Terug tot het Ambt. C. VAN STAM, Kennemerstraatweg. Iel. 58. „Candida Tentoonstelling andel 1 November 1908, Vraag en Aanbod. Weinigmaar uit een goed hart. E» A DVERTENTIE N, Intree-rede van G. W MELCHERS, „BE HAGESPELERS" in de groote zaal der „Harmonie". Alkmaarsche Huishoud" en Industrieschool. Maandag en Dinsdag 2 en 3 November, 's middags van 2-5 en 's avonds van 7-10 uur. De DIRECTIE der üaaml. Vennootschap van Deventer's GlasfabriekenjSchiedam- Delft (v.h. van Deventer's Glasfabrieken te Schiedam en Flesschenfabriek „Delft" te Delft) heeft de eer te berichten, dat de firma met aanvang van van hare producten voor de provincie op zich heeft genomen. Bestellingen in rood, groen, zwart, wit, en halfwit GLAS, kunnen vanaf dien datum direct aan bovengenoemde firma worden opgedra gen, terwijl voor prompte uitvoering zal worden zorggedragen. heeft in voorraadWortel- en Stroo, snijders Lijnkoekbrekers, Meelmalers - Ploegen, Zuivelbereidings-artikelen, als KaasmakersZetters, Karns, Centrifuces voor melkonderzoek en voor ontrooming Alles wordt op proef geleverd. Vaste doch lage prijzen. VOOR DE DAMES. Kijkjes in de Modewereld. VERSCHENEN bij N.V. HERMs. COSTER ZOON te Alkmaar, en bij jelken boekhandelaar verkrijgbaar Prijs 25 Cent. ALKMAAR. Dagelijks versch voorhanden Boterbanket, Boterletters, Boterkroontjes, Amsterdamsche Speculaas, Fondant Borstplaat, gewone Borstplaat, Ringer's Chocolade artikelen. Woensdag 4 November 1Q08,^ 8 uur, Hoe hij loog tegenfhaar man. van door de leerlingen van bovenge noemde inrichting vervaardigde voorwerpen, Verloting 5 November, 's avonds 1 uur, in het gebouw der School. HET BESTUUR. mmm Alkmaar. Zaadmarkt 79, N, V, ,Het Landbouwhuis" J. WONDER Pz., Directeur. te torens en loopers, zijn reeds meer gezien. Toch schijnt ons hier de toepassing van dit thema zeer goed geslaagd, terwijl aan dit geheel een sleutelzet is ver bonden, die zich naar onze meening door eene bijzon dere fijnheid onderscheidt. Waar en wanneer deze 2zet voor de eerste maal is gepubliceerd, hebben wij niet kunnen ontdekken. Het is ook zeer goed mogelijk, dat het eene bekroonde op gave is, daar de Engelschen niet de (o. i. goede) ge woonte hebben, de bekroning boven het probleem te vermelden, indien zij het weder eens publiceeren. Doch wie weet, wellicht deelt de componist ons dit zelf wel eens mede. Voor een drietal jaren toch heb ben wij bijzonder aangenaam met den heer Mikkelsen gecorrespondeerd Mais, tout passe Hu we een weekje koude hebben geleden, zijn de winterkleeren voor den dag gekomen en hoewel we ze nu niet meer bepaald noodig hebben, bergen we ze toch niet meer op en vele dames, die haar bont voor den dag haalden, zijn het niettegenstaande de zachte temperatuur maar blijven dragen. Een der laatste nouveauté's op het gebied van bont is wel het witte krulbont, dat vroeger alleen door kinderen gedragen werd, maar nu evenals de babyhoeden tot een dames- dracht gepromoveerd is. Een dergelijk wit bont met bijbehoorende mof kleeden bijzonder chic bij een flu weel visitetoilet. Dit krulbont wordt ook gebruikt "voor ruches om den hals, waar het zich uitstekend voor leent, 't Wordt dan met een paar lichtgekleurde lin ten, die op zij blijven wapperen, gesloten. Bont is dit seizoen zoo'n geliefkoosde dracht, dat het ook veel en hoeden. Eenvoudige en toch smaakvolle garnee- te leggen en het kopje aan den linkerkant op den ring van een ronden vilten hoed wordt verkregen door een kort bontje in de kleur van den hoed om den bol te leggen en het kopje aan den linkedkant op den rand te bevestigen. Een bruine hoed met een dergelijke versiering van glanzend bruin bont maakt een he l aardig effect. Bonten revers en bonten mouwopsla gen voor mantels zijn aan de orde van den dag. Ook bonten jakjes en bolero's zullen weer