zak. De officier vindt het pleiten voor de beklaagden, dat zij ridderlijk bekennen, maar acht de zaak toch een brutaal stuk en eischt voor S. 2 jaar gevangenisstraf en voor V. 12 maanden gevangenisstraf. Mr. Verdam wijst er in z'n pleidooi op, dat de beide Jbeklaagden kostwinners zijn en vraagt geen zwaardere straf dan een half jaar. Overtreding hondenbelasting. Jan G., Gabriel de K., Pieter P., Cornelis de G. allen te Hoorn, hadden zich schuldig gemaakt aan overtreding der hondenbelasting, de le met 3 honden, waarvoor hij f 9 boete subsidiair 1 d. hechtenis tegen zich hoort eischen de 2e en 3e met 2 honden, ge eischt werd f 6 boete of 1 dag hechtenis de 4e met 1 hond. Eisch f 5 boete of 1 dag hechtenis. GEMENGD NIEUWS. Door de Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Lange- dijk en Omstreken" en de vereeniging „De Eendracht" te Oudkarspel, zullen twee proeftuinen worden aange legd en wel een te Oudkarspel en een te Warmenhui- zen. Tot uitvoerders voor die te Oudkarspel zijn benoemd de heeren M. Rootjes en P. Jonker, en voor die te Warmenhuizen de heeren P. Vlam en P. Slot. De proefnemingen zullen worden uitgevoerd onder leiding van den heer J. G. Hazeloop, Rijkstuinbouw- leeraar voor Noord-Holland. Elke proeftuin heeft een oppervlakte van 25 aren of 10 snees, en zijn door de vereenigingen gehuurd voor den tijd van 10 jaren, tegen een huurprijs van 50 per tuin en per jaar, waarbij de bepaling is ge maakt, dat na afloop van den huurtijd, of bij eerder eindigen, de huurder al het geplante of gezaaide als zijn eigendom kan beschouwen. Op ieder der proeftuinen zullen de volgende cultu res worden onderzocht, de teelt van vruchtboomen in struikvorm namelijk 100 appel- en perenstruiken van ieder 5 soorten, rhabarber, aardbeiën, aal- en kruisbes sen 250 stuks en augurken. Ala bijcultuur en tusschenteelt zullen worden ge bruikt, vroege aardappelen, wortelen en stamslaboo- nen. De tuinen zijn beide zoodanig gelegen, dat ze door de leden van beide vereenigingen gemakkelijk af en toe kunnen worden bezichtigd, waartoe de proefnemers hunne medewerking zullen verleenen. Met het aanleggen van de tulpenbedden en het poo len der tulpen voor de teelt van het volgende jaar, is men te St. Pancras al weer druk bezig. Algemeen is de opbrengst dit jaar niet mede geval len, de prijzen zijn lager dan het vorig jaar, sommige soorten gelden zelfs 1/i minder. De heeren O. Vlaar en W. Bontekoning, respectie velijk lid van 't dagelijksch bestuur en hoofd-ingeland der banne Benningbroek, zijn den 29sten September opnieuw in die functies bevestigd. Het was zeker de mooiste dag van het jaar, de 29ste, toen de Schager Harddraverij-vereeniging haar jaar- lijksche harddraverij deed plaats hebben, nu voor paar den, in Nederland geboren, met geen beter record dan 1.40. De deelname was heel goed: 10 beste dravers be twistten elkaar de prijzen. De uitslag was na een mooien kample pr. 150 Nella van JSchaaps te Leeuwarden, bestuurder M. Siderius, 2e pr. 100 Da vid van J. de Hartog te Sloterweg, bestuurder M. Si derius, 3e pr. 50, Glendine van D. Aartman te Hoog woud, bestuurder M. Alkamade, 4e pr. 25, Glen Ab dullah van stal Avanti te Lage Vuursche, bestuurder J. G. de Boer. Met een toepasselijk woord werden na afloop de prijzen uitgereikt, waarbij de Harmonieka pel, die de harddraverij met veel van hare nummers had