STADSNIEUWS. Ondervinding is meer waard dan redeneering. Amstsrdamsche Beura, Tel egraflsr h Weer bericht GEMENGD nieuws. Dames-voetbal. Te Hengelo is zóó veel liefhebberij voor de voetbalsport, dat in een der plaatselijke bladen dames worden opgeroepen tot oprichting eener voetbalclub. Een geschenk. De vereeniging „Bloemendaal's Bloei", te Bloe- mendaal, heeft besloten het Gemeentebestuur aldaar een z.g. oriënteertafel aan te bieden, om die te plaatsen op het door de gemeente aange kochte Koninginneduin in het park Duin-en-Daal. Uit Schermerhorn. De lessen aan den Tuinbouwwinter-cursus zijn weder aangevangen met 9 leerlingen en 1 toe hoorder. Het onderwijs wordt gegeven door den heer T. IJprna te Alkmaar. Van den Langedljk. Voor de opgerichte betaalkantoren van de ver eeniging „De Koophandel" en „Groenten Cultuur" te Broek op Langedijk. zijn als betaalmeesters benoemd, de heeren W. Dirkmaat voor dat te Broek op Langedijk en C. Brinkman voor dat te Noordscharwoude. Uit Warmenhuizen. Uitslag der veiling gehouden in het koffiehuis van Lingerak te Warmenhuizen, ten overstaan van den notaris P. J. Laurman te Schoorldam, van een huis en erf en perceelen bouwland, in den Oude "Wal, te Warmenhuizen, tezamen groot 1 Hectare, 27 aren 70 centiaren, behoorende tot de nalatenschap van den heer W. Molenaar, gekocht door S. van Wonderen, te Grootebroek voor f 3824.50. Uit Noordscharwoude. Tot lid van het bestuur en voorzitter voor den polder Geestmer-Ambacht (Oosterdijk en Molen- geersen) is benoemd de heer D. de Geus Dz., alhier. Uit Harenkarspel. Tot lid van het Bestuur van den polder Woud- meer is gekozen de heer J. Biersteker aldaar. Tot leden van het college van Zetters voor 's Rijks directe-belastingen in deze gemeente zijn herbenoemd de heeren C Groot en C. Bijpost. Uit Koog-Zaandijk. Uit Akersloot. G. T. M. VAN DEN BOSCH. P. J. GLASZ. H. E. VAN GELDER. Een nieuwe kerk. Alkmaarsche Tooneelvereenlglng. HET PROGRAM DER CONFERENTIE. NoordhoHandsch Landbouwkrediet, De broodpannen kwestie opgelost. Uit Warmenhuizen. Voetbal. Waar men er niet in geslaagd is een wedstrijd voor Alcmaria Vietrix TI te organiseeren, zal liet morgen rustige rust zijn aan de Zandersloot en zullen de getiouwe bezoekers, voor de eenige maal wellicht in het geheele seizoen, van het zien van een wedstrijd verstoken blijven. Ge lukkig dat men de drie volgende Zondagen zal worden schadeloos gesteld met een belangrijke matches van het eerste elftal. Alcmaria Vietrix I en III gaan beiden morgen elders spelenhet eerste reist met een gereor ganiseerde opstelling, maar met drie invallers naar Rotterdam ton einde zich met V. O. C. te meten het tweede op zijn sterkst naar Zaandam om Sport II te bestrijden en daarmee te debu- teeren in de tweede klasse van den N. H. V. B, Hoe in Botterdam het resultaat zal zijn schijnt niet twijfelachtig. Zelfs met de geheel volledige nieuwe samenstelling van het elftal en dan nog onder voorbehoud, dat alle spelers zich tot het uiterste zouden inspannen en hun allerbeste spel zouden ontwikkelen, gaven slechts de ergste optimisten het Alkmaarsche elftal eenige kans op succes tegen deze Rotterdammers,' die al meermalen het kampioenschap der tweede klasse- behaalden en ook nu weer met alle wedstrijden gewonnen en zonder zelfs één tegen-goal de eerste plaats in de competitie innemen en tegen wie een nederlaag dan ook volstrekt geen schande is. Nu echter zeker is, dat drie der beste spelers in het elftal verhinderd zullen zijn morgen uit te komen, acht men algemeen een nederlaag tegen dit zoo geducht elftal niet te vermijden. Bat echter in elk geval alle spelers van de eerste tot de laatste minuut hun beste krachten mogen geven, teneinde de nederlaag zoo eervol mogelijk te doen zijn Installatie Mr. v. Sonsbeek. a a t s t e Berichten, 1 ov, Een wielrijder uit Alkmaar, die voor een vrouw wilde uitwijken, kwam met zijn