mz. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Nederland en Venezuela. Uit Schoor). Uit Akersloot. Gasbedwelming. Rijwieldiefstal Moord. De zaak-Pliester. Droevig. Het'mes. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Badhuis „Het V\ itte Kruis." Lekkere honger. V o 1 g n u m 2e Sectio. Door meerdere leden wordt de opmer king gemaakt, dat de uitgaaf van 520.hun niet wensehelijk voorkomt met het oog op de gespannen be grooting. 3e Sectie. Bij dit volgnummer worden door één der leden de volgende vragen gesteld: lo. Ts de behandeling der houten vloeren met stofwe- rende olie éénmaal per jaar wel voldoende? 2o. Zijn de uitkomsten van deze behandeling reeds be kend? 3o. Indien op vraag No. 2 een ontkennend antwoord volgt, zou het dan geen aanbeveling verdienen de proefneming tot een school te bepalen? V o 1 g n u m 3e Sectie. Een der leden zou gaame zien, dat aan leerlingen, die de school gaan verlaten en door goed gedrag en vlijt daarvoor in aanmerking komen, een prijs werd uitgereikt en heeft daarbij bijzonder op het oog een liederenbundel tot verbetering van den volks zang. Naar zijn meening zouden de onkosten uit den post onder volgnummer 147 bestreden kunnen worden. Volgnum 3e Sectie. Een der leden vraagt of het mogelijk is tien voorgestelden handelscursus aan de Burgeravond school het eerste jaar nog niet te doen geven, in af- w achting van het besluit tot oprichting der openbare Handelsschool. m e r 142. Het komt B. en W. voor, dat het toestaan van een bedrag vöor het behandelen der houten vloeren met stofwerende olie en het daarna bij het stoffen be strooien met stofwerend zand, niet behoort afhanke lijk te worden gesteld van eene al of niet gespannen begrooting. De vragen worden als volgt beantwoord: lo. Eenmaal oliën is voldoende als met stofzand ge veegd wordt. 2o. Ja. De proeven in de 3de gemeenteschool geno men hebben goed voldaan. 3o. Zie vraag 2. m e r 147. Omtrent dit denkbeeld zal mot het schooltoezicht overleg worden gepleegd. m e r 150. B. en W. zeggen hieromtrent een onderzoek toe. 2e Sectie. Door eenige leden wordt voorgesteld de 1200.meerdere kosten van reorganisatie naar den post „Onvoorzien" over te brengen. Volgnummer 155. Ie Sectie. De Sectie wijst op de onrustbarende toe- rrming der uitgaven op deze posten en vraagt of op de een of andere wijze hier geen bezuiniging kan worden aangebracht. V olgnummer 160161. In verband met een eerlang in te dienen voorstel, venschen B. en W. het uitgetrokken bedrag op ffit volgnummer te behouden. v- Indien de Raad daartoe het verlangen te kennen geeft, zullen B. en W. de vraag aan het Burgerlijk armbestuur en aan het bestuur van het Stads-Zieken- huis overbrengen. Gelijk uit het bovenstaand verge lijkend overzicht blijkt is de stijging der hierbedoelde uitgaven inderdaad onrustbarend te noemen, en was dit aan de aandacht van B. en W. niet ontgaan. Volgnummer 186. nemen zich voor ter zake een onderzoek.in B. on W. te stellen. Ie Sectie. De Sectie vraagt of het niet wensehelijk zoude zijn een onderzoek in te stellen of aansluiting bij de onderlinge Gemeente-verzekering niet voordeeli- ger zoude zijn. V olgnummer 187. I Zie het antwoord bij volgnr. 128. V olgnummer 190. 3e Sectie. Een der leden wijst op den minder gun stigen toestand van de bad- en zweminrichting, wat betreft de verontreiniging van het water en vraagt in hoeverre het gemeentebestuur bevoegd is ter verbete ring van dien toestand op te treden. le Sectie. De Sectie stelt voor dezen post met 2000.te verminderen. 2e Sectie. Eenige leden stellen voor dezen post met 1600.te verminderen. 