opgeluisterd, het Volkslied tot slot speelde, 's Avonds werd het gebruikelijke vuurwerk van ge meentewege afgestoken. Honderden, neen duizenden menschen waren dit komen zien. We herinneren ons niet, ooit zooveel menschen te Schagen bij elkaar te hebben gezien. Dat het vol in danslokalen en andere plaatsen van vermaak was en nog laat werd bijeenge bleven, behoeft daarom zeker nog niet afzonderlijk ge zegd te worden. Duidelijk was hier Dinsdagavond het Noorderlicht waar te nemen. Uit een donkere onderlucht kwamen in 't N. en 't N. W. stralenbundels met roode kleur naar boven schieten, dikwijls verder dan de Poolster. De anderhalf jarige Stamboek- en premiestier Frans 38, op de boerderij van den heer J. L. T. Groneman al hier gefokt, is door dezen verkocht aan den heer Ja- sinski in Russisch-Polen, voor den zeldzaam hoogen prijs van 2500. Dat dit dier uitmunt blijkt wel uit de verschillende tentoonstellingen te Schagen, Texel en Alkmaar, waar het evenals op de Centrale Stierenkeuring te Alk maar, steeds den lsten prijs verwierf. hear D. de Boer, die omtrent enkele posten de ge- wenschte toelichting gaf, bleek dat ze loopt over een bedi&g van f500,— in ontvangst en uitgaaf, met een post van f 8,voor onvoorziene. De begrooting werd verder zonder op- of aanmerking geaccepteerd. Hierna kwam ter tafel de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering. Deze gaf hoegenaamd geen aanleiding tot discussie. De heeren Jhr. J. A. Hoeufft, Van Tienen, Haitsma Muiier en W. CbVis ser zullen de stemmen der afd. ontvangen bij de verkiezing voor leden van het Hoofdbestuur, terwijl voor Heideheuvel de aftredende leden der commissie van beheer zullen worden herkozen. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren J. de Geus en P. Schol ten terwijl de heer P. D. van Rhijn werd aangewezen als plaatsvervanger. Door den voorzitter werd mede gedeeld dat bij bedrijven, waar nogal gevaar bestaat voor ernstige verwonding, door de afd. eenige snel- verbanden zullen worden gedeponeerd. Tenslotte gaf nog de heer De Geus een overzicht van het verple- gingsmateriaal in de magazijnen en in omloop. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Ursera, een bij >a onbekend dorpje in N.-Hollands polderland, viert heden, den laattten dag van de herfstmaand, zijn dertigjarig jubilé van de afdeelmg Ursem der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Ursem, sedert jaren geisoleerd liggende van het groote wereldverkeer, een bescheiden plaatsje inne mende op de landbouwkaart van Nederland, wenecht de aandacht op zich te vestigen door zijne mooie expositie van kaas uit onderscheidene deelen van N.- Holland benoorden het Noordzeekanaal. Niet minder dan 27 verschillende fabrieken dingen mede, om elkander den „eerepalm" te betwisten. Als men nagaat met hoeveel accuratesse de leden van de jury, n.l. de heeren dr. Scheij, zuivelconsulent te Hoorn, D. Schermerhorn, directeur der kaasfabriek „De Prin ses" in de Schermeer en P. Sevenhuizen, directeur der kaasfabriek te Warmenhuizen, hunne taak hebben opgevat, dan zal een leek zich niet verwonderen, als hij hoort zeggenOp het gebied van zuivel is nog veel zeer veel te leeren. Deze tentoonstelling is een proeve van hetgeen er op dit terrein te bestudeeren en op te merken valt. De wijze van bereiding der kaas legt hier alle ge wicht in de schaalmen let op den vorm, de kleur, de