rijwiel in een mod dersloot terecht, waar hij spoedig werd uitgehaald. Na van andere kleeren voorzien te zijn, kon hij zijn weg vervolgen. Nabij het pontveer alhier had de heer H., uit Uit geest, het ongeluk met paard en kar van den Scher- merdijk te vallen, doordat het paard schrikte voor een aldaar staande keet van eenige werklieden. De kar kantelde en de inzittende personen kregen verwon dingen aan armen en beenen. Het rijtuig was groo- tendec-ls vernield. Eenigen tijd geleden is op diezelfde plek een derge lijk ongeluk voorgevallen. De Bruinvis-hulde. Wij nemen de vrijheid ons tot u te wenden met een beleefd verzoek, dat ongetwijfeld op uwe volle sympa thie aanspraak mag maken. Gelijk u bekend is besloot ons Gemeentebestuur on langs in het Stadhuis een Bruinviskamer te doen in richten, den grijzen archivaris ter hulde en het nage slacht ter blijvende herinnering aan de vele en belang rijke verdiensten, die deze even bescheiden werker als kundige geschiedvorscher en vriendelijke vraagbaak voor onze stad en hare geschiedenis in zoo menig op zicht heeft gehad en nog steeds heeft. Wij verheugen ons van harte over dat besluit doch zijn van oordeel, dat er naast dit officiëele huldeblijk nog een ruime plaats is voor een officieus, voor een bewijs van uiteraard meer spontane en warme waar deering van al degenen, die den heer Bruinvis om zijn persoon en zijn werk leerden hoogachten en bewon deren. In die meening hebben wij indertijd, toén de zaak nog niet rijp was voor openbaarheid medewerking gezocht en gevonden bij een aantal Bruinvis-vereer ders; er werd een voorloopig comité gevormd en onze Burgemeester tot eere-voorzitter en de mede-ondergc- teelcenden tot bestuursleden gekozen. ilians achten wij het oogenblik gekomen om een be roep te doen op hen, wien Alkmaar, hare belangen en hare historie lief zijn en die een open oog en een dank baar gemoed hebben voor den onverpoosden en belang- loozen arbeid van den man, die de behartiging dier be langen en de studie van Alkmaar's verleden tot zijn levenstaak maakte. Het is ons voornemen om de ons reeds toegezegde bijdragen en de vele, welke ongetwijfeld nog zullen inkomen, aan te wenden om de Bruinvis-kamer te ver sieren en te meubileeren op een wijze, die het schoone ontwerp van de heeren Stuyt en Looman tot zijn volle recht zal doen komen. Wij verzoeken u derhalve beleefd vóór 1 November a.s. aan den ondergeteekende van den Bosch onder staand billet ingevuld en onderteekend toe te zenden; de namen der deelnemers zullen in een album veree- nigd worden, hetwelk aan den heer Bruinvis zal wor den aangeboden. G. RIPPING. COHEN STUART. Aan het R. C. Parochiaal Kerkbestuur van den H. Dominicus alhier ia door het dagelijksch bestuur dezer gemeente vergunning verleend tot het bouwen van een hulpkerk met pastorie op een terrein gelegen aan de Nassaulaan, op den hoek van den Kennemersingel, tegenover de nieuwe Kueppelbrug. De Alkmaarsche Tooneel vereeniging heeft een cir culaire verspreid, waarin zij Alkmaarech kunstmin nend publiek aanspoort tot toetreding als kunstlie vend lid. Een betrekkelijk flink aantal personen liet zich als kunstlievend lid inschrijvenook beschikt de vereeniging thans over een 'flink werkend ledental. Ha&r eerste proeve he--ft zij reeds met succes afgelegd. Daartoe uitgenoodigd door den Doopsgezinden kring „Hans tie Rus", die de vorige week zijn 100-jarig feest vierde, voerde zij op ,,'t Vrouwtje van Gouda", een dramatische schets in 2 tafereelen, naar de novelle van D. Koetier, voor tooneel bewerkt door ds. P. J. G. De eerste uitvoering van de A. T. V. is vastgesteld op Dinsdag 27 Oct. a.s. in de Harmonie. Opgevoerd zal worden „Met den handschoen ge trouwd", spel in 3 badrijven van J. Pabricius. Voor de opvoering hiervan wist zij de welwillende toestemming van den schrijver te verkrijgen. Alleen kunstlievende leden kunnen de uitvoering