STADSNIEUWS. Uit de Rijp. Uit Hoogwoud. De Zeister moordzaak. Treinongeval. Gesnapt. De Een nagellijstje. R. K. Bijz. scholen. Volksbond. Sept. Nov. 1 1 A de Heer (do Beemster), P. Dekker (Alkmaar). Wit. Zwart. 33-28 18 23 31-27 17—21 30-33 12-18 44-39 7—12 49-44 20—24 34-30 2-7 37- 31 21-26 30-25 26 37 42 31 14-20 25 14 9 20 39-84 24—29 33 24 19 39 44 33 11-17 -8 19 13 24 50—44 6-11 44- 39 8—13 47-42 4-9 41- 37 3-8 31-26 18-22 27:18 12 23 46-41 1—6 37-31 7—12 41—37 10-14 33-28 14-19 28-22 17 28 35 30 24 33 38 7 11 2 32 12 13 19 26-21 16—27 31—22 20-25 45-40 5-10 42- 38 19-23 37-32 33-29 22—18 25-30 40-35 29-34 35-24 34-40 18-13 10-14 12-8 15-10 24-15 14—19 13—24 2 13 15-10 40-45 10-5 6-11 24-20 11—17 20-14 18—23 32-27 en zwart verliest Trouw moet blijken Het Vrije Tooneel. Voetbal. Alberts Frères. Met no. 269 der „St. et." zijn verzonden de statuten van de afdeeling Schermer en Omstreken van de Vereeniging tot steun aan verwaarloo den en gevallenen, te De Rijp. Aangenomen het beroep naar de Ned. Her». Kerk alhier door ds. J. Aalbers te Westerbork. Men meldt uit Utrecht Mr. E. W. II. Duyzings, de raadsman van Touois van Es, heeft beroep in cassatie aangeteekend tegen het arrest van het Amstardamsche Hof. waarbij deze laatste werd vercordeald tot levenslange gevangenis straf Op vernietiging van het arrest bestaat w-irig kans. Even .óór de Nederl&ndsche grens is Zaterdagmid dag de sneltrein van plm. 5 uur van Rheine naar Amsterdam aan 'n groot gevaar ontsnapt. Op een sterke helling bemerkte de machinist aan een schok der machine, dat hij over iets heen gereden was. Met kracht remmende, stond de trein op jlm. 200 meter stil. Bij ingesteld onderzoek bleek, dat men bij een overweg oen boerenwagen met 2 paarden had aange reden, nut het gevolg, dat één der paarden werd ver morzeld. G( lukkig was de voerman ongedeerd gebleven. In den laat sten tijd werden herhaaldelijk gouden ringen en andere kostbare sieraden vermist in de artistenkleedkamer van den Koninklijken Schouwburg, te 's-Gravenhage. Dezer dagen waren er weer aenige ringen ontvreemd zonder dat men kor vermoeden, wie de dader was. Een der leden van de troep der Fransche opera had namelijk, na zich voor zijn rol verkleed te hebben, de ringen in een der zakken van zijn pantalon geborgen en toen hij weder in de kleedkamer terugkwam, waren de ringen verdwenen. Aangifte bij de politie volgdehet mocht aan da recherche gelukken, de gestolen voorwerpen op te sporen en in beslag te nemen bij een winkelier, aan wien ze door den dief te koop waren aangeboden. Kort daarna slaagde men er in, de hand te leggen op den vermoedolijken dad->r, een korist van de Frans he Opera. Hg werd, na verhoor door de politie, ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring gebracht. X. en IJ., diepbedroefde ouders, klagen in Volksschool" over hot volgende Hun kind gaat op school. Een nette school. Een heele nette school, gelijk zal blijken. Er wordt daar onder meer een cijfer leve het „cgfer"-stelsel aan de kinderen toebedeeld wegens „orde". Meisje, uit X, en IJ. geboren, komt zekere dag thuis met een bar slecht rapport voor „orde". „Hoe is dat zoo gekomen?" vrcagt ma. „Ik had de hoekjes vaü m'n nagels niet in orde." Paar dagen later nieuw huiltafereel. „Ik wil zoo gr&zg op 't nagellijstje, maatje. Jo staat er ook op". „Wat is dat dan voor 'n nagellijstje „Ja, daar stian de