smaak, de reuk en de korst d r kaas. waarna worden de zuivelproducten geboord, en doorgesneden om de kaas aan een nauwkeuriger onderzoek te on- derw.er, en. Eveneens wordt op het v«t en het over zicht van de kaas in de boor gelet. Voor elk der rubrieken wordt een aantal punten gegeven van 1 tot 6 het minimum bedraagt onge veer 160. De kaasfabriek de Eendracht behaalde 102 punten, het hoogste aantal. Het aantal mededingende fabrieken is 27, welke staan in de Beemster, Warmenhuizen, Schoorldam, Schellinkhout, Anna-P&ulowna, Barsingerhorn, Draft, Oudorp, Zuidschermer, Grootschermor, Schagen, Zijpe, Dirkshorn, Ursem, de Purmer, Monnikendam, btam- meer, Hensbroek en Ilpendam. Rondom de zuivelproducten zijn geëtaleerd de vruch ten en groenten, welke getuigenis afleggen van den nijveren werkman in Sehermeers dreven, t Ueheel nóodigt u uit geruimen tijd in de bovenzaal van „De Rustende Man" te Rustenburg te toeven, doch de fraaie fokdieren, de mooiste exemplaren uit de omgeving roepen u naar bir'-en, als wilden ze in hunne taal zeggen In onze, uwe omgeving is veel, zeer veel te zien en op te merken, heb oog voor het mooie in Uwe onmiddellijke nabijheid, in andere streken vindt Ge niet of zeer zelden, wat Hollands vette weiden u bieden. Opening der tentoonstelling. De Voorzitter der afd. Ursem heette alle aanwezi gen hartelijk welkom. Het deed hem genoegen zoo groote schare rondom zich vereenigd te zien, het geen een bewijs is, hoeveel men tegenwoordig voor den landbouw gevoelt. Als hij zich herinnert, hoe dertig- jaren geleden, door enkele energieke mannen voor den landbouw gewerkt werd, wat men deed, ook in het kleine Rustenburg, om den landbouw aan de weten- schap te huwen, dan zal de tegenwoordige jongeling schap met dankbare herinnering denken aan de op richters der afdeeling Ursem. Dertig jaren, een spanne tijds! Welk een vlucht heeft de landbouw in die periode genomen; wie had van een ministerie van landbouw kunnen droomen, wie had verwacht, dat de Regeering zich zoo vele op offeringen zou getroosten om een der hoofdfactoren van ons volksbestaan te steunen, wie vermoedde, dat we zuivelconsulenten, landbouwleeraren, enz. zouden krijgen. M. H. Het verheugt me het hoofd der gemeente m ons midden te zien, een warm voorstander van den landbouw. Aan hem een woord van dank, benevens aan de heeren keurmeesters voor hetgeen zij hebben gedaan, om dit feest te doen slagen. Aan alle leden en inzenders mijn warme hulde, om op dit bescheiden plekje een zoo grootsche tentoonstelling te organisee ptiorpSaoj. uaproM uaSurppuimA ajjoArag; -uapuozaSnt aan J. Hertogs, J. van Rossum, O. Blom Jnz., D. Schermerhorn, Wed. J. Vet, W. Klaver, Gebr. Gun- der, H. Tuyn, W. de Geus, S. de Heer, A. de Heer, J. Blom, H. v. Doorn, P. Kwast, P. Levendig, A. O. G. Post Jr. (tuin- en landbouwzaden), V. S. Ohmstede (werktuigen voor zuivelbereiding) en N. V. Het Landbouwhuis. vergeten richting bonden. In de Badhuis er mèldiug van te maken, dat aan de in- ook een le luitenant-kwartiermeester is ver- week van 21 Sept. tot 26 Sept. zijn in het het „Witte Kruis" genomen: 70 kuip- De „Tel." verneemt, dat Hare Majesteit de Koningin een bedrag van Irie honderd gulden heeft geschonken tot leniging van den eersten nood der gezinnen, welke werden getroffen door de jongste ramp in de mijn Laura te Eijg lshoven. Van Prins Hendrik is bij het