bijwonen. „Zieke hulp." De vereeniging „Ziekenhulp" (voorheen „Dient el kander door de Liefde") waarvan mevrouw Vinke Hazenborg presidente is, stelt zich ten doel behoeftige I zieken van alle gezindten van versterkende middelen als melk, eieren, soep enz. te voorzien. De zieken, die voor ouders! euning in aanmerking komen, worden aan de vereeniging meestal door de doktoren opge geven. „Ziekenhulp' stelt zich voor in de a.s. weken de gewone jaarlijksche collecte te houden, en zal daarvoor hare lijst laten rondgaan, waar voor het doel der vereeniging veel geld noodig is, zou zij gaarne zien, dat hier met milde hand werd gegeven, Predikbeurten. 18 October 1908. Groote Kerk, 10 uur, Ds. van Leeuwen, Bediening van het H. Avondmaal, avond 6 uur, Ds. Vinke, Dankzegging. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal, Woensdagavond 6 uur, Ds. Guldenarm, voorbereiding tot het H. Avondmaal. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. Ternooy Apèl. On derwerp Drieërlei oordeel. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Ds. Glasz. Rem.-Geref. Kerk, 101/2 urn-, Dr. J. A. Beijerman, rem. pred. te Amsterdam. Gereform. Kerk, 10 uur, Ds. Wechgelaer, avond 6 uur, Ds. Wechgelaer, catech. Zond 1. Clu\ Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur, godsdienstoe fening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 31/2—5 uur, Vergadering van de Christel. Jongelings- vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 51/27 uur Vergadering van de Christel. Knapen vereeniging „Timotheüs", voor knapen van 12—16 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6. Voorm. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Herv. gemeente te Oudorp, 10 uur, geen dienst. Ilerv. gemeente f' Stompetoren, 9l/2 uur, geen dienst, Herv. gemeente te Egmond aan Zee, 91 /2 uur, Ds. Bosch. Herv. gemeente te Bergen, 10 tiur, ds. Natzijl. Herv. gem. Schermerhorn, 's avonds 6l/2 uur, D,?. Werner, te Stom; etoren. Geref. Gem. te Schermerhorn, 9i/2 uur, preeklezen. Verbetering. In het raadsverslag (zie het nummer van gisteren) komt een zetfout voor. Er staat in de 3e kolom van pag. 1, regel 26 van onderen „men zal a 11 ij d wat anders vinden voor de dwaze verordenin g". Hiervoor moet gelezen worden, zooals uit het ver volg ook blijkt „men zal alt ij d voorstanders vinden voor een dwaze verordenin g". de plechtige installatie plaats van Mr. van Sonsbeek, nieuw benoemd officier van justitie bij déze Arron- dissements-Rechtbank, als opvolger van Mr. Car- sten. De Rechtbank, onder presidium van Mr. D. van Houweninge, was geheel voltallig met alle bijzittende en plaatsvervangende rechters. Het Openbaar Ministerie werd waargenomen door den substituut-officier mr. A. A. Onopius, terwijl mr. I v. d. Feen de Lille met zijn substituut mr. v. Hees als griffiers fungeerden. De president opende deze plechtige zitting en ver zocht den griffier mr. van Sonsbeek te willen binnen leiden, aan welk verzoek de griffier voldeed en de nieuwe titularis plaats nam in het rechtscollege. Hierna wordt het woord gegeven aan mr. Cnopius, die, overgaande tot het volbrengen der installatie, allereerst een woord van waardeering spreekt over den voorganger van mr. van Sonsbeek, mr. Carsten, met wien spreker 5l/2 jaar op de meest aangename en vriendschappelijke wijze heeft samengewerkt en wiens vertrek zeker een verlies kan geacht worden te zijn. Daarna richt mr. Onopius het woord tot mr. van Sonsbeek, heet hem van harte welkom en wenscht hem geluk met zijne benoeming. Hij feliciteert mr. van Sonsbeek daarom zoo bijzon der, omdat het wel een gelukwensch waard is, ge plaatst te zijn aan het hoofd van het parket, juist bij deze rechtbank, die altijd in zoo aangename verstand houding met het parket samenwerkt. Spreker stelt zich, den korten tijd dat hij nog met mr. van Sonsbeek hier werkzaam zal zijn, gaarne be schikbaar om hem in