STADSNIEUWS. Telegrafisch Weerbericht Anisterdamsche Beurs. ADVERTENTIE n7~ een accuraat persoon Bij de vaststelling van den post uitgaven f 15 voor dagetijksch onderhoud van den voortuin, waarbij werd bepaald dat deze post, daarvoor, aan het hoofd der school zou worden uitgekeerd, ontstond nog eenige discussie, daar de heer Duif deze post, nu het hoofd der school het beheer over den tuin had, dit niet wilde toestaan, dit vond echter geen ondersteuning waarna deze post werd aangenomen, het hoofd der school zal echter in den aard en den aanleg van den tuin geene verandering mogen maken en vrijen toegang moeten verleenen tot de bezoekers van de secretarie. Uit „de Egmonden". Uit Winkel. Prijsuitdeellng. De Hagespelers. Voetbal. Landverhuring. Het land van het Burgerlijk Armbestuur van Alkmaar in Zuid- en Noord-Schermer, groot 2.&1.30 H.A. is voor 4 jaar verhuurd aan C. Bak ker Jddaar, voor 1 275 per jaar. Het land in de Mijzen, groot 1.6.70 H A., voor 4 jaar aan P. Blark voor f 85 per jaar. Van een rijjas. Een aardig tooneeltje speelde zich hedenmor gen op de Hofmai kt af. Koopman in van-allerlei tracht zijn waren aan den man te brengen, knoopt een gesprek aan met een boei', die een rijjas wil hebben, maar vooral niet te „praizig" Koopman, kans ziende om wat te .verdienen, haalt een dergelijk kleedingstuk voor den dag, helpt Iret den boer aantrekken, die als een pauw staat te draaien, het ding aan. alle kanten be tast en met spiedenden blik de degelijkheid er van onderzoekt. Koopman's oogen schitteren van pleizier en als de koop overeengekomen is en hij het geld in zijn zak voelt, kan hij zijn lachen' bijna niet inhouden bij de gedachte, dat de boer voortaan uit rijden zal gaan ineen oude grijze, met gek leurden kraag en opslagen ver sierde chamberclo&.ck Spljsultdeeling. Een'nieuwe zaak. De heer A. Ruiter in (ie ^Koningstraat, (oud Paardensteegj opent heden een nieuwe zaak in rijwielen en naaimachines. 'Bij ons bezoek moesten wij erkennen dat het er zeer netjes uitzieteene ruime winkel waarin een groote keuze in goede merken van twee- wielers en naaimachines vroolijkt de straat daar heel wat op, terwijl de nieuwe reparatie-inrich ting bewijst dat de heer Ruiter de koe bij de hoorns durft vatten, termeer daar er al zoo van dergelijke zaken in onze stad zijn. Afdeeling S. D. A. P. Noordhollandsch Landbouwcrediet Uit Heiloo. Nieuws uit Hoorn. Laatste Berichten Voor kantoor werkzaamheden wordt gevraagd, van 9—1 uur. Br. motto Kantoor, Boekhandel LORJÉ. Hierna werd met algemeene stemmen de regeling van B. en W. aangenomen. Voor vrij-wonen voor het hoofd werd aan genomen als grondslag voor de pensioensbijdrage een bedrag van f 200. Boven vrij-wonen werd mede aan het hoofd toegekend genot en beheer van den voor- en achter tuin en wel met vier tegen drie stemmen. Hierna kwam aan de orde de salarisregeling van de onderwijzers. Bijksminimum, resp. voorstel B. en W. Otot 5 dienst jaren f 500f 600, 5 tot 10 dienstjaren f 600f 625, 10 tot 15 dienstjaren f 675f 700, 15 tot 20 dienst jaren 750f 775, boven 20 dienstjaren f 825f 825. Ook hierop werd door den Heer Nobel voorgesteld na 5 tot 10 dienstjaren f 650 en boven 20 dienstjaren f 850 te geven, hoewel door den voorsteller lang en breed werd gepleit, dat door deze regeling meer animo voor sollici tatie zou wezen en daardoor allicht betere krachten voor het onderwijs zouden kunnen verkregen worden, het mocht niet baten, geen der beide verhoogingen vond bij geen enkel raadslid ondersteuning en ze kwamen daardoor niet in stemming. De salarisregeling van B. en W. werd daarop met algemeene stemmen aangenomen. Voor het verkrijgen der hoofdakte werd f 100 en voor woning van een eventueel gehuwd onderwijzer eveneens f 100 vastgesteld. Alsnu werd in behande ling genomen de