afdeelingsbestuur van het Witte Kruis f 100 ingekomen voor het tweede wijkgebouw te IJmuiden. Tot hoofdingeland voor het ambacht „De Vier Noorder Koggen" is bij herstemming gekozen de heer J. Koorn Dz., te Hoogwoud, met 159 stemmen. Op den heer C. Klaver Wz., mede aldaar, waren 147 stemmen uitgebracht. Voor hoofdingeland der banne Twisk moet herstemd worden tusschen de heeren J. DonkerPz. enl. C. Winkel. DHUI1U1S van IltJL YY ittü gouviXiün w Gistermiddag werd iemand, die juist in een perceel aan de Utreehtschestraat bij de Keizersgracht te Am sterdam een fiets had ontvreemd, op heeterdasd door twee rechercheurs betrapt. Toen dezen den man wil den arresteeren, wist hij te ontsnappen en zette het op een loopen de Keizersgracht op. Toen het hem te machtig bleek te worden sprong hij in de Keizersgracht te water. De rechercheurs slaagden er echter spoedig in den man op het droge te brengen, waarna hij met vereende krachten naar het bureau Halvemaansteeg werd over gebracht. De volgende algemeene vergadering van den Zaterdag j.l. te Amsterdam opgerichten Mannenbond voor Vrouwenkiesrecht zal te 's-Gravenhage gehouden wor den op Zaterdagavond 24 October, des avonds 8 uur, in de bovenzaal van café Hollandais. van Warmenhuizen Moge deze dag, een gedenkwaardige en onvergetelij ke dag in bet geschiedboek van de afdeeling Ursem Gistermorgen is door een ontploffing van een hen- zinelamp in de Noordstraat te Vlissingen een man ernstig verbrand. In de woning werden alle ruiten stukgeslagen. In den Nationalen Zangwedstrijd, uitgeschreven door de Liedertafel „H aarlems Zanggeno t", zijn de deelnemende vereenigingen: 3de afdeeling Mannenkoren. 1. „Oefening na Ar beid," Wormer. 2. M. Z. V. H. IJ. S. M. „Hou en Trou," Amsterdam. 3. „Helders Mannenkoor," den Helder. 4. „Kunstmin," den Haag. 5. Beverwijk- sehe M. Z. V.'„Cecilia," Beverwijk. 6. Q G. V. „Hol- landia," afd. Zang. den Haag. 7. Mannenkoor „Ex celsior," Alkmaar. 8. M. Z. en Tooneelv. „W.^ van ^Zuijlen," Amsterdam. 9. M. Z. V. „Zang en Vriend schap," Apeldoorn. 10. Mannenkoor „Excelsior", Amsterdam. 11. „Aurora," Rotterdam. 12. Arb. Zangkoor afd. Mannenkoor „de Stem," Utrecht. 13. Castricums Mannenkoor," Castricum. 14. M. Z. V. „Werkmans Kunstgenot," "Wormerveer. 15. M. Z. V. Orpheus," Alkmaar. 16. M. Z. V. „Kunst door Stu die," Rotterdam. 17. Mannenkoor „Proza en Poëzie," Haarlem. 2de afdeeling Mannenkoren. 1. „Delfts Mannen koor," Delft. 2. Mannenkoor „Zanglust," Rotterdam. 3. M. Z. V. „de Vereenigde Zangers," Rotterdam. 4. Mannenkoor „Novio Magim," Nijmegen. 5. M. Z. V. „Harmonie," Vianen aan de Lek. 6. Tipo en Lithogr. Ver. „Kunst na Arbeid," Haarlem. 7. „Kunst en Vriendschap," Amsterdam. 8. M. Z. V. „Orpheus," den Haag. 9. M. Z. V. „St. Caecilia," Schiedam. lste afdeeling Mannenkoren. 1. M. Z. V. „Zang en Vriendschap," den Haag. 2. M. Z. V. „Crescen do," Haarlem. 3. „Nijmeeg's Mannenkoor," Nijme gen. 4. Mannenkoor der „Delftsche Nijverheid," Delft. 2de afdeeling Gemengde Koren. 1. Gemengd Zangkoor „De Post," Rotterdam. 2. Gemengd Zang koor „Morgenrood," Zaandam. 3. Gemengde Z. V. Apollo," Wieringerwaard. 4. Gemengde Z. V. „Oe fening baart Kunst," Purmerend. 5. Gemengde Z. V. „Kunst na Arbeid," Z andvoort. 6. Gemengde Z. V. „Sempre Crescendo," Haarlem. 7. Gemengde Z. V. „Excelsior," onderafd. M. K. Zaltbommel. 8. „Be verwijks Gemengd koor," Beverwijk. 