alles wat hem nog vreemd mag zijn, voor te lichten en op de hoogte te brengen. Spreker eindigt met zelf een woord van hartelijken dank te brengen aan deze rechtbank voor de vriend schap en medewerking, die hij van haar heeft mogen ondervinden gedurende den tijd dat hij hier werkzaam was en verzoekt ten slotte den heer griffier de benoe ming van mr. van Sonsbeek te willen voorlezen. Na deze voorlezing neemt de president der recht bank, mr. van Houweninge het woord, allereerst in herinnering brengend de vele deugden van mr. Gara ten en het verlies dat de rechtbank in het vertrek van dezen stoeren werker en degelijk rechtsgeleerde heeft geleden. Vervolgens heet ook de president mr. van Sonsbeek welkom, hoopt dat hij, evenals zijn geachte voorganger, hier een aangename taak zal hebben ge vonden en nuttig werkzaam zal zijn, waarna hij mr. van Sonsbeek verzoekt op den officierszetel te willen plaats nemen. Mr. van Sonsbeek plaats zich voor zijn zetel en richt in de eerste plaats eenige hartelijke woorden tot mr. Cnopius, bedankt hem voor de vriendelijke woorden hem toegesproken en wenscht hem op zijn nieuwen standplaats alle goeds toe. oorts verklaart mr. van Sonsbeek hier tegenover de rechtbank geen beloften te willen geven, maar door daden te zullen trachten de plaats van zijn verdienste lijken voorganger waardig te vervullen. Spreker richt nog het woord tot de heeren griffiers en de leden der Alkmaarsche balie en zegt dat hij niet twijfelt ook met lien in aangename verstandhouding te zullen werken, in herinnering brengend, dat wat de balie betreft, hij, in de 12l/2 jaar dat hij bij de recht bank te Leeuwarden het ambt van substituut-officier i ervulde, steeds met alle verschil vau inzichten, die wederzijdsche waardeering vond en die den grond vormt tot een vriendschappelijke verstandhouding, is werkzaam geweest en hiermede verklaarde hij dat hij zijn ambt als Officier van Justitie bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar aanvaardt. Mr. van Houweninge, dank brengende aan allen die door hun tegenwoordigheid blijk gaven van be langstelling in de plechtigheid, sluit daarop deze openbare terechtzitting. He installatie werd bijgewoond door vele leden der Alkmaarsche bali en vele andere belangstellenden. Ultelag der veiling. Gehouden te Groet den 14 October 1908 door den notaris L. Top te Bergen, van eene huismanswoning met boet, erf en eenige stuk ken wei-, bouw- en boschland te Groet en Schoor] samen groot 11 h. 30 a. 20 c.a. Kooper den Heer J. Swaan Wzn. voor f 17115.— PARIJS, 1(3 Oct. Volgens telegrammen uit Sofia aan den „Petit Parisien" geeft het antwoord van Bul garije op de nota's van Oostenrijk, Duitschland en Turkije weinig voldoening. Uit V eenen wordt aan de „Éclair" gemeld, dat het te Londen opgestelde program voor de conferentie daar onaannemelijk geacht wordt. IN MAROKKO. MEL1LLA, 16 Oct. De harka van Moulay Hafid viel de troepen aan den Roghi aan, die verslagen wer den; de dorpen van den pretendent werden in brand gestoken en de heilige oorlog tegen hem verklaard. De Roghi biedt met al zijn macht weerstand. De wereld-vermaarde beroemdheid van Moeder Sei- gel's Tabletten is gegrond op de getuigenissen van mannen en vrouwen wien ze genezing gebracht hebben in gevallen van Slechte Spijsvertering, galachtigheid gepaard met zure oprispingen, verstopping, hoofdpijn, slapeloosheid, hardlijvigheid, opgeblazenheid, zenuw achtige neerslachtigheid, bloedarmoede en andere aan doeningen van maag, lever en nieren. Samengesteld uit kruiden, schors en bladeren bezitten Moeder Sei- gel's Tableten eigenschappen die de Spijsvertering be vorderen en zachtjes tonisch werken op maag, lever en nieren. Deze hoedanigheden vormen ze tot een on waardeerbaar geneesmiddel voor allen, die door onge zonde omgeving, zittende werkkring, zorgen, overwerk, of ten gevolge van verandering van weersgesteldheid de