vaststelling der gemeente-bsgnoting. De begrooting werd in zijn geheel door den Raad vastgesteld op een ontvangst en uitg laf groot f 6024,89l/2 met eene onvoorziene uitgaaf van f 128,42l/2. Hierna werd nog vastgesteld een suppletoir kohier van den Hoofdelijken omslag, waarbij acht aange- slagenen, werden aangeslagen tegen een gez&menlijken omslag van f 4550. Bij de rondvraag werd door de heer Nobel gevraagd of de verordening op het lager onderwijs, welke 31 Juli was aangenomen, nog niet was gedrukt, waarop de voorzitter antwoordde dat hij hoopte dat de leden spoedig een exemplaar zouden ontvangen. Al geruimen tijd werd gewacht op een besluit om boomen te plaatsen op het speelplein, ook hierna werd dcor den heer Nobel gevraagd. Da Baad besloot nu aan B. en W. op te dragen, ten spoedigste twee flinke ypenboomen op het speel plein te doen planten. Mede werd op een vraag over de tweede schouw over de privaten, de toezegging door den voorzitter gedaan, dat deze nu spoedig zou geb-uren. De heer Kloosterboer wenschte het vasthouden der eenden dat met November niet meer van kracht is, nog te doen doorgaan tot minstens Februari, doch hierop werd niet ingegaan, daar de voorzitter geheele herziening der politic-verordening toezegde. Niemand meer het woord verlangende, sloot de voorzitter de vergadering. Naar we vernemen, heeft de heer H. W. Boele, in de laatste raadsvergadering voor Egmond aan Zee tot onderwijzer aldaar benoemd, voor deze benoeming bedankt. In de Binnen-Egmonden is een eigenaardige kwestie aan de orde. De landbouwer P. v. Dam wil n.l. een voetpad door zijn weide opheffen en heeft daartoe aan den gemeenteraad een stukje gemeentegrond te koop gevraagd, wat toegang geeft tot dit pad. De commissie dienaangaande uit den raad benoemd, beweert in de eigendomspapieren geen melding van dit voetpad te hebben gevonden, weshalve zij gunstig adviseert voor adressant's aanvrage. Nu is er echter van de zijde van een dertigtal bewoners van Egmond-Binnen een bezwaarschrift tegen het verdwijnen van dat pad in gediend. En die heeren schijnen zoo overtuigd te zijn, dat „tijd geld" is, dat zij den Baad hebben voor gerekend dat ze telkens, als ze dit pad loopen, 1 min. uitwinnen, wat de 10 keeren op een dag, dat ze 't doen, 10 min. maakt per dag, dus 70 min. in de week en in een jaar 3640 min. of 60 uur, d. i. dus2l/2dag. Bovendien beweren zij, dat dit pad daar van ouds heraf gelegen heeft. B. en W. stond den heeren eene conferentie toe, om over deze zaak te spreken en nu heette htt, dat de 31 onderteekenaars met krui wagens, hooivorken enz. ter audiëntie zou intrekken, doch men is zeker maar teruggekomen van deze demonstratie, tenminste, er waren slechts 5 k 6 oppo santen aanwezig. Of zij 't pleit gewonnen hebben Wij gelooven van niet, daar de eigenaar in zijn recht schijnt te zijn en de aanwas van 1 tot 15 paden naast elkaar toch wel wat veel vergt van 't geduld van zoo'n eigenaar. In monie' 1909 zal het muziekgezelschap „Winkels Har- haar 20-jarig bestaan herdenken, en met het oog op dat jubileum worden plannen beraamd om daarmede een provincialen wedstrijd te doen samengaan. Uit Schsgen. Den 29sten vergaderde in het N.-H, koffiehuis alhier het departement Schagen van het Nut. De commissie, belast met het nazien der rekeningen, bestaande uit de heeren C. L. v. d. Bergh en C. Visser Az., bracht een gunstig rapport over deze rekeningen uit. Het bestuur werd gemachtigd begin Februari 1909 een gezellig avondje voor de leden met hunne dames te organiseeren. De dilettantenclub zegde voor dezen avond reeds hare medewerking toe. Slechts 8 leden woonden de vergadering bij, die geleid werd door Ds. Herman. Onze plaatselijke damclub besloot voortaan alleen gedurende de wintermaanden te spelen en wel op eiken Woensdag der week in plaats van op Dinsdag. Door deze verandering hoopt men de vereeniging weer. tot eenigen bloei te brengen. Gisteravond had in „de Unie" de uitdeeliag- plaats van de diploma's, medailles en geld, gewonnen door d- inzenders van den wedstrijd tusschen handwerks lieden. 