STADSNIEUWS. Hollands Noorderkwartier. Git Purmerend. Een lijk gevonden. De Cullinan. 1000 gulden verdwenen. jeugdige boefjes. Een lieve logé. Uit Schermerkorn. Een brutale diefstal. Laatste Berichten Duivenwedstrijd. Predikbeurten. Publieke vermakelijkheden. Ingezonden mededeellngen. Doet de Hoest in één nacht ophouden. INGEZONDEN STUKKEN. Slagers Zondagsrust. Men zal dit jaar zeer z-ker de opcenten op de Ver mogens- en Bedrijfsbelasting moeten h ffen, maar met het sog op de verbetering der middelen in de laatste twee maanden vraagt spr. uitstel van de accijns-ver hooging op het gedistilleerd. Kan dat uitstel worden verleend, dan zal die accijnsverhooging in de toekomst zeer zeker niet noodig blijken. De heer Nolens (K. Venlo) kan geen frontver andering in het kabinet ontdekken. Ook de „Nieuwe Courant" heeft zulks erkend. Esn verwet is, dat nu de antithese weer wordt bin nengevoerd, maar de vrees hiervoor is meer verbon den aan het feit, dat dr. Kuyper weer de Kamer is binnengetreden. Andere landen bewijzen, dat de anti' these daar ook steeds meer de scheidslijn wordt. Da minister van binnenlandsche z ken beantwoordde een enkelen spreker, maar zal hedenmorgen zijn rede vervolgen. Vergadering in café Suisse te Zaandam op Woensdag 18 November 1908. (Vervolg.) In de plaats van den heer A. D. Groneman, die in de voorjaarsvergadering tot lid van het bestuur was benoemd, doch deze benoeming niet had aangenomen, werd benoemd de heer J. Best te Baarsdorpermeer, gem. Berkhout. De heeren P. Buis Jz., K. A. Kaan en K. Koster Hz. werden bij acclamatie benoemd tot leden der com missie, tot het onderzoeken van de rekening van dit en van de begrooting over het volgende jaar. Niouwe-Niedorp werd bij acclamatie aangewezen als de plaats waar in Maart 1909 de voorjaarsvergadering zal worden gehouden. Het voorstel van het bestuur, ingeleid door den heer J. E. Kaan Kz., tot het steunen van een cursus in hoefbeslag te Schagen wordt nu aan de orde gesteld. De heer Kaan geeft eenige inlichtingen omtrent den nu afgeloopen cursus, en stelt ten slotte voor, evenals vorige jaren 100 uit de kas der vereeniging- beschikbaar te stellen. De heer Visser van Berkhout vraagt of er vanwege de commissie van die cursus maatregelen genomen zijn die voorkomen dat de smeden later in hun eigen prak tijk niet toepassen wat zij op de cursus hebben geleerd. Hij meent dat dit wel eens gebeurt, hem was dit ten minste ter oore gekomen. De voorzitter zegt hierover de commissie van de cursus te zullen vragen, en haar op te dragen controle daarover uit te oefenen. Zonder stemming wordt besloten aan het verzoek te voldoen. De voorzitter leidt daarna in het adres in zake de melkvoorziening, in concept, gevoegd bij den oproe pingsbrief, te zenden aan Gedeputeerde Staten. Dit adres vindt zijn oorsprong in het rapport melk voorziening door Ged. Staten, ter kennisgeving gezon den aan de LandbouwvereenigingeP in deze provincie. Dit rapport berust ten deele op gegevens van den lieer de Leur, veearts, en houdt in hoofdzaak in het maken van een verordening door de gemeente op de rnelkgewinning, welker naleving volgens H. N. zeer moeilijk is en waarvan de kosten der controle zeer hoog zullen zijn. Een provinciale verordening schijnt de vergadering, met het groote verschil in de plaatselijke toestanden zeer wel onmogelijk. De vergadering geeft dit in zijn adres van verweer duidelijk te kennen, onder aanhaling van maatregelen die den consument ten goede komen op hygiënisch ge bied, en noemt als h. i. een paar doeltreffende maatre