kinderen met prachtige nagels op, en ik wil er óók op". Man en vrouw, papa en mama, werken een half uur lang geduldig aan de nageltjes van hun lieveling om lieveling op het nagellijstje te krijgen Helaas ze staat er nog niet op Hetnagellijstje Het onderwijzend personeel der R. K. Bijz. scholen in de dekenaten A'kmaar, Purmereud, Beverwijk en Sch&gen heeft tot leden der Commissie van Beroep gekozen de heeren C. D. Wesseüng (aftr.) en W. C. J. Passtoors (vacature Ratfé). Aan den Volksbond tegen drankmisbruik is een rijkssubsidie van f 2309 toegekend. Orpheus. Bg de op Zaterdagavond te Haarlem gehouden zangwedntrijd voor Mannen- en Gemengde Koren, uitgeschreven door de Liedertafel „Haarlem's Z ng- genot", ter gelegenheid van haar 40-jarig bests&n, be haalde de Ztngvereeniging „Orpheus", directeur de heer H. Lindeboom, den 3en prijs B (verg. zilveren medaille en f 25) in de 3s afd. Mannenkoren. Niet minder dan 17 vereenigingen dongen in deze afdeeling mede, zoodat deze jo.-ga vereeniging zeer veel succs he-ft gehad. Door „Orpheus" werden ten gehoore gebracht 2 koren naar keuze n.l.O sacrum convivium van Philip Loots en Nimmer Nacht van N. H. Audriessen. Schaak- en Damwedstrijd. De zeer bevriende zustervereenigingen Aris de Heer te Beemster en V. V. V. alhier zetti n in het c»fé van den heer Schermerhorn gisteren hun strijd voort dien zij den 7 September te Beemster hadden aange vangen. Waar zooals te verwachten was, wederom vele be langstellenden voor dezen wedstrijd, zoowel voor scha ken als voor dammen waren opgekomen, kan worden géconstateerd dat de animo voor beide spellen in den 'aatsten tijd zeer toeneemt. De Voorzitter vsn V. V. V., de heer G. Nobel opent den wedstrijd, door *llen, in het bijzonder den strijdmakkers uit de Beemster, welkom te heeten. Hg hoopte dat ook deze kamp een zeer vriendschap pelijk karakter zou dragen en dat bij het scheiden den naam zijner vereeniging, „van vijanden vrienden", gehandhaafd zou worden. Ten slotte bracht spreker dank aan de „Alkmasr- sche courant" voor het opnemen van een wekelijkache damrubriek, welke hij den dammers aanbeval, den wenïch uitende dat door belangstelling van dezen blijkende uit de inzending van oplossingen e. a. de levensvatbaarheid zou bewezen worden. Hierna werd overgegaan tot den strijd. Volledigheidshalve vermelden wij ook den uitslag van den kamp in de Beemster gestreden. Schaken. V. V. V. 7 Sept. 9 punten. Nov. 8 15 7 15 19 Dammen. A. de Heer. 3 punten. 2 7 11 23 Hieruit blijkt, dat in bet schaakspel V. V. V., in het damspel A. de H. do baas is. Bssehouwt men de beide spellen niet afzonderlijk, dan is de laatstge noemde de winnaar. Bij h9t sluiten van den wedstrijd wenschte de voorzitter deze vereeniging hiermede ten zeerste geluk. Waar, zoo zeide hij, A. de Hesr blijd is met de overwinuii g, zsl V V.V. niet wanhopen en zij hoopt hieivan e-n volgende gelegenheid h t be wij e te leveren. Er werd gespeeld door de volgende heeren Schaken: 0Joh. Hinke v. Nieuwkuijk G. Nobel J. Houtkooper F. Bottcher G. Krijt P. Dekker Krijger J. Ölofeck A. Noomo Nz. C. Bos H. Dekker 2. 2; Jb. Kwantes 0. 2 C. de Heer 0. 2; H. Zijp 0. 2J. Sclienke 0. Dammen: 0; J. de Heer 2. 1J. Noome Hz. 1. 0P. Zeeman 2. 0; Jb. Noome Nz. 2. 0J. Noome Jz. 2. 