3e Sectie. Vier leden achten het wensehelijk en mo gelijk dezen post te verlagen tot 3600.de beide andere leden deelen die meening niet en wenschen den post te handhaven. Uitgebracht den 20 October 1908. De Commissie van Rapporteurs, D. A. LUITING. ZAADNOORDIJK. H. J. F. WANNA. B. en W. achten zich zeker bevoegd ter verbetering van den toestand van het water in de omgeving van de Zwem- en Badinrichting maatregelen te nemen, doch zij verklaren zich daartoe niet in staat. De hin der welke de genoemde inrichting ondervindt van ver ontreinigd water is een gevolg van hare zeer ongunsti ge ligging. Volgnummer VH 199. De inrichting van deze begrooting eischt, naar de meening van B. en W. een vrij hoogen post voor on voorziene uitgaven. In geen geval zouden zij verder willen gaan dan met eene verlaging als door de 2de Sectie wordt voorgesteld. Beantwoord den 20 October 1908. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. DONATII, Secretaris. Te Londen is een uit Caracas via Willemstad op 20 Oct. verzonden bericht ontvangen, meldend dat Castro in zijn antwoord op de tweede Nederlandsche nota wei gert het dekreet, waarbij de verscheping van goederen van Currpw naar Venezuela wordt verboden, in te trekken. Tevens geeft hij zijn bevreemding erover te ken ner, dat Nederland die intrekking eischt, nadat het eerst het recht van Venezuela om het dekreet uit te vaardigen heeft erkend. Hg verzoekt verder, dat Nederland een confiden tieel agent zal zenden, teneinde de voorwaarden voor een minnelijke schikking te regelen. De bevelhebber der artillerie heeft de toebereidse len voor de verdediging van La Guaira beëindigd. De nieuwe mailbooten der Zeeland. Behalve de Fai? field Shipbuilding Comp. te Govan (uabij Glasgow) schijnt voor den bouw van de drie nieuwe mailbooten der Maatschappij Zceland ook in aanmerking te komen de bekende werf der firma Harland Wolf, te Belfast. De tegenwoordige nacht- en dagbooten van de Zee land werden resp. in 1887 en 1895 gebouwd op bc- vengenoemde werf te Govan. (Tel.) GEMENGD NIEUWS. Uit Callantsoog. Alhier is de boerderij „Holstein" van den heer D. Kater te Wierirgerwaard, bewoond door den'heer D. de Graaf, tot den grond afgebrand. Er kon niets ge red worden. Da bewoners, door de buren gewekt, konden nog in tgds het br&ndende gebouw verlaten. Da geheele inboedel, 200 mud graan en 2 koeien, zijn verloren. Uitgezonderd de kleeren van de dienstbode, was alles verzeberd. De oorzaak van den brand is onbekend. De raad der gemeente Schoorl heeft benoemd tot hoofd- en onderwijzer van 't herhalings onderwijs, den heer H. Selhorst, hoofd der school, en tot onderwijzeres mej. M. J. de Veiwer, beiden aldaar. Zes jongens en 3 meisjes hebben zich aangemeld tot het bijwonen van dat onderwijs. Da raad der gemeente Akersloot heeft besloten een j&arlgksche subsidie van f 30 te verleenen aan de &f- deeling aldaar van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekoloniën. Van Texel. Den 7den Nov. a.s. zal de heer J. H. Secrève, orga nist te 's Gravenhage, eene uitvoei iug van gewijde muziek geven in de Doopgezinde Kerk te Oosterend, en den volgenden avond te Den Burg. Medewerking zullen verleenen de heer Jan C. Manifarges (viool) en Mej. W. v. Emminckhoven (zang). Verlof. De 1 erkeraad der Hollandsche gemeente te St. Pe tersburg heeft aan Ü3. F. C. A. Pantekoek, die een paar weken geleden 2 kinderen aan de cholera ver loor, verlof verleend. Ds. Pantekoek zal tijdelijk te Hilversum verblijf houden. Beleediging. Tegen het Wormerveersche raadslid B. W. B. is gisteren voor de rechtbank te Haarlem f 15 geëischt, wegens beleediging tijdens de staking te Krommenie van een blikslager, dien hij uitschold voor Christe- 1 ijken krof glooper Een valsche aap. Te Zand voort werd Zondag een vijfjarig kind door etn aap aangevallen en zoo vreeselijk verwond, vooral