gelen, n. 1. een verordening met wijziging der wet op de besmettelijke veeziekten daar te stellen, regelende den uitvoer uit een verdachte omgeving niet dan vol doende gekookt, verbiedende boenwater uit de sloot te gebruiken, enz. Spreker acht dit adres des leden voldoende bekend en stelt voor het zoo aan HTI. Gedeputeerde Staten te verzenden. De heer Visser van N. Niedorp schetst den toestand van de heeren veeartsen, die er veel te weinig zijn, daardoor te veel werk hebben en niettegenstaande dat, .n verband met hunne voltooide studie die na een eindexamen H. B. S. 5-jarigen cursus 5 jaar duurt, en ja verband met hun stand in de maatschappij veel te weinig verdienen. Hij zag daarom gaarne dat de- vereeniging in haar e ores, waarmee hij zich volkomen kan vereenigen, dit zou willen opnemen. De voorzitter acht het heter dit als 2 afge scheiden zaken te beschouwen, en kan niet met den heer Visser meegaan. De heer 1 isser repliceert en zegt dat, wanneer de veearts van rijkswege meer verdient, hij den boer die hem raadpleegt, niet zoo veel zal laten betalen. De heer Krugeman vindt de melkleverantie een zeer belangrijk onderwerp, en zou willen een gemeentever ordening, regelende dc vetgehalte van te consumeeren melk. De voorzitter acht eenmaal een verordening zeer moeïelijk. De heer Dr. v. d. Zande geeft een nadere toelichting van het adres en zou evenals de voorzitter, de mee- mng van den heer Visser niét irt het adres hebben wil len weerlegd De discussies worden geslotsn en het adres onver anderd aangenomen. De heer O. Wijdenes G. Czn. bespreekt de verhoo ging van de opcenten op de grondbelasting ten hehoe- i e der gemeente. Spreker vindt deze verhooging onbillijk en omdat al- te.n grondbezitters door deze belasting zo«i worden getroffen, terwijl bij verhypotheekte landerijen belas ting zou moeten worden betaald van land, dat in zeke ren zin den belastingbetaler niet toebehoort, en zou gaarne zien dat vanwege deze vereenigSng stappen werden gedaan om de verbooging van epcentan ten behoeve dar gemeente te voorkomen. Ue voorzitter zegt dat er nog geer* wet bij de Twee- c bespreking is, zelfs nog geen ontwerp van wc >y den Raad van State, voodat het bezwarend \r aJfee7en ^egen jets (jat no,^ nje(, jn wor(}jng js Mocht het eenmaal zoo ver komen, dan zal het be- «ehrui^make We en Van ^en ^®er Wijdenes gaarne De hei r Kaij brengt jp behandeling een voorstel om volgens een viertal bepaalde systemen, voor ieder een maand lang Edammer kaas te maken op de Proef zuivelboerderij te Hooy,,. Nadat spreker, gelJïllik makende van zijn practische eivanng en gesteund door zijn theoretische kennis op uit gebied, hiervr>n zjjn bevindingen had medegedeeld, zou li ij, daar b>r; geen bepaalde beslissing kan nemen, omtrent de irjeest facultatieve bereiding, het voorstel willen doen, zooals hdervoren genoemd, em de uitkom- sten in brochurevorm goedkoop verkrijgbaar stellen. De heer Dr. Scheij noemt eenige bezwaren, o. a. gaat ieder dezelfde kaas maken, dan zou dit niet vol- aoen aan. den handel. De proef, indertijd genomen door dea Bond van zuivelfabrieken leverde door de ve le daaraan verbonden practische bezwaren, niet de ge- wensebte resultaten. Het grootste nut, zegt de heer Scheij verder, is de vakkennis die men er mee opdoet, welke 'bewering door «en heer Kaij wordt bevestigd. De voorzitter geeft in overweging dat de heer Kaij zijn voorstel m nadere bespreking bij het bestuur brengt, bij welke bespreking hij dan zal worden uitge noodigd. De heer Kaij vindt dit goed. De heer Dr. Scheij