gedragen worden. Mantels komen in de meest verschillende modellen voor, lang, kort, aansluitend, loshangend, alle model len woi'den gedragen, maar bijna alle hebben ze ronde hoeken of zijn van voren weggesneden en vele sluiten slechts "met een knoop. Strepen worden heel mooi ver werkt. De mantel wordt b.v. recht genomen en de rok schuin, men kiest dan het model, dat van voren in het midden een naad heeft, zoodat de strepen daar in een V-vorm tegen elkaar inloopen. Kant en tule zijn twee stoffen, die thans in hooge gunst staan bij de mode. Japonnen en blouses worden met kanten en tule stukken en mouwen vervaardigd, 'f ule en kanten blouses genieten de voorkeur boven de zijden. Vroeger werd de zijden blouse met kant gegar üeerd, thans wordt de kanten blouse hier en daar met een biesje zijde gegarneerd of afgewerkt. De ceintuurs zijn min of meer sjerp- en shawlachtig. Ze zien er uit of ze om 't middel gedrapeerd zijn en hebben b.v. aan den linkerkant een groote rozet met een paai' lange fladderende einden of wel ze worden tweemaal om het middel geslagen, de eerste maal strak, de tweede maal zoo los, dat zij over de heupen hangt cn op zij met een paar lange einder), die daar in een knoop geleg'd worden, sluit. Souplei zijde leent zich 't best voor deze moderne ceintuur-sjerpen, die evenwel ook van fluweel vervaardigd kunnen worden en bij laken japonnen heel mooi staan. fp e koop geperst TARWESTROO, per pak f 1.- Te bevragen bij H. BULT. Ooatdorp. Bergen. Goedkooper dan Holl.IJ. Spoor zelf. 7 cent per ICO K.G. van dekloods (sta tion) naar huis. Vrijmaken van buitenl. zendingen. Expeditie. Van 16 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. g-Bureau, Alkmaar Nieuwesloot. Te huur en te koopdiverse groote en kleine perceelen. BAKKER en GOVERS. f B. L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij Ko- ningsweg 67. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. fp© huur of te koop, door verardering, een van alle gemakken voorzien WOONHUIS, zeer gemakkelijkke voorwaarden, mooi gelegen, te ver nemen psr fr. br. bureau dezer courant, lett. G 91. EMAND met veel vrijen tijd, zag dien tijd gaarne bezet met eenige bezigheid. Franco brieven onder letter R 91, bureau dezer courant. „Zeg, man, heb je aan de van 'Castricums gedacht?" vroeg mevrouw Labron in 't kille schemeruur van den Octobermiddag, terwijl ze samen in de huiskamer za ten, waar het nog zonder kachel en bij de niet op geruimde eettafel zoo ongezellig mogelijk was. „Wat is er met de van Castricums?" zei meneer Labron, die juist op weg was, even in te dutten. „Een invitatie?" Deze maand geen denken meer aan, hoor! Ik heb nog twee flesschen wijn in huig voor geval van nood, maar we kunnen voor 1 November niets doen. Geen kwestie van!" „Wie praat er van een invitatie! We hebben er eer der een van hen te wachten. Ze zijn den 24sten twaalf en een half jaar getrouwd. en we dienen wel een cadeautje te geven. „Een cadeau?" Waar moet liet vandaan komen?" 't Is volslagen eb; dat heb ik je toch duidelijk genoeg gemaakt." „Al te duidelijk, helaas!" zuchtte mevrouw. „Die toestand was hier chronisch." „Wat heb je ook al die conversatie aan te halen! 't Kost heidensch veel geld!" „O, heb ik het weer gedaan'?. Hie heeren hebben goed praten. Sociëteit, schaakclub, leesgezelschap, dat allemaal onvermijdelijke noodzakelijkheid, nietwaar? Dat behoort bij de „positie", maar wij vrouwen? Dacht je, dat ik lust had, hier altijd alleen te zitten suffen, in deze afschuwelijke nieuwe wijk. 