't Was een uurtje van gezellig samenzijn. De aanwezigen hadden zich aan kleine tafeltjes ge schaard, op de groote groene tafel lagen de vele diplo ma's belooningen voor hard en ijverig werken benevens de medailles enz. klaar. Vroolijke muziek luisterde de prijsuitdeeling, die bijgewoond werd door de jury en de verschillende commissies, op. Bij ontstentenis van den Burgemeester, den heer O. Kipping, eere-voorzitter van de Vaktentoonstelling, opende de heer G. Looman, voorzitter, de bijeenkomst door een hartelijk woord van dank te brengen aan ver schillende personen en corporaties, die hebben bijge dragen tot het slagen van deze tentoonstelling, o. ai aan het Departement Alkmaar van 't Nut van 't AM gemeen, die het initiatief nam tot deze tentoonstel ling, verder aan allen, die financiëel gesteund hebben Van H. M. de Koningin was 300 ontvangen, van de gc-meente Alkmaar de toezegging van 400 in een eventueel tekort (dat er hoogstwaarschijnlijk niet zal zijn), van het hoofdbestuur van 't Nut 250, verder van verschillende gemeentebesturen uit den omtrek en van particulieren. Veel heeft ook tot de financiën bijgedragen het be zoek, waarin de tentoonstelling zich mocht verheugen en dat tweemaal zoo groot was als waarop gerekend was. Dank bracht spreker aan de besturen van de Huishoud- en Industrieschool en de Ambachtsschool, die de tentoonstelling décor hebben bijgezet door hun leergangen af te staan en op deze wijze tot slagen he bben medegewerkt. Ten slotte sprak de heer Looman een woord van dank uit aan de inzenders en de jury, aan de heeren G. W. van der Veen en W. G. E. Valk, die het initia tief namen tot den bakkerswedstrijd, die zulk een groote attractie was> aan de subcommissies en in 't bij zonder aan de secretarissen, die een veeleischende taak achter den rug hebben. Vervolgens werd overgegaan tot het uitdeelen van de verschillende diploma's en medailles. Aan de Huis houd- en Industrieschool en de Ambachtsschool wer den herinneringsmedailles uitgereikt. Na afloop hiervan sprak de heer J. A. Verkuijl ee nige woorden namens 't departement Alkmaar van 't Nut van 't Algemeen en dankte in 't bijzonder den heer G. Looman voor zijn toewijding en onvermoeiden ijver voor de tentoonstelling. Woensdag komen in de „Harmonie" de Hagespelers, het gezelschap-Verkade, dat aldus heet, omdat het voorstellingen in de provincie geeft. Het doel van den leider is goed voorbereide voorstellingen te geven (door het geheele land) en te trachten eenheid te ver krijgen tusschen hetgeen van het tooneel af word! gezien en gehoord. Om tot het bereiken hiervan mede te werken, worden het decoratief en de costumes van „de Hagespelers" voor ieder stuk zooveel mogelijk spe ciaal gemaakt en meegenomen. Hierdoor wordt tevens de zekerheid verkregen, dat de voorstellingen op de meest verschillende tooneelen aan elkander gelijkwaar dig zullen zijn. Deze zekerheid is voor ons, klein-stedelingen, vee' waard. De kritieken over de voorstellingen in de groote steden hebben in dit geval ook meer waarde dan gewoonlijk. Deze kritieken luiden onverdeeld gunstig. De „Telegraaf" zegt b.v. over een opvoering van „Candida", dat ook hier wordt gegeven: „Na dit Abel-spel, ging Bernard Shaw's „Candida", met dat Ontroer eml-mooie slot. De vertooning van dit stuk stond zeer hoog; daar was nu feitelijk niets op aan te merken, 't Geheel draagt een zeer beschaafd cachet. En wat is die vertaling uitstekend! Van dc spelenden staat bovenaan Pine Beider, als Candida, welke zeer moeilijke rol zij