9. A Capella koor „Onder Ons," Amsterdam. 10. Gemengd koor „Gouda," Gouda. 11. Gemengd koor „Polyhymmia," Haarlem. lste afdeeling Gemengde koren. 1. G. Z. V. Nieuw Leven," Alkmaar. 2. G. Z. V. „Kunst door Oefening," Amsterdam. 3. G. Z. V. „Nat. Zang school en Zangv." Amsterdam. 4. G. Z. V. „D. I. N. D. U. A.", Haarlem. 5. G. Z. V. „Onder Ons," Haarlem. Genomen baden seizoen 1908. Mei 641 Heeren 503, dames 11, weezen eu on- verm. 127. Juni 4269Heeren 3275, dames 162, weezen 44 en onverm. 788. Juli 4377 Heeren 3252, dames 239, weezen 17 en onverm. 869. Augustus 1739Heeren 1191, dames 125, weezen en onverm. 423. September 45 Heeren 43, dames 2, weezen en onverm. TotaalHeeren 8264, dames 539, weezen 61 en on verm. 2207, samen 11071 baden. VERGADERING van den Voorzitterde heer G. RIPPING, Burgemeester. Secretarisde heer C. D. DONATH. Tegenwoordig 14 leden. 2 Vacatures. Afwezig de heer van den Bosch met kennisgeving. De notulen der twee vorige vergaderingen worden onveranderd vastgesteld. a. dat is ingekomen, een adres d.d. 5 September 1.1. van den hesr J. M. Otto, houdende verzoek om eervol ontslag als Directeur van het Stedelijk muziekkorps en vau de tads -muziekschool. Eervol verleend onder dankbetuiging. b. alsvoren, een schrijven d.d. 7 September 1.1. van den heer C. Petrus Cz. te Almelo, houdende dank betuiging voor zijne benoeming tot leeraar in het lijn en vakteekenen aan de Burgeravondschool. Voor kennisgeving aangenomen. c. alsvoren, een adres d.d. 7 September 1.1. van den heer J. Schulte Nordholt, houdende verzoek om eervol ontslag als opzichter voor het bouw- en woningtoe zicht alhier. Eervol verleend met ingang van 1 Dec. a.s. d. alsvoren, een schrijven dd. 7 September 11. van den heer G. C. van Gulik, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming tot onderwijzer aan de 3e Ge meenteschool. Voor kennisgeving aangenomen. e. alsvoren, een schrijven dd. 9 September 11. van den heer II. J. F. Wielage, houdende bericht der aanneming zijner benoeming tot lid van het bestuur van het Stads-ziekenhuis. Alsvoren. f. alsvoren, een adres dd. 16 September 11. van den Bond voor Staatspensioneering, houdende het verzoek aan een door hem verzonden adres aan H. M. de zijn. M. H. Door het schrikken van het paard had de heer T. G. uit de Schermer het ongeluk met paard en wagen van den dijk langs het Noordhollandsch kanaal te vallen in den onderdijk. De kap van het rijtuig werd vernield. Van de inzittende personen bekwamen enke le lichte verwondingen. Het ongeluk was te wijten aan het schrikken van het paard voor een keet, die daar voor de werklieden tijdelijk gezet was. de Boer, Laan, Ur- de Boer, 3e pr. W. Onder leiding van den heer A. Weesboff uit Haarlem had Maandagmiddag in Krasnapolsky te Amsterdam een bijeenkomst plaats van de verschillen le vereeni gingen en landbouW-maatschappijen in Noord-Holland. Op deze bijeenkomst werd met algemeene stemmen besloten tot oprichting van een afd. Noord-Holland. Te Oosterend op Texel is eene christel. Harmonie- vereeniging opgericht met aanvankelijk 17 leden. Di recteur is de heer Pool, hoofd der Bijz. school. Gisteren vergaderde alhier in het lokaal van den heer Pijper, de afdeeling van Het Witte Kruis. De aanwezigen werden door den Voorzitter, den heer Sieffers, welkom geheeten, waarop lezing der notulen volgde. Daarnaar komen verschillende ingekomen stuk ken ter tafel, waarvan de meeste voor kennisgeving worden aangenomen. Da circulaire der Noord-Hol- landsche vereeniging ter bestrijding van tuberculose geeft aanleiding tot het voorstelom lid dier vereeniging te worden, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Uit de begrooting voor 1909, ingediend door den Ik verklaar de tentoonstelling voor geopend Lijst der bekroningen. Niet afgewisselde melkkoeien, le pr. P Schermer. 