bespreekt verder het bevorderen van goed melken, en stelt voor dat de vereeniging, evenals 't vorige jaar diploma's beschikbaar stelt. Zonder bespreking aangenomen. Dezelfde heer stelt de vraag: wat kan er gedaan worden ter bevordering van goed vakonderwijs voor het personeel aan de kaasfabrieken. De uitbreiding der fabriekmatige kaasbereiding is oorzaak dat een zeer groot deel van de opbrengst der weidegronden in de fabrieken tot kaas wordt bereid. De bekwaamheid in de bereiding is een groote factor voor het welslagen van deze handeling. De Noord-Hollandsche boer is de technische direc teur. De jongere veehouders missen de capaciteiten om Directeur eener fabriek te zijn, de vorming van beste kaasmakers is dus zeer gewenscht. Prachtische vakmannen zijn er genoeg, de theoreti sche kennis is niet voldoende aanwezig, 't meest blijkt dit wanneer de natuur haar invloed uitoefent op de kaas. In Friesland wordt reeds veel gedaan om hier in tegemoet te komen. In Schagen en Hoorn wordt s winters wel wat gedaan maar dit is niet voldoende. Wanneer de vereeniging mocht besluiten stappen te doen in de door den inleider bedoelde richting, dan zal Zij goed doen het bestuur te belasten met het ontwer pen van een plan, ten einde dit in de volgende verga dering te behandelen. Het bestuur neemt deze opdracht zonder eenige be spreking aan. De voorzitter stelt Voor, in verband met het zooeven uitgebrachte rapport van den heer Boekhout, zoo mo gelijk een rotkeider aan te leggen, waarvan de kosten pi. m, 2000 zullen bedragen. Dit bedrag zou gevonden moeten worden door 500 te brengen op onze begrooting en te trachten een sub sidie van 1500 daarvoor van het Rijk te krijgen. Ilij acht de aanvrage van deze subsidie gerechtvaar digd met het oog op het groote belang dat er voor de volkshygiëne aan is gelegen, het water in de slooten zal dan door het afvalwater van de fabrieken niet meer worden verontreinigd. De vergadering vereenigt zich zonder discussie met dit voorstel. Bij de rondvraag stelt de lieer R. Visser te Berkhout voor, dat de vergadering besluite een adres aan de re geering te zenden, strekkende, om de droogmaking van de Zuiderzee te bevorderen en een adres aan al de zus- terver eenigiugen in Nederland om met dit adres adhaesie te betuigen. Dit voorstel baseert de heer Vis ser op de algemeen, ook in het landbouwbedrijf heer- schende werkeloosheid. Op een vraag van den voorzitter, welke plannen van de droogmaking de heer Visser voorstaat, antwoordt deze, dat dit aan het oordeel van de regeering moet worden overgelaten. Dit voorstel wordt verder onbesproken aangenomen. De voorzitter sluit daarop de vergadering, nadat hij tien aanwezigen had dank gezegd vc.or hun opkomst; de commissies en de rapporteurs voor dat, wat zij we derom in het belang van landbouw en veeteelt in Hol lands Noorderkwartier hadden gepresteerd. De heer G. Wonder dankte daarop den voorzitter voor zijn aangename leiding van deze vergadering, en hij beval verder de behartiging der belangen van de ver eeniging wederom ten zeerste aan, bij Voorzitter, Be stuursleden en Secretarissen. GEMENGD NIEUWS. Uit Harencarspel. Gisteren vergaderde om half twee de- Raad dezer ge meente. Na de opening der vergadering- door den voorzitter, volgt voorlezing en goedkeuring der notulen van de orige vergadering. De voorzitter doet hierop de volgende mededeelin- gen: dat goedgekeurd zijn terugontvangen van Ged. Sta ten de rekening over 1907 en de begrooting voor 1909 dat de onderwijzers voor het herh. onderwijs voor jon gens en de stemopnemers