levenskracht missen, die alleen kan voortspruiten uit goed voedsel, dat volkomen verteerd wordt. Wan neer ge daarom door Slechte Spijsvertering* gekweld- wordt, zoodat ge niet kunt eten, niet kunt werken, niet kunt denken en niet kunt slapen, dan dient ge onverwijld Uw toevlucht te nemen tot Moeder Seigel's Tabletten. Verklaringen van tienduizenden menschen getuigen dat Moeder Seigel's Tabletten indigestie anders gezegd, Slechte Spijsvertering genezen, om dat ze hen genezen hebben. Doet Uw voordeel dan ook met hunne ondervinding en probeert ze. De heer I). van der Waals, wonende Donkersteeg 9b te Delft, verklaart: „Sedert geruimen tijd leed ik aan Slechte Spijsvertering. Het was mij niet mogelijk eenig voedsel in de maag te houden; onmiddellijk na dat ik gegeten had braakte ik alles weder onverteerd uit. Daar ik in de Courant zooveel van Moeder Sei gel's Tabletten gelezen had, liet ik eens een fleschje komen en was ten zeerste verheugd, na ze slechts ee nige dagen gebruikt te hebben, reeds veel verlichting te voelen. Thans zijn de pijnen en het drukkend be nauwde gevoel op mijn maag geheel verdwenen en ik zal dit heilzaam geneesmiddel dan ook zooveel ik kan aan iedereen aanbevelen." Moeder Seigel's Tabletten zijn verkrijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prijs J' 1-50 per fleschje. Te Alkmaar verkrijgbaar o.a. bij NIEROP en SLOTHOUBER, Langestraat 83; firma J. SCHOUTEN en Co. Verdronkenoord 66. Opgave van het Veordtm O 12—13, Alkmaar, Naar wjj vernemen is het geschil tusschen [den koopman in broodpannen en den fabrikant daarv&D, wasrvan we indertijd melding maskte, onder het hoofdje „Japie in de misère", geheel naar genoegen van den laatste in orde gekomen. Gaarne maken wij hiervan melding, daar Japie hierdoor toont toch nog het goede te willen. Uitslag der veiling, gehouden in het koffiehuis van Lingerak; te Warmenhuizen, ten overstaan van den nouns P. J. Laurman, te Schoorldam, van een huis en erl en perceelen bouwland, in den Oudewa], te WArmenhuizen, tezamen groot I Hectare 27 aren 70 centiaren, behoorende tot de nalatenschar» van den heer W. Molenaar, gekocht door S. van Wonderen, to Grootebroek, voor f 3824.50. Bovenstaande circulaire zond men ons, met het ver zoek haar op te nemen in ons blad. Natuurlijk hebben we gaarne aan dit verzoek voldaan. En metevenveel genoegen hebben wij ons bereid verklaard de commis sie ook verder te steunen in de uitvoering van haar zoo sympathiek plan. Wij hebben n.l. op ons bureau een aantal circulaires liggen, welke nog ingevuld moet worden. Zij die in deze hulde belang stellen, en van die belangstelling alsnog een blijk wenschen te geven, kunnen dit dus doen, door even aan ons bureau aan te loopen en een circulaire in te vullen. Na de gloed volle woorden van de commissie en na hetgeen wij I™*™ -f6 -1 reeds over deze hulde schreven, is het natuurlijk met meer noodig hieraan verder iets toe te voegen. Pensioen verleend. M nu11 T' ?emeente hebben aan den heer J. f l i. if ln8anl? van 1 October 1.1. eervol ontslag heeft hekomen uit zijne betrekking vau direc- rnuzi Stedelijk muziekkorps en de stedelijke grootf588 6en geme6ntelijk Pensioen verleend, In een buitengewone terechtzitting der Arrondisse- ments-Reehtbank alhier, had gistermiddag ten 3 ure O V E R ZIC H T. In het gebied van de waarneming ia de hooyste bekende stand van den barometer 779.2 m.M. te Haparanda. i><- laagste stand van den barometer is 752 4 rn.M, te öeydisf jord. VERWACHTING: (Geldig tot den avond var. 18 Oct.) Zvakke tot matigen oostelijken wind; meest nevelig: weing of geen neerslag zelfde temperatuur. HOOGWATER tE g xa e n d aan Z a e. 17 October's morgens 8 uur 30 min. en 'a avonds 9 uur en min. 18 October s morgens 10 uur min. en 's avonds 10 uur 30 min. HOOGWATER te Borgen aan Zee. 17 October'a morgens 8 uu? 45 min. en 's avonds 9 uur 15 min. 18 October: s morgens 10 