0M, Noome Mz. 2. Als eena bijzonderheid mogen wij tan slotte nog melding maken, dat er een partij dam gespeeld is door den heer F. W. Rodewijn alhier met den jongenheer M. Noome Az., oud 9 jaar. Deze partij werd, sooak de bekende beoefenaars van dit spel verklaarden, door beiden zeer goed gespeeld. Toen ieder der spelers nog 8 stukken had, was de stand van de partij gelijk. Wij hebben deze partij aan den Redacteur v«n de damrub: lek overhandigd met verzoek deze, zoo mogelijk, Zaterdag in die rubriek op te nemen. Om niet van onze gewoonte af te wijken geven wij de partijen gespeeld van beiden, hieronder weer. Dammen. Plaatsgebrek noodzaakt morgen te laten leggen. ons de partij schaak lot „Frist»." Het selakip „Friso" hield gisteravond haar eerste feestlike gearkomste op de bover zaal van den heer J. P. Wagenaar aan de Za&dmarkt. Na „iepening" door den voorzitter werden voor de pauze eenige voordrachten, zoowel Frieseho als Hol- landsche ten beste gegeven, en een comedmatulje „Id moarntiid nei in Prusutdieling" fen E. Zwart door een vhrtal personen opgeroerd. Na de pauze wisselde Friesche en Hollandsche voordrachten elkaar weer af en hst laatste Dummsr van het programma. de tjefte hield de aanwezigen nog langen tijdj&angenaam bezig. Hierbij werden door een der leden couplett-n gezon gen in 't Friesch die betrekking hadden op Alkm*a?sch toestanden en die insloegen. 't Wss een gezellige vroolijke Friesche avond, waa? meermalen hartelijk gelachen werd en ook de zang natuurlijk ni t ontbrak. De opkomst der leden war niet onbevredigend te noemen. Kegel- en biljartwedstrijd. Van het concours, in caé Suisse, dat nu spoedig eindigt, zijn weder twee afdeelingen beslist, namelijk de Personeele- en de Stadswedstrijd van den A. K. B. De vrije baanwedstrijd op het biljart en ook die op de kegelbaan, vormen liet slot en eindigen Woensdag a.s. 's avonds 12 uur. De uitreiking der prijzen met di ploma's zal, in plaats van Donderdag, nu plaats heb ben Zaterdag aanstaande, 's avonds acht uur, op de bovenzaal. Uitslag Personeelen-wedstrijd. Ie pr. J. Wittebrood, Alkmaar, 47. 2e pr. M. Krijn, Amsterdam, 47. 3e pr. Limbach, Santpoort, 46. 4e pr. Eshof, Amsterdam, 45. 5e pr. v. Spankeren, Amster dam, 45. 6e pr. C. P. G. Nieman, Amsterdam, 44. 7e pr. C. L. Dijst, Amsterdam, 14. Se pr. J. Klaver, Alk maar, 44. 9e pr. J. Jansen, Alkmaar, 44. 10e pr. D. Blom, Nd.-Scharwoude, 43. Serie-personeel. Ie pr. J. Wittebrood, Alkmaar, 128. 2e pr. O. P. G, Nieman, Amsterdam, 123. Consolatie Serie-Personeel. Altink, Amsterdam, 97. Uitslag Stadswedstrijd A. K. B. Ie pr. Rand of Zand 271. 2e pr. Zou er kans zijn? 270. 3e pr. Alcmaria Victrix, 266. De militaire „Gymnastiek-, Scherm- en Tooneelver- eeniging „Trouw moet blijken" gaf Zaterdagavond in de zaal Diligentia baar eerste uitvoering in dit sei zoen. Jammer dat er zoo weinig publiek was, het zeer ongunstige weer werkte zeker daartoe mee, want de vereeniging had waarlijk een betere belangstelling verdiend. Nadat de muziek 't Volkslied had doen hooren wat door alle aanwezige militairen (uitgezonderd één) staande werd aangehoord heette de voorzitter, de korporaal Hellingman, den aanwezigen welkoml Hij bracht dank aan den afgetreden President voor de door hem gedane bemoeiingen in zake de vereeni ging en aan den instructeur, den heer Gregoire. Spr. verklaarde daarna de voorstelling voor geopend. Het eerste gedeelte van het programma partij sabel springoefeningen, partij geweer en fantasiegeweer liep vlug af. W at bij