in het gezicht, dat de arme kleine levenslang de lit teekens van de aangebrachte wonden, die direct door een geneesheer werden uitgebrand, zal houden. Op last van den burgemeester is de aap doodgeschoten. Inbraak. In Weesp schijnt een bende te bestaan, die niet anders doet dan brandstichten en steleD. Thans werd weer W. ten B., een beruchte aldaar, op heeterdaad betrapt door de politie. Hij had juisPeen ruit inged; ukt. Insluiping. Toen de heer Hoogt tooren te Amsterdam uit zijn geldkistje gisteren het benoodigde handelsgeld wilde halen, kwam hij tot de ontdekking dat er f 85 uit verdwenen wss. Vermoed wordt, dat een bekende den diefstal pleegde, toen juffrouw H. even weg was. De brand te Arnhem. Omtrent den brand in het Bellevue-hotel te Arnhem wordt nog gemeld Door de gurstige windrichting zijn de huizen van den Utrechtschen Weg gespaard en ook een seinhuisje op het stations-emplacement in de onmiddellijke nabijheid, waar voor een ton gouds aan instrumenten was geborgeD. Een brandweerman viel bij het bluaschir gowerk door een glazen dak en werd ernstig aan den rug gewond. Het juiste bedrag, waarvoor het gebouw is verzekerd, is f 134,000. Enkele zwak staande muren zijn omgehaald. Gebrek aan water. Op de Priesche Klei is ook gebrek aan drinkwater door de langdurige droogte. Per spoor wordt drink water aangevoerdin niet aan de spoorlijn gelegen dorpen gebruikt men water uit kanalen, wijken en slooten. De waterstand. Tusschen Zuilichem en Nieuwwaal zijn een zeven tal schepen aan het lichten, om vervolgens met halven last de reis te vervolgen. De scheepvaart is daaUdes nachts verboden. Gistermorgen vond men, nadat men op herhaald kloppen geen antwoord had gekregen en daarna de deur door een smid had laten openen, den heer G. Schenk in de Haarlemmerstraat te Amsterdam, door gas bedwelmd op den grond liggen. Na bijna 2 uur gelukte het een dokter den bedwelmde weer tot be wustzijn te brengen. Oorzaak het openstaan der kraan van de gaskachel. De heer P. te Haarlem raakte binnen 14 dagen tijds niet minder dan 4 rijwielen door diefstal kwijt Onderwijzersjaarwedden. De Amstcrdamsche raadsleden S. J. Pothuis en Jos. Loopuit stellen eene wijziging voor van de ver ordening tot regeling van het openbaar lager onder wijs te Amsterdam. Hun amendement beoogt de groote ongelijkheid in wedde tusschen onderwijzers met en zonder hoofdakte eenigszins te verminderen. Da srbeid der onderwijzers zonder hoofdakte is, aldus hunne memorie van toelichting, imnrers gelijk van dien van hen met hoofdakte. Een onbeduidende twist was Zondagavond, oorzaak d.R in Geleen zekere Bovens, mijnwerker, een zware mis handeling toebracht aan den mijnwerker Quaedackers, aldaar, die aan de gevolgen overleed. De dader is aan gehouden. Gistermorgen tusschen 9 en 10 uur kregen in de Wester&chterstraat te Klundert de twee broeders V. twist. Da twintigjarige P. V. sloeg daarbij zijn broe der A. met 6en spade den schedsl in, aan de gevol gen waarvan hij overleed. Het openbaar ministerie bij den Hoogen Raad vorder de gisteren inzake mr. Pliester, door het Arnhemsche gerechtshof veroordeeld tot 3 jaar, wegens de bekende valsheid in geschrifte, vernietiging van het arrest en verwijzing van de zaak naar een aangrensend gerechts hof. Uitspraak 23 November. Brand. Te Uitgeest woedde gisternacht een hevige brand in de grossierderg van den heer H. V. te Uitgeest. De waterschade was bijzonder groot. Eenigs ongun stig bekend staande personen moeten zich deze ge legenheid benut hebben diefstal te plegen. Een hunner is echter reeds, juisUdat hij een ham wilde vervoeren, gegrepen. Slaapdronken. Zaterdag is te Huissen een man verdronken, die op zijn kar in slaap was gevallen. Bij het Looveer werd de wagen overgezet. Van W. is in slaapdronken toe stand vooruitgeloopen en zoo te water geraakt. Een man arriveerde te Amsterdam na eene afwezig heid van 6 jaar uit Ned.