uur 15 min. en'a avonds 10 uur 45 min. BURGERLIJKE STAND, ONDERTROUWD 16 Oef. Jacob van den Kommer alhier en Maart je Groot te Heiloo. GEBOREN 16 Oct. Leentje, d. v. Jan van der Vis en Christina Ketting. VAN DEN BALKAN. BELGRADO, 16 Oct. In de Skoepejtina protes teerde, bij de behandeling van de kredietaanvrage van Ie millioen dinars voor militaire toerustingen, de so ciaal-democratische afgevaardigde Kazlevoritsj tegen de oorlogshandeling die men Servië wil doen onder nemen, daar dit zelfmoord beteekenen zou. Die toespraak riep zulk levendig protesteeren te voorschijn, dat de zitting moest worden geschorst. La de heropening van de zitting zeide de rappor tem* Marinkowitsj, dat de annexatie van Bosnië en Herzegowina bij Oostenrijk nog geen fait accompli is, daar niemand haar heeft goedgekeurd. liet ontwerp tot goedkeuring van het krediet werd goedgekeurd met 141 tegen 1 stem. BELGRADO, 16 Oct. De minister van finartciën legde aan de fekoepsjtina wetsontwerpen voor betref- lende het toestaan van verschillende aanvullings kredieten, voornamelijk voor de kosten van het onder de wapenen roepen van gepensionneerde officieren. Staatsleeningen. NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 21/4 BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 China 1898 5 Mexico binnen 5 Japan4 Oostenrijk Jan. Juli 4 RuBlaud Hope 4 Consol 4 1906 a 5 1894 6e Em. 4 Finano. en Industr. ondernemingen Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. div Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winatbew. a Westersuiker aand. A'dam. Langkat Idem pref. t a A'dam. Serdang ....na Bindjey a Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan a a N. Asahan tabak Rotterdam Deli S enembah Tabak-M ij Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim, Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. a Zuid-Perlak a Redjang Lebong Great Cobar a Amalgamated Copper Cy. Common Steels Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. a a Common Marine a a Preferent a Common Peru a r Preferent u Spoorwogleeningen. Holl, IJz. Sp.-Mij. a a Mij. tot expl. van Staatsspoorw Deli spoorweg a a AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. a a a Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Kansas City South. pref. Mis. K. Taxas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Roek Island gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 885 pCt. 4 IWang Dombr. 41/, Preraieleeningen. a NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 Gemeente-cred 3 BELGIE. Antwerpen 1887 2L4 HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND. 1364 ,5 Koers vsn hst ggld Prolongatie 27/g pCt. Mededeeiingen. Staatsfondsen prijshoudend. Russen noteerden iets hooger. Tabakkeu onregelmatig, in het bijzonder weer voor Nieuwe Asahan aangeboden. Olie onveranderd. Mijnen stil. Culturen iets in reactie. Amerika opende flauwer, terwijl de stemming verder lusteloos bleef. MARKTBERICHTE N. ALKMAAR, 16 Oct. Fabriekskaas, kleine f 30.Boerenkaas, kleine f 29.50, Commissie f31.50 Middelbare f 31.50 Aangevoerd 72 st., weg. 173099 KG. ALKMAAR, 17 Oct. Aangevoerd 5 paarden f 70 a 150, 61 koeien en ossen^f 150 a 800, 0 vette kalveren Koers van: 16 Oct. 17 Oct. 751/4 75% 9^4 933/4 104 104 9714 485/4 485/4 82 961/3 96% 79V4 791/4 8OV4 791/4 9D/8 91% 791 Vu 797/w 1703/, 1701/4 1161/, 115% 1291/, 1283/4 f46 60 146,50 147 157 1553/4 212 210 89 85% 87V, 87% 414 441 87»/, 86% 275 275% 110 105% 380 377 407 400 2831/4 2831/4 1381/4 i 383/4 110 1261/4 126% SSI/, 1853/4 920 920 1035/4 1035/4 75 74% 46 45% 40 39% 125 121% 7 7 19 IA 19%, 10% 10% 42 41% 88% 931/4 199% 90% 90% 94% 945/4 28% 28% 815/1, 31% 28% 2711/1, 615 611/16 307/8 3016/h 40% 40»/8 73% 72% 221/4 213/4 103 10 1/16 164% 164% 125/4 US/, 20 193/4 99 891/4 897/8 106%, 106i%, 102is/iü 977/,, 143% 154 362

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2