2e pr. C. Blom Jnz.. 3e pr. S. sem. Kalfdragende melkvaarzen. le pr. P. Schermer. 2e pr. W. de Geus Cz„ Ursem. de Geus Oz., Ursem. Eervolle vermelding P. de Boer, Schermer. Kalfvaarzen, geboren in 1907. le pr. C. Blom Jcz., Schermer. 2e pr. D. Schermerhorn, Rustenburg. 3e pr. 0. Brak, Oterleek. Eerv. verm. D. Schermerhorn en O. Blom Jz. Kuiskalveren. Ie pr. P. de Boer, Schermer. 2e pr. Wed. J. Vet, Ursem. 3e pr. J. Smit, Ursem. Eerv. verm. O. Blom, Oterleek. Pinkstieren. le pr. S. de Heer, Schermer. Stierkalveren, le pr. P. de Boer, Ursem. 2e pr. J. Smit, Ursem. 3e pr. D. Schermerholn, Rustenburg. Niet afgewisselde fokschapen, le pr. P. Schermer horn, Schermer. 2e pr. H. Tuyn, Rustenburg. 3e pr. J. Smit, Ursem. Eerv. verm. H. Tuyn, Rustenburg. Anderhalf jarige en oudere rammen, le pr. niet toe gekend. 2e pr. D. Schermerhorn, Rustenburg. 3e pr. S. Laan, Ursem. Halfjarige rammen, le pr. Wed. Jb. Vet, Ursem. 2e pr. H. Tuyn, Rustenburg. 3e pr. P. de Boer, Ur sem. Zeugen, le pr. D. Schermerhom, Rustenburg, 2e pr. W. de Geus, Ursem. Middelbare kazen, le pr. O. Blom Jz., Schermeer. 2e pr. G. Koelemeij, Ursem. 3e pr. Wed. J. Vet, Ur sem. Kleine kazen, le pr. C. Oly, Oterleek. 2e pr. De fabriek „De Prinses," Schermeer. 3e pr. O. Blom Jz., Ursem. Fruit en Groenten, le pr. J. Groot, Schermer. 2e pr. K. Posch, Rustenburg. 3e pr. D. Wonder. Groen ten aangekocht door H. Boog te Alkmaar. Ter opluistering waren een groot aantal nummers In een gisteravond op de bovenzaal van het café Centraal gehouden vergadering van de ontwikkelings club „Ontwikkeling zij ons doel" trad als spreker op dr. J. Rutgers uit 's Gravenhage, die het onderwerp behandelde „wetenschappelijke beteekenis van het Nieuw-Malthusianisme en achtereenvolgens besprak de economische kwestie, den voedselvoorraad en de rasverbetering. De voorzitter had in den aanvang ver klaard, dat de club geen propagandavereeniging is, doch over verschillende onderwerpen sprekers van ver schillende richting wil doen hooren, en dat de heer Meng uit Amsterdam 5 October zijn cursus zal begin nen over „Oostersche philosophie." Toen wij indertijd verschillende schetsen plaatsten uit het boek „Meneer Focus als Hypnotiseur" mochten we van verschillende zijden bewijzen van instemming met deze lectuur ontvangen. Dit heeft ons er toe ge leid, zoodra we vernamen, dat er een vervolgbundel van den heer Sinclair zou verschijnen ons het recht te verzekeren, wederom eenige schetsen als feuilleton te mogen opnemen. Morgen beginnen we daarmee, op het oogenblik, waarop het hoek uitkomt. De eerste schets heet „meneer Focus als globetrot ter." We hopen dat ook dit verhaal bij vele van onze lezers in den smaak zal vallen. Bond van Zuivelfabrieken. De Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland zal eene algemeene vergadering houden op Donderdag 15 October, des namiddags 12 uren, in Café Central, al hier. Gisteren is in het bericht over de Cadettenschool Koningin, adhaesie te willen verleenen. De Voorzitter stelt voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Uitenbosch zou het adres liever in handen gesteld zien van B. en W. 