-Indië en spoedde zich giste ren naar zijne moeder, van wie hij in den laatsten tijd geen bericht ontvangen had. Toen hij hoorde, dat zij overleden was, mishandelde hij zichzelf en wierp zich ten slotte in een sloot, waaruit hij door burgers werd gered. Op de kermis te Tiel is weer erg met het mes ge werkt. Op verschillende plaatsen in de stad waren sporen van bloed te zien. Half bewusteloos door bloedverlies werd een man door de politie aangetroffen en naar een geneesheer vervoerd. Naar aanleiding hiervan vreest men voor nog meer vechtpartijen. Zitting van Dinsdag 27 Oct. Uitspraken. H. B., te Hoorn, gedetineerd, rijwiel diefstal, 4 maan den gevangenisstraf. G. M. V., te Alkmaar, gedetineerd, idem, 4 maanden gevangenisstraf. K. de G., te Warmenhuizen, gedetineerd, diefstal, 2 maanden gevangenisstraf. C. M., te Bovenkarspel, gedetineerd, diefstal, 2 maanden gevangenisstraf. L. S., te Andijk, vernieling, straf-vervolging ge schorst. C. 8 te Grootebroek, bele* diging, 7 dagen hechtenis. J. R., te Hoorn, diefstal, 2 weken gevangenisstraf. C. B., te Zwaag, die'stal, f3 boete of 2 dagen hechtenis. Afdeeling S. D. A. P. Men schrijft van hier aan het Volk: De afdee ling koos in de plaats van Uitenbosch, die wegens drukke werkzaamheden bedankte als secretaris J. de Vries, Landstra at. Penningmees teresse werd mej. BankersenSchipper en commissaris M. Uitenbosch. Voor de Vonk werd een commissie van redactie benoemd, bestaande uit K. van 't Feer, D. Bergman en Fenijn. Er werd besloten voor 3 maanden de proef met de Vonk te nemen, in de hoop, dat onaange naamheden, als plaats hebben gehad, zich niet zullen herhalen. Ten slotte zal door de vrouwelijke partijgenooten worden getracht een vrouwenprepagandaelub op te richten, waarbij de afdeeling zal behulpzaam zijn. In de week van 19 tot 24 Oct. zijn in het Badhuis van het „Witte Kruis" genomen64 kuipbaden 67 regenbaden le klas, 114 regenbaden 2e klas, tezamen 245 baden. Bij een bakker alhier vervoegde zich een meisje dat bonnetjes had van de eene of andere instelling van weldadigheid voor brood. Toen de bakker haar het brood wilde geveD, zeide de kleine Ja, maar moeder vraagt of ze er ook spe culaas voor kan krijgen." Rijksverzekeringsbank. In de heden (Dinsdag) te Utrecht gehouden openbare terechtzitting vt,n den Centralen Raad van Beroep, had o.m. de uitspraak plaats in de navolgende zaak Hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, waarbij met vernietiging eener besliss'ng van de Bank, die eene rente van f 0.36 toekende, aan W. F, V. te Alkmaar is toegekend eene rente van f 0.59!/2 per werkdsg ter zake van een ongeval, waardoor zijn linkerhand W6rd verminkt. De Cmtr&le R*ad ver nietigde zoowel de uitspraak als de beslissing der Bank en kende getr< ffene met ingang van 13 April 1918 eene rente toe van f 0.47l/2 per werkdag. De telefoniste Mej. A. A. II. St6ur albier is met ingang van 8 October naar Arnhem verplaatst en wordt vervangen door mej. C. E. Pronker, van Am sterdam. Voetbal. Alcmaria Victrix- USC 4-1. Voor het eerst sedert langen tijd heeft dan gister middag de omtrek van de Zandersloot weer eens mo gen weergalmen van een geestdriftig gejuich ter be groeting van een Alkmaarsche overwinning. Immers met een fraaie en beslissende 41over winning op de Rotterdammers heeft Alcmaria Victrix haar geschokte reputatie eenigermate weten te her stellen, heeft de Alkmaarsche club bewezen, toch wer kelijk haar promotie niet onwaardig te zijn. Geheel onverwacht is dit Alkmaarsche succes overi gens niet gekomen. Vooral in de beide