het publiek zeker wel de meeste aan trekking vond, waren de springoefeningen die zeer goed werden uitgevoerd en de vrije oefeningen met het geweer, waaronder de. standen waarin gevormd werden een W. en H. en later een kroon zeker niet ten on rechte het meeste applaus verwierven. Na de wel wat lange pauze volgde de opvoering van de militaire Willemsorde van Rosier Faassen. Geconstateerd mag worden dat er best werd gespeeld, bet stuk maakte indruk èn door inhoud èn door spel. M a rietje deed bet, met haar zoo heldere stem ook al heel aardig. Het publiek was zeer dankbaar] het ap plaus bewees bet. Alhoewel niet op het programma vermeld, werd er nog opgevoerd eene voordracht van drie personen, ge titeld: „Een gedropen student." Wie daarin bet best speelde, de knecht, de student of de vader, wij weten het niet; zij waren allen even goed, vlug ging deze klucht-scène, rolvast waren de spelers, vrij in hunne bewegingen. Zij hadden er suc ces van. Hoe werd er gelachen, hartelijk gelachen, men genoot van de handigheid van den knecht, de katte righeid van den student, de boerenonnoozelheid van den vader (die het Noord-Hollandsch boerendialect uitstekend kent). Het drietal was het oorverdoovend applaus, dat na afloop volgde, ten volle waardig. Een gezellig bal tot ongeveer 5 uur in den mor gen volgde. De medewerkers (sters) kunnen met voldoening te rugzien op dezep avond, die waarlijk een aanbeveling' mag zijn voor meerdere belangstelling bij volgende ge legenheden. Gisterenavond ging in de Harmonie door het Vrije Tooneel „een Herder" van Jan Burylants. Het was er als altijd, zeer vol. Over het geheel werd er goed ge speeld, maar het spreekt wel van zelf dat de leider van dit gezelschap ook gisterenavond verre boven de an dere leden uitstak. Na de pauze werd het „Kind" van Heijermans Jr. ge geven. Ook daarin werd gespeeld tot een ieders tevre denheid. Hoe schoon gaf Frida de moeder weer. De moeder teleurgesteld in haar lang verbeide vreugde door de blindheid van haar kind. Hoe troosteloos leed Larsen door die zelfde smart. Terwijl Stein tevergeefs moeite deed door zijn huke gezegden en geestige moppen een andere stem ming in hem te brengen, gelukte het Fricja die moeder bleef en vrouw bij al haar lijden Larsen te weerhouden hun kind te vergiftigen. Dit stuk maakte een zeer diepen indruk. Het dui delijke, niet overdreven spel deed een verplaatsing in dien toestand gemakkelijk vallen. Om ongeveer half twaalf was het afgeloopen en trok ieder met zijne ge dachten omtrent de strekking van beide stukken, vol daan over het spel huiswaarts. Mogen wij ten slotte voldoen aan het ons gevraagde verzoek door er op te wijzen dat het verboden te roo- ken meer gehandhaafd moet worden. Voor het publiek - waaronder zeer veel niet rooken en voor de spe lers zou dit zeer aan te bevelen zijn, ten aanzien van de orde ook valt er veel te verbeteren. Het gepraat, gelach en gegil van enkelen bederft het spel van velen. Adelborsten F C Alern. Victrix I 1—2. Groot was de geestdrift, waarmede gisterenavond tegen half zes aan het station Alcmaria's eerste elftal na zijn fraaie, door weinigen verwachte, overwinning in den Helder, door de talrijke belangstellenden werd ontvangen, groot de vreugde, waarmede men de tij ding van deze derde en voornaamste Alkmaarsche overwinning op dezen dag begroette. Een dag, die zeker in Alcmaria's annalen als een