hunne benoeming hebben aangenomen; dat door Ged. Staten overeenkomstig het voorstel van den gemeenteraad eene naamregeling is i astgesteld van de huurwaarde der woningen voor de schoolhoofden; dat de heer J. Slot is benoemd tot zet- ier voor s Rijks dir. bel. in de plaats van wijlen den heer W. Keersom; dat voor de school te Dirkshorn naar het door het hoofd der school ingezonden nader bericht, vier nieuwe banken meer noodig zijn, zoodat met inbegrip van de banken voor 't Waarland benoo- digd, 30 banken zullen worden aanbesteed, welke aan besteding in Dec. a.s. zal plaats hebben. De heer Burger informeert of het de bedoeling is ue aanbesteding' te houden alleen onder de ingezete nen, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt; dat voorts de verkiezing van een lid voor den gemeente raad is bepaald op 1 Dec. a.s. en de stemming en her stemming, zoo noodig op 8 en 15 Dec. d. a. v. Deze mededeelingen*worden allen voor kennisgeving aangenomen. J ér tafel wordt gebracht een verzoek van den heer i Bosch, onderwijzer te Kerkbuurt, om eervol ont- eiag uit die betrekking tegen 1 Jan. a. s. Met alge- meene stemmen verleend. Besloten wordt eene oproeping' te doen plaatsen in „de 1 acature' en „de Katholieke Onderwijzer" en sol licitanten in de gelegenheid stellen hunne stukken in to zenden vóór 5 Doe. a.s. Op voorstel van den voorzit tea- wordt besloten aan den M. v. B. Z. te verzoeken de zitting' tot het vast stellen van den uitslag der stemmingen in de gemeen te, door het hoofdstembureau, te mogen houden on middellijk na afloop der werkzaamheid, bedoeld in art. 92, lo lid der kieswet. De voorzitter deelt nog mede van torzijde te hebben vernomen dat de onderwijzer Bosch in zoover is her steld, dat hij zijne functie in de school Maandag a. s. hoopt te hervatten. De heer Burger heeft dit van den beer Bosch zelf vernomen. Bij de rondvraag informeert de heer Zut of de voor zitter reeds een ondarzoek heeft ingesteld naar de mo- gelykheid om een varordening vast te stellen, waarbij het biljarten om gelag wordt verboden, en op het ont kennend antwoord des voorz. deelt' de lieer Zut mede, dat te Lutjebroek en lïoogkaj'spel, naar hij heeft ver nomen, reeds dergelijke verbodsbepalingen bestaan. Daarnaar zal derhalve geïnformeerd worden. De smid le Kerkbuurt heeft zich bij den heer Burger er over beklaagd, dat de timmerman Mooij aldaar, ijzerwerk voor een steenkoolbergplaats bij" de school heeft ge kocht te Alkmaar, niettegenstaande het ook in de ge meente verkrijgbaar was. De voorzitter zegt daarvan niets te hebben vernomen. Daarna sluiting. Prins van Sind" zullen opvoeren. Het geheel staat onder leiding van den heer J. Kuilman. Bg de gisteren gehouden verkiezing voor 2 leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, is ge- kozen da heer P. Oud, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren H. Buiteman en J. H. van der Kolk. In de Bosschen onder Bunde werd gistermiddag het lijk gevonden van een 14-jarigen knaap uit Geulle, die sinds 5 maanden vermist werd. Volgens een buitenlandsch blad heeft de firma Asscher te Amsterdam voor hi t splijten van den Cullinan en het slijpen der verschillende steeneD pst. 18,000 f 216,000 ontvangen. Volkshuisvesting. Vanwege de afdeeling Hilversum van den Volksbond tegen Drankmisbruik is een Volksbond-bouwvereenl ging „Hilversum" in het leven geroepen, welke uit sluitend in het belang van verbetering der volkshuis vesting werkzaam zal zijn. Deze vereeniging wenscht aan den Ouden Amersfoortachen Weg een Vi lkspark te stichten