vorige thuis wedstrijden was het verschil in spelkwaliteit met de tegenstanders betrekkelijk gering. Nu men echter wist, dat het Alkmaarsche elftal ditmaal den strijd zou moeten beginnen met het idéé, dat een "nederlaag vrij zeker zou beteekeneneen voorgoed bezetten van de laatste plaats en als gevolg daarvan degradatie naar de derde klasse, kon men wel vermoeden, dat Alc maria er alles op zou zetten om te trachten eens wer kelijk haar meerderheid te toonen. „Nothing succeeds like successZoo bleek ook gisteren. Zooals we reeds zeiden: tot gisteren toe was Alcmaria niet fortuinlijk in haar spel; iets, dat uit den aard der zaak altijd eenigszins ontmoedigend werkt, evenals het voortdurend moeten spelen met in vallers. Toen echter gisteren reeds vrij spoedig de Alkmaar sche spelers hun hard werken met succes zagen be kroond, was het, dat allen „rose to the occasion" en een zeer goed, enthausiast spel ontwikkelden. Het ge heel was dan ook een mooie, animeerende strijd. De stand der competitie is thans als volgt gewor den Pun- Goals. Gesp. Gew. Gel. Verl. ten. vóór. togen. V. O. C. 5 5 10 22— 3 Ajsx 4 3—16 12— 5 Adelb. F. C. 5 3 2 6 18—14 Voorwaarts 4 2 2 4 8—9 R. A. P. 3 1 2 2 7—8 E. D. O. 4 1 3 2 4—9 U. S. C. 4 1 3 2 2—9 Alcm. Victrix 5 1 4 2 824 Alcmaria is de laatste plaats dus nog niet ontko men. Over twee weken komt hier het Haarlemsche E. D. O. spelen. Dan hoopt men op een vernieuwd succes van het Alkmaarsche elftal. Een overwinning zou dan het degradatiegevaar vrijwel geheel buiten sluiten. Ondanks de weinig goeds voorspellende, donkere luchten, waren er Zondag een goede 500 toeschouwers aanwezig, toen de elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Walvis opstelden. De Rotterdammers brachten hun sterkste elftal in het veld, terwijl Alcmaria Victrix opnieuw twee inval lers in de gelederen had, wat niet belette, dat na den aftrap door U. S. O. onmiddellijk Alcmaria de over land nam. Niettegenstaande de voorhoede met een geheel nieuwe opstelling uitkwam en de spelers elkan der dus eenigszins vreemd waren, vlotte het spel in deze linie al dadelijk, terwijl ook de verandering in de middenlinie een goed besluit bleek te zijn geweest. Al heel spoedig had het Rotterdamsche doel kritieke mo menten te doorstaan; doch de geelzwarte verdedigings linies wisten voorloopig het gevaar te keeren. Na een twintigtal minuten kreeg ten slotte Alk maar door een hard schot van rechts de leiding. (10.) Dit scheen de geelzwarten te prikkelen; al thans hun aanvallen werden van dit oogenblik af ge vaarlijker en de Alkmaarsche verdediging kreeg volop werk. Eenige harde schoten werden gestopt, maar toch had de U. S. O.-aanval succes met een goed schot van den rechtervleugel, waarvoor de Alkmaarsche keeper moest zwichten (11). Alcmaria Victrix bleef nu tot de rust overwegend de sterkere. Reeds vrij spoedig herkreeg Alkmaar de leiding, toen men een vrije schop op een paar meter afstand van U. S. O.'s doel te benutten kreeg, waarbij het heele Rotterdamsche elftal zich op een rij op de doellijn opstelde, maar de Alkmaarsche centerhalf den bal op handige wijze tusschen tal van beenen door in het net wist te plaatsen (21). Een hernieuwd Alk- maarsch succes, kwam een tiental minuten later, toen na een ingooi van rechts de rechtsbuiten met den bal naar de doellijn werd gedrongen, vanwaar het leder echter voor het doel terechtkwam, waar de linksbinnen op zijn plaats bleek door het zeer fraai langs den Rot- terdamschen keeper te koppen en daarmee onder luid gejuich de eerste Alkmaarsche overwinning in 't zicht te brengen (31). Met dezen stand werd de rust aangekondigd. Na hervatting bleek dat U. S. C. dadelijk alle krach ten gaf om te trachten den achterstand