der meest glorierijke dagen van haar bestaan mag worden aangeteekenddrie mooie overwinningen met drie verschillende elftallen op één dag! Het eerste elftal heeft zich door drie opeenvolgen de overwinningen in de competitie, geheel tegenover de buitenwereld gerehabiliteerd na het aanvankelijk falen. Op het ranglijstje neemt Alcmaria nu een zeer ste vige positie in; de kans op de laatste plaats en degra datie is reeds voorgoed buitengesloten en men heeft alle hoop zich de vierde, zoo mogelijk zelfs de derde plaats te veroveren. Er is nog veel in het Alkmaarsche spel, dat men wellicht nog beter zou wenschen, doch de huidige op stelling is in alle deelen zeer goed en mits volledig', zal deze combinatie nog tal van overwinningen weten te bevechten. Het Alcmaria-elftal werd gisteren door verscheidene supporters naar Willemsoord vergezeld. Met het oog op den treinenloop was het om half twee, dus vroeger dan het gewone aanvangsuur, toen scheidsrechter Kappenburg de elftallen zich liet op stellen; de Adelborsten met een invaller, Alcmaria op zijn sterkst met dezelfde opstelling als in de beide laatste thuiswedstrijden. Het terrein op de Rijkswerf was over het algemeen vrij goed, iets grooter van afmetingen dan het Alcma- ria-veld, nog al glad echter en ook hier en daar wat stoppelig, wat de grondsgesteldheid betreft. Voor de rust had Alcmaria den vrij stevigen wind in den rug, de zon evenwel eenigszins in 't gezicht. De in het donkerblauw spelende adelborsten trapten af en profiteerden voorloopig van hun meerdere be kendheid met het terrein door met eenige flinke aan vallen het Alkmaarsche doel in gevaar te brengenter wijl de verdediging' hier echter scoren wist te voorko men, begon het Alkmaarsche elftal zich meer en meer in te spelen en het spel was verder verdeeld met af wisselend aanvallen van beider voorhoede. De adelborsten scoorden het eerst. Ilun rechtervleu gel werd een oogenblik te veel vrij gelateneen mooie voorzet van dezen kant bracht een moment de Alk maarsche verdediging' in verwarring, en een goede in zet gaf de A. F. O. de leiding (0—1.) Even scheen een flinke overwinning der adelborsten in 't vooruitzicht, doch hun overwicht duurde slechts kort en meer en meer werd zelfs hun helft het tooneel van den strijd. Tot de rust kwamen verder de meeste aanvallen van Alkmaarsche zijde, de- Alcmaria-middenlinie werkte weer keurig, en gaf een grooten steun aan de voor hoede, die eveneens zeer goed speelde, zoowel wat in dividueel spel als combineeren betreft. Een goed schot van den linksbinnen, na flink door zetten bracht de partijen op gelijken voet (11.) De adelborsten verdedigden verder uitstekend hun doel en beletten Alcmaria haar gering overwicht in doelpunten uit *te drukken. De Alkmaarsche verdediging was intusschen niet minder hecht gebleken en ook de militairen konden niet meer doelpunten. Zoodoende ging de rust met gelijken stand in. Na de hervatting van den strijd, toen op hun beurt de adelborsten het voordeel van den wind kregen, eerst een flink overwicht der blauwen, die telkens aanvie len, doch niet bij machte waren den schitterend spelen den Alkmaarschen doelverdediger te passeeren. Met snelle, pittige uitvallen bracht telkens de Alk maarsche voorhoede het adelborstendoel in gevaar, doch ook hier bleef de verdediging zeer hecht. Onder groote spanning wist de Alkmaarsche doel verdediger een