onberispelijk vertolkte. De beide andere hoofdrollen, waarvoor niet minder veel vèreischt wordt, hadden de heeren Verkade, de dichter Marchbanks, en Kienk Brouwer, dominee James Mo- rell, in handen; beiden voldeden best. Verkade gaf een creatie die af was; Rienk Brouwer kweet zich zeer verdienstelijk van de taak. Waar deze heele opvoering zoo goed in Qlkaar zat, dienen ook de andere medespe lenden genoemd te worden, Helen Desmond, Prossie, de stenotypiste, Julius Brongers, Candida's vader, en A. M. Verheijen, de hulppredikant. Prettig, zóó eens over een tooneelvoorstelling te kunnen schrijven." Moge de verwachting, dat er nu eens inderdaad goede kunst te genieten valt, velen Woensdagavond naar de Harmonie drijven. Morgenmiddag om 2 uur speelt „Alcmaria Victrix" voor het eerst gedurende haar 10-jarig bestaan een „Bekerwedstrijd". Voor oningewijden zullen wij nog even vermelden wat een Bekerwedstrijd beteekent. Jaarlijks wordt er door den Nederlandschen Voetbal bond aan iedere vereeniging de gelegenheid gegeven, te spelen om een zilveren beker. Het aantal inschrij vingen is altijd groot en zijn er zoowel sterke als zwakke vereenigingen onder. De inschrijvers loten en spelen dan tegen elkander zooals de loting aan geeft. De winnaars blijven aan en loten weer, totdat eindelijk één overwinnaar overblijft; deze is dan de bekerhoudster. De vereeniging die tweemaal achter een of driemaal in 't geheel den beker wint, blijft ei genares. „Alcmaria Victrix" heeft thans ook ingeschreven en speelt morgen volgens de loting op haar eigen tei- rein tegen „Achilles, uit Rotterdam, dus heeft zij 't voordeel van op eigen terrein te spelen. „Achilles" is echter een zeer sterke tegenstander en was o. a. verleden jaar kampioen van de geheele Westelijke 2de klasse. We verwachten dan ook een overwinning voor Rotterdammers, toch gelooven we, dat „Alcmaria" een zeer zwaren tegenstand zal bieden en wordt er met evenveel vuur gespeeld als verleden week, dan is een kleine overwinning niet mogelijk, vooral waar „Alc maria" morgen met een nog sterkere combinatie in 't veld hoopt te komen. Tevens speelt morgen reeds om 12 uur „Alcmaria V ictrix II" regen „Sport" uit Zaandam. Ook deze wedstrijd belooft spannend te zullen worden, daar ook hier maar weinig krachtsverschil is. Indien de jonge Alcmaria-spelers zich echter eens flink inspannen en zich geheel in den strijd geven dan zal succes voor hen niet uitblijven en kan hier een overwinning voor de Alkmaarders verwacht worden. Nog rest ons mede te deelen, dat „Alcmaria III" naar Zaandam trekt om daar de Alkmaarsche kleuren hoog te houden tegen „Z. V. V. II". Dat ook zij succes mogen hebben Door de algemeene commissie van spijsuitdeeling alhier zullen eerstdaags evenals voorgaande jaren in- schrg vin gsbil jetten worden rondgezonden. Driemaal per week wordt een voedzaam warm middagmaal ver schaft. 't Is te begrijpen, dat hier veel geld voor noodig is. Mogen de ingezetenen flink teekenen om in den komenden winter vele gezinnen voor zorgen te bewaren Concert „Alcmaria." Het door de Gemengde Koorvereeniging „Alcmaria" op haar concert van den 5 Nov. a.s., onder andere, uitgevoerd wordende koorwerk van Romberg„Das Lied von der Glocke", zal welwillend geaccompagneerd worden, door een, uit eerste krachten bestaand, strijk kwartet. De uitvoering van genoemd koorwerk zal door deze instrumentale begeleiding zeer aantrekkelijk worden. 't Is te hopen, dat de vereeniging haar pogen, om een degelijk concert te geven, bekroond moge zien met reen flink bezoek aan haar uitvoering op Don derdag a.s. R. O. O. B. afd. Alkmaar. Donderdagavond vergaderde in 't café van den heer Hazes de afd. Alkmaar van den R. O. O. B. in het Bisdom Haarlem. Hoewol de vergadering niet druk bezocht was, was zij niettemin zeer animeerend. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken, werden een drietal voorstellen voor de a.s. algemeene verga dering ter tafel gebracht, die een belangwekkende gedachtenwisseling uitlokte. Hierna hield de heer Baas, h. d. O. L. school te Zijdewind eene bespreking der Taalmethode van Bol- lema, Edel en Van Houten, welke inleiding aanleiding gaf tot eene zeer leerrijke discussie. Werkelijk, de afwezigen hebben heel wat gemist Overplaatsing. De sergeant Bergman van het 7e Regiment infan terie is bij de Cadettenschool overgeplaatst, terwijl de sergeant P. Sijpveldt bij het 7e Regiment Infante rie is overgeplaatst- De „Tribune", sociaal-democratisch weekblad, schrijft: Partijgenoot Burm, de redakteur van „De Vonk", deelt ons mede, 't volgende stukje aan ons partij-or gaan te hebben gezonden: In de rubriek „Uit de Partij" in „Het Volk" van Dinsdag 27 October 1908 komt onder Alkmaar ondc- meer het volgende voor „Er werd besloten voor 3 maanden de proef met „De Vonk" te nemen, in de hoop, dat onaangenaamheden, als plaats hebben gehad, zich niet zullen herhalen." Wil dat zeggen, dat de afd Alkmaar hoopt niet meer zulke dingen te doen als waarover „De Vonk" haar gekapitteld heeft? Of en dat wilde ik als Redacteur graag weten bedoelt men aan de Redactie te zeggen: Als wij weer eens iets doen, dat onsoeialistisch is, dan heeft „De Vonk" zich koest te houden; zoo wij doen, is goed ge daan. Een alleszins betamelijke en na de laatste historie zeker gemotiveerde vraag, niet waar? De Redactie van het partijorgaan heeft echter ge meend, het stukje te moeten weigeren. Ze antwoordt althans in de correspondentie; „Het is volkomen duidelijk, wat met die woorden bedoeld wordt." Nu kan 't misschien voor de Redactie volkomen dui delijk zijn, voor den lezer is 't dat toch niet. 't Is dan ook volkomen raadselachtig, op welke gronden de weigering berust. Zou ',t dan waarlijk te veel moeite zijn, als de bedoeling zoo duidelijk is voor de redactie, dan ook de lezers even in te lichten?" BUROER LIJKE STAND. GEBOREN 31 Oct. Nicola&s Jan, z. van Willem Wijker en Gristje Hart. OVERLEDEN 30 Oct. Geert ja Maars, gehuwd met Jan Hogetoorn, 70 jaar. 31 Johanna Cornelia, d. van Johannes Lsbbing en Trijntje Hop, 7 jaar. RECTIFICATIE. In het verslag van gisteren van de viering van het Pausjubileum waren eenige fouten in het Latijn ge slopen. De passage aan het einde van den lofzang, door den heer Bredius gezongen, luidt n.l.In te domine spe- rawi 11011 confudor in aeternum. De leus van den Paus wasOmnia instaurare in Christo. ns?.r waarnemingen verricht in den morgen van 31 Oct., medegedeeld door het Koninklijk Nederlandech Meteorologisch Instituut te De Bilt. O Y JC R Z I C H T. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 773.6 m.M. te Stockholm. De laagste stand ran den barometer is "43 0 m.M, te Seydisf jord. V ER W ACHTING: (Geldig tot den avond van I Nov.) Zwakke zuidelijken tot oo>telijken wind; licht bewolkt; droog weer; zelfde temperatuur; waarschijnlijk nachtvorst. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 30 Oct. Fabriekskaas, kleine f 31.50. Boerenkaas, kleine f 30.50, Commissie f31. Middelbare f 31.Aangevoerd 73st„ weg. 172809 KG. ALKMAAR, 31 Oct. Aangevoerd 4 paarden f 120 a 150, 4 koeien en ossen f 180 a 250, vette kalveren a per Kg. a ct., 41 nuchtere id. f 8 a 24, 64 magere schapen f 12 a 22,vette scha pen f a 0lammeren f a vette varkens a ct. per Kg., 59 magere varkens f 16 a 28, 222 biggen, 10 w„ f 6 a 8, 14 bokken en geiten f 3,a 8.0 kleine bokjes f 0.h f 0.3984 kop boter, hoogste f 0,825, middelste f 0.75, laagste f 0.70 per kop. Eieren f6.50 a 7.25 per 100 stuks. HOORN, 31 Oct. Tarwe f 8.60 a 9.rogge f - 0 a.gerst f 5.50 a 5.75, haver f 3.75 a 4.25, witte erwten f 0.a 0.groene dito f 12.50 a 14.grauw e f 14.a 16.vale f 12.50 a 15.bruine boonen f 10.50 a ll,25karweizaad f 21.a mosterdzaad f 20.50 a 23 paarden f 90 a 230, 196 koeien f 120 a 210, 71 schapen f 17.a 25.