's Avonds, als jij uit bent en de kinderen naar bed zijn, gevoel ik mij zoo verlaten. Naar de komedie gaan is te duur. en reizen 's zomers loopt met een vervelend familiebe zoek aflieve hemel! als ik dat beetje conversatie niet mag hebben.waarom heb je mij dan getrouwd!" „Nu, laten we daar maar niet over kibbelen. Ik gun het je ook wel, zie je. maar waarachtig, ik kan 't niet uitzingen." ,,'t Loopt met je promotie ook zoo ellendig tegen „En dat legaat van je tante was ook zoo'n teleur stelling „O ja, daar komt het legaat.dat hadden we nog niet gehad. Enfin (een beetje gebiedend) 'n cadeau moet er zijn. We kuimeu ons tegenover de van Castri cums niet blameeren. En hun vriendschap kunnen we niet missen." ,,'t Is belachelijk! Wij, arme drojnmels, een cadeau 7p e huur een WONING met ruime gelegenheid tot berging en flink ERF aan de Zeswielen. Te be vragen bij Jb. STEIJN, Houthandel, aldaar. If ODE-AC ADEMIE Mej. J. BROUWER bericht hiermede, dat zij hare z a a k heeft v e r p 1 a a t s t van de Oudegracht naar den Kennemerstraat- leg no. 94, dat tevens boodschappen kunnen worden afgegeven aan de Lindegracht 34, nabij de koekfabriek. Onder minzame aanbeveling Uw dw., J. BROUWER, Costumière. fp e koop een tweepersoons ijzeren LEDIKANT met springveeren matras voor f 15.en een GASKROON, drie pitten, goed onderhouden, compleet voor f 1q.Adres Nienwesloot B 5. Tj?RIEZENBinnenkoart jouwt Frise synnoflikejoünen wjer. Wae nog gjin lid is, kin him oanjaen bij den Hear C. v. d. Aa, Hoffotograaf, Lmgeatr. 30. Tl AMES, die grondig onderricht wenschen in het kfn ippen en naaien, op maatworden beleefd verzocht zich aan tmelden bij Mej. KOSTER. Prijs geheels cursus f 10. Forestusstraat 23. BIEDT ZICH AAN een smidsknecht, bekend met burger-, boerewerk en hoef beslag, om terstond in dienst te treden. Daar ik de hoefcursus wensch te bezoeken, is hoog loon geen vereischte. Adres T. TIMMERMAN, Schoorl. Predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Ursem uitgesproken op 23 Augustus 1908. onder leiding van Eduard Verkade. Een mysterie in 3 bedrijven van Bernard Shaw. Gevolgd door: Blijspel in 1 bedrijf van? Bernard Shaw. Prijzen der plaatsen f 1.50, 1.25, f f 0.40. geven aan schatrijke lui, als de van Castricums. „Als we. dat niet doen, zullen ze ons houden voor klaploopers. We hebben er al vier maal gedineerd en ze zijn ééns hier geweest op een soupeetje. Buitendien, philosofeeren geeft hier niets, 'n Cadeau moet er zijn!" „Maar ik heb geen geld!" „Leen dan wat." „Als jij maar zegt, bij wien. He eenige waar ik mo gelijk nog kans zou hebben, een lapje van vijf-en-twin tig los te krijgen, is juist. van Castricum, kunnen we niet iets anders bedenken? een fijne attentie., een. ,,'n Vers van jou zeker? Och man, hoe kom je er bij." ,,'n Bouquetbij een bloemist zijn we nog niet in de beer." „Och kom, bloemen geeft tegenwoordig ieder, tot de hooien toe." Meneer peinst '11 oogenblik. ,,'n Prachtwerk? Bij den boekverkooper behoef ik vóór Maart niet te betalen." „Wat moest je dan wel geven. aan zulke lui Minstens een ding van 80 of 100 gulden, als 't een beetje zou inslaan. Buitendien, dat is ook geen cadeau voor een koperen bruiloft." „Wat wil je dan?" „Ik had zoo gedacht aan een paar vaasjes van dat nieuwe soort faïence, dat we bij Falks gezien hebben. Mevrouw van Castricum vond het zoo aardig. Ze zei nogdat mochten ze mij wel eens cadeau geven Ik heb er al eens naar geïnformeerd; je hebt een paar aardige vaasjes voor 18 gulden en een heel toonbare bloemenmand voor 36. ,,'t Is een kleinigheid!" „We kunnen toch niet aankomen met een ding uit den Tweeguldensbazar?" Het opwekkende discours werd afgebroken door de komst van de meid. „Pa", zei den volgenden middag kleine Frits, „hoe laat is liet? moet ik al naar school?" „Kijk maar op de gangklok." „Die is altijd in de war." „En de pendule?" „Die staat stil. Toe, kijk even op uw horloge!" Frits merkte niet, dat pa een kleur kreeg. „Mijn horloge is bij den horlogemaker." Mededeelin de geheele vertegenwoordiging en alleenverkoop „Hè, en gisteren had u 't nog!" „Ja, maar