strafschop te keeren. Telkens was er een langdurige pressie op Alkmaar's doel, maar hoe hard de adelborsten ook werkten, geen oogenblik werd hun door de uitstekende Alcmaria- verdedigingslinies vrij spel gelaten en telkens werden zij teruggeslagen. Langzamerhand werd het Ileldersche overwicht op geheven; om beurten vielen beide aanvalslinies aan, doch beider verdediging was ondoordringbaar; intus schen naderde het einde en het scheen reeds of het 11 zou blijven, toen opeens het Alkmaarsche elftal begon op te dringen. Nog drie minuten waren te spelen, toen met een al- gemeenen, onweerstaanbaren aanval de Alkmaarsche voorhoede de adelborstenverdediging wist te paseeren en de jonge linksbuiten tot groote vreugde van de Alk-maarsch-gezinden den winnenden bal langs den blauwen doelman schoot (21.) Het pleit was beslechtde adelborsten waren een geslagen elftal, Alcmaria had het spel in handen en nog geen 30 seconden later lag de bal opnieuw in het adelborsten-net. De rechtsbinnen, die den aanval had geleid, had het leder echter met de hand gespeeld en de blauwen kre gen een vrije schop. Even nog flikkerden de adelbor sten-voorhoede op, doch ze werd teruggeslagen, en toen kort daarna de drie tonen van het eindsignaal over het veld klonken, had Alcmaria Victrix met 21 haar eer ste, doch zwaar bevochten overwinning op vreemd ter rein behaald. Alcmaria Victrix II won tegen Z. V. V. met 41, terwijl door Alcmaria Victrix Til een 70 overwin ning op V. V. V. II behaald werd. Kijk Kersen, en daar Bakker en Schouten en JansenZco klonk het gisteravond in de zaal van „Diligentia", toen daar de Alkmaarsche kaas markt op het doek verscheen, men de bovengenoemde kaasdragers en nog anderen met hun zwaar beladen berries op het bekende sukkeldrafje loopen en naar de Mient brengen zag, waar de kaasjes in het ruim van een schip werden gerold. Dat deze personen op het doek onmiddellijk door de toeschouwers werden herkend, ia wel de beste re clame voor de scherpte en duidelijkheid van de beeldeD, welke de heeren Alberts het publiek aanbieden. Hier gold het een eigen-opname der gebroeders uit een serie getiteld „het schilderachtige Holland." Het was waarlijk een genot zóó ons land voor zich te zien, ons mooie land met zijn molens, zijn lage weiden, zijn ruime kanalen, zijn sluizen, zijn landelijke wegen met hondenkarren en typische voertuigen. En zóó stil stonden de beelden soms, dat het werkelijk af en toe levende Echilderijen geleken, schilderijen (omdat de op name getuigden van smaak en kunstzin,) die leefden men zag het water kalmpjes vlieten, de Markensche meisjes trekken en de boeren duwen aan een met hooi beladen boot. Tevoren had men kennis gemaakt met de wijze van voederen van jonge vogels door de ouders. Onlangs de den de foto's van den heer Tepe, die de vogels in hun nest bespiedde en fotografeerde, veel van zich spre ken. Men kon zich niet voorstellen, dat het mogelijk was die jongen in het nest zóó te kieken. Bij de hee ren Alberts ziet men nog heel iets inders; daar ziet men niet één enkel oogenblik, maar daar aanschouwt men heele episoden uit het intieme leven van de vo gels, hoe de ouders omzichtig uit- en invliegen, hoe ze hun jongen de lekkerbeetjes geven en vrede weten te bewaren onder het beweeglijke donzige goedje, met hun wijd-geopende bekken, en hoe ze onder dit werk voortdurend schichtig opkijken alsof er gevaar