—, 0 lammeren f 0 a kalveren f 'a varkens f a zeugen f 0.a 0.191 biggen f 5.a 9. kippen f 0.a 0.kipeieren f 7.a 0.eend- eieren f a 2000 kop boter 75 a 80 ct. p. kop eendeneieren f 0, HOORN, 31 Oct. Aangevoerd905 vette schapen f 20.a f 26,lammeren f 15,a f 22, Handel matig. Station NOOBD-SCHARWOUDE, 28 Oct. Eigenheimers f 0.a 0.blauwen f 0 a 0.per 25 K.G. Zilveruien 0. af 0.- roode kool 1ste soort f 7.a 8.50, 2e soort f 5.a 6.75, kleinere f 3.a 4.75, gele kool late soort f 6.— a 6.26, 2e soort f 5.a 6.75, kleine id, f 3.— a 4.75, uien f3.00 a 3.25, witte kool f 9.— a 10.—, alles per 100, appelen f 0.per l/2 HL. Opgave van het Voordans O 1218, Alkmaar. Koers van: Staatsleeningen. 30 Oct. 81 Oct. NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding China 1898 Mexico binnen J apan Ooatenrijk Jan. Juli Rusland Rope Consol 1906 1894 6e Em. pCt. 21* 5 5 5 V 6 v 4 - 4 V 4 V 4 V 5 V 4 JTinanc. en Industr. ondernemingen Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand. A'dam. Langkat Idem pref. A'dam. Serdang Bindjev Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Common Steels Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Pern Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Deny, en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie r Kansas City South. - i f pref, r t Mis. K. Taxas C. v. New-York Ontario Norfolk Western Cv.» u Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt. 4 IWang Dombr. 41* Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 Gemeente-cred 3 BELGIE. Antwerpen 1887 21* HONGARIJE. Theise 4 OOSTENRIJK. Staatsleening I860 5' RUSLAND. 1864 5 75 s/m 98V* 1041* 96 48 fSV, 96% 79Vi 801* 92»* 79U/1» 17H* 1197* 182 f50. 0 147 162 219 887* 88»* 447 841* 2791* 1101* 8801* 406 2891* 189i* 1101* 1251* 1868* 925 978* 80i* 477/m 42 122% 61* 18% 10% 4H* 88 QA 1991* 92% 978* 281%, 81% 28 61% 307* 407* 74 2 2%, 108 1706* 12% 197* 997* 84% 89% 1066/w 1021 (fa 97i/u 144 154 362 758* 104% 48% 96% 79% 80 9211/w 7916/m 1718* 119% 181% f49.95 149 219 87% 89 444% 276 109 289 140 110 1258* 188 925 958* 80% 47Vi» 417* 1221%, 6 6/1, 19 10%, 41% 92% 97% 281%, 813/!, 278* 618* 808* 407* 74% 2213/,, 107% 172 12%, 20 99% 888* Koers van het geld Prolongatie 31L pCt. Mededeelingen. Staatsf-, ndsen kalm. Bussen onver anderd. Tabakken flauw. Culturen zwak. Mijnen stil. Olie prijshoudend. Amerika opende op ongeveer vortge koeren en had daarna een onbeteekend verloophet slot evenwel was prijshoudend. LAATSTE POST. Aan het herhalingsonderwijs alhier, aanvangend 2 November a.s., zullen deelnemen 11 jongens en 9 meisjes. Dit onderwijs wordt gegeven in de le Ge meenteschool door de heeren D. J. Ruijter, hoofd, I'. W. Buijze en mej. J. M. W. Burger en J. Mossel Klomp. Geslaagd. Voor het examen vrjje- en ordeoef«ningen gymna stiek slaagde te Amsterdam de heer K Koetbier, alhier. BULGARIJE EN TURKIJE. SOFIA, 30 October. De Porte liet aan de Bulgaar- sehe gedelegeerden Dimitrof en Stoyanowitsj mede- deelen, dat zij geneigd is onderhandelingen aan te knoopen. De Bulgaarsche gedelegeerden voor die on derhandelingen zullen hedenavond worden benoemd en vertrekken morgen naar Konstantinopel. DE VERKIEZINGEN IN TURKIJE. KONSTANTINOPEL, 30 October. Tusschen de Jong-Turken, de Grieken en de Armeniërs is een over eenkomst aangegaan betreffende de parlements-ve>*- kiezingen in Konstantinopeler zullen gekozen wor den 4 Muzelmannen, 3 Grieken, 2 Armeniërs en 1 Jood. DE DELEGATIES. BOEDAPEST, 30 October. De Oostenrijksche de legatie heeft de buitengewone begrooting van oorlog aangenomen.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2