met circa 140 arbeiderswoningen incluis winkelhuizen, een en ander ontworpen door de architecten E. Verschuyl en J. de Groot Jr. Het voornemen is, goede, gezonde, doelmatige ingerichte woningen te bouwen, welke voor ongeveer f 2.25 kunnen worden verhuurd. Met den bouw van een 40-tal woningen wenscht men te beginnen. Een stalhouder aan den Eikenweg te Amsterdam heeft op onverklaarbare wijze f 1000, bestaande uit drie bankbiljetten van drie honderd en een,vanfl00, verloren. Te Nijkerk is"door de politie een complot ontdekt van een 10-tal jeugdige dieven, die er hun werk van maakten, bij winkeliers allerlei waren weg te nemen. Een hunner werd op heeterdaad betrapt, toen hij een üesch drop uit een winkel wegnam. Gevaarlijk beroep. Toen Woensdagnacht de jachtopziener Berendsen in de bosschen nabij den tol tusschen Doetinchem en Keppel op verkenning uit was, ontmoette hij een strooper, die zijn geweer op den jachtopziener aan legde. De kogel ging rakelings lag hem heen. De dader (een fabrieksarbeider) werd in de fabriek gear' resteerd en gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Aangereden. Bij den spoorwegoverweg Kalsdonk onder Roosen daal is gistermorgen door een goederentrein uit Breda het rijtuig vau den paardenslachter W. Stouthart aan gereden. Het rijtuig werd geheel vernield. De inzit tenden, de eigenaar en zpn vrouw, werden gekwetst, doch niet levensgevaarlijk. Het paard bleef ongedeerd, De oorzaak van het ongeval is het niet-gesloten zijn van de afsluitboomen. De rechtbank te Haarlem veroordeelde gisteren A. H., muziekleeraar, die bij een familie te Zandvoort, waar hij als logé was, f 100 en zilveren armbanden stal, tot 5 maanden, min de preventieve hechtenisstraf. Bloedvergiftiging. Te Enschede is gisteren de 35 jarige G. overleden tengevolge van bloedvergiftigingveroorzaakt door een wonoje v*n een splinter in het been. Hij was sinds 8 dagen getrouwd. Gasontploffing. Gistermiddag had in het spiegelmagazijn van de firma Sala, Breestraat te Leiden, een geweldige gas ontploffing plaats, waardoor in magazijn en werkplaats groote schade is aangericht. De groote spiegelruiten aan ds straat sprongen en de stukken vlogen tot aan den overkant. De knechts roken gaslucht en ver wittigden daarvan den patroon, die met een lucifer het lek zou zoeken met het gevolg, dat de ontplof fing plaats had. De heer Sala kreeg eenige, hoewel niet ernstige wonden. De zangvereenigirg „Vooruit", zal a.s. Zondagavond eene uitvoering geven, met medewerking van de leer lingen van de kinderzangschool, die de operette Da Em brutale di- fatal heeft plaats govonden in de onderoffieiers-cantine van de kazerne van het le ba taljon, 4e regiment infanterie te D.-dfr. Uit een gesloten kastje is ontvreemd ten gouden medaile, door het bataljon in 1880 1 ij een schiet wedstrijd verworven. Ten einde den diefstal te bemantelen, heeft men in de plaats der gestolen medaille een van verguld zilver terzelfder grootte gehangen. Een door de Delftsche politie ingesteld onderzoek leidde nog tot geen resultaat. Uit Koedijk. Men verzoekt ons het volgende op t>e nemen Ook 1.1. Woensdagavond, toen het fanfarekorps „Au rora" te Koedijk, onder directie van den heer J. M. Otto zich ten 2e male liet hooren, was de zaal van den heer ,C Man matig bezet. Dit mag den afwezigen ten zeerste hebben gespeten, want, waar „Aurora" de verschillende muzikale num mers naar genoegen van het publiek uitvoerde, en v' aar zij zich ook de medewerking had verzekerd van den heer Joh. Schouten, Declamator te Weesp, daar had zij een