dreig de zouden ze den fotograaf vermoed hebben? Deze opname, dezen zomer een der attracties van het alhambra te Londen, is, volgens den heer Alberts, die het kan weten, wel de beste natuur-opname, welke werd gedaan. Hoogst actueel is de opname „Zeppelin." Men krijgt hier te aanschouwen de hal, waarin de reuzenballon geborgen ligt, vervolgens het naar buiten brengen, eindelijk het zweven in de lucht boven het meer van Constanz. Dan ziet men bij Echterdingen de ballon in reparatie en krijgt door het heen en weer geloop der toeschouwers een indruk van de afmetingen van dit reuzengevaarte. Eindelijk geeft het doek weer wat er na de ontploffing van het kostbare en vernuftige sa menstel is overgebleven, en ten slotte ziet men Zeppe lin zelf op de plaats, waar uit onheil de opkomst der tuchtscheepvaart werd geboren. Sommige beelden worden door den heer Al'erts toegelicht. We zouden haast zeggen op onverbeter lijke wijze. Met een enkel woord weet de uitlegger een toestand te teekenen of een handeling weer te geven en altijd komt dit rechte woord op het rechte oogenblik. Door de to. lichting wordt het vertoonde gedramatiseerd. Buitengewoon goed zeide de heer Alberts het drama van de twee boeren, die ruzie kregen over een stukje land. Men moet zich eve.-tjes voorstellen, hoe elk woord klopt op de beweging der personen, hoe dus een klein verzuim op een échec zou nitloopen, en dan zal men begrijpen welk een moeite er verbonden is aan het samenstellen van zulk een tekst. Daarbij wordt door passende goedgespeelde muziek de indruk nog ver hoogd. In het komische toonde de heer Alberts vooral zijn kracht bij „een paard op hol." Daar waren èn het beeld èn de uitlegging èn de geluidennabootsing èn de muziek meesleepend in de hoogste mate en het pu bliek, dat de zaal geheel vulde, leefde niet alleen méé, maar voorgevoelde de dingen, die komen zouden, gier den al van pret, voordat het hollende paard, dat zoo veel vermakelijken onheil stichtte, in het gezicht was. Wij meenen met deze paar grepen uit het lange, prachtige en geheel nieuwe programma te kunnen vol staan, omdat we hierdoor, naar we ons vleien, in de courant een even duidelijk beeld hebbengegeven als de heeren Alberts op het doek brengen. „De gebroeders Alberts .pxploiteeren louter uitver kochte zalen" wordt er in andere plaatsen steeds gead verteerd. Do waarheid van dezen reclame-zin zal ook onge twijfeld in Alkmaar worden bevestigd en het zou ons verbazen als er avond op avond niet zeer velen bij ge brek aan plaats, zullen moeten, worden teruggewezen. Agenda. MAANDAG; Gem. zangver. „Alcmaria," repetitie 7x/2 uur, Har monie. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," teeken avond 7 uur, Nieuwe Doelen. Ontwikkelingsclub „Ontwikkeling zij ons doel," openbare cursusvergadering, lezing Meng, 8 uur, Cen tral. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 8'/4 urn'. Mannenkoor „De Stem des Volks" repetitie, café „De Graanhandel." DINSDAG: Christ, gem. zangv. „God is mijn lied," repetitie, 8 uur, Christ, schooi. Toonkunst, afd. zang, repetitie, 8 uur, Unie. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid" oefeningsavond: mannen-afdeeling 83/4 uur; jongens-afdeeling 71/ï uur. Alkm. IJsclub, algemeene vergadering 8 uur, „De Nachtegaal." WOENSDAG. Kinderkoor „Zanglust," repetitie van 59 uur,

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2