in de halen. Van een Alkmaarsch overwicht was voorloopig geen sprake meer. De Alcmaria-voorhoedo scheen haar bes te kruit verschoten te hebben; ze speelde met veel min der élan als voor de rust en liet eenige zeer fraaie kansen om te doelpunten, ongebruikt voorbijgaan. Één maal echter, na ongeveer een kwartier, profiteerde de rechtbinnen van eenige verwarring in de Rotterdam sche verdediging door met een kalm schot de Alk maarsche overwinning zeker te maken (41). Hoe hard de gasten ook tot het einde toe bleven doorwerken om nogmaals tegen te scoren, de geheele Alkmaarsche verdediging bleef in goeden vorm en de Alcmaria-keeper werd niet meer gepasseerd. Aan de andere zijde stond de voorhoede een paar maal voor een bijna geheel open doel. Zuiver schieten met den eenigszins glibberigen, steeds zwaarder wordenden bal ging echter bezwaarlijk en zoo zag men een paar maal een goede gelegenheid om de score nog hooger op te voeren, onbenut voorbijgaan. Zoo verliep langzamerhand de tijd, zonder dat een van beide voorhoeden meer kon scoren en bracht ten slotte het einde een welverdiende, mooie 41 over winning van Alcmaria Victrix, waarbij de traditionee- le three cheers voor beide clubs te loor gingen in de luide toejuichingen, waarmee het publiek zijn favorie ten voor hun kranig spel huldigde. A. s. Zondag: Alcmaria Victrix IAchilles (Rot terdam) eveneens hier ter stede. In de morgenuren wordt dan waarschijnlijk tevens de match Alcmaria Victrix TT—Sport gespeeld. Terwijl Alcmaria Victrix III naar Zaandam reist om Z. V. V. II te bestrijden. e Alcmaria Victrix II Oud A. F. C. 03. Met bovengenor-mden nederlaag kwam Zondagavond jl. het 2e elftal van Alcmaria Victrix thu;s. Een dergelijke nederlaag was niet te voorzien geweest; alhoewel A. V. met niet minder dan 6 invallers speelde. De achterhoede van A. F. C. was enorm en daar do voorhoede van A. V. juist het tegengestelde was, viel er aan scoren niet te denken. Zooals in ons blad van Zaterdag was aangekondigd, zou er Zondagmiddag een voetbalmatch plaats hebben tusschen de Sporfvereeniging „H. B. S." uit den Hel der en een Cadetten-combinatie. Om ongeveer 21/, uur stelden beide elftallen zich op. H. B. S. speelde met één invaller, terwijl bij C. F. L. slechts 5 spelers uit het le elftal aanwezig waren. Direct na den aftrap, pakte H. B. S. flink aan, maar tot scoren kon het niet komen, door de hechte verdediging. Daarna werkten ook de Cadetten zich los; een mooie voorzet van Koppen, werd door Zwart benut, terwijl de H. B. S.-keeper hem heeft geholpen, den bal in het net te deponeeren. Het spel bleef nu in handen der Cadetten, telkens werd mooi opgebracht, afgewisseld met enkele ongevaarlijke uitbraken van de H. B. S. rechter wing. Een keihard schot van Dom mers kwam van den bovenlat terug en kon nog juist door Zwart worden ingezet. Stand 20 voor C. F. C. De eerste corner, door O. F. O. geforceerd, werd keu rig door Schimpf ingezet, maar volgens den grensrech ter was de bal reeds achter den uitlijn geweest. Spoe dig na elkaar maakte C. F. O. haar 3e en 4e goal, res pectievelijk door Bouwman en Zwart, waarna de rust met 40 inging. Na half-time waren de gasten goed op dreef, maar steeds stuitten ze op van der Nagel, die boven allen uitblonk. Even later waren het weer de gastheeren, die goed spel lieten zien, waardoor Kerkhoff no. 5 kon maken, gevolgd door no. 6 van Zwart. Plotseling kwam II. B. S. nu in actie. Kort na el kaar maakten ze twee goals, beiden door Meerens. Nog slechts 5 minuten moet er gespeeld worden. Voor het laatst een keurig samenspel in de Cadetten- voorhoede, een voorzet van Koppen en Schimpf, deed voor de 7e maal het net trillen.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2