volle zaal verdiend. Te bejammeren is het, dat een poging om den smaak vf n het publiek wat te verfijnen, het beschavingspeil van instrumentaal en declamatoir genot wat hooger op te voeren tot dusverre nog niet die waardeering onder vindt, waarop zij ten volle aanspraak heeft. En toch, er was wat mooie en wat goeds te hooren Woensdagavond. Zij, die gewoon zijn hun eischen wat hooger te stellen, cn eens iets anders willen hooren dan de alledaagsche „stukjes," zijn zeker niet onvol daan huiswaarts gekeerd. Hoe wist tie heer Schouten de verschillende perso nen in „Brand m de Jonge Jan" aardig tc typeeren. Vat gaf dat langzaam uitstervende: „Daar staat het, Krijn" veel te denken! En dan die kinderlijke wee moed, dat onbegrepen verlangen in Jantje's: „ik wil bocm-boem," zoo week-teeder uitgesproken, 't bewees ens, dat de heer Schouten macht heeft over zijn stem, dat hij het gezegde doorvoelt en doorleeft, en het in nerlijke van den mensch weet te raken! Ook met zijn humoristische voordrachten oogstte hij een welverdiend applaus. Ten slotte een woord van dank aan het bestuur van .Aurora," dat ons een genotvollen avond heeft ver schaft, die als gewoonlijk met een bal werd besloten. DE BEROOVING. BREDA, 20 November. Het stoffelijk overschot van den helaas zoo jammerlijk omgekomen luitenant is., zal lieden per spoor naar Brommen vervoerd wor den, om aldaar in de familie-grafkelder bijgezet te worden. De overledene laat eene diepbedroefde jeug dige weduwe en twee kinderen achter. Omtrent de berooving wordt nog vernomen dat de aangehouden de K. bekend heeft de portefeuille uit den zak van het slachtoffer gehaald te hebben, toen de levensgeesten nog niet geheel geweken waren. Hij ver klaarde daarbij dat het slachtoffer hem nog met één oog, het andere was verbrijzeld, aankeek. De dader is aan de justitie overgeleverd. Voetbal. A.s. Zondag speelt de Cadetten Voetbalvereeuiging uit Alkmaar te Leeuwarden een vriendschappelijk spel tegen Frisa. De duivenwedstrijd van de „Zwaluw", welke 11 October zou plaats hebben, zal thans a.s. Zondag plaats hebben. 22 November 1908. Groote Kerk, 10 uur, Ds. van Leeuwen, avond 6 uur Ds. Verwaal. Kapel, 10 uur, Ds. Guldenarm. Evang. Unie. Avond, 7 uur, Da. J. O. Benit, Herv. Pred. te Purmerend. Woensdagavond 6 uur, Ds. Daljon Over de Zending. Evang.-Luth. Kerk, 10!/2 uur, Da. Ternooy Apél. Onderwerp: „Armenzorg en weldadigheid." Doopsgezinde Kerk, 10l/2 uur, Ds. Glasz. Rem.-Geref. Kerk, 101/2 uur, Ds. de Regt. Gereform. Kerk, 10 uur, Ds. Wechgelaer, avond 6 uur, dezelfde, Catech. Zondag 4. Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur, godsdienstoe fening. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 31/25 uur, Vergadering van de Christel. Jongelings- vereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 5l/27 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „Timothetls", voor knapen van 1216 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, no. 6. Voorm. 10 uur en avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. Vergadering v. d. Heiligen der Laatste dagen, Zon dagavond 5 uur, kleine zaal Harmonie. Herv. gemeente te Oudorp, 10 uur, geen dienst. Herv. gemeente te Egmond-Binnen, 10 uur, Ds. Bosch. Herv. gemeente te Bergen, 10 uur, ds. Natzijl. Herv. gemeente te Stompetoren, 9l/2 uur, Ds. Werner. Herv. gemeente te Schermerhorn91 /2 urn:, Ds. Röder te Westgraftdijk. Ger. kerk, 91 /2 uur, Preeklezen. Agenda. VRIJDAG: Mannenkoor „Orpheus, geen repetitie. Gem. koor „Nieuw Leven" repetitie 8 uur, soc.-zaal Harmonie. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," oefeningsavond mannen-afd. 8V2 uur, dames-afd. 71/., uur. Vrije socialistenver., openbare eursusverg., lezing Luitjes, 8 uur, foyer Harmonie. „Hans de Ries", bijeenkomst van leden en genoo digden, 8 uur, Unie. ZATERDAG: Mannenkoor „Excelsior" repetitie 8 uur, Diligentia. Gymn.-ver. „De Halter," oefeningsavond 81/i uur. Gymn.-ver. „Turnlust," oefeningsavond 71/4 uur. Gymn.-ver. „Kracht en Vlugheid," oefeningsavond, meisjes-afd. 31/2 en 6 uur. Gem. koor „Nieuw Leven," repetitie 8 uur, groote zaal Harmonie. V. O. K. Z. O. S., vergadering 7l/2 uur, groote zaal Unie. Bioscope Alberts frères, van 15—20 Nov. 8 uur, Di ligentia. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD 19 Nov. Herman Schot en Jansje Slot. Klaas Kort alhier en Catharina Johanna Margaretha Sigterman te Rotterdam. GEBOREN 18 Nov. Maria Elisabeth, d. van Gerard van Zanten en Maria Johanna Duink. 19 Lambert, z. van Gesiaus Jantinus Evers en Pietarnella Adrians Groen. Leo Mari, z. van Leonardus Marinua van den Berg en Aafje de Groot. Cornelis, z. van Frederikus Josephus Ouwens en Aagje Jong"jan. 1315 IJsbrand Cornelis, z. van Johannes Bourgonje en Maria Koning. 20 Frens Dirk, z. van Willem Frederik Wilhelm lansen en Grietje Schuitemaker. Rosa Heintje, d. van Isaak Prins en Rosette Vlessing. Gebruik Veno's bliksemsnel Hoestgeneesmiddel. Hoesten komt door een der navolgende oorzaken. Oatharrhale Verkoudheden, Ontsteking. Opgezette Mangelen Pneumonia. Influenza. Tering. Opgezette Huig. Pleuris en Croup. Ontstoken Keel. Maagkwaal. Bronchitis. Asthma. Een hoest kan droog en scherp of los met veel op geven zijn. Het kan zijn: eene catarrhale met droge prikkeling in de keel, vergezeld van een verstopt "ge voel in den neus en kortademigheid,; Veno's Bliksem Hoestgeneesmiddel is bereid met het doel de oorzaak van den hoest weg te nemen, niet den hoest te smoren, of tegen te houden, of gemakkelijker te maken, maar integendeel den ziekelijken toestand te genezen, die er de oorzaak van is. Het is ontegenzeggelijk een weten schappelijk middel, aanbevolen en gebruikt door doc- oren. De voornaamste Engelsche scheikundigen spre ken er met den meesten lof over. Het is oneindig' be ier en heilzamer dan de meeste hoestgeneesmiddelen, hoest-pastilles, en dergelijke, die meerendeeis geen an dere waarde hebben, dan dat zij den hoest op het cogenblik- verzachten. Veno's Bliksemsnel Hoestge- neesmiadel geneest niet alleen den hardnekkigsten hoest maar versterkt de longen en verruimt de adem haling. Beproef eens Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmid del, prijs 55 ets., 75 ets. en J 1.80 per flesch. Verkrijg baar bij Nierop en Slothouber; firma J. Schouten 0, Alkmaar. Voorts bij alle voorname drogisten. „Waar niet verkrijgbaar direct per post van de v'ENO DRUG Co., N. Z. Voorbuigwal 230 Amster dam^ na ontvangst van postwissel met 10 cents ver booging. Het bestuur van de Alkmaarsche Slagers-gezellen- vereeniging doet het volgende verzoek aan alle huis vrouwen, welke tot heden, het vleesch op Zondav halen of doen bezergen. Siuds het vorige jaar mochten we tot ons genoegen opmerken, dat de slagerspatroocs in het algemeen geneigd zijn des Zondags hunne zaken gesloten te houden. Hierdoor verschaffen lij ons, Slagersgezellen, na een werkdag van plm. 18 uur een rustdag, welke ons, naar wij vermeenen, wel toekomt. Nu is er echter ook eene kleine minderheid onder de slagerspatroons, welke deze goede daad hunner

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2