gisterenavond bij 't opwinden is de veer gesprongen." „Vervelend, hé pa Als hij 't nu maar niet zoo lang houdt als dat van mama; dat heeft hij al een eeuwig heid." Een uurtje later schreden meneer en mevrouw La- bion in deftigen wandeltred door de straten, links en rechts bekenden toeknikkend, neerbuigend groetende, als een wëzen van lager maatschappelijke orde eerbie dig den hoed afnam; soms, na een telegrafisch elle boogstootje, verstrooid den blik afwendende, als v er iemand voorbij kwam. enfin, dien ze liever niet zien wilden; een bakker, kruidenier, schoenmaker' of zoo iets bijvoorbeeld. Na geruimen tijd de etalages te hebben bewonderd, stapten ze een der groote luxe-magazijnen binnen en lieten zich, met het air van kenners, van alles en nog wat toonen. De handige winkelbediende, gewend aan een veel- eiscliend en besluiteloos publiek, vond dezen heer en dame toch bijzonder lastig, en 't viel erg tegen, torn het geval afliep met den aankoop van een paar kleine vaasjes van het nieuwste faïence. „Waar mag ik het laten bezorgen?" 't Adres werd opgegeven, met de aanbeveling, het wat solide in te pakken en vooral de prijskaartjes er af te nemen. „Wilt u zoo goed zijn, te betalen aan de kas?" Eli er werd betaald aan de kas. Geen groot papier behoeft er gewisseld te worden; meneer haalde afge past geld uit de portemonnaie. „Wordt er ook. gekort, juffrouw?" vroeg mevrouw aan de cassière. „O neen mevrouw; 't is hier alles vaste prijs, a contant." Op straat gekomen, vroeg mevrouw„Heb je nog wat over?" ,,'n Gulden of drie. 't Viel nog vier gulden tegen." „O, ik dacht somsik had zoo graag een nieuwen kolenbak en Frits zeurde zoo om een bonten muts." „Geen idee'k Heb toch geen flauw begrip er van hoe we de maand doorkomen." Mevrouw had een bitter woord op de lippen; maar ze slikte het in, en was aanstonds de beminnelijkheid zel ve: er kwam een lieve vriendin voorbij. 'n Paar uur later was de meid der Labrons bezig een kruideniersknecht, die een kwitantie kwam presen- teeren, van de deur te praten, 't Meisje had er al ta rn iel ijk slag van, maar de jongen was brutaler dan ge woonlijk en dreigde met schandaal. Mevrouw hoorde het, en kwam uit de voorkamer. „Hoor eens, jongen, zeg aan je patroon, dat ik in geen geval betaal aan iemand, die zoo brutaal is Kom in de eerste dagen van de volgende maand terug. „Woont hier meneer Labron?" vroeg een stem door de geopende voordeur, 't Was de knecht van het ma gazijn, die de vaasjes kwam bezorgen. „Mot je ook centen hebben?" zei de kruideniers knecht op gemeenzamen toon. „Neen, ze zijn betaald." „Ja, voor zulke dingen hebben ze wel geld. Nou, je mag van geluk spreken." Mevrouw was al in de kamer en de meid sloeg de voordeur dicht. Op de receptie bij de Castricums. „O, mevrouw Labron, wat heeft u ons verrast door uw smaakvol cadeau. Ze zijn charmant. Ik had juist zoo naar die dingen verlangd!" 't Was mevrouw Labron niet ontgaan dat ze onder de cadeaux twee stellen van de bewuste vaasjes had gezien; de kleinste waren de hare. „O, lieve mevrouw," antwoordde zij met haar min zaamst lachje,,'t is weinig, maar uit een goed hart." Na de receptie. „Van wie zijn ook die bagatelletjes, vrouw?" vraagt meneer van Castricum, als hij de cadeaux nog eens beziet. „O, die vaasjes? Van de Labrons." „Vindt je 't niet bespottelijk dat die menschep ca deaux geven? I hulden ze 't bij een bouquet gelaten, dan was 't al mooi geweest. Zóó intiem zijn we toch niet. Als ik ze wat dikwijls vraag, dan doe ik 't om dat ik weet, dat de zielen niet veel uitgaan. En ik had vroeger nog al- schik aan haar, als we samen bij haar tante logeerden. Zeg, weet je wat, we moeten met Sinterklaas maar revanche nemenHé, Mien, zet die vaasjes eens op de logeerkamer."

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 6