't Zou anders den schijn hebben alsof de raad weinig sympathie^ voor deze zaak gevoelde, en toch is staatspension neering voor alle burgers een te groot algemeen belang. De heer de Wit. Toen het adres inkwam en de burgemeester afwezig was, meenden B. en W. dat men deze zaak, die een politieke zaak is moet afge scheiden houden van de gemeentezaken. De heer Uitenbosch acht deze zaak geen poli tieke zaak. 't Is wel geen gemeentezaak, eerder een rijkszaak, daar het niet uitgaat van een zekere richting in de politiek, doch iets dat buiten de partijen om gaat. Hij stelt voor, dat de raad wel sympathie be tuigt. De V oorzitter stelt voor de discussie verder te sluiten en vraagt of het voorstel Uitenbosch onder steund wordt. Daar dit niet het geval is komt het voorstel niet in behandeling en wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. alsvoren, een schrijven dd. 16 September 11. No. 39 van de Ged. Staten, ten geleide van het goedge keurde raadsbesluit dd. 1 September 11. No. 8. tot verpachting van e,m plaats voor een beignetskraam op de kermissen van 1909—1911. Voor kennisgeving aangenomen. h. alsvoren, oen schrijven dd. 23 September 11. No. 25 van de Ged. Staten, ten geleide vau het goedge keurde lste suppletoir kohier vau den hoofdelijken omslag, dienst 1908. Alsvocen. i. alsvoren, het Proces-verbaal van kasverificatie op 24 September 11. Alsvoren. j. alsvoren, een adres dd. 23 September 11. van de Vereeniging „de Ambachtsschool" voor Alkmaar en omstreken, houdende verzoek om eene verhoogde sub sidie, in verband met de reorganisatie van de Bur geravondschool. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. k. alsvoren, een adres dd. 25 September 11. van Dr. O. Schreuders, houdende verzoek om eervol entslag als leeraar aan het Gymnasium. Alsvoren. 1. alsvoren, een adres van den Alkmaarschen Be- atuurdeisbond, houdende adhsesiebetuiging aan een adres van de afd. Alkmaar van den Bond van ge meente-werklieden om vrije geneeskundige behandeling ïz. Het adres zal behandeld worden bij het adres, waar aan adhesie betuigd wordt. n. alsvoren, een adres dd. 22 September 11. van G. W. v. d. Pol c.e., houdende verzoek om verhooging hunner jaarwedden als marktmeesters der kleine vee markten. Gesteld in handen van B. en W. n. alsvoren een schrijven van M»j. T. Bakker, hou dende dankbetuiging voor hare benoeming als onder wijzer bij het herhalingsonderwijs. Voor kennisgeving aangenomen. Volgens art. 22 der Leerplichtwet, worden de leden der commissie tot wering van schoolverzuim benoemd voor den tijd van drie jaren en zijn de aftredenden we der benoembaar. Bij raadsbesluiten van 5 September en 18 October 1905 zijn tot leden dezer commissie benoemd de hee ren A. Dijkers en Mr. J. L. Steenlack. In de vervulling dezer plaatsen welke eerlang zullen openvallen, moet mitsdien worden voorzien. B. en W. stellen voor uit de navolgende dubbeltal len, opgemaakt door hen in overleg met de genoemde commissie, eene keuze te doen: a. Vacature A. Dijkers: 1. A. Dijkers. 2. A. Schuur Entingh. b. Vacature Mr. J. L. Steenlack: 1. Mr. J. L. Steenlack. 2. J. Veenenbos.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2